Opinie o Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. w Radomierz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. w Radomierz

Oksana

Dlaczego odrazy nie mówić że nie przyjmujecie do pracy Ukraińców? Straciliśmy miesiąc czasu. Byli złożone testy, badania medyczne. Zmusili czekać przez miesiąc i nic. Zostali bez środków do życia. To jest nie poważnie. Rozumiem że nikt w Polsce nie powinien dawać nam pracy. Ale ciężko było odrazy powiedzieć?

Poważnie?
@Oksana

Chyba niepoważna jesteś. 99% osób, które przyjmują się do tej pracy to Ukraińcy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio przyprowadzili nam jakąs nową osobą, która byłaby Polakiem.

@Poważnie?

Ale jednak nie. 8 marca testy, 9 marca badanie. Czekam na kartę pobytu od męża Polaka. Więc nic nie przedskażalo zrobić oświadczenie w urzędzie. Jestem w Polsce trzeci rok, nigdy nie było problemu z zatrudnieniem. Dlaczego było tyle czasu zawracać głowę i kłamać? Każdego tygodnia dzwoniłam i xawy mówili czekać... Czuję się oszukaną.

Kłamstwo ma krótkie nogi
@Oksana

Ukraincy są przyjmowni każdego tygodnia, to po co kłamać ze nie przyjmują. Czekam sie tylko badania i już do pracy. A po co siedzi i czeka miesiąc. Niech szuka rabotu gdzie indziej

ні
@Oksana

Радійте, Вам просто повезло не потрапити в те пекло з кончєними нормами.Все, що робиться - не просто так і частіше всього на краще.

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.? Jakie macie spostrzeżenia?

????nik

Poza wypłatą to wszystko jest okej, da się wytrzymać

TikTok

Normalna praca, gdy lubisz pracować. Wypłata — tak za mała. Zależy dużo, do którego zespołu potrafisz pracować — są normalnie, a są takie, który robią wszystko, żeby ty zwolnił się. Ale zawsze jest wyjście z każdej sytuacji, główne śmiało zgłosić do kierowniczki, a nie trzymać w sobie.

@TikTok

aha, czyli bywały takie sytuacje, że ktoś zgłosił i go przeniesiono po prostu? jak kierownictwo takie sprawy załatwia, zastanawiam się czy podejmowana jest wtedy rozmowa z pozostałymi osobami czy jak to wygląda? nie ma tu żadnych szkoleń integracyjnych ani nic?

@Magdalena

Nikt nic nie wyjaśnia. To kierownik z kierownikiem załatwiają. Rozmowy, tylko kiedy ktoś z linki do kierowniczki poskarży się. Ale dużo ludzi zwalnia się na cicho, nic nie mówiąc. I nikt nie pyta, dlaczego zwalnia się.... bo gdyby pytali — byłoby mniej zwolnień i więcej normalnych pracowników.

@TikTok

czyli rotacja tutaj im nie wadzi w praktyce, bo inaczej raczej by się tym zainteresowali? a czy na wypłatę coś konkretnego wpływa? piszą, że nie jest zbyt ok a fajnie byłoby móc być nią motywowanym

@Magdalena

Tak i jest, jak piszą :) Fajnie byłoby, ale jest jak jest.

Bbbb
@TikTok

Czego mają się przejmować przyjdą pracownicy z Ukrainy i będą pracować

@Bbbb

I jak z Twoimi przewidywaniami? Jak proporcje rozkładały się gdy to pisałeś na początku stycznia a jak jest teraz w marcu? Były większe rotacje?

@Bbbb

Pracowników z Ukrainy też (usunięte przez administratora) Po testach i badaniach medycznych czekaliśmy miesiąc czasu i nas nie przyjmowali do pracy... Każdego tygodnia kłamali że przyjmą.

Ciekawa

Część proszę powiedzieć jak się pracuje w Dr Schneider czy jest ciężko i jakie są zarobki na star na produkcji

Cześć
@Ciekawa

Wiadomo, że jest ciężko. To praca na produkcji, a mam wrażenie, że wiele osób o tym zapomina i zwalnia się po 2 dniach, kiedy okazuje się, że przez 8h naprawdę muszą pracować, a nie siedzieć i się obijać. Dużo zależy od projektu, jeden jest nieco cięższy, drugi trochę lżejszy, ale to nadal praca fizyczna, praca na produkcji, gdzie musisz wyrobić daną normę.

Odradzam

Jestem po „testach” i rozmowie rekrutacyjnej. Wspominane w komentarzach „testy” rzeczywiście się odbywają jednak nie mają nic wspólnego z testami. Przyjeżdżasz do firmy na swój koszt (usunięte przez administratora) 5h za darmo! W trakcie sprawdzają czy się „nadajesz” jeśli tak podpisujesz umowę. Pierwsza umowa okres próbny 1-mc. Jeśli przedłużą to druga umowa również okres próbny 11-mcy. Jeśli przedłużą drugą to trzecia umowa również okres próbny 24-mce. Decydując się na pracę w Dr. Schneider zgadasz się na 3 lata umów próbnych - nieporozumienie! Praca 3-zmianowa + obowiązek pracy w weekendy jeśli takie ogłaszają. W przypadku odmowy pracy w weekendy mają powód do rozwiązania umowy. Byłem przekonany, że po podpisaniu umowy czas poświęcony na „testy” będzie traktowany jako normalny dzień pracy/szkolenia PŁATNY. Niestety pracowałem za darmo i nie dostanę ani grosza ;) Zrezygnowałem z tego miejsca to niedorzeczne, że zmuszają ludzi do pracy ZA DARMO i przychodzenia w weekendy! Mam nadzieję, że moja opinia pomoże ochotnikom w podejmowaniu decyzji ewentualnej pracy w Dr. Schneider

Kłamca
@Odradzam

Jak masz problem ze zrozumieniem to idz do Inspekcji pracy. Umowa na okres próbny jest jednąa, po co kłamiesz bezczelnie, że na 24 mce!!!!!!!!! Na czas próbny jest krótsza niż w innych fabrykach bo tylko na miesiąc. Płacą za wszystko. Masz problem z liczeniem zgłoś do inspekcji. Sprawdza na pewno (usunięte przez administratora).

HR
@Kłamca

(usunięte przez administratora) Umowy próbne w DS trwają w sumie 3 lata - 36 miesięcy. Po pierwszej która trwa miesiąc podpisujesz kolejną na 11 miesięcy(jeśli cudem ją przedłużą). Po niej podpisujesz następną na 24 miesiące. Dopiero po 3 latach umów próbnych masz „szansę” dostać umowę bezterminową. Jak ludzie mają czuć się bezpiecznie w firmie skoro przez 3 lata pracują jak na minie? Pomijając fakt, że zwalniają za najdrobniejsze przewinienia choćby odmowę pracy w weekend. Fake news-em jest również to, że płacą za wszystko - tak nie jest! Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zmuszają ludzi do darmowej pracy podczas „testów” sprawdzających która trwa około 5-6h. Nikt o zdrowych zmysłach nie zgodzi sie na takie warunki ten zakład to jakieś nieporozumienie. (usunięte przez administratora)

Viva
@Odradzam

Poważnie za darmo testy, może za to że wstaniesz z łóżka też chcesz pieniądze?? Zawsze idąc/ jadąc nawet na rozmowę o pracę jest na własny koszt. Może i dobrze że zrezygnowałeś z tej pracy bo pracownikiem roku byś nie był.

VivaToTroll
@Viva

Jak można twierdzić, że zmuszanie ludzi do darmowej pracy podczas „testów” jest czymś normalnym? Przyjazd do fimy na własny koszt ok, ale potem zmuszacie ludzi do pracy pod pretekstem „testów”! Poza tym jak można na podstawie 5h BEZPŁATNEJ pracy ocenić czy ktoś się nadaje czy nie? Śmieszne! Wiemy już, że Viva to podstawiony (usunięte przez administratora)z HR-u prostujący niekorzystne komentarze pracowników. Oczywiście, że nie byłbym pracownikiem roku w DS - takie firmy trzeba unikać szerokim łukiem. Tak też zrobiłem a innym życzę tej samej odwagi :D

@Viva

Czyli obeznany jesteś w temacie zasad jakie tu panują, skoro takie rzeczy otwarcie piszesz? Kto zatem według Ciebie mógłby stać się tu w firmie "pracownikiem" roku? Na jakich zasadach miałby pracować?

Magazynier

Bardzo przyjemna i konkretna rozmowa. Kierownik Magazynów bardzo szczegółowo opisał wymagania i zadania. Pozdrawiam Pana.

Same konkrety i świetna prezentacja magazynu.

Witam popieram Kolegę Damiana co do jego wypowiedzi,że Schneider to Najgorszy i Beznadziejny Zakład w okręgu Jeleniej Góry. Pracownik o ksywie Lubiący normy i Vipera nie Interesujcie się bo to za dużo jak dla was,zajmijcie się Swoimi Sprawami!!! Powodzenia w Karierze Dr.Schneider!!! :)

Vipera

Pracownik wlasnie to moja sprawa i miejsce by wypowiadać swoją opinię na temat zakładu w którym pracuję. Osobiście będę dementować każdą plotkę głupotę napisaną by więcej zjednać ludzi pracowitych, ambitnych, orientujących się w pracy zespołowej by dołączyli do naszego zespołu.

Dementor
@Vipera

A więc okazało się, że Viper to zakładowy (usunięte przez administratora) z kadr „dementujący” niewygodne komentarze pracowników Dr. Schneider. W odniesieniu do zakładu w Radomierzu nie istnieje pojęcie „zespół” - ludzie ambitni, pracowici, orientujący się w pracy zespołowej nie wybierają zakładów tj. Dr. Schneider jako miejsce rozwoju zawodowego. Cokolwiek napiszesz trollu Viper nie zagłuszysz ludzi i ich opinii na temat DS.

Spassiva Vipera
@Vipera

Tawariszu Vipera. Ja Po Przeczytaju Wasze Wypocińsk i Wy Jestescie Zespolem? Jakim Zespolem Wy Bycta? Wy Jestescie Kod Kreskowa a nie Zespola, a jak juz jestesta Kod Kreskowa to bycta tam " PODZESPOŁA " i nie udavajta Vipa w Zespolu i nieparaszuta Waszego informacja po dementowaju bo ty ni miec zezwolu od HRUA na to. My tez jestesmy Pravda? Ne? (usunięte przez administratora) i dementowaju tez my nie lubju, szacun My wymagaju bo ciezka to pracu na 500% Normu, Wasze zaklad nie daji za to Mioda i Mleko na Miesci, tyla na ten temat, brechta na calego, nauczu sie czegos, ty ni miec pozwolu na (usunięte przez administratora) ani ty nic nie widzjet o Naszego Normu a Hrua sie dowiedziet, Demaskovo Nas Ty i Co My Zrobita? Polakow wchodzijta dalej na Testa i nie wygryzajto Nas za Nasze Normu, davajta 50-100% Normu ni wiecej aby 400-450% zostalu dla Nas, Dziekowac Wam ave Ne Chcemy Was Na Tych Duzych Normow a za 1/5 Normu na Testu ni ma etatowa i hajsow, hajsow dostawac zaczniecie jak juz jestescie na okresow probnym i robita wtedy 100%, bo wiecej wy i tak ni dorownoc Naszym Normu, My rzadko widzjet 120%, dlatego po 3 lata Wam nalezec sie podwyzka za 1/10 czyli 50% Normu aby znowu byc nowe Testa, a premia skad davaja? Po 3 lata jest juz 50% Normu dla Polakow a wtedy My robita 550% i My zaczynac widzjet Polakow na Testa i jest dla Nas premia bo zostajo tylko 400-450% Normu ktora szybciej i wiecej My zrobit. Dziekowac duzo Wam Wszystka za Testa, Zaklad ma sie doble, Polakow za swojow 50% Normu po 3 lata maja duze podwyzkow, My dostajo z Testa troche mniej Normu i szybciej zrobita ta Normu i jest Slava PREMIA. Ni probuj Vipera dementowaju to bo ty nie znajesz Hrua i nic nie wiedziaju ty o Naszych Normu ani jak My dostawaju PREMIA, Polakow dalej Zapraszajcie na Testa i Trwajecie w swojow probow, reszta Wam sie po 3 lata nalezec bo My i tak miec stawke na akord

@Spassiva Vipera

Drogi Kolego lub Koleżanko z Ukrainy widzę, że masz problem w pisaniu po polsku a więc czytanie ze zrozumieniem w moim ojczystym języku także sprawia Ci trudność. Wydaje mi się Kolego, że nie załapałaś przekazu ode mnie. W szczególności zaznaczam TO JEST ZAKŁAD PRODUKCYJNY gdzie funkcjonuje dzięki norm narzuconym na poszczególne projekty. Pisałam także o pracy zespołowej i ludziach którzy potrafią pracować w zespole to ważne bo na montażu tworzymy łańcuch i jak jedno ogniwo będzie słabe to wydajność oraz jakość produktu spada i na testach ważna jest praca manualna ale także integracja z grupą. Życzę byś realistycznie spojrzał na plusy i minusy a później mi napisał co mogę a czego nie :⁠-⁠)

Brawo
@Spassiva Vipera

Brawo za opinię! Popieram w 100%! Brawo! Vipera to T R O L L zakładowy z HR-u pisze posty „dementujące” opinie zwykłych pracowników! (usunięte przez administratora)

AleBeka xD
@Spassiva Vipera

Nie czytaju jeszczu nigdu takich hajsow. Brechta na całego. Normu jest taka, że jak się nie podobu to pakujta mandżur i wracaju do swojego neostjepanowego kraju bo tu to wy gościnnie ale każde z nas pamięta o Katyniu a jak nie podoba się 500% a nawet 1000% normu to wracajta na swoje równiny bronić lepianek przędz neoradzieckim walcem. Paszoł! Neobanderowcom stanowcze nie!

Kultura
@Spassiva Vipera

No cóż, co niektórzy nie nauczą się kultury i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Nikt lanuchami do kaloryferów nie przyczepia. Nie pasuje? Dorga wolna. Nie podoba Ci się praca i ludzie tutaj pracujący to po prostu idz swoja droga. Powodzenia i szybkiego powrotu do ojczyzny:)

Hugo

Zapraszają na rozmowę, na testy, stawiają na stanowisku kilka godzin a na koniec dziękują może się odezwą i cisza. Odradzam każdemu aplikowanie do tej firmy, brak dojazdu firma w szczerym polu bucowate kierownictwo. Firma dno która nie szanuję ludzi ani ich czasu.

A... A
@Hugo

Po co kłamstwa, że brak dojazdu. Dojazdy są dla pracowników i to darmowe, skoro stwierdzili na testach, że nie dasz sobie rady to kulturalnie podziękowali, po co potem ktoś ma się męczyć z kimś kto nie ma sprytu, nie każdy się nadaje, pracuje tam 1200 osób i jakoś nie narzekają, ja pracuje tam 14lat,

PopieramHugo
@A... A

(usunięte przez administratora)jeśli pracujesz tam 14 lat to znaczy, że masz coś z (usunięte przez administratora). Kolejny(usunięte przez administratora) z HR-u dementujący niewygodne komentarze ludzi. Ludzie pracują w DS bo nie mają wyboru. Lipa z robą z robotą w regionie więc idą gdzid muszą. Żadna elita zawodowa która ceni swój czas i doświadczenie nie będzie pracować w DS.

Hugo
@A... A

Po co mam kłamać. Starałem się o stanowisko logistyczne a więc stanowisko zaopatrujące twoje(z całym szacunkiem) "sprytne" stanowisko na którym nawet małpa z rodziny naczelnych jest w stanie montować elementy z tą różnicą, że ona dostanie banana a ty papier którego zjeść nie możesz. Ot cały twój spryt. Przyjść po to żeby pokazać że się potrafi, zmarnować pół dnia, żeby usłyszeć od Pani z HR "niestety, ale kierownik nie jest zainteresowany współpracą" a jedyną jego rolą było zaprowadzenie Na stanowisko i wyprowadzenie z hali, taki kompetentny kierownik, że aż panią z HR wysłał żeby mi podziękowała, bo jest zbyt ważny by sam to zrobił. Dno, odradzam szczerze, pomimo wielu negatywnych opinii zasłyszanych od byłych i obecnych pracowników przeróżnych działów, to jednak chciałem się przekonać sam na własnej skórze jak jest, i jest jak mówią i piszą. Ponoć oddział w DE nie zbankrutował tylko "jest w stanie restrukturyzacji" a więc zwał jak zwał, ale to nie miejsce dla ludzi którzy mają inny wybór współczuję tym co muszą i pozdro tym co mają niskie poczucie własnej wartości.

Damian

(usunięte przez administratora) w lesie w szczerym polu przy głównej trasie do którego dowożą prywatnym transportem? Coś tu śmierdzi. Dr. Schneider jest w stanie upadłości „w trakcie” poszukiwania inwestora. Jedno z tych miejsc gdzie nie szanuje się ludzi oraz ich pracy. Podczas darmowych „testów” wstępnych czaple z HR robią dobre wrażenie o firmie jednak po rozpoczęciu pracy czar pryska. Wykorzystywanie, narzucanie nieludzkich norm i obowiązków - nierealne do spełnienia. Zmuszają do pracy w weekendy pod groźbą zwolnienia. Pracujący tam ludzie to dzicz. Jedno z najgorszych zakładów pracy w Polsce. Nie polecam nikomu.

@Damian

Dobrze, że przynajmniej dają niektórym tę pracę, mnie nie dali, choć jeśli chodzi o dyspozycyjność, chęć robienia dwunastek plus weekendów byłbym na to chętny, ale jak nie chcą to nie.., pewnie za dużo taki pracownik kosztuje..

Dzicz
@Damian

O to widzę, że pan hrabia już wszędzie w Polsce pracował, skoro ma wyrobiona opinie o najgorszym zakładzie w Polsce. Jak pracujesz po tydzień, miesiąc w każdej to nie dziwne, że już nie masz gdzie iść. Cała Polskę przeleciałeś. A próbuj szczęścia za granicą, może Dr. Schnedier Cie weźmie w Niemczech do roboty?

Hrabia Damian
@Dzicz

Ile dostajesz od firmy za prostowanie negatywnych postów o Dr. Schneider? Wracaj dzikusie do roboty 5 dni w tygodniu + weekendy dzień i noc hahaha. Wskakuj na paleciaka i śmigaj z paletami - to jedyne co potrafisz. Pozdrawiam Hrabia

Vipera

Masz słuszną rację dużo osób przychodzi i po pierwszej wypłacie delikwenta nie ma lub jest na L4 Pracować się nie chce tylko narzekają a to przecież zakład produkcyjny tu ważna jest norma, jakość i współpraca.

@Vipera

A myślisz, że jak jest na odwrót to lepiej jest? Nie, bo wtedy pokażesz, że jesteś lepszy od cudzoziemca, zrobisz parę sztuk na normie więcej i wylecisz tak samo, tylko nie z własnej woli, już wiem czemu mnie nie przyjmują.

Viva
@Damian

" Nieludzkie normy", chyba żart. Owszem normy nie są małe, narzucanie obowiązków a niby jakie oprócz wykonania normy. Dla ludzi którzy chcą brać pieniądze za darmo zawsze będzie źle. Może miodu nie ma, ale też nie tak źle jak z opisu Damiana. Darmowe testy, a może jeszcze zakłady powinny płacić za rozmowę kwalifikacyjną, żeby Panu/Pani chciało się wyjść z domu. Tragedia jak ludzie są roszczeniowi, wszystko im się należy ale nic od siebie.

@Damian

Śmierdzi Twój wpis, upadłość dotyczy fabryki w Kronach -Neusses.A jak odniesiesz się do fabryk w Chinach, USA,czy Hiszpanii???Kłamstwo,Radomierza ma się dobrze, otworzyli nowe linie montażowe dla samochodów elektrycznych w JG.Normy za wysokie?Dziwne,że zakład produkuje i wysyła non-stop.Zmuszają do pracy??? ŻART ROKU...w Polsce nie ma przymusu pracy,nikt nikogo nie ciągnie za nogę,do pracy w DS.Testy?Są,bo muszą być,by przyszły pracownik wiedział,z czym się mierzy.Widać,że oblałeś z kretesem rekrutację,skoro taki wpis.I powiem tak:BARDZO DOBRZE,lewych,roszczeniowych nierobów w DS nie potrzeba.Ktoś Ci dobrze napisał...WIEŚNIAK CIĘ SPŁODZIŁ,A DZICZ URODZIŁA...to dopiero wstyd.Taki kozak w necie,a (usunięte przez administratora) w świecie.Śmieszą takie komentarze Damianku,jak Twój...jutro DS będzie miał niezłą bekę...ale już nocka zacznie brechatać się z Damianka.I to jest piękne...jadą po rajtuzach Damiankowi,aż ponad normę.

abcd
@Damian

Zgadzam się z każdym słowem. Tylko że dopiszę: Na linkach są tacy, którzy mogą chodzić na papierosy co 40 minut, drugi stoją w telefonie co chwili — nigdy nie podejdzie nie pomoże. A jest tacy, które muszą robić swoje, pomagać wszędzie i robić naprawy — bo im nie wolno stać ni sekundki. Kierowniczkam to nie ciekawe co się dzieje na linkach — dla nich główne normę zrobić.

@abcd

Te, Ukrainiec. Są jeszcze tacy, którzy na wszystko kręcą głową bo "ni panimaju" i non-stop nawijają do ciebie w innym języku niż polski, i jeszcze są zirytowani faktem, kiedy ktoś go nie rozumie.

Obiektywny

Jeśli ktoś szuka "prawdziwych" informacji na temat firmy i warunkow pracy tutaj to powodzenia. Zobaczcie na opinie o drexie i innych dużych firmach. Kopiuj, wklej. Zawsze znajdzie się jakiś "geniusz" ze swoim słabym życiem, którym dowalaniem innym poprawia sobie jakość życia. Zenada....

@Obiektywny

A co sądzisz o tej firmie, bo nie wiem, masz pozytywne zdanie? Obiektywnie to firma odświeża ogłoszenia na olx, więc dalej prowadzi nabór kandydatów, w dodatku niektórych pracowników nie chcą przyjmować, ludzie się głośno zwalniają i komentują, więc coś jest nie halo.

Obiektwny
@Patryk

Firma jest stabilna, od nowego roku naprawdę dala duże podwyżki. Firma jest duz, ponad 1209 pracowników więc to chyba logiczne, że są rekrutację. Ludzie się głośno zwalniają? A co to znaczy, że jeden lub drugi typ wyleciał za alkohol czy inne i pluje jadem na jakimś portalu? Jeśli ktoś ma taki stan umysłu to komentuje anonimowo. Jak by firma zrobiła coś nieprawidłowego to poleciałby do inspekcji pracy albo sądu. Więc sam sobie odpowiedź.

To samo
@Patryk

A Ty byś przyjął pracownika, który Ci nie pasuje? Prawo pracodawcy wybrać sobie najlepszych kandydatów. Jedni się dostają, inni nie. Czy inne firmy robią inaczej? Nie

Dr. Niestabilny
@Obiektwny

Stabilna? Stabilnością nazywasz fakt, że dopiero po 3 latach masz możliwość podpisać umowę o pracę bezterminową? Hahaha śmieszny jesteś. Do tego czasu podpisujesz 3 umowy(1.Umowa o pracę na okres próby 1-miesiąc 2. Umowa o pracę na okres próbny 11-miesięcy 3. Umowa o pracę na okres próbny 2-lata) W którym CYWILIZOWANYM kraju człowiek musi przez 3 lata udowadniać, że nadaje się na stanowisko? Śmieszne

….
@Patryk

To fakt ogłoszenia odświeżane co chwile , w ogłoszeniu napisane ze skontaktują się z każda osoba która wyślę cv co jest absolutnie nieprawda. Panie z biur chyba wybierają sobie kogo przyjąć a kogo nie.

Ty jedyny

Nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który mówi o zmianie pracy. U większości kończy się na mówieniu. Nie licz, że ktoś za Tobą zapłacze, zatęskni. Jesteś kolejnym numerem personalnym. Jeśli kierownik powie Ci, że tak od zaraz nie da się, to nie dlatego że jesteś wyjątkowy.

@Ty jedyny

O czym ty mówisz, ja się tam nawet nie dostałem do pracy, więc i tak muszę szukać w innym miejscu, ja poruszam tematy związane z rekrutacją.

Damian

Zakład wybudowany w szczerym polu w lesie przy głównej drodze w kierunku Jeleniej Góry. Dojazd tylko transportem pracowniczym. Kto o zdrowych zmysłach buduje firmę na odludziu? Ludzie pracujący tam to DZICZ z okolicznych wioch. Wieśniaki bez kultury i szacunku do innych. Strefy produkcyjne obsługują stare baby komunistki kastratorki. Zmuszają ludzi do bezpłatnych „testów” wstępnych. Nie polecam nikomu o zdrowych zmysłach pracy tam.

Co do pracowników z Ukrainy to może jeden na dziesięciu się nadaje do pracy lesery nygusy robić się im nie chce

????nik

Przyjdź i zobacz jak na wtryskarnie pracują

@????nik

a możesz to opisać, bo w sumie nie każdy będzie miał szansę przyjść... chodzi o cały dział czy część?

Patryk

Jest pewna osoba co lubi ich przyjmować, nie ważne są testy, więc po co marudzenie :)

@Patryk

Lubi? A skąd takie pozytywne nastawienie? no chyba, że nie jest tak jak wyżej i każdy robi ponad normę? a te testy to jakie miałyby być, że nagle uważasz je za nieistotne?

@Magdalena

Uważam, że testy powinny wyglądać w ten sposób, że jeśli pracownik w ciągu tygodnia nie wyrabia wcześniej ustalonej jak na swoje możliwości normy to znaczy, ze nie chce mu się pracować, natomiast w pierwszych chwilach jak ktoś widzi pierwszy raz dane stanowisko to nie ma szans aby nauczył się na 100% wykonywać szybko i sprawnie swoje obowiązki, to jak jak z nauką na rowerze, nikt od razu nie nauczył się jeździć, od razu nikt też nie pojedzie autem, bo mu zgaśnie. A odnośnie kwestii dlaczego cudzoziemców przyjmują i jak powstaje tzw. postojowe (tak, są pracownicy co potrafią wywołać to zjawisko) nie będę poruszał, można to zachować dla siebie.

Zasmucę cię, ale jeśli cię nie przyjęli to musiałeś być naprawdę kiepski w tym, co robiłeś :) Zakład nie upada, wręcz przeciwnie, ma się bardzo dobrze i w Jeleniej Górze stoi już kolejny zakład + pracownicy dostali całkiem niezłe podwyżki. Przeciez droga wolna, zgłoś do PIP, że nie zdałeś testów. Na pewno się uśmieją.

@Anonim

Widać z jaką osłodą ta odpowiedź została wstawiona, bardzo ciekawi i dwulicowi ludzie tam pracują, w dodatku druga kwestia nie została zanegowana, ale ktoś ustosunkował do tego :) jako anonim, niezły PR :), ale ja już w nie jednej fabryce robiłem i zwykle byłem nadproduktywny, może nie zostałem przyjęty aby innym ludziom nie zabrać chleba - a to faktycznie, śmieszne nie jest.

@Anonim

Cd. po zgłoszeniu do PIP mogę żądać wynagrodzenia za wykonaną pracę w formie pół etatu 4/8 za jeden dzień np. na umowie zlecenie, to po pierwsze Anonimie, bo testy to jako taka praca nie ważna jak się nazywa i jaka jest jej forma, a po drugie zrobiłem niemal dwie skrzynie z częściami za co byłem chwalony przez współpracownika, że dobrze mi idzie, coraz szybciej i tak dalej, a więc wyniki testów są fałszowane, albo nazwijmy po imieniu fakty, opierane są na braku po prostu bycia człowiekiem narodowości Ukraińskiej lub wcześniejszych wynikach, które także nie są prawdziwe, a po trzecie po takich testach nie da się poznać pracownika gdyż ludzki mózg tworzy kilkaset neuronów dziennie, co znaczy, że tak powstają nawyki, odruchy itp. to trwa czasem nawet kilka tygodni, więc nie można w ten sposób ocenić pracownika czy się nadaje na stanowisko, ale to już inne sprawy i ludzie choćby byli mądrzy z niskim ilorazem inteligencji nie ogarną tego. Dziękuję, ale nic nigdzie nie zgłosiłem, to wszystko z mojej strony, powodzenia pracownikom w pracy.

Omijajcie zakład w Radomierzu szerokim łukiem! Po tym jak Główna siedziba w Niemczech padła to tylko czekać aż tutaj w Radomierzu będzie tak samo a z tego co słyszałem to nie jest dobrze :)

Vipera

Na pewno to słyszałeś na palarni, tam tylko takie nowinki. Pieniędzy na święta nie będzie a tu niespodzianka pieniądze były, zakład już od paru miesięcy zamykają a tu niespodzianka po nowym roku otwierają nową halę w Jeleniej Górze. Pracowniku jak wyżej w nicku co kala swoje gniazdo odchodami pisz to co jest wiadome a nie zebrane wiadomości nie mające pokrycia i mijają się z prawdą

Lamellen

Taaa,zamykają...na klucz,na święta :).Akurat w Kronach zakład dobrze prosperuje,pracownicy otrzymują wynagrodzenia,również premię świąteczną.Nieładnie tak kłamać.Po co???Ech,jedna pani drugiej pani powiedziała... wiadomości z pierwszej ręki.

@Lamellen

Oczywiście wiadomości z Pierwszej Ręki :)

Jola
@Vipera

Co z tego że otwierają jak grosze płacą, i bardzo dużo wymagają .

@Jola

Wymagania są takie jak w każdym zakładzie produkcyjnym: dyspozytywność, jakość, ilość a co do zarobków są jakie są. Podwyżki standardowo są raz w roku.

@Vipera

zarobki są jakie są? czyli tak naprawdę obowiązki jak w każdym zakładzie a zarobki to już niekoniecznie? o ile potencjalnie są gorsze?

Ty Pracownik Nie Interesuj Się!! :)

W mieście Jelenia Góra poszukiwano kandydatów do pracy jako Konsultant SAP. Czy ktoś aplikował na ofertę firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.? Jak wrażenia z rekrutacji?

TikTok

W ogóle to coś nowe — wcześniej takiego nie było. Sam SAP wprowadzili tylko z półtora roku temu. Złóż aplikacją i dowiedz się. Sprobować można zawsze.

Gość do walki z GoWork

Informuję, że podane informacje na tym portalu są nieprawdziwe. Już wiesz jak internet jest pełen zawiści i SPAMu a TUTAJ jest go najwięcej. NIE DAJ się w to wciągnąć. Chcesz pracować złóż podanie i sam się przekonaj. Gość do walki z GoWork

Gościówka walcząca z GW
@Gość do walki z GoWork

Zgadzam się, opinie na tym portalu są często jednostronne i bardzo krzywdzące . Żeby wyrobić sobie zadnie na temat jakiegokolwiek pracodawcy czy miejsca pracy, trzeba po prostu się tam znaleźć. To tak samo jak z brukselką - są amatorzy i zagorzali przeciwnicy. Ale jeśli nie spróbujesz, nie będziesz wiedział czy Ci smakuje czy nie.

@Gościówka walcząca z GW

Pracuję tam dużo ludzi dwulicowych, lubiących sensacje

@Paweł

No i z czego miałoby to wynikać, że tyle tego typu osób tu jest? Takie rekrutują czy warunki pracy i atmosfera mogłyby na to jakoś wpływać? Ludzie są podatni?

Wtryskarnia zmiana A

Jak innym odpowiada ze musza robić za kogoś to już nie moj problem. A Pani A może powinna przenieść się do sprzątaczek skoro lubi tak sprzątać .. skoro bierzemy te same pieniądze to pracujmy po równo ale wiadomo kto liże (usunięte przez administratora) skoczka i kierownikowi ma lżej … Może najwyższa pora żeby to skoczkowie zaczęli robić naprawy w końcu to należy do ich obowiązków a nie chowają się po szatniach kawkę piją albo zbierają ploteczki

@Wtryskarnia zmiana A

O widzę że tu Zazdrość przez ciebie przemawia, a wzięłabyś się lepiej do pracy a nie i jadł siejesz

Dr.Schneider Kronach.
@Wtryskarnia zmiana A

Obowiązkiem skoczków robić naprawy????Gdzie tak pisze??To wyczytane zostało na owym portalu???Bo w obowiązkach skoczka tego nie ma.Ładnie to tak kłamać i pisać kalumnie???Fe, nieładnie,nawet nie godzi się... .I proponuję nie rób za innych,rób za siebie...zapiera...dalaj na powierzonych maszynach,bo za to Ci płacą.Czego nie rozumiesz???Obowiązków operatora,czy pracownika??? Było czytać,co się podpisuje ... .Skoro nie Twój problem,to po co się udzielasz???Łeb w maszyny i dajesz ostro...po co pisać kłamstwa???

Łucja
@Dr.Schneider Kronach.

Ruszyło Cię bardzo, pewnie jesteś skoczkiem? Słuchaj, pod koniec sierpnia szukali pracownika porządkowego do Bolkowa, może wiesz, jakie zarobki na sprzątaniu są teraz? I czy będą jeszcze dawali taką pracę w tym roku?

Zofia

Zawsze było że kto się podlizuje i wie komu to ma lepiej a na wtryskarni to już wogole czas to zmienić

@Zofia

????????????????????????

@Ola ola

Ogarnij się zajmij się swoją pracą, Agnieszce Daj spokój przecież to nie od niej zależy że musi sprzątać co jej dają to robi

@Ola ola

Jak tak bardzo jej zazdrościsz tego sprzątania to idź do kierownika i powiedz że też byś chciał chciała sprzątać halę na wtryskarni, i tyle????

Wtryskarnia zmiana A

Jak zwykle tam nic się nie zmienia jedni ciagle bez maszyn a inni zapueprzaja za trzech . Pani Agnieszka to się nie narobi albo na sprzątaniu albo na naprawach w ciągu roku może z dwa miesiące przerobi na maszynach a wszystko za przyzwoleniem kierownika i gdzie tu szacunek do innych.

@Wtryskarnia zmiana A

Aj kobieto Ale ty masz problem, dopiero co przyszłaś tutaj do pracy, i dają ci cztery maszyny żebyś się nauczyła mnie pracować półki maszyny nie idą na 100%, a idą na 70%, bo jak pójdą na 100% to się posrasz na tych czterech maszynach jak ci będą dawać po dwie maszyny teraz

@Wtryskarnia zmiana A

Ciesz się że nie przyszłaś w roku 2020 bo byś dostała cztery maszyny i te maszyny weszły na 120%, a obecnie jesteś na przyuczeniu i te maszyny idą na 60%. To nie narzekaj bo jak te maszyny pójdą na 100% to sobie nie poradzisz

Chętny do pracy

Dzień dobry czy to prawda, że Schneider ogłasza niedługo upadłość? Czy to prawda, że pracownicy nie dostają pensji?

Marzena
@Chętny do pracy

A skąd masz ogólnie takie infomacje?

Stad
@Marzena

@Stad

Upadłość dotyczy wyłącznie oddziałów na terenie Niemiec. Pozostałe oddziały (USA, China, Spain and Poland) nie ogłaszają upadłości. https://www.rtl.de/cms/automobilzulieferer-dr-schneider-ist-insolvent-kann-eine-sanierung-das-traditionsunternehmen-retten-5005738.html

aaa
@Gość

Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie firmy w. Polsce na dłuższą metę jak spółka matka ogłasza upadłość? W Niemczech co prawda upadłośc jest inna niż w Polsce i bardziej wygląda jak restrukturyzacja ale ceny energii robią swoje.. Pracownicy walczcie o odprawy ew szukajcie nowej pracy

@Gość

Bingo, właśnie tak. Polska prężnie działa i się rozwija.

Ola ola

Wypłata ma być podobno 13/14 , wychodzi na to że oni sami nie wiedzą Czy wypłaty będą

Kolo

Czy dr Sznajder ogłasza upadłość i wkracza syndyk w Radomierzu

Dr Schneider
@Kolo

Nie,nie ogłasza upadłości,bo i czemu.Upadłość dotyczy li i tylko zakładu w Kronach.Polski Schneider działa prężnie.

@Ola ola

I co ostatecznie już normalnie mieliście? I ogólne to odnieśli się do całej tej sytuacji, tłumaczyli coś?

@Magdalena

Tak, wypłata była już chyba 3 października. Tłumaczyli to mniej więcej tak, że ze Schneiderem w Radomierzu wszystko jest super i nie zagraża mu żadna upadłość.

Magdalena

haha, ładnie wyjaśnione. ;) no ale to dobrze, szkoda, żeby ludzie się stresowali niepotrzebnie. A skoro jest tak super to będzie można wkrótce w takim razie liczyć na jakieś podwyżki?

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. szukała niedawno pracowników w mieście Radomierz. Kto podzieli się opinią na temat pracy w tej firmie?

Opinia

Praca zależy od tego, do jakiego kierownika i zespołu trafisz. W ogóle jeśli lubisz pracować — to będziesz. Mamy za wysokie normy, ale radzimy z nimi na siły. Dzień na dzień różni się — kiedy dobrze, kiedy nie. Możliwości rozwoju karierowego — nie ma — tylko ładnie piszę o takiej możliwości w ogłoszeniach. Jeśli zainteresowana tylko w stabilnej prace — to poradzisz sobie. Jeszcze czasem trafie się, że przerzucają na inny projekty, ludzi niektóry tego nie wytrzymują, ale ja takie różne lubię.

Zostaw merytoryczną opinię o Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. - Radomierz

• Jak się pracuje w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 9 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.