Petecki P.P.H.U. Ignacy Petecki

Łódź

Opinie o Petecki P.P.H.U. Ignacy Petecki

Laboratorium psychotroniki, radiotroniki i biotron 2016-06-09 17:34:49
jaki Avon i jakie "z tąd" ?
Prod 2016-06-10 15:46:21
Kajtek to ty?
pytanie 2016-06-20 20:38:25
Jak macie płacone nadgodziny ? I czy wogole
nadgodziny 2016-06-21 14:31:58
Z tego co widzę w łodzi jest problem z wypłata za soboty i nadgodziny. Trzeba się odezwać do kadr bo oni to rozliczają .
Produkcja 2016-06-23 22:28:49
Przykładowo W Gostyninie :
Masz 176 godzin przepracowanych Pensja 1550 zł, w tym Premia Uznaniowa 250 zł
A z nadgodzinami: 176 godzin podstawy + 10 nadgodzin Razem 186 godzin Pensja 1600 zł, w tym Premia Uznaniowa 100 zł. Tak wychodzą nadgodziny w firmie Petecki.
xza 2016-06-25 18:22:45
a kto wam karze u doktora pracowac?,nie ma innej pracy ?
buludk 2016-06-27 13:40:28
a jakie pieniądze wyciąga np Technolog Produkcji Aluminium w zakładzie w Łodzi? orientujecie się może?
buludk 2016-06-28 07:20:30
A orientujesz się może jaki jest główny profil działalności oddziału Łódzkiego? Bo ja generalnie bardziej siedzę w drzwiach panelowych, okna czasem jakiś ogród zimowy, znacznie rzadziej fasada czy jakieś psk czy inne.
Oferta jest ale nie podają zarobków.
astik 2016-07-16 08:53:12
Straszna lipa przecież nadgodziny powinny być płacone zgodnie z przepisami prawa pracy . Wszędzie.
alejaja 2016-07-17 09:56:56
A to toto jeszcze egzystuje?nie splajtowało?,doktor ma coraz bliżej przepasci przy tych swoich directorkach :),ufa im bezgranicznie i to go zgubi.a tak naprawde ,tojak on kiedys wdziecznie powiedział:,,KRADNĄ GO,, na lewo i prawo ,:)
ftu jgfd 2016-07-18 11:41:28
A brak wypłacania nadgodzin to może do państwowej inspekcji pracy zgłosić. Można anonimowo.
gkl hfdgj 2016-07-21 16:21:18
Matek z pensją nie ma problemu ale z nadgodzinqmi już tak. Powinny być wypłacane a nie są tak ?
Peter von Wpizden Palcen Szturchen 2016-07-22 12:05:37
w Gostyninie nadgodziny są wypłacane tylko problem był jak przychodziliśmy do pracy w niedzielę w tamtym roku we wrześniu, obiecali nam że te nadgodziny będą na kwicie a nie było, to samo było 2 i 3 lata temu, poza tym płacą nam normalnie.
uyffhkkjh 2016-07-23 09:49:29
Czy da się zarobić chociaż 3000 na rękę na produkcji lub w biurze?
Bogdan 2016-07-24 00:48:59
W którym zakładzie Płacą bez problemu ponad 3000zł netto, na jakim stanowisku i w jakim wymiarze czasowym, bo z chęcią bym się zatrudnił.
Bogdan 2016-08-02 00:39:10
Lek ? Może podasz szczegóły zarobków ponad 3000zł, zamiast wypisywać farmazony.
gfhh 2016-08-02 11:44:23
Ja też nie wiem gdzie tyle mają wyplaty
tre45 2016-08-27 04:33:35
Ruszył ktoś temat z nadgodzinami?
murzyńskie zombie 2016-08-29 21:25:49
Czemu ludzie maja po 200 godzin+ przepracowanych a dostają mniejsze pensje niż ci co maja mniej godzin? Mniejsza o wiele premia z jakiej to racji? Pracownik się stara zostaje nadgodziny a premia mniejsza od osób które zostają po 8h? wtf gdzie tu logika.Ostatnio coraz więcej ludzi się zwalnia a pracy więcej
Zobaczymy teraz 10-tego wypłaty będą słabe to teraz już nikt nie zostanie nadgodzin.Nie oszukujmy się za lipcowy miesiąc wypłaty były słabe i ludzie się zniechęcili co do nadgodzin.Nadzieje w tym miesiącu zobaczymy co zdziałacie ...
tyyu 2016-08-30 13:59:46
Czym więcej osób zgłosi do pip brak nadgodzin tym lepiej. Zglaszajcie można anonimowo.
tttttt 2016-08-30 19:58:00
Tomek przestań wklejać jakieś bzduru
jolmadafaka 2016-08-30 20:13:35
wyplaty sa w terminie za to duzy plus
kuntakinte 2016-08-31 21:30:40
czys ty człowieku oszalał,nawetwrogowi nie polece tej pracy!!,juz ze stu w tym roku sie przewineło,załadunki bez karty,mobbing,zastraszanie i wsszedzie wrogosc,ot i tyle na temat.pozdrawiam nastepnych jelonków,co dadza sie omamic:)
niuńka 2016-08-31 23:25:56
Coraz więcej osób w Gostyninie u peteckiego się zwalnia nic dziwnego uciekają do nowo powstałej firmy.
Niedługo sami Ukraińce będą pracować.Zobaczymy 10 tego jak potraktujecie ludzi.Zobaczycie wtedy ile osób odejdzie :)
lol 2016-09-01 10:15:28
zal
uguvi 2016-09-02 09:14:06
Ciekawie to nie jest
jsdxuuu 2016-09-13 17:24:14
Czy w biurach w łodzi macie płacone nadgodziny?
ttttttttt 2016-09-14 10:15:19
Nadgodziny są, wszyscy boją się odezwać o zapłatę
uytef 2016-09-15 07:53:01
Walczy i wylecieć ?
porada 2016-09-17 09:49:57

Pracowałeś po godzinach albo w dni wolne od pracy Wyjaśniamy, co Ci się w zamian za to należy.
Praca w godzinach nadliczbowych łączy się z dodatkowym wynagrodzeniem albo z czasem wolnym. Tego rodzaju robota ma miejsce wówczas, gdy:

jest realizowana ponad obowiązujące nas normy czasu pracy; albo
obowiązki wykonywane są ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy wynikający z obowiązującego systemu i rozkładu czasu pracy.
Zatem godziny nadliczbowe z przekroczeń dobowych dla zatrudnionego na przykład w systemie podstawowym powstaną po przekroczeniu ośmiu godziny pracy. Do przekroczenia średniotygodniowej normy czasu pracy dochodzi wtedy, gdy pracownik w danym okresie rozliczeniowym przepracuje więcej niż przeciętnie 40 godzin na tydzień - wyjaśnia Łukasz Szpilski, prawnik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze.

Zobacz też: Praca w nadgodzinach - kogo dotyczy i jakie przysługuje wynagrodzenie

Wyjątkowa sytuacja

Praca w godzinach nadliczbowych ma charakter wyjątkowy! Jest dopuszczalna w razie szczególnych potrzeb pracodawcy, usunięcia awarii czy też konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo środowiska. Opisany katalog sytuacji - wynikający z art. 151 par. 1 Kodeksu pracy - w których może być ona podejmowana przez pracownika ma charakter zamknięty.

Polecenie pracodawcy wykonywania pracy ponad normę czasu pracy nie musi być wyraźne, nie wymaga szczególnej formy (wyrok SN z dnia 25.08.2004r., I PK 707/03).

Na co możesz liczyć

1. Taka praca wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem. Składa się ono z:

normalnego wynagrodzenia za pracę;
dodatku za pracę w nadgodzinach w wysokości:
a) 100 proc. wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:
- w nocy, w niedzielę i święta, które nie są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

- w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy; oraz_- za każdą godzinę pracy nadliczbowej z tytułu przekroczenia przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym;

b) 50 procent wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu.

Warto wiedzieć: normalne wynagrodzenia za pracę to jest to, które otrzymujemy stale i systematycznie.

Obejmuje ono pensję zasadniczą (wynikającą ze stawki osobistego zaszeregowania) i dodatkowe składniki wynagrodzenia o charakterze stałym (jeżeli mamy do nich prawo na podstawie obowiązujących w zakładzie pracy przepisów płacowych).

2. Dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych oblicza się biorąc za podstawę wynagrodzenie pracownika wynikające z jego osobistego zaszeregowania określonego stawką godzinową lub miesięczną. Jeżeli taki składnik nie został wyodrębniony, przy określaniu warunków wynagradzania należy się 60 procent wynagrodzenia.

Warto wiedzieć

Godziny nadliczbowe z tytułu przekroczenia przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy powstają dopiero z upływem okresu rozliczeniowego. Te z przekroczenia dobowej normy czasu pracy - w dniu, w którym wystąpiły. Wtedy też pracownik nabywa prawo do ich opłacenia, oprócz normalnego wynagrodzenia, stosownym dodatkiem.

Zobacz też: Koniec ery nadgodzin?

Pracodawca może zostać zwolniony z obowiązku finansowej rekompensaty przekroczeń dobowych tylko wtedy, gdy przed terminem płatności wynagrodzenia, przypadającym bezpośrednio po wystąpieniu nadgodzin z przekroczenia normy dobowej, pracownik zawnioskuje o udzielenie czasu wolnego w tym samym wymiarze (1 h za 1h) bądź pracodawca oznaczy w jego grafiku termin udzielenia czasu wolnego w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych (1,5 h za 1 h). W zamian za wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę w godzinach nadliczbowych pracownikowi może być przyznany ryczałt, gdy pracuje on stale poza zakładem, np. jako kierowca. Ryczałt jest ustalony w stawce miesięcznej. Jego istotą jest też to, że bez względu na to, ile godzin nadliczbowych przepracujemy w danym okresie, otrzymamy całą kwotę ryczałtu.

Co ci przysługuje, gdy pracowałeś w wolny dzień?
Pracownikowi, który ze względu na okoliczności przewidziane w art. 151 par 1 Kodeksu pracy (np. ze względu na szczególne potrzeby zatrudniającego) wykonywał swoje obowiązki w dniu wolnym, wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy (np. w sobotę), przysługuje mu w zamian inny dzień wolny od pracy. Udziela się go pracownikowi do końca okresu rozliczeniowego - w terminie z nim uzgodnionym. Uwaga! Uprawnienie to powstaje niezależnie od liczby godzin zatrudnienia w dniu wolnym wynikającym z rozkładu
gym 2016-10-02 20:23:49
Praca tam to wielki wyzysk cały październik chcą aby pracować znowu po 10 godz z sobotami i niedziela mi .dyr zwariował trzeba to zgłosić do pip bo to dłużej nie może tak być na produkcji ledwojuż daje rade co raz więcej wypadków . Logistyka tez juz wymieka kierownicy podnoszą morale ale to już mniej pomaga im to współczuję bo jeszcze mają beznadziejne go planiste który wprowadza poprawki na wyjazdy gdzie chłopaki robią jedna listę cały dzień.
gym 2016-10-02 20:24:38
gihhhh 2016-10-03 00:24:11
W całym zakładzie brak wkrętów.
Niedługo widelcem będziemy wiercić a wkręcać będziemy zapałki.
weź kredyt prawdziwe zero procent za zero złotych 2016-10-03 14:34:38
Pojawia się wpis o tym co dzieje się na produkcji np że czegoś brakuje i za chwilę pojawia się kolejny wpis odwracający uwagę od poprzedniego, ciekawe zjawisko.
Makumba 2016-10-03 17:28:01
Hohoho reklama dźwignią handlu. Daniel ostro zasiada po godzinach na forum i ogień.
Czy za to pisanie to jakieś dodatkowe profity spływają?
Jeżeli tak, to jakie? -może coś dorobię.
Rotacja jak na karuzeli w lunaparku.
tytyty 2016-10-05 13:55:32
To czemu godzicie się na pracę po 10 godz i jeszcze soboty i niedziele ?
Am 2016-10-05 14:04:42
A no właśnie, totalnie nei rozumiem dlaczego narzekacie jeśli dostaliście na samym początku pracy umowę do przeczytania, zgodziliście się na wszystko.
koziołeczek 2016-10-27 19:28:28
No cio tam u doktora ?cisza jakas?czyżby pokochał was z wzajemnoscią?a moze zamknął ten przybytek rozkoszy dla rżnących go na lewo i prawo?hihihi
xl 2016-10-27 20:49:37
najlepiej rzną w gostyninie w nocy a w dzień ten ten główny
bbn 2016-10-27 20:51:38
makumba masz racje robi po godzinach bo w domu pustki
Rambo 2016-10-29 21:18:18
bez zmian...na lepsze.
Niezadowolony klient 2016-11-08 17:31:43
Witam, z kim można się kontaktować w sprawie reklamacji? Proszę o e mail.
A może ktoś z doświadczonych pracowników jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie czy z moimi oknami jest wszystko wporządku. Bo jedna reklamacja właśnie została odrzucona, gdyż twierdzą że jest to normalne. Wg mnie to jest bubel. Proszę podać e mail wyślę zdjęcia.
pracownik biurowy jednej z fabryk 2016-11-16 15:36:27
Wszystkim zainteresowanym zdecydowanie odradzam pracę w Peteckim, fabryka to barak, produkt to bubel. Stanowiska kierownicze rozdawane są za lizusostwo, a nie za profesjonalizm i staż pracy. Piękne słówka, wizja wspaniałej pracy jaką roztaczają dyrektorzy na rozmowie kw. nie ma absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością.
Zdecydowanie odradzam!
Urlop zaległy 2016-11-19 19:24:59
jestem ciekaw kiedy w końcu będą urlopy????może w końcu Państwowa Inspekcja Pracy to sprawdzi ,bo lata lecą, a urlopu jak nie buło tak i nie ma??
uyfvb 2016-11-21 08:27:46
Reklamacje składa się w punkcie w którym została podpisana umowa, to chyba normalne. Prawda?
piytf 2016-11-21 08:30:17
Z urlopami to składam wniosek i idź na co czekasz?
Urlop zaległy 2016-11-21 17:13:34
do : piytf
a ten wniosek to do kogo mam złożyć do ciebie?widać że u Petka jeszcze nie robiłeś ,bo ten zakład rządzi się własnymi regułami !Na urlopy to chodzą tylko Kierownicy i chłopaki z wynalazków ,a reszta się modli o urlop,a jak zawołasz to ci powiedzą a na ci ten urlop???
fhjj 2016-11-23 16:16:55
Wniosek złóż do swojego kierownika lub do działu kadr
Nie pracuj tam 2016-11-25 21:48:20
Gostynin to najgorszy zakład jaki może być, niedawno zainstalowano kamery i człowiek ścigany jest dosłownie za byle co. Kierownik nakazane chodzić i pilnować aby tylko ktoś trochę nie zwolnił tempa pracy, czy cokolwiek. Dogadanie się z kierownictwem to jest poprostu kpina mają ludzi gdzieś oczywiście nie każdy kierownik ale jest tam paru takich gdzie są normalni.
xexe 2016-11-29 20:08:49
bełkoczesz.jestes wołem,to tyraj,a nie skaczesz,pan moze ci kamey założyc,jego cyrk,a ty jestes jego małpka,amen
Zostaw swoją opinię o Petecki P.P.H.U. Ignacy Petecki - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Petecki P.P.H.U. Ignacy Petecki