Opinie o Z.U.Ch.K. " Klimor" w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Z.U.Ch.K. " Klimor". Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Z.U.Ch.K. " Klimor" o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Z.U.Ch.K. " Klimor" w Gdynia

Jakie godziny pracy obowiązują w Z.U.Ch.K. " Klimor"?

Dyrektor ds Personalnych

Zadania w projekcie i zatem podział pracy w każdym z projektów dopiero po ustaleniach z kierownikiem projektu. Nie ma stałego podziału. Są projekty, które w początkowej fazie wymagają poznania założeń i wielu spotkań z innymi osobami w firmie, samo programowanie może odbywać się już w home office. zatem "zależnie od rodzaju projektu i jego fazy".

Jakie godziny pracy obowiązują w Z.U.Ch.K. " Klimor"?

Dyrektor ds personalnych

Pracownicy biurowi pracuja z reguły w godzinach 8-16, produkcja w zaleznosci od potrzeb na I zmianie od godziny 6 lub 7…Mamy jednak takze troche przypadkow indywidualnych grafików- ustalonych w umowach o pracę. Jakiego stanowiska dotyczy pytanie?

@Dyrektor ds personalnych

"W zależności od potrzeb" a te potrzeby jak często zmieniają się? Często pracuje się po 12 godzin? Nie mówię już o większej ilości. Szukam pracy produkcyjnej, ale jednak nie chciałabym więcej niż osiem godzin dziennie...

@Ewa

Kazdy dzien pracy to 8 h, w przypadku zwiekszonych potrzeb produkcyjnych (czasem trzeba podgonić opóźnienia) powoływane są nadgodziny + 2h po zakonczeniu dnia pracy lub sobotnie zmiany także 8 godzinne.

Hanna
@Dyrektor ds Personalnych

Rozumiem. I te sobotnie zmiany sa obowiązkowe dla pracowników? Nie tylko dla osób "chętnych"? :) Co do nadgodzin -/+ 2h, to są normalnie płatne?

@Hanna

W przypadku wyjątkowych potrzeb Pracodawcy, Prezes zarządza dodatkowe rozwiązania kodeksowe w zakresie nadgodzin czy dodatkowej zmiany, są one ogłaszane pracownikom zgodnie z przepisami. Za ustawienie grafików pracy- w oparciu o możliwości i preferencje pracowników odpowiadają brygadziści i kierownik produkcji. Kwestie wynagrodzenia za pracę w nadgodzinach regulują przepisy kodeksu pracy i nasza firma wszystkie z nich oczywiście respektuje, a dodatkowo pracownicy za zaangażowanie dodatkowe otrzymują gratyfikacje w nagrodach kwartalnych.

karol
@Dyrektor ds Personalnych

Można posiłkować się definicją wskazaną w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2000 r., sygn. I PKN 667/99, zgodnie z którą „szczególne potrzeby” pracodawcy to potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. Niedopuszczalna jest więc sytuacja, w której nadgodziny byłyby z góry zaplanowane lub też stanowiły „normalną”, stałą praktykę spowodowaną np. stałym wzrostem zapotrzebowania na pracę.

@karol

Wdalibyśmy się w dość zawiłą dyskusję....Jeden z wyroków Sądu Najwyższego wskazuje, że praca w godzinach nadliczbowych jest zawsze sytuacją nadzwyczajną, która wynika ze specjalnych potrzeb podmiotu zatrudniającego- a czy specjalnymi potrzebami nie jest także sytuacja, w której podmiot musi wykonać podjęte zobowiązania wobec klientów, których nie mógł wykonać bo np. duża ilość nieobecności czy zwolnień lekarskich na produkcji spowodowała opóźnienia w procesie produkcyjnym? Sąd patrzy także realnie na różne zagadnienia a przede wszystkim bada poprawność i zgodność prawem postępowania wobec pracowników czyli n czy zostało poprawnie naliczone i wypłacone wynagrodzenie, czy wnioski o rekompensatę w postaci innego dnia wolnego zostały uwzględnione.... W takim procesie jak zarządzanie spółką są zawsze dwie strony i trzeba je zgodnie z prawem uwzględniać.

Gabriela
@Dyrektor ds Personalnych

Ale nadgodziny są płatne i ile? Setki? Bo co tam sąd na ten temat, to ja nie muszę wiedzieć i rozumieć.

@Gabriela

Oczywiście, że nadgodziny są płatne :) Regulują te kwestie przepisy Kodeksu Pracy i do nich się stosujemy.

@Dyrektor ds Personalnych

Jeśli komuś bardziej zależy na zbieraniu dni wolnych to też jest taka możliwość? Proszę mi powiedzieć czy można wziąć wtedy sobie jedno, ale dłuższe wolne za te godziny?

Dyrektor ds Personalnych

Przyznam, że nie wiem co znaczy "zbieranie dni wolnych" :) - zgodnie z przepisami w pierwszej kolejności za pracę w nadgodzinach pracownik ma prawo zwrócić się o odpowiedni wymiar dnia wolnego, rozliczane to jest w okresie rozliczeniowym obowiązującym w Klimorze. To chyba jedyna możliwa odpowiedź. Pozdrawiam

Dyrektor ds Personalnych

Godziny pracy zależą od działu, w którym pracownik jest zatrudniony - generalnie stanowiska produkcyjne i okołoprodukcyjne 7-15, biurowe 8-16. Na wyjątkowe potrzeby pracowników możliwe są także ustalenia dotyczące indywidualnych grafików pracy.

@Dyrektor ds Personalnych

Oo super! Skoro możliwe są indywidualne ustalenia w grafiku, to czy pracując na stanowisku biurowym, jest szansa na pracę w formie zdalnej bądź hybrydowej? Czy raczej trzeba pracować z biura? Chciałabym się tu zatrudnić, a cenię sobie bardzo pracę z domu. :)

Dyrektor ds Personalnych

W zakresie tematu pracy zdalnej - kierujemy się obowiązującymi przepisami, mamy także wdrożony Regulamin Pracy Zdalnej. Wszystko zależy od rodzaju pracy biurowej :) ale generalnie pracujemy w biurze. Wyjątkami są stanowiska, gdzie możliwa jest praca zdalna czy hybrydowa (programiści, tłumaczenia).... Praca zdalna okazjonalna możliwa 24 dni w roku dla każdego pracownika. Indywidualna organizacja pracy - na wniosek pracownika z uzasadnieniem, zatem o tym czy jest to możliwe decyduje kierownik & rodzaj wykonywanej pracy & fakt, czy pracownik jest z grupy uprzywilejowanej (zgodnie z kodeksem pracy) - analiza więc indywidualna i odpowiedź na to pytanie także :)

@Dyrektor ds Personalnych

Ja bym właśnie był zatrudniony stanowiskiem programisty... Wtedy możliwa jest praca zdalna w 100% czy jednak hybrydowa? Jeśli hybrydowa, to ile dni z domu, a ile z biura się pracuje? :-P

Dyrektor ds Personalnych Nowy wpis

Witam serdecznie, zajmuje się ktoś w firmie automatyką? Właśnie szukają specjalisty. Wstępnie chciałbym aplikować, ale brakuje mi trochę informacji w ofercie. 1. Miejsce pracy Gdynia lub Skowarcz - to firma odgórnie je przydziela, czy jako kandydat mogę wybrać lokalizację? 2. Jak wygląda proces rekrutacyjny? Trudno się tu dostać? 3. Co znaczy atrakcyjny pakiet wynagrodzenia? Przybliżycie mi widełki? Tak jednym słowem, ambitna osoba ma tu czego szukać?:)

Dyrektor ds Personalnych Nowy wpis

Oczywiście nie odbieram głosu Pracownikom firmy bowiem to im zadaje Pan pytania, ale osobiście zachęcam do kontaktu przez adres email: praca@klimor.com i w bezpośrednim kontakcie przekaże Panu wszystkie detale jak i skontaktuje z szefem działu badań i rozwoju. Pozdrawiam i zachęcam do udziału w rekrutacji- zwłaszcza ambitne osoby, bo praca w dziale rozwoju i badan niesie ze sobą wiele ciekawych wyzwań, ale i pozwala na eksperymentowanie w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie.

Ile jest zmian w Z.U.Ch.K. " Klimor"?

Czy w Z.U.Ch.K. " Klimor" odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Dyrektor ds Personalnych

Wszystkie dostępne w firmie oferty pracy publikowane są na stronie internetowej KLIMOR w zakładce Kariera, zachęcamy pracowników do udziału w rekrutacjach wewnętrznych. Awanse i przejścia między działami są także możliwe, w oparciu o posiadane przez Pracownika kompetencje i doświadczenia- to dla nas szczególnie cenne zasoby i możliwości do szybkiego obsadzenia wakatów.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Z.U.Ch.K. " Klimor".
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Specjalista Ds. Marketingu
Service Jobs Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.

Czy Z.U.Ch.K. " Klimor" oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Dyrektor ds Personalnych

W zależności od rodzaju prac: czy są to prace terminowe, projektowe czy praca stała - rodzaj umowy dopasowany jest do tego. Najczęściej o formie współpracy można dowiedzieć się już z ogłoszenia związanego ze stanowiskiem, na jakie szukamy pracownika. Czasem forma umowy zależy także od możliwości samego kandydata - np. studenci czy kobiety, które chcą pogodzić pracę zawodową z urlopem rodzicielskim wolą zatrudnienie na umowę zlecenia. Docelowo jednak - w przypadku pracy na stałe - zawsze raczej jest to umowa o pracę.

Renata
@Dyrektor ds Personalnych

Super, że oferujecie tyle rozwiązań. Zakładając, że będzie to umowa o prace czy macie Państwo również ofertę przystąpienia do ubezpieczenia grupowego?

@Renata

Oczywiście - w naszej ofercie ubezpieczeń grupowych dostępne są liczne warianty, także ważne z uwagi na wiek pracowników - więc każdy ma możliwość wyboru opcji adekwatnej do swoich potrzeb.

Gabriela
@Dyrektor ds Personalnych

o ! fajnie że ktoś z firmy odpisał :) czy poza ubezpieczeniem grupowym macie dla pracownika ( + meża) opieke medyczna prywatna, nawet jesli sama musiałabym za nia 100% płacic ?

@Gabriela

Nasi pracownicy i ich rodziny mają możliwosc skorzystania z prywatnego ubezpieczenia medycznego Medicover, na preferencyjnych warunkach.

@Dyrektor ds Personalnych

Ciekawa jestem czy można tu liczyć jeszcze na jakieś dodatki dla rodziny np., dofinansowanie do wakacji dla dziecka?

@Marta

W Klimor wypłacane są tzw "wczasy pod gruszą" jako dofinansowanie do różnych form wypoczynku. Jeśli chodzi o dzieci to praktykujemy wypłaty tzw "wyprawek szkolnych" we wrześniu każdego roku.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Z.U.Ch.K. " Klimor" odbywa się również w języku angielskim?

Dyrektor ds Personalnych

W przypadku rekrutacji na stanowiska, wymagające znajomości języka angielskiego (a jest to wskazane jako wymagania w ogłoszeniu rekrutacyjnym) czasem korzystamy z możliwości sprawdzenia umiejętności kandydata w trakcie rozmowy rekrutacyjnej (chyba, że istnieje certyfikat czy dyplom ukończenia kursu potwierdzający poziom znajomości języka).

Teresa
@Dyrektor ds Personalnych

Dziękuję, za informację o j. ang. A czy może Pan udzielić informacji ile trwa taka rozmowa i z ilu etapów się składa? Jak długo czeka się na odpowiedź w Państwa strony?

@Teresa

Staramy się by rozmowy nie był schematyczne, de facto ich czas trwania zależy od obu stron w tym procesie :). Kończymy każdy proces rekrutacji przekazaniem informacji zwrotnej do kandydata, po zakończeniu wszystkich spotkań dotyczących danego stanowiska - termin przekazanie informacji ustalamy z kandydatem jeszcze na rozmowie.

Co wchodzi w socjal Z.U.Ch.K. " Klimor"?

Dyrektor ds Personalnych

W ramach wypłat z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych realizujemy wypłaty tzw świadczenia "wczasy pod gruszą " (dopłata do wypoczynku, "wyprawki szkolne dla dzieci"; upominki świąteczne. W spółce Klimor działa także Kasa Zapomogowo Pożyczkowa. Oferujemy również możliwość skorzystania z programu kart sportowych, możliwości przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia medycznego, ubezpieczenia grupowego. W spółce działa także Pracowniczy Program Emerytalny, w którym Pracodawca (tylko) odprowadza składkę co miesiąc w wysokości: 3,5% wartości brutto wynagrodzenia Pracownika na jego indywidualne konto emerytalne w PZU.

Czy w Z.U.Ch.K. " Klimor" wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Dyrektor ds Personalnych

Wypłatę wszystkich dodatkowych świadczeń, w tym także nagród finansowych, reguluje Regulamin Wynagradzania. W zależności od stanowisk są dostępne różne rodzaje nagród : dla pracowników produkcji - nagrody kwartalne; dla pracowników biurowych - nagrody półroczne. Oba te rodzaje powiązane są z systemem oceny pracy. Kierownicy mają do dyspozycji także dodatkowe nagrody wspierające szczególne zaangażowanie pracowników, wypłacane w danym miesiącu jako nagroda. Liczę, ze wyczerpująco odpowiedziałam na zadane pytanie?

Czy w Z.U.Ch.K. " Klimor" zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Dyrektor ds Personalnych

Umowy zlecenia nie są formą zatrudnienia na okres próbny... Jednak czasem się zdarza, że pracownicy zatrudnieni do prac pomocniczych czy okresowych tak zaczynają pracę w spółce. Po pracy na umowę zlecenia, w momencie gdy zbiega się to z pojawieniem się wakatu dostają propozycję przejścia do pracy etatowej, już na podstawie umowy o pracę.

Wiecie może czy w Z.U.Ch.K. " Klimor" szukają chętnych na staż?

Dyrektor ds Personalnych

dzień dobry, zachęcam do kontaktu bezpośredniego z pracownikiem działu HR- można skontaktować się pod adresem: praca@klimor.com Chętnie odpowiemy na konkretne pytania w tym zakresie. Pozdrawiam

Aerobas

Generalnie firma to dobry pracodawca tak, że jeśli staramy się dobrze wykonywać swoje obowiązki to firma potrafi to docenić.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Dyrektor ds Personalnych

Bardzo chętnie odpowiem na to pytanie, ale potrzebne nieco konkretniejsze informacje - warunki zatrudnienia reguluje nasz Regulamin Wynagradzania i Regulamin Pracy, warunki finansowe różnią się w zależności od rodzaju stanowiska i odpowiedzialności. Zatrudnienie na umowę o pracę z wynagrodzeniem zasadniczym oraz uprawnienia do nagród kwartalnych (produkcja), prowizji (stanowiska handlowe), premii półrocznych (biurowe). Zachęcam do odwiedzenia naszej strony www.klimor.com gdzie w zakładce Kariera udostępniamy informacje o dodatkowych benefitach. (usunięte przez administratora)

Sebastian

Czy ktoś wie jak najlepiej się przygotować na rozmowę kwalifikacyjną?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Z.U.Ch.K. " Klimor". Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Dyrektor ds Personalnych

dzień dobry. Szeroko postawione pytanie - bez konkretów, ale może postaram się dać konkretną odpowiedź:) w dziale handlowym mamy wręcz szczeble rozwoju, wraz z doświadczeniem- można zacząć od stanowiska młodszy, poprzez starszego, no i potem jak są możliwości stanowisko kierownika regionu. Można także przenosić się w naszych strukturach w szczeblach poziomych czyli do innego działu czy nawet innej firmy w grupie kapitałowej - takie transfery wewnętrzne są bardzo częste. Liczę, że nieco wyjaśniłam sytuację. pozdrawiam.

Trener

Firma Klimor,jakiś czas temu została zakupiona przez inna firmę.Jest teraz w jej grupie.i od tego wiele zmieniło sie na gorsze.na halach brygadzistami zostały osoby nie mające pojęcia o tej robocie.jeden z nich juz tam nie pracuje.drugi,nie ma zielonego pojęcia co sie z czym je jeszcze bardziej.jak wsadzasz palec w...to jest ok.jezeli masz swoje zdanie,lub oczekujesz materiałów do pracy zaczynaja sie twoje problemy.generalnie zostało przyjętych wiele osób”swoich” z tamtej firmy.i oni sa ok,a reszta starej gwardi bee.nowi władcy podsowali nowe umowy i albo podpisujesz albo sie żegnamy.moge jeszcze wiele pisac ale szkoda czasu. Moje sugestie dla Z.U.Ch.K. " Klimor": Szanujcie ludzi Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Szanować ludzi

@Trener

Szanowny Panie, trudno mi nawet zrozumieć zawarte przez Pana w tej opinii informacje, żałuję, że w tym miejscu umożliwia się publikowanie nieprawdy na temat pracodawcy i to jeszcze w takiej formie. Firma KLIMOR od rok 2012 jest częścią Grupy Klima-Therm, w której mamy jasne zasady działania, w tym także cyklicznej oceny pracowników - która umożliwia dialog z przełożonymi. Jak widzę nie skorzystał Pan z możliwości przekazania swoich uwag w drodze dialogu i wnioskuję, że już Pan u nas nie pracuje. Szanujemy naszych pracowników, zatrudniając ich na umowy o pracę, z jasnym system premiowania i oceny pracy, umożliwiając pracę w coraz lepszych warunkach, na nowych maszynach, udoskonalamy także procesy produkcyjne, co znacznie zwiększa komfort pracy ale i jej efektywność. Z pewnością można to postrzegać jako zmianę "starego podejścia" do pracy, wprowadzenie nowego porządku i organizacji pracy; Liczymy się z tym, że część pracowników nie chce podążać za zmianami, stąd pewnie i Pana odejście. Pozostaje mi zatem życzyć Panu znalezienia pracy odpowiadającej Pana oczekiwaniom i zaprosić do nas wszystkich, którzy szukają uczciwej pracy na uczciwych i transparentnych zasadach- gdzie zarówno Pracownik jak i Pracodawca mają jasno określone prawa i wymagania.

Trener
@Dyrektor ds Personalnych

Witam.tak,nie pracuje juz w owej firmie.”stare czasy”?”stare podejście”?czyli czy sie stoi czy sie leży....itd..to bzdura!nigdy tak do pracy nie podchodziłem i nie podchodzę.oczywiscie ze jezeli robi sie zebrania z brygadzistami wylacznie(przynajmniej w okresie w którym ja pracowałem)i z nimi rozmawia tylko.to ciezko o miarodajna ocena danego pracownik,który nie moze sie obronić przed takimi’pomowieniami”.szczegolnie jezeli trzeba np kogos zwolnić na pokaz,lub dlatego bo upomina sie o narzędzia do pracy,czy materiały.a nie ma tego,to co ma wbić na kartę?brygadzista u którego ja pracowałem nie tolerował zgłaszania problemów.wiec sam stałem sie problemem,który chodzi do niego i sie upomina o cos.zreszta nie tylko ja tak robiłem.nie neguje tego ze firma sie rozwija,bo to widac zewnątrz nawet.ale z rozwojem firmy powinien tez iść rozwój pracownika.nigdy takim nie bedzie,przy stosowaniu zastraszania czy odczucia zagrożenia przed zwolnieniem.pozdrawiam i życzę sukcesów firmie

@Trener

Szanowny Panie, w tym wątku poruszył Pan wiele spraw i osobistych frustracji- niestety nie we wszystkich mogę podjąć polemikę....W treści Pana komentarza widać zdecydowanie osobiste niezadowolenie. Co do zachowania łańcucha dowodzenia to faktycznie kadra kierownicza wspiera Pracodawcę na poszczególnych szczeblach zarządzania, nie ma możliwości by całością firmy zarządzać jednoosobowo... Faktem jest, że brygadziści z działu produkcji i kierownik są osobami, które najaktywniej uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z zarządem - wydaje się, ze w tym patrycypacyjnym stylu kierowania jest sukces wdrażania norm efektywności pracy, budowania lepszego środowiska pracy, wprowadzania udoskonaleń, ale także rozwiązania pojawiających się problemów. Żałuję zatem, że Pana brygadzista ewidentnie nie zyskał Pana autorytetu i szacunku. Co do rozwoju pracowników - cóż, żałuję, że nie zgłosił Pan indywidualnie swoich potrzeb w procesie cyklicznej oceny pracy. To są momenty gdy można to omówić, może Pan także ubiegać się o dofinansowanie nauki, podniesienie kwalifikacji, udział w licznych kursach jak również wziąć udział w rekrutacji wewnętrznej na oferowane przez nas stanowiska. Niestety Pracodawca systemowo nie może wiedzieć jakie plany mają Pracownicy, dopóki nie skorzystają z możliwej i dostępnej formy powiadomienia Go o tym.... Nasza polityka antymobingowa i zapisy Kodeksu Etycznego dają pracownikom możliwość zgłaszania każdego przypadku zastraszania, mobbingu czy innych niedozwolonych praktyk- tutaj ponownie odniosę się do faktu, że nie od roku 2012 nie odnotowaliśmy w firmie żadnego takiego zgłoszenia. Żałuję zatem, że Pana rozczarowania wpłynęło na decyzję o opuszczeniu firmy, jednak zarówno firma jak i Pan musimy realizować swoje cele- zatem pozostaje mi życzyć powodzenia w realizacji Pana planów zawodowych, w lepszej wg Pana oceny, dla Pana rzeczywistości.

Pracowałem kilka lat w tej firmie.Nie szanują pracowników,patrzą tylko na swoje cele im bardziej się starasz tym bardziej nie doceniają.Nie polecam tej firmy.

Nik

Bardzo zła firma. Nie radzę. Moje sugestie dla Z.U.Ch.K. " Klimor": Ludzie nie są bydłem Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Usuń system wypowiedzeń. Oceniać innych ludzi tylko na podstawie zweryfikowanych faktów. Potrafisz i chcesz szkolić nowych pracowników? Zapewnij personelowi wszystkie niezbędne narzędzia.

admin

Zachęcamy do dodawania komentarzy na temat firmy Z.U.Ch.K. " Klimor" na naszym forum. Możesz pomóc wielu osobom w wyborze pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Z.U.Ch.K. " Klimor" - Gdynia

Z.U.Ch.K. " Klimor"