Opinie o Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach w Wadowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach w Wadowice

Czy nowo zatrudnione osoby w Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

A skąd wiesz, że takie sytuacje miały miejsce, byłeś jednym z tych pracowników? Też bym chciała znać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej jaki podają tego powód. Czy ktoś wie skąd taka praktyka?

Umowa zlecenie przez agencje pracy ,bo skawa nie przyjmuje zależy na jaka agencje trafisz ukrainska nawet jest przyjmie Cię ukrainiec i rób na niego nie zrozumiale to dla mnie że tak się dzieje . Bardzo dużo ukraincow pracuje

@Gość

A dlaczego tylko przez agencję, a nie bezpośrednio przez zakład? I dlaczego zlecenie? Kiedy bym tu dostał umowę o pracę na czas nieokreślony?

A czemu nowych? Nie może być stale ta sama osoba po prostu na zleceniu jednak? W czym problem? I w ogóle to napiszecie mi od razu czy nie można spytać wprost czy nie chcą przedłużyć czy tez nie już wcześniej? Po co czekać na koniec umowy? Jak to od strony kontaktu wygląda?

Czy każdego pracownika zwalniają po umowie na zlecenie?

Gość Nowy wpis

Witam, czy to prawda że jak mnie przyjmą i przepracuję już 3 miesiące na zlecenie ,to nie dadzą mi umowy na stałe tylko zwolnią?

Hej, na ich stronie nadal jest aktywne ogłoszenie dla pracownika produkcji, czyli nabór jest raczej stały? Zapotrzebowanie jest teraz? Pytam, bo nie chcę wysłać cv bez szans na odzew teraz. O stawkach już wiem ze strony, a jakie są możliwości jeśli chodzi o podwyżki w przyszlości? Dostajecie chociaż raz w roku coś więcej? Aha i ponoć jest umowa o pracę, po jakim czasie na czas nieokreślony przechodzi?

Witam, czy orientuje się ktoś czy będą jeszcze w najbliższym czasie przyjęcia na produkcję? Czy jest możliwe przyjęcie się od listopada?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
złota_koszula

#pytanie Jak się pracuje jako przedstawiciel handlowy w firmie SKAWA? Na jakie podstawy można liczyć i premie. Jakie narzędzia pracy dają? Czy realizacja założonego budżetu do wyrobienia jest reala? Czy jest duże ciśnienie i kontrola nad pracownikiem?

Lidka

Jest zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych, w zakładce kariera jest ogłoszenie. Zastanawiają mnie widełki, 3300-4400 tyś. Skąd taka rozbieżność? Realnie na początek ile wynoszą zarobki? Współpracownicy w porządku, miło pracuje się w tym miejscu?

galowski
@Lidka

widełki w zależności czy jest premia czy nie czy nadgodziny czy nie i jakie stanowisko zwykly dostaje pewnie te 3300 a bardziej szanowany 4400

Jaga
@galowski

Te nadgodziny, to one są wymagane i obowiązkowe, czy raczej dobrowolne dla pracowników? Firma wymaga, aby je robić, jakąś presję stosuje? I jak ktoś nie chce wyrabiać nadgodzin, to nie musi i robi tylko swoje 40h tygodniowo?

Czy w Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Alex

Ta firma,to jedna wielka katastrofa. Odradzam jakiekolwiek składanie cv. Na Skawie Wadowice świat się nie kończy,jest tyle innych firm. Jak ktoś chce pracować to znajdzie pracę wszędzie. Szczerze odradzam.

Helena
@Alex

Okej, odradzasz ale dlaczego? Myślę,że rozwinięcie swojej wypowiedzi pomoze w podjęciu decyzji przyszłym kandydatom :)

@Helena

Powiem tak. Jeśli komuś odpowiada system trzy zmianowy,pomimo tego,że zarobki są nieadekwatne do tego co wypracujesz,ok. Głównie chodzi mi o atmosferę panującą pomiędzy pracownikami. Na każdym dziale atmosfera jest nie do zniesienia. Jeśli komuś to odpowiada, to jak najbardziej niech składa CV. Zważając na to,że w pracy spędzasz większą część zycia,a non stop jedna druga obgaduje,nie pomagają sobie wzajemnie, to po prostu aż się do tej pracy nie chce chodzić. Dlatego już tam nie pracuje i tak jak gdyby ktoś mi pół tony z pleców zdjął. Dlatego nie polecam.

Robert
@Alex

Rozumiem cię bo jak atmosfera słaba to nie chce się chodzić do roboty. Wspomniałeś o pracy zmianowej. Grafik był w miarę elastyczny czy godziny narzucone odgórnie i nic nie można było zmienić jeśli chodzi o czas pracy?

@Robert

Nie ma żadnego elastycznego grafiku. Zmiana co tydzień inna i nie można jej zmienić. Czasami to człowiek nawet nie wie jak się nazywa.

Weronika
@Alex

Okej... Ale jak już zrzuciłeś ten kamień z pleców, to chyba wolno Ci napisać, jakie są te zarobki w pln? Bo piszesz, że nieadekwatne do wypracowanych..

@Weronika

Zarobki..? 2200 na czysto z premia i dodatkiem za nocki na 3 zmiany.. Także zapraszam do Skawy. Mogę nawet kwitek pokazać,jak ktoś nie wierzy..

misiek
@Alex

a pokaz ten kwiten z aktory miesiac tyle wyszlas bo ja pracujac tam tyle mialem 3 lata temu w lutym

Czy pracodawca Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Muszka

Tak, motywują cały czas. Straszą zwolnieniami i tyle z motywacji. Zabrali co się dało z dodatków nawet premie za jeden miesiąc mówiąc że przez pandemie pomijam fakt że zamówień jest bardzo dużo. Motywację mają brygadzistki bo dostają ładne sumki za "swoje" efekty pracy. Nie polecam pracy w tej firmie.

Luna
@Muszka

Jeżeli nie wiesz prawdy to się nie wypowiadaj jestem brygadzistą i nigdy nic nie dostałam a staram się pracować na równi z zespołem owszem premię nam zabrali zwolnieniami nie straszą jak myślisz gdzie znaleźliby pracowników przecież przychodzą i zwalniają się do miesiąca brygadzista to jest bardzo ciężka praca chyba nie wiesz co piszesz

misiu

Tak każe pilnować much w pracy i do tego trzeba podpisać papiery. Hahahah

Pracownik jednej zmiany
@Luna

A co powiesz o drażach? Tam TONAŻ jest najważniejszy. Byłem na każdej zmianie i tylko na jednej brygadzistka by zajechała podwładnego za nabicie sobie kasy do kieszeni.

Myślę wszędzie dobrze gdzie na

Myślę wszędzie dobrze gdzie nas niema stary nie może ,a młody za ile.

Lol28
@Pracownik jednej zmiany

Dokladnie tonaz tonaz i jeszcze raz tonaz nie wazne czy ma sie ludzi czy jest ich brak robota nawet po trupach ma byc zrobionai zgdzam sie co do brygadzistek wszystkie sa takie same dla kasy zajada pracownika zrobia z niego(usunięte przez administratora)masz zapieprzac i tyle .

Lol28
@Luna

To pokaz kwitek a nie wal takiej sciemy dobrze wiemy ze za swoje piekne rzady i pomiataniem pracownikow dostajecie piekne dodatki miesieczne plus kwartalne dlatego tak podnsicie normy na danych dzialach pakowac robic zapieprzac to waszs motto .

Pit
@Lol28

Wszystko prawda zgadzam się w 100 % (usunięte przez administratora) nic dodać nic ujac

Były

No motywuje do tego aby uciekać z tego obozu gdzie pieprz rośnie To co się teraz dzieje w tym zakładzie to porażka.

Kuguar

Naturalnie, że motywuje. Przenoszenie ciężaru pracy z osób zwolnionych na pozostała mniejsza cześć załogi. Pracując coraz ciężej ponosisz tezyne fizyczna zamiast chodzić na siłowni. I to wszystko gratis. Wynagrodzenie jest oszczędne, ponieważ wiele rzeczy masz grati, np. Siłownię w postaci cięższe pracy. Czy wiesz jak ciężko jest pracodawcy płacić za pracę, gdy do kieszeni wlazl mu wąż jadowity. Nie łatwo wtedy sięgać po pieniądze dla pracownika, a co dopiero płacić więcej. Pozdrawiam. 99

Mizogin
@Lol28

Praca z WREDYMI BABSZTYLAMI - w urzedach, sklepach, zakładach == (usunięte przez administratora). Co jedna brygadzistka, kierowniczka, dyrektorka i prezeska = CHCIWOŚĆ I (usunięte przez administratora) Podrywanie facetów, a potem nimi codzienne PONIEWIERANIE. SCIANA BY ZROZUMIAŁA (usunięte przez administratora)NIE POTRAFI !

Kandydacik

Jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu? Co robią Gdy nie ma akurat żadnej awarii?

Jolanta

Czy ta opinia to żart czy Ty tak na serio? To jaka jest w tej firmie atmosfera między pracownikami? Bo nie ukrywam ze dla mnie to ważne gdy podejmuje się pracy..

Ktoś

Przedstawiciel z Piły to jakaś katastrofa, pan z wąsem burkający do ludzi...

Zastanawiam się nad przyjęciem do skawy tylko napisał by kto jak wygląda tam system zmianowym .od której czeka być na zakładzie itp

Mi

Brak wypowiedź z 2022 roku wszystko usunięte .Firma plajtuje

Sylwia
@Mi

A ktoś coś pisał?

OOOOOO

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Idźcie gdzie indziej i zobaczcie, czy jest tak cudownie jak Wam się wydaje. Chyba nie do końca. Zawsze znajdzie się coś, na co można narzekać.

PL-pracownik
@OOOOOO

Ale tak jak teraz w Skawie nigdy nie było i nikt tutaj niechce pracować a w cały mieście tylko huczy że SKAWA to (usunięte przez administratora) . Pozdrowienia

Była :)
@OOOOOO

Ja poszłam i nie żałuję. Zarabiam więcej na dwie zmiany niż w systemie trzyzmianowym w Skawie. Młody zespół ludzi aż miło iść do pracy bo jest przyjazna atmosfera. Nie ma wiecznego narzekania na wszystko wokoło. Wszędzie trzeba robić nikt za leżenie pieniędzy nie dostaje ale pracować za 16,70zl brutto i to na trzy zmiany to już lekka porażka. Zawsze się znajdzie powód do narzekania ale skoro nikt tam nie chce pracować już to chyba coś jest na rzeczy.

......
@Była :)

a gdzie poszłaś na dwie zmiany może maja tam miejsce bo jak tak zle jest w skawie

Była :)
@......

Firma MAEM w Zatorze. Ludzie tu narzekają na zarobki ale na dwie zmiany 3tys to naprawdę ładnie w porównaniu do Skawy. Co prawda praca cięższa niż na herbatnikach ale wszystko do wypracowania.

Jaa2

Jeśli ktoś lubi żyć w niepewności czy za miesiąc dwa nie trafi na system 4brygadiwy to polecam. Na chwilę obecną pracodawca liczy na ludzi z agencji zatrudnienia pracujących na zlecenie. System czterobrygadowy na kilku działach. Dodatek jaki oferuje pracodawca 30zl brutto do soboty i niedzieli. System ma trwać do końca roku ale czy skończy się wcześniej czy później to jedna wielka niewiadoma. Kto może szuka innej pracy, kto może iść na pomostowe zapisuje się z nadzieją na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

@Jaa2

30 zł za sobotę i niedzielę Śmiechu warte. Ludzie z agencji nie dotarli bo już się dowiedzieli jak się pracuje w Skawie. Teraz pora na Ukraińców. Czterobrygadówka taka potrzebna bo kontenery czekają a tu ciach jeden dział właśnie ten który produkuje ciastka stoi bo co ? Bo już mają dość? Przecież miało być po 30-50 kontenerów. Jednym słowem PANOWIE zrobili jeden wielki (usunięte przez administratora) z tak porządnym zakładem

Klient
@Były

Jeden wielki (usunięte przez administratora) Ludzie opamiętajcie się i walczcie o swoje dobro o dobro zakładu. Nie o dobrobyt dla PANÓW. PANOWIE robią z Wami co chcą. Mają pracowników za takich (usunięte przez administratora). Zarobić nie dadzą odpoczynku nie ma ludzie jak mrówki gonią i pracują żeby na chleb zarobić a Panowie przed kamerami siedzą i tylko patrzą i narzekają że za mało pracownicy robią powoli robią itd. WSTYD PANOWIE WSTYD CO ZROBILIŚCIE Z TYM ZAKŁADEM

@Klient

Teraz nasza wladza dba tylko o dobro pracowników z Ukrainy, mają mieć przyjemną, lekką pracę i wiele innych przywilejów jakby przyjechali na wczasy A nie do pracy!!!Pracownicy zespołowi są odsuwani ze swoich stałych miejsc pracy żeby zrobić miejsce damie z Ukrainy bo ta jest ważniejsza !!!Przykre co z nami robią i jak nas traktują!Nawet nasza kierowniczka. Dyrekcja ma nas za nic!!!Wstyd jeszcze nigdy pracowników tak nie traktowano !

Koralik

Zakład z wieloletnią tradycją dający pracę wielu osobom popada w całkowite dziadostwo pod nowymi rządami!!!Praca w systemie czterobrygadowym za psie pieniądze że nawet ludzie z agencji pracy odchodzą.Teraz najnowszym pomysłem mądrej władzy są Ukraińcy na których będzie robił szarak na dole. Przykre że tak nisko upadamy !!!????

Kuguar
@Koralik

System czterobrygadiwy ustalił pracodawca, z przedstawicielem rady nadzorczej. Eliminując związki zawodowe z tej dyskusji. Czyli, jednym słowem monolog, a nie racjonalny dialog społeczny. Pozdrawiam

@Kuguar

Doskonale o tym wiemy!!!Przykre ale prawdziwe!!!????

@Koralik

Haha Ukraińcy którzy chyba tylko przez Ukrainę przejechali, byli ile? 5 godzin ? Zrobili awanturę i poszli sobie skąd przyszli Panowie ,,prezesi " zacznijcie doceniać swoich pracowników wreszcie. Bo macie ich za nic

praciwnik

zakład niby niczego sobie ale mentalność tych starych bab to az się prosi by każda dostała w twarz bo tylko rządzić i zero pomocy i pośmiać się z każdego tu ino potrafią nie polecam tego zakładu właśnie się zwalniam bo nie chce trafic do psychiatryka przez tą dwulicowośc

Kika

A cóż to podziało się w Dziale Exportu? Skąd takie zmiany? Czyżby nowy prezes robił porządki?

@Kika

Tak robi porządki że za chwilę posprząta cały zakład. Jeszcze tak fatalnie nie było

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach?

Ja.

To już nie te piękne czasy co kiedyś były.

Mik

Masakra zakład poprostu porażka nie ma o czym mówić sexmisja baby żądza

Adrian
@Mik

Ale pod jakim względem "masakra"? Kompletnie nie rozumiem do czego odnosi się Twoja wypowiedź, więc może będziesz tak uprzejmy i napiszesz coś więcej o tym miejscu pracy? Pomożesz tym samym wielu osobom, które odwiedzają ten wątek i również chciałyby pewne fakty ustalić. Pomożesz?

Lala

Słyszałem za mają towar z Włoch i przy tym wirusa , a na magazynie pracuję bez masek ,

Crx
@Lala

Covid to ściema, więc nie panikuj. We Włoszech zmarli ale z powodu powikłań po "cudownych" szczepionkach, które były masowo wykonywane sześćdziesięciolatkom+ w zeszłym roku.

@Crx

To co to niby jest skoro nie covid ?

@Lala

I co z tego ? Przecież nic się nie stało. Ludzie pracują i pracować będą.

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach - Wadowice

• Jak się pracuje w Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach?

Z.P.C. SKAWA S.A w Wadowicach
2.4/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Dr Józefa Putka 1
    34-100 Wadowice