Opinie o SESCOM S.A. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy SESCOM S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SESCOM S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SESCOM S.A. w Gdańsk

IT_Gaj

Firma ma siedzibę w Gdańsku, ale i Oddział we Wrocławiu i jego dotyczy moja subiektywna opinia. Nie wiem jak jest z kontrolą Oddziału Wrocław ze strony centrali firmy, ale moje wrażenia są fatalne. W mojej opinii Dyrektor tego Oddziału sprawia wrażenie osoby, która jest totalnie nieogarnięta. Nie pasuje do tej roli i chce być "wyluzowany" na siłę. Być może to jest punkt wyjścia do całej reszty. Koordynatorzy IT nie mają wymogu znajomości podstaw IT, co jest w mojej opinii nieporozumieniem rodzącym wiele komplikacji i nerwów. Dostajesz od nich będąc wysłanym do klienta kontakt do opiekunów klienta, bo od nich nie dowiesz się nic. Taka spychologia. Radź sobie. Marnujesz czas na tłumaczenie od początku gdzie i po co jesteś i kto Cię tam wysłał, bo im też nikt nie przekazuje informacji, że ktoś jedzie na zlecenie. Z cała resztą procesów też jest w moim odczuciu jakiś nieporządek. Jak z tego powodu dojdzie do uchybień to finalnie dowiesz się od grupy zarządzającej Oddziałem, że to wszystko Twoja wina. Ich żadna. Świetnie znają swoje role: jedna będzie w tragiczny sposób udawać groźną, inny zadawać spokojnie masę nieistotnych pytań doprowadzając Cię do nerwów. Wiadomo zaś, że kto się denerwuje to przegrywa dyskusje, mimo argumentów. Osoba spokojna wygrywa, choćby mówiła nie na temat. Szkoda, bo firma jako całość jest ok, ale kontakt i interakcja z osobami decyzyjnymi we Wrocławiu może odcisnąć piętno na osobie o słabszym układzie nerwowym. Nierobiące dużego wrażenia wynagrodzenie jest na czas. Praca bywa ciekawa.

long_time_ago
@IT_Gaj

Trudno mi się odnieść do Twoich doświadczeń, ale jestem pewien, że jezeli potrafisz wymienić "wszystkie możliwe końcówki kabli" to znajdziesz przytulne gniazdko w tej pełnej specjalistów firmie :). Nie zaszkodzi też założyć okularów-zerówek.

Już po

Odradzam, bardzo toksyczne miejsce, każdy tylko patrzy na kogo by tu ,,zwalic robotę”. Odp jest prosta – na nowego.

Garden
@Już po

Czasem bywa tak że przychodzi do ciebie osoba z pretensjami o coś czego brakuje bo nie zostało zakupione a tak naprawdę nie powinny być kierowane do ciebie bo się tym po prostu "nie zajmujesz". Mimo tego każdy stara się z ciebie zrobić winnego, tego gorszego itd. Ci co pracują najdłużej są nietykalni, nie do ruszenia. Brak mleka, papieru czy innej pierdoły od razu triggeruje wszystkich agresywnych ludzi którzy ledwo co z kaszubskiej wsi się wyrwali. Każde potknięcie powoduje że przełożeni podważają ciebie jako pracownika, twoje kompetencje a nawet doświadczenie. Będziesz traktowany jak 5 koło u wozu do momentu jak sam odejdziesz albo ciebie zwolnią "bo ludzie ciebie nie lubią". Odradzam ten (usunięte przez administratora)

Dzień dobry, Miałem okazję uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej do tej firmy. Podczas rozmowy pani z HR w którymś momencie zaczęła naciskać na wyrażenie zgody na jej kontakt do moich byłych pracodawców w celu uzyskania referencji "0o". Po raz pierwszy się z takim czymś spotkałem zwłaszcza w trakcie rozmowy. Podczas samej rozmowy która zeszła na mój temat- co Pan chciałbym robić, zainteresowania itd., nie dowiedziałem się niczego odnośnie stanowiska. Z samego spotkania wyszedłem trochę zniesmaczony, z wrażeniem że spotkanie mogło być ustawione przez kogoś "wyżej" z innej firmy. Cóż, w końcu trójmiasto jest ostoją gangsterów rodem z lat '90.

Szarak
@Kandydat

Cóż, życie. A stanowisko to pewnie koordynator zamówień?

dzida_laserowa

Ja jestem tą firmą zachwycona. Zajmuję się rozwijaniem produktu, a do pracy na moim stanowisku tak naprawdęwystarczą mi tylko zerowe okulary i mądra mina.

Lol
@dzida_laserowa

No to musieli zrobić mega skok po moim odejściu xD Nie dość, że mają Produkt, to go jeszcze ROZWIJAJĄ. Mój Boże... Siwy, chudy, kuty, cwany nadal Prezesem i takie innowacje?

Malwa Nowy wpis

W ofercie dla specjalisty ds. wsparcia koordynacji widzę, że w weekendy również soboty jak i niedziele są pracujące. Wtedy jednak praca jest już na jedna zmianę czy jak? i przede wszystkim w jaki sposób stawka byłaby liczona?

EKS Nowy wpis

Jestem w sumie wdzięczny firmie. Dzięki pracy w oddziale wrocławskim i poznaniu ludzi tam pracujących wiedziałem już, że trzeba postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować by więcej ich już nie oglądać i nie słyszeć. Udało się !

Do HR

Jak firma wlaczy z mobbingiem? Czy podjęto jakieś kroki w stosunku do osób dopuszczających się go od lat?

Jon
@Do HR

Walczą tą samą bronią w stosunku do nowych pracowników oraz kandydatów ....

inne Nowy wpis
@Do HR

tak, osoby pozostaja na stanowisku, a (usunięte przez administratora)odchodza do firm, gdzie sie ich szanuje i lepiej placi

Jeżeli szukacie słabo płatnej pracy to sescom jest miejscem dla Was. Firma szuka pracowników bez doświadczenia żeby móc oferować im grosze. Nie liczcie na to, że w momencie gdy rozwiniecie swoje umiejętności to zostaniecie adekwatnie wynagrodzeni. Nie bez powodu wszyscy się stamtąd zwalniają. Niedługo jedynym benefitem będzie kawa chociaż to też nie jest pewne.

@były pracownik

No dobra, kasa kasą, ale co z doświadczeniem. Może to jest dobra opcja dla wchodzących na rynek pracy świeżaków, aby nałapać doświadczenia i mieć dobry wpis do cv? Można się tu nauczyć fachu i pracy?

maly_szczegol Nowy wpis
@Karolina

uwazasz, ze "zdobycie doswiadczenia" jest warte rozstroju nerwowego? chyba nie, najpierw zdrowie, a potem praca, nigdy na odwrot!

Specjalista ds. Marketingu

Moim zdaniem rekrutacja przebiegła bardzo profesjonalnie. Składała się z kilku etapów. Na początku była klasyczna rozmowa kwalifikacyjna, po której poproszono mnie o wykonanie zadania rekrutacyjnego w domu. Treść polecenia wysłano mi mailowo jeszcze tego samego dnia. Na wykonanie zadania miałam kilka dni. Po weryfikacji zadania zostałam zaproszona na kolejną rozmowę, już z osobą, która miała być moim zwierzchnikiem. Po tej rozmowie również dostałam zadanie rekrutacyjne do wykonania i dopiero po jego weryfikacji nastąpiła decyzja o zatrudnieniu. W czasie rekrutacji osoby z działu HR były zawsze do dyspozycji, kiedy potrzebowałam na przykład doprecyzować pewne kwestie i chciałam zadać kilka pytań.

Pytania były raczej standardowe, o przebieg poprzedniego zatrudnienia, znajomość oprogramowania, zgodność z przyszłymi obowiązkami. Ważnym dopełnieniem moim zdaniem było to, w jaki sposób zostało wykonane zadanie rekrutacyjne. Na moje pytania odpowiedziano wyczerpująco.

Szkoda, że nie usuwają tych, które nic nie wnoszą. Szukam obecnie pracy i sprawdzałam ten portal zeby zebrać informacje ale tutaj w większości są tylko negatywne opinie o każdej firmie i żadnych konkretów. I mozna odnieść wrażenie że każda firma jest do bani..

maly_szczegol
@Karolina

nie wiesz, jak to dziala? Jak ktos jest zadowolony to nie pisze komentarza, bo po co, jak wszystko bylo ok, a jak nie bylo ok, to kazdemu sie uleje... mnie tez by sie ulalo, ale juz za dlugo tam nie pracuje. Jak ktos lubi (usunięte przez administratora) i kolesiostwo to polecam, idealne miejsce dla kapusiow i (usunięte przez administratora)

Sabrina

Jest tu może ktoś kto teraz pracuje jako analityk danych? W tej dzisiejszej ofercie piszą wprost, że ma się wpływ na wybór narzędzi czy też technologii. Zastanawiam się w jak dużym stopniu i czy ostateczna decyzja jest po tronie przełożonego? Cenie sobie niezależność

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Ogłoszenie na Koordynator Zespołu do SESCOM S.A. pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

Zenek

Drodzy rodacy. Nie wiem czy jesteście w temacie ale sescom głównie żyje z serwisów dla branży dyskontów. Obecnie ta branża boryka się z bardzo małą rentownością. Tymsamym zlecenia przez firmę Sescom są brane poniżej kosztów ich realizacji. Sami spójrzcie na wyniki finansowe: co kwartał ogromna strata. Pytania jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce ?

Mariusz
@Zenek

Nadal wynajmują siedzibę w trojmiescie ? Nie kupili jeszcze biura ?

Paweł Z. ( złotousty )
@Zenek

Zenek, nikt Ci tyle nie obieca na rozmowie wstępnej co w Sescomie. Premie, benefity itp. Tylko że rzeczywistość okazuje się inna.

Joanna
@Zenek

Takie wspaniałe oferty pracy w Sescomie. Dlaczego nikt nie aplikuje ?

Ala

Trochę się stresuję zawsze rozmowami o pracę, tu mnie pociesza na magazyniera, że w ogłoszeniu napisali, że chodzi o zdalną rekrutację. A proszę powiedzieć, o co pytają? I czy dużo jest takich spotkań czy jedno i z głowy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Adka

Ale oni tak poważnie przyjmują tych magazynierów zdalnie? Nie sprawdza nawet czy ktoś ogarnia temat i w druga stronę? Przede wszystkim jak wygląda cały ten magazyn? jak jest duży i wyposażony? ciężko się na nim pracuje?

Sławeczek
@Adka

To bez znaczenia w ciągu 20 minut nie poznasz czy Twój przyszły szef jest w porządku czy to tylko przemocowiec z 16 letnim stażem co umie sie maskować. To samo tyczy sie firmy. Mysle ze warto zapoznać sie z opiniami byłych pracowników i podjąć świadoma decyzję, zwłaszcza kiedy firma nie bierze odpowiedzialności za swoje metody. Nie jestem magazynierm ale sam magazyn wydaje mi sie malutki, prosty w obsłudze.

Ale co konkretnie chcesz zgłaszać? Może to dlatego, że tu nie pracuje ale ta powyższa opinia nie jest dla mnie w 100 % jasna. Przydałoby mi się wyjaśnienie zwłaszcza, że też szukam pracy a piszą, że magazyn jest prosty w obsłudze

Szczerze nie polecam pracy w tej firmie, jednak wszystko zależy gdzie traficie. Na początku rozmowa kwalifikacyjna i wdrożenie na wysokim poziomie - chcą się pokazać i dość dobrze to wychodzi bo się nabrałem. Następnie przychodzi szara rzeczywistość. Rada: Jeżeli przyjmujecie się do firmy to wynegocjuj dobrą stawkę, potem nie ma podwyżek. Na duże dodatki typu benefity i premia też nie liczcie. Na rynku Trójmiejskim są daleko w tyle. Praca bardzo pod presją, kierownictwo co chwilę was obserwuje i sprawdza statystyki platformy. Jeżeli się nie wyrabiasz nie ma szans na premię - której i tak koniec końców nikt nie dostaje. Podwykonawcy nie chcą wykonywać zadań bo firma bardzo stara się aby im zabrać jak najwięcej co przekłada się na codzienną pracę i presję klienta. Jednym słowem nie polecam, na szczęście udało się znaleźć o wiele lepszą pracę.

W@p?

Hej, u mnie nie było żadnego szkolenia a po zakończonej współpracy były problemy ze znalezieniem nowej pracy z powodów już tu opisanych. Premii jako takich w Sescom S.A nie ma więc te wątki służą tylko dowaleniu byłym pracownikom co to mieli już pracy w Trójmieście nie znaleźć i premii nigdzie nie dostawać.

Celina z rachunkowości
@W@p?

Cześć. Też miałam problemy ze znalezieniem zatrudnienia po odejściu z tej firmy. Najgorsze było to że były pracodawca kontaktował się z firmami gdzie składałam CV. Po każdej rozmowie(prawie każdej) nie otrzymywałam informacji zwrotnej. Było tylko pytanie 'czy moglibyśmy skontaktować się z twoimi byłymi przełożonymi w celu uzyskania referencji'.

Może na administrację tu przyjdę a wy o jakichś pozwach piszecie? W czym rzecz? W jaki sposób oceniacie sam proces rekrutacyjny i jakie występuje podejście do samych pracowników na miejscu, zwłaszcza tych nowych? Pisali cos jakiś czas temu o jakichś układach oraz braku procesów, jak to się przekłada na dalsza współpracę?

Instalator infrastruktury sieciowej ile zarabia w tej firmie, ktoś ma taką wiedzę? Niestety jak patrzę nawet w stare ogłoszenia tak dla perspektywy, to nie podawali widełek, 20 dni temu jeszcze było. Na 100% w ogóle już zajęte, że jest napisane, że wygasła ta oferta? Dziękuję z góry za informacje.

Liczysz ten zarobek z samej podstawy na umowie o prace? a czy ustosunkujesz się przy tym do samych premii? w niektórych opiniach stwierdzali, że są trudne do wyrobienia. Ale to chyba nie każdy miał z tym taki problem? Od czego to zależy?

Pan X

Typowe korpo. Można spotkać paru kilku fajnych ludzi. Atmosfera trochę toksyczna. Moim zdaniem dużo fałszywych ludzi. W pracy trzeba być na prawdę wielozadaniowym człowiekiem, nikt za bardzo nie ma czasu na tłumaczenie od a do z. Momentami panuje straszny chaos. Praca pod presją czasu. Dużo osób poza biurem żyje tą pracą. Zarobki nie są adekwatne do natłoku obowiązków. Kierownik bardzo w porządku, wiele spraw można załatwić.

nigdy więcej

Potwierdzam praca w tej firmie, moja opinia dotyczy pracy w oddziale Wrocław to jest porażka. Obiecują złote góry a rzeczywistość wygląda tak: * notoryczne braki w sprzęcie przygotowywanym przez magazyn dla serwisantów na instalacje - zgłaszane wiele razy bez skutku, magazyn święty - wina serwisanta (80% braków nie jest w ogóle zgłaszanych bo to nie ma sensu) * koordynacja nie ogarnia technicznych tematów w ogóle, wysyłają serwisanta na sztukę aby przypiąć kogoś do zlecenia, potem żadnej pomocy, radź sobie człowieku sam, tłumacz po co tu jesteś i dlaczego, w razie problemów jesteś zostawiony sam sobie i zostają ci tylko znajomości inncyh serwisantów i ich dobra wola pomocy * bardzo niskie stawki, najlepiej zarabiają firmy B2B byłych serwisantów którzy pozakładali swoje firmy i dostali jakiś rejon w Polsce, dla reszty zostają ochłapy, ciężko zarobić rozsądne pieniądze * niepoprawna konfiguracja sprzętu sieciowego przez diagnostów - wina serwisanta zawsze * ogólnie osoby na stanowiskach decyzyjnych nie ogarniają tematu, działanie magazynu porażka, zgłaszane wielokrotnie ale już nikt tego nie robi bo to nie ma sensu, wszystko zamiatane pod dywan żeby Gdańsk się nie dowiedział co tu sie dzieje tak na prawdę, *dziwne układy Dyrektor Oddziału - Magazyn - zawsze święci, a masa błędów, nic się nie zmienia od lat, niekompetentni luidzie na kierowniczych stanowiskach * brak procesów w firmie, lub niedziałające procesy

obecny
@nigdy więcej

Jako były pracownik, a obecny partner b2b: - mamy wolność pisania w internecie i mamy wolność założenia działalności gospodarcze. Każdy jak nie wystarcza mu etat może otworzyć działalność i po pracy sobie w różny sposób dorabiać. Czy lepiej zarabia się jako b2b? Na pewno więcej, ale koszty prowadzenia działalności stale rosną. Jeżeli współpracuję z Sescom od kilku lat i dogadujemy się - to niech każdy sobie odpowie. - koordynatorzy nie są od "ogarniania technicznie tematów" tylko od organizacji pracy serwisantów. Jeżeli serwisant czegoś nie wie, zawsze może skorzystać z doświadczeń innych kolegów lub bazy wiedzy - współpraca z kierownictwem oddziału Wrocław: moim zdaniem pozytywna, mając klientów z największych sieci handlowych w Polsce nie można zawsze być dobrym, czasami trzeba coś wyegzekwować, Zawsze można porozmawiać i ustalić jakieś wspólne rozwiązanie.

Pozdrawiam
@obecny

Wolnosc słowa? Wolnosc słowa w firmie wygląda tak ze jak wystawisz negatywna opinie w internecie to firma Cie probuje zastraszyc pozwami bez ładu i składu.

Jan
@nigdy więcej

No i tak to wygląda w sescomie. Szkoda że zarząd nie reaguje na zgłoszenia pracownikow

H2o
@nigdy więcej

No chyba że jesteś jednym z wyróżnionych podwykonawców który tylko robi same najlepsze i najbardziej dochodowe akcje typu sco, no ale do tego to musisz mieć układy z pofarbowana blondynką która się panoszy i zgrywa ważna

Specjalista ds. koordynacji

Hej, byłam na stronie firmy nie mam teraz pracy i szukam czegoś na chwile wiec rotacja mi nie przeszkadza. Nie chce natomiast zakładać własnej działalności, brać wszystkich kosztów na siebie. Nie zamierzam też znosić mobbingu(są na to procedury w organizacji?) oraz liczę na premie,dodatki kwartalne, szkolenia. Ogłoszenie jest stare lecz wiem ze firma cały czas zmienia koordynatorów. Warto na chwile? Czy lepiej sie trzymać z daleka? (Rotacja z czegoś wynika)

XYZ

I co z tymi świętami tak w ogóle? chyba na 4 dni przed już wiadomo co tam wpadnie lub tez nie? chociaż gdy spoglądam na bieżące oferty dla instalatorów infrastruktury sieciowej to nie piszą wprost o żadnych świętach, jest za to wstępnie opisany projekt, do którego prowadzą nabór, czy możecie się co do niego szerzej odnieść?

xd

Jakie są aktualne widełki płacowe na stanowisku regionalny koordynator serwisu?

Św. Mikołaj

Czy w tym roku sescom daje coś na święta swoim pracownikom?

Elf nr 348
@Św. Mikołaj

Jak co roku w tym temacie - nie wiadomo. Czy będzie premia - nie wiadomo. Czy będą jakieś bony - nie wiadomo. Pewnie się wszystkiego dowiemy na 3 dni przed świętami kiedy już zaplanujesz sobie wydatki i zrobisz wszystkie zakupy/prezenty.

Endo

Marketing kolego,... ;) Czasem trzeba podkoloryzować żeby świeży narybek przyszedł pracować. Praca dla osób które potrafią sobie odpuścić i nie brać wszystkiego do siebie.

@Endo

Co masz na myśli z tym braniem do siebie? Odpuścić atmosferę i robić swoje? Tak się da? Jest teraz oferta dla trenera i już niby wcześniej o niej myślałem. Piszą o swobodnej atmosferze pracy, w jakich obszarach taka występuje?

jeczaca_marta

mozesz swobodnie wyjsc po kawe, albo podpisac wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron podsuniete przez szefa wszystkich szefow. To mozesz robic swobodnie w tej firmie

@jeczaca_marta

Gdyby ktoś komuś się przypodobał to jednak można byłoby sądzić, że lepiej być cały czas na miejscu. :D co do tych kwestii dodatkowych, to faktycznie niczego z tego zakresu nie ma? dla przykładu teraz święta idą. Ja i tak pewnie jak teraz dołączę to niczego nie dostanę, ale czy nie wypracowuje się czegokolwiek przez cały rok?

Czy SESCOM S.A. organizuje staże dla studentów?

Zostaw merytoryczną opinię o SESCOM S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w SESCOM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SESCOM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SESCOM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 12 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SESCOM S.A.?

Kandydaci do pracy w SESCOM S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SESCOM S.A.
2.3/5 Na podstawie 250 ocen.
  • Grunwaldzka 82
    80-244 Gdańsk