Opinie o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Contrain to Agencja Pracy. Mamy 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Istniejemy od 1998 roku i od tego czasu już ponad 20 000 osób znalazło dzięki nam pracę! Rekrutujemy m. in. dla takich branż jak logistyka (magazyny), produkcja, ogrodnictwo, przetwórstwo, przemysł, rolnictwo i recykling.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Pracownik Holandia

Ogólnie to nie polecam firmy robią z pracownikami co chcą o koordynatorach to już nie wspomnę. Do firmy nie da się dodzwonić obiecują złote góry na miejscu z domku wylewa (usunięte przez administratora) brak prądu oczywiście wszystko jest załatwione jak oddzwonimy pół Holandii. Przerzucają pracowników z dnia na dzień na inne domki grożąc że" jak nie opuścisz mieszkania możesz sobie zjechać do Polski " cytuje panią Alicję.......

Zawiedziony

Pracuje w Contrain w Niemczech ciężko po 8 godzin dziennie na magazynie.160 godzin miesięcznie razy 8 euro netto na godzinę=1280 euro .Materac do spania w pokoju 3,5 osobowym jak się trafi 9 euro doba razy 30 dni 270 euro.Podsumowujac 1280 euro minus 270 euro spanie,minus 300 euro jedzenie=710 zostaje za miesiąc ciężkiej pracy,ubrań już nie liczę,które się też zużywają w pracy.Pracując jesteś biedny i zarabiasz mniej niż w Polsce,do tego towarzystwo nieciekawe nadużywające używek.Ryzykujesz zdrowie, życie,do tego koronowirus w imię czego.Nie lepiej jest w niemieckich agencjach.Wyjazd dziś za granicę jest poprostu nie opłacalny za takie pieniądze.Takie projekty powinny przestać istnieć.Masz w Polsce dach nad głową w miarę zarobisz te 3 tysiące na miesiąc to nie pchaj się do Niemiec.

Kac
@Zawiedziony

8 godzin dziennie to na miesiac 176 w polsce tez placisz za mieszkanie w polsce też jesz i też zużywa cię ubranie. Tylko tam jak wszysko zaplacisz to nic nie zostaje a tutaj w niemcach odkładasz kasę. Jak chcesz to wracaj a ja zostaje.

@Zawiedziony

Pracowałem w Niemczech przez trzy miesiące z Contrain. Po odciągnięciu zakwaterowania i wszystkich kosztów zostawało mi na rękę około 600 euro. A żyłem skromnie, nie kupowałem papierów, nie piłem. Tylko podstawowe wyżywienie. Ci mogłem to przywiozłem z kraju. Takie wyjazdu się nie opłacają. Na pewno nie przez agencje. Jeżeli ktoś chce wyjechać to polecam organizować się na władną rękę. I nie pozwalacie się wykorzystywać takim firmom jak Contrain.

POL

Nie polecam nikomu tej agencji !

Zainteresowana
@POL

A można wiedzieć dlaczego? Jestem w trakcie wybierania agencji i chciałabym zasięgnąć po opinie osób które już z niej korzystały

Odradzam
@Zainteresowana

Ja tez nie polecam. Tutaj można poczytać dużo opini o firmie, sam mogę większość potwierdzić. Ale można tez poczytać inne fora i grupy. Moim zdaniem największe minusy pracy w tej firmie do podpisywanie umów in blanco, mogą cię wrobić we wszystko, zle warunki mieszkaniowe na miejscu, głównie przez współlokatorów którzy naprawdę są czasami jak z więzienia wypuszczeni No i totalny brak kontaktu gdy jesteś już na miejscu. Koordynatora jakby nie było. W Polsce zupełnie co innego mówią. Proszę uważać na tą firmę. Radzę rozglądać się dalej a już najlepiej to jechać na własna rękę :)

Hans

Zastanawiam się, dlaczego niewygodne dla firmy komentarze są usuwane,a nawet nie są wyświetlane?Jedzcie do pracy do Holandii, a w Nowym Roku podwójny podatek w Holandii i Polsce i jeszcze nie wiadomo jak nadgodziny wam rozliczy Contrain,żeby nie wyszło tak,że zapłacicie bardzo wysoki domiar podatkowy.W takim wypadku praca jest poprostu nie opłacalna.Co do Niemiec co tu komentować w najgorszym wypadku zarobek 800 euro na miesiąc.Prace ciężkie fizycznie a zarobek jak na Holandie czy Niemcy śmieszny.Takie same pieniądze a nawet większe zarobicie w Polsce.Co do tematu warunków mieszkaniowych i towarzystwa tam jeżdżącego domyślacie się sami.Kiedyś Contrain był inną lepszą firmą,dziś ich koordynatorzy,zarobki,warunki życia śmiech na sali.(usunięte przez administratora)

Nie polecam
@Hans

Firma prowadzi prawdziwy wyzysk. Wcisną z ciebie jak najwiecej i do widzenia. ich działania są na granicy prawa a niektóre zupełnie nielegalne. Polecam więcej poczytać o sposobie działania tej firmy i pogadać z byłymi pracownikami jak było naprawde

Bonny
@Hans

Usuwają niewygodne dla siebie opinie lub te negatywne. A innych prawdziwych nie ma, pozytywne piszą sobie sami. ZA CHWILE SIĘ ODEZWA ZE TO NIEPRAWDA HAHAHA. Polecam zrobić screen za każdym razem gdy opublikujecie tu opinie bo macie wtedy dowód ze ja napisaliście a agencja usunęła. I później możecie wysłać sami wiecie gdzie :) a agencja usuwa opinie negatywne i prawdziwe wcale nie te które łamią regulamin. Usuwają bo chcą ukryć to jak jest w tej firmie na prawdę.

Dawid
@Hans

Można zmienić rezydencję podatkową I wyjechać na conajmniej 183 dni, by nie płacić podatku w PL

Nieprawda
@Dawid

To powodzenia gdy pracujesz w Contrain. Tu nie zrobisz i nie zarobisz nic.

JW

Horselgau ktoś cos

Umowa

Czy ktoś z pracowników może przesłać do wglądu umowę? Niestety agencja nie chce udostępnić umowy przed podpisaniem, pokazują ci ją dopiero na miejscu w dniu podpisania. Boje się kruczków jeżeli mam tak na szybko ja podpisać. A różne rzeczy o tej firmie słyszałem i czytałem. Ktoś pomoże?

Zawiedziony
@Umowa

Pracowałem nie polecam nic nie podpisuj i nigdzie nie jedz

Autentyczny

Siema Negatywy to najprawdopodobniej szczere wyznania. Ja miałem pracować dla nich i umówili się na podpis umowy , po czym się z tego wycofali . Tłumaczyli ,że obdzwanialem różnych koordynatorow dociekając prawdy. Podawałem im wcześniej inne terminy gotowości do wyjazdu i byli o to źli. To akurat prawda. Przyczyną było leczenie ,które nieoczekiwanie się przeciągnęło o czym poinformowałem. Pierwszy koordynator wciskał mi ogórki. Dzwoniłem na inne ogłoszenia od nich i dawali przyzwolenie na inną pracę , po czym finalnie stanęło i tak na ogórka. Nie wiem po co wystawiają wiele ofert skoro od 2 miesięcy jedyne na co mogłem jechać to i tak ogórki mimo ,że w międzyczasie obiecywali inne. Dzwoniłem raz z innego nr , bo nie miałem na koncie ,a nie ,żeby ich w chooja zrobić jak mówili. Koniec końców mają wiele ofert ,ale jak już zgłosisz gotowośc ostatecznie , to dostaniesz najgorsze co mają. Niekonkretni i fałszywi ludzie. Dodam ,że wcześniej tylko pytałem co mają niczego nie obiecując ,bo trwało leczenie. Podawałem przybliżony czas wyjazdu ,a nie ostateczny. Wiedziałem jak kłamią , i że każdy koordynator mówi co innego ,a i tak chciałem jechać ,a oni mi ,że jestem matacz mówią (sugerują w lafnych słowach). Jeden konsultant mówi ,że praca na wysokości 1,5 m max , inny 2 m , a trzeci 3,5

nowy

witam czy nieletni moze pracowac w wakacje przez ta agencje?

Witam, czy biuro płaci puntkualnie? Jaka opinia projektu jako operator wózka widłowego Niemcy, Badenia-Wirtembergia? Jakie warunki zamieszkania? Proszę o informację

Budyn

A jest praca blisko granicy z dojezdzaniem codziennie ze Szczecina?

Jak najdalej
@Budyn

Jak najdalej od tej agencji, to już lepiej by jeździł codziennie do Rzeszowa niż z Contrain do Niemiec

Deutsch

Zgodnie z prawem Polskim kazdy obywatel polski zatrudniony obecnie poza granicami kraju dluzej jak 31 dni placacy podatek i ubezpieczenie w miejscu kraju pracy zobowiazany jest do uregulowania podatkowego w polsce.zanim pojedziecie sprawdzcie w uzedzie skarbowym uwaga ubezpieczenie od pracy tylko na terenie danego kraju warto wykupic zglosic polskie nie we wszystkim dziala.co do agencji pracy tymczasowej warto sprawdzic przez urzad skarbowy skoro mowa o inblanko umowach to przestepstwo scigane z urzedu pozdrawiam

nnnn

Witam piszę tą opinie ku przestrodze dla innych. W wielkim skrócie jedno wielkie (usunięte przez administratora) P. Beata przez telefon podczas rekrutacji mówi zupełnie co innego niż okazuje się na miejscu. W Polsce podpisywaliśmy umowę na projekt (usunięte przez administratora) co po 5 dniach kwarantanny okazało się że nie ma tam dla nas pracy i musieliśmy podpisać umowę na inny projekt czyli (usunięte przez administratora). Sama praca bardzo fajna lekka i przyjemna polecam ale najlepiej zatrudnić się bezpośrednio a nie przez agencje a na pewno nie przez Contrain. (usunięte przez administratora) jak tylko mogą w Polsce podpisuje się niby umowy ale są one w większości puste. O koordynatorach to lepiej nie mówić P. Marcin mieszka od miejsca pracy i zakwaterowania ok 3h drogi. Miał być dostępny 24h na dobę według zapewnień tak jak praca bez języka bo będzie koordynato który będzie pomagać a co do pomocy to wygląda to tak mówię że potrzebuje lekarza bo coś mi się dzieje z uszami gorączka i wszystko to P. Marcin wysłał mnie na sor zamiast być i tłumaczyć na miejscu to on rozmawiał przez telefon co i tak nic nie dało koniec końcem umówił mnie do swojego lekarza ale po kilku dniach , ale to nic najlepszym tego wszystkiego jest (usunięte przez administratora) co do wypłat nawet sama księgowa główna nie wie ile pracownik ma neto na godz. Według naszych obliczeń wyszło 5euro na godz to jest masakra. Contrain obiecuj mówi jak to wszystko pięknie ładnie a co do czego to jest wielkie (usunięte przez administratora). Uciekajcie od nich jak najszybciej i niech sami sobie robią za 5euro. Jedni Wielcy (usunięte przez administratora) Nie polecam i nigdy więcej z nimi pracować. A co do miejsca kwarantanny to lepiej się nie wypowiadać bo to nie są warunki dla ludzi. Kwestia ubezpieczenia też nie warto komentować. Dobrze że chociaż docelowe zakwaterowanie było oki. Nie polecam

@nnnn

Szanowny Panie, z naszego punktu widzenia zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby pomóc Panu w leczeniu. Wizyta na SOR z tłumaczeniem telefonicznym realizowanym przez koordynatora, wizyta lekarska z udziałem i tłumaczeniem ze strony koordynatora, recepta, zwolnienie lekarskie, skierowanie do specjalisty. Przy tej okazji warto przypomnieć, że przed wyjazdem za granicę pracownik powinien wyrobić kartę EKUZ – leży to w jego interesie i przypominamy o tym na etapie dopełniania formalności. Na wysokość wynagrodzenia wpływa m.in. ilość przepracowanych godzin/dni wolnych. Wynagrodzenie za kwiecień otrzyma Pan na początku kolejnego miesiąca.

@Contrain Poland Sp. z o.o.

Przed wyjazdem pracownik może wyrobić kartę turystyczną, a nie kartę obowiązującą w pracy. Aby EKUZ obowiązywał w czasie pracy potrzebne jest zaświadczenie A1, które dosyłacie Państwo po kilku miesiach. Co w przypadku gdy stanie się coś podczas pracy, a pracownik będzie miał tylko kartę turystyczną?

Arek

NIE MA UBEZPIECZENIA..... A1 rzeczywiscie dosyłają po.... a nie przed.

Unikajcie ich
@Arek

Właśnie. Wiec jak coś się stanie to wiadomo jak się kończy. Ta agencja to jest jeden wielki bałagan.

Magda

Chce pojechac do Niemiec na lampy. Moze ktoś mi co powie jak jest z umową? Co znaczy że umowe podpisuje sie in blanco? Gdzie podpisuje się umowe? Kto zawozi do pracy? Od kiedy liczy się rozpoczecie pracy ? Za nocleg trzeba zapłacić samemu czy potrącają z pensji? Jest słaba informacja. Odsyłają do koordynatorki na miejscu.

Klemen
@Magda

Magda, czy nadal jesteś zainteresowana projektem lampy? Ja też chciałabym tam wyjechać w następnym tygodniu, ale ciągle mam jeszcze wątpliwości.

Były
@Magda

Umowę podpisuje się w Polsce in blanco. To znaczy ze dostajesz wzór umowy ale bez podstawowych informacji. Nie nasz Np w umowie wpisanej stawki wynagrodzenia. To miejsce jest zostawione puste i taka umowę podpisujesz. Innych danych tez nie ma, np nie ma dat. Resztę sobie odpowiedz :)

Alicja

Czy mial ktos z Was problem przy rozliczeniu podatkowym po przepracowaniu calego roku z contrian ? A tak przy okazji jesli macie inną opcje wybierzcie cos innego niz ta agencja. Tak jak wiele poprzednich komentarzy i moim potwierdzam zle warunki mieszkaniowe, praktycznie zero pomocy od koordynatora. Cokolwiek by sie nie dzialo trzeba radzic sobie samemu bo koordynatorka nigdy nie ma na nic czasu a bardzo czesto nie odbiera telefonu i nie oddzwania a wydaje mi sie ze to jeden z jej obowiązków. Chcialam sie skontaktować z dzialem kadr ale oczywiście numer jest nie aktywny a na e-mail nikt nie odpisuje bo po co.

Rozliczenie podatkowe
@Alicja

Ja i wiele innych osób miało problem z rozliczeniem podatkowym w Contrain. Aby nie dać się oszukać najlepiej jest skorzystać z usługi doradcy podatkowego. Trzeba bardzo uważać na wszystkie ruchy tej agencji.

Dawno

Z tego co wiem to to już nie działa

Kamil

Pojechałem przez to biuro, a na miejscu pan koordynator kazał mi wypiera****c, nie polecam tylko strata czasu i pieniedzy

Zbigniew
@Kamil

Jaki projekt? :D

Juro1978
@Kamil

Zastanawiam się czemu kazał ci (usunięte przez administratora) tak bez powodu????

Juro1978

Ludzie życie na tym polega jadąc za granicę musisz sam się przekonać co jest na miejscu więc po co te narzekania źle to do Polski wracaj

Ja 1

Jaki jest najkrótszy czas umowy w tej frmie

Wątpliwy

Byłem umówiony na podpisanie rozmowy ale na szczęście zrezygnowałem po tym co przeczytałem na pewnym forum. Firma daje do podpisu puste umowy. Przecież to śmierdzi na kilometr.

Maciek

Pracowałem na Lampach. Mieszkaliśmy na Klosterparku. Do pracy jezdziliśmy 2 godziny w jedną stronę. Wyjazd był o 3.00 w nocy. Przy 10 godzinach w pracy dawało to 14 godzin na dzien pracy. Ten sam kierowca nas zawoził i przywoził. Za 4 godziny dojazdu nam nie zapłacili. Organizacja pracy beznadziejna. Nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Contrain Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contrain Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 442.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 252, z czego 46 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contrain Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contrain Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contrain Poland Sp. z o.o.

Contrain Poland Sp. z o.o.