P.P.H. AKSAM

Opinie o P.P.H. AKSAM

Julian Tuwim

Firma spadła na psy. Osoby kierujące firmą mydlą p.Klęczarowi oczy a tak naprawdę ciągną ją na dno. Przyjmowanie ludzi z konkurencji (nie znających rynku na terenie polski i nie chcących go poznać) to najgłupszy ruch. to wygląda jak sabotaż. Dziwne że produkty są eksportowane poza kraj a sprzedaż na podobnym poziomie jak w latach zeszłych, zastanawiające. UPS ktoś chyba popsuł kontakty z klientami na rynku, przestali bądź ograniczyli handel aksamem. Strategia i cele firmy na poziomie "Mniej niż zero".

Ryszard

Skopiowane z artykułu: Na pierwszy plan jednak bezsprzecznie wysuwa się umiejętność zarządzania ludźmi. Nie wystarczy mieć bowiem dobrze wykształconych, wykwalifikowanych, zdolnych i zaangażowanych w pracę podwładnych. Trzeba wiedzieć jak ich motywować, umiejętnie nagradzać i karać, łagodzić sytuacje konfliktowe. - Dobry menedżer musi sprawnie delegować kompetencje na podwładnych - mówi Ewa Mentel, doradca personalny w firmie CENZUS. - W nowoczesnym przedsiębiorstwie nie da się jednoosobowo wykonywać wszystkiego, tymczasem wciąż jeszcze spotykamy się ze swoistym brakiem zaufania do podwładnych. Z jednej strony obciąża się pracowników dużą odpowiedzialnością, z drugiej jednak możliwość podejmowania decyzji jest znacznie ograniczana. Dobry szef powinien wierzyć w kompetencje swojego zespołu. Zdaniem specjalistów mamy coraz lepiej przygotowaną merytorycznie kadrę: ekonomia, teoria, finanse, marketing - to dziedziny, bez znajomości których trudno dzisiaj myśleć o karierze. Jednak wciąż jeszcze wiedza o zarządzaniu zasobami ludzkimi jest zbyt mała. Dlatego w nowoczesnych firmach coraz większy nacisk kładzie się na szkolenia i studia w tym zakresie. - W polskich warunkach bardzo pożądaną cechą szefa jest umiejętność improwizacji - dodaje Ewa Mentel. - Szybko zmieniające się uregulowania prawne, niestabilny rynek pracy i przemiany gospodarcze z jednej strony skutecznie odstraszają zachodnich inwestorów, z drugiej zaś wymagają od menedżera kreatywności w szybkim znajdowaniu nowych rozwiązań. Z tym też wiąże się duża odporność na stres. Trzeba umieć go rozpoznawać odpowiednio wcześnie, znać środki zaradcze, takie jak relaksacja i autopsychoterapia. Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest niezbędna, jeżeli nie chcemy dopuścić do wypalenia się zawodowego. Bardzo istotne jest również prawidłowe zarządzanie czasem - zarówno własnym jak i podwładnych. Uporządkowanie zadań pod względem ich ważności i stopnia trudności pozwala na bardziej efektywną pracę. Zadania najważniejsze powinny być wykonywane w godzinach przedpołudniowych, kiedy percepcja i skupienie osiąga najwyższy poziom. Im później, tym trudniej. - Nie należy lekceważyć znaczenia dobrej atmosfery w zespole - mówi Ewa Mentel. - Można dobrze pracować nienawidząc szefa i kolegów, ale na dłuższą metę jest to nieefektywne. Sterroryzowany, zastraszony podwładny, działający pod presją utraty stanowiska, wcześniej czy później zdecyduje się na zmianę pracy. Dobra wymiana informacji, takt w przekazywaniu uwag krytycznych, dostrzeganie sukcesów i przyjazne nastawienie do ludzi, prezentowane przez menedżera pozwala na scementowanie zespołu i osiągnięcie lepszych wyników w pracy. Dobry kierownik jest raczej koordynatorem niż egzekutorem, a autorytet winien wynikać nie z faktu, iż posiada władzę, lecz z uznania dla jego kompetencji i cech osobowościowych. Obecnemu kierownictwu do pożądanego typu wiele brakuje a może obecni nie posiadają z żadnej z powyżej wymienionych cech? WIELKIE ROZCZAROWANIE IŻ NA WYŻEJ USYTUOWANYCH STOŁKACH SIEDZĄ LUDZIE KTÓRZY SIĘ DO TEGO NIE NADAJĄ. Firma powinna zainwestować i wysłać takich ludzi na szkolenia. p*i*zdy nie szefowie. Jedyna odpowiednia osoba nadająca się do zarządzania odchodzi i wcale się nie dziwie bo praca z niektórymi osobistościami sprawia trudności.

Paula

No właśnie.Rodzina,psiapsiółki,sąsiadki i kuleżanki ze szkoly.Reszta wek.

zawiedziona

Cieżko jest tam dostac sie do pracy ja kilka miesiecy sie starałam dzwoniłam ale zawsze mowiono ze trzeba czekac ale ile????? w paluszkach prawie sama rodzina pracuje jak nie masz znajomosci to dowidzenia czemu zwyczajni ludzie nie moga postarac sie o prace?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie P.P.H. AKSAM? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
co jest???

co jest nikt nie pisze co tam sie dzieje jakoś za cicho jest ????

kapo

Aplikuj aplikuj... Abdykacja glownego Trolla całkiem możliwa. Już się nachapal i splacil dlugi za komorki. Obserwuje go od miesiąca i widzę jaki spokojny.

szymon

a co się tam dzieje od września bonie nie wiem czy aplikować ???

już były

a ile razy można pisać o tym samym? tyle waszego ile sobie popiszecie, teraz trzeba czekać na ruch klęczara a jaki będzie to wiadomo, kiedyś dyrektorem była anka i już jej niema, tak z dnia na dzień, następny był gzesio z arkiem i też z dnia na dzień poszli za bramę, teraz są kolejni następcy do września trzeba czekać do jesieni

młody

Kiedyś to na tym forum to się gotowało a teraz od dłuższego czasy tak jak gdyby sytuacja się diametralnie zmieniła.Albo piękni i najmądrzejsi z marketingu zmienili się albo firma nie istnieje.Przyznam że to był(jest)jedyny kontakt mój z tą firmą.A może nadmiar pracy nie pozwala dotychczasowym forumowiczom pisać . pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.

młody

co się panowie dzieje.Widać wszystko jest ok w firmie. To cieszy.Wolałem czytać jednak Wasze uwagi o pryncypałach.Wszystko idzie ku dobremu.Pozdrawiam

LOS MENDELES

(usunięte przez administratora)nadal tam pracuje???? Jak tak tzn. , że ma mało inteligentnego szefa do w Mokate nikt go nie znał i nikt go nie widział , mimo , że był kierownikiem. Więc podejrzewam , że dobrze się tu maskuje :)

łowca debili

tak to jest prosty mechanizm do perfekcji opanowany przez pseudo managerów a działa to tak: przychodzi kleczar i pyta się managerów dlaczego są kiepskie wyniki a oni, bo mamy słabych handlowców kleczar, to zwolnić przychodzi po jakimś czasie i to samo pytanie a oni właśnie ich zwolniliśmy i będziemy zatrudniać nowych przychodzi ponownie z tym samym pytaniem, a oni szukamy tylko teraz chcemy wybrać najlepszych na rynku a to trwa ponowni przychodzi adam po jakimś czasie z tym samym pytaniem a oni, właśnie ich znaleźliśmy i teraz bedziemy ich szkolić i tak leci kabarecik, rok minął, 12 pensji na konto wpłynęło

były

Zwolnili masę PH w Polsce i teraz z powrotem zatrudniają ?

mrowka

aksam to dzisiaj wielkie dziadostwo jesli ktos mysli tam pracowac to radze sie dobrze zastanowic. kodeks pracy w tej firmie nie obowiazuje chyba ze jakis artykul jest dobry dla pracodawcy. jest sie wrecz zmuszanym do chodzenia do pracy co 8 godzin, i bez urlopu.a nadgodzin oficjalnie nie ma. a zalosny wlasciciel chwali cie po gazetach jaki to wspanialy z niego pracodawca.

martina
@mrowka

właśnie dostałam propozycję pracy w tej firmie na stanowisku PH.i po przeczytaniu waszych opinii mam mieszane uczucia czy przyjąć tą ofertę pracy?

fredek

hurrrrrra!!! dostałem bon świąteczny? całe 100 PLN. Zrobię udame zakupy w UNIA MARKET

Północ

Dyrektor Makroregionu z północy pracuje jako przedstawiciel w jakiś soczkach w Pińczowie albo jakoś tak.....a i robi do tego 40 wizyt dziennie

miód

Witam , wiecie ile znaczy bycie w tak znanej korporacji Dyrektorem Makroregionu ???? AAAAAAAA widzę , że nie wiecie , tyle , że jak się zwolnisz bądź jak to w tej firmie bywa oni Ciebie zwolnią to można szukać roboty jako ochrona supermarketu bądź jako ph tylko . Tyle znaczy papier , że pracowałeś jako dyrektor w tej firmie ;))) . Czekam na (usunięte przez administratora) jak się spotkamy na rozmowie rekrutacyjnej :)))0 buziole

były

jak rządzicie tak macie,(usunięte przez administratora)

Witam , nazywam się Paweł Dziubiński i jestem dyrektorem handlowym w tej firmie. Muszę się jednak przyznać przed (usunięte przez administratora)że tak jak mowa w poprzednich postach postach firma nie rozwija się tak jak powinna. Płace słabe ( gdyby nie moje kontakty z hurtowaniami to zero lewych faktur , tak domowy budżet podreperuję ) . Chciałem też wspomnieć o coraz to gorszej jakości naszych produktów i dyrektorów makroregionów , którzy po pracy w Aksamie ida do pracy jako ph w spożywce. Jednym słowem szef mi ufa więc pozdrawiam wszystkich byłych a wszczególności(usunięte przez administratora) którzy rzetelnie przeprowadzili rekrutację .

faken paken

Hej ogry z Tychow, BB i skąds tam.Najlepsi juz poza aksamem i to dzięki Wam. Ludzi ktorzy rozkrecali rynki kiedy Was jeszcze nie bylo przy korycie wywaliliscie albo widzac ten szmelc sami odeszli. I wasz czad ogry tez niebawem dobiegnie konca. Odliczanie czas zaczac.

Zostaw merytoryczną opinię o P.P.H. AKSAM - Toruń

P.P.H. AKSAM