Capricorn

Opinie o Capricorn

anonim 2009-02-15 22:03:52
PROFESJONALIZM TALENT SOLIDNOŚĆ
miki 2010-08-04 13:51:20
Wszystkie opinie tu to gruba przesada. Raz jest lepiej a raz gorzej, ale nie jest aż tak źle jak to większość opisuje. Zresztą znajdźcie mi firmę w której kadra byłaby w 100% zadowolona i nie mogłaby powiedzieć złego słowa o pracodawcy i ludziach z którymi pracuje. Mam wrażenie że większość komentarzy pisana jest przez przez frustratów, którzy kiedyś tu pracowali, najczęściej zostali zwolnieni a teraz satysfakcje czerpia z obsmarowania Capricornu.
Słońce 2015-11-30 21:33:04
Po pierwsze to coś ci się fora pomyliły "chmurko" oraz "wajcho" To jest forum firmy "capricorn" z Bartniczki, a nie tego "capricornu" ze Świebodzic. To są dwie rózne firmy nie mające ze sobą niczego wspólnego. No coż jaka firma tacy pracownicy nawet forów nie odróżniają :) Na oko widać że komentarz pisany przez kadry lub marketing... Po pierwsze to "umowa o pracę" jest powszechnie obowiązującym standardem nawet w takich świebodzicach. Tak wogóle to inne firmy na takich stanowiskach mają znacznie lepszą ofertęod capricornu jak np.: zarobki i socjal. Zatrudnianie na umowy zlecenia szeregowych pracowników praktykowane przez capricorn jest zwykłym łamaniem prawa i pracownicy mogą domagać się uznania umowy zlecenia jako umowę o pracę w sądzie. Co do "couchingów" to sorry ale masz na myśli zwykłe wstępne szkolenie przygotowujące do pracy na stanowisku. Kilka lat temu przepisy okreslały ze szkolenie stanowiskowe winno trwać minimum 2 tygodnie i pracownik powinien miec wtedy I-szą zmianę (nie wiem czy nadal te przepisy obowiązują). A więc nie pisz o "couchingach" i "srouchingach", bo tak wogóle to twój komentarz zalatuje tanim cauntry marketingiem. "Contry tuning" w samochodach to niebieskie światełka, folia z worków na śmieci przyklejona do szyb i podziurawiony tlumik. Zaś "country marketing" w marketingu jest odpowiednikiem "country tuningu" w tuningu.
Zresztą po co wogóle szukają inżyniera? Przecież dyrektorowi produkcji k.p. nigdy nie byli potrzebni do niczego inżynierowie. On nie potrzebuje przecież żadnych inżynierów, tylko takich co będzie mu się latwo nimi manipulowało. A z takimi inżynierami to mieli matematykę wyższą na studiach. Jak wiadomo matma uczy logicznego myślenia. A potem takimi co zbytnio myśleć potrafią ciężko się manipuluje. Zresztą skoro k.p. ma takie psychopatyczne wizjonerskie wizje łączenia 20 stanowisk w jedno stanowisko, to niech sobie w ramach oszczędności dla "dobra organizacji" (ciągle powtarza jak nawiedzony "organizacja, organizacja" a nie stosuje słowa "firma") weżmie zwolni połowę pracowników produkcji (druga połowa niech mu się sama zwolni) i niech on wraz ze swoim kierownikiem działu tworzyw d.k. i r.z od pras oraz swoimi przyczteroliterowcami z planowania weżmie całą produkcję obsłuży (wtryskarki, ekstruzja, prasy, montaż - wszystko) z pomocą swych czopów.
Skoro taką świetną ofertę capricorn świebodzicki ma to pewnie ludzie walą tam drzwiami o oknami :) Nawet jak przyjdzie tam jakiś inżynier to trochę popracuje, zobaczy co to za firma, co sobą firma oraz dyrekcja reprezentuje i zacznie szukac czegoś innego.
Przypominam, że to jest forum capricornu z Bartniczki, a nie ze Świebodzic. Capricornu z Bartniczki nie znam i nic do niego nie mam.
stop 2016-03-27 09:20:16
Tak właściwie to ta firma ciągle szuka pracowników bo ludzie uciekają widzać co się dzieje... Chodzą plotki, że rekrutacje są dla picu robione, a przed rekrutacją wiadomo kogo przyjmą... Chodzą też plotki, że osoby z dyrekcji celowo manipulują i wprowadzają w błąd pracowników. Mozna też spotkać się z opiniami, że największy bajzel jest w produkcji (ponoć z dyrektorem coś nie tak jest...) i w jakości (tutaj nawet pojawiają się opinie, że jakby wpadła kontrola Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego to by mogli im prawie całą sprzedaż zablokować bo wyroby podobno nie mają wszystkich badań przeprowadzonych co mieć powinne. Ale jesli tak jest to ciekawe w jaki sposób szefowa jakości wystawiała na wyroby Deklaracje Zgodności?? Jakby wystawiała na wyroby nie spełniające wymagań norm deklaracje zgodności to by było to poświadczanie nieprawdy w dokumentach). Swoją drogą chodzą ploty, że są osoby co widziały firmowe oswiadczenie, że firma spełnia wymogi przedsiębiorstwa średniej wielkości - czyli poniżej 250 osób, podpisane przez szefową jakości albo BHP-owca, jeśli by tak było to ciekawe czemu zarząd tego nie podpisuje tylko szefowa jakości lub BHP-owiecm aczkolwiek pojawiają się niepotwierdzone informacje, że w okresie, gdzie niby firma była poniżej 250 osób zatrudniała faktycznie powyżej 250 osób - nie wiadomo ile w tymprawdy ale to są ciekawe rzeczy, że zarząd tego sam nie podpisuje takich deklaracji a innym zleca. Co do księgowości to starczy wyobrazić sobie sytuację, że pracujesz w ksiegowości i jakiś s....,syn dyrektor celowo i świadomie wprowadzi ciebie w błąd co do faktycznego przeznaczenia zakupu np.: środka trwałego i przez to zostanie coś źle zaksięgowane i starczy sobie tylko pomyśleć o konsekwenacjach wadliwego zaksięgowania. No ale dyrektorzy jacy są uczciwi i prawdomówni każdy w tej firmie dobrze wie.... Co do zarobków to tyle to brutto co najwyżej. Na takie kwoty to moga jedynie liczyć osoby zatrudnione "z polecania" czyli po znajomościach. Zresztą wiele rekrutacji jest dla picu bo i tak wcześniej wiadomo kogo przyjmą....
A tak przy okazji to jest forum capricornu z bartniczki a nie ze świebodzić, a nie wiadomo czemu zaczęto tutaj pisać o capricornie ze świebodzic.
mh 2016-05-19 21:16:33
słyszałam że rektutacja przebiega spokojnie a pytania sa standardowe typu "jak pan sie widzi za 5 lat", "prosze wymienić swoje wady i zalety". A teraz poszukuja także planisty produkcji do Świebodzic - to moze być ciekawe stanowisko, nie uważacie ? :)
Zostaw swoją opinię o Capricorn - Bartniczka
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capricorn