Opinie o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy O.S.M. Łowicz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Łowicz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Łowicz w Łowicz

xyz

Pozdrowienia dla pani ANI S nie uciekajcie z łowicza wyplate za mleko macie i proba sie zgadza . A we wrzesniu nie wiadomo czy kasa bedzie .

ggof

super firma. pozdrawiam

Handel

Jak miał być u nas dodatni wynik jak nasz prezesunio od handlu z żoneczką i hopkami sery z olejem sprzedawał po 5 zł. Pracuję tu już długo i takiej ceny to nigdy nie było. I już bańkę do tyłu mamy. Sprawdźcie i inne strategiczne transakcje

X
@Handel

Kładę się na podłogę i zaczynam śmiać : ) Serio to niemożliwe ???

@Handel

Obawiam się, że na tym ruchu to może to i z 2,5 raza więcej może wyjść w plecy. Dochodzi coś takiego jak utrata korzyści majątkowych (potencjalnie inna produkcja w tamtym czasie), finansowanie, magazynowanie, i inne koszty operacyjne. Ktoś to sprawdzi, jak będzie chciał. Ale kto bogatemu zabroni. Chłop potęgą jest i basta ! Toż to prywatny biznes. A se róbta co chceta !!!

A gdzie ekipa niemocy handlowej na czele z maszynka do zarabiania pieniędzy... dyrektorem niemocy handlowej Panem Walerym?.choroba wszystkich ogarnęła...biedaki myśleli że mleko jest gazowane jak Cola...hehe

Ph
@anonymous

Nie chciałbyś być na jego miejscu i chorować. Zobaczymy jak inni sobie poradzą z handlem. Zamiast wszyscy im pomóc to wszyscy jak zwykle oceniają a do roboty nie ma nikogo.

@Ph

Za to wy byliście i jesteście pierwsi do roboty. Nie ma co dobry żart.

biba w Sochaczewie
@Ph

O mój Boże, pojdzmy zatem wszyscy na magazyny albo na produkcję, pomóżmy naszym braciom i siostrom. Pomagajmy sobie, świat wtedy będzie cudowny! Wstydu nie macie ćwoki, ludzie ciezko pracują za marne grosze, za pensje nawet kilka razy niższe od tych, które dostają"profesjonaliści" zatrudnieni przez Jezierskiego, bezczelni i zarozumiali, i wy oczekujące pomocy??? Do łopaty drogi budować, a nie handlem się zajmować, bo przez Was ta firma jest teraz w tak tragicznej sytuacji. Sprawdźcie kto tam z kolegow bedzie mial czterdzieste urodzinki, napiszcie znowu wierszyk i zorganizujcie kolejna imprezke w Sochaczewie!

@biba w Sochaczewie

Chodźcie chodźcie mnie Wam wszystkim potrzeba By nie wleźli nam tu jeszcze raz Vice Prezesowe biedaki Niechaj wiedzą syny czarcie że przy bramie, tu na warcie. leguny są łowickie leguny! Więc mi zaraz marsz do piekła sekcjami! Niepotrzebny tu ambaras nam z Wami. Miał Sir Wojciechowski gust wyrzucić tę bandę, że się tak do miodu pchały na grandę! Wąsem ruchał, brodą ruchał, ale się nie udobruchał. Wprzód do czyśćca iść musicie w ogonku Tam wybielą Was, jak płótno na słonku.

@Tomek

Prawie jak Mickiewicz

@Ph

Nie osmieszaj się!!! A co on takiego zrobił ... położył kolejną firmę!!!! A miały być sieci lokalne stałe indeksy...Pendolino do wydawania kasy i kupowania sprzedaży...i to centrum dowodzenia żenada!!!! Jeszcze sekretarki tam mieli, i kierowców szoferów.

Zonk
@Ph

Czerwiński, sprzedawczyku, zbratałeś się z obcymi, przefarbowałaś, bo myślałeś że ci się opłaci. A tu ZONK! O co ty teraz chlopaczku zrobisz? Epidemia afrykańskiego pomoru świń szerzy się....

@anonymous

Wszystko się zgadza tylko że ta wesoła ferajna znajdowała się w strukturach naszej firmy gdzie jakąś kontrolę i odpowiedzialność miał pewien "były" już wiceprezes. Co teraz z tym dalej?

szofer musi być
@anonymous

No ale jak bez szoferow??? Imprezka przecież imprezkę goniła, imieninki, czterdziesteczki, naklejki na auta co by nie spadły. Człowiek ledwo dawał radę, wątroba gniła, zdrowie się traciło, a przeciez wprowadzić po pijaku nie można. A i dyrektora często w czwartki na pociąg trzeba było odwozić, bo od wtorku chłop robotą się starał. Więc jak bez szoferów???

Spocik

Masz rację były, pupilek Miziołka. Pan wice to dusza człowiek, ale nie do roboty. On nie znał tego słowa, ani pojęcia o nim, ale miał plecy Maryjanowe. Maryjan co teraz będzie? Barbara - Wojtuś chory, Wojtusia nikt nie rozumiał Barbara.

Kazek
@Ph

A jak inni cierpieli przez niego to ty bys tez nie chcial, a zla ludziom zrobił wiele , a zlo powraca .

@Zonk

Pewnie stoi w Koszalinie pod blokiem u dyrektora i łatwi sobie kolejny etat....dupowliz i chorągiewka, będzie następna ekipa to on chętnie wszystko przekaże, taki z niego dobry Pasterz!

Niki
@Zonk

A jesteś pewien że mu się nie opłacało? Samochód telefon i wypłata 15 tys. Tylko głupi by nie poszedl

Przyjaciel Lesia 2
@szofer musi być

A wszystko za przyzwoleniem Zarządu, bo Lesiu "prezesunio", ten od wspaniałych "dynamicznych" przenosin maszyn z Kalisza , Razem z Ho...pkami mieszkał, i się bratał. Nienawiść do Torunia ...zatapiał.

Piotruś Pan
@anonymous

Czerwiński to (usunięte przez administratora) i nadworny plotkarz firmowy. Sprzeda kazdego za przysłowiowego srebrnika, jeśli coś ż tego będzie miał. W pracy miernota, ciągle się myli, wciąż o czymś zapomina. A to towar nie sprzedany na magazynie bo czegoś nie dopilnowal, a to dziesiątki korekt bo cen wysłać zapomniał. Jakie efekty we współpracy z klientami to po wynikach widać.

Bronia
@Piotruś Pan

A masz kogoś lepszego na handlowego. Wszyscy z jajami podchodzili lub ich usunięto.

ph
@Bronia

Człowieku, przeciez nikt o nim nie myśli jako na handlowego.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Łowicz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Jolka

Prosimy o odsunięcie Pani przewodniczącej związków zawodowych nad sprawowaniem pieczy w Toruniu oraz jej "pupilków" AMEN!!!!

Były
@Jolka

Brawo!!!

pani a

kto widzial kto slyszal gdzie zaszyla sie pani prezes ze swoimi zastepcami , Jezierski ,Debowski . SPRAWDZC ich te zwolnienia lekarskie L4 na co chorują. Wyplata za mleko zagrożona jak banki nie dadzą kredytu to bedzie problem . KONIN , KOŁO zapraszają dostawcow z mlekiem do siebie . CENA 25 g wieksza niż w łowiczu .

@pani a

Jak to jak nie udzieli kredytu ???

@pani a

Łączymy się z mlekpolem jak byście nie wiedzieli.

Czyli na wypłatę może nie być faktycznie : )

Jak to w czwartek polecieli załatwić twarde L4 (100% płatne - poddanie się badaniom lekarskim w związku z kandydowaniem na dawcę komórek) jako zabezpieczenie pod nową transzę kredytu w SKOK Wołomin. Już nie będzie 10gr extra, będzie 25gr podwyżki za mleko. Tak się to robi. Sztuka wymaga ofiar. Nie oceniajcie, dnia przed zachodem słońca.

Hahaha ???? No to jednak dostaniemy wypłaty ... uffff.

Tak w Rublach transferowych. Więc proszę czekać spokojnie. Komputer odra wszystko przekonwertuje.

Handel

Patologiczna to była rada i część jej jeszcze zostało. Ślepo wierzyli naszemu na szczęście byłemu prezesowi W. A wystarczyłoby żeby porównali ceny jakie były na koniec stycznia 2017 roku a jakie były np na koniec tego półrocza i odpowiedź gotowa skąd te straty, a oni wierzyli w trupy w szafach po poprzednikach. Tylko wystarczyło porównać ceny netto netto a nie na fakturze. Tak nasz były wice prezes pracował, a sytuacja w mleczarstwie jest sto razy lepsza niż wtedy.

Jasiek
@Handel

A dlaczego porównać do stycznia 2017? Wiadomo, że za styczeń wyniki były naciągane, bo spotkania rejonowe od lutego i czarowanie pod absolutorium na walnym. Niech nowy zarząd sprawdzi cały 2017 rok, miesiąc po miesiącu, kiedy to wyniki były dużo lepsze i bez kombinowania. Na podwyżki dla rolnikow starczyło, a jeszcze trzeba bylo prostować milionowe syfy po zarządzie Jana. Wyjdzie dokładnie, od kiedy wszystko się rozjechało. Jezierski jak się ogarnął ze szczęścia po powrocie z kilkuletniej banicji, wyurlopował w wakacje, od września zabrał się do pracy nad budową marki łowickie, tak wtedy wszystko jeb..o. To dlatego za cały 2017 rok rok nie było prawie strat, ale już rok 2018 bezlitośnie obnażył nieudolność handlu i zarządu.

Jasiek

A Ty zrozumiałaś co napisałem? Wiesz wogole Ci to wynik finansowy?

Anatol

Nigdy nie jest za późno aby nauczyć się grać w szachy - najpopularniejszej gry na świecie! Nauka zasad szachowych jest prosta: Урок 1. Aditum Na początku gry szachownica jest ułożona w ten sposób, że zawodnik odróżnia pole białe od czarnego, rozpoznaje co jest na najbliższej mu linii po prawej stronie. Początkowe ustawienie figur jest zawsze takie samo. Piony stoją na drugiej linii. Miejscem wież są rogi szachownicy. Obok nich stoją skoczki, a dalej gońce. Na centralnych polach stoi hetman vel vice Prezes oraz król tutaj vel królowa Prezesowa. Rzeczywista wartość figury zależy od ustawienia na szachownicy. Nieraz pionek okazuje się silniejszy od hetmana, gdyż w większości przypadków pion jest promowany na hetmana, ponieważ hetman jest najsilniejszą figurą. Jednak zdarzają się sytuacje, w których szybkię zastąpienie piona hetmanem jest słabsze niż zastąpienie inną figurą. Promocja na inną figurę niż hetman jest nazywana słabą promocją. Dlatego właśnie szachy są piękną grą. Mały pionek może zmienić się w hetmana i dać mata. Cel gry jest prosty: schwytanie króla zbicie wszystkich figur przeciwnika na szachownicy nie powoduje, że się wygrywa, to jedynie pomaga dać szacha-mata. Szachy to gra agresywna. Bardzo agresywna. Wybitnie agresywna. Celem szachów jest danie mata królowi przeciwnika. Wskazane jest, aby każdy nasz ruch atakował lub przyczyniał się do ataku na króla przeciwnika, bierki przeciwnika, lub atakował pola w centrum. Roszada to podstawa podstaw. Nie zostawiaj króla na środku, bo najpewniej to się źle skończy. Czasem wydaje się, że króla nie da się zaatakować szybko, ale w praktyce często po kilku wymianach król jest nagi. Jeśli czarne się ruszają, to dają mata królowi białych. Ostatnio bardzo popularne są partie błyskawiczne. Należy pamiętać, że po przekroczeniu limitu czasowego zawodnik przegrywa partie! Ну, погоди!

Świat wg Kiepskich

Co tam Monia? Przefarbowałaś się już na nowy zarząd, czy może jeszcze skręcisz krótką petycyjkę w obronie swoich byłych Państwa?

Rafał
@Świat wg Kiepskich

Mam nadzieję że w podskokach wyleci. Tak perfidnej i interesownej osoby to że świecą szukać. Nową Pani Prezes stąd to chyba widziała jak się zachowywała jak Dąbrowskiego odwołali. Chyba zapomniała że dzięki niemu przyszła tu do pracy i była chroniona. Nie szło mu przetłumaczyć że to miernota i chyba już się o tym przekonał jak robiła mu koło pióra.

Mierna ale wierna
@Świat wg Kiepskich

Za darmo się nie sprzedała, 10 tysi przytulała. Tyle poprzedni zarząd płacił za miernotę i slużalczość.

@Mierna ale wierna

Podla żmija każdego ugryzie aby byc przy korycie

@Rafał

Do trzech razy sztuka monia zmijo

żmija już nie ma języka
@Zawiedziona

Nie tym razem. Nie warto Monia być złym człowiekiem, za kilka złotych robić ludziom krzywdę. Sprzedałaś się za przysłowiowe srebrniki, ludzi miałaś za nic, uśmiechałaś się mówiąc jedno, a drugie robiłaś. Im bardziej dopier..ś, tym większa Twoka była uciecha. Ludzie za Ciebie robili, a Ty tylko aby do kolejnej wypłaty i nie tylko.... Zapomniałaś, że karma wraca.

@żmija już nie ma języka

Chyba aż tak źle to nie było?

@anonymous

Nawet więźniom zalazla za skórę sssssss tylko żmija dziala cichsczem i kasa wszystko co na drodze po trupach do celu nie monia

Związkowiec
@żmija już nie ma języka

A Monia "petycyjkę " pisze ...I pisze ...Szybciej bo weekend się kończy!!!. A może jakąś listę poparcia razem wespół z panią Przewodniczącą ZWIAZKOW spłodzi? A tak nawiasem gdzie były Związki Zawodowe ? ...jak pracownikom działo się źle i firmę Zarząd okradał ? Cisza...brawo p.Drążykowska!!! Na miejscu związkowców zapytalbym tą Panią gdzie wtedy była i po co są W ogóle te Związki...chyba tylko do popierania Zarządu i dzielenia proszku czy też ręczników...hmhm

Abrakadabra

Nie rozumiem jednej rzeczypoprzedni zarząd był zły bo dążył do połączenia, został powołany nowy, który ma za zadanie przeprowadzić to do końca Ludzie, rolnicy zrozumcie że dla pana nowego wice liczyła się tylko walka o stołek, wracają wszyscy chorzy z L4 i małolaty trochę pobawią sie w rzadzenie a potem niech się dzieje co chce Pani nowa prezes jest tylko marionetką w rękach pana S. nie ma swojego zdania i nie ma prawa go mieć, bo pan S ja zniszczy Niech nikt się nie łudzi że jakimś cudem uratują łowicką mleczarnię

@Abrakadabra

Ty może z grupy zagrożonej afrykańskim pomorem świń?

@Abrakadabra

To może napiszcie jakąś petycję w tej sprawie? Zobaczymy ile osób podpisze.

strach we dworze byłych panów
@Abrakadabra

A Ty? Czego nie rozumiesz? Tego, że poprzedni zarząd doprowadził firmę do bankructwa po to, by ją sprzedać, wziąć kasę i zniknąć? Byłeś za tym? Problem w tym, że jesteś albo z grupy afrykańskiego pomoru świń, albo trawi cię zwykły BÓL (usunięte przez administratora)

Obiektywny
@Abrakadabra

Teraz źle bo małolaty, poprzednio jak odwoływali zarząd pisaliście że Ďąbrowski za stary też źle. Trafił sìę idealny Wojciechu, Karolcia i Lechu wiekowo idealni i co strat narobili i dali nogę. Sami nie wiecie czego chcecie.

Strachu
@Obiektywny

Przecież jak przyszła Karolcia z Wojtkiem to wszyscy mówili, że będą dążyć do sprzedania mleczarni, Karolcia to nawet dała jakiś wywiad w którym zapierała się, że nigdy w życiu ;), a skąd... wszystkie ich działania, odłączanie od mleczarni, począwszy od Sosnowca czyli lokalnych rynków zbytu powodował spadek obrotów i minus rósł, rósł a oni na to dajcie nam czas, nie przeszkadzajcie nam było słychać zimą hee. Jeśli radni nie mieli wglądu jak od roku spadają obroty i rośnie minus przez decyzje rządzących to do prokuratury, a jak mieli i nic nie zrobili to ich podać. Jeśli chodzi o nowy zarząd to uważam, że ogólnej z miernoty kierowniczej w której można przebierać to jeszcze nie wyszło najgorzej, są reaktywacje Karolci które... szkoda gadać, a co z pewnymi osobami co niedawno zbierały podpisy za poparciem zarządu.. ? Już widać jak znowu przefarbowują się lisy ... to jest straszne pracować z takimi Judaszami..

Aweft
@Strachu

Największym farbowanym lisem w tej firmie to jest chyba Lewandowski. Jego to nikt nie przebije. Kilku innych też się znajdzie nie tylko w handlu. Przecież trzeba stołki dla rodzinki utrzymać.

Kolega
@Aweft

Mam nadzieję, że nowy zarząd szybko go pożegna. Lewandowski ma drugą profesję - pisarstwo. Na goworku to on najbardziej wychwalał Karolcię i jej ekipę i równał z ziemią poprzedników. Zero wiedzy, mnóstwo hejtu. Bay, bay...

Staruszek

Czas nastał zarząd musi wymienić wszystkich nieudaczników wolno działających kierowników wszystkich którzy byli powołani przez poprzedników, zarząd musi wyjść do pracowników, zarząd musi mieć zaufanych na każdych szczeblach pracowników , ludzie Muszą mieć możliwość zaprezentowania się trzeba stworzyć im możliwość awansu, minimum raz w miesiącu powinny być zebrania jak usprawnić pracę jak zmniejszyć koszty, debaty nam potrzebne, tylko nie takie jak w Sochaczewie wuda i (usunięte przez administratora) Nie o (usunięte przez administratora) marynie, nie może być nic ukrywane wszystko powinno być czarno na białym.

Jasiu

WALKA TRWA! ZAKUSY NADAL SA PROWADZONE! CZĘŚĆ JEST UMOCZONA NIESAMOWICIE! BO TO PRZECIEŻ LUDZIE PRZYGOTOWYWALI TEN PRZEKRĘT, CO NIE?

Hud

A może to coś w rodzaju paktu ribbentrop-mołotow między mleczarni ami przy udziale zarządu lub korzystając z jego nieudolności. Trzech chętnych, trzy oddziały. Narazie przejął by nas jeden podmiot ale nie powiedziane że za jakiś czas nie podzielili by się. Po jednym dla każdego. Zastanawiające jest to, że jeszcze 2 lata temu dostawcy chcący od nas odejść, czekali na swoje miejsce w innych mleczarniach po kilka lat,aż tu nagle przyjęli ich z otwartymi ramionami a na resztę dostawców rzucili się jak hieny. Co jeden to lepsza cena, tylko przechodzić. A łowicz co, cena w dół. Wszyscy towar sprzedają, łowicz nie może sprzedać. Zastanawiające.

pfjo3
@Hud

tj oczywista oczywistość! BYŁA PRÓBA WROGIEGO PRZEJĘCIA!

Maniek

Łódź działa samą, senniki same, Sieradz sam, Gostyń sam. Można tu wymieniać jeszcze 100 mleczarni tylko Łowicz musi być przejęty. Tak i sam manewr wykonano w przypadku Rypina. Ładna spółdzielnia tylko dwa ostatnie lata za bardzo zawierało Polmlekowi i kilku firmom z nim powiązany cel - doprowadzenie do strat w szybkim czasie. Scenariusz identyczny jak w Łowiczu. Wyjście z sieci bo sieci be, wymiana opakowań na takie które podpowiedział tetra pak i brak akceptacji tego opakowania więc zniknięcie z półek sklepowych, więc pozostały przerzuty do znanej firmy, sery w euroblokach, proszek i koniec gotowy. Czy tak samo nie powtórzone w Łowiczu? Mam nadzieję że tutaj rolnicy się obudzą i dadzą jeszcze szansę.

@Maniek

Gostyń już nie długo ????

szy122

tez coś tak słyszałem

@szy122

W Łodzi bieda - zakładowi na Omłotowa grozi nie bankructwo a zawalenie. Sanniki ok. Głuchów świetnie. Skierniewice całkiem OK.

3fl;

TYLKO U NAS] W. WOJCIECHOWSKI: ZARZĄD SPÓŁDZIELNI OSM ŁOWICZ CHCE DOPROWADZIĆ DO SPRZEDAŻY TEGO ZAKŁADU OBCEMU KAPITAŁOWI 17 sierpnia 2018 18:55/w Informacje, Polska Radio Maryja Szanowni panowie i panie, którzy zarządzali tym zakładem, chcą doprowadzić do sprzedaży tego zakładu obcemu kapitałowi, ponieważ w firmie, o której mówimy, jest udział niemiecki – mówił w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja członek Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Łowicz Waldemar Wojciechowski. Przed bramą główną Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu protestowali w czwartek rolnicy i pracownicy spółdzielni zaniepokojeni wiadomościami o jej zadłużeniu oraz planach sprzedania prywatnej firmie. Manifestujący domagali się rzetelnych informacji o stanie przedsiębiorstwa [czytaj więcej] . – Kiedy pod koniec stycznia 2017 r. został odwołany jeden z najdłużej panujących prezesów pan Jan Dąbrowski, za miesiąc styczeń zysk tej spółdzielni był 4 mln zł. Kiedy przyszedł nowy zarząd, przez ten okres do dnia dzisiejszego mówi się, że zadłużenie tej spółdzielni jest na 26 mln. My, jako spółdzielcy, jako współwłaściciele tego zakładu jak i rada nadzorcza dokładnie tego nie wiemy. Nie mówi się nam prawdy – powiedział członek spółdzielni OSM Łowicz. Gość Radia Maryja zaznaczył, iż osoby współpracujące z OSM Łowicz dowiedziały się od mediów lokalnych, że mleczarnia chce współpracować z innymi podmiotami. – Mleczarnia przekonana jest do współpracy z innymi podmiotami, w tym z podmiotem prywatnym, który zaoferował 100 mln zł na wykup 52 proc. udziałów, czyli pakietu większościowego, z czym my, rolnicy i członkowie tej spółdzielni się nie zgadzamy. Stąd wczorajszy protest pod spółdzielnią, zorganizowany bardzo szybko, w dosłownie w kilku godzinach. Oddźwięk był taki, jaki był. Uważamy, że duży. Wczoraj odbywała się rada nadzorcza naszej spółdzielni – podkreślił Waldemar Wojciechowski. W ocenie członka spółdzielni OSM Łowicz przed czwartkowym protestem członków spółdzielni, jako współwłaścicieli, nie chciano wpuścić na teren mleczarni. – Po co mamy się odzywać? Po co mamy przeszkadzać? A może coś mądrego powiemy. W końcu po rozmowach, kiedy powiedziałem, że nie mają racji, ponieważ statut daje nam takie prawo (w jednym z punktów jest napisane, że jeżeli członek spółdzielni widzi, że dzieje się w tej spółdzielni coś złego, ma obowiązek natychmiast reagować. To zrobiliśmy) Zostało to odebrane w sposób pozytywny. Zostaliśmy wpuszczeni. Wybraliśmy spośród siebie 10 rolników i weszliśmy na obrady – wskazał. Rolnik stwierdził, że na ostatniej radzie nadzorczej OSM Łowicz działy się bardzo dziwne rzeczy. – Były przewodniczący, obecny przewodniczący (…) postanowili wyprosić media. Po co media mają pisać coś o tym i nagłaśniać? Zapytałem czy posiedzenie rady odbywa się w trybie jawnym, czy tajnym. Przewodniczący odpowiedział mi, że w trybie jawnym. Więcej tematu nie ciągnąłem. Jeżeli ja – prosty rolnik – rozumiem, co to znaczy tajne, a jawne, to i oni też to zrozumieją. Niestety, doprowadzili do tego, że media musiały opuścić salę. Później były przepychanki słowne – zauważył Waldemar Wojciechowski. – Rada wie jeszcze mniej, niż my rolnicy, członkowie spółdzielni. Jeszcze mniej wiedzą. A praktycznie nic nie wiedzą. Nie wiedzą, o czym rozmawiają. Nie wiedzą, nad czym głosują. Nie wiedzą, jakie uchwały podejmują. Tak zostali stłamszeni przez poprzedni zarząd, byłego przewodniczącego, za którego panowania przez ten okres dług sięga 26 mln zł. On po prostu nie widzi nic złego a nawet powiedział, że jeżeli w miesiącu wrześniu nie będzie wypłaty za oddawane mleko, to będzie to wina Wojciechowskiego, czyli moja – powiedział członek spółdzielni OSM Łowicz. Gość audycji „Aktualności dnia” nawiązał do tego, iż zakład mleczarski w Łowiczu przetrwał trudne czasy, czasy transformacji i „jest to trzecia spółdzielnia mleczarska w kraju co do wielkości”. – Dziś szanowni panowie i panie, którzy zarządzali tym zakładem chcą doprowadzić do sprzedaży tego zakładu w obcy kapitał, ponieważ w firmie, o której mówimy jest udział niemiecki. Jak sięgniemy pamięcią wstecz, jak Polska została zgrabiona, zniszczona, rozkradana, kiedy zakłady pracy zostały sprywatyzowane bezprawnie – wszystkie gałęzie, wszystkie drogi prowadzą do Niemiec – podsumował rolnik. Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” z Waldemarem Wojciechowskim można odsłuchać [tutaj].

Przeczytajcie sobie i posłuchajcie wywiadu. Bardzo ciekawe. http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-w-wojciechowski-zarzad-spoldzielni-osm-lowicz-chce-doprowadzic-do-sprzedazy-tego-zakladu-obcemu-kapitalowi/

Rada nadzorcza i poprzedni zarząd powinni spłacać długi swoimi majątkami. Może to by była nauczka dla innych, żeby nie brali się za coś o czym nie mają pojęcia. Chociaż wydaje mi się, że poprzednicy dokładnie wiedzieli co robią. Oni nie uciekli tylko wykonali zadanie.

dfg

Cenna uwaga ale patologia spółdzielni komplikuje to mocno. Przede wszystkim, aby przypisać odpowiedzialność członkom władz spółdzielni, trzeba wykazać bezprawność w ich działaniu lub zaniechaniu – sprzeczność z prawem – lub naruszenie postanowień statutu. Ustawa przewiduje odpowiedzialność karną za następujące działania członków władz spółdzielni: • działanie na szkodę spółdzielni (odpowiadają także osoby biorące udział w tworzeniu spółdzielni); • brak zgłoszenia wniosku o upadłość spółdzielni pomimo powstania warunków uzasadniających upadłość spółdzielni; • nie podanie spółdzielni lustracji; • nie udzielenie lub udzielenie niezgodnych ze stanem faktycznym wyjaśnień lustratorowi; • nie dopuszczenie lustratora do pełnienia obowiązków lub nie przedłożenie mu stosownych dokumentów; • nie udostępnienie członkom spółdzielni protokołu lustracji; • nie zwołanie walnego zgromadzenia, zebrania przedstawicieli albo zebrań grup członkowskich poprzedzających zebranie przedstawicieli; • nie przygotowanie w terminie dokumentów dotyczących dokonania podziału w spółdzielni, • ogłaszanie albo przedstawianie organom spółdzielni, władzom państwowym, członkom spółdzielni lub lustratorowi nieprawdziwych danych. W przypadku OSM Łowicz może znaleźć zastosowanie ostatni punkt powyższej wypowiedzi. Chwalenie się byłego Zarządu o niby zysku. Pytanie jak było naprawdę? Wie tylko były Zarząd i RN. A jeżeli nie wiedzą to prokuratura to wyjaśni.

Dura lex sed lex

Świetne podsumowanie.

@dfg

Ale oni nie poddali Spółdzielni lustracji. Wg Prawa Spółdzielnia powinna być lustrowania przez związek rewizyjny w którym jest Spółdzielnia zrzeszona albo krajową radę spoldzielcza. A na walnym widziałem tego samego faceta od którego wyjaśnień domaga się Poradnik Rolniczy w sprawie Rypina. Walasek czy jakoś tak się nazywa i nie miał prawa robic lustracji Spółdzielni.

Art 91 par. 3 :)

Robert M

Niech obie spółdzielnie na M przestaną w końcu bruździć i mieszać... jeśli tylko nasza OSM do nich dołączy, to koniec Łowickiego! Tylko spółka z Polmlekiem pozwoli na utrzymanie marki i ratunek dla OSM. Dość pierniczenia o spółdzielniach!

Gienek
@Robert M

tych przedstawicieli z tych trzech podmiotów, to na taczke ich i wio z nimi! Paszli stąd! Łowicz sa sie utrzyma .

OSM Toruń
@Robert M

No z Polmlekiem spółka to się dopiero skończy. Widzę że piszesz na kilku forach to samo, przekupniku

Fz
@Robert M

Jak polmlek przejmnie lowicz to wogole bedzie dno zaklady pozamykaja zostanie moze sam lowicz reszte posprzedaja ludzi zwolnia itp

Dostawca
@Fz

A skąd takie info bo po wczorajszych obradach poszła informacja, że na papierze zobowiązali się do inwestycji w Łowiczu, utrzymania i rozwijania marki Łowicz i dodatkowo dali na papierze cenę jak W Mlekpolu! i udziały zapłacić chcą bo jak Społdzielnia wejdzie to, niech nikt się nie łódzi, że udziały na oczy zobaczy bo pójdzie wszystko na pokrycie strat i taka jest prawda, a ja już szczerze mam dość tego piekiełka. I celowo nie podaję danych osobowych, bo zaraz by się afera zrobiła, że swój w swoje gniazdo pluje, ale taka jest prawda, że w Osemie nie ma ludzi obrotnych i chcących dobrze dla mleczrni tylko kieszenie napachać..

3ec
@Dostawca

hhahahahahahahahahahahaha "zobowiązali się na papierze".......hahahahahahahahahahaha . .Polmelk tj prywatna firma nastawona na zysk a nie na dobrobyt rolników-dostawców! Ah szkoda gadać. Tylko samodzielny rozwój może nam realnie przynieśc korzyści. No ale do tego trzeba kumatych ludzi , dobrego plany i ... 3-4 miesięcznej ciszy!

dfg
@Gienek

Proszę Pana, widzę w Panu potencjał dobrego managera. Rozumiem, że plan naprawczy został opracowany i wnioski o samodzielnym utrzymaniu zostały dobrze przeanalizowane. Zatem do steru.

Dostawca
@3ec

Z czego ten śmiech Panie? Bardziej do mnie przemawia zobowiązanie na papierze niż gadanie jak to będzie pięknie w Spódzielni... Prywatna to prywatna, ale to już nie lata 90 jakoś skup swój mają i ludzie od nich nie uciekają!? Ale zgodzę się z Panem, że do naprawy potrzebne jest grono kumatych ludzi, tyle, że takich na dzisiaj nie ma w OeSeMie, a i Spółka nie jest bez zobowiązań  tylko z długami pokrywanymi z naszych udziałów i taka jest prawda...

@Dostawca

To przekształćcie OeSeM w Spółkę, wyczyśćcie swoje śmieci, popracujcie, pokażcie co potraficie, ściągnijcie kasę z giełdy, pod pompujcie. Powalczcie, jeśli macie kim i szczęście Wam dopisze. Pociągi na razie odjechały, a Wy wciąż na tym samym peronie i dalej gwiżdżecie w ten stary gwizdek. Gratulację z powodu ostatniego szoł. Miszczowie !

Azx
@Robert M

Robert M jak uważasz spółka to dobre wyjście to potrzebny ci specjalista na nerwy

Maria

Najwyższy czas, żeby ZUS i poszczególni lekarze krajowi zajęli się nagłymi przypadkami cięzkich zachorowań i cudownych ozdrowień w OeSeMie. Może od Owsiaka, jaki autobus medyczny niech podnajmą, przeskanują to towarzystwo, rurę wsadzą tu i tam. Nieprawdopodobne przypadki medyczne mają tu miejsce ostatnio. W Szkiełku jaki kongres medyczny zorganizować potem można to i hotele oraz wyszynki lokalne coś zarobią. Widać też felczerzy łowiccy, mają dużo tuszu w pieczątkach. Spokojnie. Wszystko się sprawdzi. Już ciężko odkręcić. Ale żebyście nie płakali jeden z drugą. Szkiełko i oko, krok po kroku.... Jeśli wymaga się od innych czegoś, to więcej jeszcze należy wymagać od siebie ! A może cały OeSem pójdzie na L4, tak ze 3 m-ce, takie sprawdzamy ile ZUS wytrzyma ? Badanie studium przypadku z rozprawką

@Maria

Proponuję zacząć lać mleko UHT, “limted edition” wypijesz, skoczysz na chwilę na L4, a potem będziesz prezesem. Sprawdzone empirycznie, to naprawdę działa 100%, sprawdzone w Łowiczu. Cała Polska i okoliczne wioski się pozabijają o to.

Maria

Zatem, w/g słów Polak mądry po szkodzie, czy Nowy Zarząd wraz z Radą Nadzorczą już złożył twarde poręczenia majątkowe tytułem zabezpieczenia swoich działań i decyzji ? Czy mają one klauzulę natychmiastowej wykonalności ? A może zwykły weksel trasowany na 500.000 zł wystarczy ? A może chowają się za prawem Spółdzielczym i myślą, że choćby jeden dzień i potem odprawa i coś się wyszarpie? Może już wystarczy dzieci w piaskownicy, piasek wysypany, łopatki połamane, a i młynek do piasku zapchany. Chyba, że Szanowni Rolnicy właściciele, tak lubią takie żałosne szoł jak w czwartek, lubią się przykuwać do bram zakładu, jak bank odetnie finansowanie i za mleko kasy nie będzie. A tu paliwo trzeba kupić, nawozy siać, dzieci do szkoły wyprawić, a i butelkę chleba kupić. Ale Wy tak lubicie. Ciekawe, jak szybko przedstawiciele banku zawitają w Łowiczu ? Na ich miejscu już bym nie miała spokojnego weekendu. Za duża kasa przejadana, a Nowi starzy Zarządcy, to nie ludzie na trudne czasy i na trudne zadania. Za chwilę będzie prowizja do góry, prośba o przedstawienie programu naprawczego, zatrzymanie np. transz kredytów na weekend z prośbą żeby OeSeM spłacił i za 24h bank uruchomi znowu ale mniejszą transzę (takie sprawdzamy). Będzie się działo. Ale zrobiło się szoł to teraz będzie jak będzie. Biznes lubi spokój i ciszę. A i chyba nikt nie przyjedzie teraz podratować rolników swoją kasą, bo im się szkoda zrobi. Biznes to biznes. "Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było" - Wojak Szwejk

@Maria

Napisz petycję w tej sprawie.

Marianna
@Maria

Te, "Maria", Marian, a może Rafał....tyle nicków, ze i informatyk pogubic sie moze..zresztą bez znaczenia... Najpierw nie pasował Ci poprzedni zarząd, teraz ten. O co chodzi? Uważasz, że Ty byś najlepiej zarządził tym majątkiem? Nie docenili Cię, stołka na podium nie dali? Odpuść se chlopie, czas emeryturą się pocieszyć, odpocząć, wyspac sie zamiast w nocy eseje na forach pisac, równowagę złapać... Jak to mówią, nie twój cyrk, nie twoje małpy.

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz

• Jak się pracuje w O.S.M. Łowicz?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Łowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Łowicz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Łowicz