Opinie o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy O.S.M. Łowicz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Łowicz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Łowicz w Łowicz

dfg

OSM ŁOWICZ - bilans 2016 2017 Zmiana r/r przychody netto 1 399 861 818,86 zł 1 643 374 867,40 zł 17,40% koszty dział.op. 1 399 132 973,70 zł 1 644 186 658,22 zł 17,51% zysk/starta ze sprz. 728 845,16 zł -811 790,82 zł -211,38% zysk/starta zdział.operac. 1 790 574,12 zł -665 986,88 zł -137,19% przychody finansowe 3 154 817,34 zł 3 137 306,90 zł -0,56% koszty finansowe 4 726 227,05 zł 5 099 490,88 zł 7,90% zysk/strata netto 597 465,41 zł -2 685 873,86 zł -549,54% aktywa obrotowe 233 310 805,72 zł 250 183 521,66 zł 7,23% należ.krótkoterminowe 128 091 641,19 zł 140 054 221,45 zł 9,34% środki na rachunkach 4 467 561,24 zł 8 555 744,64 zł 91,51% zapasy 97 833 241,44 zł 98 659 828,22 zł 0,84% zobowiąz.krótkotermin. 166 710 005,30 zł 151 404 884,76 zł -9,18% zobowiąz.długoterminowe 12 723 513,62 zł 52 355 226,22 zł 311,48% kredyty i pożyczki 41 922 225,95 zł 26 888 032,68 zł -35,86% suma aktywów 433 656 142,44 zł 462 815 801,04 zł 6,72% zobowiąz.ogółem 179 433 518,92 zł 203 760 110,98 zł 13,56% kapitał własny 241 413 870,16 zł 246 679 314,62 zł 2,18% bieżąca płynność finans. 139,95% 165,24% 18,07% płynność przyśpieszona 81,27% 100,08% 23,15% płynność natychmiastowa 2,68% 5,65% 110,87% przychody ze sprzedaży 0,043% -0,163% -482,93% rotacja zapasów w dn. 25,16 21,61 -14,10% wsk.zadłużenia ogólnego 74% 83% 11,13% wsk.zadłużenia kapitału 0,74 0,83 11,13%

aawq
@dfg

Info dla ludzi którzy nie potrafią dotrzeć do JAWNYCH sprawozdań finansowych OSM Łowicz: Sprawozdanie zarządu na grudzień 2017 r. Pkt 10. Zasady finansowania spółdzielni (do pobrania w e-krs) Działalność spółdzielni finansowana jest głównie kredytami oraz funduszami własnymi, w tym funduszem udziałowym. Spółdzielnia korzysta z kredytów w Banku BGZ BNP Paribas w rachunku bieżącym do kwoty 20 mln zł., kredytu odnawialnego do wysokości 56 mln zł oraz posiada limit faktoringowy do kwoty 80 mln zł. Współpracuje również z bankiem Millenium, gdzie otwarty jest limit kredytowy w rachunku bieżącym do kwoty 30 mln zł., oraz limit faktoringowy do 14 mln zł. Ponadto obsługuje kredyty inwestycyjne, leasingi finansowe i operacyjne oraz korzysta przy zakupie urządzeń mleczarskich z systemu sprzedaży ratalnej. Spółdzielnia pozyskuje systematycznie wpłaty od członków spółdzielni na poczet funduszu udziałowego. Wpływ środków z tego tytułu wyniósł w 2017 r. 21 482 tys zł. Sprawozdanie rewidenta: Nie zgłaszając zastrzeżeń do poprawności zbadanego sprawozdania finansowego zwracam uwagę, że na dzień zakończenia badania w ewidencji księgowej znajdowała się znacząca kwota niewyegzekwowanych należności z tytułu dostaw i usług około 11 mln zł w tym 7 mln zł od OSM w Koninie, które spółdzielnia dochodzi w postępowaniu sądowym. W przypadku zakłóceń w ich wyegzekwowaniu może mieć to ujemny wpływ na wyniki finansowe w 2018 roku. Stwierdzono również, że spółdzielnia nie tworzy rezerw na świadczenia pracownicze. należności z tytułu udzielonych pożyczek oraz kredyty bankowe nie zostały wycenione w skorygowanej cenie nabycia lecz w wartości nominalnej. SPÓŁDZIELNIA DZIĘKI POZYSKIWANYM SYSTEMATYCZNYM WPŁATOM CZŁONKÓW NA FUNDUSZ UDZIAŁOWY zachowuje odpowiednią płynność finansową ale funkcjonuje w warunkach podwyższonego ryzyka ponieważ poziom cen płaconych za mleko w skupie przekracza jej możliwości FINANSOWE I PRZYCZYNIA SIĘ DO BRAKU LUB NISKIEJ RENTOWNOŚCI SPRZEDAŻY. Ciąg dalszy nastąpi.

DJ

No to nowy wice “”prezes””zaplanował już wszystko , wywalił zarząd by być “”prezesem”” a na naczelną zaplanował “”kozła”” z Kutna Z swoim kumplem “”kierowniczkiem UHT “już na zwolnieniu zaczynają rządzić od od tygodnia jak uzgodnili z Radą

hahaha
@DJ

no to zapowiadają sie "niezłe" rządy. I baaardzo krótkotrwałe heheh. W tygodniach będziem liczyć;))))

Karma wraca
@hahaha

Swój czas w łowickiej spółdzielni to już możecie zacząć w godzinach liczyć.

Karma wraca
@Karma wraca

No chyba że dotknie was afrykańska pobór świń.

Heniek
@Karma wraca

Pani Grzybowska prezesem OSM Łowicz? a dlaczego , a po co? A lepiej zapytać: a za co ci nasi rolnicy sie tak karzą?Dramat! To też jakieś jaja chyba są. No ale trudno- ronicy musza brać w (usunięte przez administratora) jednak , bo nie umieją sie rządzić.

Stefek
@Heniek

a co ci się nie podoba? Handel marketing dystrybucja leżą i będą jeszcze bardziej leżeć. Wygląda na to że przygotoania do wrpgieg przejęcia trwaja w najlepsze dalej! I mniej warta firma im ma wieksze problemy na rynku tym....lepiej ( dla przejmujących!) . :(((((

Wojtek bez portek
@Heniek

Karola wyjdź sobie na powietrze. Przyjemnie się teraz zrobiło.

Komu komu
@Stefek

Jak będzie co przejmować..... Mleka coraz mniej a co warta mleczarnia bez dostawców ciekawe co przerobią

@Stefek

Wbrew pozorom im większe problemy tym mniej chętnych na przejęcie. Przykład: ROTR Rypin. Skakali jak tylko się dało. Polmlek "pożyczył" 5 mln PLNów aby uratować gospodarstwa, które nie dostały wypłat za mleko przez parę miesięcy. Skończyło się upadłością i cały majątek przejmie komornik. I tak: najpierw zostaną uregulowane długi względem wierzycieli czyli: 1. Urzędy (skarbówka, zusy itp) 2. Wierzyciele 1 (kontrahenci) 3. Wierzyciele 2 (rolnicy w postaci wypłaty za mleko) 4. To co zostanie w postaci ochłapów tzw udziały (lub nic)

Hejże hej
@dfg

Obiecują nam te 10gr. które zobaczymy może????? w październiku

DasGut
@Hejże hej

Świetnie, pewnie już jest akt notarialny zawarty z klauzulą natychmiastowej wykonalności wysłany dzisiaj do każdego dostawcy ? Dzisiaj straciliście kolejne kilkaset tysięcy złotych i odleciały kontrakty. Konkurencja je klepnęła. Więc te 10gr nowy Zarząd pewnie dołoży ze swoich kieszeni ? Nawet jak zrezygnują z pensji to oszczędności 0,5 gr, a klienci się w cenie wyrobu gotowego nie dołożą, półka pełna, miejsca brak, bardziej chcą wyrzucać, niż wpuszczać. Rynek będzie pokrętny po wakacjach, będzie inaczej, niż się wszystkim zdaje. Tu nie ma już miejsca na nauki i błędy, jedzie się pełną mocą. 1 października to strzały były z Aurory, może i u Was kolejna rewolucja nastąpi ?

@Hejże hej

Szanowny kolego, jeżeli tak mogę się do Ciebie zwrócić. Obiecywać można wiele - np wybory parlamentarne, samorządowe. Jeżeli kasa (konto bankowe na którym jest 8 mln zł przy 40 mln zobowiązań miesięcznie) jest pusta i żyje się na kredyt (zdzieranie udziałów + najniższa cena za mleko na rynku) - opinia biegłego rewidenta, to samemu można wydedukować, że te 10 gr to raczej fikcja i zasikiwanie pożaru. Tym bardziej dochodzą słowa RN o tym, że we wrześniu może braknąć kasy dla rolników. Jak myślicie? Jaki jest stan spółdzielni? Jaki bank skredytuje dalsze działania? Ilu pracowników jeszcze odejdzie? Ilu dostawców odejdzie za przysłowiowe 20 gr (dla niektórych wskaźnik rentowności gospodarstwa)? Ktoś coś merytorycznie?

Łowiczanin

Witam, pracuje w OSM Łowicz od pewnego czasu i zdążyłem już zauważyć, że ta firma rządzi się swoimi prawami. Dużo osób piszę, że lepszy ten na kierownika, a tam ten na prezesa... . W tej firmie nie liczy się wykształcenie, umiejętności, czy też zaangażowanie w wykonywaną pracę. Większość to pewnie znajomości, ale nie mówię, że zawsze. W normalnej firmie w dużym mieście, większość osób która tutaj jest na stanowiskach kierowniczych by nie pracowała, ponieważ po pierwsze nie mają wykształcenia i doświadczenia w pracy na takim stanowisku, po drugie trzeba coś sobą reprezentować i mieć swoją kulturę i szacunek do współpracowników. Pierwszy przykład: osoba która wcześniej pracowała jako operator i podkładała innym przysłowiową "świnie" teraz jest na bardzo wysokim stanowisku kierowniczym. Drugi przykład: osoba bez żadnych studiów była jeszcze nie dawno kierownikiem całego zakładu w Kutnie. Chcę powiedzieć, że dużo osób na wysokich stanowiskach nie ma kompetencji do zarządzania tym zakładem. W tym zakładzie też nie obowiązują praktycznie żadne zasady, czy standardy. Podczas przykładowej awarii, gdy dział techniczny nie ma części czy urządzenia na zapasie i linia stoi, to osoba na stanowisku kierowniczym (oczywiście nie mówię tu o wszystkich kierownikach) ma pretensję do technika, że nie może usunąć awarii albo sugeruje, że to jego wina, że maszyna się popsuła. Ktoś tu z Was niżej napisał, że szkoda mu obecnego (już byłego) zarządu. Chcę powiedzieć, że mi wcale nie szkoda, ten zarząd w ciągu miesiąca zarabiał więcej, niż większość ludzi przez cały rok. Przez ten okres czasu naprawdę można się dobrze ustawić. A co on zrobił? I tu jest klucz do całej tajemnicy... Jeszcze dwa miesiące temu, była Pani prezes udzieliła wywiadu naszej wspaniałej gazecie, że przychód wzrósł, że jesteśmy trzecią mleczarnią w Polsce pod względem przerobionego mleka i jesteśmy na plusie. Modernizujemy zakład i się rozwijamy i tak dalej i tak dalej ... . Dzisiaj, zarząd gdzieś uleciał, podał się do dymisji, mleczarnia zadłużona na kilkanaście milionów... . Podsumowując, jeżeli jakieś dwa miesiące temu piszę się, że jest cudownie, a teraz okazuje się, że nie wiadomo czy wypłaty będą we wrześniu bo mamy gigantyczne długi, to jak dla mnie to jest złodziejstwo i oszustwo, którym powinna się zająć prokuratura!!! To jest moja opinia z tego co zaobserwowałem. Pozdrawiam, wszystkie uczciwe osoby związane z OSM Łowicz.

@Łowiczanin

Szacunek za wypowiedź.

Komu komu
@Łowiczanin

Oni wcale nie przejmują się rolnikami.płacą grosze już od kiedy.mamy najgorszą cenę w okolicy a oni nas pocieszają że od września dadzą nam 10gr. Ale to jeszcze nic pewnego za który tydzień może powiedzą że nie ma kasy na nic ....ważne że oni teraz biorą pensje dla siebie

ChłodnyKalkulator

Chłodno kalkulując: - Wasza firma na tym co się dzieje traci ok. 150.000 zł dziennie (tyle jest mniej warta lub tyle trzeba będzie się dorzucić) w postępie geometrycznym - brak jakiejkolwiek decyzyjności od dłuższego czasu, już doprowadza kontrahentów do zakupów z konkurencyjnych zakładów, a jeśli się naprawdę wkurzą, totalnie, mogą przestać kupować od Was produkty, przez jakiś czas lub wogóle, także będzie się sami karmić tymi proszkami, jogurtami i innymi maślankami - smacznego - kupcy w sieciach patrzą i widzą, Wasza pozycja negocjacyjna już jest słaba, a wkrótce będzie, jak tzw. żyda u niemca za okupacji lub przetarg internetowy tańszy zwycięża, więc i za mleko będzie się mniej dostawać - wkoło beczki po mleko jeżdżą i każdego dnia mleko poddrapują, więc paliwa też coraz mniej w tankach - wkrótce wartość niektórych zakładów wynosić będzie wartość działki minus koszty rozbiórki i wywózki to się równa ???, bo konkurencja inwestuje jak szalona, ma niewykorzystane moce, potrzebuje rynku, a nie kuli u nogi, więc muzea się likwiduje i złomuje - ludzie z wiedzą i kontaktami, są już gotowi do przesiadki na inne okręty lub się właśnie przesiadają ale Was przecież stać na szkolenie kadr, a co tam - błędy popełnione wczoraj na RN były popełniane w branży w latach 90 tych, ale trzeba mieć wiedzę i wyczucie, żeby się ich ustrzec - w sumie nie musi był łowickich produktów, rynek nie lubi próżni, a i klienci mają krótką pamięć - za jakiś czas podjedzie jakaś beczka po mleko lub nie jeśli będzie tylko białe i będzie jakie będzie - a może od razu cały ten biznes oddać do biedronki lub jakiego lidla, to i działy handlu niepotrzebne i magazyny, itd, itp ... a i derektor zakładu jeden, z konkursu się pojawi, taki brutalny i obcy, totalny nie swój, nie łowicki, itd, itp … Szczęśliwego Nowego Jorku Adio

muchachos
@ChłodnyKalkulator

to napisał były zarząd, napisał ze stodoły, gdzie zaszyli się i piją z rozpaczy, że nie udał się skok na kasę z prywaciarzem...

ChłodnyKalkulator
@muchachos

Zarząd to powinniście sobie znaleźć i wręczyć dyscyplinarki, bo jeszcze im płacić będzie przez ZUSy i inne odprawy, a teraz macie już 2 razy droższy zarząd i z programu pierwsza praca. Jedyny komentarz jaki się ciśnie "Śmierć jednostki to tragedia - milion zabitych to tylko statystyka". Tak kolejne 3 punkty z mapy Polskiego mleczarstwa znikają. Jedne imperia trwają krócej inne dłużej, a my będziemy kupować i handlować, gdzie nam się podoba i opłaci.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Łowicz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Mamy Nowy Zarząd

Będę za tobą "tęsknić"...
@Mamy Nowy Zarząd

By, by, Voytek!!!!!!!

cudów nie ma
@Mamy Nowy Zarząd

No i chłopcy z Sochaczewa nie pojadą na Octoberfest..... Cud się nie stał.

Sochaczew
@cudów nie ma

Co tam chłopaki słychać u was w Sochaczewie? Gacie pełne? Przyszedł czas rozliczenia waszej handlowej nieudolności, zrujnowania sprzedazy, WAKACJE SIĘ SKOŃCZYŁY!

antyerror
@Sochaczew

Errory wam nie pomogą, ĆWOKI :-) :-) :-)

na taczke ich i wio!

Ci którzy przygotowywali do wrogiego przejęcie powinni być zwolnienie dyscyplinarnie! I powinna być im podstawiona taczka jako środek lokomocji! A protestanci przyjechali pod zakłąd bez taczek! A ja się pytam : gdzie taczki, co? Część rady jest jakby to powiedzieć "we mgle":((((((. A pana Uczciwka pozdrawiamy z Ziemii Łowickiej i zapraszamy do nas! Chyba nie odmówi męskiej rozmowy w męskim gronie, co nie? hehehe

aaaa
@na taczke ich i wio!

Trójca poważnie chorych,od ponad miesiąca przebywających na l4 wysoko postawionych pracowników również protestowało przed zakładem.Nie udalo im się w inny sposób objąć podzielonych między sobą stanowisk to zbratali się z chlopami....a moze teraz się uda do koryta dojść???

Zaniepokojona
@aaaa

Trójca ze starego zarządu od kiedy się rozchorowała? Czy to coś poważnego? Nie grozi nam zarażenie innych osób i jakaś epidemia od jutra?

Uwaga, epidemia!
@Zaniepokojona

Myślę, że jutro dojdzie do nas afrykański pomór świń...:-)

Myśliwy
@Uwaga, epidemia!

Zakażenie dotyczy wszystkich grup wiekowych i obu płci w jednakowym stopniu. Choroby nie leczy się, ponieważ jest zwalczana z urzędu, ze względu na duże ryzyko jej rozprzestrzeniania się. Uważa się, że najskuteczniejszą metodą zapobiegania jest stosowanie zasad bioasekuracji.

Marian
@Zaniepokojona

Były zarządzie gdzie jesteś , gdzie byłeś wczoraj jak zostały zaproszone 3 podmioty chcące ewentualnie współpracować z osm Łowicz. Wstyd i hańba. Jak wyglądają teraz te wasze konferencje mówiące o dobrej kondycji zakładu ,o wychodzeniu na prostą. Gdzie są te miliony złotych które za waszych rządów wyparowały.... Oby na te i wiele innych pytań udzieliła odpowiedzi prokuratura,bo od was się tego nie dowiemy.

R+T+S+R

Zarząd pani Strzeleckiej i Pana Jezierskiego miał być zarządem nadziei a stał sie zarządem beznadziei. Dobrze się stało że ci państwo już odeszli. Nowy zarząd ma wielką szansę! Gratulujemy wyboru! Ale pozostaje pytanie: CO DALEJ? No i tu zaczynaja się jednak schody! Czy Grupa , która chce uratować samodzielną działalność spółdzielni jest w stanie przekroczyć dotychczasowe wzorce myslenia i działania? Potrzeba teraz sensownych decyzji personalnych, sensownego planu na teraz i na przyszłość. I tu należy naprawdę zerwać z szablonowym sposobem myslenia!

Karol

Dębowski ty szujo sprzedawczyku kiedy pojawisz się w Toruniu????

Przyjaciel Lesia
@Karol

Nie pojawi się. To tchórz. Zawsze był tchórzem i zwykłym krzykaczem. Nawet do miasta będzie się bal przyjeżdżać.

STANISŁAW R

APEL DO ROLNIKÓW! NIE DAJCIE SOBIE ODEBRAĆ WASZEJ SPÓŁDZIELNI! TA SPÓŁDZIELNIA JEST WASZA I NALEŻY JĄ URATOWAĆ I WPROWADZIĆ NA DROGE ROZWOJU! TO JEST MOZLIWE! NIE WIERZCIE CWANIAKOM CO TWIERDZA INACZEJ!

Rudy

Prezes Dębowski to wysłannik walachowskiego więc nie powołują się tu na niego to walachowskiego ludzie do tego doprowadzili.

Józef
@Rudy

Dokładnie to co piszesz. Dzisiaj to jest żenada i pośmiewisko naszej spółdzielni to co zrobił jeszcze obecny zarząd. Brak wychowania i kultury. Wstyd na Całą Polskę. Zaprosili gościi sami nie przyszli. Przyjechali prezesi największych mleczarni a nasi Co? Na urlopiki sobie poszli, albo zachorowali na jakąś zarazę. Miziołek i Uczciwek kogo Wy forowaliście?Gdybyście mieli odrobinę godności to po dzisiejszym dniu powinniście zrzec się mandatu radnego. Kto ma nad bronić, kto ma dbać o nasze interesy? Kto do tego doprowadził? Chyba już nie macie wątpliwości? Głowy popiołem posypać i podziękować za zmarnowane półtora roku i straty milionowe.

Prezes
@STANISŁAW R

Zadaje sobie pytanie .czy jest mi was żal.ale nie jest.bo żal mi ludzi którym zdarzy się jakieś nieszczęście.a wy żeście na swój los ciężko zapracowani.

ok

prezesi uciekli z zakladu bali sie rolnikow

Żle to wygląda!!!!

Miziołek niech zostanie na świadka w razie czego w sądzie! Kto będzie świadkiem jak już się wszystko wyjasni, co?Ktoś będzie musiał zaświadczyć jak było naprawdę! I p.Miziołek jako były przewodniczący chyba dużo wie i dobrzej jak się podzieli swoją wiedzą, co nie?!?!?!?!?

Żle to wygląda!!!!

Z tego co się dowiadujemy, spisek NADAL JEST REALIZOWANY. Zarząd się podaj niby do dymisji, rada nie przyjmuje; tamten mówi,że bez zarządu nie ma rozmów czy decyzji z podmiotami zewnętrznyi, a negocjują itd itd. Gdzie jest p.Jezierski się pytam? Tam dalej sie jest szykoway jakiś wielki przekręt. Czy zarząd jak rzucił papiery już nie działa? A co Miziołek do kamery powiedział? Że zarząd musi działac żeby zarządzac spół∂zielnią. Ogólnie tj dramat ! Miziołek powinien też odejść!!!!!

grzegorz

Widzę że error nie jest na radzie i dba o interesy zarządu

tyle
@grzegorz

teraz to juz niech dba o swój własny tylek.

asd

- Zarządu nie ma, podobno Rada Nadzorcza nie przyjęła ich dymisji, ale w piśmie powołali się na zapis, który umożliwia im natychmiastowe odejście – mówili protestujący rolnicy. Sytuacja, w której znaleźli się rolnicy i pracownicy jest bardzo trudna. Łowicka spółdzielnia zadłużona jest na ponad 20 mln zł. Sierpniowe pensje dla rolników i pracowników poszły w trybie normalnym, jednak pod znakiem zapytania zostaje wrześniowe wynagrodzenie

szczury

Haniebny Zarząd uciekł z pokładu OSM...jak SZCZUR z tonącego okrętu...!!! ale żenujący poziom...zabrali zabawki i UCIEKLI !!!!! !!! Nagle wszyscy w jednym momencie ...dziecinada... i tacy chcieli zarządzać milionowym majątkiem OSM. Nie udało się tego rozdrapać . Rolnicy na koniec wykazali się czujnością. Bravo W.Wojciechowski i reszta odważnych !!!!BRAWO

Detektyw
@szczury

Chyba już nikt nie ma wątpliwości kto za te straty i zniszczenie spółdzielni odpowiada.

i świat odetchnął ...

"A teraz pozwalam ci odejść. Podpisano, Karzeł.”

ufy

PAnie Wałachowski! Teraz należy rozliczyć cwaniaków! No i zatrudnić inteligentnych ludzi z dystansem do sytuacji!!!

Rolnik

Tylko Krzysztof Kucharczyk może Nas uratować!!! Panie Krzysztofie liczymy na Pana. Chcemy pozostać w spółdzielni niech broni Pani dorobku naszych dziadków ojców i naszego. Zarząd rzucił papiery i od razu na forum się pojawił hahaha

da

aaaa 14.08.2018 14:41 k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh d fk j h gg k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d hd h d k j h gg k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wtddd

pampers

Podobno w Łowiczu i okolicach zabrakło w sklepach pampersow.

Jestem sobie kopyciasty
@pampers

Na przeciwko jest weterynarz, może dla ochłodzenia głów „kozioł, albo koza, jakaś bardzo mądra głowa, aby podkuć się na próbę, musi dojść do Pacanowa”.....

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz

• Jak się pracuje w O.S.M. Łowicz?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Łowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Łowicz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Łowicz
3.2/5 Na podstawie 532 ocen.
  • Przemysłowa 3
    Łowicz