Haberkorn Ulmer Polska Sp. z o.o.

Toruń

Opinie o Haberkorn Ulmer Polska Sp. z o.o.

porażka 2010-06-02 00:24:51
totalna porażka !!! NIE POLECAM.
anonim 2010-06-08 00:11:56
W tej firmie nikt się z nikim nie liczy - liczą się tylko cyferki(których i tak nie ma) Ludzie są traktowani przedmiotowo... ODRADZAM !!!
j................a 2010-06-08 10:27:35
mozna nic nie robic a i tak beda placic. najlepsza posada to handlowiec. dwa lata nie musisz miec wynikow i tak ci nic nie zrobia bo sie uczysz. przywozisz temat a panowie w biurze zrobia za ciebie reszte i tak ty dostajesz premie, panow z biura sie opierniczy ze musza szybciej lepiej i uczyć się od ciebie. nastepna super posada to kierownik, nie trzeba nic robic tylko czekasz na to co karze prezes.a pieniazki co miesia wpadaja. no i nie musisz miec wyksztalcenia by byc kierownikiem. bo po co i tak wykonujesz polecenia TYLKO.
Polecam stanowiska: handlowiec, kierownik a i do dzialu ekonomicznego. tam to wogole sielanka, wylegarnia pomyslow i super talentow
anonim 2010-06-09 18:21:16
w koncu ktos sie znalazl zeby cos o tej przesympatycznej firmie napisac. mysle ze mozna duzo wiecej o niej pisac i o osobowosciach tam pracujacych i tych co tam pracowali. moze cos w jezyku czeskim bo teraz tworzymy team polsko-czeski ;) tak ja vas zdravim i szukam
c 2010-06-10 08:45:08
widzę, że ktoś tu czuje się poszkodowany pewnie jakiś ważny pan magister z wielkimi ambicjami...szkoda, że się nie przyczepiłeś do byłego prezesa, który też nie miał wykształcenia a prezesem był. Spójrz lepiej na siebie i co sobą reprezentujesz bo wykształcenie można mieć a nie mieć doświadczenia i wiedzy i odwrotnie
anonim 2010-06-10 19:52:01
ja przynajmniej mam a nie udaje i nie kaze sobie pisac ze mam lub mam miec. prawda boli ale nie przejmuj sie, przeciez placa jak na razie za wykonywanie TYLKO polecen."wyksztalceni" panowie z doswiadczeniem, czy uwazacie ze doswiadczenie wystarczy do bycia kierownikiem?jeden i by�y drugi dwie marionetki którzy nie potrafili i nie potrafia nic zrobic. ten co zostal jeszcze jest czlonkiem. czlowiek bez wyobrazni, nie potrafiacy nic sam od siebie zrobic. ani bedac kierownikiem ani bedac czlonkiem (blizej mu do tego drugiego). gosc o dwoch twarzach. ilu ma wyksztalcenie? jeden to nawet technicznego nie mial ledwie mature i to pewnie zaocznie ale jego juz nie ma
Były 2010-06-10 21:48:20
Nie ma to jak licząca się rynku i mająca solidne podstawy korporacja austriacka, pod chwilowym władaniem czesko-rybnickim ...
Praca jakby nie było OK, pod warunkiem, że nie wychylasz się przed szereg i nie mówisz prawdy, tylko to co jest miłe do ucha - wtedy masz sielankę, i wszyscy są z tobą "spokojeni" (tak to z czeskiego leci, bo to język urzędowy). Kiedy nie daj boże się wychylisz, powiesz że coś nie tak jest, albo to i to należałoby zmienić urastasz do wroga numer 2 (wróg 1 jest zarezerwowany do byłego prezesa i jego firmy), w takim wypadku wypadasz z obiegu i w najlepszym wypadku zostajesz "zesłany" na halę i nie masz prawa uczestniczyć w życiu firmy, w wersji gorszej zostajesz zwolniony i na siłę próbują znaleźć na ciebie tzw. haka, jak znajdziesz dostajesz premie tzw. "uznaniową" - tak wyglądają ogólne zasady pracy,
teraz kadra ... warunek zostania kierownikiem - brak wykształcenia to podstawa (2 działy, dwaj kierownicy wykształcenia nie ma żaden, bo po co to komu wykształciuchem być, omc kierownik też nie ma ale każe sobie pisać że ma bo tak się lepiej czuje - żenujące dla mnie). Pracownicy z wykształceniem mechanicznym wyższym są tylko najwyżej podwładnymi szans na awans nie mają - nawet 5 lat pracy, mag inż przed nazwiskiem nie da ci tyle co mierność,bierność ale wierność większej lub mniejszej marionetki ...

Zawsze jednak możesz trafić do działu ekonomicznego a tam ... raj na ziemi, specjalista ds. śniadań co rano przygotuje coś interesującego na tzw. ząb, w południe zaserwuje sałatkę owocową - żyć nie umierać
anonim 2010-06-11 18:36:15
ktos bylemu prezesowi zarzuca brak wysksztalcenia. ale to on chyba stworzyl ta firme to on potrafil motywowac ludzi, budowac atmosfere a nie ty chytrusku. sam kozystales z wszystkiego co dawal. chyba nawet dzieki temu jestes tam gdzie jestes :) a kto jest wrogiem Nr 1 firmy z kapita�em zagranicznym?
Ivan i Delfin 2010-06-16 19:45:20
Jesteś tylko małym trybikiem w tej maszynie do robienia kasy, w której liczą się tylko cyferki i wykresiki - każdy trybik zawsze można wymienić.
nie_polecam 2010-06-19 13:22:38
Jeśli masz trochę godności i honoru omijaj tą firmę wielkimi krokami !!!
Poniżanie i kłamstwa w tej firmie są na porządku dziennym. Atmosfera w firmie jest beznadziejna, a na dodatek codziennie przyjeżdża ktoś z czech aby nas skontrolować czy dobrze pracujemy i czy pracujemy tak jak oni sobie wymyślili, bo według nich to oni są najmądrzejsi i bez nich nie damy sobie rady. Odradzam tą farmę !!!!
nowy 2010-07-29 17:11:00
A jak z wynagrodzeniem ?
np. taki handlowiec.
życzliwy handlowiec 2010-08-03 15:06:12
Jak się zatrudnisz to się dowiesz.
Były (ale nie ostatni w tym roku ) 2010-08-04 22:38:30
Czyżby kolejny wyszkolony handlowiec trafił do firmy DAMATIC
Haberkorn - Najlepsza firma !!!
Szkoli pracowników, przez parę lat, płaci im za to "dobrą kasę", a potem wysyła do .....
Gratulacje !!!
You're next ...
See you next month!
axcell 2010-09-25 11:38:38
Witam,
czemu totalna porażka? Rozważam możliwość zatrudnienia się tam i szukam niezależnych opinii.
anonim 2010-09-26 19:58:21
axcell - 2010-09-25 11:38:38

Witam,

Wszytko zależy gdzie chcesz się zatrudnić - masz 3 działy zarabiające i 2 wydające - w wydającym lepiej bo z efektów Cię nikt specjalnie nie rozliczy w zarabiającym ... w ciągu ostatniego roku z firmy odeszło 8 osób (7 zwolniło się samych, jeden został zwolniony) jak na 22 osobową firmę to chyba dużo, więc to już samo w sobie o czymś świadczy, z tych ośmiu osób tylko 2 miały staż pracy krótszy niż 3 lata (ale robi ponad 2, więc też jak na młodą firmę niemało) pozostałe 6 osób było w tej firmie prawie od samego początku (powstała w 2004/2005), to kolejny argument
prezes 2010-10-06 18:07:26
Firma jak każda korporacja, chcesz sukcesów musisz być sam dla siebie ! Czytam wszystko co tu piszą i każdy ma rację (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia). Jedno jest pewne w tak małej firmie 20 parę osób nie da się wprowadzać ładu korporacyjnego, a tak robią. Szefostwo z Austrii pokazuje się rzadko, bardzo rzadko a "specjaliści" z Czech którzy próbują teraz zrozumieć jak myślą Polacy to totalna porażka!!! Generalnie jest tak, że pracownicy nie mają nic do powiedzenia, zarząd liże tyłki szefostwu ( bo się boją o własne tyłki) a szefowie w Austrii mają inne sprawy na głowie bo polski oddział generuje ułamkowe obroty w skali koncernu. Jak ktoś szuka pracy gdzie chce się wykazać i ma pomysły to na pewno nie tam! Większość ludzi, która odeszła pracuje teraz razem, to daje do myślenia. Wszystkim którzy szukają pracy a przede wszystkim sukcesu w życiu niech przyświeca motto ""Cztery krótkie słowa, które podsumowują to, co wyniosło ludzi sukcesu ponad poziom tłumu to: "a little bit more" (troszeczkę więcej). Zrobili wszystko, czego od nich oczekiwano i troszeczkę więcej." - Lou Vickery

Jak ktoś z pracujących ma ochotę podjąć dyskusję to zapraszam! Zapewniam obiektywizm i to , że nikt nie zna tej firmy tak jak ja!
anonim 2011-06-02 21:42:23
pracowałem jako handlowiec. Nie mogłem narzekać na szefa Adriana. Zawsze pomocny i pożyteczny chłopak. Rozstałem się z firmą z powodu księgowej , ale ona już tam nie pracuje, teraz firma ma własny budynek i magazyn . Ogólnie polecem
XxX 2012-10-11 08:46:29
magister to on ci chyba nie jest, patrzac na orty :)
Zwolniony za dobre wyniki 2013-05-07 22:15:50
Zależy w którym dziale. Na pewno nie polecam dział Bau, nawet jak będziesz miał wyniki, to możesz zostać zwolniony, ponieważ znajdą kogoś niby z większym potencjałem za mniejsze pieniądze. Jest to dział, który od 2010r raczkuje i ciężko mu wstać na nogi. Osoba zarządzająca bardziej zajmuje się plotkami na temat osób z działu ekonomicznego a szczególnie o (usunięte przez administratora) niż zarządzaniem i pracą.
Capo 2013-05-22 09:54:32
Proszę o opinię na temat działu konstrukcyjnego. Oferta pracy jest aktualna chyba z 8 miesięcy - czyżby dalej szukali chetnęgo ?
pracownik 2013-06-05 09:17:02
prezes - 2010-10-06 18:07:26

Oto wypowiedź (jeśli ktoś się nie zorientował) byłego prezesa, który został zwolniony za działania na nie korzyść firmy i wyprowadzanie z niej pieniędzy do swojej firmy. Przegrał WSZYSTKIE sprawy w sądzie choć rozpowiada na prawo i lewo że wygrał.
anonim 2013-07-10 14:14:43
Zależy co rozumiesz pisząc normalne ...
anonim 2013-07-15 20:11:03
No tak, ale inaczej zarabiasz w biurze inaczej na produkcji, inne zarobki są w księgowości inne w sprzedaży i jeszcze inne przy konstrukcjach aluminiowych, ciężko to wrzucić do jednego wora i wyciągnąć średnią - bo ta wyjdzie na poziomie średniej krajowej, ale w żaden sposób nie odda rzeczywistości
były prezes 2013-10-13 20:51:27
Chyba już naprawdę komuś wodę z mózgu zrobili. Nie chce mi się już odpowiadać na takie posty ale oskarżanie mnie o wykradanie pieniędzy z Haberkornu może się skończyć w sądzie. Tylko pytanie czy ktoś kto nie ma się odwagi podpisać jest warty takiego zachodu ! Sprawa o przestępstwo gospodarcze która mi została założona sąd zakończył szybko na moją korzyść i to w I i II instancji !!!

Co do zwolnienia dyscyplinarnego dopiero w tym roku wywalczyłem w sądzie oczyszczenie i dostałem z Haberkonu świadectwo pracy gdzie umowa została rozwiązana za porozumieniem stron tak jak to faktycznie było !!!
Anonim 2013-11-19 05:19:47
Obecnie nie ma szans na zatrudnienie w firmie, a co dopiero myśleć o wysokości zarobków. W dziale księgowości dziewczynie zmienili umowę z całego etatu na pół. W kolejnym dziale zwolnili dziewczynę z biura. Jedyny dział, gdzie jest szansa zatrudnienia to chyba technika szalunkowa. Na 1 handlowca mobilnego 2 osoby siedzą w biurze. W przeciągu niecałych 3 lat działu na 2 handlowców mobilnych przewinęło się 10 osób. Średnia "życia" pół roku.
Anonim 2 2013-11-19 13:45:45
Zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią. Dodam tylko, że jeśli chodzi o zarobki, to średnia to 2,5 tys. i więcej nie dostaniesz, a premie są jak Yeti. Każdy o nich słyszał, ale nikt ich nie widział :) Pozdrowienia dla wszystkich "byłych", którzy mają już lepszą pracę i nie musza użerać się z nieudolnym kierownictwem :)
ktos 2014-03-12 13:04:53
no tak to prawda, dział BAU to wylęgarnia plotek z kierowniczką na czele, cóż dziewczyny się nudzą więc szukają sobie rozrywek a robota kuleje ...
babe świnka z klasą 2014-04-10 18:22:49
Taaa już widzę jak wszyscy, którzy zostali zwolnieni pracują w lepszych firmach, za lepszą kasę, nie muszą nic robić a kierownictwo, dyrekcja itd. to sami geniusze godni naśladowania. Śmieszne są te komentarze frustratów! Żyjcie własnym życiem a nie wylewacie swoje gorzkie żale w internetach :)
Były pracownik 2014-06-12 17:31:53
No i jestem kolejnym handlowcem który odszedł... czy ktoś po mnie płakał - NIE... Firma nie szanuje ludzi. Nie liczy się z nimi. Bebe Ś... Tak pracuję w mega lepszej firmie. Wiem, że kolejna osoba odeszła. Ja mam dużo lepszą kasę. A tu zaproponowano mi marne grosze...
ciekawy 2014-07-07 00:02:04
Firma zmieniła nazwę na Haberkorn bez Ulmer? Czy teraz są dwie firmy?
Anonim 2014-07-19 16:11:55
Firma zmieniła nazwę. No i kolejna osoba dała nogę do lepszej firmy :-). Nie ma to jak rotacja pracowników.
LIPA 2014-08-11 14:27:57
Jaki Damatic, jeszcze większe nieporozumienie ! Pracownicy odchodzą bo zarząd myśli o [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Maryni. Czas się obudzić ! 3 pracowników w krótkim czasie, porażka!!
fischer55 2015-01-05 21:52:25
Zapraszamy ;p
Babe Świnka z klasą 2015-01-22 18:10:44
Firma jak każda inna. Jednym odpowiada i się spokojnie pracuje, innym nie pasuje i się podniecają na forach jak to oni zostali strasznie potraktowani i w ogóle brak szacunku :)
Żenuła...
kuzin 2015-02-28 20:58:37
Haberkorn jest częścią międzynarodowego holdingu o ponad stuletniej tradycji, który obecny jest w jedenastu krajach europy. Za jeden z jej największyh sukcesów w ostatnich latach zapewne należy uznać ( i to się pewnie spodoba osobom kandydującym tu do pracy) to , że zajęli 11 miejsce w znanym konkursie „GREAT PLACE TO WORK”
gptw 2015-07-01 13:53:08
Moja firma w GPTW zajęła 6 miejsce. Na 6 startujących. Ten plebiscyt to największa ściema z możliwych i nie ma się czym chwalić tylko to ukrywać...
wlkp 2015-11-03 13:17:37
Tylko że ten konkurs nie jest prestiżowy. To tak jak napis "dobre bo polskie" na spożywce. Każdy może sobie go wykupić i nadrukować. A wyniki ankiet gptw są naciągane i koloryzowane pod dyktando zarządów.
pracownik 2016-04-20 15:47:44
W firmie zwolniły się miejsca pracy. Z tego co wiem będą poszukiwania nowego prezesa. Staremu podziękowano.
lis 2016-04-23 19:01:59
to teraz pani prezes bedzie..... juz nie ma kogo podkopac....udało sie
michal 2016-05-21 20:11:40
zwolnily sie miejsac pracy ale na jakie stanwosika? bo jak jest wolne stanwoisko przedstawiciela handlowego to chcialbym aplikowac na ne tym bardziej ze mam dosiwadczenie i to w tej samej branży w dodtaku
Zostaw swoją opinię o Haberkorn Ulmer Polska Sp. z o.o. - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Haberkorn Ulmer Polska Sp. z o.o.