Rosinski Packaging Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Rosinski Packaging Sp. z o.o.

@Nowy

Witam Czy są może przyjęcia na narzędziownie, na frezarki cnc lub na elektrodrążarki??? Jeśli tak to jakie wynagrodzenie proponują?? Jakieś opinie o pracy na narzędziowni???

Miecio Nowy wpis
@@Nowy

Frezerzy potrzebni jak woda na pustyni. Sam frezuje,wiem jak to wygląda. Duża rotacja, ale często nawypisują cuda w CV, a kiedy przyjdzie stanąć przy maszynie, to dwie lewe ręce. (usunięte przez administratora) bardzo niemile widziane. Masz doświadczenie na haidenhainie, to wal śmiało. A swoją drogą,choćby nie wiem jak nadawali na narzędziownie, to tak dobrze wyposażonej nie spotkałem. Klimat w robocie też przyjemny. Pozdro

PL Nowy wpis
@Miecio

Mietek, tam z nawiasiku zniknęło coś ważnego, chyba typ maszyny. Jakby się dało jakoś napisać żeby admin nie wyciął.. No i frezerów potrzebują, a płacą jak?

Gość Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Witam, mam pytanie na jakich maszynach produkuje się w tej firmie? I czy zajmujecie się tylko wytwórstwem,czy również montażem?

NE Nowy wpis

Ta wspomniana przez kogoś teraz rotacja mogłaby być też związana z rozwojem? Ofert na stronie trochę jest, ja o tokarzu akurat myślałem czy jest tu może ktoś kto aktualnie pracuje i by ocenił stanowisko? do tego zastanawiam się co jeszcze do dziś w firmie zostało wprowadzone? Na stronie jest oś czasu i ostatni rok na niej to 2018 – wdrożenie produkcji opakowań z PCR, a co dalej?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Na jakie zarobki na początek może liczyć slusarz narzędziowy? Widzę, że jest spora rotacja, co chwila ogłoszenie na stanowisko, ktoś się orientuje z czym to.jest związane? Atmosfera, nadmiar obowiązków? ,,Atrakcyjne"zarobki?

Czy kandydat na stanowisko Operator maszyn Rosinski Packaging Sp. z o.o. w firmie ROSINSKI PACKAGING Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
AM

Faktycznie z grupą może być problem by się dostać? po prostu moją uwagę zwróciła tamta opinia od pewnego pana, który twierdzi, że normalnie ma doświadczenie. czemu z niepełnosprawnością nie biorą? czy tu w firmie praca jest w nieco cięższych warunkach? nie każdy sobie poradzi?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Czy Rosinski Packaging Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Z doświadczeniem

Dyskryminacja niepełnosprawnych nie zostałem przyjęty do pracy bo mam grupę inwalicką stopnia lekkiego .Żenada a pracowałem w większych firmach między narodowych .

MV

Czemu ktoś teraz niedawno się spytał czy zabrano komuś premie? bywały co do tego jakieś powody? I czy zależne są one od stanowiska? interesuje mnie praca jako specjalista ds. technicznych. Czy w tym przypadku jest ona przyznawana?

KD

A hydraulikom na utrzymaniu ruchu jak się tu teraz pracuje? teraz niedawno ktoś tu do samej produkcji się odniósł a jakoś niedawno wystawiono ofertę na stronie. stawek podanych nie ma ale podkreślają atrakcyjne wynagrodzenie i opcje na awans. czy każdy ma zarobki jakoś inaczej liczone? Zależne są od stażu?

EV

Te święta co roku macie płatne po około 500 zł? tak ktoś pisał z parę miesięcy temu i ciekawi mnie jak do teraz się to sprawdzi. I odnośnie premii jeszcze, bo ktoś pisał ze 3,600 zł na rękę z nią się zgarnia, to ile ona sama średnio wynosi? I generalnie to następują jakieś podwyżki w tych dodatkach?

Kuba
@EV

płaca to ponad 4000 z premią która jak nie chorujesz za często i bubli nie puścisz raczej jest

Xxx
@Kuba

Co do tych bubli, które przytaczasz to jakie są konkretne normy? Ilu bankowo puścić już nie można? Mocno to nadzorują? Teraz ponad czwórka ale podwyżki chyba będą wchodzić? Premii także czy ona od lat niezmienna?

White

Wszystko prawda co piszesz, widać po osobach chętnych w weekend do pracy, coraz więcej Kenijczyków, którzy nic nie potrafią i podnoszą paluszki do góry jak tylko maszyna stanie.Przez to coraz mniej chętnych z dozoru na weekend ,bo człowiek chce przyjść przerobić normalnie a nie gonić jak z motorkiem w (usunięte przez administratora) . Pracownicy z Ukrainy też widzą co się dzieje i również przestali się pisać na weekendy. Tylko czekać aż w weekendy wszystko będzie stało.

HooD

Niestety doświadczyłem kilkukrotnie już tzw. "czarnej soboty" (nie z majstrem w postaci nie bd pisać nazwiska ale kojarzy się z pospolitym ptakiem polskim) faktycznie gdy dostanie się na głowę 2 hale wtryskowe oraz obsadę weekendową w postaci pracowników pochodzących z Afryki to może 1 maksymalnie 2 z nich jest zaangażowany w pracę reszta (usunięte przez administratora) i tylko podchodzi że maszyna nie pracuje a sam nie spróbuje nawet odpalić. Ogarniam angielski jako tako i umiem wytłumaczyć co i jak ale czasami widząc pustkę w oczach niektórych pracowników tego pokroju nawet nie staram się tłumaczyć co i jak. Z tego powodu również doszedłem do wniosku że dodatkowy dzień nie jest warty tych pieniędzy i moich nerwów.

Kris

Witam Pojawiła się oferta jako mechanik wozków widłowych, czy ktos się orientuje na jakie zarobki mozna liczyć?

Hanka

Teraz szukają operatorów maszyn i widzę, że socjal macie spory, zwłaszcza jak ktoś ma rodzinkę i jeździ na wczasy :) Ale i opieka medyczna jest, co się na produkcji nieczęsto zdarza. Tylko, z tego co zrozumiałam, operator zarabia gołą minimalną? 3600 brutto aktualnie? Potwierdźcie proszę, bo kwot nie podaliście akurat, tylko tak na okrętkę :3

Operator około 3400 ale netto

@Hanka

Wczasy pod gruszą, święta to około 500 zł. Opieka medyczna jest dodatkowo płatna tzn ściągana ci z wypłaty. Operator około 3400 na rękę.

kiki

Wypłata z premia na początek 3600netto

Hordyn

Jestem osobą bezrobotną od roku czasu i zauważyłem bardzo dużo przez rok ogłoszeń szukających pracowników z firmy Rosinski. Co oni tak co chwilę się ogłaszają szukając pracowników?

Roman
@Hordyn

No co?? Firma się rozwija, nowe inwestycje, budują nowe halę to i potrzebują większą liczbę porządnych pracowników.

Deren
@Roman

Tak się rozwijają, że większość fizycznych pracowników jest Ukraińcami i biurokraci Polacy. Odeciąć im dostępu do ukraińskich pracowników i zakład zamyka się wraz z biurokratami w firmie Rosinski.

Kobieta
@Deren

I co to ma do warunków zatrudnienia? rozwój językowy w takim razie występuje? I tak na marginesie nawet jak większość jest spoza Polski to właśnie jak inne stanowiska są dostosowane do pracy? nic się nie zmienia? opis jakichś instrukcji? Wytycznych? Komunikacja jest ok?

Leon

@Pracodawca Przykro się patrzy jak firma która 20 lat temu była "elitarna" staje się (usunięte przez administratora) Próba wyciśnięcia pracownika jak cytrynę może i ma rację patrząc na względy ekonomiczne ale na morale działa jak przysłowiowy gwóźdź do trumny. Nawet te na siłę podwyżki płacy wiele nie dadzą ponieważ w okolicznych zakładach można już zarobić więcej bądź tyle samo ale bez stresu. Kolejna sprawa wysokość podwyżek- ok może i druga w tym roku ale dalej to nie pokrywa inflacji która nas dotknęła w ostatnich latach. No i kwestia równości tych podwyżek- mistrz z 20 letnim stażem dostanie dokładnie tyle samo co nie mówiący w języku urzędowym obcokrajowiec. No i kolejny problem- brak nacisku na naukę języka polskiego przez pracowników z zagranicy. Jakoś pracownicy z Ukrainy potrafili nauczyć się naszego pięknego języka ojczystego- na co pracownicy z południowego kontynentu reagują agresją bo to my mamy się do nich dostosować. Napięcia na tym tle rosną- i jeszcze może nie mają jakiś widocznych oznak ale to tylko kwestia czasu jak Najwyższy Zarząd zostanie z pracownikami zagranicznymi sam. Na ten moment wszyscy powyżej operatora olewają te wszystkie problemy z nadzieją że jakoś to zawsze się układało - ale tym razem to już może być za dużo. Do tego park maszynowy się starzeje, stan techniczny form się sypie, wracamy do czasów napraw za pomocą taśmy i młotka a do tego z powodów ekonomicznych pracujemy na najtańszych (nie znaczące że dobrych) surowcach.

Joker
@Leon

Masz rację, kiedyś szanowana firma i godne zarobki, teraz wyzysk i brak poszanowania ludzi. Co widać na hali brak ludzi i wyłączane maszyny w tygodniu z powodu braku obsady. Brawo dla zarządu premie się należą. Druga podwyżka w tym roku to tylko taki chwyt ,aby w przyszłym roku nic nie dać, a przecież od stycznia najniższa krajowa idzie o ponad 400 zł do góry, więc 500 zł podwyżki to tak naprawdę od stycznia to 100 zł. Brawo dla prezesa i reszty za chytry plan. Podwyżki dla ustawiaczy po.majstrów oraz majstrów o 100 zł więcej od pracownika produkcyjnego to obcinanie suchej już gałęzi, na której się siedzi. To jest chyba taka zemsta zarządu za „dozór odmówił przyjścia” do pracy w święta wielkanocne. Zbliżają się kolejne święta i będą kolejne problemy z obsadą za śmieszne pieniądze. Należy pamiętać, że weekendy są płacone bardzo słabo, czasami to jest 60 zł więcej do normalnej dniówki, więc chętnych bardzo mało, a kierownicy nadużywają literę prawa pracy i wydzwaniają lub piszą na twój prywatny numer, niejednokrotnie budząc po 3 zmianie czy przyjdziesz do pracy w weekend. Niedziele płacone tak samo, jak soboty to już kpina, tak samo jak praca w weekend, to na kwitku z wypłaty dodatek za jakość. Co tydzień jakieś próby surowców, przez które to formy są w coraz gorszym stanie. Obsada z coraz mniejszym doświadczeniem i barierą językową to słabsze wydajności.

Kuta
@Joker

Przecież ustawowo muszą płacic 100% dodatku za soboty i niedziele. To jeszcze taki firmy istnieją w dzisiejszych czasach? Dyskietek i kamer nie macie na zakładzie?

Konkret
@Kuta

Joker ma rację, wygląda to tak, że pracownik produkcyjny za dzień weekendowy dostaje do swojej dniówki około 55%. Ustawiacze dostają około 35%, a majstrowie około 23%. Czyli pracownik funkcyjny jest gorzej wynagradzany za weekend niż pracownik produkcyjny. Do tego ta nierówna podwyżka, pracownik produkcyjny około 14% a funkcyjny o połowę mniej. Podwyżka, w której władza pokazała, kim dla nich jest ustawiacz, po majstra i majster, otworzyła mi oczy, jak ważna jest dla mnie rodzina, dlatego odpuszczę prace w weekendy i święta i spędzę czas z rodziną.

Dyzma

Jeśli jesteś młodym, wykształconym, ambitnym pracownikiem ta praca nie jest dla Ciebie, ponieważ będziesz ciągle ograniczany przez starych pracowników, a twoja praca będzie przypisywana im. Dodatkowo każdy stary pracownik umie cos, czego nikt inny nie potrafi, żeby czuć się bezpiecznie i być niezastąpiony. Raz w roku minimalna podwyżka za którą nie jesteś wstanie zatankować auta do pełna, a przy tak galopującej inflacji twoje życie z roku na rok jest na niższym poziomie. Nie ma co się prosić o swoje tylko wziąć sprawy w swoje ręce i pracować za godziwą stawkę w firmie w której możesz się rozwijać i stale podnosić swoje kompetencje, tutaj świat się nie kończy.

@Dyzma

Masz trochę racji ale nie do końca. Praca tutaj to nie szkoła a starsi pracownicy/ ustawiacze to nie nauczyciele. To nie tak że wszyscy mają Ci przekazywać swoją cenną wiedzę zdobywaną latami doświadczenia bo tak i już- w szczególności jak stoisz na hali z rękoma w kieszeni... Ale powiem więcej - nie spotkałem się z sytuacją gdy komuś zależało na pozyskaniu wiedzy to ktoś bronił do niej dostępu- ale to musi być Twoją inicjatywą.

Dyzma
@Leon

@Leon bez urazy, ale czego inżynier ma się uczyć od ustawiaczy?

@Dyzma

Szkoła to szkoła a życie to życie. W jakiej szkole uczą ustawiania procesu? Może ogólnych zasad ale jak to działa realnie dowiesz się dopiero w kontakcie w maszyną. A pozatym są niezastąpione metody młotkiem i taśmą których w szkole nie uczą

Nikodem
@Dyzma

Myślę, że dotyczy to nie tylko produkcji i ustawiaczy…

Zen
@Nikodem

Czy w zakładzie nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim jest tylko produkcja w technologii wtrysku z rozdmuchem czy jest też klasyczny wtrysk? Jest dział narzędziowni w NDM?

OM

Czemu narzędziowni nie ma? to jest nowszy zakład? Będą ją dopiero tam wprowadzać? Podkreślasz przy tym ogólne braki. W jakim jeszcze zakresie występują te ewentualne? Na co zwrócić jeszcze uwagę?

Ropn

Jak u Rosinskiego w Bielsku-Białej jest dobrze, to dlaczego u niego pracuje dużo Ukraińców?

ksis

Nwego Dworu Maz .Tragedia ludzia zabierają pieniądze niewiadomo za co wolą czarnych zatrudniać bo mają dotacje na nich nie szanują ludzi. Robi się coraz gorzej. Ps przydała by się inspekcja pracy za warunki które tam panują

ksis

Wszyscy wiedzą jak jest ludzie awantury robia i nic z tego nie jest panie z Bielska uważają z księgowości ze jest dobrze i ciągle tak samo ,wały jak siemasz więc praca została zmieniona .ps powinni wymienić księgowe albo mają na to przyzwolenie

Janusz

no i co ta inspekcja pracy ci zrobi - kolorowych wyrzuci? zapłaci ci ekstra premię albo podniesie wynagrodzenie? pogłaska? awansuje? czy dodatkową przerwę ci dołoży abyś mógł dalej pisać na internetach?

Wiesiodup
@Janusz

Bez napinki,jeśli każdy bedzie co chwile pisał to się obudzą.

@ksis

Drogi Krisie. Na początek zainwestuje 20-30 złotych i kup sobie słownik języka Polskiego. Twój poziom języka jako rodowitego krajana jest gorszy od poziomu jak to mówisz rasisto "czarnych". Jak pozwolę sobie zauważyć taka sama hołota jest w NDM- myślą że za nic należy im się po 5 tysięcy wypłaty netto. Co dajesz firmie aby zarabiać więcej?? Pewnie przysłowiowe g@@@@. Kris, taka rada- odłóż telefon w pracy, weź się do nauki, solidnej pracy a z pewnością Cię docenią finansowo. Aaaa i jestem przekonany że wtedy jak to mówisz "czarny"- nie będzie już dla Ciebie zagrożeniem. PS. Nie mam już więcej czasu- wracam do pracy :) Pozdrawiamy z Bielska.

Q
@Leon

"Docenią cię finansowo" zejdź na ziemię i przestań głupoty pisać. Tu doceniają na minus. Jak pozwolę sobie zauważyć nie należy ludzi nazywać hołotą, bo może pracujesz za biurkiem i ta Twoja "hołota" pracuje na Ciebie. Inflacja jest wysoka i ludzie liczyli na podwyżki, a nie od razu na 5 tysięcy. Nowy który nic nie potrafi jest mało efektywny zarobi tyle samo co pracownik z długoletnim stażem który ogarnia temat.

Yoda
@Q

jak sobie głosowaliście, tak macie inflację i pożre nasze wynagrodzenia i oszczędności, na chwałę Pinokia i Balbiny i wcale nie jest to śmieszne!!! a tak poważnie - szanujmy się proszę wzajemnie! nie ma znaczenia czy pracownik jest fizyczny, umysłowy, biały, czarny, kobieta, mężczyzna, katolik, agnostyk, hetero, tęczowy, zdrowy, niepełnosprawny - każdy z nas jest inny a przez to piękny i ma prawo do szczęścia (nie mylić z bogactwem!) i cieszmy się tym i szanujmy wzajemnie

@Leon

Bielsko to wylęgarnia cwaniaków i typowa wiocha, sebixiarnia gdzie słychać ryk silników 1.9 TDI i widać mieniące się kolorami tęczy okulary przeciwsłoneczne na każdym kroku.

Waldemar T.
@Q

To proszę zmienić firmę,skoro jest tak źle.????

Renata

A Ty byś nie chciał dodać jeszcze czegoś od siebie w tym temacie? :/

kamikadze
@ksis

To nie psiocz tylko napisz do inspekcji. Ja przed zwolnieniem dla zabawy pisałem o byle pierdołe i były kontrole

Gabriela
@kamikadze

Serio? A o co pisałeś i jaki ich wynik był w takim razie, bo aż ciekawa jestem

Janusz
@Gabriela

pisałem że kuśka niedomaga i to zapewne przez brak odpowiednich bodźców podczas pracy teraz już jest lepiej, zwolniłem się, oglądam filmy, hejtuję na goworku wszsytkie stare firmy (no bo się przecież zwolniłem) i jem dużo jajek polecam wszystkim

Bedenk
@ksis

Państwowa inspekcja pracy będzie bronić prywaciarza w Polsce, dlatego nie ma kontroli na wyrywki. Powinni takie zakłady z kamerami ukrytymi pokazywać w telewizji, żeby ludzie widzieli jak dobrze jest pracuje się w Polsce.

Nesan

Kto będzie pracować fizycznie na produkcji za niskie pensje u Rosinskiego w Bielsku-Białej, gdy Ukraińcy wyjadą do pracy w Niemczech lub odbudowywać Ukrainę po wojnie?

Nie polecam pracy w tym ........Zero szasunku do pracowników, wyzysk,brak biezpiecznych warunków pracy,nie da się zarobić. Pomieszczenia dla pracowników w srodku stare i brudne.

ML

Jak ustawiacze są rozliczani z roboty? Wiem, że ktoś pisał o stawce 5 tys na rękę, to jest max? Opinia sprzed ponad miesiąca, pewnie i później skoro „były”? co teraz się z nimi dzieje, pracuje ktoś obecnie i by je opisał? Są oferty na UR, będzie co ogarniać?

Lech
@ML

5 tys to taka średnia wypłata dla ustawiacza. Jesteś lepszy to masz więcej.

kk
@ML

Daj se człowieku spokój z tą firmą bałagan, pieniądze zabierają za byle co nie warto ,nie doceniają tu ludzi

Anula
@kk

Cięcia na wypłacie sugerujesz pisząc o tym całym zabieraniu? Zastanawia mnie ewentualny motyw, chodzi o pomniejszanie premii uznaniowej? Jakie są jej średnie wysokości? I czy mimo wszystko możesz się dowiedzieć za co jest cos zabierane?

Zostaw merytoryczną opinię o Rosinski Packaging Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Rosinski Packaging Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rosinski Packaging Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rosinski Packaging Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 6 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rosinski Packaging Sp. z o.o.