Opinie o Lamela w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Lamela. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Lamela o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lamela w Łowicz

Czym spowodowana trwająca od lipca zeszłego roku rekrutacja do działu księgowości? Jest taka duża rotacja w dziale czy po prostu osoby, które zostały przyjęte na stanowisko rezygnują z pracy i trzeba na nowo kogoś szukać? Pozdrawiam

Arkadiusz Bałdyga
@Bogusia

Dzień dobry, pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji. W dziale księgowości wymagamy przede wszystkim kompetencji i to jest główny czynnik decydujący o powodzeniu procesu rekrutacji. Odpowiednie umiejętności oczywiście niezbędne są na każdym stanowisku w naszej firmie ale księgowość jest zdecydowanie w czołówce działów w których do rekrutacji podchodzimy z uwagą. Natomiast przy okazji staramy się tak dobierać zespół aby praca w nim była satysfakcjonująca. Można to być może nazwać intuicją naszej Dyrektor Finansowej, ale efekt jest świetny. Dział księgowości oceniamy jako jeden z lepiej funkcjonujących i zgranych zespołów w naszej firmie. Zapraszamy do aplikowania

Znalazłem ogłoszenie na stronie firmy, w którym poszukiwany jest pracownik produkcji. Jest w nim mowa o konkurencyjnym wynagrodzeniu, jak to rozumieć, podałby ktoś widełki albo podstawę na start? Czy po kilku miesiącach można liczyć na coś więcej? Te podnoszenie kwalifikacji, o których też można przeczytać w ofercie, to chodzi o szkolenia, tak? Jak często są organizowane?

Lamela Kadry

Premia regulaminowa jest pewnym procentem od wartości produkcji wypracowanej w danym miesiącu przez cały dział produkcji. Nie mamy minimum jakie powinniśmy wyprodukować by premia była wypłacona. Zatem, jakby firma wyprodukowała wyrobów za 1 000 000 zł to pracownicy otrzymają procent od miliona, ale jak będzie wyprodukowane za 10 000 000 milionów zł, to ten procent będzie od 10 mil zł. Zatem premia jest wypłacana zawsze, tylko jej wartość się waha w zależności od ilości wyprodukowanych wyrobów.

@Kasia

Pani @Kasia, rekrutacja jest od dłuższego czasu otwarta, gdyż nie znaleźliśmy jeszcze odpowiedniego kandydata pasującego do naszego zespołu. Cenimy sobie zarówno wiedzę i doświadczenie jak również patrzymy na cechy osobowościowe pod kątem czysto ludzkimi. Nie na darmo mówimy o sobie "firma rodzinna". Jeśli posiada Pani doświadczenie i wiedzę, zachęcam do aplikowania. rekrutacja@lamela.pl

Aga
@Lamela Kadry

Proszę o informację, jak długo doświadczenie powinno być. Jeśli chodzi o cechy osobowościowe, to jakie najbardziej sobie cenicie? Można prosić o ich wymienienie? Będę wdzięczna za rozjaśnienie, ponieważ będę tutaj aplikować...

@Aga

@Aga Jeśli chodzi o doświadczenie, to oczekujemy minimum 3 lat doświadczenia w księgowości w tym z obsługą środków trwałych. Natomiast pozostała część to dopasowanie do zespołu, nie da się tego opisać w słowach.

@Lamela Kadry

Rozumiem :) Mogę wiedzieć jak wygląda proces rekrutacyjny (np. z ilu etapów się składa), skoro szukają państwo kogoś naprawdę odpowiedniego na stanowisko. Zastanawiam się tez czy jest szansa na tym etapie poznać zespół czy przełożonego? Pozdrawiam :-)

Lamela Kadry

@TP Zazwyczaj procesy rekrutacyjne są 2-etapowe. Dopiero na 2 etapie spotykamy się z kandydatami. Zawsze w takim spotkaniu uczestniczy potencjalny przyszły szef i to jego zdanie jest decydujące. To jest też ten moment w którym istnieje możliwość "podejrzenia" pracy działów - o ile jest to możliwe i prawnie dopuszczalne.

Bogusia Nowy wpis
@Lamela Kadry

Trudno mi sobie wyobrazić, jakie kryteria pozwalają Wam ocenić, czy księgowa będzie pasowała do zespołu, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która z reguły nie trwa dłużej niż jeden dzień :D Ponadto w trakcie rozmowy kandydat nie ma do czynienia z zespołem, a dopasowanie do rekrutera może nie być miarodajne. Czyżby Państwa narzędziem był instynkt? :3

Arkadiusz Bałdyga Nowy wpis
@Bogusia

Buszujący w zbożu Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Witam. Aktualnie firma za pomocą serwisu Oelix poszukuje pracowników na produkcje. Oferta brzmi ciekawie... Ale, ale dzięki Bogu istnieje taki serwis jak GoWork za pomocą którego można się wiele ciekawego dowiedzieć. Bardzo słabe jest faworyzowanie pracowników począwszy od pupili "zainstalowanych" u team liderów głęboko w miejscu gdzie łączy się kręgosłup z nogami po wspomnianych "banderowców" traktowanych o niebo lepiej niż "swojak". Skąd taka praktyka? Wygląda na to ze Lamela nie potrafi dobrać odpowiedniego człowieka do stanowiska, zresztą i w dżemowej fabryce praktykuje się podobnie. Szkoda, że garstka pseudo liderów najniższego szczebla paskudzi wizerunek firmy i wpędza w zakłopotanie dział HR bo brak chętnych i rąk do pracy.

Truthful

Witam! W marcu br. zamieściłem na tej stronie swoją opinię na temat pewnej kwestii dotyczącej firmy Lamela. Mój wpis przez krótki czas był widoczny na tej stronie po czym widzę, że został on zlikwidowany. Wobec tego mam pytanie do administratora tej strony. Dlaczego moja opinia została usunięta? Nie było tam żadnych wulgarnych słów ani chamskich tekstów. Jeszcze jedno pytanie do administratora. Z mojego wpisu zostały wycięte słowa "praca". Mogę wiedzieć dla czego? Co takiego niewłaściwego jest w tym słowie?

Lamela Kadry Nowy wpis
@Truthful

Drogi @Truthful, jako firma Lamela również jesteśmy zainteresowani co się zadziało z Twoimi wpisami. Poczyniliśmy już pewne kroki w celu wyjaśnienia tej sytuacji i przywrócenia tego wpisu. Niniejszych chcemy zapewnić, że nie ingerowaliśmy i nie mamy zamiaru ingerować w żadne wpisy, które nie są wulgarne i naruszają dobrego imienia Naszych pracowników. Jesteśmy otwarci na dyskusję i wręcz zachęcamy do niej, zarówno Zarząd jak Dział Personalny są dostępne i chętne do wspólnej wymiany poglądów. Przypominamy, że w Lameli mamy również demokratycznie wybranego przedstawiciela pracowników, który również może reprezentować każdego pracownika przed Zarządem lub przełożonymi. Zapraszamy do rozmowy Lamela Kadry

Misia

W ogłoszeniu na pracownika produkcji jest informacja o możliwości rozwoju i podnoszeniu kwalifikacji. Firma umożliwia wyrobienie na przykład pozwolenia na wózki widłowe? Dopłaca do tego?

@Misia

@Misia Wszyscy pracownicy, którzy wykorzystują w pracy jakiekolwiek narzędzia mają uprawnienia do posługiwania się nimi. Jeśli istnieje potrzeba uzupełnienia to Lamela organizuje szkolenia i pokrywa ich koszt. Pozdrawiam Lamela Kadry.

Firma Lamela w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Specjalista ds. finansowych i kontrolingu. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Jak to z tą opieką dla całej rodziny medyczną? Co piszą w ogłoszeniu Specjalista/ka ds. środków trwałych, że pracodawca oferuje taki pakiet. Interesuje mnie bo przydałoby mi się coś takiego, czy to darmowe? Pozdrawiam.

Lamela Kadry

@YB Jeśli jesteś pracownikiem, to zapraszam do działu kadr w celu omówienia tematu. Wariantów pakietów opieki medycznej mam kilka (a może nawet kilkanaście) więc trudno tu się na ten temat rozpisywać.

Witam serdecznie, pracuje ktoś w firmie jako technolog produkcji? :) Pojawił się wakat i jestem raczej zdecydowany zaaplikować. Wolałbym jednak dopytać o parę kwestii np. zarobki. Podpowie mi ktoś, ile wynoszą widełki płacowe? Wymagają oczywiście doświadczenia z obróbką skrawaniem, a ile lat ma ono liczyć? Jeśli ktoś ostatnio aplikował do firmy i brał udział w procesie rekrutacyjnym, dajcie znać, jak było ;) Długo czekaliście na odpowiedź firmy? Jest jeden etap, czy to dłuższy proces z rozmową z kadrami, kierownikiem produkcji, rozmową techniczną?

Lamela Kadry

Wynagrodzenie pracowników produkcji jest dwuskładnikowe (podstawa + premia regulaminowa). W pierwszych 3 miesiącach premia jest stała, natomiast później jest to premia regulaminowa. Premia regulaminowa jest o kilkaset zł wyższa od tej oferowanej na start, więc można uznać, że każdy podpisując swoją 2 umowę w Lameli dostaje podwyżkę. Ponadto funkcjonuje w firmie "tabela kompetencji" oznacza to nie mniej, że ucząc się, zdobywając nowe umiejętności można zwiększać swój mnożnik premii. Poza tym co napisałem powyżej mamy coroczne waloryzacje wynagrodzeń, które obejmują wszystkich pracowników. Reasumując przyłączając się do "rodziny" Lamela można być pewnym, że wynagrodzenie z czasem będzie rosło.

@Lamela Kadry

Ale ta premia regulaminowa za co się należy? Bo ja to tak rozumiem, że premię się dostaje za osiągnięcie jakiegoś dodatkowego wysiłku. No i pytanie, na ile to wykonalne i ile osób dostanie. U mnie w poprzedniej firmie mogę śmiało powiedzieć, że była tylko na papierze. Jaka dokładna jest to stawka aktualnie?

Sonia
@Lamela Kadry

Łooo, super wymyślili z tą tabelą kompetencji. Do jakiego największego mnożnika premii można dojść? :D Jestem ambitna, dlatego tak dopytuję.

Agnieszka

Czy ktoś wie, czy jeszcze będą poszukiwać na stanowisko Technologa Produkcji? Nie zdążyłam zaaplikować, ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu... ktoś jest w stanie powiedzieć też czy na tym stanowisku u nich jest często rotacja, czy raczej można trochę u nich posiedzieć i później awansować?

@Agnieszka

Dzień dobry, Ogłoszenia rekrutacyjne systematycznie powprawiają się i znikają w zależności od potrzeba. Zachęcam jednak do przesyłania CV nawet gdy oficjalnie nie mamy wystawionego ogłoszenia rekrutacyjnego. Nasz adres e-mail: rekrutacja@lamela.pl

@Lamela Kadry

O to świetna informacja. Tylko czy takie CV wysłane w ciemno są rozpatrywane? One są w jakieś bazie danych i HR tam sięga jak pojawi się coś nowego?

Lamela Kadry

@TD W Lameli zawsze uzupełnienia wakatów rozpoczynamy od rozglądania się wewnątrz firmy, następnie szukamy wśród najbliższego otoczenia firmy (np. pracownicy z polecenia lub osoby które w ostatnim czasie aplikowały) dopiero w kolejnym kroku wychodzimy z otwartymi rekrutacjami na zewnątrz. Pozdrawiam

Czy Lamela oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Lamela Kadry

Dzień dobry, W odpowiedzi na postawione pytanie informuję, że w Lameli zatrudniamy pracowników od pierwszego dnia na podstawie umowy o pracę z wszystkimi konsekwencjami takiego działania (badania lekarski, szkolenia, itp.). Pozdrawiam i zachęcam do przesłania CV. Nasz adres: rekrutacja@lamela.pl

Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny na stanowisko Programista CNC w firmie Lamela? Jak oceniacie jego przebieg?

Jakość

Witam, jestem zainteresowana prace w dziale jakości. Czy ktoś mógłby mi udzielić jakichś informacji; ilu zmianowa praca, jakie zarobki, atmosfera w dziale?

QWERTY

Układy układziki w tej firmie. Pracuje tutaj już od ponad 6 lat i myślałam ze coś się zmieni w kwestii wyboru do biura poprzez rekrutacje wewnętrzna lecz się myliłam. Kandydaci z wykształceniem wyższym nie maja szans się jakkolwiek wyróżnić. Wiadomo, mogłabym zmienić firmę na lepiej płatna lub z lepszym traktowaniem ale tutaj mam na miejscu i nie muszę za daleko jeździć.

@QWERTY

To aplikowałaś do biura przez wewnętrzną rekrutacje i się nie udało? Trzeba mieć znajomości żeby wskoczyć tam na miejsce? Tylko to o tym decyduje?

Arek
@QWERTY

Dzień dobry, a czy może Pani wskazać konkretnie kiedy to poprzez "układziki" ktoś dostał pracę w biurze? Naprawdę tego nie kojarzę. Faktem jest że rekrutacji wewnętrznych na stanowiska biurowe nie jest może zbyt wiele, rotacja na tych stanowiskach jest bardzo mała więc i zapotrzebowanie niewielkie. Z ostatnich awansów z wewnętrznej rekrutacji kojarzę asystentkę zarządu, młodszą księgową, 2x handlowiec. Praktycznie cały czas istnieje możliwość rozszerzenia swoich umiejętności i awans na wyższe stanowiska w działach technicznych, szczególnie na produkcji. Stanowiska urabiającego, ustawiacza czy nawet technologa czekają.

@Arek

Jak jest możliwość rozszerzenia swoich umiejętności to znaczy że są też szkolenia dla pracowników, a nie tylko nauka poprzez prace? Nawet osoby z produkcji mogą startować o awans? Liczy się staż czy bardziej kwalifikacje?

Pamela

W tej firmie panują dziwne układy. Mistrzynie i liderzy myślą, że mają władzę, jak jesteś niewygodny to lądujesz ze zmiany.

Lemonowa
@Pamela

Lepiej, że cię przenieśli, niż dostać wypowiedzenie. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które zostały wysłane na inne zmiany (kilka lat temu i teraz) i każdy sobie nowe zmiany chwalił.

@Lemonowa

Co z tego że się przeniesiesz na inną zmianę skoro niektóre wydziały mają tylko 2 zmiany a na nich jest tak że jeden lider jest na jednej a mistrz na drugiej. Do tego nie lubią ludzi którzy są lepsi od nich.

Sylwia
@Marschall

Witam jak to jest z rozpoczęciem pracy z tej firmie? Mile widziane opinie

@Sylwia

Na początek jest tak że pierwszego dnia masz szkolenie z bhp a po szkoleniu potem idziesz na dział i tam pracujesz do konca danej zmiany .Następnego dnia zaczynasz normalnie z daną zmianą lub inną ustaloną poprzednio.

@Marschall

A czy takie szkolenie jest Twoim zdaniem wystarczające? Nie wiem, czy w ogóle zatrudnia się osoby bez doświadczenia zawodowego w Lamela, ale co w wypadku, gdy ktoś potrzebuje dłuższego czasu szkolenia?

Jerzy
@Lemonowa

Skąd wynika potrzeba przenoszenia się? Grożą wypowiedzeniem? O jakich zmianach mowa? Pewnie chodzi o atmosferę.

Yogi
@Pamela

Zajrzyj do Działu Handlowego, tam się zdziwisz i przestraszysz niektórych na "dzień dobry",

@Yogi

Chodzi ci o wygląd czy charakter? Napiszesz co takiego się dzieje w handlowym że aż taki strach? Ludzie są konfliktowi i atmosfera nieciekawa?

Arek
@Yogi

Bo to jest prawa w Dziale Handlowym Eksportu pracują 2 bardzo niesympatyczne Panie tj. Marzenia i najgorsza z nich Pani Agnieszka Jagoda, zachowanie tej Pani przekracza granice w dodatku używa wulgarnych słów.

Czy w Lamela odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Lamela Kadry

Tak, takie rekrutacje się odbywają. Dla przykładu w samym grudniu 2 osoby z produkcji przeszły do działu administracji.

@Lamela Kadry

Czy zaklad traktuje ukrainców ponad Polaków? Bo jesli sie zwalnia obywateli rp, a za chwilę przyjmuje ukr to jest jasne. Wstyd i hanba dla pingwina.

Mieczysław
@Lamela Kadry

Lepsze zarobki są w dziale administracji? Czy o coś innego chodzi

Zarząd A. B.
@A

Lamela nie wyróżnia ludzi ze względu na pochodzenie, płeć, narodowość itd. Jeśli jesteś byłym pracownikiem to możliwe, że zostałeś zwolniony z powodu jakichś przewinień albo byłeś mało przydatny. To się zdarza. Być może sam zrezygnowałeś z pracy, bo uznałeś, że jesteś stworzony do wyższych celów i miałeś do tego prawo. Pozdrawiam i życzę satysfakcji w nowym miejscu pracy. Szczerze! Na marginesie. Bardzo współczujemy Ukraińcom sytuacji w jakiej się znaleźli i w dalszym ciągu będziemy im pomagali. Wstydem i hańbą byłoby nie pomóc. Nie zazdrość im. Z pewnością woleliby być w skórze pomagającego a nie szukającego pomocy. I jeszcze jedno. „Ukraińców” piszemy w języku polskim wielką literą tak jak „Polaków” i obywateli innych państw bez względu na to czy ich lubimy, czy nie. Tego wymagają zasady pisowni ale też szacunek i kultura osobista.

Mariola

Jak to mówią wszędzie lepiej gdzie nas niema.

@Mariola

Ha, ha masz racje. Ale to nie znaczy że potem okazuje się że jest lepiej. A jak jest tu? Napiszesz coś więcej o aktualnych warunkach? Czytałem że praca jest na zmiany. Dwie czy trzy? Grafik w miarę elastyczny?

@Franciszek

Dzień dobry, W firmie Lamela produkcja odbywa się 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Jednak w zależność od działu praca dla poszczególnych osób może wyglądać różnie. Mamy działy, które pracują w systemie 4-dniowym 7 dni w tygodniu, ale również w innych systemach np. poniedziałek-piętek w trzech lub dwóch zmianach. Z tego powodu bardzo ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Pozdrawiam Dział Kadr Lamela

Czytam te wasze opinie i ręce mi opadają. A gdzie teraz jest dobrze? Jak tak bardzo wam się nie podoba ta praca to się zwolnijcie i szukajcie czegoś innego. Tylko z tego co wiem to na rynku pracy za bardzo nie ma. I cieszczie się z tego, że macie stałe dochody a nie tylko biadolicie. Popytajcie się w kadrach ile ludzi składa CV, a zobaczycie, że wielu znalazłoby się na wasze miejsce. PS. Pozdrawiam wszystkich w miarę zadowolonych :) A narzekający niech szukają czegoś lepszego. Powodzenia :)

@pracownik

Ja pracowalem w tym kolchozie, gdzie baldyga traktoje lepiej banderowcow niz Polaków z wieloletnim stazem. I znalazłem lepszą, spoko ekipa, szef powiedzial, ze nigdy, ale przenigdy nie zatrudni banderowca, nawet za ekstra dotacje. Wiec wiesz, jesli sie chce, moxna trafic. I za pieniadze dwa razy wieksze????

@pracownik

A tak w ogóle to jako pracownik przedstaw sie. Ale fakt, obsrany jestes za bardzo????????????

Jósó Dyro
@A

Heheeh dwa razy większe zarobki, hehehe, pewnie prezesem zostałeś, a kota masz.

@Jósó Dyro

Jak już piszesz o zarobkach to powiedz ile tu teraz można wyciągnąć. Zarobki się poprawiły że nie trzeba zmieniać roboty?

Ada

Тут хороша робота і добре платять.

@Ada

Dla ukropów tak.

Fredzis

Ile się zarabia, czy jest chociaż 2500 na rękę

Koko
@Fredzis

Z premia wyjdzie bez mała 2 razy tyle.

Bożena
@Koko

A mogłabym jeszcze dopytać Cię o tą premię w Lameli? Czy bez problemu można wyrobić warunki jej przyznawania, każdemu się to udaje? Od czego jest w ogóle naliczana? Czy nowy pracownik również ma szansę się załapać na nią?

Jerzy
@Koko

Hejka, z premii 2 razy tyle niż całe wynagrodzenie można wyciągnąć? To ile ta premia wynosi? :D Pewnie sobie żartujesz. :D

Sylwek

Ludzie z tej firmy nie szanują człowieka tylko kasa się liczy dla nich Człowiek jest na drugim planie A pan kierownik to straszny służbista Człowiek bez żadnych skrupułów

@Sylwek

Szczególnie dyrektor narzędziowni .Zawsze robi problem gdy chcesz wziąśc urlop.Jego odpowiedz -"nie bo nie" .I tyle .

@Marschall

A zarobki jakie? Problemy z przełożonymi, to chyba w każdej firmie- ludzie mają różne charaktery. Ale jak "kasa się zgadza" to może warto. Więc jak zarabia się w Lamela?

Helena

Nie wiem czemu, ale strona internetowa Lamela mi się nie ładuje. Czy ktoś też ma z tym problem? Chciałam sprawdzić aktualne oferty pracy, podrzucicie linki?

Zostaw merytoryczną opinię o Lamela - Łowicz

• Jak się pracuje w Lamela?

Zobacz opinie na temat firmy Lamela tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lamela?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lamela
2.5/5 Na podstawie 99 ocen.
  • Poznańska 4
    99-400 Łowicz