Opinie o Eljon w Kalisz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Eljon. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Eljon o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eljon w Kalisz

Był sobie Eljon

Powiem Wam jak to jest między innymi w firmie Eljon. Ciągle irytuje mnie płacz o to, jakie to w Polsce są marne zarobki. Jeżeli ktoś chce zobaczyć osobę odpowiedzialną za taki stan rzeczy to niech spojrzy (usunięte przez administratora) w lustro. TAK! To jest właśnie zasługa takich (usunięte przez administratora) desperatów, którzy z pocałowaniem ręki biorą najgorszą z możliwych robót, pracują przykładowo w takiej firmie Elion przez 20 lat, nie wiedząc na jakich warunkach, dając się okradać przez pracodawcę na każdym kroku. W Polsce działa naprawdę od groma wielkich, zagranicznych koncernów z POTĘŻNYM kapitałem, a takie (usunięte przez administratora) o kryzysie, podatkach czy wysokim ZUSie można sobie włożyć miedzy bajki. Polacy już wszędzie podobnie jak Ukraińcy uchodzą za tanią siłą roboczą i to właśnie oni sami pracują sobie na obraz białego murzyna. Aż żal patrzeć, ze tylu rodaków nie ma do siebie za grosz godności i mają tak małe oczekiwania finansowe w zamian za ciężki zapierdol i ciągłą presję. Mówi się, że na miejsce człowieka, który nie godzi się na takie warunki jest stu innych i to jest m.in. też to do czego zmierzam. Niech (usunięte przez administratora) w końcu ludzie się ogarną i zaczną się cenić, że tak to ujmę. Robota przykładowo na magazynie czy jako kierowca, beznadziejne kierownictwo, złe zarządzanie, niezrozumiały system wynagrodzeń,brak jakichkolwiek dodatków za nadgodziny czy diet w przypadku kierowców,częściowe wyplaty za urlop czy L4 , traktowanie jednych lepiej lub gorzej (może trzeba być pedałem by się przypodobać kierownikowi) a przeciętny taki desperat Kowalski daje z siebie 200%, w imię czego ja się pytam? Za to, że 10-go każdego miesiąca taki ktoś dostanie 1600 zł+ochłapy pod stołem które ledwo wystarczą na wegetację? Firmy stać na o wiele wyższe wynagrodzenia, ale po co płacić więcej, skoro na okrągło znajdują się lemingi, które łykają bajeczki o kryzysie lub w przypadku Eljonu opowiadań kadrowej jak to w innych firmach jest źle i tyrają jak woły za przysłowiową miskę ryżu. Ludzie nie dajcie sobą manipulować, lepiej przeciwstawić się wyzyskowi a niżeli skulić ogon i jęczeć jak to źle. Myślę że do coraz większej liczby osób dociera jak jesteśmy okradani w powyższej firmie,szkoda że tak późno ale lepiej późno niż wcale.

Podirytowany Nowy wpis
@Był sobie Eljon

Szanowny "był sobie Eljon" to idz sobie pracuj za miliony do innego, bardziej szanującego przedsiębiorstwa. Skoro twierdzisz, że w Eljon zarabia się 1600 zł to popytaj kierowców, którzy aktualnie w tej firmie są zatrudnieni ile dostają na rękę bo chyba masz nieaktualne dane, albo dane od "szczurów" które uciekły z Eljon, gdy dowiedziały się że będzie zmiana właściciela.

Feliks Nowy wpis

Czy firma normalnie funkcjonuje?

Tomasz Nowy wpis

Jakieś zmiany nastąpiły w firmie?

anonymous Nowy wpis

Tyle co wiadomo to Eljon został wykupiony przez firme PHUP Gniezno ktora zamkla odzial w ostrowie a wykupiła eljona

Brałeś udział w rekrutacji do Eljon. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
Dominika

@alladynto ważne, że można liczyć na terminową wypłatę. A co więcej możesz powiedzieć o plusach pracy w eljon? Co doradziłbyś osobom, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy?

alladyn

Jak w każdej kaliskiej firmie bez szału, ale chociaż wiadomo że 10-tego pensja będzie. Gdyby wymienić "starych" pracowników z pewnością poprawa atmosfery o 360 stopni.

Darek

Szef firmy Eljon jest jak baba po rozwodzie, bez względu na okoliczności i obowiązujące przepisy uważa że wszystko mu sie należy. Uwielbia lizusów i wazeliniarzy zgodnie z komentarzami powyżej. Nie polecam pracy w tej firmie z uwagi na nieustanne okradanie pracowników z należnych świadczeń oraz obciążanie finansowe za braki na magazynie ( tej firmie kierownik magazynu jest to święta krowa za której błędy i niewiedzę wszyscy płacą)

Czyli jest tam aż tak źle?

@Marek

Jest, i ta opinia nie jest przesadzona. Tam nie ceni się pracowników za uczciwa, sumienną pracę, tylko ci którzy podlizuja się szefom coś mają. Jeden na drugiego donosi.

nie polecam tej firmy !!! całe kierownictwo do wymiany łącznie z śmiesznym dyrektorkiem!!!

Mario

Dobrze by było by PIP zainteresował się firmą Eljon, to co robią z pracownikami i nazywają legalnym tak naprawdę legalnym nie jest. Ta firma w skrócie to państwo w państwie. Legalne w tej firmie są fikcyjne dokumenty podpisywane przez pracowników by ..właściciel był czysty" .Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. W praktyce są wykorzystywane wewnętrzne ustalenia dot zatrudnienia,płac, rozliczeń,urlopów, krzywdzące dla pracownika.

Ile można wyciągnąć jako magazynier w systemie 5 dni tygodniowo na 8 godz dziennie tak na rękę miesięcznie i jakie są roczne braki na magazynie i kto i jak to spłaca? Proszę o prawdziwe informacje bo chce się tam zatrudnić

Mirek

Na umowie dostajesz najniższą krajową + w kopercie co zarobisz dodatkowo. Na magazynie kamery wszędzie, szef obserwuje i nawet rozmawiać pracownikom ze sobą nie każe. Tam się dużo zmieniło ostatnio na gorsze ( zmiana kierownictwa). W firmie w której jest wszystko w porządku co chwile ludzie się nie zwalniają. A co do pracy kierowców to zależy jaką trase dostaniesz, starzy pracownicy mają te najlepsze a nowi... wiadomo.

romek

Wydaje mi się, że w kązdej firmie osoby, które pracują w sprzedaży sa ważne, bo jednak pod nich działają inne działy jak np. marketing. Dajcie znać tylko czy są nowe miejsca.

Zdzisio

Kiepska organizacja pracy magazynu oraz taboru samochodowego spowodowana brakiem wiedzy logistycznej i spedycyjnej kierownika (nieustannie raczkuje w tej branży). Niezrozumiały system wynagradzania pracowników jak również rozliczania pracowników z faktur , paragonów itp. Dział sprzedaży to osoby uważające się za nieomylne, obarczające swoimi pomyłkami podwładnych pracowników. W obecnej obsadzie firma bez przyszłości.

mario

aktualnie eljon poszukuje kierowców oraz pracowników magazynowych. kolega zadowolony, choc pracuje od niedawna chwali sobie warunki i system.

on

Jako kierowca z niedługim stażem, uważam że trasy jakie są do objechania i ilość spożywki którą trzeba rozładować + wynagrodzenie = całkiem miła robota. Gdyby nie kierowcy z bardzooo długoletnim stażem, którym chyba już w tyłkach się powywracało i tylko narzekają. Niech spróbują swoich sił w innych kaliskich firmach.

kk

Pracę w Eljonie polecił mi znajomy. Praca w systemie 2 zmianowym co ma swoje zalety. Na magazynie sporo pracowników, kierownictwo otwarte na nowe pomysły i rozwiązania. Pracując sumiennie 8h mozna przyzwoitą pensje wypracować jak na kaliskie warunki.

sprzedawczyk

myślę że skoro nie jest to duża firma to takich procedur nie mają.. w ogóle takie klauzury dają korporacje. poza tym jak boisz się swoich kontaktów to możesz np umówić się z firmą na współpracę w ramach swojej działalności i masz problem z głowy.i wydaje mi się że w przypadku takiej sp, j takie rozw. nawet im się bardziej spodoba

hurtek

oto i jest kaliska hurtownia żywności, od dłuższego czasu monitoruję ich poczynania i widzę, że ofert pracy jak nie było tak nie ma. Posiadam długoletnie doświadczenie w branży handlowej i całkiem potężną bazę kontaktów, mam zatem pytanie czy podejmując z nimi współpracę jestem zobowiązany do klauzli dyskrecji? Może ktoś wie jak wygląda sprawa prowizji posprzedażowej i rozliczenia za paliwo?

gwidon

a jak wygląda aktualnie sytuacja w firmie eljon z zatrudnieniem dla przedstawicieli handlowych? nie dogadałem się z poprzednim pracodawcą co do kwestii finansowych. no bo jednak skoro dwAnaście lat siedzę w branzy to już mam prawo chyba mieć swoje wymagania. co może korzystnego zaoferować mi w takim razie eljon?

Zostaw merytoryczną opinię o Eljon - Kalisz

Eljon
2.4/5 Na podstawie 61 ocen.
  • Metalowców 3-11
    62-800 Kalisz

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042