Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.

Opinie o Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.

Świetny deweloper polecam z czystym sumieniem

@jone

Zastanowił mnie ten wspomniany brak doświadczenia. O jakim konkretnie zakresie mowa? Co z bezpieczeństwem w miejscu pracy? jak jest ono obecnie pilnowane, są szkolenia?

Maniek

Polecam, wybór mieszkań spory, bo dużo inwestycji, sprawna obsługa techniczna po odbiorze mieszkania.

@Bożena

zajmują się nie tyle awariami co eliminacją ewentualnych usterek w ramach rękojmi

Asia PB3

Nie polecam dewelopera! Przeciagajacy sie odbior mieszkania - w biurze klamia o postepie prac na budowie. czekam na mieszkanie od konca zeszlego roku i nie wiadomo czy jeszcze w tym roku sie uda. Firma zaslania sie c o vi de m wojnie w ukrainie oraz brakiem rak do pracy bo jest wojna i wszyscy pojechali walczyc ...... zenada totalna musimy dalej wynajmowac mieszkanie i placic i czekac laskawie az dostaniemy klucze. UWAGA umowy deweloperskie sporzadzane w semeko chronia tylko ich strone bez zadnych kar itp itd ! cale szczescie pozew zbiorowy zrekompensuje nam nerwy i dodatkowo poniesione koszta :)

UOKjK
@Asia PB3

Joanno, dziękujemy za wyrażenie opinii na temat Dewelopera, Obecnie zleciliśmy przeprowadzenie audytu w firmie Semeko oraz kontrole przede wszystkim w realizowanych inwestycjach przez podległe nam instytucje kontroli.

KLIENT
@UOKjK

Czy są już wyniki kontroli ? Na budowach nadal nic się nie dzieje, odbiory przesuwane są o kolejne miesiące ...

King
@KLIENT

Deweloper przymierza się do nowej inwestycji - Gdynia Leszczynki " Inwestycja zostanie zrealizowana pod warunkiem zawieszającym m.in. uzyskania zgody Prezesa UOKiK na koncentrację polegającą na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy przez Develię oraz partnerów, uzyskania przez Develię pozytywnego wyniku z badania due diligence Semeko Park, jej poszczególnych spółek zależnych oraz nieruchomości przeznaczonej dla wspólnej inwestycji, oraz uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych. "

Prezes NIK Nowy wpis
@UOKjK

Przede wszystkim UOKiK a nie UOKjK. Jakie instytucje kontroli PODLEGAJĄ UOKiK ? Uśmiałam się. Jak się wypuszcza fake news to trzeba się przygotować przynajmniej na minimalnym poziomie :)

Marlenka Nowy wpis

Witam, widziałam niedawną ofertę dla księgowej. Czy te nabory już na pewno są zamknięte? Tak się składa, że spełniam wskazane wymogi i zastanawiałam się od jakiej podstawy wynagrodzenia można zacząć mając te wymagane 3 lata doświadczenia z opisu

Citko

Dzień dobry, Przede wszystkim chciałbym bardzo mocno podziękować firmie semeko za to że swoim podejściem do lokatorów i właścicieli spowodowali kolejny odpływ mieszkańców tego cudownego osiedla nad "stawem". Dzięki waszej mentalności kolejni lokatorzy "rzucają kluczami" i sprzedają mieszkania na które tak długo czekali. Niedługo dojdzie do takiej sytuacji że pewien blok zamieni się w hotel xd. Ale tak na poważnie to chyba wszystko do tego zmierza aby ten budynek był tylko "na godziny" i "na doby".

a jesteście na bieżąco z ta cala sytuacją? Post jakby nie patrzeć jest sprzed ponad polowy roku, ciekawi mnie czy jednak ludzie zostali? Wpływa to tak w sumie na aktualne warunki zatrudnienia pracowników czy jednak nie ma się czym przejmować?

Tito Nowy wpis
@Citko

Jak to w "hotelu na godziny" musi być jakiś nadzorca. Ten nadzorca narazie jest jaki jest, ale nie wykluczam że niedługo się może zmienić. Pytanie, co będzie potem?

Witam, od początku miesiąca jest widoczna oferta dla inżyniera budowy. Czy ktokolwiek był może od tego czasu na rozmowie? w jakich warunkach jest przeprowadzana i przede wszystkim czy na niej można poznać średnie oferowane stawki? Niestety nie widzę ich w opisie

Firma Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Elektryk budowlany. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista Ds. Sprzedaży? Pojawiło się 15 lutego na Trojmiasto.pl. Planujecie na nie aplikować?

W internecie udało mi się znaleźć ofertę pracy dla księgowej, ale niestety poza formą umowy nie wyniosłam z niej żadnych informacji. Ktoś wie jakie oferują widełki płacowe na tym stanowisku? Może będziecie się orientować czy oferta jest jeszcze aktualna , bo nie widziałam daty dodania ogłoszenia?

Dzień dobry. z ilu działów składa się spółka? nie ma wyodrębnionego IT? upewniam się, bo na stronie widnieje formularz zgłoszeniowy a w nim jest wypisanych osiem działów. U jednego dewelopera już się zatrudniałem w kontekście zarzadzania danymi, oraz obsługa pozostałych działów, w tym przypadku również istnieje taka opcja na prace?

Witam, czy pracownicy mogą mieć jakieś problemy względem tych pozwów zbiorowych, o których piszą niektórzy klienci? Dopiero zapoznaje się z tematem, widzę ze ktoś jeszcze jakiś czas temu pracą się interesował. nie ma przy tym zbyt wielu opinii, które by się co do niej odnosiły, dlaczego? czy występują rotacje?

AAA

Cześć, kiedy będziecie mieć jakieś nabory? widzę, że opinie się pojawiają i myślałem, że to o ofertach pracy będzie mowa. Nie mogłem teraz niczego wygooglać, chyba, że jest nowe miejsce na oferty? jeśli tak to jakie? Co do tych opinii od niektórych klientów to jaka teraz atmosfera występuje w samym biurze?

morska park - opóźniona żenada

Zakupilem żoną mieszkanie w inwestycji morska park. u nas również informacja o przesunięciu odbioru mieszkania o pół roku. patrząc na budowę z zewnątrz nie widzę możliwości odbioru mieszkania w czerwcu 2024.Jeżeli będzie jakikolwiek pozew sądowy to czekam na info. z chęcią się dołączymy.

inwestor

Nie polecam dewelopera SEMEKO! Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem z firmą deweloperską SEMEKO. Niestety, muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany. Przede wszystkim, odbiór mojego mieszkania opóźniał się znacznie dłużej niż pierwotnie zakładałem. Prace budowlane zdają się praktycznie stać w miejscu, a postęp jest niezwykle powolny. Od grudnia czekam, aż w bloku zostaną zamontowane okna. Początkowo planowano oddanie REMODY w kwietniu 2023 roku, ale teraz mówi się o sierpniu 2024 roku. To jest naprawdę nie do przyjęcia, zwłaszcza gdy płacę wysoki kredyt od dwóch lat, a możliwość zamieszkania w nowym miejscu przesuwa się. Wydaje się, że to celowe posunięcie SEMEKO, mające na celu zyskanie dodatkowego czasu i uniknięcie dodatkowych kosztów. Ludzie wpłacili im pieniądze po atrakcyjnych cenach, więc teraz firma nie ma pola manewru, aby podnieść ceny. Umowy są sformułowane w sposób, który faktycznie chroni interesy dewelopera, a jedyną opcją dla klientów jest rozwiązanie umowy. Jestem zdumiony, że jeszcze żadne media nie zajęły się tą sprawą, zwłaszcza że umowy te nie przewidują żadnych kar umownych za opóźnienia, a jedyną opcją dla nabywcy jest rozwiązanie umowy i zapłacenie kary umownej. Co gorsza, pracownicy biura dewelopera wielokrotnie przekazywali fałszywe informacje dotyczące postępu prac na budowie, co wywoływało frustrację i dezorientację. Firma SEMEKO wydaje się unikać odpowiedzialności, zasłaniając się różnymi czynnikami, takimi jak pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie i brak pracowników. Rozumiem, że te czynniki mogą wpłynąć na działalność, ale jako klient oczekiwałem uczciwej i rzetelnej komunikacji. Najbardziej niekorzystne jest to, że umowy deweloperskie sporządzone przez SEMEKO wydają się chronić jedynie ich interesy, pozostawiając klientów bez odpowiedniej ochrony. Kary umowne są sformułowane na korzyść dewelopera, co uważam za niesprawiedliwe. Na koniec, zachęcam innych klientów do rozważenia możliwości dołączenia do pozwu zbiorowego przeciwko SEMEKO. Moje doświadczenia skłoniły mnie do podjęcia takich kroków w celu obrony moich praw. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, możecie się ze mną skontaktować pod adresem kingpiotr89@gmail.com. Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że moje doświadczenia pomogą uniknąć podobnych problemów innym potencjalnym klientom.

Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Księgowa.

Nie polecam wspolpracy z Semeko. Zakupilam mieszkanie na osiedlu Remoda. Gigantyczne opoznienia, brak jakiej kolwiek nici porozumienia, klamstwa lub zaniechanie powiedzenia o realnym stanie budowy /mieszkania/wad. Ukrywaja bardzo duzo i niestety w nieprzyjemny sposob, juz po odbiorze, wrecz olewaja klienta.

Porto bianco
@Karolina

Dokladnie, mydlenie oczu byle tylko zbyc czlowieka z biura, wciskanie kitu ze roboty sie posowaja do przodu. Sama mam mieszkanie do odbioru w Porto Bianco 3, odbior planowany byl na kocowke 2022 a w tym wypadku nawet nie wiadomo czy do konca roku sie uda... Zaslanianie sie COVIDEM, brakiem pracownikow i wojna w Ukrainie... zenada straszna ze strony osob z glownego biura w Gdyni. Cale szczescie pozew zbiorowy zrekompensuje chociaz troche utraconych nerwow i nadplaty za wynajem innego mieszkania

Świetny deweloper polecam z czystym sumieniem

Grażyna

Czyli mieszanie już odebrane, że takie zadowolenie? Ciekawa jestem czy z czasem wyjdą jakieś mankamenty. Od kiedy jest użytkowane i na której inwestycji?

Klient

Piętrzące się problemy na każdym etapie. Nie polecam

@Klient

o jakich etapach w tym momencie jest mowa? ilu pracowników ewentualnie bierze w nich przez ten czas udział? tutaj raczej jeden przedstawiciel klienta obsługuje czy jak się obecnie z tym organizują?

best

z czystym sumiemiem to moge powiedzieć ze NIE POLECAM TEGO DEVELOPERA! te pozytywne komentarze to pisza pracownicy i rodzina semeko!! investycje oddawane z opoznieniem! mieszkanie na prima reda to udręka!!!! za mało miejsc parkingowych! ciasno! ciagły bałagan i haos przez nastepne bloki ktore sa budowane z opoznieniem!!

@best

odnośnie tych miejsc to jak deweloper się opowiada? chodzi o to, że niepoprawnie wykalkulowali czy po prostu nie ma gdzie wcisnąć więcej miejsc przy tej inwestycji? jakie widzicie ewentualne rozwiązanie tego problemu? po prostu ciekawa jestem jak firma w takim zakresie może ewentualnie zareagować

jone

masakra . Praca rewelacja bo każdy bez doświadczenia i umiejętności może coś od siebie wnieść. Zresztą jak to mówią na budowie , nikt z tego strzelać nie będzie. Jakość słaba prac więc każdy znajdzie coś dla siebie

@jone

Katarzyna

Opinia: negatywna. Wady/ zalety współpracy z SEMEKO: - zaletą jest niewątpliwie możliwość wyboru lokalu - stosunek ceny do metrażu i lokalizacja - wadą są gigantyczne (w moim przypadku) niemal roczne opóźnienia budowy - wadą jest współpraca (a właściwie jej kompletny brak) z biurem Semeko oraz kierownictwem budowy w chwili, gdy dokonało się już jakiejś wpłaty (ewidentnie wychodzą z założenia , że 'złapali' klienta i mają go teraz w poważaniu).Kłamstwa, nie odbieranie telefonów, miesięczne unikanie klienta tłumacząc się ciągle, codziennie, że akurat osoby ktora mogłaby pomoc nie ma, bo (wyszła na kawę, ma chore dziecko, złamała nogę, wyszła gdzieś, jest nieosiągalna, niestety nie może bo...) - wadą jest odbiór mieszkania i wciskanie niedorzeczne, że (trochę wyolbrzymię ale chce podkreślić podejście kierownika budowy) dziura w dachu wielkości metra to nic, Pani się nie zna, niech się Pani douczy. Jak również niedorzecznym jest, że na poprawki które znalazałam przy odbiorze mieszkania musialam czekać kolejne 5 miesięcy. Straciłam wiele nerwów, wiele godzin na próbę skontaktowania się, by dostać informację co się dzieje z moim mieszkaniem. Nie było tego warte. Dzisiaj nie polecam nikomu współpracy z Semeko. Nie kupiłabym od tego dewelopera mieszkania.

Klient
@Katarzyna

Bardzo dokładnie opisana współpraca z Semeko po tzw. złapaniu klienta. Powielam tę informację i nie polecam zakupu mieszkań od tego dewelopera. Takie podejście do klienta spowoduje w najbliższym czasie upadek tej firmy.

@Katarzyna

Zdecydowanie ocena negatywna, podobnie jak Pani Katarzyny. Roczne opóźnienie, miejsce garażowe nie wiadomo kiedy, podpisanie aktu notarialnego - nie wiadomo kiedy (żaden z terminów dot. budowy nie był dotrzymany), kontakt to kpina.

karski

Kupowałem w inwestycji Prima Reda, ładny budynek, mieszkanie w wysokim standardzie, polecam wszystkim.

Ada
@karski

Prima Reda to najlepsza inwestycja w Redzie, bo dobra jakość, kameralne osiedle, widok na zieleń, przystanek pod nosem, 100 m Aquapark ze squashem i siłownią, 10 min pieszo do naziemnego metra, 2 min do centrum handlowego samochodem, 10 kin piechotą.

@Ada

Poważnie najlepsza? To ja ciekawa w takim razie jestem, ile osób w sumie musiało nad tym wszystkim pracować i ile udało się na tym zarobić, wiadomo?

luk
@karski

do wysokiego standardu duzo im brakuje. o wszystko trzeba sie ich prosić. umywaja rece po dbiorze...za mało przestrzeni wolnej i zieleni przed blokiem na siłe wcisneli jak najwiecej mieszkań na małej dzialce. opóżnienia w odbiorze i mam ciągły problem z odbiorem telewizji satelitarnej! instalacja anten na dachu słabej jakości i jak najtaniej. nie polecam developera!!!

Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. szuka kandydatów na stanowisko Księgowa. Wiecie, na jakie wynagrodzenie można liczyć podczas okresu próbnego w tej firmie? Czy rzeczywiście można zarobić 4600 ?

4,6 netto? to mało

@Ela

Witam ale to tylko na okres próbny? Na co można się nastawiać zaraz po nim i ile on tak właściwie trwa? 3 miesiące czy krócej?

Maniek

Bożena
@Maniek

Chcesz powiedzieć że oni mają własnych konserwatorów którzy zajmują się awariami u lokatorów? Ja właśnie jestem tutaj żeby sprawdzić czy znajdzie się praca dla 'złotej rączki' i na to liczyłam, że nie jest to tylko biuro sprzedaży. Akurat mąż szuka :)

@Bożena

Katarzyna

Nie polecam dewelopera semeko Kupiłam mieszkanie 3 lata temu do dnia dzisiejszego nie odebrałam kluczy roczne opóźnienia na razie i nie wiadomo jak długo będę czekac

@Katarzyna

Mam pytanie - o jakiej inwestycji mowa jeśli chodzi o tak duże opóźnienia - też czy deweloper ma jakieś kary w związku z opóźnieniami? Słyszeliście coś o inwestycji na Morska Park? Jakieś opinie nt.wspólpracy?

Grażyna

No zobaczymy czy tak dobry o ile to jakoś uzasadnisz? Z jakim problemem do nich szedłeś w takim razie?

Zostaw merytoryczną opinię o Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.