VOLZ Polska (Volz Hydraulik)

Wrocław

Opinie o VOLZ Polska (Volz Hydraulik)

zetzet 2010-02-14 11:37:40
Beznadziejna firma, duzo roboty i duzo obciazen na jednego pracownika. Nie ma mowy o zadnej standaryzacji - jeden kierownik mowi Ci jedno, a drugi co innego - ogolnie burdel. Wiekszosc stanowisk to operatorzy CNC (tokarek), ale tak naprawde najlepiej zebys robił jako podajnik i o nic wiecej nie pytal.Twoi przełożeni to najczęściej ludzie bez szkoły (kierownik po zawodówce, a planista to chyba po jakiejś specjalnej), wiec Twoja wiedze odbieraja jako zagrozenie. Zadnych szans na jakikolwiek rozwój, to czego sie tam samemu nauczysz to Twoje, a z tym tez jest ciezko, bo w razie jakichs nieprawidlowosci produkcji to stop maszyna i leć po ustawiacza, samemu nic nie dotykaj (od tego jest ktos "kto wie" co zrobic). Warunki pracy koszmarne, maszyny maja chyba po 30 lat (pewnie przesadzilem, ale napewno niewiele), robia wrazenie jakby zaraz mialy sie rozsypac. Na hali strasznie smierdzi - maszyny nie maja wyciagow powietrza, a chlodziwa i oleje to nie byly tam zmieniane od kilku lat. Pomieszczenie socjalne (nazwijmy to jadalnią) to jakaś prowizorka - kilka krzeseł na krzyż, dwa stoły i 30letnia mikrofala z niemieckiego śmietnika (SERIO!). To tyle jeśli chodzi o warunki socjalne, ostatnio został zlikwidowany ZFŚS, czyli zadnych bonów na święta, wczasów pod gruszą itp. W szatniach ciasno i smrod az w oczy szczypie. Jeszcze jedna ważna kwestia - soboty są obowiązkowe i NIEPŁATNE !! (dostajemy dzień wolny w tygodniu, i to nie jak nam pasuje tylko jak sobie kierownik wymyśli - od razu mówie, że w tej kwestii raczej nie można się dogadać). Obowiazek pracy w sobote ma pierwsza i druga zmiana, co za tym idzie - mozna zapomniec o wolnych weekendach. Niby po nocnych zmianach sobota wolna, ale tez trzeba odespac... I kolejna niespodzianka - po nockach przychodzimy na pierwsza zmianę (nie łatwo sie przestawić ze spaniem). Zarobki zblizone do najnizszej krajowej.I co miesiac goła wypłata - zadnych premi itp. Jedynie mozna dorobic w niedziele (nadgodziny 100% platne), ale po calym tygodniu pracy chyba nie warto sobie wypruwać flaków za te 100 zł. Do tego jeszcze ciagle wysluchiwanie "dyrekcji", ze za malo robimy (nie pomagaja zadne wytlumaczenia, nawet takie, ze robimy 2 razy wiecej niz rok temu - jest za malo i koniec). Jedyny plus - jak palisz to mozesz sobie palic przy maszynach. I to chyba koniec plusów.

Podsumowując: Nie warto sie męczyć za 1200zł. Nie polecam podejmowac tam pracy.

Minusy:
-[usunięte przez moderatora] (najbardziej przeszkadza)
-brak funduszu socjalnego
-śmieszne zarobki
-szczucie jendych pracowników na drugich (wywieszanie na tablicy informacji kto ile zrobił - jak za komuny)
-Nieprzyjemne warunki pracy
-kliku "ambitnych" donosicieli
-wiele o ktorych zapomnialem

Plusy:
-Operator CNC ładnie wyglada w CV
prac 2010-03-10 12:35:57
Z całym szcunkiem ale 30 letnia mikrofala wciąż działa i nie chce sie zepsuć, a jak kogoś stać na wyrzucanie dobrych sprzętów to niech to robi, poza tym przymusu pracy nie ma.
anonim 2010-09-18 15:27:57
chyba nie jest źle , niezłe fury przed firmą stoją - więc kasę mają ...
tylko o co chodzi ??? ja się pytam ...

o kasę chodzi :))) ...
anonim 2010-11-28 08:17:18
kasę mają ale dla siebie - złote góry obiecują, nic w zamian ,
dno [usunięte przez moderatora] - szkoda się nawet do nich odzywać,
podwyżek nie będzie bo muszę se kupić nową furę ...
hucio 2012-05-06 15:44:08
firma jako firma dno.szef [usunięte przez moderatora] aby z nim pogadac trzeba sie umawiac na audiencje.reszta moze byc jak praca taka placa. a najwazniejsze falszywa pani w biurze [usunięte przez moderatora] uwazajcie na nia bo ona donosi szefowi
aa 2013-07-13 11:25:18
Nie polecam tej ,,firmy'' zarobi śmieszne a duże oczekiwania, na operatora cnc przypadają 4 tokarki [usunięte przez moderatora] na hali duszno i gorąco zwłaszcza w lato z maszyn unosi sie smród. Kierownik gość fałszywy i przebiegły uwaga na niego!
123 2013-08-13 13:24:31
11 pln
Wróg 2014-04-26 01:22:27
O firmie Volz zostało już praktycznie wszystko pięknie opisane na tym forum przez moich poprzedników. Są na pewno osoby które się w tej firmie odnajdą. Idealnym kandydatem na operatora w w/w firmie jest delikwent po uprzednio przeprowadzonej lobotmi uderzającej w obszar mózgu związany z kreatywnością, ambicjami, tudzież jeżeli ochotnik jest uzależniony od alkoholu to na pewno stanowi to duży plus a wręcz jest to bardzo dobry fundament ku temu aby w firmie Volz się "rozwijać". Trzon kadry średniego szczebla stanowią Panowie którzy wszelkie niedoskonałości związane ze swoim niskim wykształceniem przekładają na pracowników, co za tym idzie wszyscy pracownicy którzy mają w swoim CV przygodę ze szkolnictwem powyżej pułapu zasadniczej szkoły zawodowej, mogą co najwyżej wsadzić swoją wiedzę w swoją dziurkę pomiędzy pośladkami. Materiał na temat tej firmy mógłby być niezłą bazą na rozprawę socjologiczną a nie mam na to czasu i sił więc w skrócie ujmę to w punktach, najbardziej według mnie istotny dla potencjalnego kandydata.

Osobą która reprezentuję firmę VOLZ HYDRAULIK jest Pan prokurent Janusz Jesionek, z wykształcenia informatyk, jak wszyscy wiedzą jest to gwarancją wszechstronnej wiedzy w dziedzinie obróbki skrawaniem. Specjalizacją tego Pana jest tak naprawdę łowienie naiwnych ludzi w sieci obleczone szansą rozwoju która nigdy nie ma miejsca. Drugą sprawą która do tej pory przynosiła Jemu i kadrze kierowniczej korzyści jest kwestia oszustw wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja ta prowadzi w tej sprawie dochodzenie, w księgowości nastąpiły na chwilę obecną zmiany, wygląda na to że ktoś poleciał jako kozioł ofiarny za prowadzenie wymuszonej "kreatywnej księgowości". Przypuszczam że jeżeli by doszło do dogłębnej analizy przepływu środków finansowych na pewno znalazło by się sporo "ciekawostek" ...

Plagi Egibskie

Jak wszyscy wiedzą nieszczęścia chodzą parami :) Maszyny wyeksplatowane złom z siedziby z Niemiec, nic dziwnego ze nastąpiła kolejna kontrola z ramienia innej instytucji państwowej :), i że wynik inspekcji nie wypadł celująco :)

( usunięte przez administratora ) coraz bardziej gubi się w tym po której stronie bramki chciałby być. Rozterki te są widoczne, świadczą o tym czyny tego Pana, które poprzez jawną hipokryzję coraz bardziej bawią, demoralizując pracowników.

Normy BHP

Choroby skórne, Zbyt wysoki poziom hałasu, Wysoka obecność cząsteczek stałych w powietrzu, brak reakcji na zalecenia BHP dot. pracy w warunkach panujących przy wysokiej temperaturze na hali, brak reakcji na kadrę pod wpływem alkoholu.

Płaca....

Proponuję biedronkę....
Pracownik 2014-06-02 22:06:38
(usunięte przez administratora) Dorobisz tylko wtedy , gdy Cię wyślą do Niemiec do swojej macierzystej
Firmy.Musisz być jednak bardzo odporny na wszechobecny tam stress. (usunięte przez administratora)
Jan 2014-07-04 10:55:30
Moi koledzy chcieliby tylko narzekać, a nie widzą chyba porównania, jak jest u innych pracodawców. Firma Volz jest we Wrocławiu już 17 lat. W ciągu ostatnich kilku lat podwoiła swoją załogę z 50 do ok. 100 osób – i jakoś nikt z niej nie ucieka! Przeciwnie – co roku firma przyjmuje około 10 fachowców. (usunięte przez administratora)
Jan 2014-07-04 11:08:03
Ostatnio firmę kontrolowały niemal wszystkie możliwe urzędy i niczego złego w niej nie znaleźli. Ani ZUS, ani Skarbówka, ani Inspekcja pracy. Więc skąd te chore przypuszczenia?
Jest coraz więcej fabrycznie nowych maszyn. Jest dobry serwis techniczny i pomoc dla każdego pracownika. Każdy dostaje tu czyste ubrania robocze i zawsze jeden komplet ma na zmianę. Wypłata jest uczciwie naliczana i jest na koncie zawsze na czas.
Mikrofalówka i lodówka na jadalni są nowe. Hale czyste i ładnie pomalowane. Wszędzie jest posprzątane. Prysznice i łazienki po remoncie. Organizacja pracy dobra. Niemal co miesiąc ktoś z załogi dostaje podwyżkę i dla tych, co sumiennie pracują, co miesiąc wypłacane są premie. Kierownictwo zauważa, gdy ktoś pogłębia swoje umiejętności zawodowe i samo daje podwyżki. Nie trzeba się nawet o to upominać.
Coś się moim kolegom pomyliło. Może chcieliby dostawać pieniądze bez pracy? Firma niemal nikogo nie zwalnia - chyba że przychodzi do pracy pijany i to się powtarza. A osiem godzin trzeba przesiedzieć w każdej firmie. Więc skąd to rozczarowanie?
Pozdrawiam wszystkich zajmujących się pracą, a nie narzekaniem.
kaczor 2014-08-04 08:46:07
Naiwniak.
Kobra 2014-08-21 20:44:29
Jak jest teraz z pracą soboty i niedziele wolne ? Niech ktoś sie wypowie co tam pracuje czy warto sie przyjmowac bo juz z jednego burdelu ucieklem ?
mirko 2015-01-16 18:24:02
wiecie co ja to juz mam dosyc szukania pracy dla siebie. chyba wlasnie zdecydowalem sie ze wyjezdzam i chcialbym sobie robic gdzies za granica. ale tlyko powazna kasa mnie interesuje. moze dacie jakies mi informacje na temat pracy tutaj prosze tylko o nowe informacje. mam nadzieje ze stawki sa duze.
Jan 2015-03-04 20:07:15
Panowie, ta firma należy do pierwszej trójki w europie i do pierwszych pięciu firm w świecie w swojej branży. Ona jest znana i po prostu się na świecie liczy i wie, co robi. Jej wyroby są sprzedawane w 23 krajach świata! Idą na platformy wiertnicze i do urządzeń o ciśnieniu roboczym nawet ponad trzystu atmosfer.

Firma macierzysta w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia, a firma we Wrocławiu zatrudnia już 140 osób i istnieje już 18 lat.

Moi przedmówcy sprzed 5 lat chyba nie mają nawet o tym pojęcia. Tylko by wszystko opluwali i chlali piwo na nocnej zmianie. A następnie czekają na pochwały i podwyżki.

Warunki pracy i wynagrodzenia są z roku na rok coraz lepsze - ale dla tych, co pogłębiają swoje umiejętności zawodowe i normalnie pracują. A nie dla obiboków, pijaków i tych, co tylko narzekają.

Firma ma bardzo solidną pozycję finansową. Jest strategicznym partnerem Technikum Mechanicznego nr 18 i dla CKP. Proszę zapytać o to nauczycieli i dyrekcje. Bierze co roku około ok. 60 praktykantów i jest pewnym miejscem pracy na wiele lat. I przyjmuje niemal każdego, co ma pojęcie o obróbce skrawaniem.

Czy te szkoły współpracowałyby z byle jaką firmą? O firmie Volz są i będą dalsze reportaże w Telewizji Wrocław na temat kształcenia zawodowego, jak również na wojewódzkich seminariach dla nauczycieli zawodu. Czy tak poważne instytucje chciałyby współpracować z byle kim?

To raczej ci opluwający firmę powinni się zastanowić, co oni sobą reprezentują. Z pewnością od wielu lat już ich nie ma w tej firmie, ale ich zakłamane wpisy okłamują ludzi, którzy szukają normalnego miejsca pracy.
Jan 2015-03-04 20:25:06

Jan 2015-03-10 11:41:22
Ta firma należy do niemieckiej grupy Volz, z siedzibą koło Stuttgartu, o której można się coś dowiedzieć na stronie www.volz.de
Można też do niej przyjechać na ul. Metalowców 9A we Wrocławiu - nawet bez ustalania terminu, samemu porozmawiać z Kierownikiem Produkcji i zobaczyć, jak firma wygląda.

We Wrocławiu pracuje w niej prawie 100 osób, w tym bardzo dużo młodych absolwentów Technikum Mechanicznego i nikt z niej nie ucieka. Nawet gdy powyższe opisy grafomanów sprzed wielu lat brzmią odstraszająco.
tanczacy z wilkami 2015-06-11 16:12:30
ta firma to nizej niz dno, słyszałem od wielu kolegow cos o niej, i powiem szczerze nie polecam nawet wrogom tak podłej pracy w tej firmie wszystko na zasadzie rob rob a o pieniadze nie pytaj a po podwyszki to pan jan niedługo kaze sobie czerwony dywan rozwinac i na kolanach chodzic oczywiscie kazda osoba ma odmowe podwyzszenia zarobkow proponuja jedynie albo nadgodziny z mała stawka lub wyjazd do niemiec co tez troche jest absurdlalne poniewasz w niemczech mimo ze pracujemy normalnie kaza w soboty robic a ogolnie naptyka sie tam na zwykły rasizm niemcy daja do zrozumienia dostosujesz sie albo wracasz tyle na temat tej firmy
pracownik 2015-07-23 09:59:17
34 C stopni gorąca na hali, brak wentylacji, upał, pot leje się po pracownikach,
dobrze że jeszcze woda jest do picia - można się schładzać, jak komuś jest za gorąco,
panie prokurencie Jesionek - jak żyć ? ...
Ruchu 2015-08-04 11:43:41
Firma może z dobrą pozycia na ryku światowym ale tylko niemiecka filia o Polsce nikt nie wspomina. Zarobki jak nigdzie indziej umowy śmieciowe. W Niemczech stawka mniejsza niż w Polsce w innych firmach za dobrze wykonywana prace. Jeden drugiego obgaduje i kabluje by tylko wejść w d....pe dyrekcji i dostać złotówkę brutto podwyżki. Kierownicy zmiany ledwo mają pokonczone zawodowki a zachowaj się jak by magistra mieli. Na nockach 50% ludzi pijanych a droga połowa nacpanych ludzie z nalogami znajdą tam swoje miejsce. Orasz na czterech piecu maszynach a spróbuj na chwilę usiąść to ci dołożą jeszcze jedna bo masz czas na siedzenie ogólny wyzysk pracowników. Warunki nie zbliżone do żadnych norm europejskich. Maszyny wyeksplatowane prosto z Niemiec, kanty na składkach ciągle kotrole nerwowa atmosfera. Jeden drugiemu na ręce patrzy żeby złomu mu tylko nie wyniósł, kamera to nie długo w kiblu będzie. Wyzysk, pijaństwo,złodziejstwo i narkomania cała prawda o volz hydraulik zatrudnia sie a zobaczysz.
pracownik 2016-04-28 16:31:41
Niestety zarobki marne, chyba że przychodzisz soboty, niedziele ale też jest lista z limitem i są wybrani...nie polecam bo nie wszyscy tam pracują, przychodzą do pracy co nie oznacza że pracują efektywnie. rozstanie z ta firmą to żaden ból to przyjemność.
Mafranto 2016-05-11 12:19:44
Witam
Chciałbym zapytać jakie umowy dają? Jaka stawka na początek? Oczywiście na produkcji.
już nie pracownik 2016-05-20 16:56:36
Normalna firma, normalna praca- wszędzie wymagają minimalnej dyscypliny i jakiegokolwiek zaangażowania. W skrócie, gdyby nie kilka "niezgodności"(obawiam się, że dla niektórych będzie to zbyt trudne słowo), a więc: gdyby nie kilka dość typowych dla takiego rodzaju firm problemów, byłoby lekko, miło, łatwo i przyjemnie. Problem nr 1. Szef, który za często wchodząc do firmy skręca w lewo, maszerując prosto na górę, do swojego stanowiska pracy. Gdyby częściej wchodził na halę produkcyjną- może zobaczyłby więcej...kto wie? Rozwiązania są proste, trzeba tylko chcieć porozmawiać z tymi, dzięki którym to wszystko "hula"-tak, zwykłymi, szarymi pracownikami, którzy znudzeni umawianiem się na "audiencję" w jakichkolwiek sprawach, nie chcą na 100% pracować, myśleć, mówić, starać się. Problem nr 2: kadry. Firma nie jest duża. Jedna kadrowa, pracując sumiennie, 8 godz, od poniedziałku do piątku, uwierzcie mi jest w stanie to wszystko ogarnąć, ba, nawet ostatnie weekendy w miesiącu zaliczyć do wypłaty w następnym, a nie miesiąc po! Dziwne? Też bym tego nie ogarnął, gdybym wychodził sobie o 13, a nie o 16, jak tylko szef wyjeżdża. Nie mówię już o pomyłkach, zbyt częstych pomyłkach, jak na kadrową w średnim wieku, za co w każdej innej firmie dostałaby już niejedną naganę. Problem nr 3. Brak kontroli nad "obróbką końcową". Z ręką na sercu, sumiennie pracuje tam ok. połowa zatrudnionych, a narzekają, że aż głowa boli. 5 minutowa przerwa na papierosa średnio ok 6 razy w ciągu zmiany, co daje pół godziny, oczywiście po półgodzinnej przerwie, która się należy, trzeba sobie zrobić kolejną przerwę od przerwy na papieroska. Brak kamer i zainteresowania ze strony kierownika produkcji- samowolka. Przykład- po zwiększeniu ilości maszyn, tyle samo osób ogarnia, co przy mniejszej ilości. Pojawia się pytanie: na co wcześniej drogie panie narzekały? Na to, że nie mogą chwilę postać i pogadać, jak operatorzy maszyn? I tu pojawia się drugie pytanie: dlaczego żadna nie chce przyjść na maszyny, skoro tam jest tak lekko? Problem nr 4. Zbyt duża ilość "specjalistów" w biurze na dole. Zbyt niska kultura osobista, która nie pozwala wydusić z siebie zwykłego "dzień dobry" . Kopanie w beczkę i sprawdzanie czystości maszyn naprawdę można przerzucić na inną osobę. Problem nr 5. Pani sprzątająca, która, może i bura sprząta dokładnie, ale szatnie to już dla niej większy problem. No bo jakim prawem pracownicy śmią coś do kosza wyrzucić? To wszystkie problemy, które zauważyłem, pracując tam, na szczęście nie trwało to długo. A szkoda, bo starałem się, miałem dobrą opinię, widocznie lepiej zatrudnić Ukraińca, a wywalić Polaka. Pozdrawiam.
już nie pracownik 2016-05-20 17:06:31
A poza tym wszystkim, co napisałem- zarobki w miarę, praca w porządku. Praca jak praca.jeszcze raz pozdrawiam.
Wieśio 2016-06-20 14:35:30
Hmmm, to dokładnie czym się zajmuje ta firma, bo mam info, że też telemarketingiem, ale chyba nie do końca?
Jon Weein 2016-11-14 07:55:37
Firma produkuje złączki a pracownicy kombinują jak tu schować do kieszeni trochę złomu chromoniklowego
Zostaw swoją opinię o VOLZ Polska (Volz Hydraulik) - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie VOLZ Polska (Volz Hydraulik)