Opinie o KONE w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy KONE. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w KONE o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KONE w Warszawa

Konserwator

Mp-prolift poszukuje do pracy w warszawie 10 osob umowa o prace i od 8000zl. mile widziani schodziarze. a wy jak tam? Dalej 6000 a w kwietniu moze dostaniecie 3% podwyzki?

Kandydatka

Ludzi którym się chciało pracować? Co masz konkretnie przez to na myśli i z jakich przyczyn doszło do podziękowania za współprace? Kiedy miało to miejsce i jakich okolicznościach? co na to kolejni kandydaci?

Były konserwator

Wiecie czemu zarzad przedłużyl leasingi konserwatorom? A po co ma kupowac nowe auta jak zaraz 1/3 bedzie zwolniona

Inwestycje w premie ale dla siebie

Czy w KONE zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

@Kuc

no i co Ci po takim samym siedzeniu jeśli już? są tu może jakieś określone normy, które należy wypracować? jak badają wyniki z czyjejś pracy?

Pracuje ktoś teraz jako Specjalista ds. Obsługi Klienta? liczę na jakieś zdanie odnośnie tego czy warto iść, bo jakoś w ostatnich komentarzach to na konserwatorach się skupiliście. Dodatkowo zastanawia mnie opis, bo najpierw piszą, że to praca stacjonarna a potem podają opcje na możliwość pracy zdalnej. Tak w 100%?

DW Nowy wpis

Mieli zwalniać a gościowi z Schindlera z paroletnim stażem w dźwigach zaproponowali 9400 brutto.Ciekawe czy u nas chłopaki po 5 czy 8 latach pracy mogą się pochwalić taką stawką.Raczej 7000 tyś to średnia i gdzie tu sprawiedliwość.

Rychu Nowy wpis

Kone moderuje te wpisy, więc spieszcie się czytać :). Nie polecam pracy w tej firmie, bo warunki są bardzo złe. Nie można ani się rozwinąć ani zarobić. Generalnie hipokryzja rządzi na każdym kroku. tylko ci którzy przyklaskują pną się po szczeblach a reszta jest do przynoszenia wyników. Znam z autopsji. Było wiele przypadków nadużyć, Które zostały zamiecione pod dywan i teraz nawet ci ludzie są ambasadorami! Żenada! Jest cała masa(usunięte przez administratora) którzy są nie do ruszenia, a zwalnia się młodych, którym się chce pracować.

Lidka Nowy wpis
@Rychu

Możesz wyjaśnić proszę kwestie tego całego rozwoju, po czym tak jednoznacznie stwierdzasz, że nie można? Chłopak będzie chciał iść na pomocnika konserwatora i tu w opisie oferty piszą o bogatym pakiecie szkoleń technicznych

Konserwator

Jak to jest, mieli zwalniać a ogłoszenie jest, że chcą przyjąć? Da się wytrzymać tu jeszcze?

W niektórych wątkach nawiązywano do tematu podwyżki z tym, że w kontekście tej inflacyjnej co natomiast ze stażowymi czy także są one przyznawane przy tak długim stażu pracy jak 10 lat?

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Też właśnie widziałem, że dziś dodano ofertę dla konserwatora. Parę dni wcześniej została wrzucona też ta dla pomocników. Zastanawiam się przy tym nad tymi poprzednimi opiniami dotyczącymi szkolenia i potem rezygnacji ze współpracy. czemu miało to kiedyś służyć? I czy dalej takie coś występuje?

Sonia

Małe Januszowe firmy potrafią zrobić wigilię dla pracowników, a ta nawet w tym roku nie chce nawet tego zrobic, a prezes sie bawi kosztem szeregowych pracowników... W takiej firmie ludzie organizują sobie wigilię za własne pieniądze... Wstyd i pokazanie gdzie firma ma swoich ludzi

Nick122
@Sonia

Wigili firmowej nie było,paczki dla pracowników o połowę mniejsze niż w zeszłych latach. Ciekawe jak premie świąteczne też zapewne poucinają. A przed nami marzec i podwyżki jak tak dalej pójdzie papiery się posypią i hr będzie miał ręce pelne roboty.

@Nick122

Podkreślasz marzec jako czas podwyżek. czy to oznacza, że te styczniowe nikogo tutaj w zasadzie nie dotkną czy cos źle rozumiem w tym wszystkim? Jest to jakiś średni %? Czegoś się już spodziewacie?

Znachor

W kone dają od kwietnia podwyżki, żeby ludzie nie uciekli na koniec roku. A po podwyżkach jest ankieta pracownicza, nigdy przed… przypadek?

@Znachor

A te ankiety do czego im jeszcze są potrzebne? Do czego je wykorzystują? I zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, która została podkreślona wyżej – nie ma podwyżek w styczniu? Tak? czy to oznacza, że kompletnie nikt tutaj nie zarabiał kwoty poniżej 4,2 tys? nie ma aneksów?

Podasz teraz jakiś przykład tego, że faktycznie cos z zeszłego roku na ten mogło wyjść źle? Do tego ciekawi mnie treść tych ankiet, co podajecie w sugestiach? Pracownicy dyskutują później na te tematy?

Konserwator

Witam,. konserwator z uprawnieniami na hydrauliki, elektryczne i schody, doświadczenia 10 lat, czy 9000 brutto osiągalne na początek?

Aleksandra
@Konserwator

Nawiązuje Pan do podstawy? kiedyś tez się zastanawiałam z tym, że nie wiem do teraz jak tu premie liczą, bo temat parę miesięcy temu się urwał. Partner ma akurat 3 lata doświadczenia to pewnie tylu by nie miał proponowane, ale może z dłuższym stażem? Czy do tego tez by się ktoś odniósł i do tych premii?

@Aleksandra

Tak, oczywiście, że podstawy, jeśli ma wszystkie uprawnienia to spokojnie może wynegocjować 9tys brutto podstawy, a jak wygląda premia to się nie wypowiem, bo nie wiem

@Konserwator

Praca jest dosłownie identyczna niezależnie od lokalizacji i po prostu ona sama determinuje te kwotę? widzę wyżej podkreślenie, że właśnie w stolicy tak będzie, wiec w mniejszych miastach może być mniej? wiadomo tak w ogóle jakie prace mimo wszystko najczęściej się trafiają na rejonie?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w KONE?

konaJ

Odkąd wprowadzone zostały zasady jak w Danonie to już nie jest to ta sama firma.

Bożena
@konaJ

O jakich dokładnie zasadach mówisz? Jaki wpływ te wprowadzone zasady miały na atmosferę? I jaki na firmę skoro piszesz, że nie jest to już ta sama firma?

@Bożena

Myślę, że chodzi mu o braku szacunku dla pracowników zwłaszcza teraz podczas restrukturyzacji. Zdanie pracownika już się nie liczy tylko decyzja odgórna. Jest grupa nierobów, którzy nic nie robią i dostają pieniądze a szeregowego pracownika się niszczy. Promocje dostają ukubieńcy a nie ci co na nie zasługują.

Samanta
@Janek

Macie restrukturyzację? Co było takim ostatecznym powodem? Widzę do was z osiem ofert, kiedyś już obczajałam oferty na obsłudze klienta z językami obcymi. Czy na tym stanowisku jakoś mocno się to odbiło? Albo odbije? Myślałam o przyjęciu się od nowego roku

A co dalej, jest jakaś dalsza wizja? Tak jak wyżej wspomniano widać, że są oferty, mnie także interesują tak wstępnie ale skoro jakieś restrukturyzacje maja teraz miejsce to jest w ogóle sens się interesować? planowo co ma się zmienić?

Były konserwator

Śmieszko_Pierwszy
@Były konserwator

Tak i dlatego co chwile jest otwarta rekrutacja na pomocników, żeby takiego wyszkolić, zainwestować pieniądze a potem zwolnić... nie wymyślaj głupot.

@Śmieszko_Pierwszy

Czyli na czym ostatecznie tutaj z tym wszystkim stanęło? Bo zastanawiam się skąd takie poruszenie odnośnie tych aut

@Alicja

Będę 5 osobowe elektryczne samochody , potwierdzone info. Czas się wydłużył bo Tata Motors na Polską dystrybucję wchodzi 2023/2024 z elektrykiem

Iza
@Janek

Skąd masz takie informacje? Czemu akurat elektryczne? Są bardziej ekonomiczne jeśli chodzi o pracę?

@Iza

Są najtańsze . No i są trendy.

@Janek

Dbanie o PR firmy i dlatego? A w jaki jeszcze obecnie sposób mogliby to robić? W coś jeszcze będą planowane inwestycje, sporo tej kasy mają?

Zenek
@Alicja

Kasy mają jak lodu. Ale tylko dla siebie i pod siebie. Robią wszystkich i klientów i konserwatorow. SZKODA tylko że mają tak słaby wzrok (albo są tak pazerni) że nie widzą że to właśnie Ci LUDZIE robią tutaj robotę.

Inwestycje w premie ale dla siebie

Czy w KONE zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

beta

Np. na pomocniku konserwatora pierwsza umowa jest o prace na okres 3 miesięcy. Nie słyszałem, żeby ktoś dostał zlecenie.

@beta

Można dopytać o stawkę? Na próbnym jest standardowa dla każdego i po jego zakończeniu pojawia się jakieś pole do negocjacji? Są jakieś widełki czy jednak to stanowisko jest dość sztywne pod tym względem?

beta
@Alicja

Stawka jest taka sama dla każdego, po okresie próbnym nic się nie zmienia, dopiero po zdaniu uprawnień UDT i zmianie stanowiska na konserwatora jest przewidziana podwyżka. Kwota mniejwięcej równa dla każdego, jeśli chodzi o widełki to są jak w każdej korporacji, każdemu mówią, że jesteś na samej górze, a tak naprawde jest na odwrót :D

@beta

Aha no dobra, bo mnie właśnie chodziło o to czy samemu można sobie coś ciekawego wypracować? Tutaj ze względu na zajmowane stanowisko lub posiadane standardowe uprawnienia i tak każdy ma równo? Niczym partner się nie wyróżni?

Kuc
@Alicja

Wypracowac, samemu, rowno? Raczej mozna wychodzić w gabinecie dyrektora regionalnego z Katowic. Awansuja i maja dobrze tylko ci ktorzy maja do niego dostep i moga posiedziec w jego gabinecie, najlepiej kilka razy dziennie, codziennie

@Kuc

Kone
@Konserwator

Mp-Prolift wygrał przetarg na metro,to na pewno będą potrzebować konserwatorów.

Xyz
@Konserwator

Wolę 6000 i pracę od 8 do 16 niż (usunięte przez administratora) nocki na metrze.A tak w ogóle po h startowaliscie w przetargu jak nie macie ludzi

kuropatwa
@Xyz

Biznes to biznes. Za rok czy dwa przetarg wygra ktoś inny, matro odejdzie a ludzie zostaną.

@kuropatwa

Maksymalnie za pół roku będzie nowy przetarg. W prolifcie raz,że nie mają ludzi dwa Ci którzy są nie znają się na niczym innym niż MP,trzy nie mają części do żadnych z tych urządzeń

@ABC

Części do dźwigów można kupić w sklepie , czy to stacjonarnym czy to internetowym, w kone znacie się na czymś innym niż Monospace ? 95% tylko to widziało , różnica między konserwatorem z mniejszej firmy a tym z kone, jest taka że on coś widział , parę sterowań , wie cokolwiek , komisję na monosoace też zda, proste usterki usunie. A przypuszczam , że ty kolego miałbyś problem z obwodem bezpiecze stwa , czy wykonaniu próby hamulca, a o ucm nie wspomnę , dlatego pracujesz w korporacji i myślisz że jesteś extra konserwatorem, a jak usterka przewyższa twoje myślenie dzwonisz do thd o pomoc, a sam nie pomyślisz . A potem mówisz że dana firma się nie zna na niczym, nie ma części itp. Prawdopodobnie nigdy nie pracowałeś w innej firmie i ktoś co naoppwiadal że prywaciarz nie płaci , pieniądze są raz na kwartał, samochod to polonez , a narzędzia masz jsk przyniesiesz z domu ...

@ABC

Proszę podaj jakiś przykład przetargu publicznego które jak pisałeś po pół roku będzie jeszcze raz ? Bo widzę, że powielasz głupoty a wiedzy zero na ten temat.

Praga team
@Prywaciarz

100% prawdy. Popieram i zgadzam się. Mimo, że jestem pracownikiem kone widzę co się dzieje w firmie. Może nie 5 a 10% coś innego wie niż Monospace. Ale nie masz coś się dziwić , tutaj jest pranie mózgów tym młodym chłopaka mówi się, że w kone najlepiej , w otisie jest okon i BHP z (usunięte przez administratora) to sami wiecie, schindler to specyficznie ludzie, thyssen upadł , a prywaciarz to zło wcielone.

maliniak
@Prywaciarz

Co to znaczy zdać komisję na monospace?

@maliniak

Zrobić próby , które chce inspektor udt , krańcowy , chwytacze , ucm , itp itd.

@Prywaciarz

Widzisz do Korpo poszedłem bo miałem już dość pryeaciarza i miliona sterowań. Przeszedłem całą drogę uprawnień od 3 do 1 Zaczynałem na tradycji w Śródmieściu. Drewniane SDJ rygle DR1 o których pewnie nie słyszałeś i nie widziałeś,stała krzywka. Licencje na Batorego trzy w grupie z drzwiami SDJ ruchomą podłogą i drzwiami kabinowymi jak w tradycji o których jak mówiłem inspektorom w innym mieście to mówili,że takich dźwigow nie było. Tak masz rację ktoś kto pracował całe życie w korpo na niczym innym się nie zna.

@Prywaciarz

Jeśli firma nie będzie w stanie wywiązać się z umowy to rozwiązuje się umowę i rozpisuje nowy przetarg. Z tego co wiem tak to działa.

@ABC

No i to szanuje szczera wypowiedź. Miło słyszeć, że są tacy fachowcy w kone. Pracowałem w mprdo widziałem i tradycje i licencję , nawet do 2020 konserwowalem " Leonarda " . A co do tych przetargów , to masz rację jak firma się nie wywiązuje , to jest powód do nowego przetargu. Tyle, że patrząc na kilka ostatnich lat każdy przetarg publiczny który wygrała jakaś firma i zaczęła konserwację to go dokończyła. Z metrem przetarg otis zaskarżył na zbyt niską cenę, no i jedna kwestia odnośnie przetargów , często wymiany części przekraczające jakąś kwotę - przeważnie ujęta ponad 10 k, odbywa się w formie przetargu. Także konserwacja , drobne naprawy a poważniejsze wymiany to inne sprawy

Kandydatka

Nickiiiii

Jak tam koledzy i koleżanki, zadowoleni z podwyzek? Który dostał chociaż inflacyjną?

konserwator
@Nickiiiii

Hahah, dyrektorzy to (usunięte przez administratora), mowia ze nie ma pieniędzy żeby dać podwyzke pracownikom wysokości inflacji a sami wszystkim klientom podnieśli ceny konserwacji o wskaźnik inflacji

Mari
@konserwator

i jak ta podwyżka wpłynęła ostatecznie na całą firmę? mam na myśli warunki zatrudnienia lub ogólne finanse. budżet musiał się wyrównać? kiedy planowana jest kolejna inwestycja? i czy pod względem obowiązków są jakieś zmiany?

Zenek
@Mari

Konserwy obowiązków mają coraz to więcej. Ale uposażenie z roku na rok coraz mniejsze. Jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba będzie poszukać czegoś nowego bo tu firma idzie jak Titanic ostro w dół. Jeżeli chodzi o dbanie o pracowników najniższego szczebla. Już nawet nie ma co myśleć o imprezie firmowej. Bo dyrekcja za nasze się bawi na całego ale plebs nie potrzebuje się spotkać z innymi bo jeszcze się zgadają i powychodzą wałki w innych miastach.

Mario
@Zenek

Czy ktoś wie na jakim etapie jest dostawa samochodów dla serwisu ? Zarzekali się że pierwsze dostawy mają być we wrześniu chodzą słuchy że nawet ich jeszcze nie zamówili . Oczywiście kiery nic nie wiedzą i boją się spytać o cokolwiek dla swoich podwładnych . Pozdr ludzi pracy

Elektryk

Dzień dobry. Jak tam Panowie konserwatorzy kto się decyduje na elektryka zaproponowanego przez firmę?

Alicja

Na forum była w ostatnim czasie mowa o dźwigach elektrycznych oraz samochodach. Są ich różne odmiany, że padło tego typu zapytanie? Jeśli tak to jakie? i jakie konsekwencje mogą wynikać z tego typu wyboru?

NICK

Szukam pracy , mam wszystkie uprawnienia na windy i schody ile mogę dostać?? Do 8 dojdę?? Czy lepiej do konkurencji S i O?

kabociorz

Chcemy żeby ta wiadomość była czytana jako listy otwarty. Jako konserwatorzy prosimy o pomoc kierownik serwisu z Katowic ciągle nam dowala i nie mamy żadnego wsparcia, wszystko co powiemy nie po jego myśli kończy poleceniem służbowym, sam nic nie załatwi, ze wszystkim jest problem, z narzędziami, z rozliczeniami, z ilością pracy, premie obcina za nic, klientów spycha na nas bo nie chce zadzwonić. Chcemy pomocy

hah
@kabociorz

zgłoś do swojego dyrektora albo do działu hr, a nie czekaj to jest jedna i ta sama klika i Ci nie pomogą

@hah

Nie zgłosi bo wtedy musiał by się ujawnić, a sądząc po tym że wyżala się tutaj to niema jaj powiedzieć co go boli przełożonemu lub wyżej, (usunięte przez administratora)

pcp
@hah

Niby komu to zgłosić, zgłosze to się będzie mścić... Po premii, same najgorsze roboty przydzieli, a jemu nic... jak zwykle. My nawet głupiego plecaka na narzędzia się możemy się doprosić

Rado
@pcp

Tak już jest w tej firmie, to że zgłosisz nic to nie da. Co zrobili z ankietą puls, wszystko ukryli, wycieli drażniące wyniki i pokazują to co wygodne.

Fachura

Ile dostanę brutto podstawy. Mam 15 lat doświadczenia uprawnienia na dźwigi elektryczne i hydrauliczne towarowe osobowe oraz na platformy dla niepełnosprawnych. Praca w Krakowie.

@Fachura

Napewno mniej niż u prywaciarza.pewnoe naobiecuja Ci złote góry a w praktyce dostaniesz na rękę okolo3500 oc,uwiscie na początku później oczywiście maks około 4000. Wiec nie licz na kokosy.

Nick00000

Wiadomo coś o podwyżkach planowanych na 2023?

Olek
@Nick00000

Wiadomo. Równa suma dla każdego,żeby nie było awantur. 0 zł Jakie podwyżki ? Chłopie ledwo co covid, wojna , ciesz się że obniżki nie ma.

wezyr
@Nick00000

jak co roku w kwietniu będą.

Mateusz
@Nick00000

Szanowni państwo, podwyżki będą już od nowego roku. Na początek żywności, energii i paliwa. No i wpadnie kilka nowych podatków.

Nickkkkk
@Olek

Nie ma obniżek? Inflacja zeżarła nam dwie pensje! Co do podwyżek: będą, ale i tak nie dogonią inflacji. Trochę słabo, bo wychodzi na to, że z roku na rok realnie mniej zarabiamy a nasze doświadczenie nic dla KONE nie znaczy.

Karol
@Nickkkkk

Ale tu bedzie (usunięte przez administratora) jak nie dadzą solidnych podwyżek.

NickCone

Słyszeliście plotki o kolejnych zwolnieniach i oszczędnościach w firmie? Oczywiście one nie mają dotyczyć góry.

śmieszko2
@NickCone

jeśli mają dotyczyć nierobów z biura i stanowisk nie wiadomo od czego, to niewielka strata.

@śmieszko2

każdego z biura za takiego masz? :( i czy do dziś już jakiej info wypłynęło, bo w sumie to ciekawa bym była? od czego zazwyczaj zaczynają przy oszczędzaniu?

Nadal szukają na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta z językiem węgierskim? Jeśli tak, to chciałabym wiedzieć, ile proponują. Zwłaszcza, że to nie jest taki popularny język. Ciekawe, czy biorą to pod uwagę przy wyliczaniu stawki.

Witam widziałem ogłoszenie na spec. Ds sprzedaży modernizacji. Czytając poniższe komentarze mam pewne obawy. Warto nie warto? Jak jest?

Modern
@Zainteresowany

Zależy na co patrzysz i jakie masz doświadczenie w modernizacji?

@Zainteresowany

Śmiało próbuj, to co można ostatnimi czasy tutaj przeczytać to nic innego jak żałosny szloch osób którym nie poszło w tej firmie lub pracowników którzy mają na tyle małe jajka, że zamiast poruszyć swój problem z przełożonym wylewają swe łzy o nieudanym życiu na tego typu portalach. Jako pracownik z wieloletnim stażem w tej firmie szczerze polecam zainteresować się rekrutacją.

Kluska

Czyli pracownik podlizywacz, przeklejony do któregoś z dyrektorów?

@Kluska

Jeżeli uważasz, że trzeba się komuś podlizywać żeby być zadowolonym z wieloletniej pracy w jednej firmie to szczerze współczuję braku zaradności i pomysłu na siebie.

Mirek

Akurat kluska ma rację. Tutaj albo siedzisZ cicho i nie masz kręgosłupa moralnego i włazisz wszystkim od kierownika w górę w (usunięte przez administratora). Albo mówisz jak jest i dostajesz między oczy. Firma z roku na rok coraz to bardziej leci na pysk. Q tym roku choinek nie ma pewnie premi też nie będzie jiz o imprezach dla plebsu nie wspomne bo gora to widomo imprezka za imprezka.

@Mirek

z tą premią to przewidujesz tylko czy powiedzieli ostatecznie, że nie ma i tyle? wspominasz też o imprezach... to wcześniej normalnie mieliście? kiedy to było?

@Mirek

Premie świąteczne będą. Informacja potwierdzona przez kierownika.

@ABC

Serio uważacie że to jest dobre miejsce na tego typu dyskusje ?

Obserwator
@Kluska

A może sam dyrektor mederator…

Zostaw merytoryczną opinię o KONE - Warszawa

• Jak się pracuje w KONE?

Zobacz opinie na temat firmy KONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 1 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KONE?

Kandydaci do pracy w KONE napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KONE
  • Poleczki 35