Opinie o NFM International w Potęgowo

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy NFM International. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w NFM International o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NFM International w Potęgowo

Cześć. Przypomniała mi się ta firma, bo okazało się, że muszę szukać pracy. Oni aktualnie w ogóle zatrudniają pracowników? Bo w necie taka cisza, że aż zwątpiłem. Wcześniej pisaliście tutaj, że nie ma co liczyć na stabilność, bo ponoć często zwalniają pracowników. Coś się w tej kwestii zmieniło?

No ale chyba musi być jakiś powód tych zwolnień np. oszczędności. Niedawno widziałem że szukali brygadzisty na produkcje i w sumie zainteresowało mnie to ogłoszenie. Teraz nie przyjmują na produkcje a bardziej redukują personel? Dużo osób ostatnio poleciało?

Lusia Nowy wpis

Tak zatrudniają i zwalniają, dość sporo osób zwolnili i jeszcze będą zwalniać.

@Lusia

Wow no to ciekawa informacja, bo ja tez chciałem tu aplikować. Czy taka rotacja, zatrudnianie i zwalnianie, tyczy się jakiś konkretnych stanowisk? Bo ja chce wysłać cv na posadę digital content manager. Jak mam doświadczenie w tym 5 lat, to jestem na tyle cenny, aby mnie szybko nie zwolnili?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy NFM International zatrudnia studentów?

Praca w firmie NFM była by okej gdyby nie koordynator kontroli Pani M. Z. Czysty mobbing, praca pod presją, upokarzanie i wyżywanie się na swoich podwładnych. Mimo zgłoszeń i zwolnień kilkunastu pracowników do HR reakcji brak. NIE POLECAM

Jarosław
@Anonim

To ludzie przez takie zachowanie odchodzili z pracy? Może warto pominąć HR i zgłosić to bezpośrednio do szefa. Ktoś próbował?

max
@Jarosław

Chyba nikt.

Czy firma NFM International kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Laila

Tak. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają zerowe szanse na godne zarobki.

Honorata
@Laila

Jak to? Na każdym stanowisku nie da się porządnie zarobić??

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
BYŁY

Firma dyskryminuje pracowników zwracając za dojazdy do pracy tylko i wyłącznie osobą z potęgowa reszta (usunięte przez administratora)jeśli np. dojeżdża z Łeby to już nic nie dostanie z własnej kieszeni płać. Płaca najniższa, wymagania wyższe, jeden drugiemu za plecami cztery litery obrabia. Umowy do trzech lat po tym czasie i tak cię zwolnią.

hm
@BYŁY

po 3 latach to i tak dobrze , potrafią po miesiącu albo 2 nawet bo niema zamówień

Cezary

Pracowałem w NFM dwa lata jako inżynier procesu w dziale technicznym. Pracę wspominam dobrze (poza początkiem i drobnymi epizodami). Kadra administracyjna jak i produkcyjna bardzo sympatyczna, mimo dość sporej ilości pracujących osób panował klimat "swojskości". Zawsze będę z sentymentem wspominał tę firmę. Generalnie polecam, jedynym minusem jest wąska specjalizacja, jednak zawsze można wyciągnąć coś dla siebie i swoich kompetencji, co przydaje się w późniejszej karierze inżyniera :).

Ich były

Nie polecam, obiecają góry doliny, a potem zwalniają. Potrzebują tylko ludzi gdy mają duże zlecenie i (usunięte przez administratora)potem zwalniają. Spytajcie pracowników co się działo po rollo kilka lat temu jak szwaczki wszystkie wywalili i co się działo w grudniu 2020 jak zaczęli zwalniać masowo po 10-15 osób, leciał magazyn, CNC, produkcja, każdy.

Czy NFM International zapewnia kartę multisportu?

Tak

Julia

Super, to bardzo się ceni, że zapewniane są jakieś dodatki dla pracowników w firmie. A czy prócz karty multisport można liczyć na jeszcze jakieś inne benefity od pracodawcy? Chętnie się czegoś więcej o tym dowiem.

Beata

Witam czy pracował ktoś na stanowisku asytenta ds zarzadzania jakoscia i moze powiedziec cos wiecej?

@niko a co to za integracje?

estees

Witam, czy ma ktos jakies doswiadczenie zwizazane z praca na stanowiskac inzynierskich w firmie? Zarobki, awanse, rozwoj, atmosfera.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w NFM International?

Niko

Jak to jakie? Pracujesz na psie pieniądze, zrobią integrację i masz i się ciesz.

Waldi

Czy firma poszukuje aktualnie pracowników biurowych?

Hmm
@Waldi

Nie z tego co wiadomo zwalnia standardowo, czytając opinie o firmie iść tam to trzeba być nie wiadomo kim pracowałam tam odradzam

@Waldi

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nie spróbujesz nie będziesz wiedział czy to Twoje miejsce. ;)

marek

Firma działajaca pod dyktanto pani Prezes. Jezeli jestes wstanie za male pieniadze wykonywac polecenia bez zajakniecie to jest Twoja firma marzen. Jezeli chesz miec cos to powiedzenia, rozwijac sie, rozmawiac, kreowac nie wybieraj tenj firmy. Pracowników fizycznych trakatuja jak najtansza sile robocza- bezmyslenie zwalniaja majac za kilka miesiecy nowe kontrakty. Styl zarzadzania garazowy!!!

Kriss
@marek

Święta prawda. Pod dyktando osoby (osób) które są oderwane od rzeczywistości i nie maja pojęcia.

Moja opinia jest taka ,że firma pokazuję jak wyprać pracowników z godności i honoru. Pierwszym przykładem jest wynagrodzenie po najniższej linii oporu. Podwyżka jest możliwa pod warunkiem, że przełożeni uznają ,że osoba jest godna. I w tym momencie firma zmusza pracownika do bycia przysłowiowym lizusem... Ogółem opłaca się tam być kolaborantem. Praca nie jest lekka (zależnie od działu) a środowisko na halach nie sprzyja zdrowiu i mija się ze wszelkimi normami. ( BHP zajmuję się tylko takimi błahymi sprawami ,jak nieodpowiednia koszulka ) Druga sprawa , w żadnej firmie nie ma tak absurdalnych wymiarów czasowych na przerwę. 20 min w ciągu 8h pracy. Pracownicy idą na przerwę (15min) o godzinie która rozpoczyna przerwę ,a na stanowiskach już są o godzinie zakończenia przerwy. (Droga na stołówkę zajmuje z 3-4 min) Zastraszenie totalne, druga przerwa to 5 min... Nie ma co komentować... Zabieranie bonusów z błahych powodów ,zbiorowa odpowiedzialność za błędy. Wypłacanie premii w absurdalnych wymiarach czasowych. Kiedy przechodzi ktoś ważny "z góry" najlepiej nie podnosić wzroku. Pracownik czuje się tam jak robak wyprany z godności. Zwolnienia następują z dnia na dzień ,ludzi traktuję się jak jednorazówki. Pracownicy dowiadują się ,że na drugi dzień nie mają przychodzić do pracy. Jeszcze oferują ,że zadzwonią jak będzie praca ,to zadzwonią piorąc z resztek honoru zdesperowanych pracowników którzy są tam tylko dlatego ,że nie mają wyboru. Przyjdzie taki czas ,że wszyscy się odwrócą od tej korporacji i nie znajdą nawet Ukraińców za najniższą krajową. Pozostanie przeprowadzka do Wietnamu. Przecież tam 10 pracowników można zatrudnić za wynagrodzenie jednego Polskiego pracownika. . Niech się im skończy tania siła robocza. Życzę ludziom ,których ta firma oszukała .żeby sobie ułożyli życie i oby trafili do lepszego miejsca...

AGA
@777

Witam, ja chętnie zatrudnię pracowników do produkcji odzieży lekkiej, praca jednozmianowa 6-14 , umowa o pracę ,w Nowej wsi Lęborskiej firma Enco , zapraszam

miko
@777

Cóż za fala absurdu. Nikt nie każe podpisywać umowy o pracę, gdzie wynagrodzenie jest dla ciebie po "najniższej linii oporu". Biorąc udział w rekrutacji i podpisując owe dokumenty wyrażamy zgodę na taką właśnie pensję. Podwyżki są, aczkolwiek za darmo nie ma nic, a są pracownicy, którzy tak by chcieli i wydajesz się być jednym z nich. Ci, którzy coś potrafią i chcą pracować mogą zarobić więcej. Siedzenie na (usunięte przez administratora) i podpieranie głowy rękoma się do tego nie kwalifikuje. Myślisz, że jeśli zakład nie spełniałby warunków BHP to mógłby funkcjonować? Żeby odpowiedzieć nie potrzeba zbyt wielu szarych komórek. 15 minut przerwy należy się według kodeksu pracy, a dojście na stołówkę, niestety, jest wliczone w czas przerwy. Przerwa trwająca 5 minut jest dodatkowa, także lepszy rydz niż nic. Jak wyobrażasz sobie rozliczanie błędów jeśli nie zbiorowo przy takiej ilości ludzi na zmianie? Premia kwartalna była częścią umowy, którą jak wspomniane wyżej - podpisujesz dobrowolnie. Aktualnie premia jest przyznania co miesiąc. Nie wiem jakie trzeba mieć niskie mniemanie o sobie, jeśli czujesz się jak robak, kiedy przychodzi ktoś, kto zajmuje wyższe stanowisko. Co do zwolnień - jak inaczej miałoby to nastąpić jak nie z dnia na dzień? Pracodawca ma cię uprzedzić tydzień wcześniej, że wyleje? Czy wysłać takie zawiadomienie listownie?

robak ?
@miko

CHyba sobie kpisz czlowieku..

Kriss
@miko

Co Ty za brednie piszesz. Albo nie pracowałeś w tej firmie, albo siedzisz "u góry" i sam liżesz komu trzeba cztery litery. Osoba, która pisała wcześniejszy post miała rację. Firma uwłacza, nie szanuje ludzi i ma ich za nic. A podwyżkę to możesz tam dostać wtedy gdy najniższa krajowa idze w górę.

filozof

Taka cisza może być wynikiem dobrej pracy i atmosfery.

Feliks

Niektórym jak czytam najlepiej wychodzi narzekanie. Może trzeba zmienić pracę i wszyscy będą zadowoleni?

malami
@Feliks

Patrząc na firmę kiedyś taka dobra , teraz zwalnia ludzi nonstop ito nie 1-4 os a grupowo po 10-30 os dlaczego tak się dzieje czyżby firma upadała , albo tylko "swoich" zostawiała ? . Ciekawe czy nadal są zwolnienia ? . Firma słaba , można powiedzieć firma militarna ale i sezonowa ni jak się ma do firmy gdzie można pracować xx czasu , chyba że ma się swoich , albo jest się tzw . lizusem ....

Zaczęli przyjmować . Z tego co mi wiadomo 5,6(tych których znam) osób na razie. Umowa ma być na 3 miesiące - do końca Stycznia bo dalej nie wiadomo czy będą zamówienia. To ostatni raz jak tam będę pracował. Co to za praca , którą masz w dobrym układzie 8 miesięcy , a w gorszym - jak obecnie- może trzy miesiące. ?! Jeśli uda się znowu przepacować do czerwca i znowu zrobią 4 miesięczną przerwę to juz na pewno tam nie wrócę. Szkoda tylko, że na stałe zostają osoby chyba po układach bo jeśli chodzi o ich wydajność i zaangażowanie w pracę to powinny zostać zwolnione w pierwszej kolejności. Ale na układy nie ma rady.

@123123

Z tego, co piszesz wynika, iż firma NFM International zatrudnia swoich pracowników na określony czas parę razy do roku. Ponadto umowy podpisywane są na okres 3 lub 8 miesięcy w zależności od okresu, mam rację? Dlaczego tak jest? Dlaczego umowy nie są podpisywane na rok z możliwością wydłużenia?

Swobodny
@Paweł

Mało tego to na stanowiska Lidera biorą ludzi z kwalifikacjami 7 klas i korytarz jedna taka pseudo kierowniczę znam wywalala ludzi a sama poleciała na bruk dlatego z takimi pustkami firma długo nie pociągnie

To jeszcze nie koniec zwolnień w tej firmie mają prawdo podobnie być kolejne zwolnienia więc sytuacja nie jest ciekawa.

Zostaw merytoryczną opinię o NFM International - Potęgowo

• Jak się pracuje w NFM International?

Zobacz opinie na temat firmy NFM International tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NFM International?

Kandydaci do pracy w NFM International napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NFM International