MM-FLEX SP. Z O.O.

Toruń

Opinie o MM-FLEX SP. Z O.O.

pracownica 2014-10-09 21:44:58
Wzięłam udział w procesie rekrutacyjnym na specjalistyczne stanowisko w firmie MM-Flex z siedzibą w Chorzowie. Po wysłaniu CV otrzymałam do wypełnienia ankietę pt. "Pytania Online". Pytań było około 12. Większość z nich żywcem wyjęta ze "złotych myśli" gimnazjalistki. Przykłady - "Z czego jesteś dumna?", "Co lubisz robić?". Jedno z pytań dotyczyło wynagrodzenia netto. Wpisałam interesującą mnie kwotę i wysłałam. Następnie otrzymałam telefon z zaproszeniem do siedziby firmy na testy. Psycho testy. Około 360 pytań jednokrotnego wyboru. Pytania nie miały jakiegokolwiek związku ze stanowiskiem, na które aplikowałam. Następnie otrzymałam maila z zadaniem rekrutacyjnym. Trzy strony tekstu w oparciu o, które należy wykonać zadanie. Napisana przeze mnie odpowiedź objęła 10 stron. Następnie zostałam zaproszona na rozmowę z prezesem i kierownikiem. Rozmowa trwała długo i miała charakter poznawczy, było na niej między innymi omawiane zadanie. Następnie otrzymałam telefon od kierownika. Kierownik prosił o numer telefonu do mojego byłego pracodawcy. Na pisemne referencje, które przedłożyłam nawet nie spojrzał. Numer podałam. Wiem, że rozmowa na mój temat się odbyła. Wiem, że jej wydźwięk był pozytywny. Następnie, czy po upływie trzech miesięcy od chwili wysłania CV zostałam zaproszona na rozmowę podczas, której prezes i kierownik mieli mi przedstawić propozycję pracy. Rozmowa się odbyła. Zaproponowano mi połowę z kwoty którą zaznaczyłam w ankiecie będącą pierwszym etapem rekrutacji. Oczywiście na umowie o dzieło. Nie wiem, kto z nas był bardziej zażenowany. Ja czy prezes i kierownik. Podsumowując proces rekrutacji trwa około trzech miesięcy. Wymaga sporego wkładu własnego. Na koniec dwóch panów miło proponuje 1300 zł na umowie o dzieło. Zaistniałą sytuację uważam za kuriozalną. To absurd, który nadaje się do opisania w prasie. Dziękuję.
gość 2015-03-16 16:15:17
Podpisuje się obiema rękoma pod opinią poniżej:/ NACIĄGACZE tylko człowieka, chcą wykorzystać z wiedzy, szkoda czasu i pieniędzy na nich ....firma nie jest godna polecenia.Nie chciałam wierzyć opinią z forum "bo niby konkurencja pisze negatywy" a to nie prawda. Ludzie zastanówcie się dwa razy przed pójściem na rozmowę i poświeceniem czasu na rozwiązywanie zadań dla tej firmy.
przestroga 2015-03-21 16:44:32
ZGADZAM SIĘ!!!

Wszystko co zostało powiedziane powyżej TO PRAWDA. Rozłożony etap rekrutacyjny, masa wkładu własnego, wyciąganie informacji. Pytania online, test który trwał dosyć długo i nie był związany z aplikowanym stanowiskiem specjalistycznym, OBSZERNE zadanie koncepcyjne. Proponowana płaca niższa niż wymieniona w aplikacji. Przeciąganie czasu, dawanie nadziei o dobrze płatnej, ciekawej pracy. UWAGA, rekrutacja znów się pojawiła, są teraz informacje nt przebiegu rekrutacji podane na www, chyba po ostatniej "pomyślnej" rekrutacji za najniższą krajową, chcą się zabezpieczyć i pokazać, że to co tutaj jest wspominane to nieprawda). TO PRAWDA, UWAŻAJCIE i nie dajcie z siebie wyciągnąć wiedzy nabytej. Jak chcą to nich Was zatrudnią, za godziwe wynagrodzenie, albo zlecą działania do firmy zewnętrznej za dużo kasy. Tu praca specjalisty wyceniana jest na najniższą krajową,a wymagania srogie!
gosc 2015-03-29 15:05:18
O widzę, że firma mm-flex z Chorzowa nie tylko mnie wykorzystała, coraz więcej ludzi zostało naciągniętych przez nich. Mam nadzieje ze i ich klienci się co do nich przekonają że są po prostu nie uczciwi.
gość 2015-04-02 20:55:37
Szkoda czasu marnować dla tej firmy. Idąc na rozmowę tracicie tylko czas, a w dodatku okradają was z pomysłów poprzez rozwiązywanie zadań których sami notabene nie rozumieją. NIE DAJCIE SIE NACIAGNAC TAK JAK JA
gość 2015-12-10 14:05:59
Tomek - jeden test spoko, ale nie pisanie całych strategii, a do tego po drodze masę innych rzeczy do rozwiązania - to nie jest normalne. Porażka?...to błogosławieństwo, że tam nie pracuje ...pisze z całym przekonaniem. Zacytuje słowa PREZESA "czasem opłaca się poczekać na porządną prace, niż od razu rzucać się na byle co (czyt. MM-Flex)" święte słowa :)
2be3 2016-04-06 19:05:31
Dziwnie się czyta te komentarze byłem ostatnio na rozmowie w tej firmie rozmowa trwała około 20 minut żadnego testu nie pisałem. Nie było żadnych referatów, zadań do rozwiązywania. Może poszli po rozum do głowy a może były pracownik próbuje obsmarować szefa :D :D :D

Jak już jesteśmy w temacie to mam inną przestrogę, uwaga na firmy, które próbują w ramach sprawdzenia człowieka znaleźć sobie głupiego do darmowej pracy! Aplikowałem do firmy z Bydgoszczy, która szukała osoby na śląsk home office. W ramach sprawdzianu firma zażyczyła sobie poszukać 10 potencjalnych klientów, 3 potencjalne firmy konkurencyjne i dodatkowo z tych 10 umówić 2 spotkania dla ich kierownika! Kazałem im się bujać ale ilu ludzi się zgodzi? 10 naiwniaków i już mają 100 kontaktów. SKANDAL.
j 2016-05-22 20:53:25
@2be3 co dio twojej przestrogi to nie nazywałabym ich naiwaniakami, bo i ty w takim razie mógłbyś byc jednym z tych "naiwniaków" (no chyba że odmówiłeś wykonania zadania). ale wracając do tematu to przecież to nie wina ludzi, tylko okropna nieuczciwosć tych firm
Zostaw swoją opinię o MM-FLEX SP. Z O.O. - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MM-FLEX SP. Z O.O.