Semisul

Opinie o Semisul

Olo

Czy wiadomo coś odnośnie kontraktu w Antwerpii, czekam już dwa tygodnie na odpowiedź z biura. Nie da rady się do biura dodzwonić!?

Jacek

Są ogłoszenia o naborze do Antwerpii, czy wiadomo kiedy może nastąpić ewentualny wyjazd?

@Jacek

to chyba najlepiej z nimi być w stałym kontakcie, tak sądzę

@Jacek

a na jakie stanowiska tam szukają w ogóle?

Jacek
@polo

Monter tras kablowych.

Legoland
@Jacek

nie powiedzieli ci jak sie rekrutowałeś?

Legoland
@Jacek

jest jeszcze nabór na to wgl?

Krystian

Witam wszystkich Jak wygląda sprawa ze zjazdami do Polski , Pracowałem w Dani i tam było 3/1 lub 6/2

jak
@Krystian

3/1 lub 6/2 w sensie zjazdy? jak to rozumieć?

@jak

też niezbyt rozumiem o co chodzi, w sumie nie pracowałem za granicą jeszcze nigdy, wyjaśni ktoś?

@hao

Dzień dobry, Jeśli chodzi o zjazdy / rotacje, w oparciu o nasze kontrakty, rotacje odbywają się w systemie 90 dni / 10. Czyli po 90 dniach pracy, Pracownik może zjechać na urlop do Polski na 10 dni. Przy zjazdach i powrotach systemowych (rotacyjnych) oczywiście koszty transportu pokrywa Semisul. W sytuacji dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Semisul Poland

Rety
@Semisul

I te kontrakty sa tylko w tej formie? Czy tez sa inne formy?

@Rety

Dzień dobry, nasze kontrakty zawierają zawsze takie same rotacje. Oczywiście prowadzimy projekty o różnej długości, są również 1 i 2 miesięczne. Wówczas zjazd do kraju następuje po zakończeniu projektu. Pozdrawiamy serdecznie. Semisul Poland

Rety
@Semisul

O to mi o wiele bardziej pasuje :) przynajmniej na poczatek bo jeszcze nie wyjezdzalem wiec zaczne od czegos na 1-2 miesiace, takze dzieki za odpowiedz.

dori
@Rety

ja planuje najpierw na 3 msc, a potem na dłużej, ktoś jeździł z was w to samo miejsce? można tak?

roxi
@dori

jak jest zapotrzebowanie i oferta to czemu nie?

Krystian
@jak

3/1 czyli 3 tygodnie pracy 1 tydzień w domu 6/2 czyli 6 tygodnie pray 2 tygodnie w domu

rico
@Krystian

okej to tu trochę inaczej jest chyba z tego co zrozumiałem, ale w sumie bardziej odpowiada :)

@rico

a to się tyczy wszystkich wyjazdów?

Mc

czesc, polecam wyjazd, fajnie wszystko było ogarnięte, kasa jest, doświadczenie jakieś nabyłem to będzie łatwiej znaleźć prace dalej. ogólnie spoko agencja

mareczek
@Mc

A na jakim projekcie byłeś?

mareczek

Polecasz jakiś konkretny?

Marzena
@Mc

A powiesz co dokładnie było fajnie ogarnięte? Co było na plus dla agencji? Kasa była w terminie ustalonym, bez żadnych obsunięć czasowych?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Semisul, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Blue

Praca Elektryk Przemysłowy w Szwecji - piszą, że angielski mile widziany, czyli zgaduję, że nie wykluczą mnie przez brak większych umiejetności w tym zakresie, ale powiedzcie szczerze, da radę w ogóle ze słabym angielskim to ogarnąć, czy nie ma się co pchać? Jakieś podstawy mam, tylko w sklepie bym się dogadał, ale żeby to był jakiś konkretny poziom to nie powiedziałbym, raczej pozostałości z nauki w szkole

@Blue

Jest ktoś w stanie powiedzieć jak to realnie wygląda i na ile jest potrzebny?

@Blue

no jak nie piszą że koniecznie wymagają to myślę dasz radę jak coś tam wydukać umiesz

bart
@teryiaki

powinieneś ogarnąć myśle, ale nie zaszkodzi się coś podszkolić, bo wszędzie ci się język teraz przyda :)

rico
@bart

no to raczej, nawet na zakupy wyjść czy coś, chociaż da się i bez, ale wiesz hah tłumacz i lecisz :)

@rico

Nie no, to takie podstawy życia codziennego, to ogarnę i bez translatora

@rico

Bardziej chodziło o kwestie typowo związane z pracą

Mc
@Blue

da radę. ja ogólnie niezbyt umiałem sie dogadać na poczatku z obcymi ale przyszło jakoś z czasem powoli

teryiaki

są jakieś wyjazdy dla osób bez doświadczenia czy celują tylko w wykwalifikowanych pracowników?

goti
@teryiaki

a patrzyłeś wogóle po ogłoszeniach czy w ciemno pytasz? :)

Man
@teryiaki

Do Szwecji szukają pomocnika. Doświadczenie mile widziane, ale nie wymagane, grunt, żeby się narzędziami umieć posługiwać

@goti

no czytałem, pytam jak to w praktyce działa...

@Man

ok, dzięki. to zaaplikuje tam w takim razie.

Janek

Witam, wyjazd na projekt w goteborg jako pomocnik jest możliwy w lutym ?

@Janek

od razu pisz do rekrutacji, bo już ponad połowa stycznia

Brajan
@światowy

to długo schodzi z formalnościami?

@Brajan

no raczej nie jakoś długo

@Brajan

nie, ale wiesz, jak chodzi o wyjazd to pracy, to last minute nie jest najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem

@światowy

a to prawda zgodzę się z tym

@Janek

no więc nie chce gasić iskierki nadziei ale może przełóż sobie wyjazd na trochę później żeby wszystko na spokojnie ogarnąć. chyba że już ci się udało

Tukan

Zdarzają się projekty poza Europą, czy jednak głównie rynek europejski?

krakers
@Tukan

szczerze powiedziawszy to nie widziałem u nich ofert poza europę ale mogę się mylić.

chyba nie

odp

Głównie Europa

Brajan
@odp

jest gdzieś konkretna lista krajów??

odp
@Brajan

Jakaś konkretna lista to nie chyba, ale po ogłoszeniach możesz sobie sprawdzić, jakie są kierunki

Witam. Polecacie ta agencje ? Czy są godziny i ile na miesiąc wychodzi?? Pomoże ktoś ? Bo się zastanawiam nad wyjazdem .

miami
@Tomek

to ile wychodzi to nie wiem czy jest jednakowe dla wszystkich lokalizacji i w ogóle stanowiska na jakie się wybierasz

@Tomek

Dawaj, porządna agencja, jeździłem z wieloma i ta jako jedyna się okazała być bezproblemowa

Seba
@miami

Część Tomek a można wiedzieć na jakie projekty jeździłeś?

monti

a gdzie z nimi byłeś?

@Seba

No z tego co można wywnioskować, to nie był na żadnym

@Seba

Inaczej nie zadawałby pytanie chyba...

pytania*

okira
@Zibi

wydaje mi się, że nawet trzeba to wywnioskować

okira
@Zibi

ale tam pisze do kogoś innego, a oznacza innego, więc może taka mała pomyłka wyszła

Xero
@okira

No na 90% tak było, zwykły mały błąd

ponczek

uwielbiam jak ktos wrzuca komentarz i potem bez odpowiedzi na pytania

blue
@Tomek

Dla mnie w porzadku, a wychodzi tyle ile przerobisz wiadomo

@ponczek

No ale nie można od nikogo oczekiwać, żeby ci odpowiadał

@ponczek

Zawsze możesz zadzwonić się dopytać, nawet tutaj agencja odpowiada, więc nie powinno być problemem dowiedzenie się u źródła

FG

Czy pracownicy fizyczni i umysłowi są zakwaterowani razem, czy jest jakiś podział?

@FG

ja jestem fizycznym i byłem zakwaterowany z kumplem pracującym ze mną. myśle że to na rekrutacji się dowiesz najszybciej

@FG

a maja w ogole jakieś oferty na umysłowych?

@.com

Widzę, że inspektora BHP szukają, więc to już się chyba kwalifikuje, biorąc pod uwagę, że to praca z dokumentacją, kontrola i koordynacja

@.com

Ale raczej w większości szukają fizoli, przynajmniej na ten moment, tak wynika z ofert

semi

mają jeszcze jakieś inne kierunki wyjazdowe niż z tych ofert, które mają na stronie?

semi
@semi

Węgry, Szwecja i Belgia aktualnie widzę, będzie jeszcze coś innego w przyszłości?

@semi

no to chyba nie, wydaje mi się, że raczej wszystkie aktualne oferty wpadają na stronę

@semi

może tak, może nie, trudno powiedzieć, najlepiej chyba obserwować na bieżąco

@semi

a interesuje cię jakaś konkretna lokalizacja? może po prostu napisz do nich i się zapytaj

@dona

Szwecja Goteborg - jakie warunki zakwaterowania są?

@hejdo

Dzień dobry; w ramach zakwaterowania oferujemy wyposażone mieszkania - tak aby była możliwość wzięcia ze sobą tylko osobistych rzeczy, pokoje 2 - osobowe. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Semisul Poland

giovani
@Semisul

jeśli chodzi o wyposażenie kuchni to jakie mniej więcej jest? wiem, że mało istotne pytanie, ale w sumie no jakoś jedzenie trzeba sobie zrobić i się zastanawiam co sobie zabrać z domu

Tetsu
@giovani

Napisali przecież, że wszystko jest jak chodzi o ogólne wyposażenie mieszkań, tak, żebyś brał tylko osobiste najpotrzebniejsze przedmioty, więc żadnych garnków/patelni brać raczej nie musisz. chyba, że jaki ulubiony kubek, albo coś

dori
@Tetsu

no też mi się tak wydaje, bez przesady żeby wozić ze sobą wszystko, no chyba że ktoś chce, to luz

alex

cześć, wie ktoś jakie papierki trzeba załatwić przed wyjazdem? jakieś ubezpieczenie, paszport, uda się ogarnąć w miesiąc wszystko?

@alex

znaczy paszportu to wiem, że chyba nie trzeba ale taki przykład podałem czy coś jeszcze trzeba załatwiać?

@alex

Dzień dobry, każdy Pracownik przed wyjazdem otrzymuje wszystkie informacje dotyczące formalnego i praktycznego przygotowania. Zapraszamy do kontaktu, pozdrawiamy Semisul Poland

@Semisul

dzięki, nie wybrałem jeszcze konkretnej oferty i dlatego najpierw chciałem się o takie formalności dopytać :)

Witam, co kryje się pod pojęciem umowa agencyjna? Bo jeśli to praca na własnej działalności to stawka nie powala.

szymon
@Zainteresowany

myśle że na to pytanie rekrutacja odpowie albo internet

@szymon

Skoro tutaj też sir udzielają to mogą odpowiedzieć. Internet może kłamać.

góral
@Zainteresowany

ja bym się zapytał w rekrutacji żeby ci dokładnie wyjaśnili

@góral

Góral, pracujesz tam i nie wiesz? Dobra może zadzwonię do nich.

@Zainteresowany

Nie, nie na własnej działalności.

@Zainteresowany

umowa agencyjna czyli przez agencje pracy jak sama nazwa wskazuje....

@Zainteresowany

nie na żadnej własnej działalności nie wiem skąd taki wniosek w ogóle. umowa o prace normalnie i ty jestes jedną stroną a agencja drugą. poczytaj sobie więcej już sam o tym bo nie chce nic poprzekręcać

@hao

Czyli podpisuje się umowę z agencją a nie z firmą? Jest koordynator który pomaga na wyjazdach jak wystąpi jakiś problem? Co z językiem? Trzeba dobrze znać?

@Adam

nie wiem jak tu konkretnie to działa i z kim podpisuje sie umowe o takie szczegóły należy pytać firme a nie mnie, bo sam jeszcze nie podjąłem z nimi współpracy. co do języka to mile widziany komunikatywny angielski

@hao

Dzień dobry, podpisywany jest kontrakt z naszą Agencją, w oparciu o który kierowany jest Pracownik do pracy pod Kierownictwem firmy prowadzącej projekt. W sytuacji dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Semisul Poland

@Semisul

no i widzicie, wszystko wyjaśnione :)

.com

jakie kwatery w Szwecji? na poziomie?

@.com

no też jestem ciekawy ja to tam wygląda? jakie wyposażenie?

karmel
@hejdo

normalne, nie ma co się spodziewać nie wiadomo czego jedziemy do pracy... jak dla mnie są okej, wystarczające

@karmel

a nie wiecie czy internet jest zapewniony?

blue
@.com

jest schludnie, mi sie dobrze funkcjnowowalo

góral
@.com

ja ci powiem że byłem zadowolony, masz zazwyczaj dwu albo jedno osobowe pokoje tak jak kolega wyżej stwierdził ogarnięte, z zapewnionym dojazdem do pracy i z polski często jednozmianowa

obelix
@góral

a jak jedziecie np. we 3 to mieszkacie w tym samym miejscu czy może się zdarzyć, że każdy będzie gdzieś indziej?

Yun

Szwecja zawsze na poziomie

SE

był ktoś w Goteborgu w Szwecji jako elektryk przemysłowy / pomocnik? zadowoleni jesteście? jak z językiem?

kazimierzdolny
@SE

w sumie, to masz zapewniony dojazd na projekt z Polski więc to już masz z głowy tak samo z mieszkaniem już masz ogarnięte...

koleś
@kazimierzdolny

ale ziomek o język pytał a nie o dojazd i w sumie to też jestem ciekawy w jaki sposób się tam dogadać, więc jak ktośby miał info na temat to byłoby miło

kazimierzdolny
@koleś

nie no pytał się czy jesteśmy zadowolni, więc mówię żeby wiedział jak jest

snejk
@koleś

jakby wymagali to pewnie podaliby w ogłoszeniu, bo w niektórych widziałem taką informację, a jeśli chodzi o tę robotę to da się dogadać po angielsku czy tylko szwedzki?

@SE

Interesuje mnie Szwecja właśnie. Ile godzin tygodniowo jest pracy? Ile w dzień zwykły, ile w sobote/niedziele o ile w ogóle jest praca w weekend? Jest stała ilość godzin czy różni się w zależności od tego ile jest ndo zrobienia?

@snejk

Wydaje mi się, że po angielsku to wszędzie już się dogadasz, chociaż no ciężko powiedzieć czy ten szwedzki się przyda, na pewno nie zaszkodzi jakieś podstawy mieć, ale może ktoś coś więcej by powiedział na ten temat?

@hejdo

Dzień dobry, na projekcie w Szwecji mile widziana jest znajomość języka angielskiego, jednak nie jest ona wymagana. Pozdrawiamy Semisul Poland

Kamil
@snejk

Podają w ogłoszeniach czy potrzebna jest znajomość języka i stawkę też podają. Ale ciekaw jestem, jak szybko i sprawnie działa rekrutacja, byłeś już na rozmowie?

@Kamil

ja miałem rozmowę zdalną ale to też wtedy był moment że wszystko zdalne było ja miałem dwa etapy

@Kamil

ale kupel co prawda na innym stanowisku miał więcej etapów

@Kamil

więc wszystko zależy od stanowiska, a jeśli chodzi o odpowiedź to dość szybko ja miałem jakieś 3 dni i z tego co sie orientuje to tak z reguły

@szysz

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami. Pragnę potwierdzić, że proces rekrutacji jest uzależniony od stanowiska. Natomiast średnio zajmuje kilka dni. Zapraszamy do kontaktu w sytuacji dalszych pytań. Pozdrawiamy Semisul Poland

Wanda
@szysz

I na czym polega pierwszy etap? A na czym drugi?

@Semisul

Oo to jeszcze lepiej, dzięki i również pozdro!

@Wanda

pierwszy to typowa rozmowa doświadczenie, umiejętności, takie rozpoznanie bym powiedział, a reszta to już tak jak mówiłem w zależności od stanowiska... nie wiem na co się rekrutujesz więc nie pomogę dalej

piotr

orientujecie się jak wyglada tutaj rekrutacja? jakoś sprawdzają doświadczenie umiejętności czy tylko wykazujecie doświadczenie w cv?

piotr
@piotr

niestety nie posiadam takiego doświadczenia jak @Henry, mam zdecydowanie mniejsze dlatego się zastanawiam czy mimo wszystko była by taka możliwość

@piotr

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami. Proces weryfikacji doświadczenia oraz innych kwalifikacji występuje podczas rekrutacji na stanowiskach, na których jest to określone w statusie ,,wymagane''. Wówczas poza CV, prosimy o dostarczenie np. dodatkowej dokumentacji. W sytuacji dalszych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Departamentem Rekrutacji. Pozdrawiamy serdecznie - Semisul Poland

Agata
@Semisul

Jak już o procesach rekrutacji jesteśmy to czy mogłabym dostać informację w jaki sposób prowadzone są rekrutacje? Czy są to stacjonarne spotkania czy może rozmowy on- line lub telefoniczne?

maniek

ja mialem akurat zdalnie, ale to już troche minelo, zreszta wtedy to wszystko bylo zdalnie i bezkontaktowo, to nie wiem czy nadal tak jest

koleś
@maniek

dawno to było temu?

noo
@Semisul

uhuhu nawet pracowdawca udziela odpowiedzi profeska

Elegant
@noo

Sluchaj- powazna firma, powazne sprawy

zainteresowany

Witam czy opcja dla kobiet tez jest?

@zainteresowany

opcja w jakim sensie?

szerszeń
@less

No zapewne w sensie, czy jest tak praca dla kobiet, czy tylko facetów wysyłają na projekty

@szerszeń

Raczej robota jest "typowo męska"

@szerszeń

W sensie nie żebym był jakimś szowinistą, ale nie znam za bardzo dziewczyn o takim profilu zawodowym

@szerszeń

Ale jeśli spełnia się podane kryteria i ma odpowiednie papiery, to pewnie czemu nie

szufla
@zainteresowany

jezeli masz mocne referencje to smialo mysle

Henry

Witam, jestem elektrykiem z 10 letnim doświadczeniem, gdzie warto pojechać, bo widzę oferty w Szewcji, Belgii i na Węgrzech, ktoś był i mógłby coś doradzić?

Tom
@Henry

Hm, myślę, że mało kto miał porównanie między tymi wszystkimi, żeby ci tak doradzić, na który najlepiej

Tom
@Henry

Ja byłem na Węgrzech i było okej

Kar
@Henry

a przyjmują na te projekty bardziej na stałe czy tylko na krótki czas?

Kar
@Kar

a jak na krótko to ile mniej więcej?

@Tom

ok no w sumie też blisko by było, a jak wygląda rekrutacja? o co pytają?

@Kar

a to ja nie wiem, najlepiej ich zapytać, w sumie to pewnie zależy od zapotrzebowania, tego czy się sprawdzisz, itd.

@Henry

masz na ich stronie aktualne oferty, dla kandydata, aktualnie jest właśnie na Węgry, do Belgii i Szwecji. w sumie nie wszędzie byłem żebym mógł doradzić gdzie jest najlepiej..

barry
@krypto

a gdzie byłeś?? zadowolony byłeś z pracy czy raczej średnio?

@barry

tak jak kolega wyżej, Węgry, a tak ogólnie jeszcze z Semisulem to byłem w Goleniowie, ale projekt się już zakończył, więc czegokolwiek bym o nim nie powiedział, to nie ma znaczenia

@barry

Praca ogólnie jak dla mnie spoko, nie muszę się przejmować wszystkim dookoła, przyjeżdżam zarobić a potem wrócić do domu. mamy zapewniony transport na projekt z Polskim, jeśli chodzi o mieszkania to są pokoje czasem jedno osobowe czasem dwu, też zależy z kim trafisz do pokoju ale można sie zawsze dogadać

@barry

no i jeszcze zapomniałem dopisać, że przejazd do pracy jak i z powrotem masz ogarnięty więc spoko. ogólnie ja jestem zadowolonyn

Informacja

A ja chciałem się zorientować jak wygląda praca w biurze, jakie są godziny pracy, przyjęcia ogólnie informacje z tym związane ?

gvmi
@Informacja

jaki dział? rekrutacja, finanse?

gvmi
@Informacja

gdzie szukać ofert, to nie wiem, może po prostu nie szukają w tej chwili, bo ogłoszeń nie widać

biu

9 do 17, chyba że coś się pozmieniało

@Informacja

teraz do biura też nie widziałem przyjęć ale jak ogólnie interesuje Cię praca to bym zajrzał na ich strone i zakładkę dla kandydata czy coś takiego... tam pojawiają się również oferty, ewentualnie napisał bym maila

riwo

jak tu jest z kontaktem z koordynatorem, nie ma problemu, żeby się z nim skontaktować w razie czego?

xero
@riwo

No nie, po to on jest. Jakby nie było z nim kontaktu to by było zupełnie bez sensu.

@xero

no okej, ale dostaje się do niego numer czy coś, czy jakoś przez biuro zawsze się trzeba kontaktować?

@xero

już niestety miałem takie sytuacje w innej agencji, że niby koordynator był, a zero odzewu od niego jak coś sie działo, to też sie wole upewnić tym razem

Zostaw merytoryczną opinię o Semisul - Warszawa

• Jak się pracuje w Semisul?

Zobacz opinie na temat firmy Semisul tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Semisul?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 12 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Semisul