Opinie o VG-ORTH Polska w Jaworzna

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie VG-ORTH Polska. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie VG-ORTH Polska o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - produkcja wyrobów gipsowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VG-ORTH Polska w Jaworzna

Grażynka

(usunięte przez administratora) donosicieli i socjopatów. Szefa kręci szczucie jednych na drugich. Zabawa przednia jak ludzie rzucają się sobie do gardeł i patrzą na siebie z nienawiścią. Styl zarządzania godny najlepszych managerów... Szkoda czasu i nerwów.

To opinia o biurze? piszesz o klimacie i zastanawiam się właśnie jak tu wygląda sytuacja z klimatyzacja i tym podobnymi? Zima idzie jakby nie patrzeć czy wszystko jest w miarę ogrzewane? W jednym miejscu widziałem, że ludzie w kurtkach siedzieli. A tu na produkcji jak?

Jeremi

Firma kogucik, robią z ludźmi co chcą . Żaden kodeks i prawa pracownika nie istnieją w tym zakładzie może oprócz Pań z biura. Zdarzaja się takie msc że pracodawca nie może zapewnić pracy pracowników to wrzucają im urlopu bez ich zgody. Mistrz produkcji to już dawno powinien być zwolniony na (usunięte przez administratora) wobec innych pracowników. Urlopy rodzicielskie, okolicznościowe, na żądanie itp również nie mają tam prawa bytu .Serdecznie nie polecam

@Jeremi

Odnośnie tych przestojów na produkcji to często jest tak, że nie ma pracy? Zależałoby mi na stabilności i żeby nie martwić się, że wypłata będzie niższa czy coś. O co ci chodzi z tymi urlopami? Rozumiem, że jest umowa o pracę, to czemu nie da się wybrać tych dni, które się należą?

Januszex

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej w tej firmie. Szef ceni wysokie kompetencje u pań: najpierw pyta o wiek oraz o stan cywilny. Do wieloletniego doświadczenia, studiów, szkół, poziomu języków oraz umiejętności podszedł po macoszemu, bo nie podałam stanu cywilnego mówiąc, że to moje życie prywatne i nie mam obowiązku odpowiadać na takie pytania. Sprawa nadaje się do PiPu. Jakie pytania są kolejne? O to ile kobieta ma dzieci? Czy zamierza je mieć? Jak ten "szef" zobaczył na CV klauzulę poufności, to stweirdził, że skoro ona jest, to ona prawo zadawać takie pytania. No otóż nie. Nie ma prawa. Przestrzegam wszystkie panie przed tym pracodawcą! O firmie w mieście krążą różne opinie - najczęściej te kiepskie są słyszane. No i przekonałam się, że z nikąd się nie biorą, skoro najważniejszą kompetencją dla szefa jest stan cywilny podwładnej.

@LA

To ile osób pracuje w tej firmie, skoro jest ona mała? Często szukają kogoś, czy raczej stanowiska są obsadzone? Dopytuję, bo to też może świadczyć o stabilności pracy w tym miejscu, a mi osobiście na ten moment na tym najbardziej zależy...

Januszex

@Januszex

Wiesz, że też mam za sobą rozmowy, gdzie padały pytania o kwestie prywatne, macierzyństwo? :( Nietaktowne i bardzo przykre jest to niestety. Tej klauzuli poufności to nawet nie skomentuje. Doszliście chociaż do momentu, gdzie przedstawił ci warunki, zaproponował wynagrodzenie? Czy nic z tych rzeczy, skoro nie odpowiedziałaś na jego pytania? Trochę dziwne w sumie, że rozmowa była od razu z szefem, a nie z kimś z hru. Czy to był drugi etap, i rozmowe z kadrami miałaś już za sobą?

LA Nowy wpis
@Januszex

Ten cały "szef" to jedna wielka kompromitacja. Jego nie interesują kompetencje, umiejętności i inne zdolności pracownika a sprawy osobiste typu planowanie dzieci, rodziny, miesięczne raty kredytów itp. Trudno mi sobie wyobrazić w jak ciężkiej sytuacji życiowej trzeba być aby pracować w tej firmie. Ostrzegam i odradzam!

LA Nowy wpis

Jest rozmowa z "szefem" bo to pan i władca tego (usunięte przez administratora) To mała firma i jednoosobowo zarządzana, stąd nie ma działów personalnych/HR.

Kasia Nowy wpis
@LA

Czy kobiety również są przyjmowane na produkcje? Ktoś mi może powiedzieć czy są przyjęcia teraz? W jakim systemie godzinowym pracujecie? Weekendy macie wolne dni od pracy? Czy sobota zdarza się pracująca

Czy jest możliwość pracy w VG-ORTH Polska na część etatu?

tymek

Nie, po prostu nie da się pracować z obecną kadrą zarządzającą. 20 lat stania w miejscu jest trudne na dziś do zrozumienia. Byłem, widziałem, doświadczyłem. 6 osób na przestrzeni 2 lat na terenie mazowieckiego odeszło. Przypadek? .....

@tymek

@tymek Co było powodem takiej rotacji na regionie warszawskim? Czy w innych regionach jest podobnie? Zastanawiam się nad wysłaniem CV

ktosiek
@Kandydat

Powody rotacji różne, jak to zazwyczaj jest. Zastanawiasz się nad wysłaniem CV na region warszawski? No to wiedz że, w takim przypadku, "konkurował" byś z pracownikiem, który niedługo będzie obchodził 15-lecie pracy w tej firmie

Mary

Cześć, jakie stanowisko obejmowałeś w firmie? Zdradzisz coś więcej? Boss — jak go nazwałeś :P był jedynym powodem, że odszedłeś z firmy, czy coś jeszcze było na rzeczy? Dobrze płacili chociaż?

Grażynka

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie VG-ORTH Polska? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Jeremi

@Jeremi

Czarna

Widzę kilka ogłoszeń o pracę w tej firmie. Zastanawiam się nad wzięciem udziału w rekrutacji. Zastanawiam się tylko skąd tyle negatywnych opinii o pracodawcy i tak niska ocena? Czy ktoś mógłby mi rozjaśnić temat? Dziękuję

Aneta
@Czarna

Ooo...i jak w końcu aplikowałeś do nich? Napiszesz na jakie stanowisko rekrutowali? Kurczę, trochę czaje się na tą firmę, bo piszą, że spoko atmosfera i wyjazdy integracyjne są, co prawda też pisali, że praca ciężka, no ale ja wychodzę z założenia, że tylko ciężką pracą można się rozwinąć - no ale niestety...teraz nie widzę w sieci żadnych ofert do nich...;/

Radko

Z tego co widzę to GoWork stał się portalem na którym można pisać tylko pochlebne opinie o vg. Albo tak łatwo ulegają namowom z vg o usunięcie prawdziwych negatywnych opinii? Gdzieś poznikały opinie o parszywym traktowaniu ludzi przez dyrektora, o (usunięte przez administratora)którzy budują swoją "karierę" na donoszeniu Wacławowi. Szkoda że ten portal tak dziadzieje, bo opinie mogłyby kogoś uratować przed pracą tutaj.

Grzegorz
@Radko

Wypowiadasz się jako pracownik? Myślałem nad rekrutacją, ale Twoja opinia trochę spowodowała u mnie niepewność czy aplikować... rozwiniesz swoją wypowiedź, uważasz, że ludzie donosząc szefowi coś uzyskali?

Robeen

Ja pracuję na produkcji rolnej nie mam na szczęście często kontaktu z Wackiem. Niestety jak już przyjdzie to się odechciewa wielu rzeczy. Nie zazdroszczę tym z biura bo mają go cały czas na głowie. Praca ciężka, ale tak na chwilę może być. Chyba,e nie masz większych ambicji jak stanie 8 godzin przy maszynie i machanie szpachelką.

Pol
@Robeen

Piszesz kolego że nie masz kontaktu z: wackiem I rozumiem że pracujesz na maszynie mogę ci pomóc słuchaj od maszyny masz kilka kroków i znajdziesz schodki w dół pod maszynę tam spokojnie możesz wyciągnąć wacka i się nim zająć i będziesz miał kontakt POWODZENIA ♈

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w VG-ORTH Polska?

Tak przewspaniała atmosfera miło sympatycznie zwłaszcza jak jest dyrektor

Przemyski

Na rozmowie o pracę bardziej ich ciekawi czy masz kredyt, dzieci, ile wynoszą raty, jaka jest twoja sytuacja życiowa niż to jakie masz kwalifikacje na dane stanowisko...co to ma (usunięte przez administratora)być?! To jakaś porażka i dziękuję za pracę w takiej firmie z takimi ludźmi. Wygląda to bardzo podejrzanie! Odradzam i omijajcie szerokim łukiem!

@Przemyski

A na jakie stanowisko aplikowałeś że o takie rzeczy Cię wypytywali?

@Karolina

Problem nie w tym na jakie stanowisko a w tym, że taka sytuacja miała miejsce. Przecież to jest żenada wypytywać kogoś o takie rzeczy. Zastanawiam się czy w ogóle można o to pytać na interview?

@Przemyski

Ale to chyba nie ma żadnych zasad jak to ma być przeprowadzane? W sensie zakazów chyba nie ma. Co ciekawe myślę, że chciał sprawdzić czy jesteś wiarygodny, bo wiesz rodzina i kredyt to względna stabilizacja, singiel prędzej pracę by porzucił.

@Helena

Oczywiście, że są zasady i to jasno określone. Zgodnie z zapisem w Kodeksie Pracy, pracodawca może zapytać kandydata do pracy o: imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, wykształcenie oraz przebieg dotychczasowego zatrudnienia. Wśród pytań zakazanych na rozmowie kwalifikacyjnej znajdują się wszystkie te, które dotyczą strefy prywatnej. Czy warto starać się o pracę w miejscu, gdzie już na wstępie nasza prywatność spotyka się z brakiem szacunku?

@Przemyski

Pytanie retoryczne? Ale skoro znajdują się one w "zakazanych" to rozumiem, że śmiało takie coś można zgłosić?

ktosiek
@Helena

Bo ta spółka należy do Grupy KNAUF a przecież to jest od mnóstwa lat rodzinny interes. No to się interesują rodziną pracowników. To przecież logiczne, no nie?

@ktosiek

Raczej nie o tego typu kontekst mi chodziło. Chyba nie zrozumiałeś jednak?

Ktosiek
@Helena

Zrozumiałem. Wiem że nie o ten kontekst chodziło, to było takie wtrącenie się do dyskusji. Myślę że niepotrzebnie się spieracie mając oboje rację. Przepisy się zmieniają. A na zadane pytanie na przesłuchaniu można po prostu nie odpowiedzieć, czyż nie? To tyle, pozdrawiam

Helena

No jak nie znam sytuacji to nie dopasuję. Chyba, że Ty to przedstawisz?

Piter

Traktowanie ludzi jak krzesła. Przestawianie z jednego stanowiska na inne z dnia na dzień bez żadnej informacji czy uzasadnienia. Dziś jesteś kierownikiem, jutro rano już nie. Zatrudnianie i zwalnianie na 2-3 miesiące i następny i następny. (usunięte przez administratora)

Helena

Aktualnie tu pracujesz i piszesz to na bazie teraźniejszych obserwacji? Bo opinie tutaj są naprawdę dość przeterminowane i zastanawiam się, że o ile są prawdziwe to jak to jest, że ten stabilny stan wciąż mógłby się utrzymywać?

Janko
@Helena

Tak wciąż pracuję i to na tyle długo, że zdążyłem wiele rzeczy zaobserwować. komentarze są stare bo wypisują do administratora prośby o usunięcie. natomiast od wielu wielu lat ciągle jest to samo. zatrudnienie na chwilę, gnębienie i zwalnianie bez słowa wyjaśnienia. możesz o tym poczytać w komentarzach z 2018 roku i wcześniejszych. to jak się traktuje tutaj ludzi to nie do opisania. oczywiście nie wszyscy. są całkiem w porządku ludzie, ale negatywne piętno na tej firmie odciskają (usunięte przez administratora)że swoimi lizuskami. nie masz też zadnej decyzyjnosci na swoim stanowisku. choćbyś miała świetny pomysł to jak lizuska ma inny często gorszy to (usunięte przez administratora)oczywiście ślepo popiera jej pomysł. zarządzanie firmą oparte na strachu i upodleniu. typ dyrektora fabryki wczesnych lat 90' ten stabilny stan się utrzymuje bo ludzie się boją odezwać, albo (usunięte przez administratora)z Niemiec nie ma pojęcia co jego podwladny wyprawia z ludźmi w Polsce. A może jest jeszcze inny powód. masz jeszcze jakieś pytania?

Xtb

Czysta prawda i mówię to z żalem bo pracuje tam dużo fajnych ludzi a to jak zarządza Vg Orthem Wacław to woła o pomstę do nieba.

@Janko

No jak widać chyba stan będzie niezmienny chociaż tak z ciekawości to pracownicy nie mogą jakoś poinformować o tym wszystkim tego Prezesa z Niemiec? Bo z Twojej wypowiedzi wynika, że raczej coś by z tym zrobił?

Bojko
@Xtb

A czego się spodziewać po człowieku u którego panuje intelektualny bezruch?

Helena

No to słabo, że tak twierdzisz. :/ Ale za to ten potencjał to w czym w niej widzisz?

Jaka jest kultura pracy w VG-ORTH Polska?

Niezbyt optymistyczna perspektywa. Nie myślałem że trzeba aż tak się podlizywać. Szukam pracy ale nie chciałbym wpaść w konfliktowe towarzystwo. Myślisz że jak nie będę się wychylał to będzie ok?

Bono
@Marek

Jak będziesz unikał problemowych osób to tak.

Bledi
@Bono

Najbardziej problemowy to szef tej firmy, więc trudno go unikać haha. Oprócz niego cała reszta klakierów. Bezproblemowych ludzi w tej firmie można policzyć na palcach jednej ręki.

Matek

Kultura pracy w vg-orth? Tam jest to pojęcie nieznane. Namiastka kultury pracy jest jedynie na produkcji gdzie chłopaki dobrze się dogadują, dbają o stanowiska pracy i nie utrudniają sobie pracy. W biurze natomiast brak kultury pracy. Wszelkie działania są podejmowane ad-hoc, nie przemyślane, byle tylko udawać, że się coś robi. Donoszenie na innych jest na porządku dziennym, jest to działanie nagradzane lepszym stanowiskiem. Tam wystarczy, że jesteś głośny i robisz wokół siebie szum. W skrócie- kultury pracy BRAK!

lukas

Fajna atmosfera i dobra praca a w kwestii zwierzchników to przeważnie narzekają na nich osoby, które powinny zweryfikować swoją pracę!

Anty lukas
@lukas

Miło poczytać, prośba jak piszesz tego typu posty to nie patrz potem w lustro. A tak poza nawiasem " lukas" czuje ze zostaniesz naczelną wazeliną firmy. Pozdrawiam serdecznie.

Gutek

Zastanawiam się czy teraz są szanse na pracę w firmie? Pewnie wstrzymane są wszystkie rekrutacje?

Piotr Lizończyk

Solidna firma z tradycjami z Niemiec.(usunięte przez administratora)Miłe wspomnienia. Różnie było ale to tylko praca.

Maciek

@byłiwidział to słabe, że tak się dzieje w firmie. Jaką umowę Ci zaproponowali na ten czas ?

Janusz

Wprawdzie widziałem, że firma ma dobre opinie ale zastanawiam się czy wszystko jest ok bo od dawna nikt tu nie pisze.

Zostaw merytoryczną opinię o VG-ORTH Polska - Jaworzna

• Jak się pracuje w VG-ORTH Polska?

Zobacz opinie na temat firmy VG-ORTH Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VG-ORTH Polska?

VG-ORTH Polska
1.8/5 Na podstawie 713 ocen.

VG-ORTH Polska