Opinie o Siemens w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Siemens. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Siemens o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens w Toruń

Mariusz Nowy wpis

Nie poszukują aktualnie specjalistów do firmy ? Jakiego wymagają wykształcenia ?

wereg Nowy wpis

@Kamil powiem Ci ze te rekrtuacja w dalszym ciagu trwa..poszukuja do pracy na rpzyklad na stanowsiko specjalsity do spraw serwisu w Łodzi wymagane jest wykształcenie wyższe techniczne - preferowane kierunki: mechatronika, automatyka i robotyka,wiedza z obszaru techniki napędowej

kes Nowy wpis

oszukańcza firma

Wituś Nowy wpis

Firma znana na rynku, mająca bardzo duże udziały w technologii, tworzeniu, innowacyjności. Mam wrażenie, że podjąć pracę w Siemensie nie jest tak prosto, bo zrzeszają oni całą śmietankę inżynierską w kraju. Konkurencja oczywiście jest spora, ale przy odpowiednich 'mózgach' wszystko jest możliwe. I sobie i wam życzę przyjęcia do firmy.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Siemens? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Toruń
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Szyderca

Nie pracuję. Jakbyś przeczytał poprzednie posty, wiedziałbyś, że rozmawiamy o umowie zlecenia, a to oznacza, że żadnych premii nie ma. Jest stała "podstawa", a raczej "stawka". Nie wiem, jak wygląda w Siemens Finance współpraca na podstawie umowy o pracę, mogę jedynie spekulować. Wykształcenie kierunkowe raczej nie jest potrzebne, wydaje mi się, że gdy rekrutują, obowiązuje kryterium ceny (jak w przetargach państwowych, za jakość 20%, za cenę 80% punktacji ;-)). A wiadomo, że po skończeniu dobrej uczelni człowiek się jednak bardziej ceni. Dlatego najlepiej dla nich, jeśli jesteś studentem jakiejś prywatnej szkółki, dla którego sama możliwość pracy w tak znanej firmie jest sukcesem :-).

Szyderca

Biorąc pod uwagę to, że nie przeczytałeś poprzednich postów (albo przeczytałeś je bez zrozumienia) oraz dodatkowo brak umiejętności pisania poprawnie w języku polskim (co to jest "klauzura"?), sugeruję abyś odpuścił sobie tę firmę bo i tak cię nie przyjmą.

Słyszałem, że sam Siemens płaci dobrze. Wniosek z tego, że tylko w Siemens Finance jest tak kiepsko.

Na zlecenie na początek dwa brutto (koleżanka też była tam na rozmowie i taką ofertę dostała, więc jest to info z dwóch źródeł). Potem może odrobinę więcej. Ale to było pięć lat temu, kiedy bezrobocie było niższe i sytuacja gospodarcza lepsza. Więc znając zapędy dyrektora finansowego do minimalizacji kosztów, nie zdziwiłbym się jakby jeszcze zmniejszyli tę stawkę :-). A w najlepszym razie jest taka sama.

Regulamin gowork z tego co kojarzę nie pozwala na podawanie zarobków. Co do meritum, generalnie za moich czasów spora grupa ludzi była zatrudniana na zleceniu (z możliwością przejścia na umowę o pracę może "kiedyś"). Bywały przypadki, że ktoś rezygnował po paru dniach pracy, albo po miesiącu (zostawiając po sobie bałagan - bo skoro zlecenie, to zero konsekwencji). Dla dyrektora finansowego liczyła się tylko cyferka, a nie człowiek, tak go odbierałem. Skoro oszczędzał dając zlecenie, to nie podejrzewam, żeby przesadnie rozpieszczał pracowników etatowych. Choć może teraz po latach coś się zmieniło. W kompleksie Siemensa jest jadłodajnia sodexo i obiady są dotowane (dwudaniowy za 3,80 zł bodajże). Fakt że jedzenie nie jest rewelacyjne, ale zawsze miło ze strony pracodawcy. O innych benefitach nic nie wiem.

Nie można podać dokładnej kwoty zarobków, bo to wbrew regulaminowi, ale powiem tak: rok przed podjęciem pracy w SF odbywałem praktyki i wtedy jako praktykant z niewielkim zakresem obowiązków dostawałem tyle samo co w Siemensie. Ogólnie firma przereklamowana - dobrze wygląda w CV, ale to wszystko. Posiedzieć rok, zdobyć doświadczenie i pójść tam, gdzie więcej płacą. Co do roweru, teren jest ogrodzony więc rower jest gdzie zostawić - nie ma z tym najmniejszych problemów.

niezadowolony pracownik

Firmy nie polecam. Słabe zarobki, praca ponad siły i niemiłej atmosferze. Nie liczy się człowiek, tylko to żeby pracował jak najdłużej bez wynagrodzenia za nadgodziny. Wyzysk.

Krzysztof

Zatrudnienie przez firmę zewnętrzną, umowa zlecenie (bez perspektyw), wynagrodzenie ZNACZNIE poniżej średniej rynkowej, przy sporym zakresie obowiązków i wymaganiach (jak na firmę o tej renomie, zaskakujące). Na plus - generalnie sympatyczni ludzie, wyścigu szczurów nie zauważyłem. Jeśli ktoś lubi spokój to dodatkowym atutem jest dobra lokalizacja, z dala od centrum, w ciszy i spokoju, a przy tym z wygodnym dojazdem koleją.

Kioto

Jeżeli chodzi o pracę w Siemens Finance to nie polecam, atmosfera fatalna bo pracują tam ludzie z przerostem ambicji, typowy wyścig szczurów, nie należy liczyć że w czymkolwiek pomogą nowej osobie. Zatrudniają przez firmę zewnętrzną mydląc oczy że niby nie mają etatów i ludzie pracują tak po kilka lat a jak przyjdzie ktoś po znajomości to zostaje zatudniony od razu przez Siemensa na czas nieokreślony. Ogólnie panuje tam niezdrowa atmosfera, donosicielstwo jednym słowem homo homini lupus. Dobre warunki socjalne więc jeśli komuś to wystarczy...

Kuba

pracę w tej firmie mogę polecić każdemu. Taki pracodawca to cud w dzisiejszych czasach. Pensja na czas, bardzo dobre warunki socjalne, budynek nowoczesny. Zarobki mogłyby być większe jednak rekompensują to wypady do np. Egiptu na kilka dni na koszt firmy. Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens - Toruń

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042