Opinie o Home&You (BBK S.A.) w Kowale

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Home&You (BBK S.A.). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Home&You (BBK S.A.) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Home&You (BBK S.A.) w Kowale

Szczerze odradzam Praca w Magazynie w BBK SA to dramat, bałagan na magazynie, nie kompetentne brygadzistki bez wykrztałcenia, zarobki skandalicznie niskie. Dojazd do magazynu to dramat, odludzie Wszechobecne kolesiostwo Jakieś dziwne układy jedni pracują na dwie zmiany inni na jedną. Kierownik zmiany gruby w okularach to jakiś (usunięte przez administratora) zakompleksiony,.Co chwila się ktoś zwalnia, duże rotacje pracowników. ODRADZAM

@Ania

Dojazd nie jest zły dla Ukrainy jest nawet bardzo dobry. Darmowy autobus pracowniczy dla pracowników z Ukrainy a dla Polaków którzy muszą dojechać do pracy nie ma nawet dotacji do paliwa

Praca krótko mówiąc jest ciężka. Dużo obowiązków na głowie nawet na zwykłym stanowisku sprzedawcy. Zero szacunku do pracownika, który pracuje 2 lata. Zaczynałam od sprzedawcy, dość szybko awansowałam na wyższe stanowisko- kierownika zmiany, z czym wiązały się jeszcze większe obowiązki, a stawka godzinowa praktycznie się nie różniła, premia należała się w zależności od wyników sprzedaży i czy plan miesięczny był zrobiony, było to od 100-300 zł zazwyczaj. Premie tez nie są dawane sprawiedliwie, jedna osoba dostanie 100 zł, druga 300zł bo TAK, mimo, że te dwie osoby pracują identycznie godzinowo. Kierownik oraz regionalny mieli w głębokim poważaniu pracowników, dając im najgorsza robotę, a sami na magazynie wspólnie sobie „kawkują”,a kiedy pracownik podchodził by poprosić o pomoc, to odpowiedzi były zlewające, typu „zrób jak uważasz, albo jak ci pasuje” a później wielki problem, dlaczego sklep wyglada zle. Mimo, że w pracy się starasz i chodzisz jak robocik to nie zostaniesz doceniony. Robisz dosłownie wszystko- od obsługi klienta, po dostawy, które są dość ciężkie, zmiany aranżacji sklepu i witryny (zostaje się po pracy, nawet jak jesteś od początku tzn 9:00, musisz zostać do końca witryny- 22:30/23), obsługa kasy fiskalnej, mycie podłogi na całym salonie oraz odkurzanie i wynoszenie (usunięte przez administratora) zajmowanie się porządkiem na magazynie oraz na salonie, odbieranie telefonów od klientów, oraz częste gonienie za złodziejami, ponieważ nie posiadamy ochrony, a ochrona w galerii jest lewa. Praca w święta typu wigilia, w niedziele handlowe czy nocki nie jest dodatkowo płatna jak w większości firm. Po prostu nie polecam.

Widzę w ostatnim czasie głównie opinie dotyczące sklepu a mnie w oczy rzuciła się oferta ze strony dla analityka danych (e-commerce). Mam doświadczenie z podobnego stanowiska z tego co czytam w wymogach, wiec zastanawiam się jakby mi było tutaj w biurze. opiszecie proszę atmosferę na dziale i zarobki? jakie są średnie widełki? i czego mogę się spodziewać teraz po samej rozmowie, będzie część techniczna?

@BP

Przez chwile zwątpiłam w jaka firmę weszłam, skoro o jakichś podróżach była tu mowa. piszecie tu o atmosferze i kasie względem tych lat 90tych? Podacie konkretny o co chodzi zwłaszcza w tym samym zachowaniu?

Xyz

Pytanie do wszystkich pracowników... Czy wasi kierownicy też dają wam co miesiąc po dniu urlopu bez waszej wiedzy- dopiero dowiaduje się o tym w grafiku tłumacząc się tym że są rozliczani...

Sencha
@Xyz

Tak kiedyś robiła. Skończyło się jak na początku roku wypisałam rozplanowane wszystkie dni urlopu. Kiedy i ile dni chcę wziąć. Nie dawaj sobie tak marnować swojego urlopu.

@Sencha

No dobra a jak już sprzedawca spotka się z taka sytuacja jak opisujecie względem rozplanowania grafiku i tego, że słabo urlop wychodzi na rękę to gdzie można się tu z tym zgłosić? Jeszcze mnie takie coś nie spotkało po prostu

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Dzień dobry, a jak się pracuje w dziale marketingu/fotografów w Gdańsku? Dobra atmosfera? Fajni ludzie? Można liczyć na pensje 7 tyś na rękę? jakie są godziny pracy?

Barbara

Hejka, na stronie od w zasadzie końca stycznia wystawiona jest oferta dla młodszego specjalisty ds. płatności i produktów bankowych. Jest tu może ktoś kto się teraz niedawno zatrudniał? na jaka ścieżkę kariery można liczyć w tym przypadku?

Mm Nowy wpis
@Barbara

CZy stanowisko młodszego specjalisty ds. Płatności i produktów bankowych jest już zajęte?

@Mm

Hej, to jak z ta dostępnością pracy na tym stanowisku od płatności i produktów bankowych? Nikt nie odpowiada a sama teraz ciekawa pracy jestem skoro ludzie się nią interesują. Jak rozmowa może wyglądać?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Jak tam wasi dyrektorzy którzy nie mają za grosz szacunku do pracowników? Nauczyli się w końcu języka angielskiego czy dalej proszą pracowników, żeby im tłumaczyli meile?:)

Sprzedawca

Rozmowa szybka, ale konkretna. Rekruterka nie przywiązywała uwagi do odpowiedzi. Skupiła się na dyspozycyjności i wyjaśnieniu zakresu pracy. Zaproponowana praca- max. 2 miesiące na zlecenie, 1/2 etatu, w tym od razu zastrzeżone, że będą 2 ciężki nocki do przepracowania przy przenoszeniu towaru przed okresem świątecznym. Do podpisania jest jakiś świstek o odpowiedzialości pieniężnej ponoszonej za zniszczone i skradzione przedmioty. Wynagrodzenie: 650zł. Czyli śmiechu warte pieniądze w porównaniu z pracą i "odpowiedzialnością za przedmioty".

Powiedzieć coś o sobie. Określić dyspozycyjność. Podać swoje wady i zalety.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU

\Czy same warunki kierownika nie będą też zależne od lokalizacji? Widzę, że jedna Pani chyba dostała taka propozycje lecz nie wiadomo o który rejon chodzi. odgórnie tylko jakiś regionalny jest czy może z kimś jeszcze ma się kontakt? Jeśli chodzi o podległy zespół to też można rożnie trafić?

Olka

Witam, dostałam propozycje pracy jako kierownik sklepu home&you. Czy jest ktoś kto mógłby wypowiedzieć sie na temat warunków pracy na tym stanowisku ?

Wioleta

Pracodawca nie walczy zbytnio o pracownika? teraz niedawno ktoś napisał, że zawsze można zmienić pracę jeśli dojazdy chociażby się nie podobają. Zastanawiam się jakie podejście w praktyce ma firma do pracownika, jak je oceniacie? to taka praca ze raczej i tak każdego można wymienić?

@Wioleta

No właśnie takie jest podejście do wszystkiego. Jak nie podoba się to won.

Xyz

Pytanie do wszystkich pracowników... Czy wasi kierownicy też dają wam co miesiąc po dniu urlopu bez waszej wiedzy- dopiero dowiaduje się na grafiku tłumacząc się tym że są rozliczani oczywiście chodzi o nowy urlop.

Słuchajcie a co z tymi autobusami? Jeszcze w listopadzie ktoś napisał, że dla osób z Ukrainy są darmowe przejazdy. Czy do teraz już dla pozostałych też je wprowadzili? Zastanawiam się czy to tworzy konflikty w zespołach czy jednak raczej ludzie się dogadują?

Nazwa

Były prośby o dofinansowanie dojazdów do pracy tak aby było mniej więcej sprawiedliwie dla pracowników którzy dojeżdżają na swój koszt. Prosiliśmy o cokolwiek, niekoniecznie dodatek co miesiąc i… na tym koniec. Nie bo nie ;)

Dan

Autobusem może jeździć każdy pracownik. Trudno żeby firma dofinansowała dojazd każdemu. Jak komuś się nie opłaca, zawsze może zmienić pracę bliżej domu tudzież miejsce zamieszkania bliżej pracy.

Firma krzak

Firma krzak z ambicjami najwięcej, ale bez takich możliwości. Place nie są słabe, są bardzo słabe. Jak masz 5 tysięcy na rękę to jesteś w grupie tych, którzy zarabiają więcej ???? ale wciąż o kilka tysięcy mniej niż na analogicznych stanowiskach w innych firmach. Premie wirtualne, ani widu ani slychu

słabizna

firma glownie skupia sie nie na zatrudnieniu najlepszych ludzi na dane stanowisko, bo takim trzeba placic rynkowo, ale na zatrudnieniu... najtanszych. dlatego firma jest w miejscu, w ktorym jest. płace sa niskie, nierynkowe! dodatkowo, panuje organizacyjny chaos, brakuje kogos, kto ma cos w glowie i zarzadzi klotliwymi grażynami, ktore mysla, ze jak maja menago w stanowisku to zawojowaly swiat. NIE, PO PROSTU BYLYSCIE NAJTANSZE :)

Katastrofa

Ta firma to katastrofa. Chaos organizacyjny, kiepskie, niekonkurencyjne płace i wieczne kłótnie między Product managerami. Kierownictwo bardzo mało elastyczne, jakby zatrzymali się w rozwoju 20 lat temu albo lepiej. W te płace… specjalistyczne stanowiska np. Kupieckie maja płatne jak juniorzy z rokiem doświadczenia. Odradzam ten (usunięte przez administratora) wszystkim prosesjonalistom i szanującym się ludziom.

ratuj sie kto moze!

firma śmieszna, która próbuje udawac korpo, a ma mentalność typowego janusza albo allegrowicza, który prowadzi biznes w piwnicy/garażu. tu nie zatrudnia sie ekspertow, o czym swiadcza pensje. pensja VS to, co oferuje rynek, sa bardzo slabe, juz abstrahujac od wielkosci BBK! Stac ich, zeby placic wiecej, zeby zatrudniac osoby kompetente, a nie najtansze, ale po co? lepiej trzymac ludzi, ktorzy cos tam robia po linii najmniejszego oporu i wymieniac ich, jak juz sa wystarczajaco zmobbingowani. a potem wielkie zdziwienie, ze BBK jest niekonkurencyjne wzgledme Action, Homla czy Pepco. Tu malo kto sie na czymkolwiek zna, praca na rympal,. byle bylo. NIE POLECAM

Ktoś tu spytał o warunki do spełnienia dla osób które chcą dołączyć, jak widać bez odzewu a ja teraz przy tym zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania co do kandydatów? Na przykład czy osoba karana mimo wszystko może starać się o prace? sprawdzał to ktoś?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Home&You (BBK S.A.)?

Ile to razy kierowniczka wynosiła rzeczy ze sklepu i mówiła, że jak zejdą na -90% to za nie zapłaci, bo "teraz są za drogie" a klient przychodził i pytał o tę jedną sztukę. Ciągle zebrania na 8, bo trzeba było przegadać "ważne sprawy", a to było najczęściej jej przechwalanie się jak to ona "super" prowadzi sklep. Na jednym z zebrań padł tekst z ust kierowniczki, że jak będziemy chciały zajść w ciążę, to mamy jej najpierw o tym powiedzieć, a nie partnerowi, bo ona musi być przygotowana, że weźmiemy macierzyński. Ile razy ona dawała inną informację niż starsi sprzedawcy. Zostawienie nas w sobotę i niedzielę handlową bez starszego i bez niej. W naszych kompetencjach nie było robienie kasetek a mysialysmy to zrobić! Wieczna wojna kuzyneczki i kierowniczki, jedną gadała na drugą, nastawianie innych pracowników przeciwko drugiemu. Rozpowiadanie plotek, homofobiczne teksty mówione za plecami klientów. Premia 50 zł i masz jeszcze na kolanach za nią dziękować. Podsumowując: kolesiostwo, mycie nawzajem rączek, (usunięte przez administratora) i wiele innych.

Jeśli chcesz mieć zszarpane nerwy to polecam:) jeśli nie to dobrze się zastanow. Zarobki marne, dyrektor pod którym będziesz myśli, że jest najlepszy i wszystkich traktuje z góry. Nie trafiłam do tej pory na gorsza pracę i atmosferę niż w bbk.

To tak tylko uściślając głównie o atmosferę Ci chodzi? co z innymi aspektami? Nie ze nie zależy mi na ludziach ale doświadczenie by mnie interesowało oraz organizacja pracy, pod tym względem jak ona wygląda? pytam w kontekście pracy przy tych danych

BP

Ta firmą jest uwsteczniona tkwi w latach 90tych, jeśli lubisz podróże w czasie to spróbuj.

Goska
@BP

Mam prośbę do osób które organizują wyprzedaże o więcej takich akcji przed świętami na olx można kupić nie drogo bardzo fajne rzeczy od pracowników . W sklepach te same rzeczy są strasznie drogie pozdrawiam klient

@Ania

Czytam sobie te wasze komentarze i tak się zastanawiam, skoro jest wam tam aż tak źle to dlaczego tam jeszcze pracujecie? Moja odpowiedź na to pytanie jest prosta, albo boicie się zmienić pracę bo się do innej nie nadajecie, albo wasze wykształcenie jest niższe od tu sugerowanych i ten magazyn jest dla was ostatnią deską ratunku, więc lepiej jest siedzieć i narzekać niż coś zmienić. Prawda jest taka , że najlepiej przyjść do roboty i za nic brać pieniądze ,a jak się nie podoba to wtedy się głupie opinie pokryjomu pisze. Niestety inni to czytają i wierzą takim nierobom. Bo narzeka ten,któremu niechce się robić ,bo roboty nie nauczony.Na szczęście nie wierzę w to co ludzie piszą i próbuje sam na własnej skórze jak jest naprawdę.

Spostrzeżenie

Cześć, pracuje już jakiś czas w jednym ze sklepów home&you. Pisze z taka delikatna sprawa bo może ktos już coś takiego zauważył w swoim sklepie i mi podpowie. Chodzi o premie salonowe. Od dłużnego czasu zauważyłam, że nie są one pokazywane wszystkim. Tzn kartka z premia powinna wisieć w pokoju socjalnym. Owszem jest wywieszana ale wtedy kiedy premia wynosi np 200 zł i nie jest zrobiony próg utargu miesięcznego. Jeśli zrobimy utarg powyżej 100 % nasza kierowniczka nie wywiesza kartki gdzie powinna być widoczna premia od utargu aby każdy mógł zobaczyć jaka wtedy powinna być kwota. Czy ktos tak miał już ? Czy u Was z każdego miesiąca kierowniczka wywiesza kartkę z premią? Czy kierownik regionalny powinen kontrolować takie rzeczy?

XYZ
@Spostrzeżenie

Moja była kierowniczka tez nie wieszała, nigdy nie wiedziałaś jaka premie dostałaś + mówiła o tym słownie. Czasami nawet potrafiła powiedzieć, ze na twoje konto przelana została Twoja premia + premia jej kuzynki, która tez tam pracuje i masz wypłacić i przynieść jej np 100zl

Ona
@XYZ

Nie wiem, w której lokalizacji tak się mogło dziać ale bardziej jestem ciekawa tego czy faktycznie notorycznie do czegoś takiego dochodziło? Udawało się przy tym zgarnąć jakąś górkę? Swoją drogą co jeśli nie doszłoby do rozliczenia? I w ogóle ile tej premii wpadało? Miałyście założone górne progi?

XYZ
@Ona

W Bydgoszczy w M212, do sytuacji dochodziło praktycznie co miesiąc z tym, ze kierownik przelewał premie kuzynki co miesiąc do innego pracownika. Na mnie trafiło jakieś 4 razy. Jeśli chodzi o widełki to różnie, bo kierownik odmówił wydania pasków wynagrodzeń. Raz było mówione, ze premia 50 zl a raz 200 zl zależało od miesiąca

Nadia
@XYZ

Czekajcie czy ja dobrze rozumiem ze wam z tych premii mimo wszystko podatek był normalnie liczony? Bo to na konto wpływało, prawda? Premia 50 zł? od jakiego czasu taki minimum obowiązywało? Ciekawią mnie stawki na nowy rok

@Spostrzeżenie

W sklepie w ktorym jestem kierownikiem zmiany premia dla pracowników przy zrealizowaniu planu jest przeznaczona głównie dla kierownika sklepu i kierowników zmiany + uznaniowo dla starszych sprzedawców. Trzeba też być zatrudnionym na umowę o pracę a nie zlecenie. Kartka nigdzie nie wisi ale jeśli ktoś jest zainteresowany jak najbardziej taką informację otrzyma.

Zmartwiona

W Home&You do końca października trwa konkurs od sprzedaży nie wiecie czy pola nagród jest na salon czy na etat?

Zostaw merytoryczną opinię o Home&You (BBK S.A.) - Kowale

• Jak się pracuje w Home&You (BBK S.A.)?

Zobacz opinie na temat firmy Home&You (BBK S.A.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Home&You (BBK S.A.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 2 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Home&You (BBK S.A.)?

Kandydaci do pracy w Home&You (BBK S.A.) napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042