Opinie o Fundacja Uniwersytet Dzieci w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Fundacja Uniwersytet Dzieci. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Fundacja Uniwersytet Dzieci o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fundacja Uniwersytet Dzieci w Kraków

nicka

Aktualnie przeciwko firmie Fundacja Uniwersytet Dzieci toczy się postępowanie administracyjne z Urzędu Skarbowego. W 2017 roku firma zatrudniała koordynatorów pracujących pełnoetatowo na umowy o dzieło, prawdopodobnie żeby minimalizować koszty. W tamtym czasie zarabiałyśmy z koleżankami w Warszawie 1900-2000zł miesięcznie :)

@Mock

możesz konkretniej napisać, w jakiej wysokości jest ta podstawa? każdy ma inną wartość pieniądze i dla jednego wynagrodzenie to może być niskie, a dla kogoś całkiem w porządku. widełki wystarczą. dodatkowo piszesz, że kiedyś były nagrody kwartalne. rozumiem, że teraz ich już nie ma? dlaczego?

Czy zdarzają się nadgodziny w Fundacja Uniwersytet Dzieci?

@MOCK

Też bym chciał spróbować aplikować i przekonuje mnie ta elastyczność, jeśli chodzi o godziny. Ale rzeczywiście jest tal, że można pracować kiedy się chce, byle wyszło 40h tygodniowo? Bo ja często pracowałem w godzinach nocnych i cały czas by mi to pasowało. Ten okres próbny to tak jak wszędzie trwa 3 miesiące?

Natrafiłam na tę ofertę dla koordynatora projektów edukacyjnych i żałuję, że już jest nieaktualna. Takie nabory często są ogłaszane czy raczej sporadycznie szukają na te stanowiska? Oczekują głównie gotowości zaangażowania się w realizację projektów Fundacji i w sumie tyle. Mam rozumieć, że nawet osoby bez doświadczenia są mile widziane?

Czy zdarzają się nadgodziny w Fundacja Uniwersytet Dzieci?

MOCK

To jest praca w polskim NGO i jest sporo nadgodzin (niepłatnych). Ale jest też sporo dni wolnych dodatkowych

@MOCK

A jest też satysfakcja z takiej pracy, pomimo nadgodzin? Co konkretnie trzeba robić i jakie można mieć za to wynagrodzenie?

MOCK

Ciężko powiedzieć. Misja Fundacji ma sens. Ludzie są w porządku. Ale tempo pracy jest zabójcze, masz wrażenie jakbyś ciągle biegł. Nie można skupić się na detalach i rzetelnym wykonywaniu obowiązków, bo wciąż łatasz dziury i realizujesz zmieniające się co kwartał pomysły strategiczne zarządu. Bywa ciężko za niewielkie pieniądze.

Mati
@MOCK

Osób do realizacji tych zmiennych pomysłów jest według Ciebie wystarczająco dużo? Czy może przydałoby się kogoś dodatkowo zatrudnić, by był czas zwolnić i zająć się detalami?

@Mati

Jakby to było zarządzane z głową to dyrektor operacyjny (nie ma takiego w Fundacji) patrzyłby na zadania vs, zasoby ludzkie. Ale niestety, eksploatacja pracowników jest posunięta do granic. I dlatego jest taka rotacja. To jest fajne miejsce na bardzo krótką chwilę. Trzeba mieć sporo dystansu i nie dać sobie zawalić głowy pomysłami zarządu.

Ruda
@MOCK

A co z umowami? Czy ta rotacja to też wynik tego, że nie ma tu UoP tylko jakaś inna umowa np. zlecenie lub działo? Ktoś tu pisał wyżej, że jest sporo dodatkowych dni wolnych. A ile w roku jest takich dni? I czy one są płatne czy one są wolne i bezpłatne, bo np. nie ma kasy??

@Ruda

UoP dostajesz po okresie próbnym (chyba). Wcześniej było sporo zleceń, nawet po okresie próbnym i nawet na stanowiskach dyrektorskich. Nadgodziny NIE sa płatne, to jest polskie NGO, nie zachodnia korporacja :) Dni wolne dotyczą głównie okresu między Świętami BN a Nowym Rokiem raz pomostów pomiędzy 1 listopada, 11 listopada itp.

@MOCK

Pracuję tu 13 lat i nie znam dyrektora, który miał umowę zlecenie :). Proszę nie kłamać. Od przynajmniej 6 lat każdy zatrudniany pracownik otrzymuje umowę o pracę. Nadgodziny nie są płatne, ale za każdą nadgodzinę pracownik odbiera wolną godzinę. Od wielu już lat nie ma zgody na nadgodziny i pracownicy ich nie zgłaszają. Co ważne, nikt nie stoi i nie sprawdza, czy pracownik wyczerpuje czas na pracę zgodnie z umową o pracę :). Warto pamiętać, że umowa o pracę niesie zobowiązania dla obu stron. pozdrawiam!

@Monika

Oooo, to fajnie, że można te nadgodziny odbierać. A z jakim wyprzedzeniem trzeba zgłosić, że danego dnia chce się wziąć takie godziny? Zastanawiam się, czy można z dnia na dzień odebrać ten czas?

@Monika

Tak, to prawda. Być może mam dane ze starszych lat, kiedy Dyrektorki (nie ma w Fundacji osobników płci męskiej na stanowiskach kierowniczych) były na umowach na zlecenie przez kilka miesięcy. Polecam, nieustannie, pracę nad dyrektywnym tonem. W odpowiedzi na Pani zdecydowanego maila "nie znam dyrektora.." można by napisać "proszę nie kłamać, w Fundacji nie ma dyrektorów, są wyłącznie dyrektorki". Prosta zasada wzajemności, Pani Moniko. Wyrozumialej dla ludzi, oni na pewno to oddadzą, szczególnie pracownicy. Byli i obecni.

???? Nowy wpis
@@Monika

Teraz już w ogłoszeniu dla fundraisera tłumaczą, że otrzymałbym wynagrodzenie zależne od kwalifikacji i doświadczenia: 3500-3800 netto, a po umowie próbnej - umowa o pracę. Mam jednak to do siebie, że dobrze mi się wspópłpracuje z opanowanymi osobami, których różnica zdań nie wyprowadza z równowagi. Dlatego wolałbym wiedzieć, czy od Ciebie, czy od aktualnego pracownika, czy przełożonym nie przeszkadza samodzielność myślenia, a przede wszystkim działania, jakim wykazuje się pracownik?

MOCK Nowy wpis
@????

To jest trudne pytanie. Można mieć inne zdanie i czasem to jest ok, ale czasem, kiedy Panie poniosą emocje to chcesz uciekać. Generalnie to jest miejsce zarządzane cały czas przez te same osoby, bez dopływu świeżych spojrzeń na pracę zarządu lub kierunek działania Fundacji. Na stanowiskach dyrektorskich są również same kobiety i czasem całość jest nieznośnie emocjonalna. Nie ma chamstwa ale czasem jest taka niedecyzyjnosc, że aż zęby bolą

@MOCK

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Czy w firmie Fundacja Uniwersytet Dzieci praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Koordynator, na które poszukują na InfoPraca.pl to dość istotna kwestia.

@nicka

Aha, no cóż.. A wiadomo jaki może być spodziewany wynik tego postępowania?

@Agnieszka

@Agnieszka, ZUS może nałożyć sankcje na firmę. https://www.zus.pl/firmy/rozliczenia-z-zus/sankcje-za-niewykonywanie-obowiazkow-z-zakresu-ubezpieczen-spolecznych

@nicka

O to nie orientowałam się tak szczegółowo w tym. I co myślisz, że na pewno do tego dojdzie?

@nicka

Wpis nie jest prawdziwy. Pisząc opinie, proszę opierać się na faktach. Koordynator nigdy nie pracował w ramach umowy o dzieło. Jeśli już to w ramach umowy zlecenie. Proszę nie mylić faktów. Proszę porównać wynagrodzenia w innych organizacjach w tamtym okresie. Okaże się droga Nico, że są one zbieżne z Twoim wynagrodzeniem z tamtego czasu.

mock
@Monika

Pracownicy pracowali permanentnie na umowach zlecenia, czasowych, łącznie z dyrektorami. Nie wiem, czego dotyczy postępowanie, ale poprzedni wypowiadający się mają rację - płace były niskie, nawet jak na trzeci sektor, a stabilność zatrudnienia pozostawiała wiele do życzenia. Za to procedury oceny pracowników - rozbudowane jak w korporacji i NIE prowadzące do realnych podwyżek, nawet gdy pracownik dostawał wysokie noty.

@nicka

To nie jest prawda. Proszę powstrzymać się od składania fałszywych opinii. Żaden koordynator nie pracował w Fundacji na umowę o dzieło. Jeśli nie rozróżnia Pani form zatrudnienia, proszę wrócić do nagłówka, który widnieje w Pani umowie. Pozdrawiam!

Kacpi
@Monika

No tak. To na jakiej umowie może tu teraz pracować koordynator? I jaką jest pewność zatrudnienia? Można otrzymać UoP na czas nieokreślony?

A co takiego napisała? Wyprostowała w swoim mniemaniu sytuację, twierdząc, że koordynator nie pracował na umowę o dzieło, tylko na umowę zlecenie. Jak jest to zapewne wiedzą byli i obecni pracownicy. A ja bym chciał tylko wiedzieć, czy aktualnie można robić na UoP, jako koordynator i ile wynoszą zarobki?

Nie odpowiada, a sam bym chłopak wiedzieć. Co do zarobków czy to nie jest zróżnicowana kwestia? Co składa się na całość wynagrodzenia prócz podstawy rzecz jasna?

Mock

Jest podstawa (niska) + kiedyś były nagrody kwartalne, max 10% pensji, przyznawane w oparciu o arkusz oceny przełożonego. Arkusz był rozbudowany i dość uznaniowy. Wartością było sporo dni wolnych, poza urlopem.

@Mock

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Fundacja Uniwersytet Dzieci? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy PTP Accountant Specialist - temporary role/ 6 mnts
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy Lider Projektu
Siemianice
JOYNEXT Sp. z o.o.
Mira

Znajdę tu może osobę, która miała doświadczenia ze stanowiskiem koordynatorka projektów edukacyjnych? Tak się złożyło, że szukam pracy i akurat ktoś mi podsunął ogłoszenie. Zauważyłam tylko, że na okresie próbnym nie przewidują umowy o pracę, szkoda, bo na tym mi najbardziej zależy. To co, zlecenie, dzieło? Ile tak trzeba pracować?

@Mira

Jeśli szuka Pani rzetelnej informacji o warunkach zatrudnienia, sugeruję zgłosić się w ramach rekrutacji. Informacje zamieszczane w tym serwisie są nieprawdziwe i szkalują wizerunek Fundacji.

Mock
@Monika

Opinie 'szkalują' wizerunek Fundacji, bo pracy i styl zarządzania w Fundacji są urągające pracownikowi.

Asia

Uniwersytet Dzieci szuka koordynatora projektów edukacyjnych, jednym z obowiązków jest przygotowywanie programu warsztatów i wykładów dla dzieci i młodzieży. Czy ta osoba samodzielnie ustala program zajęć (tematy, długość cyklu itp.) i szuka prowadzących/ wykładowców?

ana

Mam już dość tej ciągnącej się sprawy... ciągle jakieś pisma z sądu, awizo, zawracanie głowy. Właśnie dostałam wezwanie na przesłuchanie do sądu z adnotacją "stawiennictwo osobiste obowiązkowe pod rygorem pominięcia dowodu z przesłuchania". Wyczytałam, że oznacza to, że mogę, ale nie muszę się stawić. Ktoś z Was się wybiera zeznawać i może bardziej się orientuje, kiedy to wszystko się skończy? Pozdrowienia dla wszystkich byłych pracowników tej wspaniałej organizacji ;)

@ana

Pani/Panie ana - proszę o kontakt z sekretariatem Fundacji, jeśli ma Pan/Pani rzeczowe pytania, chętnie odpowiemy. Raczej w tym serwisie nie uzyska Pan/Pani odpowiedzi, jakich Pan/Pani oczekuje. Z pozdrowieniami!

Zuzia
@Monika

Czy chodzi o sprawy związane z umowami, o których mowa w jednej ze starszych opinii? Mimo tych spraw sądowych fundacja działa nadal? Czy możliwe jest u was zatrudnienie obecnie?

Jak dużo osób pracuje w Fundacja Uniwersytet Dzieci?

Magda

Fundacja zmieniła zarządcę ?

JO-anna
@Magda

Odeszła prezeska-założycielka, co chyba wiele mówi. Na opinie na Go-worku odpowiada stale jedna z pozostałych dwóch członkiń zarządu, co jest dość znaczące :) Mogłaby w tym czasie zająć się np. poprawą warunków pracy w Fundacji, byłoby to z większym pożytkiem niż pouczanie byłych pracowników, którzy zostawiają tu opinie. Do wyrażania których to miejsce zostało powołane Jeśli ktoś chce przeczuć, jak wyglądają relacje pracy w Fundacji - serdecznie zapraszam do lektury wpisów Moniki. Proszę nie robić tego, tamtego, proszę trzymać się faktów. Taki jest właśnie styl zarządzania w Fundacji. Dyrektywny :) .

Czy w Fundacja Uniwersytet Dzieci możliwa jest praca na podstawie B2B?

Kola

Nie jest możliwa. Nie polecam tej Fundacji. Brak porządnej organizacji pracy, ogromna odpowiedzialność, ciągle hasło 'wszystkie ręce na pokład', które skrywa, że wszyscy są do wszystkiego. No i płace takie, że się można popłakać

@Kola

No niby hasło fajnie brzmi, jakby dobrze ugryźli akcje motywacyjne no to mogłoby być z tego dobre motto, ale faktycznie lepiej z umiarem a nie przepracowywaniem się zbędnym. Czyli skoro wszyscy są od wszystkiego to nikt raczej w niczym się tu nie specjalizuje tak serio?

@Kola

Tak było, jest i będzie. Nie dziwi nieustanna rotacja pracowników.

Agnieszka

Czyli wciąż rotują? No zakładać, że tak zawsze będzie to chyba aż tak dosadnie to nie możesz. Bo jedyne co to należałoby zmienić formę zarządzania ludźmi i ich obowiązkami?

Tak, jest możliwa.

@Kola

Przecież to nie jest prawda - Pani Kolo - jeśli jest Pani obecnie zainteresowana umową B2B - proszę aplikować, jeśli będzie wolne stanowisko pracy i zgłosić chęć takiej umowy. Zakres obowiązków i płace są komunikowane w czasie rozmowy rekrutacyjnej, zawsze można się nie zgodzić, jeśli są powodem płaczu. Jeśli chodzi o organizację pracy - spisane są procesy pracy, zakresy odpowiedzialności, bieżący rytm pracy wyznaczają harmonogramy. Jeśli miała Pani uwagi do organizacji pracy - mogła Pani swoje wątpliwości konsultować z bezpośrednim przełożonym. Jestem pewna, że uporządkowałby Pani pracę.

Szymon
@Monika

Zauważyłem ogłoszenie z pracą dla foundraisera. Niestety nie podano konkretów, dotyczących zatrudnienia. Proszę o informację, ile mógłbym na tym stanowisku zarobić?

Czy w Fundacja Uniwersytet Dzieci zatrudniani są obcokrajowcy?

Tak, są zatrudniani.

Obecnie firma Fundacja Uniwersytet Dzieci poszukuje na stanowiska Koordynator. Czy ktoś składa CV?

Tak, są CV i są zatrudniani kompetentni pracownicy na wolne stanowiska pracy.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Fundacja Uniwersytet Dzieci?

Umowa o pracę.

@Monika

Ale preferowana jest tak? To umożliwiają też jakieś inne? Widzę z innych komentarzy, że zasady B2B nie wchodzą w grę a aktualnie dają możliwość umowy zlecenie?

Jak w Fundacja Uniwersytet Dzieci wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Odpowiedź

Wystarczy zerknąć na stronę Fundacji - dyrektorów od groma, twarze wciąż te same. A w zespołach nieustanna rotacja pracowników.

Jak długo czekaliście na odzew z Fundacja Uniwersytet Dzieci? Oddzwaniają zawsze?

l

Do mnie chyba tak po jakichś dwóch tygodniach

Patrycja

Czy fundacja zapewnia jakieś ciekawe szkolenia ?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak, otrzymują plus wynagrodzenia nie są najniższe, są takie jak na rynku organizacji pozarządowych.

Aga
@Ania

To żart? Wynagrodzenie w Waw na poziomie 2 tys.?

Kamila

Jaki jest zakres obowiązków w biurze ?

JO-anna

Ciekawe miejsce pracy, można się dużo nauczyć. Minusy - tempo pracy, praca po godzinach i niskie płace.

Magdalena
@JO-anna

A na jakim stanowisku pracujesz w Fundacji Uniwersytet Dzieci? Można rozpocząć współpracę z nimi jako wolontariusz? Widziałam na ich stronie internetowej https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/wspolpraca/#wykladowcy, że stale poszukują specjalistów z różnych dziedzin. Otoczenie pracy wydaje się bardzo miłe.

Karola
@Magdalena

Można współpracować jako wolontariusz; na sobotnich zajęciach dla dzieci jest bardzo ciężko. Praca przez 8 godzin, często fizycznie też. W biurze pewnie lepiej, ale nie pracowałam w biurze.

admin

Uważasz, że świat powinien dowiedzieć się więcej o firmie Uniwersytet Dzieci? W takim razie zapraszamy do komentowania na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Uniwersytet Dzieci - Kraków

• Jak się pracuje w Fundacja Uniwersytet Dzieci?

Zobacz opinie na temat firmy Fundacja Uniwersytet Dzieci tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fundacja Uniwersytet Dzieci?

Fundacja Uniwersytet Dzieci
2.6/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Mydlarska 4
    30-703 Kraków