Opinie o ORAS OLESNO SP. Z O.O. w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ORAS OLESNO SP. Z O.O.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie ORAS OLESNO SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - Odlewnictwo metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ORAS OLESNO SP. Z O.O. w Toruń

Aneta Nowy wpis

Czy na mechanika maszyn i urządzeń biorą bez uprawnień sep, czy to musi być już załatwione przed rozmową? może firma takie coś też załatwia bo dla męża pytam a taka oferta na stronie ich jest

Rysio Nowy wpis

Znalazłem ogłoszenie, w którym firma poszukuje na 3 stanowiska (obcinacz odlewów, operator maszyn obróbczych i operator maszyn polerskich). Praca jest w systemie 3-zmianowym, czy może ktoś wypisać godziny? Skoro 3 zmiany, tzn., że są też nocki, są dodatkowo płatne? Co wchodzi w skład socjalu?

Basia Nowy wpis

Jak na obecny czas wygląda sytuacja w firmie? Zastanawiam się nad podjęciem tam pracy, ale jestem dość sceptycznie nastawiona czytając te wszystkie opinie. Czy naprawdę aż tak źle traktuje się tutaj pracownika? Czy kierownicy/liderzy to naprawdę tak kiepskie osoby?

Nick Nowy wpis

Praktycznie 3 lata temu pisano, że wypłata w tej firmie bez nadgodzin to między 3 a 3,5 k złotych. Trochę czasu od tamtej pory upłynęło, stąd moje pytanie... Czy można spodziewać się wynagrodzenia w wysokości 4,5 k złotych na rękę? :) I jeśli chodzi o te nadgodziny, gdy się zdarzają, to są wypłacane jakoś lepiej? Dajcie znać.

Operator Cnc

Rekrutacja przebiegła w miłej atmosferze, profesjonalne podejście. Zostałem oprowadzony po dwoch wydziałach, ktore byly mna zainteresowane. Opisano poszczegolne stanowiska pracy w dosc jasny i logiczny sposób.

Pytania o przeszlosc zawodowa, o znajomosc branzy - czym zajmuje sie firma. Pytania o umiejętności oraz o to czy ktoś polecil firmę i duzo innych profesjonalnych pytań na poziomie. Jestem zadowolony z rozmowy, wypadlem dosc pozytywnie.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Zosia

Szkoleni są organizowane w Zależności od potrzeb

Byly ph

Polecam firmę Oras jako dobrego pracodawcę,. Natomiast praca w dziale sprzedaży może nauczyć każdego jak nie powinno wyglądać zarządzanie zespołem, właściwie zespół nie istnieje ponieważ ludzie zwalniają się po max dwóch latach. Zarządzanie zespołem sprzedażowym jest trudniejsze niż sprzedaż truskawek, dlatego firma ma słabe wyniki, oraz marną opinie w rynku. Jest to bardzo smutne jak dwie osoby które powinny zajmować się między innymi wsparciem i motywacją nie robią nic innego jak demotywują.

Iocus
@Byly ph

Niestety, z przykrością potwierdzam. Co do zespołu, fajni otwarci ludzie. Co do kadry zarządzającej, były ph ma 100% rację.

Zuzanna

Na stronie firmy ORAS OLESNO jest informacja o Fińskich Targach Mieszkaniowych 2017 http://www.oras.com/pl/inspiracje/lookbook/post/nowosci-w-kuchni-finskie-targi-mieszkaniowe-2017/ Ciekawostką w tym jest to, że na targi buduje się mieszkania, w których potem mieszkają ludzie. Jest to totalnie inna forma prezentacji produktów niż w na różnego rodzaju targach w Polsce. Czy uważacie, że fakt, że firma ORAS OLESNO prezentuje swoje produkty na takim wydarzeniu jest jakiegoś rodzaju wyróżnieniem?

YOGI

Co innego w Finlandi a co innego w Polsce. U nas nawet ⅛tego nie ma

@YOGI

Hej @YOGI, od jakiego czasu pracujesz w ORAS OLESNO? Zastanawiam się, czy skoro firma ma oddziały za granicą, można składać podanie o przeniesienie do któregoś z nich. Znasz kogoś, kto próbował?

@Agata

Jesteś tania siła robocza i masz robić na miejscu . Skończcie ze złudzeniami że w orasie czeka was wielka kariera

Agata

Jakie cechy, umiejętności powinien mieć kandydat ubiegający się o pracę w ORAS OLESNO? Chodzi o to, co będzie plusem, a co minusem dla rekruterów na rozmowie kwalifikacyjnej- podpowiedzcie.

Edi
@Agata

Wczoraj sie zwolnilo 10 pracownikow naraz to musi dac duzo do myslenia...

Robert
@Edi

A z jakiego powodu się zwolnili? Możesz powiedzieć dokładniej jak wygląda atmosfera w Oras Olesno? Ciekawi mnie też poziom wynagrodzeń więc liczę że powiesz coś na ten temat. :)

Sama1
@Robert

Witam. Również chciałabym poznać powód zwolnienia. Czy chodzi o normy?

Kapalla

Silny szybki mało inteligentny . Odporny na wysokie temperatury

@Agata

Silny mało inteligentny odporny na wysokie temperatury

Bobek:)

Wiele negatywnych opinii. A ja chyba wszystkich zaskoczę. Pracuję trzy lata i miałem trzy podwyżki. Wypłata bez nadgodzin to 3 do 3,5 tys. Nie jest to może dużo. Ale wypłata zawszę na czas. Socjalne typu wczasy pod gruszą, karnet na basen itp funkcjonuję. Możliwość rozwoju. Co jakiś czas są oferty rekrutacyjne. Firma idzie w dobrym kierunku. Polecam:)

@Bobek:)

To powiedz ile ludzie dostają na start 19zl brutto to jest śmiech a zwłaszcza na odlewni praca latem w 44 stopniach. Podwyżki tak co rok inflacyjne ostatnio 3.5% szal .A jaka atmosfera to już szkoda się rozpisywać

pracus

Pracowalem 3 lata a wyplaty po 2400,2500 jesli nie robisz nadgodzin wyplaty nie masz wcale od stycznia nie bylo normalnego bonusu. A nowa kierownik to nos niech schowa w ziemie. Jesli chodzi o ludzi pracuje sie dobrze ale praca. Firma wyglada troche jak (usunięte przez administratora) .

Jak się pracuje z ludźmi z ORAS OLESNO SP. Z O.O.?

YOGI

Ludzie w Oleśnie super ,wszyscy zgrani i uśmiechnięci. Tylko kadra marudna A podwyżki (usunięte przez administratora)po 20 ,30gr.brutto

@YOGI

A na jakiej zasadzie przyznawane są podwyżki? Powiedz, czy ORAS OLESNO organizuje jakieś kursy dla pracowników, mające na celu rozwój zawodowy?

henrix

Na jakim poziomie kształtują się zarobki, jak wyglądają nagdodziny i jak są rozliczane? jakieś dodatki wpadają ?czy goła pensja? praca ciężka fizycznie?

Zibi

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć o ewentualnej pracy w firmie? Na jaką umowę oraz zarobki można liczyć?

MŁODY

Jest OK. Można pracować bez stresu i zarobić kasę na normalnym poziomie, ale bez szaleństwa. Nikt na mnie nie naciska tylko pytają się jak mi pomóc żeby robić "Normana". Pracuję tam od kilku miesięcy i daje rady, na początku było ciężko ale się przyzwyczaiłem. Co do kadry: nie wnikam kto z kim ale jak dałem ciała to pomogli a nie zwolnili. Jak dla mnie jestem na Tak.

Prawda

Pod przykrywką przyjaznej firmy z wartościami propracowniczymi jawi się twór odbiegający od podejścia do biznesu po ludzku na jakiejkolwiek płaszczyźnie. Kierownictwo niekompetentne pod kątem merytorycznym (szef KJ jest wyjątkiem), skupione na tym, by ze swoich stołków nie spaść, nie mające za grosz ochoty by wiedzę zgłębić, zastraszające i nadmiernie kontrolujące swoich podwładnych. Zarządzanie zasobami ludzkimi kuleje, kuleje i jeszcze raz kuleje, bo polityka strachu w dobie deficytu rąk do pracy to żadna polityka. Decyzje często podejmowane na zasadzie "komputer tak wyliczył" albo "w Finlandii czy Niemczech tak powiedzieli i tego się trzymajmy". Pakiet socjalny utrzymujący się na poziomie przeciętnych polskich standardów. Dużym plusem nagroda jubileuszowa, a największą farsą szumnie nazwana nagroda roczna. Ogólnie firma męcząca psychicznie, której celem jest zatrudnianie mądrych trybików nie sprawiających kłopotów tym na wyższych szczeblach. I być może nie byłoby w tym nic złego, gdyby pretendent do miana korporacji pełną gębą jeszcze jak ta korporacja płacił. Na razie gliniane nóżki, a aspiracje wielkie. Za duże.

@Prawda

@Prawda, dość krytycznie wypowiadasz się na temat kadry zarządzającej. Twierdzisz, że firma jest "męcząca psychicznie". Z jakiego powodu? Czy chodzi o szeroki zakres obowiązków? Wspomniałeś, że plusem jest wypłacanie nagród, czy zauważasz także inne pozytywy? Może masz jakieś rady dla potencjalnych kandydatów? Napisz proszę, czy pracodawca zapewnia określoną ścieżkę kariery.

Prawda
@Zuzanna

Wypowiadam się szczerze na temat kadry zarządzającej. I tu wielki ukłon w kierunku kierownika KJ-chlubnego wyjątku, któremu chce się pracować, także nad sobą. Firma męczy, bo pozornie jest propracownicza(na ścianach wywieszone są wyznawane wartości), a realnie wręcz przeciwnie-pracownik to trybik, nie człowiek, i należy mu się szacunek tylko, gdy ślepo wypełnia wolę niekompetentnej góry, nie wytykając im błędów, bierze na barki wszelkie obowiązki bez słowa sprzeciwu, albo jest lizusem. Prócz nagród plusem jest wypłata na czas i niewielkie grono nie-lizusów. Dla potencjalnych kandydatów rada jest tylko jedna-firmę należy traktować jak opcję przejściową lub pas startowy kariery. Doświadczonym pracownikom zakład odradzam, bo szybko wzgardzą swoimi przełożonymi i w konsekwencji sobą, a o awansach mogą zapomnieć - "góra" zbyt młoda, sprzężona wspólnym celem utrzymania władzy i koligacjami, praktycznie nietykalna. Ścieżka kariery jest bardzo ograniczona. Awanse wśród pracowników produkcyjnych możliwe, wśród biurowych sporadycznie i jeśli już, to nie w górę w swoim dziale, tylko do innego działu.

Zuzanna

@Armatura, skąd takie Twoje zdanie? Czy firma nie spełniła Twoich wymagań? To, co Tobie nie odpowiada, innym może się podobać. Widzisz też jakieś dobre strony? Opowiedz proszę, czy pracodawca zaproponował Ci umowę o pracę. @Stary, a jaka jest atmosfera między pracownikami Oras Olesno? Czasami relacje z przełożonymi mogą być trudne, lecz rekompensuje to przyjazny zespół. Czy w pakiecie socjalnym zawiera się prywatna opieka medyczna?

Robert

Czyżby konkurencja inspirowała do pisania?

Armatura

Po rozmowie na ph stwierdzam, że tragedia ale może komuś będzie tam ok, dobre na po ierwszy szlif albo przeczekanie.

Zuzanna

@Oras Pracownik, czy uważasz, że na stanowiska kierownicze firma zatrudnia osoby bez kompetencji? Czy to tylko Twoje zdanie? Może mógłbyś dodać kilka słów o warunkach pracy i atmosferze panującej w firmie? Jak wygląda sprawa dodatków do wynagrodzenia takich jak premie lub pakiet socjalny? Wszystkie te informacje zainteresują potencjalnych kandydatów do pracy.

Stary
@Zuzanna

Z kierownikiem nie idzie się dogadać nie szanuje ludzi. Z dodatków socjal, premii brak

Oras Pracownik

Podam doskonały przykład jakie chore układy panują w firmie. Na stanowisko PH zatrudniana jest osoba bez wymaganych kwalifikacji i wykształcenia. Co to w zasadzie przeszkadza. W końcu ma znajomości z panem Sz. i może robić co mu się podoba.

Zuzanna

@Odpow, mobbing do bardzo mocne słowa. To bardzo poważne oskarżenie, które umieszczasz na forum publicznym. Według definicji mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy takie sytuacje miały miejsce w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o ORAS OLESNO SP. Z O.O. - Toruń

• Jak się pracuje w ORAS OLESNO SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy ORAS OLESNO SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ORAS OLESNO SP. Z O.O.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ORAS OLESNO SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w ORAS OLESNO SP. Z O.O. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ORAS OLESNO SP. Z O.O.