VAN GRAAF GmbH Sp. k.

Opinie o VAN GRAAF GmbH Sp. k.

Mikołaj Nowy wpis

Jest ogłoszenie rekrutacyjne na stanowisko kierownik działu sprzedaży z jęz. niemieckim lub angielskim. Ktoś aplikował i wie czy z wybranego języka jest test czy tylko rozmowa żeby sprawdzić poziom zaawansowania? Chętnie dowiedziałbym się też ile jest etapów.

Nowy wpis

@Mikołaj

Dziękujemy za pytanie! Proces rekrutacyjny na to stanowisko składa się z dwóch etapów: 1. Rozmowa telefoniczna z rekruterką Działu HR => jeśli wynik rozmowy jest pozytywny: 2. Rozmowa ze Store Managerem w sklepie Znajomość języka weryfikowana jest podczas rozmowy telefonicznej, czasem również podczas spotkania f2f. W razie dalszych pytań zachęcamy do kontakatu z Działem Personalnym VG.

Jak wygląda ścieżka kariery w Van Graaf GMBH sp.k.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Milka

Zapomnij o awansie ,jak przyjmujesz się na sprzedawcę to będziesz zaiwaniał aż się rozsypiesz . Nie będziesz doceniana ,będziesz cyferka która ma sprzedawać i nie odzywać się...pomysł 2 razy zanim się przyjmoesz

Justyna
@Milka

Awans nie ale była wzmianka o premii zespołowej za wyniki. Ile ona średnio może wynosić tak na oko?

Dziękujemy za pytanie. W VG stawiamy na rozwój zawodowy i osobisty naszych pracowników. Oferujemy szkolenia zarówno stacjonarne, jak i online dla każdego działu: sprzedaży, logistyki i dekoracji oraz dla kadry kierowniczej. Jeśli rozpoczynasz u nas pracę na stanowisku sprzedawcy, ale po jakimś czasie zaczynasz myśleć o awansie na stanowisko kierownicze, możemy zaproponować Ci tzw. Talent Program. Udział w programie to szansa na rozwój zarówno Twoich osobistych, jak i zawodowych kompetencji. Dzięki niemu przygotujesz się na kolejny krok w karierze, a Twój przełożony będzie Cię wspierał na każdym etapie Twojej ścieżki zawodowej w VG. W razie pytań dotyczących tego tematu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Działem HR.

Ktos
@Justyna

10% wypłaty max, ciężko premie osiągnąć.

Alicja
@Ktos

Max 10procent jest zapisane w umowie czy z innych powodów na da się mieć więcej? Jakie są warunki zdobycia premii?

@Ktos

Niemniej jednak cieszymy się, że od momentu wprowadzenia premii zespołowej każdego miesiąca udaje się jednak wielu naszym zespołom uzyskać premie. Mamy nadzieję, że tak będzie również w następnym roku.

@Alicja

Warunkiem uzyskania premii w wysokości 10% wynagrodzenia jest zrealizowanie założonego na dany miesiąc planu, a partycypują w nim wszyscy pracownicy sklepu, tj. pracownicy działu sprzedaży, kas, magazynu i dekoracji.

Maja Nowy wpis
@VAN GRAAF GmbH Sp. k.

I do programu Talent Program może przystąpić każdy z pracowników firmy? Czy są może specjalne wymagania, np. określony staż pracy? :) Moga państwo rozwinąć? To bardzo ciekawe, nigdy nie spotkałam się z podobnym programem. Dużo pracowników z niego korzysta?

Nowy wpis

@Maja

Dziękujemy za pytanie. Koleżanki i Koledzy, którzy w sposób szczególny wpływają na wzrost wartości firmy oraz wykazują się inicjatywą, szczególnym zaangażowaniem i chęcią, rozwoju osobistego i zawodowego w strukturach naszej firmy, są nominowani do Programu przez Store Managerów. Warunkiem uczestnictwa jest również znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na poziomie komunikatywnym. Program trwa kilka miesięcy. Uczestnicy programu rozwijają dotychczasowe umiejętności i zdobywają nowe pod okiem trenerów oraz Store Managerow. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Działem HR.

Czy w firmie VAN GRAAF GmbH Sp. k. są regularne szkolenia pracownicze?

Ktos

Nie ma żadnych szkoleń.

@Ktos

W VAN GRAAF nasi Trenerzy regularnie przeprowadzają szkolenia wewnętrzne, począwszy od tzw. „Welcome Training”, w którym udział biorą wszyscy nowi pracownicy. Ponadto dbamy o ciągły rozwój, zarówno zawodowy, jak i osobisty, naszych Koleżanek i Kolegów na każdym stanowisku, proponując im szereg szkoleń, takich jak: - Skuteczny Menadżer - Komunikacja i współpraca w zespole - Jak komunikować się lepiej z klientem - High 5 – szkolenie dla Team Liderów Więcej informacji na temat naszych szkoleń oraz innych ciekawych wiadomości o VG znajdziesz na stronie internetowej: https://www.vangraaf.com/pl/kariera/o-nas/ W razie pytań dotyczących tego tematu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Działem HR.

Czy pracodawca Van Graaf GMBH sp.k. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Nick 01

premia zespolowa za osiagniecie wynikow

@Nick 01

Raz na jakiś czas można otrzymać taką premię?

Szarak

Wrocław padnie na pysk jeśli nie zostanie tu zatrudniony kompetentny store manager. Niestety ale takie stanowisko i praca z ludźmi wymaga choć minimum ogłady. Obecny sm niestety nie posiada zdolności pracy w zespole za to ma zdolność stłamsić każdego pracownika i dać mu poczucie bezużyteczności. Zarządzający powinni przyjrzeć się pracy tej filii i czym prędzej coś zadziałać

Marzena
@Szarak

A wiesz kto nadaje SM? To zarząd powołuje czy jest jakiś manager wyższego stopnia do tego? Albo po prostu HR?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Van Graaf GMBH sp.k.? Chętnie zatrudniają?

Tak, jesli moze pracowac w weekendy.

Dariusz

A na jakiej umowie się ich zatrudnia? Śmieciówka czy umowa o pracę?

Sławomir

To można sobie wybrać? :D A która się bardziej opłaca, tzn. finansowo oczywiście?

Kloodzia

Witam, chciałabym zapytać jak faktycznie wyglada sprawa z prowizją? Ile jej faktycznie jest i czy wogole jest :) zaczynam prace od 1 wrzesni i zostało mi wspomniane ze pierwsza prowizje dostanę z wynagrodzeniem pod koniec paznziernika( po przepracowanym miesiącu), czy pod koniec września dostanę normalnie wypłatę? :) pozdrawiam

@Kloodzia

W regulaminie masz podane jak zostaje naliczana premia. Jest ona zależna od tego za jaką kwotę sprzedaż rzeczy a raczej na ile rzeczy się wkleisz. Myślę, że średnio tak 400zl premii.

Szara
@Kloodzia

Dostaniesz normalną pensję we wrześniu za przepracowany okres a dopiero w październiku prowizję wypracowaną we wrześniu. Wysokość prowizji jest zależna od tego jak " natarczywa" jesteś wobec klientów bądź ile czasu spędzasz na kasie wpisując swój numer na sprzedawane rzeczy. Między 300-1000 zł można wyciągnąć miesięcznie. Tabela prowizji jest w regulaminie - warto się wgłębić bo to nie jest stała kwota na cały asortyment. Można się pogubić

Była pracownica
@Kloodzia

Za każdą rzecz jest inna kwota ,jeżeli klient zwróci towar masz prowizję pomniejszona...A szczerze za ni ują się nie obliczysz bo tak to jest skonstrowane żebyś się nie obliczyla...co do wielkości prowizji każde dział miał inna ...na artykułach była większa niż na dob, tak samo dział meski...każdy ma inną a najlepsze że nikt słowa nie pisnie bo się boją...zresztą zobaczysz sama ...Ja uciekam z van graaf aż huczalo

Mała

Aktualnie poziom pracy i atmosfera zbliżają się do poziomu royal collection. Grafik dają na dzień przed skończeniem miesiąca, godziny ustalają jak chcą (jedna dziewczyna miała 11 dni pod rząd ustalone), musisz wykorzystać cały urlop nawet 4 dni urlopu na żądanie bo według nich nie możesz go brać, jak chcesz wolne w konkretnym dniu to też nie zawsze ci dadzą, a poza tym ile byś nie zrobił to i tak zawsze mało robisz

Starszy pracownik

Szczerze nie polecam tej firmy, jeśli jesteś zakłamany,cwany,wyrachowany to idealne miejsce dla Ciebie. Atmosfera jest okropna, presja sprzedaży wystarczy, że ktoś wejdzie do sklepu od razu ,, zaczyna się wyscig szczurów" kierownictwo i store manager caly czas powtarzają, że sprzedaż jest najważniejsza tym czasem do twoich obowiązków należy: rozkładanie towaru, aranżacja stołów,ścian, rozoszenie przymierzalni, ciągle poprawianie rzeczy, dzwonienie do klijentów, odbieranie od nich,metkowanie i wiele innych. Więc jak można mówić tu o sprzedarzy? Osoby z większym starzem łatwo wykorzystują sytuację kiedy ty jesteś zajety np roznoszeniem przymierzalni a one w tym czasem nachalnie podbieraja klijentów i przypisuja sobie na swoje konto. Tym czasem osoby, nowe potrafią miec 6 krotnie gorsze prowizje. Co pod koniec miesiąca przy dostaniu całej pensji z ,,prowizjami" wychodzą pieniądze równe pracy w Mac Donald's. Ponadto na rozmowie kwalifikacyjnej jasno byly określone godziny pracy system 8 h i 6 h tym czasem wielokrotnie trzeba bylo przyjść na 4 h oczywiście w godzinach zamknięcia wieczornych. Dyspozycyjność 3 soboty w miesiącu nie zależnie od etatu (3/4,1/2). Store manager patrzy tylko na tabelki i nie ma pojęcia co dzieje się w środku przy próbie swojej obrony dlaczego sa takie niskie prowizje nie słuchał 2 strony tylko pokazywał tabelki innych pracowników ( tzn korpo szczurów, którzy malo co mu nie wchodzą do...) jako przyklad i porównanie dlaczego inni sobie radzą i maja wyższe prowizje a ty nie? Argumenty przedstawione prze ze mnie odnośnie przeżucania obowiązków na osoby nowe zignorował. Jeśli chodzi o urlopy ile bys go nie miał musisz wykorzystać go do konca roku.tzn wróciłeś z wakcji miałeś 2 tyg utopu powiedzmy w sierpniu ale do grudnia tego samego roku zostały Ci 6 dni które musisz wykorzystać jeśli nie to wysyłają Cie na przymusowy urlop. Ogólnie bardzo nie miłe doświadczenie życiowe, ciągly stres i zastanawianie się jaki dzis humor będzie mial store manager, i czy będzie czas na sprzedaż bo kierownik nam napisał na kartce długą liste zadań.

Dariusz

Co jeszcze możesz napisać o rekrutacji? Czy rozmowa w Van Graaf była długa? Czego wymaga się tu od kandydatów i jakie warunki oferuje firma? Możesz podać nieco więcej szczegółów w odpowiedzi? :)

Jana

Co by nie pisać to jedno jest pewne,omijać z daleka VG a szczególnie Warszawa ZT,brak szacunku do pracowników, wyzysk totalny, kierownicy jeden przez drugiego prześcigają się zeby tylko donieść na kogoś do SM,żeby sobie przyplusowac, liza (usunięte przez administratora) aż skóra zdarta(usunięte przez administratora) Może w koncu ktos cos z tym zrobi bo szkoda ludzi.....

Veranegro
@Jana

Wszyscy to wiedza,tylko oni mają utargu i nikogo to nie obchodzi ze kosztem ludzi,bo maja gdzieś tych którzy na nich pracują.... To dzięki pracownikom a nie pseudo kietownikom interes sie kręci....

@Veranegro

A powiesz może coś o zarobkach w Van Graafie? Jakieś konkrety by się przydały, z chęcią posłucham ile tu można wziąć na start. Znasz firmę więc na pewno będziesz w stanie mi coś napisać :)

@Dariusz

Z reguły trochę więcej niż najniższa krajową. Zarobek zależny jest również od fili - i nie koniecznie jest tak że im większy sklep tym wiekszy zarobek -wrecz odwrotnie. Jaki store taki zarobek.

ffff

Na jaki okres podpisywane są umowy o pracę? :)

@ffff

Hej, czy byłeś na jakiejś rozmowie w Van Graaf? Ciekawi mnie jak ona tu przebiega i czego się wymaga od pracowników. Jeśli byłeś lub wybierasz się na nią, to daj znać tutaj na forum jak to wygląda w tej firmie. :)

Czy nowo zatrudnione osoby w Van Graaf GMBH sp.k. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

X

Ja otrzymałam :)

Agnieszka
@X

Hej, a na jakim stanowisku pracujesz w Van Graafie? :) Polecasz? :D Wracając do tej umowy, chciałabym jeszcze zapytać, na jaki okres czasu była zawarta Twoja pierwsza umowa z firmą? Po jakim czasie można spodziewać się jej zawarcia na czas nieokreślony? :)

Maria
@Agnieszka

Nie polecam tam pracy,kasa marna,atmosfera jeszcze gorsza tylko ci co uprzejmie donoszą msja w miarę,nie liczcie ze prowizja to druga podstawa,z całego serca odradzam,szkoda zycia....

Oliwia

Jak wygląda praca na stanowisku dekoratora w Van Graaf? Jakieś szczegóły?

@Oliwia

Wszystko zależy od danej filii, w każdej wygląda to inaczej. W jednej robisz wszystko sama (bo przecież kierownik nie tknie palcem) a w drugiej kierownik robi wszystko z Tobą. Jeśli chodzi o zarobki to też w każdej fili inaczej (niestety). Wiele tak naprawdę zależy od store. Jeden "wywalczy" dla ciebie w miarę dobra kasę a drugi ... Najlepiej jakbyś go całowało po.... Za najniższą krajową ;D - dotyczy to każdego stanowiska! Więc najlepiej sprecyzować o jaki sklep chodzi.

Oliwia
@#kToS

W Forum w Gdańsku. Rozumiem ze Dekorator skupia się tylko i wyłącznie na budowaniu sklepu, a nie obsłudze itd?

Szukająca pracy

Witam, natknęłam się na ogłoszenie pt "Konsultant do Działu obsługi klienta (k/m)". Chciałabym spytać, czy jest tu ktoś, kto może chociaż wskazać mi jak wyglądają godziny pracy? W ofercie widnieje informacja, że praca jest w 100% zdalna. Czy wynagrodzenie składa się z solidnej podstawy zważając na fakt, iż nie jest to sprzedaż, więc premia tu nie występuje? Pozdrawiam

Natalia
@Szukająca pracy

Witam również, widziałam to ogłoszenie o pracę w Van Graafie w Wielkopolsce i mnie osobiście zastanowił ten rotacyjny system zmianowy. Wydaje mi się, że to wyjdzie więcej niż 8 godzin dziennie, ale mogę się mylić. Jeśli składałaś aplikację i pracujesz już w VG, to może dasz znać, jak to wygląda od środka?

Basia

(usunięte przez administratora) nie przyjmują zwrotów plaszcze są okropne

Dariusz

Strasznie zastanawiający jest Twój wpis. Tym bardziej, że osoby, które nie mają doświadczeń związanych z pracą w firmie Van Graaf GMBH mogą go zrozumieć nieco w inny sposób niż powinni. Tak na marginesie może zdradzisz mi jako osobie całkowicie zielonej, jak w ogóle wyglądają pierwsze dni pracy dla osób, które tam pracują? Zechcesz może to napisać? Jako doświadczona osoba pomożesz innym, którzy takiej wiedzy nie posiadają.

Teresa

Firma nie odbiera telefonów. Czeka się na linni bardzo długo i jest się wyłączanym. Nie odpowiadają też na meile. Firma nie jest warta zaufania.

Czy Van Graaf GMBH sp.k. ma ściśle ustalone godziny pracy?

AM

Wszystko zależy od wymiaru etatu oraz dyspozycyjności pracownika. Obowiązują trzy zmiany: poranna, środkowa oraz zamykająca.

Aga

Czy ktoś wie co się dzieje w Krakowskim VG - chciałam składać CV ale wyglada jak by miał się zamykać

X
@Aga

Jak czytam takie durne wpisy to mi ręce opadają. Skoro tak cię to interesuje zapytaj w sklepie na miejscu a nie piszesz głupie pytania w internecie. Znasz firmę która się zamyka i jednocześnie szuka pracownika do zamykanego lokalu ?

Nick Jonas
@Aga

@Aga, a co wskazuje, żeby ten van graf miał się zamykać?

Y
@X

Nie bulwersuj się tak, nie ma głupich pytań. Pytanie było zadane grzecznie a po czasie twojej odpowiedzi wnioskuję że jesteś z wnętrza firmy skoro na takie posty odpowiadasz po kilku minutach. A to nie świadczy najlepiej :(

Zostaw merytoryczną opinię o VAN GRAAF GmbH Sp. k. - Wrocław

• Jak się pracuje w VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy VAN GRAAF GmbH Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

Kandydaci do pracy w VAN GRAAF GmbH Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VAN GRAAF GmbH Sp. k.