logo Rossmann

Rossmann

Opinie o Rossmann

oplao 2016-06-07 11:59:36
cześć! macie jakieś nowe wieści odnośnie pracy u nich jako Specjalista ds. danych magazynowych? bo chyba teraz to opłaca się do nich przystąpić do rekrutacji z tego co wiem.
ostatnia myśląca 2016-06-29 22:18:54
NIe polecam pracy w tej firmie, chyba, że jesteś desperatem. Ostatnio każą wszystkim pracownikom mówić wszystkim klientom "Dzień Dobry" czyli idziesz sobie po sklepie i mówisz każdemu dzień dobry. Każdy patrzy się na ciebie jak na debila, bo tak, nie obrażając osób chorych zachowują się ludzie upośledzeni w stopniu umiarkowanym ( dawne określenie "debilizm"). Pewnie firma marketingowa ( na zlecenie Ross..), która to wymyśliła musi się czymś wykazać, no i się wykazała.
dfghj 2016-06-29 22:35:23
@opalo no mozesz probowac aplikowac poki ogloszenie jest..w sumie to raczej nic nie tracisz wysylac CV wiaodmo ze Rossmann to znana firma jest i na pewno dosyc czesto sa u nich rotacje chociazby z tego pwodu ze tych miejsc jest coraz wieciej i wiekszej ilosci miast
lakjdd 2016-07-01 23:07:18
rozmowa kwalifikacyjna jakbyś co najmniej o fotel prezesa się ubiegała, a warunki... wystarczy spojrzeć na dziewczyny tam pracujące.. nie wyglądają na szczęśliwe. Kierownicy - ludzie niekompetentni lizidupy i chorzy na władze. Nie tędy droga rossman
adorka 2016-07-01 23:12:16
i dobrze że wymagają, popieram. a przy okazji, sporo teraz ofert sioę pojawiło właśnie na zastępców kierowników na sklepach;)
Żaneta 2016-07-09 16:51:08
Co do stawki itp. potwierdzam to prawda. Natomiast u mnie było gorzej.. Z nikim za bardzo nie pogadasz bo nie wolno. Ciągle patrzą na ręce. Ciągle robisz za wolno, nie dokładnie. Ciągle problemy aż się rzygać chce. Ciągle przeszukiwania... Jak tam pracowałam to ciągle w głowie mi dzwoniło "Arbeit macht frei". No płaca bardzo dobra, duży system premii. Jakby tak policzyć podstawę plus premie pracując na cały etat to się zarabia dwa razy tyle co w Kakadu też na cały etat więc różnica kolosalna. Natomiast no zależy czy ktoś lubi jak się nim pomiata ciągle.
dfghj 2016-07-09 18:22:14
@adorka duuzo jest ofert pracy tak na prawde oprocz kasjera- sprzedawcy widze ze szukaja takze do zatrudnienia zastepcy kierownika sklepu i asystenta kierownika
ja 2016-07-09 21:35:07
nie czekaj szukaj normalnej pracy
tola 2016-07-09 21:36:14
ja' przcież stanwoisko kasjera-sprzedawcy to normalne stanowisko, tobie moze nie odpowiada ale inni sa zadowoleni.
Ktoscos 2016-07-19 14:59:26
Ja ciagle szukam nowej pracy, ale na dobra sprawę nawet jak sie ktoś odezwie to nie mma jak isc na rozmowę, bo przecież grafiku nikt nie chce zmienić. A uz można brać tylko 4 razy w roku.
Coraz większe wymagania, coraz dłużej otwarte sklepy, nacisk na klienta. Nas pracownikow maja gdzies, chyba zapomnieli ze tez jesteśmy ludźmi, mamy rodziny i zycie poza praca. Sklepy wolno stojące chca zrobic do 22, czy to jest normalne ?
bioni 2016-07-19 15:05:26
ale też trzeba wziąć pod uwagę że jak sklep jest czynny dłużej to też na pewno więcej będziesz miećwynagrodzenia, trzeba szukać plusów w tym złociutka
milenka69 2016-07-19 20:04:14
Pracowałam dwa lata w Rossmannie na 1/2 etatu, szczerze mówiąc to wyzysk pracownika totalny. W momencie gdy się zatrudniałam, było jeszcze w miarę, ale z miesiąca na miesiąc robiło się coraz gorzej. Największym minusem pracy był niestabilny grafik. W ciągu jednego dnia potrafił zmienić się nawet 3 razy i nawet nie zostało się powiadomionym o zaistniałych zmianach. Raz miała sytuację, że przyjechałam na rano do pracy, po czym na miejscu dowiedziałam się, że mam na popołudnie bo wczoraj został zmieniony grafik. Innym razem przyjechałam do pracy, przebrałam się i weszłam do biura, a tu mi mówią, co ja tu robię, przecież mam dzisiaj wolne :| brak słów. Zdarzało się nie raz tak, że miałam już od tygodnia ustalone wolne, a dzień przed informują mnie, że MUSZĘ przyjść jutro do pracy. Raz w tym samym dniu dowiedziałam się, że muszę rypać 12 godzin, bo ktoś nie może przyjść. I weź tu sobie coś zaplanuj człowieku. Najlepsze jest to, że masz ciągle popołudniowe godziny, jak się uda to 5 razy w miesiącu (łącznie z sobotami) masz poranną zmianę. Jak nie ma godzin, bo mały utarg to przychodzisz do pracy na 4h kilka dni z rzędu, oczywiście na popołudnie i siedzisz prawie do 21. Jak potrzebujesz dzień wolny do lekarza, to musisz się prosić kogoś żeby się z Tobą zamienił. A jak potrzebujesz wolne i wpiszesz miesiąc wcześniej na kartkę to i tak nie dostaniesz, bo im to w grafiku nie pasuje. O urlopie nie wspomnę. Oczywiście te co najdłużej pracują to muszą mieć w lipcu, a nie mogą mieć dwie osoby w tym samym czasie, więc Ty musisz iść we wrześniu albo w czerwcu. Sylwester i Wigilia oczywiście pracujące, do tego niedziela przed świętami również, na Wielkanoc dwie niedziele z rzędu pracujące.Na L4 w ogóle nie można było pójść, bo zaraz wszyscy na Ciebie wilkiem patrzą i obgadują za plecami, że muszą za Ciebie pracować, a Ty sobie leżysz w domu i udajesz. Ogólnie rzecz biorąc praca do dupy. W dodatku osoby pracujące z Tobą to "dupolizy" kierowniczki, gestapo patrzące Ci na ręce i skarżące o byle co oraz fałszywe i dwulicowe baby. Lekko nie ma. W dodatku praca do późna, bo dostawy. Targasz te ciężkie boksy i wykładasz ten towar mimo, że pracujesz już od godziny 12:00. Po roku już planowałam się zwolnić, ale trzymało mnie to, że płacą w miarę dobrze (głowinie chodzi o premie). Każą Ci wciskać ludziom produkty przy kasowe, konkurs: 'kto więcej sprzeda'. Zero rabatów, zniżek, żadnych próbek kosmetyków dla pracowników, totalnie nic. I polecaj ludziom produkty, których nie znasz i klepiesz o nich tylko regułkę, której każą Ci się nauczyć. Co nowa promocja, nowa regułka do nauki, co do czego gratis, najlepiej wykuć całą gazetkę na pamięć, bo regionalna przyjedzie i będzie pytała. Oczywiście zmiana promocji, co chwile, to siedzisz do późna i wieszasz tą promocję, często nawet jeszcze przychodzisz przed pracą i kończysz. Wychodzi na to, że 3 razy w tygodniu siedzisz do późna w robocie. I weź miej tu dzieci i rodzinę. Stojąc na stanowisku przy kosmetykach kolorowych - do makijażu - musisz do każdego podchodzić i pytać czy pomóc w czymś i najlepiej jak wciśniesz klientce szminkę za 40 zł. Do pracy też musisz przyjść minimum 20 minut wcześniej, a nie wyjdziesz wcześniej, czasem nawet po czasie. A kto Ci za to zapłaci? Nikt. Co roku jest inwentaryzacja sklepu, oczywiście obecność obowiązkowa. Siedzisz do późna, aż cały sklep zostanie policzony, nie ważne czy to 10 czy 12h, musisz być, a zapłacą Ci za to lekko ponad 50 zł na rękę. Dodatkowo musisz iść przymusowo do dwóch innych sklepów na inwentaryzację i liczysz całą noc za niecałe 70 zł na rękę. Takie tyranie za marne grosze, a wcale to tak kolorowo nie wygląda, że sobie siedzisz i liczysz.
To chyba byłoby tyle z mojej strony. Szczerze odradzam pracę dla tej firmy, chyba, że ktoś ma za dużo czasu wolnego, jest samotny i lubi być wyzyskiwany.
hm 2016-07-19 20:08:34
@milenka69 ale to chyba jest kwestia konkretnego rossmanna i osób nim zarządzających? Rozumiem, że to co opisujesz mogło być w sumie nie w porządku, ale wydaje mi się, że w innych sklepach sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Moja sąsiadka od lat pracuje w rossmannie i nie narzeka...
milenka69 2016-07-19 20:17:59
Szczerzę wątpię ;) @hm a co ma narzekać? Myślisz, że każda sąsiadka przyjdzie i będzie narzekać? Raczej chce się pokazać z dobrej strony, więc tego nie robi. A pracuje tam od lat, bo zapewne się boi, że niczego innego nie znajdzie
telimena 2016-07-19 21:12:29
a wiecie na jakie zmiany pracuje się w Łodzi na teofilowie przemysłowym? martwię się tam o dojazdy ze świętej teresy:/
Ktoscos 2016-07-24 23:34:01
Juz nam 2 miesiące przedłużyli otwarcie i zamknięcie, a jakos godzin wiecej i wypłaty nie mam.
Wiec plusów w tym nie ma, ja mam rodzine z która bym chciała chociaż raz dziennie zjeść posiłek, jak zrobią do 22 to nie będę sie z nimi w ogole widywała. Juz sie z mężem kłócimy, bo w ogole wiem nie widujemy, on pracuje do 16 a ja zazwyczaj mam 2 zmiany bo przecież ks musi mieć pierwsze. I z czego mam sie cieszyć ? Mam szukać plusów, ze nie widuje. Za, ze nie jem regularnie, ze czuje sie coraz gorzej i fizycznie i psychicznie. Jak tak to gratuluje wyprania mózgu,
Wilczek 2016-07-25 12:31:16
A mi się praca w Rossmanie wydaje bardzo dobrą pracą
Kate 2016-07-28 10:18:25
Witam, czy Rossmann ma coś takiego jak wczasy pod grusza?
Kate999 2016-07-28 10:18:57
Witam, czy Rossmann ma coś takiego jak wczasy pod grusza?
tomek 2016-07-28 10:20:43
wydaje mi się, ze dla niktórych pracowników jest coś takiego, wiec to na pewno jest na plus. Co jeszcze fajnie firma organizuje staże, teraz Staż na stanowisku technik utrzymania ruchu jest, wiec fajna oferta, zawsze mozna troche doświadczenia podłapać.
Nowa 2016-07-28 19:03:52
Czy ktoś z Was pracował na pl. Wilsona w Warszawie? Jaki tam jest kierownictwo? Proszę dajcie znać. Może rozpocznę tam pracę, a trochę się boję. Dziękuję!
Nowa 2016-07-28 19:05:44
dfghj 2016-07-28 19:10:17
tak tak staż faktycznie teraz jes tu nich na stanowisku technika utrzymania ruchu w Łodzi mozna sobie jakies dosiwadcznie zdobyc na pewno ktore potem nedzie pewnie przydante w pozniejszej pracy prawdA?
Kik 2016-07-31 20:08:33
Pracuje w rossmanie od 2 lat i jest juz moj trzeci sklep więc teoretycznie mam porownanie. Za kazdym razem jak zmienialam lokalizacje to z wielkim zalem, że zostawiam tak fajną ekipę. Za każdym razem bylam rowniez mile zaskoczona, ze kolejna ekipa jest rownie fajna. Pracuje w Warszawie. Na chwilę obecna na stanowisko kasjer- sprzedawca przyjmują od razu na 33 miesiące! Stawka od 17 zł. Na stanowisko asystenta rowniez na 33 miesiące i stawka od 19,20 zł. Podczas mojej krotkiej kariery dwa razy awansowałam, nie po znajomości bo ani nie miałam żadnego znajomego koerownika czy dyrektora i przyjechałam spoza Warszawy. Jeśli ekipa jest zgrana i potrafi współpracować to mozna miec z tego spore korzysci w postaci premii inwentaryzacyjnej, za dobry wynik mozna otrzymac kasjer asystent 1/3 sredniej wyplaty, zastepa 0,75 sredniej wypłaty, kierownik 100% wypłaty. Pramia jest wypŁacana 3 razy w roku. Dodatkowo sa czesto konkursy w ktorych mozna otrzymac nagrodę pieniężną np 500 zł lub paczki z kosmetykami. Jeśli masz predyspozycje i starasz sie w pracy to mozna łatwo awansowac. Jesli masz daleko do pracy mozesz poprosic o przeniesienie, moze to troche potrwac ale zazwyczaj nie ma z tym problemu. Na dostawach na pewno praca fizyczna ale nie przesadzajcie, nigdy nie dzwigalam nic ponad swoje sily i nikt nie zmuszal mnie do pchania boksów, ba nawet jest zakaz. Kierownik sklepu w Warszawie zarabia od ok 4500 brutto. Ale znam takich co maja 6300 brutto takze wydaje mi się, że zarobki są na bardzo dobrym poziomie. Ja osobiscie bardzo polecam pracę w rossmanie
dd 2016-07-31 21:28:18
a ktos moze cos napisac na temat pracy zastepcy kierownika sklpeu? bo podjrewam ze trzeba tutaj miec calkiem spore dosiwadczenie w pracy zeby sie załapac
Kik 2016-08-01 09:46:31
Główne wymaganie to doświadcZenie w zarzadzaniu zespołem.
tomek 2016-08-01 12:14:11
Staż na stanowisku technik utrzymania ruchu to chyba też jest całkiem niezły, no nie?
aaaaa 2016-08-01 23:05:48
Nie ma wczasow pod grusza, to firma prywatna.
gosh 2016-08-01 23:12:30
Ale jakich średnich zarobków można się teraz spodziewac u nich, wiecie może? Dziękuję za szybką odpowiedź. Podobno jest szansa na odpowiednie premie do nich
agata 2016-08-02 13:55:36
jak sie przyjmowalam, myslalam ze to super praca, stoisz i pachniesz i obslugujesz klientow :) szybko sie przekonalam jak jest na prawde ! wcale nie ma tak pieknie.. nocki na ktorych sie zapierdziela jak dziki bez przerwy (bo na przerwe nie ma czasu) ja pracowalam w sklepie 7-dmio dniowym wiec jesli chodzi o weekendy to jest masakra 12 godzin w sobote i w niedziele co weekend.. oni mysla ze nie masz zycia osobistego czesto wydzwaniaja ze trzeba przyjsc do pracy nawet jak grafikowo ma sie wolne! a grafik zmienia sie co 2 dni nic nie mozna sobie zaplanowac. stanowczo odradzam tam pracowac dla kogos kto ma rodzine..
alka 2016-08-02 15:59:17
@agata ale to jest tak w każdym punkcie? Mam w okolicy kilka rossmannów i słyszałam, że zarobki są bardzo w porządku. Wydaje mi się, że takie problemy grafikowe mogą dotyczyć niektórych placówek, ale nie wszystkich. Nie wiem, co o tym myśleć, ale myślałam o złożeniu cv...
Mmmm 2016-08-02 23:00:00
Ja zarabiam średnio 1800 - 2000 plus ostatnio dostałam premie 586 zł jako kasjer sprzedawca
elloa 2016-08-03 09:32:10
no to całkiem zacna premia - napisz jednak proszę co trzeba zrobić dokładnie żeby taką premię otrzymać
Ktoscos 2016-08-04 22:44:38
Kasjerów stawki nie zaczynaja sie od 17 zł, bo oni maja 16,90 ;) konkursy pieniężne ? Teraz zrobili je pierwszy raz,.
oplao 2016-08-04 22:44:55
Podobno zarobki są urozmaicone o dodatkowe premie.
Ktoscos 2016-08-04 22:44:59
xyz 2016-08-05 01:23:06
Ja miałam stawkę 11,20 brutto, ale to może dlatego, że pracowałam w małym mieście. Ogólnie pracę wspominam bardzo źle. Umowę podpisywałam na pół etatu, a w rzeczywistości pracowałam kilka dni pod rząd po 12 godzin. Grafik bardzo zmienny, nawet wizytę u lekarza musiałam odwołać, bo okazało się, że jednak nie mogę mieć wolnego. Atmosfera bardzo nieprzyjemna, dziewczyny na wyższych stanowiskach za przeproszeniem "wyżej sr*** jak du** mają", jedna na drugą patrzy spod oka. Przerwy w ciągu 12 godzin brak, można było coś połknąć na szybko "w międzyczasie", którego praktycznie nie było, bo jak za długo się było na zapleczu (3 minuty powiedzmy?) już ochrzan, że nie pracujesz. Dostawy okropne. Nie polecam.
kla 2016-08-05 10:34:38
w w Łodzi jak bym bym chciała pracować u was jako kontroler towaru to praca jest na teofilowie przemysłowym?
sb 2016-08-16 16:05:47
pracuję w tym *&%$#$# od 2 lat. nigdy nie miałam grafiku na jeden tydzień bez zmian!!! nawet do lekarza się nie można zapisać, bo ciągle się coś zmienia. jak masz np. na 16 do pracy, dzwoni do ciebie kierowniczka i informuje,że trzeba przyjść na 14 BEZ PYTANIA CZY MOŻESZ. i czy możesz czy nie, musisz być. bo pani kierownik wystawi ci polecenie przełożonego i musisz. wiadomo,że czas pracy jest różny,ale na litość boską, na jeden tydzień mógłby być stały grafik. ode mnie odeszło dużo dziewczyn właśnie z powodu grafiku i tego,że musisz, nawet tego samego dnia się zmienia. prośby grafikowe nie są realizowane, bo to ciągle nie można czegoś ustawić i zawsze jest problem. jest np. pon., kierownik zmienia grafik na czw. i pt. i jeśli ty nie sprawdzisz to nikt cie nie poinformuje, że coś się zmieniło.a ty sobie coś zaplanujesz i co wtedy? chodzi o ludzkie podejście, zwykle zapytanie się czy możesz!!!!! zarobki są ok, ale co się nazapierdalasz to twoje. kierowniczki nigdy nie zostają dłużej w weekendy, bo biorą sobie te, w które wiedzą , że nie trzeba. na dostawach nigdy nie robią layoutów. wolne sobie też ustawiają jak im wygodnie, bo przecież one same robią grafik. ogólnie jak nie masz swojego zdania, lubisz niesprawiedliwość i będziesz wszystko robiła tak jak chce kierownik i jego zastępca, który zawsze jest przyjaciółką, to możesz pracować. możesz się poskarżyć na kierownika, ale wtedy jeszcze bardziej cie będzie gnębił. grafikiem albo robotą, ale firma mówi,że mobbingu nie ma.
Daniel 2016-08-16 16:07:42
Ja właśnie widzę, że można iść na staż jako technik utrzymania ruchu. Widzę, że główna dyskusja tyczy się stanowisk sprzedażowych, ale jeśli znajdzie się tu ktoś, kro pracuje w utrzymaniu ruchu, to będę wdzięczny za info, czy warto
Yyyy. 2016-08-18 14:29:47
Aplikowałam na stanowisko kasjera sprzedawca. Zaproszono mnie na rozmowę. Po tej rozmowie zadzwonił do mnie pan z zaproszeniem na drugi etap rozmów z tym, ze rozmowa miała być również na stanowisko asystenta (ze względu na moje doświadczenie kierownicze). Na drugim etapie były tylko pytania z zakresu asystenta. Wiem, że wypadłam słabo. Mieli zadzwonić i cisza. Czyli na kasjera też się nie nadaje? Przecież to bez sensu. Aplikowałam na niższe stanowisko, wzięli mnie na rozmowę na wyższe, a na koniec nie chcą mnie w ogóle. Czy ktoś też tak miał?
tomek 2016-08-18 14:46:08
Zastępca Kierownika Sklepu jest na chwilę obecną potrzebny i zastnawiam się nad warunkami pracy, bo jednak jest ich troche, ale super rzeczy oferują - szeroki pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie wakacji oraz kolonii dla dzieci, prywatną opiekę lekarską, kartę MultiSport, możliwość rozwijania swoich pasji: m.in. nurkowanie, windsurfing czy jazda konna)
Motyl 2016-08-19 15:51:01
Witam, czy ktoś pracuje w Rossmannie w Luboniu na stanowisku kasjera bo interesują mnie jakie tam sa zarobki?
xch 2016-08-19 21:23:09
@ Motyl a to nei ejst przypadkiem tak, ze na konkretne stanowsika jest odgórnie ustalona pensja, bez względu na region w którym sie pracuje? Tego typu sieci tak zazwyczaj właśnie maja stąd pytanie .
kombi n. 2016-08-24 14:03:41
jak ci tak źle było na tej kasie i masz większe ambicje, to przecież są rekrutacje na stanowiska kierownicze u nich, teraz przykładowo poszukiwany jest pracownik na zatrudnienie na stanowiskuRegionalny Kierownik Sprzedaży
Ola 2016-08-24 22:09:02
Dziewczyny jak załatwić karty rabatowe dla pracowników? Szkoda że nie mamy żadnej karty rabatowej.
hgjk 2016-08-24 22:30:30
@ Ola no to skoro dla pracowników nie są przewidziane to jak chcesz załatwić? Bo troche nie rozumiem? A swoją drogą dziwne i to bardzo dziwne żeby dla pracowników nie były przewidziane tego typu rzeczy jak rabaty. No nie osuzkujmy sie ale praconwikom sie to nalezy
Ola 2016-08-26 23:35:17
A gdzie kasjer ma 16.90? U nas ma 14 zł.
kandydat 2016-08-26 23:56:08
A jak sie pracuje z Kierownikiem Regionalnym, ile on ma sklepów, jak często odwiedza sklep, nad czym pracuje?
zuza 2016-08-27 12:30:31
14 zł netto czy brutto? Ogólnie to i tak naprawdę fajna stawka, jak pracuje teraz na recepcji i mam dużo mniej, więc nawet z recepcji opłaca się przenieść na kasę...
Zostaw swoją opinię o Rossmann - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rossmann