Opinie o Selgros24.Pl (Selgros Pl Sp. Z O.O.) w Poznań

Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego. Oferujemy pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Działamy w 15 polskich oddziałach, zatrudniając przeszło 4000 pracowników. PROFIL SPRZEDAŻY Selgros jest profesjonalnym partnerem dla wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą – w szczególności dla gastronomii, cateringu, hotelarstwa, handlu detalicznego, a także sklepów, kiosków czy stołówek oraz instytucji opieki społecznej i placówek oświatowo-wychowawczych. Naszymi głównymi atutami są przede wszystkim korzystne lokalizacje sklepów, a także przestronność hal sklepowych oraz bogata oferta asortymentowa w atrakcyjnych cenach. Godziny otwarcia naszych hal dostosowujemy do potrzeb klientów. Ponadto staramy się zapewnić jak najwyższą jakość i sprawność zakupów dzięki fachowemu personelowi oraz skomputeryzowanemu systemowi obsługi klientów. W naszej ofercie znalazły się artykuły spożywcze i przemysłowe specjalnie dostosowane do wymag

Branże: Przemysł spożywczy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Selgros PL Sp. z o.o. w Poznań

Klient

Euro Cash pewnie teraz płacze. Selgros budżet zrealizował, ma coraz więcej klientów profesjonalnych i się rozwija dalej. Głupi ten kto myślał, że się nie utrzyma na rynku. Co do pracowników, bez pracy nie ma kołaczy, a początki są trudne wszędzie.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Basia

Tak

Pragnę oszczędzić innym czasu, szczególnie jeżeli rozpatrują oferty pracy w biurze. Sposób przeprowadzenia rozmowy na miejscu z (usunięte przez administratora)był dla mnie niemiłym zaskoczeniem. Pytania rodem z tych, które można wyszukać pod hasłem ,,100 potencjalnych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej”, z kategorii ,,dziwne i podchwytliwe” typu inne zastosowania ołówka (które było popularne dziesiątki lat wstecz, kiedy nikt o tym nie wiedział). Myślałam, ze nikt już nie zadaje takich oklepanych pytań. Brak jakiejkolwiek weryfikacji wymagań jeżeli chodzi o język i umiejętności. Moim osobistym faworytem było pytanie o to, jakim zwierzęciem bym była i dlaczego... czekałam na pytanie, który owoc najlepiej reprezentuje moje cechy osobowości. :) Nigdy nie wyszłam tak zażenowana z rozmowy kwalifikacyjnej ze względu na jej poziom.

@Ania

Czyżby chodzilo o dział zakupu non food?

Czyli jednak ma tak na co dzień :) Na szczęście znalazłam pracę w miejscu, gdzie nie pytają o zwierzęce alter ego a o umiejętności.

Aneta

Mam pytanie - czy firma Selgros w ogóle zatrudnia? Te same ogłoszenia wiszą na GO WORK od kilku miesięcy - dot. Poznania, oferta głównie na różne stanowiska asystenckie. Nie chce się wierzyć, że przez tak długi czas nie znaleźliście Państwo idealnych kandydatów do pracy. Mam wrażenie, że ogłoszenia służą tylko do zbierania danych kontaktowych... Przyznam, że jest to frustrujące dla osób od dłuższego czasu szukających pracy.

Ser
@Aneta

i głównie pracowników hali.... Zatrudniają, ale tam jest taka rotacja, że i tak większość szanujących się ludzi pracuje tam chwile.

Czesław

Dodatek covidowy co miesięczny kiesy wpriowadzicie? Jest ZERO, a w innych marketach mają po 500 co mieisąc, a tutaj? ZERO. Polaczki (usunięte przez administratora) za psi grosz jak zawsze...

Kaha
@Czesław

Nie wprowadzą, bo nikt się o to nie potrafi upomnieć :D A jak się upomni, mogą zwolnić, więc ludzie nie będą ryzykować. Praca w selgrosie spełnieniem najskrytszych marzeń dla niektórych.

Eliza

Dzień dobry, Obecnie prowadzona jest rekrutacja na pracownika działu finansowego. Zastanawiam się nad zmiana pracy, ze względu na dużą stagnację stanowiska. W ogłoszeniu zawarta jest informacja "możliwość rozwoju kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia i kursy," Czy ktoś wie jak to wygląda? Jakiej płacy można się spodziewać? Często na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca wiele obiecuje ale rzeczywistość jest inna.

qwerty
@Eliza

tez patrzyłam na tą ofertę ale po rozmowach ze znajomymi którzy tam pracują - zrezygnowałam Dodam że wcześniej startowałam na inne stanowisko. Niestety Selgros nie ma w zwyczaju informować że zakończył rekrutację

Czesław
@Eliza

W markecie, molochu chcesz rozwój? Hahaha. No comment

Anaibav

Wiecie coś o pracy w dziale IT? Atmosfera, rozwój? Polecacie?

Dario

Słabe zarobki . Praca na stanowisku Technika obiektu polega na odpychaniu toalet, sprzątaniu i babraniu się w najgorszym (usunięte przez administratora) ,to praca bez większych perspektyw przedłużana na parę miesięcy (brak zatrudnienia na czas nieokreślony). Stres i przede wszystkim BRAK SZACUNKU dla człowieka i jego pracy. Ludzie ambitniejsi którzy chcą coś osiągnąć odchodzą gdy tylko zobaczą, że praca w bałaganie to norma. Zero organizacji pracy. Kierownicy beż doświadczeń i kompetencji. Po miesiącu pracy w tym miejscu należy je opuścić z powodu braku perspektyw na cokolwiek. Z uczciwymi zarobkami włącznie.

Młody człowiek

Byłem w Poznaniu Selgrosie na stażu. Na rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o stażu z szansą o pracę na stanowisku adekwatnym do mojego wykształcenia. Chcę wszystkie młode osoby ostrzec przed tym pracodawcą . Obiecują gruszki na wierzbie a przy tym stres, wymysły przełożonego i przede wszystkim BRAK SZACUNKU dla człowieka. (usunięte przez administratora)to smak codzienny ze strony pracowników biurowych. Myślę, że byłem (usunięte przez administratora)za którego firma dostała pieniądze z Unii. Co pół roku nowa umowa. Orałem w tej firmie jak wół i nawet nie dostałem referencji bo pracodawca miał taki kaprys. Teraz mam w (usunięte przez administratora) te referencje i Selgros omijam szerokim łukiem. (usunięte przez administratora)

halawrocławkrakowska
@Młody człowiek

Kultura biznesowa obecna w Selgrosie sprawia, że pracownik może czuć się źle i niepewnie w pracy. Gdy opowiadam znajomym, w jaki sposób Selgros zwalnia pracownika, budzi to zdumienie i niedowierzanie. Takie doświadczenie mnie spotkało. Wypowiedzenie umowy o pracę zostało wręczone mi na około 60 minut przed końcem mojego dnia pracy. Dano mi około 60 minut aby opróżnić szafkę, oddać ubranie pracownicze oraz kartę obiegową z podpisami. Nie powiedziano mi jak jest przyczyna wypowiedzenia pracy przez pracodawcę. Moja umowa o pracę miała zakończyć się pod koniec przyszłego roku. Przez cały dotychczasowy okres mojej pracy, do chwili którą tutaj opisuję, pracodawca ani razu nie udzielił mi nagany, upomnienia czy jakiejkolwiek innej uwagi która dla mnie byłaby oznaką, że jestem złym pracownikiem którego należy zwolnić z pracy. Dlatego całkowicie niespodziewana była dla mnie sytuacja, gdy kierownik hali poprosił mnie o zajęcie krzesła, i stojąc nade mną, odczytał mi treść wypowiedzenia. Po odczytaniu treści wypowiedzenia i podaniu mi do podpisu tego dokumentu, nie padło ani jedno zdanie, żadna, jakakolwiek informacja o powodach, dlaczego tak nagle i niespodziewanie pracodawca postanowił rozwiązać ze mną umowę. Ten dzień pracy, który zaczął się dla mnie normalnie, zakończył się moim „dziękuję” i „do widzenia” które trafiło do pleców kierownika Selgrosu po tym, jak odebrał ode mnie podpisany dokument, którego treść została mi odczytana chwilę wcześniej. Taką żenującą i niezręczną sceną w której kierownik Selgrosu bez słowa odbiera ode mnie egzemplarz wypowiedzenia z moim podpisem, a następnie odwraca się do mnie plecami. Niecodzienne zadanie i rola do spełnienia. Trudna rola jak mi się zdało w tamtej chwili. Bo choć prawo pracy pozwala pracodawcy rozwiązać z pracownikiem umowę na czas określony bez podania powodu takiej jego decyzji, to zasady dobrego wychowania oraz uczciwość które powinny stanowić zasady nadrzędne w relacjach międzyludzkich w miejscu pracy, nie wyłączając kadry kierowniczej z tych relacji, sprawiają, że zwalniany pracownik nie ma poczucia, iż został zlekceważony. Tego zabrakło w tej trudnej sytuacji, w jakiej pracodawca mnie postawił. Kultura biznesowa na wysokim poziomie i uczciwe traktowanie pracownika to, w moim przekonaniu na chwile obecną, duże wyzwanie dla menadżerów Selgrosu. Odpowiednie umiejętności i wiedza. Poczucie zlekceważenia i upokorzenia przez stronę silniejszą w tej umowie już mi przeszło. Kolejnego pracodawcę będę wybierać z większą rozwagą.

@Młody człowiek

A jakieś przykłady mobbingu lub wymysłów można poprosić

Joo
@halawrocławkrakowska

To dobrze że na koniec dnia a nie na początku. W moje byłej pracy kasjerce dano wypowiedzenie na początku pracy, jak potem pracować jeszcze 8 godzin. O jeszcze kolejny bezsens to że dawano ludziom wypowiedzenia tak że ostatni dzień pracy przypadał na popołudniowej zmianie, która jest cięższa bo trzeba było zamknąć sklep.dobrze tylko że ten (usunięte przez administratora) już nie istnieje. Decyzje podjęte z góry, doprowadziły sklep do upadku.

Centrala Poznań

Miałam okazję pracować w Centrali Selgros i był to najgorszy okres w mojej karierze zawodowej. Ciągły stres, bardzo sformalizowana atmosfera, konflikty między dyrektorami, które utrudniają codzienną pracę oraz nadmierna biurokracja są na porządku dziennym. Kiedyś jeden z dyrektorów zrobił aferę, ponieważ w mailu do kolegi z działu, ktoś użył zwrotu "hej". Selgrosa nie polecam w szczególności osobom młodym. Jeżeli cenisz sobie elastyczność i rozwój - omijaj tę firmę szerokim łukiem.

Panna K

Witam czy jest ktoś tutaj kto pracuje obecnie w Selgrosie w Poznaniu ? Chodzi mi wózki widłowe i wykładanie towaru ?

Albedo
@Panna K

Może napisz co byś chciała wiedzieć?

Roman
@Albedo

Na jakiej zarobki mniej więcej może liczyć magazynier wozkowy

Ken

Zdecydowanie odradzam. Nigdy nie pracowałem w firmie z tak nadętym i niemiłym kierownictwem. Każde pytanie traktują jak wielka obrazę majestatu. Nawet na pytanie czy można iść do toalety można oberwać złośliwym tekściem. (usunięte przez administratora)

Robert Szumowski

Witam wszystkich którzy ciężka pracują w obecnych czasach bez żadnych testów jak w Selgrosie , zarobki małe (usunięte przez administratora)zł na miesiąc jak masz uprawnienia na ruski dostaniesz (usunięte przez administratora)zł na rękę , gdzie normalnie wyskowy ma (usunięte przez administratora)zł minum jak chcesz pracować jako wyskowy polecam ich firmę zewnętrznią falwork tam dostaniesz (usunięte przez administratora)zł na rękę jako wyskowy dziwna polityka prawda pracownikom nie dają a ulicznym z doskoku dają ???? , informuje wszystkich że w chwili obecnej w selgrosie s powodu panademi każdemu zabierają od czasu do czasu premie , a muszę wspomnieć Selgros i polityka pracownika dają najniższą pesję (usunięte przez administratora)brutto a resztę doliczają jako premia , i tu jest problem ludzie tam pracujący boją się iść na l4 bo zawsze zabierają 100% , pracodawca jest panem inaczej i kierownicy hali

@Robert Szumowski

Co za analfabeta to pisał. Ty zamiast iść do pracy to lepiej pójdź do szkoły dalej się uczyć.

Ice Man

witam wszytkich bony swiateczne są dodatek do wakacji są w bonach teraz przeliczmy w selgrosie zarabiasz (usunięte przez administratora)zł na miesiąc neto chyba ze jesteś wyskowym i zarabiasz jedyne (usunięte przez administratora)zł neto zarobki sa mega nieskie . do tego do chodzi zabierani za l4 zawsze biora 100% nie wazne ile dni weżniemisz jak ci sie trafi :-) pracownicy biora zawsze max bo wiedzią że i tak będą mieli odebrane 100% . wiem bo sam tam pracuje :-) inaczej najnisza krajowa plus premia ale premia nie jest w postawie wiec moga ci ja odebrać za bule (usunięte przez administratora) i tak z regóły jest . ludzie s tamtąt sie zwalniają łańcuchowo

hot girl
@Ice Man

Ale anal fabetów przyjmują...

NICK

a te negocjacje na czym polegają ...

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Selgros PL Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Potrzebujesz pracy, czy umowy?

Albedo

Chodzi ci o umowę o pracę? Dostajesz od razu. Jeśli chodzi o umowę na czas nieokreślony to na ogół dostajesz umowę próbną na 2/3 msc, potem na rok, kolejna na rok/dwa lata i dopiero potem jest nieokreślona. Ewentualnie możesz sobie wynegocjować przy ewentualnym awansie trochę wcześniej, ale o to ciężko.

Panna K

Pracuje pani obecnie w selgrosie ?

Czy w Selgros PL Sp. z o.o. są paczki/bony świąteczne?

Matikol

Tak są na swienta .dla dziecka też

EWA

BONY W ZALEZNOSCI TEGO JAK KTO DLUGO PRACUJE A PACZKI OD CZASU DO CZASU.

Jan
@EWA

Tyle się dowiedziałaś przez te 11 lat? Słabo, bo: bony niezależnie do stażu, a za to od dochodu na członka rodziny (możesz przyjąć się miesiąc wcześniej, a dostaniesz tyle, co weterani w tym samym przedziale dochodów). Paczki za to wyłącznie raz do roku w grudniu, ale w tym roku chyba pierwszy raz nie było, za to więcej poszło na bony.

@Jan

Paczek dla pracowników już nie ma. Też słyszałam, że zamiast nich miała zwiększyć się wartość bonów, ale póki co nie widać tego w ogóle. O bon można wnioskować dwa razy do roku (wielkanoc, boże narodzenie), raczej symboliczne kwoty. (Wcześniej były drobne paczki ze zwykłymi słodyczami, łącznie warte jakieś 40 zł)

ewa
@Jan

Tak pracowalam tam ,11lat i jak ktos pracowal dlugo to mial bony gdzies za (usunięte przez administratora)a ktos z krotszym stazem bony o mniejszej wartosci. Bony byly tylko raz w roku ,w swieta w grudniu i paczki (usunięte przez administratora)Kasjerki mialy sprzatac wszystkie kasy, gdy klientow nie bylo.Podstawiali tajemniczych klientow do kas, z pochowanym towarem to (usunięte przez administratora)...

HN

Odradzam. (usunięte przez administratora), kiepska atmosfera i chaos. Jeśli w sieci ogłoszenie o pracę jest non stop aktualne, to coś to mówi o firmie. Ogromna rotacja, bo mało kto tam nie chce pracować dłużej.

Wrocław

Słychać głosy o większych zwolnieniach na halach. I to chyba nie tylko u nas.

@Wrocław

Zwolnienia?? Pierwsze słyszę. Raczej szukają wsparcia i zatrudniają.

@Wrocław

Zwolnienia?? Pierwsze słyszę. Raczej szukają wsparcia i zatrudniają.

paco
@Wow

... i dlatego usunęli większość ogłoszeń?

paco

Proste jest to, że sami nie wiedzą, co robić. Jednego dnia tną przyjęcia do pracy, a następnego szukają nowych ludzi. Bo może się zdarzyć gdzieś duża kwarantanna, albo trzeba odpowiedzieć na działania innych sieci. A czy uaktualnią, zobaczymy. Ja wątpię.

Zostaw merytoryczną opinię o Selgros PL Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Selgros PL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Selgros PL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Selgros PL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 3 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Selgros PL Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Selgros PL Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Selgros PL Sp. z o.o.