brak logo

Amii sp z oo

Łódź

Opinie o Amii sp z oo

lolek 2016-07-28 20:29:57
ooooo :) Uszczupliło się grono handlowców z rynków zagranicznych. Jeśli dobrze pamiętam to Patryk R. miał staż prawie 4 letni. Nie mógł być w ciąży :) , nie był imigrantem więc nie mógł wrócić do swojego kraju ojczystego... hmmm a może Firma Amii wysłała go na placówkę dyplomatyczną do jakiegoś kraju? Eeee nieee bo przecież wtedy nie usuwała by jego zdjęcia ze strony. Może któryś z Amiiowskich popleczników, tak chętnie tutaj piszących oświeci nas co to się stało, chętnie posłuchamy kolejnej bajki.
3
Marlena 2016-07-28 22:23:14
Nie tylko patryk odszedl( powod wiadomy atmosfera w pracy) ale takze kilku magazynierow. Nowa asystentka tez popracowala az miesiąc wiec biedna nawet okresu probnego nie doczekala...
Ktoś 2016-07-28 22:25:28
Ale J popłynął...
Patryk R. 2016-07-28 23:10:54
Odszedłem z firmy, ponieważ nie byłem w stanie zaakceptować pewnych rozwiązań, które
są akceptowane przez innych współpracowników, więc mogę to potraktować jako indywidualną niedogodność, która zaowocowała indywidualną decyzją o odejściu z pracy, która pomimo pewnych przesłanek nie była decyzją ani łatwą, ani przyjemną, gdyż spędziłem w tej firmie 4 lata i pomimo sytuacji kryzysowych czy też wręcz nieprzyjemnych, uważam, że to były dobre 4 lata, dobrze zainwestowane w siebie i w firmę.

Łatwo jest publicznie wychwalać i publicznie hejtować, pozostając anonimowym. Proponuję, aby każdy się zdekonspirował lub przekazał swoje uwagi bezpośrednio do przełożonych w firmie. To naprawdę działa :)

Co do firmy - firma owszem - specyficzna. Panują w niej takie a nie inne zasady, które albo się akceptuje, albo się nie akceptuje i odchodzi. O wszystkich zasadach jest się informowanym przed podpisaniem umowy. Czy jest to niesprawiedliwe? Wydaje mi się, że jest to fair play.

Oczywiście "niektórzy" pracujący w tej firmie w ogóle nie powinni się tam znaleźć ze względu na kompletny brak kompetencji w zakresie zarządzania zespołem, ale to jest sprawa zarządu.
Pracownicy na przełożonych podobno się nie skarżą, więc w czym problem? Nie ma problemu, nie ma rozwiązania. Anonimowe wpisy na goworku to chyba niewystarczająca przesłanka?

Reasumując - bardzo ciekawa praca, ciekawy produkt, dużo wyjazdów, praca w międzynarodowym środowisku, jasne i klarowne zasady (może i niemądre, może mądre, ale za to jasne i jklarowne). W mojej ocenie do poprawy relacja na płaszczyźnie kierownictwo - pracownik, ale to już kwestia podejścia ze strony pracowników. Skoro nikt na nic oficjalnie się nie skarży, to skąd zarząd ma wiedzieć, że coś jest nie tak?

Moja ocena ogólna jak najbardziej pozytywna, pomimo pewnych zastrzeżeń.

Pozdrawiam serdecznie.
22
avatar 2016-07-29 18:27:17
Witam i ostrzegam! Dlaczego firma od 3 miesięcy nie może znaleźć pracownika ?? przez 3m wisi to samo ogłoszenie!?? i tak postscriptum: nie pamiętają o Emailach, umówionych terminach (rozmowa o pracę), żeby zarząd! - pracownik zarządu nie pamiętał z kim się umawia, oraz na którą godzinę! (Brak profesjonalizmu, ktoś poświęca czas na dojazd, swój czas i spotyka się z czymś takim [czas w tej chwili to pieniądz]). 38 lat na rynku?? zerknijcie w KRS i dane kapitałowe (dostępne publicznie). Pozdrawiam użytkowników serwisu :)
1
lolek 2016-07-30 10:02:10
Bardzo ciekawa praca, ciekawy produkt, dużo wyjazdów, praca w międzynarodowym środowisku, jasne i klarowne zasady (może i niemądre, może mądre, ale za to jasne i jklarowne).

Odejdę z firmy, ponieważ nie jestem w stanie zaakceptować pewnych rozwiązań, które
są akceptowane przez innych współpracowników ( zakaz palenia, zakaz poświęcania w pracy czasu na cele prywatne, konieczność poświęcania się w pracy wyłącznie pracy )

Niektórzy pracujący w tej firmie w ogóle nie powinni się tam znaleźć ze względu na kompletny brak kompetencji oraz brak akceptacji panujacych tam zasad.
11
bejb 2016-07-30 18:39:28
A wiecie jakich średnich zarobków może się spodziewać pracownik działu ds. finansów i administracji? No pewnie, że są odpowiednie kursy jak i szkolenia, bo to znacznie urozmaica zatrudnienie.Prowadzenie samodzielnych projektów zleconych przez przełożonego to normalny obowiązek.
2
Nick 2016-07-30 22:12:21
Dziwny sposób rekrutacji - wysyłają maila, by zadzwonić następnego dnia w podanych godzinach. O co chodzi?
pracuję w Amii 2016-07-31 15:22:19
Bardzo fajna firma. Sprzedaż do wielu krajów na całym świecie, więc w dziale handlowym niemal nieograniczone możliwości przeciekawych wyjazdów w różne zakątki świata. Produkty muszą być dobre - inaczej nie było by ich sprzedaży w całym świecie.
Nowe biuro - ul. Techniczna 22 wyposażone we wszystko co powinno być w biurowcu klasy A, ... a nawet wiecej , np naturalne światło doprowadzane z dachu.
No cóż - trzeba pracować i wykazywać się wynikami - TO JEST WADA TEJ PRACY .
Jak napisał kolega Patryk.R - są jasne i klarowne zasady w tej pracy, albo się je akceptuje albo odchodzi się z firmy.
A ponieważ całkiem sporo z nas - pracowników różnych firm - najchętniej nic związanego z pracą by w pracy nie robiła ( tak jest, choć Tobie może wydawać się to nieprawdopodobne ) to taka firma jak Amii , w której wszyscy pracownicy są indywidualnie kontrolowani i oceniani po prostu się z nimi ....żegna.
Stąd, mili czytelnicy, tylu tu frustratów - byłych pracowników Amii. :)
Przykre to, ale prawdziwe. JAK SIĘ OBIJASZ W FIMIE AMII - wczesniej czy pózniej wylecisz z niej.
A więc drogi kandydacie do pracy w firmie Amii : Jeśli wiesz po co szukasz pracy - możesz już teraz zdecydować czy warto aplikować do tej firmy.
Mam nadzieję, ze mój wpis spowoduje, że wielu z Was zrezygnuje z aplikowania do Amii.
Mam nadzieję, że ja w końcu będę miała kumpli z pracy na dłużej.
13
ktosik 2016-08-01 22:43:03
Jeśli jest tak pięknie i przecudownie jak piszesz oznacza to jedynie tyle, że FIRMA AMII mówiąc wprost: ma do pupy system rekrutacyjny/osoby zajmujące się rekrutacją. Bo jak inaczej nazwać fakt, iż w ciągu 4 lat wymienił się:
- cały pion handlu zagranicznego
- i jakieś 80% handlu krajowego (de facto w tej komórce pracują dłużej tylko 2 osoby).

Na koniec jedna skromna uwaga do Szanownej Pani: sugerowałbym, aby w kolejnych wpisach wychwalających pod niebiosa FIRMĘ AMII, raczej nie używać stwierdzenia: " wylecisz z niej". Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego......
5
ktosik 2016-08-02 07:34:24
.... i juz na sam koniec :). ..jak widać oprócz HR w FIRMIE AMII kuleje także PR :)
6
Anonim 2016-08-02 12:16:53
I to jeszcze nie koniec
1
Balbinka 2016-08-02 16:10:05
Jestem bylym pracownikiem firmy Amii.atmosfera byla nie do pozazdroszczenia.PEWNIACY z linii produkcyjnej ktorzy wiedzieli ze zostana w tej firmie panoszyli sie po calosci i mieli na to zgode od przelozonych.i nie piszcie dlaczego nie mowilismy o tym kierownictwu bo doskonale o tym wiedzieli.
2
eo] 2016-08-02 22:06:31
czy nadal jest wam potrzebny w łodzi Pracownik Działu ds. Finansów i Administracji nowy? bo widziałam w internetach rekrutację ale nie wiem czy to jest nadal aktualne, przede wszystkim kwestie finansowe mnie interesują jak to u was dokładnie wygląda
M 2016-08-02 22:33:27
Ja również pracowałam w tej firmie i jestem pewna że te niby pozytywne komentarze piszą sami pracownicy biurowi na polecenie wiadomo kogo. Robią to moim zdaniem kompletnie nieporadnie, gdyż jak można wychwalać pod niebiosa firmę gdzie radia nie można słuchać czy zadzwonić do lekarza gdy jest się chorym, trzeba odpowiadać na pytania dlaczego było się w toalecie 6 minut. Wszystkie te sytuacje (i wiele więcej)widziałam na własne oczy. Moim zdaniem zostają na dłużej w tej firmie Ci, którzy np nie znając angielskiego czy podstaw exela piastują bardzo ważne stanowiska i po prostu nigdzie podobnego by im nie zaproponowano.
2
rf 2016-08-03 19:37:31
jak to rqadia nie wolno słuchać? nawet na słuchawkach? no to przyznam szczerze jakoś mi się nie chce wierzyć. ale przyznam szczerze że pracodawca pracodawca ma prawo wymagać określonej dyscypliny w czasie pracy więc nie ma na co narzekać i trzeba się dostosować
1
Arnold 2016-08-06 20:45:09
Trzeba było pracować a nie stękać ze paluszki bolą wtedy by cie nikt nie zwolnił
11
aako 2016-08-06 22:21:48
Hej, wiadomo jak wygląda rozmowa rekrutacyjna do nich? Nie ukrywam, że chętnie bym się do nich załapał, bo dają dobre benefity.
kamyk 2016-08-07 09:19:15
Mnie się podoba, że nie można słuchać radia. Osobiście bardzo mnie rozprasza każdy hałas i trudno mi jest się skupić.
Niech ktoś kto wie napisze jak teraz wygląda rekrutacja i ile płacą w biurze.
9
pracownik 2016-08-07 09:43:21
Asystentka Zarządu w firmie Amii to nie to samo co asystentka zarządu w innych firmach.
Dla ułatwienia ubiegającym się o to stanowisko przekazuję, że
aktualnie Prezesem Amii jest osoba która awansowała właśnie ze stanowiska Asystentki Zarządu !!!!
To żywy dowód na możliwość awansu z Asystenta na Prezesa.

Dlatego wymagania na stanowisku Asystentki Zarządu firmy Amii są baaaaaardzo wysokie.
To nie kserowanie i umawianie spotkań. To umiejętność szukania rozwiązań dla Prezesa firmy !!!
8
Pożar 2016-08-07 10:38:51
Specjalista ds. pozyskiwania klienta zagranicznego jest tutaj potrzebny do Łodzi, ktoś coś wcześniej mówił o tym, jak to stanowisko wygląda, może jest tutaj nadal ta osoba i coś powie więcej czy nie?
Lolo 2016-08-12 23:08:48
Pracujac wiele lat jako ta asystentka i tak masz racje to bardzo wymagajace stanowisko oczekiwania co do twj osoby kompletnie nie adekwatne do wynagrodzenia a ciagle pretensje i awantury na pewno dobrze na psychike nie wpływają
1
345 2016-08-13 11:23:18
hej hej no w sumie uważam ze jednak zarobki powinny adekwatne do tego jakie się posiada umiejetnosci i jaki ma się miedzy innymi staz pracy mam racje?
Sylwia K. 2016-09-03 22:04:07
Hej, czy jest tu jakaś osoba, która może napisać konkretnie czego się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej do działu finansów i administracji w tej firmie? Ile mniej więcej płacą? Bo nie wiem, czy w ogóle watro składać CV, jak ma się okazać,że 1500 na rękę. Wymagania wysokie,ale czy to się przekłada na zarobki? Kto wie, niech napisze jakieś konkrety. Dziwi mnie, że aż tyle ogłoszeń z tej firmy jest na OLX. Tak się rozwijają czy taka rotacja?
aako 2016-09-03 23:27:40
A wiadomo czy u nich wypłata jest na czas? W sumie wynagrodzenie o czasie zawsze się przyda pracownikowi.
Ara 2016-09-05 07:06:16
Może i na czas ale atmosfera do czterech liter.
z 2016-09-05 23:30:19
@ Ara - ....no właśnie a ta atmosfera to dla mnie naprawde ważna kwestia, więc bez tego ani rusz tak naprawde :/ zastanawiałem sie nad posadą Kierownika działu Badań i Rozwoju ale w tym wypadku chyba odpuszcze
Balbina0 2016-09-06 09:58:31
Poważnie????? Jestes tym pewniakiem co lizal [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i został.bo nikt inny nie został.
Mariusz 2016-09-06 12:58:14
Ale oblewacie ściekiem tą firmę a nikt z Was tak naprawdę nie pracował a inni mają z Was bekę.
10
aako 2016-09-06 14:54:55
Hej, a jakie zarobki są teraz zapewnione? Podobno w marcu miały się pojawić jakieś premie do podstawy, a to dobry znak.
Xyz 2016-09-28 23:04:46
Coś długo istnieją zdjęcia kolejnych osób, które same pożegnały się z cudowną firmą.bardzo zastanawiająca sytuacja☺
2
Lolek 2016-09-30 21:49:45
Update stanu zatrudnienia. Tym razem skurczyły się rynki zagraniczne. W firmie Amii nie ma już kierownika ww. :) ... w sumie nic dziwnego .. tradycyjna rotacja :)
1
Zibi 2016-09-30 22:35:54
Produkcja też się kruszy malutkimi kroczkami.
1
kedar 2016-10-01 09:22:05
Tak się zastanawiam, w tak duzej firmie jak Amii to nic dziwnego, że jest rotacja. Przecież każdy z nas co jakiś czas zmienia pracę. Żeby się czegoś nauczyć, żeby poznać nowych ludzi albo z nudów. NORMALNE, że ludzie zmieniają pracę. Tak jest wszędzie, zwłaszcza w dużych firmach.
3
aako 2016-10-01 22:33:39
@bo no wiesz jak jest jedni sa zadowoleni inni nie nigdy przeciez nie bedzie sytacji ze wszystkim sie dogodzi warto jednak miec swoje zdanie na ten temat
aako 2016-10-02 22:19:51
@An myslisz ze jest jeszcze jakas szansa na zmiane?
Zibi 2016-10-03 16:39:24
Jakbyś miał dobrą pracę gdzie by docenili Ciebie i to co dla nie robisz szukał bys innej????ciekawe.....
Zibi 2016-10-03 16:44:43
A Ci co pracuja dalej w firmie narzekają, płaczą po kątach, psy wieszaja na pracodawcy ale nie mają odwagi jej zmienić a wiesz czemu??????jak byłeś pracownikiem na pewno wiesz.szkoda słów.
345 2016-10-03 16:53:23
hej no ale jaka zmiane masz na myśli? widze ze teraz caly czas szukają nowych pracowników w sumie ..
kedar 2016-10-05 06:46:04
Proszę nie podszywać się pod mojego nicka. Niech PR Amii zajmie się czymś pożytecznym np:
- zmianę zdjęć z targów z różnych edycji (bo w kilku edycjach są te same zdjęcia)
- jak rozumiem pozbawienie nazwisk pracowników wiąże się (być może) z ochroną danych osobowych, ale w takim razie usuńcie też nazwiska z miniaturek zdjęć (kiedy zapisuje się całą WWW widać wszystko jak na dłoni.... widać IT u Was też szwankuje :) )
1
kedar 2016-10-05 08:11:41
Proszę nie podszywać się pod mojego nicka. Mam na imię Radek. R A D E K = K E D A R .
Jasne ?
Firma jest bardzo fajna. Ale jak wszędzie i w niej jest kilku nieudaczników, którzy wszędzie by nimi byli.
Dobra rada: zwolnijcie się SKORO WAM TAK ZLE W FIRMIE AMII
Jest tyle innych piękniejszych miejsc do pracowania.
Powiem więcej : tam też będziecie mogli narzekać :)
aako 2016-10-05 16:08:12
No właśnie przecież jak ktoś chce podjąć pracę w firmie to chyba chce wiedzieć jak najwięcej na ten temat
kedar 2016-10-05 18:44:33
Bardzo pomysłowe :) gratuluje. Jeśli jednak jesteś RADEK (a może Darek ??? bo też literki pasują) to trzeba od początku nie było bawić się w anagramy tylko podpisywać się tak od razu. Po co ludzi WPROWADZAĆ W BŁĄD (chyba że to robisz celowo.... :) ). Zresztą, jak to mówił mój znajomy: "jedni lubią Beethovena, inni jak im nogi śmierdzą". W każdym razie poprawianie PR przez pracowników Firmy Amii za pomocą takich sztuczek chyba nie jest dobrym kierunkiem. Złym kierunkiem jest chyba także nazywanie - byłych oraz tych co nie spełniają Waszych oczekiwań - pracowników PUBLICZNIE: NIEUDACZNIKAMI....trochę to słaby marketing personalny, ale cóż; wcześniej Wasz pracownik pisał o wylatywaniu z pracy.... więc nie ma się co dziwić.

PS
Proponuje abyś Szanowny KEDARZE=RADKU z Amii w takowy sposób podpisywał się w kolejnych postach - ułatwi to rozczytanie zainteresowanym osobom
1
Edyta 2016-10-05 19:30:33
Czemu nie mają odwagi jej zmienić?
Powiedz
Edyta 2016-10-05 19:33:52
I jeszcze pytanie do Radka
Jesteś byłym pracownikiem czy pracujesz nadal?
Pytanie 2016-10-06 12:43:17
Ciekawą prawidłowość tu widzę - jak ktoś firmę chwali, to na pewno na zlecenie prezesa, jak ktoś firmę opluwa to sprytny były pracownik, który wszystko i wszystkich przejrzał. A przepraszam, obecny czy były pracownik nie ma prawa być zadowolony z pracy w tej firmie? Dlaczego jak pochwali to od razu "lizus"? Czy to jest forum tylko dla niezadowolonych osób, które już tam nie pracują? Wszyscy inni nie mają prawa nic napisać?
3
aako 2016-10-06 14:18:39
@Donek no to masz teraz najlepsza mozliwosc ku temu bo oni doslowanie wczoraj dodali calkiem sporo tych ofert pracy glownie zawody do pracy fizycznej..
Wojtek 2016-10-06 15:13:36
A w którym miejscu są te oferty pracy?
Wojtek 2016-10-06 15:15:07
A w którym miejscu są te oferty pracy?
majka 2016-10-09 19:49:30
Wejdź na ich stronkę internetową @Wojtek teraz poszukują m.in. specjalisty ds. klienta zagranicznego jak znasz języki to wypłata może być co miesiąc niezła
Zostaw swoją opinię o Amii sp z oo - Łódź
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Amii sp z oo