Fundacja Ekos Społeczne Liceum i Gimnazjum

Swarzędz

Opinie o Fundacja Ekos Społeczne Liceum i Gimnazjum

Szczera 2010-01-23 19:51:56
Niesamowita rotacja, w tej szkole niewiele osób wytrzymuje mając takiego szefa. Szef jest cholerykiem, chamem, wtrąca sie do nauczania wszystkich przedmiotów, mimo, iż jest polonista, który nigdy nie nauczał w szkole. Jest to człowiek, który nie szanuje pracowników, bardzo łatwo zdarza mu sie zmieszac ich z błotem, szczególnie kobiety.
W tej szkole, aby zdac do nastepnej klasy, wystarczy mieć elementarną wiedzę - w końcu płaci sie za nauke mnóstwo pieniędzy.
Nie polecam tej szkoły zarówno od strony ucznia jak i nauczyciela.
Jesli mi nie wierzycie popatrzcie sobie jak czesto zmieniaja sie tam nauczyciele i porozmawiajcie z kim kto ta szkołę skończył lub pracował tam
paula 2012-03-24 22:41:08
nie mogę się zgodzić z ta opinią, przynajmniej jeśli chodzi o ucznia...
dostałam się do tej szkoły dzięki stypendium. na początku wszystko było dziwne. Panują tu niespotykane zasady. Jednak mimo wszystko uważam, że pójście do tej szkoły jest jedną z najlepszych decyzji mojego życia. Nigdy nie zapomnę tych ludzi, nauczycieli i wspaniałej atmosfery. Oczywiście było ciężko, wiele nieprzespanych nocy, morze łez, ale było warto.
mama 2012-11-21 08:55:50
Jestem zdania, że taką opinię mógł napisać tylko były, sfrustrowany nauczyczyciel, któremu wydawało się, że tak, jak to często bywa w państwowej szkole, będzie w EKOSIE odrabiał \"pańszczyznę\".
Mam już drugie dziecko w tej szkole, choć bywa niekiedy ciężko, jest ze swego wyboru bardzo zadowolone. Pierwsza zaś latorośl radzi sobie w dorosłym życiu bardzo dobrze. Włada doskonale językiem angielskim i niemieckim, kończy studia magisterskie, a 6 lat spędzonych w EKOSIE wspomina z wielkim sentymentem. Każdego roku, pod koniec listopada, jak tylko może, uczestniczy w organizowanym przez wspaniałego dyrektora i kadrę spotkaniu absolwentów.
Pozdrawiam wszystkich \"EKOSOWYCH\" PRZYJACIÓŁ:-)
józef 2013-01-11 02:39:54
Dyrektor to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ek ale szkoła ma swoje plusy i jest wielu fajnych nauczycieli
dawne wspomnienia 2013-09-17 21:28:35
Szczera - 2010-01-23 19:51:56

Nie polecam tej szkoły zarówno od strony ucznia jak i nauczyciela.

Witam. Zgadzam sie całkowice opisem w/w. Szkoła nie rozwija talentów które łowi a dyrektor jak nie był lubiany za młodu tak i teraz jest zakompleksionym niedouczonym polonistą.
Ałła Pugaczowa 2014-08-18 20:46:43
Szkoła nie jest od noszenia nauczyciela na rękach. Szkoła jest dla ucznia. Biorąc pod uwagę wysokie wyniki z matur, uczniowie sa w tej szkole przygotowani znakomicie. Pewnie też z tego powodu z niektórymi nauczycielami trzeba się było rozstać. Znam kilku nauczycieli, którzy pracują w Ekosie od lat. Po prostu trzeba ciężko pracować i brać na siebie odpowiedzialność za młodzież. jak w każdej firmie , gdy się nie sprawdzasz to lecisz na bruk. Tylko w Państwowych szkołach nauczyciel może sobie pozwolić na pracę na średnim poziomie.
AAAA 2014-12-05 15:49:56
I z tych powodów właśnie, matura zdawana jest najlepiej w Wielkopolsce? Dlatego, ze wystarczy mieć elementarną wiedzę??? :).
W tej szkole po prostu mogą pracować tylko dobrzy nauczyciele. Jak ktoś przyzwyczajony jest do państwowej posadki, gdzie niezależnie od wyników pracy ciągnie do emerytury to faktycznie może w Ekosie czuć się sfrustrowany :).
Rozczarowany :( 2015-03-09 10:27:11
Uważam, że w tej szkole marnuje się potencjał uczniowski i nie rozwija absolutnie talentów. Nauczyciele są rzadko obiektywni w ocenie osiągnięć uczniowskich, cały czas straszą niezdaniem egzaminów. Tutaj kładzie się tylko nacisk na egzekwowanie wiedzy potrzebnej na egzaminie. Rzadko kiedy sprawdzane są zadania domowe, których uczniowie muszą odrabiać niezliczoną ilość. Mało kogo interesuje dobro ucznia - liczy się dobro szkoły, czyli zdobycie jak najwyższego miejsca w rankingach.
Henryk 2015-07-13 08:32:04
Moje dziecko kończyło tę szkołę i drugie również do niej się wybiera, to juz postanowione. Na temat szkoły można pisać różne przedziwne rzeczy, jednak trzeba być obiektywnym w swojej ocenie a nie tylko klepać... Co do dyrektora mogę powiedzieć, że jest doskonałym motywatorem, bardzo twardym, nieustępliwym często brutalnym w swoich słowach (nie wulgarnym) jednak zawsze skutecznym. Doskonale zorganizował tę szkołę, jest ład i porządek, zero chamstwa, wandalizmu itp... Wzorem do naśladowania jest zaplanowanie roku szkolnego, już od pierwszego dnia wiadomo co w jaki dzień będzie miało miejsce. Po doświadczenia ze szkół publicznych, gdzie szkoła organizuje się przez cały rok jest to znacząca odmiana. Jeżeli chodzi o nauczycieli to również jest to grupa bardzo zaangażowana w swoją pracę, generalnie nieznana postawa ze szkół publicznych. Oczywiście trafiają się pojedyncze osoby, które się nie sprawdzają ale to raczej wynik nieprzystosowania do warunków tam panujących a nie złej szkoły. Ktoś tutaj napisał, że tam przygotowuje się tylko do egzaminów.... większej bzdury nie czytałem :) większość absolwentów tej szkoły kończy wyższe uczelnie z doskonałymi wynikami i raczej nie znają problemów w życiu dorosłym choćby ze znalezieniem świetnej pracy. Oczywiście co do samej nauki jest to szkoła bardzo wymagająca, ucząca dzieciaka dyscypliny, zorganizowania i uczenia się nowych technik przyswajania wiedzy ale również pracy w grupach (prawdziwej). Na koniec ukłon w stronę rodziców, tzn. pełna, 24 godzinna informacja o postępach i porażkach ale również ewentualnych zagrożeniach, problemach dziecka w szkole. Pełna komunikacja z nauczycielami zarówno przez dziennik elektroniczny, jak i mailowao. Wywiadówki to zupełnie inna bajka niż w szkołach publicznych, w zasadzie nieporównywalna. Dzieciaki dostają komplet materiałów dotyczących wymagań w stosunku do nich, terminarze sprawdzianów itp. Wniosek: jest to jedna z najlepszych szkół o których słyszałem i utyskiwania niektórych osób tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że niektórzy trafiają tam przez przypadek nie rozpoznając odpowiednio gdzie się wybierają.
Stefania 2015-07-13 09:29:06
To jest świetna szkoła dla ucznia, to prawda. Dla nauczycieli to jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Dyrektor sprawia wrażenie miłego i uprzejmego. To tylko pozory! Potrafi na powitanie calować kobiety po rękach, a za chwilę opieprzać. To jest cham, prostak, wtrąca się do nauczania wszystkich przedmiotów. Publicznie obraża nauczycieli, nikomu nie ufa, potrafi przy uczniach nawrzeszczeć na nauczycieli. Dodam, że zarobki też nie są powalające. Tam sie nie szanuje pracownika. Praca z uczniami to przyjemność, najgorsze to jest mieć kontakt z szefem. Wydaje mu się, że zna się na wszystkim, rady nauczycieli trwają wiele godzin, z czego większość czasu przeznaczona jest na wygłaszanie monologów przez dyrektora, które często są o niczym. Swoją żonę też potrafi publicznie na radzie opieprzyć
absolwentka 2015-09-21 12:06:12
Znam tę szkołę z początków jej istnienia, kiedy było to tylko liceum, w budynku z odzysku, który sami doprowadzaliśmy do stanu używalności. Tak, sama ukończyłem tę szkołę i uczciwie mogę powiedzieć, że ogólnej atmosfery i wspaniałych pedagogów z Dyrektorem na czele mogą pozazdrościć tej szkole inne placówki. O unikalności tej placówki może świadczyć jej rozwój (do liceum dołączyło gimnazjum), ilość chętnych usiłujących się do tej szkoły dostać no i oczywiście wysokie miejsce w rankingach. Gorąco polecam! jedyny minus to koszty, które dla wielu mogą być niestety przeszkodą w dostaniu się do świetnej szkoły, ale i na tę bolączkę Ekos daje rozwiązania proponując szereg zniżek i innych możliwości.
Franklin 2016-05-14 17:54:28
Mam nadzieję, że Fundacja Ekos Społeczne Liceum i Gimnazjum zatrudnia jakichś nowych ludzi do pracy.
Zostaw swoją opinię o Fundacja Ekos Społeczne Liceum i Gimnazjum - Swarzędz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fundacja Ekos Społeczne Liceum i Gimnazjum