EIB SA

Opinie o EIB SA

Aktualność
Witajcie na naszym profilu!
Zaczynamy korzystać z możliwości komunikacji, jakie daje nam to miejsce - otwarci na opinie i ciekawi Waszych wypowiedzi ;-) Nie zawahamy się też zapraszać Was do współpracy - będziemy publikować tu oferty pracy.
Dziękujemy Wam za opinie, które pozwolą nam działać i wyciągać wnioski. Jesteśmy tu, aby Was wysłuchać i wspólnie tworzyć niesamowitą atmosferę pracy. Czekamy na Wasze sygnały, by razem pokazywać co znaczy być #ekspertEIB!
Pamiętajmy jednak, że jak każde – i to miejsce rządzi się swoimi prawami i warto przestrzegać jego zasad. Traktujmy się z szacunkiem, niech swoboda wypowiedzi nie narusza prawa, godności i dóbr, bo na takie zachowania będziemy reagować i komentarze niezgodne z tymi zasadami będą usuwane.
Jeśli uważacie, że należy nas szybko poinformować o czymś niepokojącym – piszcie bezpośrednio na adres: work@eib.com.pl
Wspólnie twórzmy tu przyjazne relacje!
Do zobaczenia w komentarzach ;-)
Asystentka brokera

Na stanowisko rekrutowałam się w tym roku. Rozmowa o pracę przebiegała w bardzo miłej i luźnej atmosferze, dzięki czemu nie czułam się zestresowana. Pytania dotyczyły przede wszystkim mojej wiedzy ze studiów, ale też moich planów na przyszłość. W sposób rzeczowy zostały wyjaśnione przyszłe warunki zatrudnienia, które w 100% zgadzają się z rzeczywistą pracą. Informacja zwrotna była jeszcze w tym samym tygodniu. Obecnie w swoim dziale mogę liczyć na pomoc bardziej doświadczonych koleżanek, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i z uśmiechem odpowiedzą na każde pytanie. Kierownictwo w wielu aspektach jest otwarte na propozycje i bardzo wyrozumiałe w przypadku zdarzeń losowych. Pracę oceniam bardzo pozytywnie i polecam każdemu, kto chce rozwijać się w tej branży. :)

Pb

Jestem pracownikiem EIB od pewnego czasu, dlatego powiem mniej więcej jak wygląda praca tutaj. Zaczynając od procesu rekrutacji, był on podzielony na kilka etapów, rozmowa była swobodna, osoby rekrutujące wprowadzały luźną atmosferę, co było dla mnie in plus. Jeśli chodzi o pracę - firma zapewnia rozwój, bo sama wciąż się rozwija, współpracownicy z mojego biura są bardzo kompetentni, posiadają duże doświadczenie, więc z pewnością pomagają w rozwoju i motywują do pozyskiwania nowej wiedzy i doświadczeń. Przez okres, w którym tutaj pracuję nie znalazłem jeszcze negatywów związanych z tą pracą i mam nadzieję, że takie się nie pojawią. Według mnie jeśli chcesz się odnaleźć w tej firmie powinieneś być nastawiony na rozwój - ja tak właśnie mam i jest ok :)

Pracuję w EIB od jakiegoś czasu, na pewno wystarczająco długo by się rozejrzeć i wypracować własną opinię na temat miejsca i ludzi. Moja ocena jest zdecydowanie pozytywna. Rekrutacja była przeprowadzona profesjonalnie - każdy etap odbył się w ustalonym wcześniej terminie, pytania były rzeczowe, rekrutujący byli zawsze dobrze przygotowani do rozmowy. Zakres obowiązków nakreślony w czasie rekrutacji pokrywa się w 100% z rzeczywistą pracą. Spośród osób z którymi było mi dane do tej pory pracować zawsze mogłem liczyć na wsparcie merytoryczne i koleżeńską wskazówkę. Oprócz pracy (która wymaga oczywiście zaangażowania, dokładności i otwartej głowy) panuje doskonała atmosfera, która szczególnie na początku pracy w firmie pozwala złapać lepszy kontakt z współpracownikami. Warte podkreślenia jest to, że ten pracodawca szanuje ustalenia powzięte w czasie rozmowy kwalifikacyjnej i przy podpisywaniu umowy - w moim przypadku warunkiem podjęcia pracy była możliwość pogodzenia obowiązków służbowych ze studiami. Czas pokazał, że przełożeni postępują zgodnie z ustaleniami i pomagają pracownikom, którzy oprócz pracy chcą się doskonalić i rozwijać.

Dziękujemy!

Alicja Nowy wpis

Witam, ostatnio pojawiła się oferta dla specjalisty ds. zamówień publicznych. O ile niczego nie przeoczyłam raczej teraz w ostatnim czasie nikt nie pisał o tym stanowisku? nieczęsto ktoś jest potrzebny? przyznam, że liczę na stabilna prace. proszę osoby doświadczone o opis warunków o ile to możliwe. atmosfera po komentarzach zdaje się być w porządku? A co z zakresem obowiązków? pracy czasami jest dość dużo?

VD

Administrator IT? aplikowaliście? Jest taka oferta wystawiona od jakiegoś czasu w internecie. piszą w niej o rekrutacji zdalnej, co wiec dzieje się na rozmowie? jakie zadanie mogą dać na rozwiązania? I co z tymi zarobkami? (5-7,5 tys zł) jak wyjaśniana jest rozbieżność w widełkach?

Potencjalny Kandydat
@VD

A o czym tu rozmawiać? 10 tysięcy to obecnie standard na tym stanowisku (B2B 14k + VAT). Sieci i ich zabezpieczenia i do tego jeszcze codzienny dojazd do miasta, a stawka jak za pierwsze kroki w IT kilka lat temu. Adres siedziby, że za parking wyjdzie 340zł, bo abonamentu dla przedsiębiorcy nie ma, a jedynie dla mieszkańca bądź wykup koperty za ponad 3 stówy. Codzienne płatności jeszcze drożej (cały dzień kilkadziesiąt złotych - ścisłe centrum). Pomoc pracownikom (nie po to człowiek uczy się IT, żeby współpracować potem z ludźmi) to w ogóle widełki zaczynające się od 1k więcej, niż najniższa to obrażanie wykształconego człowieka, bo trzeba jeszcze mnóstwo czasu, żeby przełożyć język na ludzki i wyuczyć część personelu zagadnień z administracji IT. W pierwszej sekundzie pomyślałem, że zapomnieli dodać "1" z początku, bo 70zł/h płacą w 3 mieście, ale śmiem wątpić.Może firma się wypowie, czy chodzi jednak o 15 000-17 500?

Potencjalny Kandydat Nowy wpis
@Potencjalny Kandydat

Dodam tylko, bo może ktoś z innej branży nie wiedzieć, że stawki w IT podaje się zazwyczaj netto na godzinę. Czyli brutto + VAT to około 42% - 60% więcej (VAT 23% + różnica netto a brutto ze względu na ZUS, około 2500zł, czyli 15-25% zarobków i podatki 12%, czyli około 1800zł.)

Nowy wpis

@VD

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą Administratora IT. W ramach rekrutacji omawiamy doświadczenie, umiejętności oraz przygotowanie do pracy. Zadania dotyczą rozwiązania problemu z obszaru administracji systemów. Wynagrodzenie, które proponujemy na start, zależy od posiadanych kwalifikacji i wiedzy. Jeśli jesteś zainteresowana/y, czekamy na Twoją aplikację.

Klemens Nowy wpis
@VD

Przeczytałem z ciekawości wymagania i niestety w tym przedziale widełek jeżeli faktycznie wymagana jest wiedza i jakieś doświadczenie to minimum 10 + VAT firma musi na takiego pracownika przyszykować. Jeżeli wcześniejsza wiedza i styczność z it nie jest wymagana i firma wdraża od początku pracownika to górne widełki wydają się być okej. Sam zaczynajac z zerową wiedzą kilka lat temu dostałem 6k, więc wszystko zależy od rozmowy rekrutacyjnej.

Asystentka brokera

Rozmowa w sprawie pracy wywarła na mnie pozytywne wrażenie, pytania konkretne, związane z przyszłym zatrudnieniem. Informacja zwrotna bardzo szybko, profesjonalne przeszkolenie. Atmosfera pracy bardzo poprawna.

Czy rekrutacja na stanowisko Broker ubezpieczeniowy w firmie EIB SA odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Pb

K

Jestem zadowolona ze współpracy z firmą EIB S.A. Komunikacja i przychylność Prezesów do pracownika bardzo na plus. W dziale, w którym obecnie pracuje panuje przesympatyczna atmosfera. Super elementem w firmie są wyjazdy integracyjne oraz spotkania noworoczne.

Aktualny pracownik
@K

Zgadzam się z opinią. Atmosfera w pracy dobra, z wieloma sprawami można się dogadać. Oczywiście jest co robić i trzeba się wyrabiać z tematami ale czas na wspólną kawkę też się znajdzie.

Natalia

Przyzwolenie? Od kogo jeśli już? I w zasadzie, o który dział chodzi? Jeszcze nie wiem na którym jakie są konkretnie ruchy kadrowe. Napiszesz na jego temat nieco więcej? I w drugą stronę podobnie, na którym dziale praca zdaje się być najbardziej stabilna i z jakich konkretnie przyczyn?

viki

o jaki dział chodzi? jestem w trakcie rekrutacji i obawiam się zeby nie trafić do złego działu :(

Karolcia
@viki

Minął ponad miesiąc, dasz znać jak te rekrutacje poszły? Ile tak właściwie trwały, jak długo czeka się teraz na jakiś feedback? O ile pomyślnie się udało to dasz znać przy okazji jak samo wdrożenie wygląda? to tylko jeden dzień?

Pracujesz w firmie EIB SA? Jaką masz umowę?

kandydat

Piszę odnośnie stanowiska asystenckiego. Moje pytanie brzmi jakich zarobków można się spodziewać na takim stanowisku? oraz czy jest konkretny dział z tych 3 ( medyczny, korporacyjny, strategiczny) w którym panuje niemiła atmosfera i na który uważac?

Możliwy Kandydat

@Pracodawca proszę o wyjaśnienie. Znalazłem na pracuj Wasze oferty na asystenta brokera do Torunia i Krakowa.Dlaczego są takie różnice w zakresie obowiązków?dlaczego w Krakowie jest stała podstawa plus premia za wyniki,a w Toruniu jedynie stała podstawa? Czy ten Kraków to nie jest pomyłka,to nie powinien być broker? obecnie mam staż u innego brokera (do końca wakacji)i większości czynności z ogłoszenia asystentom wykonywać nie wolno(to robią Brokerzy).

@Możliwy Kandydat

Moniko dziękujemy za zainteresowanie! Obie oferty są na stanowisko Asystent brokera. Nie obawiaj się - Asystent w EIB wspiera brokerów w codziennej pracy, Przygotowuje dokumenty, analizuje informacje, uczy się, praktycznie zdobywa zawód. Zawsze pod czujnym okiem opiekuna - doświadczonego brokera. Dopiero, gdy jest gotów i tego chce – zdaje egzamin brokerski i po nim rozpoczyna samodzielną pracę już na innym stanowisku. W obu lokalizacja oferujemy dokładnie ten sam system wynagradzania: stałe wynagrodzenie + system premiowy – rzuć okiem na ogłoszenia raz jeszcze, a jeśli chcesz zapytać nas o więcej spraw pisz śmiało na work@eib.com.pl Dużo zdrowia, Zespół Rekrutacyjny

Mateusz
@EIB SA

@Pracodawca proszę mnie nie obrażać żeńskim nazewnictwem.Nazywam się Mateusz Makuch, kończę studia i staż (praktykę)w spółce brokerskiej w Katowicach.Zastanawiam się nad pozostaniem w Krakowie po studiach i podjęciem pracy lub powrotem pod Bydgoszcz i szukaniem pracy w Toruniu.Stad pytanie.Widze, że nie macie Państwo pozalatwianych spraw pracowniczych wewnątrz firmy i załatwiajcie to w miejscu gdzie każdy oczekuje odpowiedzi na poziomie.Mam profile na kontach społecznościowych, więc śmiało możecie Państwo się ze mną skontaktować, skoro jest problem z moją wiarygodnością.Dla mnie ta odpowiedź jest obraźliwa.Pozdrawiam i nie rozumiem co było nie tak z tym pytaniem.Podobne pytanie zadałem innemu brokerowi i tam do mnie nikt nie zwracał się w formie żeńskiej.Swoja drogą uczciwie byłoby albo porozmawiać poprostu z tą panią,lub chociaż ja powiadomić, że się do niej gdzieś publicznie zwracacie.

Każda firma ma swoje plusy i minusy. Dla mnie coraz bardziej niezrozumiałe jest nagłe nagromadzenie we wszystkich oddziałach EIB kierowników, zastępców kierowników, dyrektorów i ich zastępców. Nie są to osoby z zewnątrz, a są to nasi koledzy i koleżanki z tzw "pokoju" co powoduje, że mnie się pracuje coraz gorzej. Zupełnie inna atmosfera panowała jeszcze kilka lat temu, kiedy po prostu się współpracowało, bez wydawania poleceń. Wszyscy wiedzieliśmy co robić i bez tych mianowanych kierowników. Wolałabym jednak mieć panią kierownik z zewnątrz, z konkretnymi osiągnieciami zawodowymi. To dużo bardziej komfortowe. Druga rzecz, która mi się nie podoba to jakaś dziwna rywalizacja międzyoddziałowa...też nie jest to fajne. Łączenie ludzi z różnych oddziałów w ramach jednego działu na siłę i udawadnianie kto lepszy. Ale, że nie można mieć wszystkiego rozglądam się za nową pracą :) Dla mnie robi się ta praca nie do zniesienia, ale rozumiem, że komuś może to odpowiadać.

Aktualność
Witajcie na naszym profilu!
Wspólnie twórzmy tu przyjazne relacje!
Do zobaczenia w komentarzach ;-)

Nie polecam,coraz bardziej korporacyjnie.Ci co się zasiedzieli są wypaleni,boją się zmian.Dla młodych ambitnych nie ma tam co długo siedzieć.

Pracuje ponad dekadę w EIB SA. Świetna atmosfera. Bardzo dobry pracodawca. Zawsze można znaleźć coś do poprawy gdyz taka nasza natura ze do dobrego sie przyzwyczajamy i juz nie zauważamy ale ogólnie to oceniam bardzo dobrze.

Iza

Dekadę? To szacunek dla Ciebie... I na co może liczyć taki oddany, stały pracownik? Są jakieś dodatki stażowe?

@Iza

Może liczyć na wiele. Wynagrodzenie z uczciwym systemem premiowania, benefity, dobra atmosferę w pracy. Możliwość szkoleń. Możliwość pracy w systemie HO w trakcie pandemii. Przełożeni jak i władze spółki to również fajni ludzie. Ten czynnik jest dla mnie bardzo ważny.

xxx

No możesz liczyć na wiele, szczególnie jak już o 5:30 jesteś w biurze i zaczynasz pracę od peanów na Go Work, hehe.

@xxx

Czy nie można pisać z domu? Zauważ po jakim czasie odpowiadam. Mój pracodawca to przykład przyjaznego środowiska pracy i osoby, które pracują mają zapewne podobne zdanie. Tacy pracodawcy istnieją.

Czesia

Jak wygląda kwestia wynagrodzenia? Rynkowa czy poniżej rynku?

@Iza

Nie ma dodatków stażowych

Romek

Co to są dodatki stażowe wg ciebie?

@Romek

zwiększenie pensji po osiągnięciu określonego (ustalonego wcześniej)stażu pracy

Awans i większe wynagrodzenie są efektem rozwoju zawodowego i osiągnięć, a nie samej długości zatrudnienia.

@EIB SA

skoro Iza pyta wprost, czy są jakieś dodatki stażowe, to odpowiada się wprost "nie ma". Istnieje coś takiego jak składniki wynagrodzenia i tu się trzeba do tego odnieść a nie pisać o rozwoju zawodowym i osiągnięciach. To dwie różne rzeczy.

Tomasz

To prawda. pracuje tu grubo ponad 10 lat. firma jest stabilna, poukładana i w TOP krajowych firm w tej branży. Jak ktoś chce i potrafi pracować to jest miejsce dla niego. Doceniana i premiowana jest jakość pracy.

Dziękujemy!

Magdalena

Bardzo dobrze pracowało mi się w @EIB. Firma daje możliwości rozwoju, szkoleń, docenia sumienną pracę, stawia na człowieka! Atmosfera to ludzie - jest wspaniała! Wdzięczna jestem za lata wspólnej pracy :)

Inga
@Magdalena

To dlaczego już nie pracujesz skoro jest tak super?

Kazik

Na jakie zarobki może liczyć broker ubezpieczeniowy w eib?

@pracownik

Pracuję sporo czasu w tej firmie,niestety widzę niekorzystne zmiany.Firma robi się coraz bardziej korporacyjna.Odchodza kreatywni ludzie,kompetentni,z pomysłami.Niestety firma nie ma na nich pomysłu.Zarzad lubi pracowników,którzy bezmyślnie wykonują zadania,tzw "cichych",którzy nie wytykają błędów eib,pokornie przytakują i siedzą cicho,mogą być nawet wypaleni,byleby nie stwarzali problemów.A szkoda,bo ci najbardziej kreatywni

@@pracownik

jeśli występuje nawet tego typu podejście to od jakiego tak naprawdę czasu? zastanawia mnie pespektywa odnośnie funkcjonowania firmy przy tego typu strategii. zastanawiają mnie też te wspomniane pomysły, o jakich przykładowych zmianach jest tu mowa i z jakich przyczyn ostatecznie nie zostaną przyjęte?

@Natalia

Skąd to zainteresowanie firmą?w jakim celu chcesz uzyskać te informacje?

KonikPolny

W życiu przewinąłem się chyba przez około 10 pracodawców. To pierwsza firma w której jestem dłużej niż 2 lata (dużo dłużej) i nie mam najmniejszej ochoty zmieniać. Te negatywne opinie to pisze chyba konkurencja :) Zarobki bardzo dobre, atmosfera świetna. Ubezpieczenia dobrze dofinansowane przez pracodawcę, na poziomie podstawowym szału nie ma, ale kto coś wie o ubezpieczeniach i coś przeżył to nie bierze tylko podstawy. Zajęcia sportowe w piątki w fajnych godzinach, wyjazdy integracyjne (czasem dalekie), dobrze wyposażona część socjalna, telefon służbowy i laptop. Zarząd to naprawdę świetni ludzie. Nie, nikt mi nie płaci za ten komentarz. Można mieć dobrą opinię o pracodawcy bez takich "benefitów" w przeciwieństwie do tego, co twierdzą niektórzy "znafcy" w innych komentarzach. Ja polecam. Jest jeden dział do którego podobno można mieć zarzuty, ale to na pewno nie mój :)

@KonikPolny

Trudno żeby ktoś płacił za anonimowy komentarz, zresztą chyba każdy sam sobie może napisać więc... mimo Wszystko właśnie jeśli chodzi o zarobki to pisali że są słabe więc zastanawia mnie ta rozbieżność. masz możliwość je pochwalić ze względu na staż pracy? otrzymywałeś spore podwyżki?

@KonikPolny

Zarobki fatalne...dwa działy beznadzieja,nie jeden....tam to już zakrawa o mobbing!Wyjazdy przeciętne, samochody firmowe dla wybranych, duża "korporacyjnosc",brak płatnych nadgodzin,brak możliwości rozwoju.Nie polecam.

@@były pracownik

Nie wiem kto i za co miałby być wybranym ale czy te wspomniane samochody są konieczne to właściwego wypełniania obowiązków na danym stanowisku? Jak od tej strony to wygląda? I co z pozostałymi narzędziami do pracy, są jeszcze jakieś konieczne?

@Natalia

W tym sęk, że niektórzy korzystają z tych samochód jedynie na dojazdy do pracy:)ci którzy samochodów nie dostali,dojeżdżają tramwajami:),akwizycyjnym brokerom są potrzebne,ale są też "wybrańcy"...,którzy nie lubią dojazdów komunikacja miejską...inne narzędzia to telefon i laptop...jak wszędzie.

Natalia

to z czego to wynika, że niektórzy mają nawet dobre a inni już niestety nie? predyspozycje indywidualne albo rozbieżność czasowa w zatrudnieniu? tamta opinia została wystawiona jeszcze w tym roku więc tym bardziej to zastanawiające. Tobie jakie warunki pracy przypadły wobec poprzednich opinii?

Mrówka
@Natalia

@Natalia przeszłam do innej firmy za dwukrotność tego co zarabiałam w EIB.Jestem brokerem,nie asystentem brokera. Mam doświadczenie zawodowe w ubezpieczeniach.A moje zarobki w EIB były na poziomie asystenckim. Może te osoby "zadowolone" się dopiero uczą i ich zarobki w porównaniu z inną praca biurową są ok???innego rozwiązania tego "zadowolenia jednych i niezadowolenia innych" nie widzę...każdy broker na rynku oferował mi więcej niż EIB,nawet ten najmniejszy

@były pracownik

Fatalny pracodawca,bardzo niskie zarobki.Firma nie płaci za nadgodziny.Ponadto robi się coraz większą "korporacją" (w negatywnym znaczeniu).Te teksty "firma rodzinna" zdecydowanie nieaktualne.Absurdalne procedury, kanał???? zarząd beznadzieja!!!Praca wygląda tak,że kilka osób pracuje po nocach a reszta udaje że pracuje. Mają problemy z zarządzaniem.

Zostaw merytoryczną opinię o EIB SA - Toruń

• Jak się pracuje w EIB SA?

Zobacz opinie na temat firmy EIB SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EIB SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 8 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EIB SA