AJAKS S.A.

Opinie o AJAKS S.A.

spoko praca, ciekawa, coś innego + wyjazdy. Wynagrodzenie ok.

Rafineria
@pracownik

Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w AJAKS S.A.?

????

Załatwimy bedzie bedzie nie przejmuj się

jarek

agresywne

sab

wymagające ale uczciwe

Okej

Ja jestem zadowolony, ze tu pracuje. Warunki dobre, robota spokojna i do ogarnięcia. Oby tak dalej. na prawdę Ok.

@Okej

Dzień dobry. Cieszymy się :). Wszystkie osoby zainteresowane pracą w naszej firmie zapraszamy do kontaktu i do aplikowania na publikowane przez nas ogłoszenia. Szukamy głównie osób o profilu technicznym, ciekawych branży i otwartych na naukę (zarówno specjalistów jak i pracowników wykonawstwa). Pozdrawiamy i oby do zobaczenia na rozmowie kwalifikacyjnej :)

@Okej

Spokojna robota !dobre sobie ! taka to może jest przy biurku w urzędzie a tu tylko noranie na rafineriach w brudzie i smrodzie a o szkodliwości tego (usunięte przez administratora) aż strach myśleć,,przegwizdane

rychu

Czy firma ma dwie siedziby bo jadąc dziś prze wieś Chomęcice widze znak przy ulicy ajaks sa ? Czy tam znajduje sie jakies centrum szkoleniowe albo firmowy hotel robotniczy?

@rychu

Firma Ajaks SA ma kilka oddziałów. Główna siedziba znajduje się w Poznaniu. Jeżeli jest Pan zainteresowany współpracą zapraszamy do śledzenia naszych ogłoszeń. Więcej informacji znajdzie Pan również na stronie www.ajaks.com. Pozdrawiamy serdecznie :)

Rozmowa rekrutacyjna trwała około 15 minut. Brak informacji ze strony osoby rekrutującej na temat firmy np: ile trwa okres próbny, jak jest umowa na okresie próbnym, jak wyglądają wyjazdy za granicę itp. Zadanie do wykonania z użyciem poziomicy. Pokazanie gazetki o firmie. Rozmowę przeprowadziła kobieta z biura z działu HR, natomiast nie było żadnego pracownika czy kierownika który pracuje na stanowisku technika i mógłby opowiedzieć o tej pracy. Uważam rozmowę za mało profesjonalną.

- czy jestem zaczepiony przeciwko covid - czy miałem jakieś traumatyczne przeżycie - jakbym opisał siebie - do jakiego smerfa bym się porównał

PN32

Byłem na rozmowie w Ajaks 5 sierpnia 2022r. Stanowisko Technik Reaktorów Pracownik Fizyczny. Rozmowa trwała około 15 minut. Dostałem pytania typu czy jestem zaszczepiony przeciwko covid? Jakbym opisał siebie? Czy miałem jakieś traumatyczne przeżycie? Do jakiego smerfa bym się porównał? Natomiast nie dostałem żadnych informacji odnośnie pracy np ile trwa okres próbny, jak jest umowa na okresie próbnym, jak wyglądają wyjazdy itp. Po zadaniu tych pytań, Pani podziękowała za rozmowę i powiedziała, że w ciągu tygodnia się odezwie. Po tygodniu napisała smsa, że wybrali inne osoby. Rozmowę przeprowadziła Pani z działu HR, nie było z nią żadnego pracownika czy kierownika, który pracuje fizycznie na takich wyjazdach i mógłby opowiedzieć o tej pracy.

@PN32

Szanowny Panie Przemysławie Spotkanie rekrutacyjne w siedzibie firmy było drugim etapem procesu rekrutacji. Najpierw otrzymał Pan (tak jak każdy inny Kandydat na stanowisko Technika) e-maila z linkami do filmów pokazujących dokładnie na czym polega praca na tym stanowisku i z jak specyficznymi zadaniami do wykonania się wiąże, a nawet z tym jak wygląda akcja ratunkowa. Po ich obejrzeniu zakomunikował Pan chęć wzięcia udziału w kolejnym etapie rekrutacji. Po przekazaniu wszystkich informacji o warunkach zatrudnienia i wymaganiach kandydat zapraszany jest na spotkanie rekrutacyjne, w trakcie którego oprócz rozmowy (w trakcie której zadawanych jest przynajmniej kilkanaście różnych pytań, odmiennych od zacytowanych przez Pana we wpisie) Kandydat proszony jest o wykonanie zadania manualnego. Panie Przemysławie Pan odmówił wykonania tego zadania, a to miało kluczowy wpływ na podsumowanie Pana Kandydatury. Przykro nam, że nie otrzymał Pan pracy w naszej firmie, ale jest to stanowisko bardzo wymagające pod kątem psycho-fizycznym. Panowie, którzy otrzymują możliwość zostania Technikami Reaktorów w naszej firmie są również oceniani pod kątem pracy zespołowej oraz otwartości na nowy zawód. Nie chcąc wykonać zadania utwierdził Pan osoby decyzyjne w temacie przyjmowania do firmy nowych Pracowników, że w naszej firmie się Pan nie odnajdzie. Pomimo wszystko życzymy Panu powodzenia. Prosimy o uszanowanie naszej decyzji i trzymamy kciuki za Pana rozwój zawodowy.

EWA

Myślę, że dobrze. Ludzie pracują tu po ok 10 lat

@EWA

A sama ile tam już pracujesz i co możesz powiedzieć o tym miejscu? Jaka panuje tu atmosfera?

EWA
@Marek

normalnie się pracuje, są terminy, trzeba ich pilnować i robić swoje, co oczywiście jest czasami stresujące, koledzy w pracy ok, czasami jest nerwowo, ale każdy myślę że koncentruje się na swoich obowiązkach, wypłata zawsze na czas.

Agnieszka
@EWA

No to jasna sprawa. W każdej firmie trzeba pilnować terminów. No wiadomo, że jest to stresujące. Dobrze, że wypłata na czas. Ile ona konkretnie wynosi?

@Agnieszka

Wynagrodzenie uzależnione jest od obejmowanego stanowiska pracy. Są stanowiska mniej i bardziej wymagające jeżeli chodzi o posiadaną wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje, uprawnienia itp, a to ma wpływ na wysokość pensji. Dla Pracowników Wykonawstwa widełki dotyczące wynagrodzeń są podawane w ogłoszeniach o pracę. Zapraszamy do aplikowania, wtedy będziemy mogli przekazać więcej szczegółów :)

specjalista
@Agnieszka

Bez przesady, nie w każdej robocie masz ciśnienie z terminami. tu praca jest konkretna, musisz sie wykazac, ze umiesz ciezko pracowac na delegacjach bo robota jest do zrobienia w kilka konkretnych dni. potem mozna zluzowac. Mety tez mamy przyzwoite na robotach. Pozniej troche spokoju i tak w kolko. kasa jest, robota jest. dla mnie dobrze

profesjonalna rekrutacja, przekazana szybka decyzja o zatrudnieniu, a teraz nauka zawodu. Wszystko w luźnej i przyjaznej atmosferze. Spoko chłopaki. Polecam szczerze

Jakie są warunki zatrudnienia w AJAKS S.A.?

Tak jak informowaliśmy wcześniej wynagrodzenie uzależnione jest od obejmowanego stanowiska pracy. Są stanowiska mniej i bardziej wymagające jeżeli chodzi o posiadaną wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje, uprawnienia itp, a to ma wpływ na wysokość pensji. Dla Pracowników Wykonawstwa widełki dotyczące wynagrodzeń są podawane w ogłoszeniach o pracę. Firma AJAKS S.A. jest zakładem pracy chronionej co w przypadku pracowników z grupą niepełnosprawności wiąże się również z możliwością uzyskania różnego rodzaju dofinansowań. Ponadto, pracownicy firmy objęci są prywatną opieką medyczną. Zapraszamy do aplikowania, wtedy będziemy mogli przekazać więcej szczegółów :)

Stefan

Ja dostałem pracę prawie z dnia na dzień, jestem odpowiednim kandydatem, może nawet nie idealnym, ale chcę się uczyć i pracować, a tutaj jest to możliwe. Jasna sytuacja. Sprawdzam się, firma chce ze mną pracować, obie strony są zadowolone. Jeżeli wszyscy są na tak to działamy. Przecież nikt nikogo do niczego nie może zmusić. Ja polecam. Jak nie jesteś zadowolony to szukaj szczęścia w innej firmie. To chyba proste...

Haha
@Stefan

Powdychasz metali ciężkich za te pieniądze to zmienisz szybko zdanie

@Haha

Szanowny Panie Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, jak również w oparciu o inne szczegółowe przepisy prawa polskiego pracodawca zapewnia przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy na danym stanowisku. Prowadzi także szkolenia okresowe w tym zakresie. Każdy z pracowników nie wyłączając „technika rektorów” zostaje zapoznany z oceną ryzyka zawodowego na danym stanowisku pracy. Ocena ryzyka zawodowego jest opracowana w zgodzie z normą PN-N-18002:2000 (Narażenie na występowanie substancji chemicznych). W przypadku możliwości ekspozycji na czynnik/ substancję chemiczną, przewidziane są środki zaradcze / korygujące. Takie jak odpowiednio dobrane środki ochrony indywidualnej: a. Środki ochrony dróg oddechowych począwszy od szczelnego hełmu z dopływem świeżego powietrza z niezależnego źródła a skończywszy na maskach pełno-twarzowych wyposażonych w filtropochłaniacze typu ABEK. b. Środki ochrony skóry – odpowiednio dobrane kombinezony chemoodporne, odpowiednie obuwie i rękawice robocze. Każdorazowo środki ochrony indywidualnej dobierane są odpowiednio po analizie karty charakterystyki substancji, z którą możemy mieć styczność. Natomiast czas pracy, a co za tym idzie, możliwy czas ekspozycji jest minimalizowany, a warunki pracy są bezpieczne. Uprzejmie prosimy o niemijanie się z prawdą oraz o niewprowadzanie użytkowników portalu w błąd. Każdy pracownik przechodzi gruntowne szkolenia BHP, jest zabezpieczony i pracuje na twardych przepisach obowiązujących w polskich i zagranicznych firmach rafineryjnych. Firma nie może realizować zaplanowanych prac przy jednoczesnym naruszeniu tych przepisów. Chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców terenów okołorafineryjnych. Życzymy Panu powodzenia„

HEMAN
@Haha

Przecież pracujemy w pełnym zabezpieczeniu, kombinezony jednorazowe, kaski , hełmy itd zgodnie z normami. Ta praca to nie jest pielenie ogródka i było to chyba jasne już na na etapie rekrutacji, a przede wszystkim szkolenia BHP. Ok, nie zawsze jest miło i przyjemnie, ale chyba jesteśmy dorosłymi ludźmi, a nie dzieciakami, które nie rozumieją tego co się do nas mówi

baileux
@HEMAN

czy myślisz że jednorazowe kombinezony malarskie zabezpieczają cię przed mega wysokim ciśnieniem wody ?

@baileux

Szanowny BAILEUX zadane pytanie dotyczy działu mycia wysokociśnieniowego, a skierowane zostało do osoby, która pisała o dziale katalizatorów, gdzie nie wykonuje się takich prac, a pracownicy wchodzą tylko do rafineryjnych reaktorów. Zamieszczony komentarz wskazuje na brak podstawowej wiedzy dotyczącej specyfiki pracy w naszej firmie. Bardzo prosimy o niewprowadzanie użytkowników portalu w błąd.

Haha
@HEMAN

Brednie brednie.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w AJAKS S.A.?

Kolo

wszystko zależy od stanowiska, pracownicy serwisowi pracują na niezbędnych sprzętach, narzędziach specjalistycznych i maszynach, które pozwalają realizować prace u klientów.

@Kolo

A jak z taborem i dojazdem do klienta? (pyta mój facet, ja tylko piszę ;))

@Monika

Witamy Pani Moniko :) Pracownicy najczęściej docierają do Klientów drogą lądową (np. busami firmowymi). W przypadku realizacji w takich krajach jak np. Wielka Brytania, Izrael czy kraje skandynawskie ma miejsce transport lotniczy. Natomiast przewóz niezbędnych sprzętów, maszyn czy narzędzi odbywa się najczęściej drogą lądową lub morską. Zapraszamy Pani Partnera do aplikowania :) Poznamy się lepiej, przekażemy niezbędne informacje i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Wacław

A może teraz, których z pracowników się wypowie...? Bo trochę za słodko to brzmi...

do Wacława
@Wacław

oj Wacław, a dlaczego nie może być dobrze? Jak jest dla kogoś dobrze, to chyba dobrze? Wolisz jak wszyscy narzekają?

Ja.

Jestem wieloletnim pracownikiem tej firmy to prawda ze szef jest b.wymagający ale chyba nie jest tak zle skoro wiekszosc pracowników pracuje w tej firmie ponad 10 lat.Pewnie ze mogło by byc lepiej ale "szanuj szefa swego bo możesz miec gorszego"

DRAO
@Ja.

bez osoby mocno trzymającej firmę ta firma wcześniej czy później się rozsypie, jak myślicie, ze to takie łatwe to załóżcie swoje. Skoro nie macie na to ochoty nie narzekajcie tylko pracujcie. Jak Wam nie pasuje to idźcie na działalność i zaróbcie chociaż na ZUS i księgową do opłacenia. Jak doświadczycie TEGO NA WŁASNEJ SKÓRZE to pogadajcie ze swoim aktualnym Szefem, może przejrzycie w końcu na oczy, ze to nie jest takie łatwe.

Stef
@DRAO

no właśnie dobrze napisane, ci co mają tak dużo pretensji niech się przyjrzą najpierw sobie i swojej pracy. Gdyby ktoś miał okazję być jeden dzień w skórze osoby, która kieruje takim przedsiębiorstwem to pewnie inaczej oceniałby sytuację. Praca na kontraktach jest wymagająca, ale są przecież dni, kiedy jesteśmy w firmie, na warsztacie itp. i nie jesteśmy wielce obciążeni robotą.. A w firmie musi wszystko stykać, żeby to szło do przodu. Jeszcze teraz jak są takie podwyżki. To nie jest międzynarodowe korpo.

Max

Na czym dokładnie polega praca serwisant rafinerii ? Są tu jakieś wysokie czynniki ryzyka dla zdrowia ? Dziekuje

pracuś

fizyczni wyciągają 5-8 tysięcy a przy dobrym kontrakcie zagranicznym więcej ! Diety, hotele wszystko płaci firma zawsze i uczciwie, zawsze są zaliczki ale czasami rozliczenie jest spóźnione.

NICK
@pracuś

prawda

Wąsacz

Tej wiara ! Jak wy tam w biurze wytrzymujecie ?

@Wąsacz

Wszystko dobrze. Dziękujemy za troskę :) Zapraszamy

zadowolony pracownik biurowy
@AJAKS S.A.

zajrzałam tu wyjątkowo i pragnę poinformować, że pracuje mi się dobrze od wielu lat, nie narzekam na nudę, mam co robić i lubię swoją pracę w tej firmie. Wypłaty są zawsze w terminie, mam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Ci co przesiadują tutaj godzinami i starają się zaszkodzić swojemu chlebodawcy powinni szukać szczęścia w innym miejscu, albo pogodzić się ze swoimi wcześniejszymi wyborami. Ci, którzy są zadowoleni nie będą wypisywać tutaj laurek, bo nie mają takiej potrzeby. Myślę, że byłoby fajnie, gdyby dorośli ludzie umieli rozmawiać o swoich problemach w 4 oczy i mówić o nich wtedy, kiedy można je jeszcze rozwiązywać. Czasy są trudne i myślę, że trzeba doceniać to co się ma w garści, a jak nie doceniasz to zmień swoją sytuację. Udanego dnia dla wszystkich...

Bartosz

Słyszałem sporo dobrego o firmie jako pracodawcy. Może podpowiecie jak przebiega proces rekrutacji? Warto starac się o pracę w firmie?

Pyrkosz
@Bartosz

(usunięte przez administratora) nie idzcie tam pracować

@Bartosz

Po wstępnej selekcji prowadzona jest rozmowa telefoniczna mająca na celu określić oczekiwania, predyspozycje kandydatów, wykluczyć ograniczenia psycho-fizyczne. Następnie, kandydaci zapraszani są na spotkanie rekrutacyjne w siedzibie firmy. Na bardziej wymagające stanowiska przeprowadzany jest test manualny, a kandydaci proszeni są o wypełnienie testu psychologicznego. Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury oferowane jest zatrudnienie.

ja jestem zadowolony

@Pyrkosz

Bo jesteśmy różni, jak ktoś chce spróbować to niech się sprawdzi, to na pewno nie jest praca dla wszystkich. Ja polecam

bo tu pracuję prawie 20 lat

Przed pracą
@Mirek

bo z prawdą sie nie dyskutuje

czasami jest to trudne, jak ludzie są na delegacjach

Przed pracą
@pracownik

integrację mamy na kontraktach :)

i spoko ludzie tu są, wiec jak dla mnie to fajne miejsce pracy.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w AJAKS S.A.?

aktualnie nie, odkąd zaczęła się pandemia. Wcześniej były spotkania świąteczne. Integracyjne to pracownicy organizowali we własnym zakresie najczęściej działami :)

Kamil

Czy wymagane są umiejętności techniczne do pracy w AJAKS S.A. Mowa o takich stanowiskach: https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-serwisowy-rafinerii-technik-reaktorow-poznan%2Coferta%2C1001398723 https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-serwisowy-rafinerii-poznan%2Coferta%2C1001398734 Nie należę technicznych osób za to nadrabiam zaangażowaniem i pracowitością. Proszę o odpowiedź osoby co pracują kilka lat.

@Kamil

Witam Pana. Z pewnością umiejętności techniczne są mile widziane. Jednakże, przyjmując nowych pracowników patrzymy na człowieka jako całość. Ważne jest dotychczasowe doświadczenie, zdolności, umiejętności, wykształcenie, posiadanie prawa jazdy, uprawnienia dodatkowe np. na wózki widłowe, ale z pewnością bardzo ważne jest nastawienie do pracy. Jeżeli jest Pan osobą zaangażowaną i pracowitą to z pewnością już jest Pan bardzo dobrym kandydatem do pracy w firmie AJAKS S.A. :) Jeżeli znalazł się Pan tutaj to znaczy, że jest Pan żywo zainteresowany pracą w branży przemysłowej, więc jest Pan ciekawy naszej firmy. Skoro szuka Pan o nas informacji jest Pan otwarty na wiedzę i nowe informacje, a to świadczy o tym, że powinien Pan wysłać do nas swoje CV :) Serdecznie zapraszamy do aplikowania. Pracują u nas różni ludzie, z różnym wykształceniem. To co nas łączy to z pewnością ciekawość branży, zainteresowanie nowymi technologiami, wytrwałość, upór oraz otwartość na ludzi. Zapraszamy do kontaktu :)

Zostaw merytoryczną opinię o AJAKS S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w AJAKS S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AJAKS S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AJAKS S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 28 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AJAKS S.A.?

Kandydaci do pracy w AJAKS S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AJAKS S.A.