logo Rossmann

Rossmann

Opinie o Rossmann

tomek 2016-07-28 10:20:43
wydaje mi się, ze dla niktórych pracowników jest coś takiego, wiec to na pewno jest na plus. Co jeszcze fajnie firma organizuje staże, teraz Staż na stanowisku technik utrzymania ruchu jest, wiec fajna oferta, zawsze mozna troche doświadczenia podłapać.
Nowa 2016-07-28 19:03:52
Czy ktoś z Was pracował na pl. Wilsona w Warszawie? Jaki tam jest kierownictwo? Proszę dajcie znać. Może rozpocznę tam pracę, a trochę się boję. Dziękuję!
Nowa 2016-07-28 19:05:44
dfghj 2016-07-28 19:10:17
tak tak staż faktycznie teraz jes tu nich na stanowisku technika utrzymania ruchu w Łodzi mozna sobie jakies dosiwadcznie zdobyc na pewno ktore potem nedzie pewnie przydante w pozniejszej pracy prawdA?
Kik 2016-07-31 20:08:33
Pracuje w rossmanie od 2 lat i jest juz moj trzeci sklep więc teoretycznie mam porownanie. Za kazdym razem jak zmienialam lokalizacje to z wielkim zalem, że zostawiam tak fajną ekipę. Za każdym razem bylam rowniez mile zaskoczona, ze kolejna ekipa jest rownie fajna. Pracuje w Warszawie. Na chwilę obecna na stanowisko kasjer- sprzedawca przyjmują od razu na 33 miesiące! Stawka od 17 zł. Na stanowisko asystenta rowniez na 33 miesiące i stawka od 19,20 zł. Podczas mojej krotkiej kariery dwa razy awansowałam, nie po znajomości bo ani nie miałam żadnego znajomego koerownika czy dyrektora i przyjechałam spoza Warszawy. Jeśli ekipa jest zgrana i potrafi współpracować to mozna miec z tego spore korzysci w postaci premii inwentaryzacyjnej, za dobry wynik mozna otrzymac kasjer asystent 1/3 sredniej wyplaty, zastepa 0,75 sredniej wypłaty, kierownik 100% wypłaty. Pramia jest wypŁacana 3 razy w roku. Dodatkowo sa czesto konkursy w ktorych mozna otrzymac nagrodę pieniężną np 500 zł lub paczki z kosmetykami. Jeśli masz predyspozycje i starasz sie w pracy to mozna łatwo awansowac. Jesli masz daleko do pracy mozesz poprosic o przeniesienie, moze to troche potrwac ale zazwyczaj nie ma z tym problemu. Na dostawach na pewno praca fizyczna ale nie przesadzajcie, nigdy nie dzwigalam nic ponad swoje sily i nikt nie zmuszal mnie do pchania boksów, ba nawet jest zakaz. Kierownik sklepu w Warszawie zarabia od ok 4500 brutto. Ale znam takich co maja 6300 brutto takze wydaje mi się, że zarobki są na bardzo dobrym poziomie. Ja osobiscie bardzo polecam pracę w rossmanie
dd 2016-07-31 21:28:18
a ktos moze cos napisac na temat pracy zastepcy kierownika sklpeu? bo podjrewam ze trzeba tutaj miec calkiem spore dosiwadczenie w pracy zeby sie załapac
Kik 2016-08-01 09:46:31
Główne wymaganie to doświadcZenie w zarzadzaniu zespołem.
tomek 2016-08-01 12:14:11
Staż na stanowisku technik utrzymania ruchu to chyba też jest całkiem niezły, no nie?
aaaaa 2016-08-01 23:05:48
Nie ma wczasow pod grusza, to firma prywatna.
gosh 2016-08-01 23:12:30
Ale jakich średnich zarobków można się teraz spodziewac u nich, wiecie może? Dziękuję za szybką odpowiedź. Podobno jest szansa na odpowiednie premie do nich
agata 2016-08-02 13:55:36
jak sie przyjmowalam, myslalam ze to super praca, stoisz i pachniesz i obslugujesz klientow :) szybko sie przekonalam jak jest na prawde ! wcale nie ma tak pieknie.. nocki na ktorych sie zapierdziela jak dziki bez przerwy (bo na przerwe nie ma czasu) ja pracowalam w sklepie 7-dmio dniowym wiec jesli chodzi o weekendy to jest masakra 12 godzin w sobote i w niedziele co weekend.. oni mysla ze nie masz zycia osobistego czesto wydzwaniaja ze trzeba przyjsc do pracy nawet jak grafikowo ma sie wolne! a grafik zmienia sie co 2 dni nic nie mozna sobie zaplanowac. stanowczo odradzam tam pracowac dla kogos kto ma rodzine..
alka 2016-08-02 15:59:17
@agata ale to jest tak w każdym punkcie? Mam w okolicy kilka rossmannów i słyszałam, że zarobki są bardzo w porządku. Wydaje mi się, że takie problemy grafikowe mogą dotyczyć niektórych placówek, ale nie wszystkich. Nie wiem, co o tym myśleć, ale myślałam o złożeniu cv...
Mmmm 2016-08-02 23:00:00
Ja zarabiam średnio 1800 - 2000 plus ostatnio dostałam premie 586 zł jako kasjer sprzedawca
elloa 2016-08-03 09:32:10
no to całkiem zacna premia - napisz jednak proszę co trzeba zrobić dokładnie żeby taką premię otrzymać
Ktoscos 2016-08-04 22:44:38
Kasjerów stawki nie zaczynaja sie od 17 zł, bo oni maja 16,90 ;) konkursy pieniężne ? Teraz zrobili je pierwszy raz,.
oplao 2016-08-04 22:44:55
Podobno zarobki są urozmaicone o dodatkowe premie.
Ktoscos 2016-08-04 22:44:59
xyz 2016-08-05 01:23:06
Ja miałam stawkę 11,20 brutto, ale to może dlatego, że pracowałam w małym mieście. Ogólnie pracę wspominam bardzo źle. Umowę podpisywałam na pół etatu, a w rzeczywistości pracowałam kilka dni pod rząd po 12 godzin. Grafik bardzo zmienny, nawet wizytę u lekarza musiałam odwołać, bo okazało się, że jednak nie mogę mieć wolnego. Atmosfera bardzo nieprzyjemna, dziewczyny na wyższych stanowiskach za przeproszeniem "wyżej sr*** jak du** mają", jedna na drugą patrzy spod oka. Przerwy w ciągu 12 godzin brak, można było coś połknąć na szybko "w międzyczasie", którego praktycznie nie było, bo jak za długo się było na zapleczu (3 minuty powiedzmy?) już ochrzan, że nie pracujesz. Dostawy okropne. Nie polecam.
kla 2016-08-05 10:34:38
w w Łodzi jak bym bym chciała pracować u was jako kontroler towaru to praca jest na teofilowie przemysłowym?
sb 2016-08-16 16:05:47
pracuję w tym *&%$#$# od 2 lat. nigdy nie miałam grafiku na jeden tydzień bez zmian!!! nawet do lekarza się nie można zapisać, bo ciągle się coś zmienia. jak masz np. na 16 do pracy, dzwoni do ciebie kierowniczka i informuje,że trzeba przyjść na 14 BEZ PYTANIA CZY MOŻESZ. i czy możesz czy nie, musisz być. bo pani kierownik wystawi ci polecenie przełożonego i musisz. wiadomo,że czas pracy jest różny,ale na litość boską, na jeden tydzień mógłby być stały grafik. ode mnie odeszło dużo dziewczyn właśnie z powodu grafiku i tego,że musisz, nawet tego samego dnia się zmienia. prośby grafikowe nie są realizowane, bo to ciągle nie można czegoś ustawić i zawsze jest problem. jest np. pon., kierownik zmienia grafik na czw. i pt. i jeśli ty nie sprawdzisz to nikt cie nie poinformuje, że coś się zmieniło.a ty sobie coś zaplanujesz i co wtedy? chodzi o ludzkie podejście, zwykle zapytanie się czy możesz!!!!! zarobki są ok, ale co się nazapierdalasz to twoje. kierowniczki nigdy nie zostają dłużej w weekendy, bo biorą sobie te, w które wiedzą , że nie trzeba. na dostawach nigdy nie robią layoutów. wolne sobie też ustawiają jak im wygodnie, bo przecież one same robią grafik. ogólnie jak nie masz swojego zdania, lubisz niesprawiedliwość i będziesz wszystko robiła tak jak chce kierownik i jego zastępca, który zawsze jest przyjaciółką, to możesz pracować. możesz się poskarżyć na kierownika, ale wtedy jeszcze bardziej cie będzie gnębił. grafikiem albo robotą, ale firma mówi,że mobbingu nie ma.
Daniel 2016-08-16 16:07:42
Ja właśnie widzę, że można iść na staż jako technik utrzymania ruchu. Widzę, że główna dyskusja tyczy się stanowisk sprzedażowych, ale jeśli znajdzie się tu ktoś, kro pracuje w utrzymaniu ruchu, to będę wdzięczny za info, czy warto
Yyyy. 2016-08-18 14:29:47
Aplikowałam na stanowisko kasjera sprzedawca. Zaproszono mnie na rozmowę. Po tej rozmowie zadzwonił do mnie pan z zaproszeniem na drugi etap rozmów z tym, ze rozmowa miała być również na stanowisko asystenta (ze względu na moje doświadczenie kierownicze). Na drugim etapie były tylko pytania z zakresu asystenta. Wiem, że wypadłam słabo. Mieli zadzwonić i cisza. Czyli na kasjera też się nie nadaje? Przecież to bez sensu. Aplikowałam na niższe stanowisko, wzięli mnie na rozmowę na wyższe, a na koniec nie chcą mnie w ogóle. Czy ktoś też tak miał?
tomek 2016-08-18 14:46:08
Zastępca Kierownika Sklepu jest na chwilę obecną potrzebny i zastnawiam się nad warunkami pracy, bo jednak jest ich troche, ale super rzeczy oferują - szeroki pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie wakacji oraz kolonii dla dzieci, prywatną opiekę lekarską, kartę MultiSport, możliwość rozwijania swoich pasji: m.in. nurkowanie, windsurfing czy jazda konna)
Motyl 2016-08-19 15:51:01
Witam, czy ktoś pracuje w Rossmannie w Luboniu na stanowisku kasjera bo interesują mnie jakie tam sa zarobki?
xch 2016-08-19 21:23:09
@ Motyl a to nei ejst przypadkiem tak, ze na konkretne stanowsika jest odgórnie ustalona pensja, bez względu na region w którym sie pracuje? Tego typu sieci tak zazwyczaj właśnie maja stąd pytanie .
kombi n. 2016-08-24 14:03:41
jak ci tak źle było na tej kasie i masz większe ambicje, to przecież są rekrutacje na stanowiska kierownicze u nich, teraz przykładowo poszukiwany jest pracownik na zatrudnienie na stanowiskuRegionalny Kierownik Sprzedaży
Ola 2016-08-24 22:09:02
Dziewczyny jak załatwić karty rabatowe dla pracowników? Szkoda że nie mamy żadnej karty rabatowej.
hgjk 2016-08-24 22:30:30
@ Ola no to skoro dla pracowników nie są przewidziane to jak chcesz załatwić? Bo troche nie rozumiem? A swoją drogą dziwne i to bardzo dziwne żeby dla pracowników nie były przewidziane tego typu rzeczy jak rabaty. No nie osuzkujmy sie ale praconwikom sie to nalezy
Ola 2016-08-26 23:35:17
A gdzie kasjer ma 16.90? U nas ma 14 zł.
kandydat 2016-08-26 23:56:08
A jak sie pracuje z Kierownikiem Regionalnym, ile on ma sklepów, jak często odwiedza sklep, nad czym pracuje?
zuza 2016-08-27 12:30:31
14 zł netto czy brutto? Ogólnie to i tak naprawdę fajna stawka, jak pracuje teraz na recepcji i mam dużo mniej, więc nawet z recepcji opłaca się przenieść na kasę...
alka 2016-08-31 08:21:25
Nie przesadzasz @ja wiadomo, że jak jesteś kierownikiem to masz większą odpowiedzialność i musisz być pod telefonem a poza tym masz umowę o pracę więc nie jesteś tam non stop bo zabrania tego kodeks pracy!
A. 2016-09-01 20:25:07
Ile ci zapłacili za taką opinię?
kamniona 2016-09-01 21:22:10
a widzę że firma też wrzuca coraz ambitniejsze oferty pracy, teraz jest przykładowo wakat na stanowisko Developer Aplikacji Mobilnych i widze sporo tez na kierownicze
Renata 2016-09-01 22:44:48
Ja pracuje od roku w Rossmanie (kasjer- sprzedawca) zarabiam brutto 15,50 /h . Do tego dochodzi premia za sklep wysokoobrotowy -150 zł oraz premia za nie chorowanie - 150 zł. Umowa na 5/8 ale wyrabiam praktycznie cały etat (oczywiście płacą mi za wypracowany godziny) Zespół mam zgrany, czasem wiadomo jakieś zgrzyty, ale ogólnie jestem zadowolona. Pracowałam wcześniej w różnych sklepach i nigdzie nie otrzymałam takich warunków finansowych. Czy praca ciężka? Zależy od okresu - wiadomo ze w grudniu czy na promocji -49% na kolorówkę jest masakra, nocne dostawy ( zazwyczaj w centrach handlowych) tez nie są lekkię, ale ogólnie mi się podoba i nie narzekam. Wiadomo że dużo zależy od zespołu i kierownictwa. Myślę że warta spróbować :) Pozdrawiam Renata
ac 2016-09-01 23:06:42
Wiecie czy wciąż jest poszukiwany zastępca kierownika sklepu w Giżycku?
niepelnosprawny,org 2016-09-01 23:29:38
tak - idealna wydajność kosztem honoru i zaciskania zębów na krytykę, gdyż najlepsze nawet muszą zawsze coś poprawić...
tola 2016-09-02 09:35:35
ac' najlepiej jak pojdziesz sam osobiscie do drogerii i zapytasz, na miejscu ci odpowiedzą, może ejszcze rekrutacja trwa
Pogromca obozów pracy 2016-09-04 08:15:59
Miałam okazję niedawno pracować w rossmanie,chciałam się przekonać na własnej skórze czy tam naprawdę jest tak źle. Wydawało mi się, że piszą tu osoby,które grubo przesadzają...Myliłam się. Wytrzymałam 1,5 miesiąca, w sumie prawie 2, bo jeszcze 2 tyg wypowiedzenia( co wydaje mi się chore u pracownika, który ledwie zaczął pracę). Miałam to nieszczęście, że trafiłam na sklep szkoleniowy, gdzie wszystko musiało być pod linijkę. Żaden produkt nie miał prawa stać krzywo, a fejsowanie odbywało się dosłownie co 5 min. Pani kierownik miała wygórowane ambicje,chodziła po sklepie i podglądała zza półek co robisz i co mówisz do klientów. Co chwilę któraś była wzywana "na dywanik" ,bo nie takiego słowa użyłaś. Przychodziła do sklepu nawet jak miała wolne,niby na zakupy, żeby skontrolować lub dzwoniła kilka razy dziennie zapytać ile zestawów przykasowych już się sprzedało! Dziewczyny,które tam pracowały, nazywały ją za plecami gestapowcem i takie rzeczy na nią wygadywały,że włos się jeżył, a przy niej wchodziły jej w d..ę. Trzeba było ciągle biegać z wózkami i dokładać towar jednocześnie obsługując klientów przy kasie, doradzać im, odpowiadać na pytania,a ruch był nie mały. Albo przed otwarciem sklepu dźwigać ciężkie kuwety np ze słoiczkami dla dzieci i też wykładać. Pot dosłownie ciekł po tyłku. I ciągle tylko słyszałam "szybciej,szybciej" i wieczne sapania, jak w jakimś obozie. Podczas 10 godzinnej zmiany,oprócz przerwy 15 min, nie było nawet jak wziąć łyka wody. Aż mnie nerki bolały od odwodnienia. I to polecanie produktów przy kasie...Normalnie jak jakaś małpa w cyrku. Nie wystarczyło powiedzieć, że coś tam polecam. Trzeba każdemu klientowi dorabiać całą opowieść o tym i nie można się powtarzać. Nie ważne, że kupuje tylko waciki i się śpieszy.
Żadnych pochwał, ciągle tylko krytyka. Wracałam do domu ze łzami w oczach, zrezygnowana ledwo stąpając po ziemi, bo krzesła przy kasach były chyba tylko do ozdoby.Żadna nie siadała to i ja nie śmiałam. Wogóle bałam się tam własnego cienia. Miałam wrażenie, że wszystko robię źle. Na szczęście szybko stamtąd uciekłam i współczuję dziewczynom, które muszą tam pracować. Miałam kilka prac w swoim życiu, ale ta była najgorsza i jeśli któraś się zastanawia czy tam iść, to nie polecam!
alka 2016-09-04 09:49:14
Hej. Czy we wszystkich rossmannach obowiązują te same stawki godzinowe? Bo kasa jest z tego co wiem całkiem fajna
Laura 2016-09-05 17:46:34
Jak wygląda praca na stanowisku kontrolera towaru?
kiero 2016-09-05 17:50:26
A może wiecie jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na regionalnego kierownika sprzedaży, wiecie? Zdecydowanie wymagane doświadczenie w handlu detalicznym lub dystrybucji FMCG na stanowisku kierowniczym związanym z zarządzaniem zespołem pracowników to nie duży wymóg.
Yyyyy 2016-09-13 18:27:18
To co napisała dziewczyna jako "pogromca obozów pracy"dokładnie odzwierciedla pracę w rossmanie.Dziękuję,że to napisałaś lepiej bym tego nie zrobiła choć pracuje tam 4lata z przerwą na macierzyński i pójdę na wychowawczy bo za cholerę tam nie wrócę.Te paniusie "kierowniczki" od 7bolesci albo udają głupie albo są cwane.Gdy powiedziałam,że nie wróce po macierzyńskim bo nie mam z kim dziecka zostawić a pensja,którą zarabiam poszła by na opiekunkę i nie opłaca mi się wracać,usłyszałam,że niby wszystko ok,ale gdy wyszłam zaraz został wykmany tel.do koleżaneczki i została mi obrobiona [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Bo ja mam teraz zostawić dziecko na ulicy i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w rossmanie za 1600zl i mieć zmieniany grafik 3razy w tyg.Liczy się firma!Drogie paniusie kierowniczki zatrudniajcie sobie kobiety które nie będą zachodzić w ciążę lub samych panów i nie wypowiadajcie się w taki sposób o zwykłych pracownikach co [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zarabiają,czy chodzą na zwolnienia bo dziecko chore,bo to,bo tamto!Jak będziemy zarabiać tyle co wy to zatrudnimy sobie opiekunki.I nie mówcie,że wy nie chodzicie na zwolnienia, bo nie musicie,tak układacie sobie grafiki że wstawiacie sobie wolne kiedy potrzebujecie i umawiacie się miedzy sobą a nas zwykłych szaraków nie pytacie o zdanie!Jeśli zwykły kasjer potrzebuje wolne to nie ma won,ciężko zmienić grafik co?!Droga firmo czytaj te komentarze i patrz kogo wybierasz na stanowiska kierownicze bo często są to osoby,ktore nie powinny na nich być!Koniec końców drogie dziewczyny omijajcie rossman szerokim łukiem chyba,że jestescie samotne i macie duuuuużo czasu bo tam nikt go nie będzie szanował.
Mirek 2016-09-13 18:34:15
Widzę, że rossmann w ostatnich dniach uruchomił bardzo dużo rekrutacji na przeróżne stanowiska. Ja chcę się zarekrutować na stanowisko asystenta kierownika sklepu w Gliwicach. Możecie powiedzieć jakie są warunki pracy - jaka umowa, jakie finanse na tym stanowisku?
kriss 2016-09-14 00:10:18
Nie ma wczasów pod gruszą
alka 2016-09-14 08:39:17
Zależy na jakim stanowisku @kriss bo nie szukają tylko sprzedawców ale też np. bhp-owców wiec tam muszą być lepsze warunki
big 2016-09-24 02:06:48
hej, fajnie poczytac jak to jest w Polsce w rossmannie.
Ja pracuje w Rossmannie w Niemczech.
Pracuje 20 godzin tygodniowo (pol etatu) na stanowisku kasjer-sprzedawca.
Zarobki to 1200 Euro na miesiac. Plus w czerwcu pieniadze na urlop - polowa pensji i w listopadzie na Boze Narodzenie - takze polowa pensji. Premii jako takich nie mamy. Raz na kwartal musimy dostac bony na zakupy w Rossmannie 120-150 euro. Jak sklep ma dobre wyniki dostajemy extra bony. Co zadarza sie bardzo czesto.Na urodziny dostajemy bon za 60 euro. Jak zlapiemy kogos na kradziezy tez dostajemy extra bon.
Mamy na wszytko znizke 15 % plus towar z uszkodzonym opakowaniem kupujemy za pol ceny.
Polowa ceny i jeszcze 15 % to duzo, bardzo. Praktycznie mozna wszytko kupic bardzo tanio.
Dostaw nie robimy. 2 razy w tygodniu przychodzi zewnetrzna firma (najczesciej ludzie z Polski i Rosji) i wykladaja towar. Dostawy mamy w dzien a nie jak w Polsce w nocy.
Ludzie i atmosfery w pracy bardzo fajna, nikt nie robi stresu, nie pogania itd.
Jak ktos chce moze sie zglosci na nadgodziny i idzie dodatkowo do innych rossmannow gdzie kaurat potrzebuja ludzi. A ciagle kogos potrzebuja na zastepstwo, bo ciagle ktos jest chory albo robi urlop.
Ja teraz bede sie starac o 40 godzin w tygodniu. I licze na awans na menagera, w Polsce mowicie na to asystent.
No to tyle co do Rossmanna w Niemczech. Praca naprawde fajna, bardzo dobrze placa plus te bony. Trzeba tylko znac jezyk :)
Ja po polrocznym kursie niemieckiego dostalem od razu to stanowisko. Najpierw umowa byla na pol roku, ale po 3 miesiacach dostalem juz umowe na stale i oczywiscie za wieksze pieniadze.
Bylem po prostu ciekaw jak wyglada praca w Polsce i porownac sobie chcialem.
A przy okazji opisalem swoja prace tutaj w Niemczech.
Pozdrawiam
tola 2016-09-24 09:29:22
big' zazdrozcze i bardzo ci gratuluje, jak widac firma jest niemiecka tylko szkoda, ze nie wprowadza na rynek polski takicha samych zasad jak opisujesz jakie ty masz w niemczech,szkoda ze nie prowadza takiej polityki w polsce, dlaczego? tez pracownicy mieliby o niebo lepiej
big 2016-09-24 10:49:42
no udalo mi sie :)
ja jestem w szoku jak inni opisuja podejscie kierwonikow do reszty pracownikow.
Tutaj kierownik pracuje rowno z nami, jest po prostu naszym kolega z pracy.
Jesli ktos nie zachoruje, grafik sie nigdy nie zmienia. Jesli cos jest nie tak, mozna sie zglosic do rady zakadowej ze skarga. Jak sie prosi o wolne, zawsze sie dostanie albo mozna sie z Kims zamienic. Jeszcze nigdy nie bylo z tym problemu.
Ja mysle ze to takie tyowo polskie. Jak ttos jest kierownikiem czy dyrektorem to wydaje mu sie ze wszytko moze, w tym upokarzac ludzi. Tutaj za cos takiego od razu wywalili by kierwonika.
tola 2016-09-24 11:05:05
No wlasnie, to jest inny kraj, zanim u nas dodzie to takich pzyjaznych dla pracownika warunkow to zajmie to kilkadziesiat lat jak nas juz pewnie nie bedzie, jezeli cos sie zmieni w tej polsce, nie dziwie ci sie ze, wyjechales, tylko zastanwia mnie to dlaczego oni nie rprowadza takiej polityki do nas
Zostaw swoją opinię o Rossmann - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rossmann