SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

Opinie o SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko starszego doradcy ds. leasingu w sektorze transportowym. Wymagana jest od kandydata znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Czy poziom B2 będzie wystarczający? Czy musiałbym podszkolić jeszcze mój język? W ogłoszeniu znalazłem informację, że jest to praca zdalna. Od pierwszych dni pracuje się w takim trybie? Czy trzeba przejść jakiś okres wdrożenia? :)

Nowy wpis

Witaj @GH Poziom B2 znajomości języka będzie w zupełności wystarczający. Zachęcamy też do doskonalenia się w tym obszarze z uwagi na międzynarodowe środowisko pracy. Oferujemy platformę do nauki online wraz z zajęciami z native speakerami. Aktualnie posiadamy biura w Poznaniu oraz Gdańsku oraz centralę w Warszawie - w nich pracujemy hybrydowo. We wszystkich pozostałych lokalizacjach nasi Doradcy ds. leasingu pracują w trybie 100% zdalnym. Wdrożenie polega na tygodniowym pobycie w centrali w Warszawie na szkoleniach ze wszystkimi działami w firmie oraz z systemów. Zapraszamy do aplikowania! Podczas procesu rekrutacji zaznajomimy Cię ze wszystkimi szczegółami pracy w naszej firmie.

Rafał Nowy wpis
@SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

Szkolenia przed rozpoczęciem pracy są darmowe i nie trzeba za nie zwracać pieniędzy w razie odejścia z pracy? Czy trzeba podpisywać umowę lojalnościową?

Wioleta

Orientuje się ktoś czy szukają może przedstawicieli handlowych? Niestety oferty nie widzę ale może ktoś wie czy warto aplikować? Jaka panuje atmosfera w firmie? Zastanawia mnie tez kwestia prowizji ile można uzyskać? Plan jest ciężki do zrealizowania czy jak ktoś podejdzie do sprawy rzetelnie to nie będzie problemu?

Ktoś
@Wioleta

Nie warto tutaj nawet aplikować. Praca ciężka. Dobra renona firmy to przeszłość. Zmiana zarządu nic nie dała. Budżet trudny do zrealizowania przez to nieliczni (z 20 letnim stażem) mają premie. Nowym jest bardzo trudno. Rządzi kolesistwo, manager od transportu uprawia (usunięte przez administratora) na oczach wszystkich. Porażką jest praca w tej firmie.umowy na pół roku co pół. Ludzie sobie nie ufają.

Tajemnica
@Wioleta

Praca tak jak wszedzie- poza pozyskiwaniem Klientow trzeba walczyc z problemami systemowymi czy ludzmi, ktorzy danymi sprawami sie zajmuja. Plany wysokie ale mozliwe do realizacji. Jesli pracuje sie sumiennie - odwiedza dostawcow, rozmawia z handlowcami to da sie uzyskac premie. Umowy przedluzane sa na czas okreslowy bylko w przypadku wstpliwosci co do pracy doradcy. Duza rotacja pracownikow, ze wzgledu na brak podyzek, stary pracownik realizujacy plany nie moze liczyc na podwyzki a nowy lejacy wode potrafi wynegocjowac podstawe wyzsza nawet o kilka tysiecy.

Nowy wpis

@Ktoś

Drogi @Ktoś Dziękujemy za opinię. Przykro nam, że praca w SG Equipment Leasing Polska nie spełnia/nie spełniła Pani/Pana oczekiwań. Cele sprzedażowe realizowane są z sukcesem zarówno przez Doradców z dużym stażem, jak i tych pracujących krótko. Stałe zatrudnienie w naszej firmie znajdują osoby, które osiągają cele sprzedażowe, znane już na etapie rekrutacji. Zapraszamy do aplikowania Doradców z doświadczeniem na konkurencyjnym rynku leasingowym i otwartością na wyzwania sprzedażowe. Jednocześnie prosimy o odpowiedzialne publikowanie wpisów dotyczących działalności firmy jako pracodawcy oraz jej pracowników. Szanujemy wolność słowa i opinii, jednakże każdy wpis powinien być rzetelny i merytoryczny. Osoby zamieszczające wpisy o charakterze nękającym, zniesławiającym lub naruszające prawnie chronione dobra osobiste powinny pamiętać o tym, że wpisy na forach internetowych nie pozostają anonimowe. Osoba winna może być (po ustaleniu i ujawnieniu jej danych osobowych w ramach przysługujących pokrzywdzonemu środków prawnych) pociągnięta do odpowiedzialności karnej i cywilnej. Polskie prawo gwarantuje ochronę honoru i dobrego imienia, zarówno osób fizycznych, jak i firm, dlatego komentarze zawierające niespójne i nieprawdziwe treści oraz inne naruszające zasady serwisu i regulamin będą archiwizowane przez Administratora. O ile posiadają Państwo informacje, które wymagają wyjaśnienia, zweryfikowania czy podjęcia określonych środków zaradczych – uprzejmie prosimy o ich zgłoszenie poprzez kanały do tego przeznaczone (Dział Compliance, Dział HR, Zarząd, grupowe narzędzie do sygnalizowania nieprawidłowości). Dziękujemy

Profesjonalista

Aplikowałem do Societe Generale SA Oddział w Polsce i odradzam wszystkim specjalistom KYC aplikowanie do tej firmy. Po dwóch etapach rekrutacji oraz przesłaniu przeze mnie pisemnych deklaracji nt konfliktu interesów do kadr pozostawiono mnie bez żadnej informacji zwrotnej. Bardzo nieprofesjonalne, świadczące o bałaganie organizacyjnym i braku kultury.

@Profesjonalista

Próbowałeś sie z nimi kontaktować? Może to zwykły ludzki błąd, może nowa osoba w HRach, sytuacja losowa? Widze z odpowiedzi że firma stara sie poważnie podchodzić do kandydatów stad moje zdziwienie. Może warto jeszcze próbować.

@Profesjonalista

@PROFESJONALISTA Twoja opinia dotyczy innej spółki, niż nasza. SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. nie prowadzi rekrutacji na stanowisko, o którym piszesz. Zachęcamy do skontaktowania się z pracodawcą, z którym odbywałeś spotkania. Nie przekazujemy otrzymanych opinii dotyczących innej linii biznesowej w ramach grupy Societe Generale. Życzymy powodzenia w rekrutacji.

Merch

A wiadomo jakie mają auta dla merchów mobilnych?

@Merch

Obecnie przedstawicielom handlowym oferujemy TOYOTĘ COROLLĘ MY21, 5-drzwiowe kombi, 1,8 Hybrid 122 KM, wersja Comfort

Obcy
@SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

@Pracodawca co jak co ale szacun bo jako jedna z niewielu firm jasno i otwarcie mówicie o samochodach pracowników. Zazwyczaj jest to owiane tajemnicą do momentu podpisania umowy o pracę

@Obcy

O dobra informacja. Powiesz jeszcze czy można ich używać do celów prywatnych? Wiadomo że trzeba samemu wtedy tankować ale czy nie trzeba podpisywać dodatkowej umowy na korzystanie?

Firma SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Ciekawy AML

Cześć, widzę dużą rotację w dziale/departamencie AML/Compliance w spółce. Jak wygląda praca / zespół? Warto aplikować?

Dariusz
@Ciekawy AML

I co zdecydowałeś się na wysłanie CV? Na jakie stanowisko w tym dziale chciałeś aplikować? No i skąd wiesz ze tam jest aż taka rotacja? Ciekawy jestem czy twoje spostrzeżenia się sprawdziły.

Dzień dobry, słyszałem że handlowcy są rozliczani głównie z obrotu i to jest najważniejsze. Czy to prawda że nie jest jak w innych firmach że rozlicza się z wypracowanej marży i zysku ? Pozdrawiam

Brak informacji po spotkaniu

Miałam spotkanie rekrutacyjne w tej firmie. Minęły dwa tygodnie i brak informacji zwrotnej mimo zapewień, ze będzie kontakt max. do tygodnia. Bardzo nieprofesjonalne podejście.

@Brak informacji po spotkaniu

Szanowna Kandydatko, bardzo nam przykro z powody zaistniałej sytuacji. Dbamy o profesjonalizm, naszym standardem jest, że kontaktujemy się ze wszystkimi kandydatami, z którymi się spotykamy. Czasami zdarza się, że nie udaje nam się wrócić z informacją zwrotną we wskazanym terminie, za co przepraszamy. Może być to spowodowane wydłużającym się procesem rekrutacyjnym, sytuacjami losowymi, błędami technicznymi lub e-mail od nas nie zostaje odczytany bądź ląduje w skrzynce spam. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, skontaktujemy się z Panią w ciągu 2 dni roboczych. Uprzejmie prosimy o kontakt z osobą rekrutującą, jeśli nie otrzyma Pani od nas informacji. Z pozdrowieniami, Zespół rekrutacji :)

Klient

Do 2020 roku SG należało do naszych strategicznych partnerów. Przez kilka ostatnich lat podpisaliśmy kilkanaście umów leasingowych o wartości kilku milionów złotych. Niestety zmiany, które zaszły w SG spowodowały, iż od blisko 2 lat nie podpisaliśny żadnej nowej umowy. Kónczymy aktywne umowy i wycofujemy się ze współpracy. Do 2020 roku obsługa na najwyższym poziomie, pełny profesjonalizm. Od czasu pandemi nastąpiła zmiana formy bezpośredniej współpracy na telefoniczne biuro obsługi klienta. Ta zmiana spowodowała podjęcie decyzji o nierozwijaniu dalszego biznesu. SG nigdy nie był najtańszy, ale wysoki poziom bezpośredniej obsługi rekompensował nieco wyższe raty.

@Klient

Szanowny Kliencie, dziękujemy za kontakt z nami i przekazanie cennej dla nas opinii. Przyjmujemy ją z uwagą jako wskazówkę do poprawy naszych usług w obszarze komunikacji. Zmiana, o której Pani/Pan pisze była niezbędna z punktu widzenia poprawienia efektywności pracy w firmie, ale jednocześnie zgodna z praktyką obecną w większości firm leasingowych. Staramy się, aby relacje z Klientami pozostawały na najwyższym poziomie, niezależnie od tego, z pracownikiem którego działu mają Państwo kontakt. Tak jak Pani/Pan pisze, zmiana miała miejsce dwa lata temu. To dużo czasu, który wykorzystaliśmy na znaczące i mierzalne podniesienie jakości obsługi klientów, obecnie nawet ponad poziom sprzed zmiany. Prosimy nie skreślać nas pochopnie z listy partnerów biznesowych, ponieważ bardzo zależy nam na satysfakcji każdego klienta. Pracują u nas osoby szczerze zaangażowane w pracę, wychodzące z inicjatywą nawet poza oczekiwania przełożonych. Jeżeli to możliwe, uprzejmie prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem BOK, które wskaże Pani/Panu następnie kontakt do managera, abyśmy mogli ustalić, gdzie dokładnie rozeszły się Pani/Pana oczekiwania względem naszego serwisu ze stanem faktycznym.

Ex
@SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

Byłam częścią zespołu obsługi przed 2020. Wyniki firmy chyba same pokazują o ile jest lepiej ;)

Zxcv

Rozmowa rekrutacyjna super niepoważna, w trakcie podziękowałam. Oferta słaba a osoba prowadząca rozmowę mało profesjonalna

@Zxcv

ZXCV, uprzejmie dziękujemy za feedback. Jest dla nas bardzo cenny. Bardzo nam przykro, że tak odebrała Pani rozmowę oraz nasza oferta nie zaspokaja Pani oczekiwań. Uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt mailowy (praca@sgef.pl) i wskazanie szczegółowo, które elementy były nieprofesjonalne, zrobimy wszystko, aby się poprawić. Z wyrazami szacunku.

@Zxcv

Co takiego robiła, że tak słabo ją oceniasz?

Kandydat AML

Odradzam branie udziału w rekrutacji do SG. Powodem jest brak feedbacku po przeprowadzonych trzech rozmowach. Etapów jest 4 co moim zdaniem jest czasochłonne zarówno dla kandydata i pracodawcy. Napisałem mail ponieważ nie dostałem odpowiedzi i nadal jej nie mam co pokazuje jak nieprofesjonalnie zachowali się rekrutujący na stanowisko AML onboarding. Jest to brak szacunku do kandydata, skoro firma nie potrafi odpowiedzieć tak lub nie co świadczy o kulturze w miejscu pracy. Ogólnie bardzo się zawiodłem a rozmowy można zamknąć w maksymalnie dwóch etapach nie wiem po co robić cztery etapy gdy pytania się powtarzają a kandydat musi opowiadać to samo????. Nie polecam tej firmy.

@Kandydat AML

Dzień dobry. Rekrutację na stanowisko AML Officer prowadziliśmy w listopadzie i grudniu w 2021 r. i udzieliliśmy odpowiedzi wszystkim kandydatkom i kandydatom ubiegającym się o to stanowisko. Wiadomości wysyłane były poprzez system rekrutacyjny oraz w jednym wypadku udzielono jej w trakcie rozmowy z kandydatką. Czasami wiadomości systemowe lądują w spamie, na co nie mamy wpływu. Nie mamy 4 etapów procesu rekrutacyjnego. Staramy się, aby udział w naszych rekrutacjach był dla kandydatów przyjemnością i ciekawym doświadczeniem. Przykro nam, jeżeli tak nie było w Pana wypadku. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń i w razie zainteresowania nowym wakatem podjęcia kolejnej próby i dania nam szansy na dostarczenie lepszego doświadczenia kandydata.

Kandydat AML
@SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

Niestety nie mogę się zgodzić ponieważ rekrutacja był w czerwcu 2022r. i Do tej pory nie otrzymałem odpowiedź również sprawdzam regularnie folder spam.

@Kandydat AML

W takim razie chodzi o inne stanowisko. W celu wyjaśnienia sytuacji, uprzejmie proszę o kontakt z działem HR na adres email, który znajdzie Pan w wiadomości z linkiem do spotkania rekrutacyjnego online.

Ziomek

Brak feedbacku po rozmowie.

Weronika
@Ziomek

A to norma nie czuj się wyjątkowy. ;) Mam zamiar opatentować takie śliczne karteczki ozdobne dla rekrutujących, żeby można było je wysłać w formie feedbacku jak kogoś nie przyjmują, może jeszcze kiedyś już taką otrzymasz. ;p

Tyzator.

Mam wrażenie, ze te komentarze chwalące aktualną sytuację są "generowane " przez jakiegoś ruskiego trolla:) Ci co byli/są w środku, wiedzą jaki jest bałagan i że wszystkie wcześniej ukazane negatywne opinie mają jednak pokrycie w rzeczywistości. Starzy pracownicy, to są jedni z lepszych fachowców na rynku i niesprawiedliwym procederem jest oczernianie i wrzucanie do jednego wora za nieetyczne zachowanie kilku zarządzających wyższego szczebla! Mieczem wojujesz, od miecza…

X
@Tyzator.

Jest gorzej Poniżej mułu W młodych Siła

Agi

Bzdura Ciężko i uczciwie pracowałam, miałam super wyniki. I kochałam tam pracować, cudna atmosfera, szacunek do ludzi. Po zmianie Zarządu nikt nie szanował już nikogo. Klientów nie szanuje się już także. Wszystko w temacie.

Xxx

Pozwolili pracować zdalnie obibokom to na rękę Siedzieć w domu udawać ze się pracuje Zamiast pracy załatwianie własnych spraw

@Xxx

Wielu naszych pracowników pracuje na zasadzie home office, a ich zaangażowanie i rezultaty pracy nie potwierdzają tej oceny. Przesunięcie pracowników zatrudnionych w oddziałach stacjonarnych na tryb pracy zdalnej jest decyzją wynikającą z odpowiedzialności pracodawcy za zdrowie zespołu w sytuacji wzrastającej liczby zakażeń. Doceniamy przemyślane opinie.

Qwerty

Czy SGEF daje możliwość negocjacji w sprawie auta czy ta Corolla to korporacyjny standard nie do przejścia? Może pracodawca daje możliwość rezygnacji z auta służbowego na rzecz dodatku do wynagrodzenia podstawowego? Takie rozwiązanie pozwoliłoby wynająć pracownikowi dowolne inne auto również z dopłata do wyższego standardu.

@Qwerty

Nie ma możliwości rezygnacji z proponowanego samochodu służbowego. Firma zdecydowała się na jednolitą hybrydową flotę samochodową mając na względzie dbałość o środowisko oraz możliwość właściwego zarządzania flotą samochodową.

Wiktor

Czy jest jeden etap rozmowy czy jest ona podzielona ?

Nikodem

Jak sama rozmowa tam przebiega?

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Trudno coś znaleźć.

ph

Witam, czy macie może jakieś namiary na tą firmę, jakie ma produkty i w ogóle bo nic w int. nie mogę znaleźć ani strony ani fb.......szukają przedstawicieli a chciałbym się czegoś o nich dowiedzieć......

do zainteresowanego

do zainteresowany: 12 wizyt minimum targety ok 120-180 praca na własnej działalności gospodarczej wiec na małym zusie wychodzi ok 2200netto po kosztach premia jest wieloskładnikowa jesli zrobisz zarobisz (miesięczna) Skoda Rapid nie obrandowana, bez GPS wypłata na czas deputat - brak tablet telefon samochód

Zostaw merytoryczną opinię o SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.?

SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.