Opinie o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy O.S.M. Łowicz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Łowicz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Łowicz w Łowicz

P............

Pani Prezes nie jest wiarygodna.

@P............

To prawda, zawsze jest za kierownictwem, a pracowników nie szanuje

Pedro

Witam, słyszałem że kobiety są wykorzystywane czy to prawda??

@Pedro

Jak słyszałeś to coś w tym chyba jest. Ruchy kadrowe na najwyźszych szczeblach też są wymowne.

Pedro
@Tomek

Podobno jakieś zwierzątko mieli odwołać ;)

@Pedro

Bardziej te co się wykorzystać nie dały nie mają łatwego życia w osm, szczególnie w dziale eksportu.

Didi
@Paweł

Myślałam, że więcej problemów miały w handlu a nie w ekspercie?

Iza
@Didi

export to nie handel?

Didi
@Iza

W osm to są dwa osobne działy. Podobno to w handlu nie miały spokoju.

Myszka
@Iza

Bo export niepokojony był zawsze na wyjazdach "exportowych". Bełkotem słowa, czynem i pismem elektronicznym. Domestic to cisza była. I ewentualna zemsta lub nagroda przy przydziale premii się pojawia/ła. Ale to co elektroniczne, to jest, ślad zawsze zostaje, nie da się usunąć. Sprzydać się sprzyda, kiedy czas nadejdzie odpowiedni. Jednak kultura kitajska uczy wytrwałości chińskiej.

wielbiciel
@Didi

Oj tam oj tam. Zaraz nie miały spokoju. Święte też nie są.

Szukam

Witam serdecznie. Chciałbym uzyskać informację jak wyglądają wypłaty w przypadku kierowców którzy zbierają mleko? Chciałbym rekrutować do tej firmy na takie stanowisko i wiem że w obecnym czasie poszukują dwóch osób. najbardziej interesują mnie informacje ile godzin w miesiącu się pracuje oraz jaką pensję otrzymuje się za ten wypracowany czas? Z informacji które podają kadry jest to około 3000-3500 na rękę. Czy jest to prawda? Z góry dziękuję za informację.

@Szukam

Dzwoniłem ostatnio do Kutnowskiego oddziału. Podali bardzo dziwny system rozliczeń. 12zł + 15% premii frekwencyjnej + 15% za brak absencji w pracy + chyba 120-150zł (nie pamiętam dokładnie) dodatku za niedzielę + jakieś 300zł dodatku + 1000zł jakiegoś dodatku + 5zł od jazdy z przyczepą. Jak jest naprawdę?

osm

Ludzie w osm to stan umysłu... jeden lepszy od drugiego.... na wysokich stanowiskach ludzie bez kompetencji.... reka reke myje... uklady ukladziki oby utrzymac sie na stolku kosztem innych.... no ale co zrobic... gdzie niedorajdy znajda takie posady

Ziółko
@osm

Zgadzam się że kierownictwo w Osm to stan umysłu. Zero kompetencji, zero pojęcia o kierowaniu ludźmi. (usunięte przez administratora) Zakład bez żadnej przyszłości dla ludzi bez ambicji dla ludzi młodych.

Jurek
@osm

Poprostu co nie którym się w dupach poprzewracało jeżeli ci się nie podoba się zwolnij i idź pracować do pierwszego lepszego prywacirza tam napewno odpoczniesz i nikt od ciebie nie będzie egzekwował tego co zrobiłeś, a co do kompetencji innych się nie wypowiadaj ludzie znają się na tym co robią pracują po dobre parę lat. A takich jak ty niezastąpionych już paru było potem rok po nich trzeba było sprzątać.

@Jurek

Popieram co piszesz już pozapominali jak super rządząca ekipa w półtora roku ponad 40 mln strat narobili. Konin, Sosnowiec i Kalisz oddali. Chcecie tak przygotowanych ludzi w kierownictwie. Kilku z tej ekipy jeszcze jest ale współczuję im bo nie wiadomo kiedy będą bramę z drugiej strony oglądać.

@Jurek

Po tamtych było co posprzatac a po tych może nie być co posprzatac a tak w nawiasie to w rodzinie nic nie ginie ha. ha

Dżin z butelki
@Zibi

Grunt, że utrzymany został wielopokoleniowy, wielodekadowy, wielokierowniczo realizowany program rodzina na swoim (w tym funfel i funfelka od kieliszka i od znajomych króliczka). Będziem rządzić oraz dzielić między siebie do ostatniego danego nam kredytu. My se odprawę damy i bez deka mleka.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Łowicz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Basia

Tak narzekają że tragedia a weszłam na stronę żeby zrobić zamówienie z dostawą do domu bo koroną i taką stroną to dobry pomysł a tam masło po 7 złociszy kostka. Inne ceny również kosmiczne Albo tak rolników (usunięte przez administratora) albo ten prezes pod którego podlega uaktualnianie cen na stronie dla klientów jest na etapie sprzed roku. Nie ładnie tak hamować sprzedaż bo mi się już zakupów z osemu odechciało.

Ziółko

A jak tam żyje kierowniczek,, Buczek,,. Pamiętam jak przysypiał na produkcji jak był szeregowym pracownikiem. Pamiętam, pamiętam, niejedną flaszeczkę się z nim wypiło w pracy. A teraz jaki kiero????

Lowiczanin

Łowiczu zostały osoby które wchodzą w układy. Czy były potrzebne te zwolnienia w Toruniu osoby znały się chociaż a tym co robiły przeciwieństwie............

Ala
@Lowiczanin

Znowu kogoś zwolnili??

Nie szanują pracowników,wręcz ich mają za nic!!! Mam nadzieję żeprzyjdzie taki czas źe będą szukać ludzi do roboty i zapłacą tyle ile obiecują. Ich też nikt nie będzie szanował jak tak dalej będą z ludźmi postępować.

Franek

A jak tam, Pan Kierowniczek supereksportu wrócił już z Tajlandii (z pełnymi gaciami na koszt podatnika)? Czy zdążył już zarazić wirusem pół mleczarni i miasteczka ? A może na razie przepiera gacie przez 2 tyg i cieszy się ze swej bystrości i odwagi? Wyjechać na kilka godzin przed zamknięciem granic, bo wycieczka tańsza i żeby nie stracić kilku groszy - to jest pokaz prawdziwego skąpstwa za wszelką cenę, nawet kosztem własnej rodziny, a co tam, może się uda. Grosz do grosza, a będzie kokosza - na coś trzeba było wydać przywłaszczoną dla siebie premie przeznaczoną na cały dział. Pan Kierownik to jest jednak mądrala, se wykombinował, że czas podsrywania, lizostwa i kombinatorstwa może pozwoli mu uciułać parę złotników, zanim nadejdą ciężkie czasy. Zanim but kopnie go. A na zmywaku roboty nie ma, w agencyji też kwadrata nie sprzeda, musi się trzymać mleczarnianych progów ile się da. A i Pani Prezes, królowa, matka, będzie musiała się przerzucić z jedzenia swoją złotą łyżeczką na plastikową, może nawet będzie musiała wrócic do Kutna do przesypywania przypalonej serwatki, 1KG to ile deka? Już umi, czy jeszcze pomyłka? Pan Prezes nr 1 produkcyjno-handlowy-wszechpotęrzny-wszystkowiedzący może będzie musiał powrócić do kręcenia zaworami na UHT, tam dalej będzie mógł dawać popis swoim umiejętnnościom wokalnym pt. darcie ryja na każdego, kto się nawinie. A może ktoś wkrótce będzie darł ryja i na niego, nie ucieknie L4, to jest broń każdego prezesa w oesemie, od prezesa do L4, z L4 na Prezesa taka to łowicka karuzela. Pan Prezes nr 2 pseudo-handlowy-nicniewiedzący, i niedouczący, rak i płaszczka w jednej postaci, do dom długa droga, że rolnik się nie kapnął za to paliwo tak płaci na te przeloty niesłuzbowe, połnóc-centrum i nazad. Niech już zostaje u siebie, za chwilę majówka, może lud pracujący ruszy nad morze to i się pokelneruje, tipa złapie, a jak nie do transportu, najlepiej na polewaczkę, dezynfekować wsie i miasteczka Polandii z korony. Nie ma co się jednak martwić na zapas, póki co można na spokojnie posiedzieć na kwarantannie i pomyśleć co dalej, kasa leci, pieniążki za ten rok odłożone. Niech biedny rolnik nie narzeka, że kasy za mleko mało, że kredytów nie chcą dać, że wszystko na sznurek, takich sobie managerów wybrał, to niech płaci. Bawcie się dobrze ale za swoje, tylko nie wyciągajcie łapy, że Wam ciężko, że interwencję trzeba, że tragedia, że ratujcie, że Was z mleka do końca oskrobią. Świat się właśnie zmienia, zmienia podejście do ludzi, to co wczoraj było zimnem, może jutro nas ociepli. Oby ludzie stali się z powrotem ludźmi.

magda
@Franek

dziwię się, że tych buraków tam jeszcze trzymają. Niech gnój rozwożą lub krów pilnują. Boża Krówka niech przejmuje tą produkcję i tak główny klient w co dają i płaci. Smrodu mniej bedzie i ślad CO2 mniejszy Wawa-ELC-Wawa. Rolnika i tak cena mleka interesuje. Reszta nie ważna. Wieć ok

@Franek

Popieram Pana po 11 latach zwolnilem się z pracy bo obecny kierownik transportu mianowany przez Pana wiceprezesa groził mi i mnie straszył że będę miał (usunięte przez administratora) w pracy dlatego podjolem taka decyzję mimo tego że nigdy nie podpadłem nichce z tą firmą mieć nic wspolnego chlew

Pytanko

Jak wygląda wypłata wynagrodzenia?zaczynam od początku miesiąca , wynagrodzenie zasadnicze to 2 tys brutto plus premia , czyli finalnie wychodzi najniższa krajową czy jak to wygląda?

Ten
@Pytanko

Na jakim dziale zaczynasz

Pytanko
@Ten

To nie jest stanowisko robotnicze

Renia 123

Nie polecam pracy w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Toruniu. Wieczne wydzieranie się przez pracowników na nowe osoby i tekst "My się same uczyłyśmy więc Ty też się ucz". Wypłaty małe co do pracy jaką trzeba wykonywać. Ludzie sami sobie świnie podkładają. Kierownicy nie radzą sobie na swoim stanowisku. Wiecznie rozwalające sie maszyny na ktore pracownik sam musi wchodzić i ryzykuje swoim zdrowiem. Praca dla osób z dużą wytrzymałością na stres. Nie Polecam.

Kocur

Nie polecam , każdy kto się przyjmie za chwilę odchodzi nędza z wypłatą trzeba charowac jak wół , układy ukladziki

Borewicz
@Kocur

Najlepszy jest prezesi, sam spał na produkcji a teraz udaje kozaczka rudego????

Helena
@Borewicz

A jak teraz w O.S.M. jest z atmosferą? Nadal jest tak kiepsko jak opisywali co niektórzy wcześniej? Szukam pracy, a widzę, że szukają pomocnika mleczarskiego.

Ona

A jak ogólnie z zarobkami na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o operatorów maszyn?

Ten
@Ona

Przyjdź przekonasz sie

Ona
@Ten

Żadna informacja...pytam w przybliżeniu nie muszą być konkretne sumy

Kaśka

Ok tydzień temu kupiłam cały karton 12 szt. mleka UHT 3,2% 1h Łowicz, partia przydatności/partia: 26.12.2019 A L 5 160665 02:08 (dane z opakowania):, karton przechowywany w temp. pokojowej. - mleko z pierwszych 6 opakowań po wlaniu do gorącej kawy albo po zagrzaniu w mikrofali pod płatki - pojawiało się dużo pojedynczych mniejszych i większych kropek zsiadłego mleka, pływały po powierzchni, obrzydliwość, trzeba to było wyławiać, porażka. - dziś 7-me opakowanie z kartonu otworzyłam, wypiłam nieco chłodnego, wydawało się w porządku. Więc zalałam płatki owsiane błyskawiczne, mleko zagrzałam w mikrofali całą 1 minutę, wyciągam, podsypałam innymi płatkami, zaczęłam jeść i czuję, że się w misce zsiada. Po chwili jest już jednolita zsiadła breja - do wylania w kiblu, porażka - myślę sobie sprawdzę co w tym 7-mym siedzi. Biorę nową miskę zalewam połowę mlekiem, wkładam do mikrofali na 1 minutę, wyciągam - a ono już jest całe zsiadłe w tym momencie. --- Wnioski, mleko kupuję na kartony, a to było w Lidlu w promocji, dlatego złakomiłam się bo normalnie kupuję inne mleko, też na kartony, jestem dobrym klientem. Ale takiego badziewia jeszcze nigdy nie kupiłam i już nie kupię. Nie wiem jak wygląda proces produkcyjny mleka w Łowiczu, czy to błąd produkcji, jakości czy pracowniczy, mam to w nosie. Więcej nie kupię niczego z Łowicza. Straciłam ponad 25 zł kupując karton bezwartościowego mleka. Nie warto kupować Łowicza w promocji. Zalecam wycofanie całej partii lub jej resztek ze sklepów, bo na pewno będzie więcej niezadowolonych klientów odchodzących od marki. Nie polecam firmy, która wypuszcza tak felerne produkty (data przydatności 26.12.2019, a więc jeszcze długo do końca).

M
@Kaśka

A ta znowu odżyła i na forum (usunięte przez administratora)

Jakub
@Kaśka

Świetna analiza, jednak chciałbym przypomnieć w jakim celu powstało to forum- ludzie wchodzą tu głównie po to by dowiedzieć się więcej na temat pracy w danej firmie, więc analizy mleka i ocenianie firmy na tej podstawie (podczas gdy coś mogło pójść nie tak np podczas transportu lub przechowywania kartonów) wnoszą niewiele w tym aspekcie. Zachęcam wszystkich byłych i obecnych pracowników do napisania kilku słów na temat firmy, co Waszym zdaniem było tu dobre, a co ewentualnie chcielibyście poprawić.

Stefan
@Kaśka

dobra decyzja! produkty nie nadające się do spożycia powinny lądowac w kiblu. A co na to Rada Nadzorcza?

R
@Kaśka

Ja tu czuje ewidentny powiew STRACHU ze strony konkurencji :)) Wystarczy być trochę na bieżąco w temacie co się dzieje i wiedzieć w jaki sposób zaczyna działać konkurencja. AH TA POLSKA KOCHANA ®

R

Ogólnie nie jest najgorzej, ale twoje starania raczej nie sa zauwazane (lub celowo nie sa widziane z wiadomych przyczyn), tak ze z czasem pracownik traci checi oraz zapal do pracy. Wcale nie jest to dziwne, no bo jak ktoś kto robi co się tylko da aby wszystko było dobrze, po dłuższym czasie w ramach uznania dostaje podwyzke nizsza niz taką która uwazal za absolutne minimum które otrzyma. Z drugiej strony Ci którzy mają dobre stawki (nie wszyscy) zrobią po cichu co tylko się da zeby twoje starania nie byly zauwazane w obawie o swoje juz zagrzane cieple posadki. Szkoda że tak to jest ale zawiść i zazdrość u niektórych ludzi jest jak dla mnie przerażająca.

Milena

Zauważyłam ogłoszenie na OLX Specjalista ds. eksportu Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, ponieważ mam pracę OK ale już mija pięć lat i może czas coś w życiu zmienić, a nie chcę sobie pogorszyć, mam kilka pytań: - jak się pracuje w mleczarni, bo widzę, że często zmieniają się tam osoby na średnich i niższych stanowiskach, a na kierowniczych są te same, czy zatem problem jest z tymi pierwszymi, czy drugimi ? - czy jest to miejsce do pracy dla osoby z ulicy, czy trzeba być znajomą króliczka lub chodzić w jakimś toksycznym układziku ? - jak jest na wyjazdach zagranicznych, czy są tam może niestosowne insynuacje lub przymuszone imprezy zakrapiane alkoholem (mam poukładane życie i nie szukam niepotrzebnych wrażeń) - jak jest płacą, celami i rozliczeniem finansowym za ich realizację - czy da się przepracować tam min 5 lat i czy ta firma przetrwa ten okres ?

@Milena

Proszę poczytać wcześniejsze wpisy znajdzie pani odpowiedź na swoje pytania

Simon

Mając na względzie to co się dzieje od ponad roku, drodzy obecni i byli Pracownicy OSM w Łowiczu, czy już czas na zawiadomienie do prokuratury na obecne kierownictwo spółdzielni o możliwości lub podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 218 par. 1a kodeksu karnego, dotyczącego złośliwego lub uporczywego naruszania prawa pracownika wynikającego ze stosunku pracy, lub ubezpieczenia społecznego ??? Czy jeszcze trochę ma się pozbierać historii i materiałów dowodowych ???

@Simon

Popieram całą mocą sam się zwolnilem bo musialem bo byłem szantazowany przez kierownika najwyższa pora zrobić z tym porządek jakby co pisać możemy się spotkać pozdrawiam

Simon
@Zibi

Zibi damy Ci znać w odpowiednim momencie. Na razie toczy się parę spraw w sądzie pracy. Są na różnych etapach. Jak masz sprawę oczywistą, też zakładaj. Chodzi w sumie o zasady, zwykłą ludzką empatię i uczciwość. Wielka szkoda, że odszkodowania płacone są przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, czytaj z nieświadomych tego kieszeni rolników, właścicieli, a nie z kieszeni sprawców poszczególnych czynów i decyzji.

Mario

Kierowca ciekawe czy byś (usunięte przez administratora) za 1700zl soboty niedziele i święta (usunięte przez administratora)

@Mario

(usunięte przez administratora)myślisz że ktoś jest głupi że ty pracujesz za tyle co piszesz a na lewo napisz ile masz to może uwierzę cwaniaku.

Kierowca

Kierowcy którzy chcieli pracować zostali zwolnieni albo się sami zwolnili cwaniaki kierowcy i kombinatorzy zostali i dalej kręcą lody ostatni przypadek na wadze ale znajomości robią swoje morał taki że jak nie masz znajomości nie zatrudniają się w tym zakładzie chyba że chcesz być kozłem ofiarnym szukają takich głupich

Helena
@Kierowca

@Kierowca, czy Ty sam także zwolniłeś się, albo zostałeś zwolniony z OSM? Dlaczego do tego doszło? Na swojej stronie Łowicz publikuje oferty dla operatora maszyn i pomocnika mleczarskiego: http://mleczarnia.lowicz.pl/kariera Na jaką pensję można liczyć na tych stanowiskach?

@Helena

Jeśli jest pani z miasta to odradzam chyba że ma pani znajomości to wtedy można wiele W tej firmie liczą się tylko znajomości kierowca

Kierowca

23.10.2019 duża beczka godzina 20 spuszcza paliwo na parkingu Aleksandrów kujawski koło hotelu można koledzy pana kierownika mogą

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz

• Jak się pracuje w O.S.M. Łowicz?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Łowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Łowicz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Łowicz
3.2/5 Na podstawie 532 ocen.
  • Przemysłowa 3
    Łowicz