Formel D Polska Sp. z o.o.

Opinie o Formel D Polska Sp. z o.o.

Ida Nowy wpis

Jak długo czeka się za odpowiedzią ze strony firmy, jak ktoś zdecyduje się aplikować? Mąż szuka pracy na pilnie i chciałby złożyć cv jako kontroler jakości w Niepołomicach. Rodzaj zatrudnienia jest podany jako umowa zlecenie. Nie ma szans na umowę o pracę, chociaż po jakimś dłuższym okresie przepracowanym we firmie?

employee

Witam, chciałbym stanowczo przestrzec każdego, kto rozważa podjęcie współpracy z firmą Formel D Polska. Moja opinia dotyczy oddziału Poznańskiego, z punktu widzenia Team Leadera mobilnych kontrolerów jakości. Oddział poznański posiada najprawdopodobniej niezrównoważonego psychicznie koordynatora (Kamil B.), któremu bardzo daleko do zachowania etykiety w miejscu pracy, o nadużyciach i nie przestrzeganiu przepisów kodeksu pracy nie wspominając. Choć człowiek ten, usilnie kreuje swoją pracę i osobę w nadmiernie patetyczny sposób, to jednak rzeczywistość wypada nad wyraz blado. W oddziale bardzo otwarcie wygłaszana była niechęć oraz skrajna pogarda do m.in. podlegającego nam zespołu, obsługującego stały projekt na zakładzie Września-Białężyce.(usunięte przez administratora). Niestety jeśli macie Państwo do siebie szacunek, i jasno stawiacie granice, wówczas to najkrótsza droga do wejścia w konflikt, gdyż ślepa uległość to oczekiwania koordynatora. Pełnienie funkcji kierowniczych przez tego człowieka to jakieś totalne nieporozumienie. Manipulowanie m.in. czasem odpowiedzi, oraz kilkukrotne posługiwanie się naprzemiennie kanałami komunikacji, takimi jak aplikacja (usunięte przez administratora) wiadomości SMS, połączenia telefoniczne, miały na celu tuszowanie manipulacji, dążących do celowego wprowadzania mnie w błąd lub pozostawienia w niewiedzy, dotyczącej bieżących działań służbowych. Doszło nawet do absurdalnej sytuacji, w której Pan Kamil dopuścił się serii kłamstw dotyczących mojej pracy przed Project Managerem, posuwając się nawet do bezpodstawnego obarczenia mnie odpowiedzialnością, za reklamacje od klientów, by pozbyć się mnie ze stanowiska. Finalnie, dostarczone przeze mnie dowody ujawniły, iż każdy z przytoczonych zarzutów wobec mojej osoby, były wynikiem manipulacyjnej intrygi ze strony koordynatora, a wręczone mi wypowiedzenie zostało wycofane. Ofensywny ton, wzdychanie, reakcje przez telefon jak niedojrzała osoba Stałe obrażanie innych pracowników w trakcie wspólnych dojazdów na "akcje" Chaotyczność, wulgarność, brak spójności w wypowiedziach, nadpobudliwość Jawne szczycenie się stosowaniem wyrafinowanych metod manipulacji wobec innych podwładnych (usunięte przez administratora) Ochocze chwalenie się posiadanymi dowodami obciążającymi podwładnych ale również Project Managera Łamanie przepisów Kodeksu Pracy w postaci żądania zjawienia się w biurze w trakcie urlopu (usunięte przez administratora) Tak wygląda codzienność w tej pracy, i co warte zaznaczenia, to wątpliwej przyjemności bezpośrednie obcowanie z takim człowiekiem jest wymuszone przez charakter pracy. Kończąc powoli moją wypowiedź, przytoczę ostatni aspekt, który najbardziej odzwierciedla atmosferę oraz metodyczność w tej firmie. Mianowicie otrzymałem propozycję "przesunięcia" na stały projekt (zakład VW Września-Białężyce), celem donoszenia oraz inwigilacji pracowników. Chodziło o przeprowadzenie dogłębnej operacji zinwigilowania całego zespołu, aby wypracować strategię na "rozbicie" zżytego ze sobą zespołu, który "wojował" z zarządem, choć w mojej opinii było to wymierzone tylko i wyłącznie w despotycznego koordynatora. Gruntem pod tę propozycję, która nastąpiła dopiero po czasie, było chociażby zatajanie przed wszystkimi pracownikami firmy Formel D Polska mojego stanowiska, oraz okłamywaniu ich, iż obejmuję stanowisko równe ichniejszemu. Cóż, z przyczyn moralnych odmówiłem, ale szybko znalazła się kandydatka (Pani L.S.), z której sprawnie zrobiono "wtykę", poinstruowano, i oddelegowano do wdrożenia planu inwigilacji. Mimo mojej pracy, która spełniała wszelkie oczekiwania (teza w oparciu o opinię Project Managera), zostałem zaskoczony z dnia na dzień informacją, iż moja umowa zostanie przedłużona raptem o 2 tygodnie. Choć powodem był przegrany przetarg, to jednak trudno znaleźć logiczny sens teorii Pana Dyrektora Tomasza Ch., dla którego roztropniejszym było zostawienie pracownika w podeszłym wieku, który z uwagi na wiek oraz płeć wykonywał głównie tylko lekkie prace, te cięższe natomiast, skutkowały Jego absencjami - ale - słupki wskazały Jego większą opłacalność w bieżącym miesiącu, ponieważ stosunek godzin przepracowanych a tzw. "na nasz koszt", wypadł lepiej z uwagi zwolnienia lekarskiego tego pracownika. Kończąc i po ludzku, praca fajna, ciekawa, nieszablonowa. Z pewnością dałoby się ją jeszcze bardziej usprawnić, ale firma Formel D Polska zaciekle broni człowieka, który ewidentnie ma jakieś zaburzenia, a Jego postawa jest daleka od definicji stanowiska jakie piastuje. (usunięte przez administratora) Nie polecam, szkoda Państwa wysiłku i czasu.

Cygan26 Nowy wpis
@employee

Hahaha dobre - wypadające prezerwatywy na stół . Ciekawie to opisałeś kolego. Zważywszy na to jakich używasz słów w tym tekście domniemam , że nie jesteś po kilku klasach podstawówki. Pracowałem tam kilka lat i wszystko co opisałeś nie mija się z prawdą. Podobnie było kilka lat temu , oczywiści inni ludzie ale taki sam (usunięte przez administratora) Nie przypominam sobie natomiast żeby team leader brał udział w przetargach na projekty ( napisałeś że za przegrany przetarg dostałeś wypowiedzenie ) Chyba , że czegoś nie doczytałem i jesteś na innym stanowisku. Za reklamacje też raczej nie było zwolnień.

Odp Nowy wpis
@employee

Ten Formel jeszcze istnieje na Bialezycach czy już nie ktoś coś wie bo chce aplikować?

Odp Nowy wpis
@Cygan26

Tak pracowałem kilka lat temu jak dziś pamiętam jedyne co było nie tak,to jeden wielki (usunięte przez administratora) tam był plotkarstwo (usunięte przez administratora) nieprzestrzeganie tajemnicy liderów itp....

employee

Witam, chciałbym stanowczo przestrzec każdego, kto rozważa podjęcie współpracy z firmą Formel D Polska. Moja opinia dotyczy oddziału Poznańskiego, z punktu widzenia Team Leadera mobilnych kontrolerów jakości. Oddział poznański posiada najprawdopodobniej (usunięte przez administratora)koordynatora (Kamil B.), któremu bardzo daleko do zachowania etykiety w miejscu pracy, o nadużyciach i nie przestrzeganiu przepisów kodeksu pracy nie wspominając. (usunięte przez administratora) W oddziale bardzo otwarcie wygłaszana była niechęć oraz skrajna pogarda do m.in. podlegającego nam zespołu, obsługującego stały projekt na zakładzie Września-Białężyce. (usunięte przez administratora) Niestety jeśli macie Państwo do siebie szacunek, i jasno stawiacie granice, wówczas to najkrótsza droga do wejścia w konflikt, gdyż ślepa uległość to oczekiwania koordynatora. Pełnienie funkcji kierowniczych przez tego człowieka to jakieś totalne nieporozumienie. Manipulowanie m.in. czasem odpowiedzi, oraz kilkukrotne posługiwanie się naprzemiennie kanałami komunikacji, takimi jak aplikacja (usunięte przez administratora) wiadomości SMS, połączenia telefoniczne, miały na celu tuszowanie manipulacji, dążących do celowego wprowadzania mnie w błąd lub pozostawienia w niewiedzy, dotyczącej bieżących działań służbowych. Doszło nawet do absurdalnej sytuacji, w której Pan Kamil dopuścił się serii kłamstw dotyczących mojej pracy przed Project Managerem, posuwając się nawet do bezpodstawnego obarczenia mnie odpowiedzialnością, za reklamacje od klientów, by pozbyć się mnie ze stanowiska. Finalnie, dostarczone przeze mnie dowody ujawniły, iż każdy z przytoczonych zarzutów wobec mojej osoby, były wynikiem manipulacyjnej intrygi ze strony koordynatora, a wręczone mi wypowiedzenie zostało wycofane. (usunięte przez administratora) Stałe obrażanie innych pracowników w trakcie wspólnych dojazdów na "akcje" Chaotyczność, wulgarność, brak spójności w wypowiedziach, nadpobudliwość Jawne szczycenie się stosowaniem wyrafinowanych metod manipulacji wobec innych podwładnych (usunięte przez administratora) Łamanie przepisów Kodeksu Pracy w postaci żądania zjawienia się w biurze w trakcie urlopu (usunięte przez administratora) Tak wygląda codzienność w tej pracy, i co warte zaznaczenia, to wątpliwej przyjemności bezpośrednie obcowanie z takim człowiekiem jest wymuszone przez charakter pracy. Kończąc powoli moją wypowiedź, przytoczę ostatni aspekt, który najbardziej odzwierciedla atmosferę oraz metodyczność w tej firmie. Mianowicie otrzymałem propozycję "przesunięcia" na stały projekt (zakład VW Września-Białężyce), celem donoszenia oraz inwigilacji pracowników. Chodziło o przeprowadzenie dogłębnej operacji zinwigilowania całego zespołu, aby wypracować strategię na "rozbicie" zżytego ze sobą zespołu, który "wojował" z zarządem, choć w mojej opinii było to wymierzone tylko i wyłącznie w despotycznego koordynatora. Gruntem pod tę propozycję, która nastąpiła dopiero po czasie, było chociażby zatajanie przed wszystkimi pracownikami firmy Formel D Polska mojego stanowiska, oraz okłamywaniu ich, iż obejmuję stanowisko równe ichniejszemu. Cóż, z przyczyn moralnych odmówiłem, ale szybko znalazła się kandydatka (Pani L.S.), z której sprawnie zrobiono "wtykę", poinstruowano, i oddelegowano do wdrożenia planu inwigilacji. Mimo mojej pracy, która spełniała wszelkie oczekiwania (teza w oparciu o opinię Project Managera), zostałem zaskoczony z dnia na dzień informacją, iż moja umowa zostanie przedłużona raptem o 2 tygodnie. Choć powodem był przegrany przetarg, to jednak trudno znaleźć logiczny sens teorii Pana Dyrektora Tomasza Ch., dla którego roztropniejszym było zostawienie pracownika w podeszłym wieku, który z uwagi na wiek oraz płeć wykonywał głównie tylko lekkie prace, te cięższe natomiast, skutkowały Jego absencjami - ale - słupki wskazały Jego większą opłacalność w bieżącym miesiącu, ponieważ stosunek godzin przepracowanych a tzw. "na nasz koszt", wypadł lepiej z uwagi zwolnienia lekarskiego tego pracownika. Kończąc i po ludzku, praca fajna, ciekawa, nieszablonowa. Z pewnością dałoby się ją jeszcze bardziej usprawnić, ale firma Formel D Polska zaciekle broni człowieka, który ewidentnie ma jakieś zaburzenia, a Jego postawa jest daleka od definicji stanowiska jakie piastuje. Pan Kamil jest tak samo duży jak Jego ego, szkoda tylko że w każdej konfrontacji bezpośredniej robił się czerwony, i nerwowo chwytał za telefon by uciąć konfrontację i się "zmyć". Nie polecam, szkoda Państwa wysiłku i czasu.

Były

Pracowałem trochę w formelu parę lat temu. Widać że w niektórych regionach nic się nie zmieniło. Wszystko zależy na jaki region/przełożonego trafisz. Jeździłem po delegacjach z różnymi pracowałem. Z niektórymi na dłuższą metę bym nie pracował z niektórymi gdyby nie umowa zlecenie mógłbym pracować do dziś. A pozatym przelozony to jedno a ekipa to drugie- jak masz dobra atmosferę na zmianie to i przełożonego przerzyjesz. A atmosfera w niektórych miejscach była taka że kontakt mam z nimi do dziś. Jeśli chcesz pracować to będziesz. Na zleceniu stałych premi nie było wtedy. Ile wyrobiłeś godzin tyle miałeś zapłacone, chciałeś pracować więcej to chodziłeś na weekendy, albo jeździło się w delegacje wtedy płacili kilometrówkę,diety i opłacali hotel + do każdej godziny miałeś dodatek. Podsumowując przez delegacje dużo zobaczyłem i się nauczyłem dobre miejsce zeby nabrac doswiadczenia do CV jesli lubisz motoryzacje. Na poczatek kariery- super opcją a jak jesteś studentem zaocznym to już wogóle. Jeśli trafisz na dobrych przełożonych to staraj się o umowę o pracę, jak nie dadzą to szukaj czegoś innego, bo nie ty to kto inny tak co powiedzą albo szybko znajdą kogoś za ciebie. Jak na takich co obiecują premie, pelny etat i miesiac dwa tego nie ma to uciekaj - jak już na początku tak jest to lepiej nie będzie.

Maurycy
@Były

Są tu odnoszące się do wszystkich zasady przejścia ze zlecenia na umowę o pracę? Po 3 m-cach wolałbym już mieć umowę o pracę, a w ofercie dla kontrolera jakości, co wisi na ich stronie, jest wyszczególniona umowa zlecenie.

Były
@Maurycy

Kiedyś na rekrutacjach mówili że po 3 miesiącach możesz się starać o umowę o pracę jak zaczniesz na zleceniu, ale rzadko w której lokalizacji je dostawali. Chyba że szedłeś na brygadzistę czy inne wyższe stanowisko niż kontroler jakości. Ale wszystko zależy od lokalizacji.

@Były

Ok, dobrze wiedzieć. A czy jest szansa na zmianę lokalizacji pracy? Czy jak zaczynam w jednym miejscu, to po jakimś czasie można przejść z zachowaniem stanowiska i pensji do innego, gdzie właśnie dają te umowy o pracę? Chodzi o zwykłą pracę na produkcji, żadne kierownictwo.

Nie

Nie

Technik jakości to ile może zawołać na początek, jeśli spełni wszystkie wymagania? Na stronie firma wymaga przeprowadzania szkoleń i chciałbym chociaż wiedzieć co ile mniej więcej one się zdarzają. Fanie, że jeszcze dają szansę na rozwój, a co z możliwością awansu?

Dowiem się czegoś o pracy kontrolera jakości? Oferują umowę zlecenie, ale czy to jest umowa tylko na czas próbny? Napisali też, że praca jest na 3 zmiany. Wiecie, jakie są godziny zmian? W weekendy możliwe są nadgodziny, jak pracownik chce robić te weekendy, to musi pracować w każdy weekend, czy może sobie wybrać, w które weekendy chce pracować?

Ejdżej

Odradzam, umowa zlecenie praktycznie cały czas. Jesteś potrzebny to pracujesz, nie jesteś potrzebny to nie pracujesz. Godziny pracy standardowe 6 - 14- 22. Weekendy nie obowiązkowe aczkolwiek patrzą na to przy ewentualnych kolejnych umowach :) O całej premii można zapomnieć, zawsze jest coś urywane - powód zawsze znajdą :) Szkoleń brak i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość.

@Ejdżej

Też jestem zainteresowany stanowiskiem kontrolera. Stawka przy tej umowie zlecenie podana jest jako 55,40 zł na godzinę. Można się starać przy dłuższej współpracy o jakieś podwyżki?

zainteresowana

Witam, czy można prosić o opinie na temat pracy w tej firmie, widzę że szukają do kadr?

Czy Formel D Polska Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Danuta

Na stronie firmy dostępne jest ogłoszenie na stanowisko Kontrolera Jakości. Opisane są warunki zatrudnienia i płacy-umowa o pracę, premia uznaniowa do 10% wynagrodzenia brutto, dodatek absencyjny 500 zł brutto/ miesięcznie. Warunki wydają się być dobre na tym stanowisku. Czy ktoś był na rozmowie, czy ktoś kto pracuje mógłby powiedzieć czy pokrywa się to z prawdą na tym stanowisku?

now
@Danuta

Jak to działa na Bialezycach bo widziałem że jest ogłoszenie na Operator wózka widlowego/pracownik magazynowy czy to aktualne ktoś coś wie ??

@Danuta

Nic się nie pokrywa, umowa zlecenie na start, nie doprosisz się umowy a premii nigdy nie ma a jak jest to tylko połowa. Dzisiaj na fiszce zobaczyłam prawie 800 zł potrącenia z wypłaty bo "ZUS itp". Ta praca jest dobra na chwilę a nie na stałe

@Danuta

Dziękujemy za pytanie. Na stronie internetowej było ogłoszenie na Technika Jakości na warunkach które Pani opisuje. Jeżeli chodzi o stanowisko Kontrolera Jakości zapraszam do zapoznania się z naszymi ofertami pracy na portalu OLX. Pozdrawiamy Formel D Polska

Zofia
@Kasia

Na jaki czas ta umowa zlecenie teoretycznie ma być? 3 miesiące? Komuś może udało się wynegocjować od razu umowę o pracę? Co do premii - za co ona w ogóle jest przyznawana jak już jest?

@Zofia

Umowa zlecenie podpisujesz co miesiąc o ile ci przyjdzie bo wysyłają ci pocztą więc raz przyjdzie raz nie. Umowy o pracę nie dostaniesz od razu nie ma takiej opcji chyba że aspirujess na kierownika. Już prawie rok czekam na umowę i zawsze znajdą jakąś wymówkę, ale jakie traktowanie taka praca. A reszta informacji jest zawarta w umowie, ale premii raczej nie zobaczysz bo zawsze coś się odwali i ci ją zabiorą

Tomasz
@Kasia

A to za co mogą mi moje ciężko zarobione pieniążki zabrać? To są jakieś konkretne kwoty za konkretne sytuacje?

Elo elo
@Kasia

Białężyce, kontroler jakości/ operator wózka widłowego na start umowa o prace na 3 miesiące jak się sprawdzisz przedłużają ;) Premia jest uznawana zawsze, potrącana jest Np za siedzenie w telefonie

@Elo elo

To chyba tylko u was. W Legnica/jawor tylko umowy zlecenie i ani myślą ci dać umowę o pracę czy nawet oddelegować za twoją zgodą żeby dać ci umowę, śmieciowa umowa, kasa słaba, w takim miejscu to jaka płaca taka praca :)

Jolcia
@Elo elo

Niezależnie czy pracujesz w Legnicy, Białężyce, Warszawie czy w innych miastach, w Formelu powinni traktować ludzi równo a tak wcale nie jest :) tobie dadzą premie i umowę bo lider/kierownik cię lubi a innego pracownika mimo że pracuje tak samo jak ty to zwolnią go lub będą robić wszystko żeby pokazać że jest nielubiany :) Ta firma jest przeciwieństwem "pozytywnej atmosfery" ;)

Emilia
@Jolcia

Czyli w zależności od tego czy cię lubią czy nie możesz mieć umowę o pracę lub umowę zlecenie? Trochę niefajnie tak co miesiąc podpisywać nową umowę zlecenie. Premia poza siedzeniem na telefonie ( jak tu ktoś napisał ) to za co jeszcze może być ucięta? I jak tłumaczą brak premii, kiedy ktoś bardzo dobrze wykonywał swoje obowiązki?

@Emilia

Reklamacje, kary finansowe, brak okularów, botów, spodni do wyrobu do koloru, a co do umów to one są wysyłane drogą listową więc raz przyjdzie raz nie i ty potem dzwonisz i pytasz się czy jeszcze pracujesz czy nie. Nie wiem jak jest w innych częściach kraju w Formelu, ale Legnica i Jawor to jest niżej niż (usunięte przez administratora)

@licealista
@Formel D Polska Sp. z o.o.

Widzę bardzo negatywne opinie o państwa firmie może państwo wyjaśnić dlaczego ludzie mają takie zdanie, muszę powiedzieć że bardzo negatywnie wpływa to na reputację tym bardziej zastanawia mnie to dlaczego nic nie zostało w tym celu zrobione

Kama
@Kasia

Za co można otrzymać karę finansową? Często zdarza się ją otrzymać? No i taka kwestia jest zapisana w umowie, czy jak dopiero się coś stanie, to firma obciąża pracownika?

@Kasia

A jak wysyłają umowę to jest ona chociaż za potwierdzeniem odbioru? Nie da rady zeskanować tej umowy, byłoby prościej? Może jest szansa na sympatię przełożonych i nawet kiedy kara finansowa się należy, nie dostać jej?

Nie pracuje już XD Jaki tylko nadarzyła się okazja to nic po mnie nie zostało tam xD

@Kasia

Co zadecydowało, że odeszłaś z tej firmy? Nie wiem, jak długo u nich pracowałaś, ale widać, że były też pewnie jakieś plusy tego zatrudnienia? Inaczej chyba byś się tego w ogóle nie podjęła?

Brak pracy ? Brak walki o pracowników ? Koordynator stronniczy i nic nie umie załatwić ? Liderzy to samo? Pracownicy fałszywi i utopili by cię w łyżce wody ? Brak rozsądnych pieniędzy bo zawsze znaleźli powód aby uciąć ci premie? Nieprzepracowany cały miesiąc bo niby "nie ma zleceń"? Mogła bym tak wymieniać w nieskończoność. Odeszłam gdy tylko nadarzyła się okazja a poszłam tam tylko dlatego że potrzebowałam gdzieś przeczekać do końca roku

Iza
@Kasia

100% prawdy, nie wiem jak jest w innych miejscowościach gdzie jest Formel ale Legnica/Jawor to jest właśnie to co opisałaś

@Kasia

Nawet jak ktoś złoży wypowiedzenie to nie próbują go jakoś zatrzymać, chociażby minimalną podwyżką? Może jednak znajduje się tu kilka osób, z którymi można się zakolegować? Nie wierzę, że cały zakład jest fałszywy. Jak już ucinali premie to o jaką kwotę? Zdarzało się, że zabierali całość?

Nie wiem jak jest w innych zakładach, ale w tym co ja pracowałam to wszystko prawda, powiesz im że się zwalniasz to nawet cię nie zatrzymują bo wiedzą że nie mają jak, a prawdopodobnie nawet nie chcą bo znajdą innych jeleni do pracy (Najczęściej studenci). Jeśli chodzi o ludzi to były tylko 2 dziewczyny z którymi można było normalnie pogadać, pośmiać się ale oczywiście przenieśli mnie na inną zmianę bo nie może być tak że ludzie się dogadują i nie donoszą na siebie. Ostatecznie się zwolniłam, a raczej po prostu nie przyszłam do pracy tylko sms napisałam że już nie pracuje i nawet nie zadzwonili, nie odpisali a chciałam tylko normalną umowę i niejednokrotnie to mówiłam. Tak jak wspomniałam, nie wiem jak jest w innych zakładach, mogę się wypowiadać tylko o tym w którym pracowałam i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że nie polecam

@Kasia

No to rzeczywiście brzmi słabo. Inni pisali niżej, że być może po pół roku jest umowa o pracę. U ciebie nie było takiej szansy? Bo nie bardzo wiem co rozumiesz przez "normalną" umowę. Co do przenoszenia na inną zmianę, często takie coś miało miejsce? I nie biorą wtedy w ogóle pod uwagę dyspozycji czy preferencji pracownika? Ja jednak szukam czegoś elastycznego pod względem godzin, więc będę wdzięczna za info.

Po 7 miesiącach zaczęłam upominać się o umowę. Oczywiście było mówione "Tak tak damy ci" ale za każdym razem coś było że no nie dało rady. Albo za późno zgłosili do kadr, albo system nie działał albo najlepsze "No słuchaj już miałem twoją umowę na mailu i już miałem kliknąć 'wyślij' ale niestety zamknęli wakat i tylko umowy zlecenia możemy dawać". No ja przepraszam ale zachowanie przełożonych jest szytem zakłamania i hipokryzji. Elastyczna praca jak najbardziej w końcu umowa zlecenie to oni mają cię w tyle i ty ich. Powiem tak nie wiem jak jest w innych rejonach, jak pisałam wcześniej moje się wypowiedzieć tylko o miejscu w którym ja pracowałam, więc jeśli interesuje cię najniższa krajowa bez możliwości rozwoju i umowy na stałe to polecam FORMEL (usunięte przez administratora) Prawda jest taka że jak się zwolniłam z formela i poszłam do innej firmy to poczułam ulgę i lepsze traktowanie. Nie polecam wyżej wspomnianej jeśli chcesz się rozwijać. Praca na chwilę żeby przeczekać to jak najbardziej ale jako stała praca się nie nadaje.

DLACZEGO SA NON STOP OGLOSZENIA O PRACE NA BIALEZYCACH MOZE KTOS TO WYJASNIC CO SIE TAM DZIEJE TAKIEGO ZŁEGO???

Damwi

A czy ktoś wypowie się na temat tej firmy urzędującej na Slawniowie w Normie?Jakie warunki, atmosfera,koordynatorzy,liderzy?Koleżanka proponowała mi tam pracę ale się nie mogę zdecydować ????

Tery

A jak jest w Krapkowicach atmosfera ludzie zarobki

Ogólnie sama praca tragiczna nie jest, najniższa krajowa, umowa zlecenie. Jak jesteś uczniem albo świeżo co skończyłeś szkołę to jest dobra opcja na jakiś czas, biorą każdego z ulicy, trochę gorzej jak jakiś projekt odpadnie wtedy już jest różnie, ale możecie być spokojni jest koordynator Krzysztof do którego można zadzwonić z każdym problem bo i tak nie odbierze, ostatenie jak skończyłem współprace ostatnia wypłata mi się nie zgadzała to nic nie mogłem zrobić bo tak jak wspomniałem koordynator nie odpiera a premie obiecał on (wszystko na gębę). Reasumując- formela omijałbym szerokim łukiem chyba, że sytuacja was zmusza to praca z reguły zaczyna się z dnia na dzień.

Ulka
@Marcin

Ile taka nowa osoba zaraz po szkole może dostać tu na start? Jaka to kasa? I czy od razu taka osoba dostaje umowę o pracę?

@Ulka

Stawka to najniższa krajowa a z umową o pracę raczej nie ma szans szybciej niż po pół roku

Marlenka
@Marcin

Skoro praca nie jest tragiczna to jakie plusy są? Przeważają negatywne komentarze, ale jednak widać nie wszyscy sie tam tak zle czują. Jak z atmosferą oprócz tego że bałagan i dużo olewki? Czasem dla złapania pracy z dnia na dzień można przymknac oko na niektóre sprawy tylko pytanie jak ich jest dużo...

@Marlenka

Tych spraw jest za dużo żeby przymykać oko, ile można prosić o jedno i to samo a ono mają cię w głębi. Nie wiem jak jest w innych miastach ale tam gdzie ja pracowałam w formelu to mogłaś prosić a i tak mieli cię w (usunięte przez administratora) ludzie tam siedzą i czekają albo na lepsze czasy których nie ma albo aż znajdą coś lepszego. To jest praca typowo dla studentów a nie dla kogoś kto chce się rozwijać

Xxll

Przełożeni coś typu nasz premier. Jeśli masz coś do powiedzenia a przełonemu nie spodoba się zdanie pracownika to długo nie popracujesz. Zostają sprzedawczyki, (usunięte przez administratora) co mają układ. Koszyczek ciągle pusty. Ogólnie jakość przesadzona bardziej powiem jakoś to będzie.

Luiza
@Xxll

Dużo jest takich zwolnień za odmienne zdanie? W takim razie jaka panuje tutaj atmosfera?

Kuba
@Xxll

Tak a przynajmniej usłyszysz tekst, że posypią się zwolnienia lub wezwanie do PM, u mnie niewłaściwa osoba na niewłaściwym miejscu. Zostałam wezwany żeby usłyszeć jedno zdanie, chociaż PM zdawał sobie sprawę, że mam niedługo pociąg, do dworca w cholerę daleko, miasto zaśnieżone, paraliż komunikacyjny i delegacja 300 km od miejsca zamieszkania. Dodam że nikt nigdy nie zapytał czy reflektuję na pracownika delegacyjnego, samo wyszło... Życie na walizkach za najniższą krajową po prawie 4 latach pracy. Wyjazdy z dnia na dzień. Gdyby godnie płacili, tak jak na początku byłaby motywacja a tak to tylko się cieszyć, że moja współpraca z @Pracodawcadobiegła końca.

Kondziu
@Kuba

Poróżniłeś się z przełożonym, bo chcieli Ci zaproponować robotę w delegacji za najniższą krajową? A co z dodatkiem za pracę w delegacji, jak częstych wyjazdów sobie życzyli i na jak długo?

odp

Niestety liderzy na Bialezycach nie stosują się do informacji prywatnych pracowników, wszelkie info prywatne roznoszą się z pośród pracowników i to błąd bo Rodo obowiązuje prawda Arkadiusz za to możesz beknac ??

Edward
@odp

Jeśli nawet coś takiego miało miejsce, dlaczego tu o tym piszesz? Nie ma w firmie przełożonych liderów, by im zgłosić, dyskusyjne Twoim zdaniem, zachowanie? I czy pracujące w firmie osoby lubią ze sobą współpracować? To w końcu 8 godzin dziennie razem, przez 5 dni w tygodniu.

Odp
@odp

ZGADZAM SIE Z TYM ON JUZ MA DOSYC WROGOW JEST TO BARDZO NIEKOMPETENTNA OSOBA NA TO STANOWISKO LIDERA ZAJMUJAC SIE POPROSTU WSZYSTKIM INNYM ,CO NIE POWINNO MIEC MIEJSCA W TAKIEJ FIRMIE.

Jaka umowa obowiązuje w Formel D Polska Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Odpowiedź

Zlecenie, nawet bez okresu próbnego

Karolcia
@Odpowiedź

A jest opcja umowy o pracę? Długo trzeba pracować żeby dostać taką? Jak na tym zleceniu jest z urlopami? Płatne są?

Mary

To badziewie jeszcze istnieje? Współczuje ludziom, którzy zapewne zdesperowani, postanowili tam pracować, ale jak długo? Zatrucie psychiczne w 100%.Życzę wszystkim tam pracującym zdrowia.

Now
@Mary

Prawda nie wszyscy liderzy tam są nie nadają do prowadzenia swoich zmian niektórzy z nich mają płacone za spanie w nocy ,i nic nie robienie !!!!!!!

Odp
@Mary

Dokładnie kontrolować bardziej liderów z Bialezyc szczególnie naistarszego by nie robił samowolki spóźnienia,wychodzenia kiedy chce ,L4,urlopy i spanie na nockach za to nowa forma Formel D nie płaci zresztą starzy pracownicy doskonale wiedzą że nic nie robi ha,ha,ha

Przemo
@Odp

Słuchaj kolego lub koleżanko, nigdy nie pisz kiedy można wywnioskować o kogo chodzi, nie potrzeba podawać imienia nazwiska aby takiego delikwenta pociągnąć do odpowiedzialności. Więc czekam na ujawnienie się i powiedzenia mi tego prosto w oczy, pamiętaj w internecie nic nie ginie. Pozdrawiam i proponuję spędzić czas w bardziej pozytywnej formie. Zasada jest taka jeśli nie podoba się w firmie to się ją zmienia a nie szkaluje innych ludzi.

Przemo
@Odp

Jeszcze jeden wpis i będziesz i poświęcę czas na zlokalizowanie Twojego I.P Czasami warto przemyśleć co się pisze publicznie. W internecie nic nie ginie. Pozdrawiam

Zagubiona

Ta firma to żenada, szczególnie w Legnicy. Straszna faworyzacja. Potrzebujesz urlopu? Absolutnie nie ma mowy. Twoja koleżanka potrzebuje? Pewnie nie ma sprawy. Umowy wysyłane drogą pocztową co jest dla mnie absurdalne, pracodawca powinien dać ci umowę do ręki a tutaj jest tak że jak nie zapomną to ci wyślą. Na rekrutacji wciskają ci że są pakiety benefitów, premie itp. nie mówiąc że to dotyczy tylko umowy o pracę. Mówią, że już nawet po miesiącu możesz dostać umowę o pracę, a tak naprawdę dadzą ci umowę o pracę dopiero jak nie mają ludzi i to z łaski ją dają. Koordynatorzy są stronniczy łącznie z liderami. Toksyczna atmosfera w pracy. Jak powiesz co ci leży na sercu to mówią że coś zrobią po czym nic nie robią i zawsze zwalają winę na ciebie. Mówią, że projekty cały czas są a jak chcesz nawiązać z nimi dłuższą współpracę, ale na umowę o pracę to powiedzą ci że to niemożliwe bo nie ma projektów. Na dodatek nie potrafią wyciągać wniosków z negatywnych opinii. O ciuchy ciężko się doprosić, a jak nie masz ich na sobie to dostajesz upomnienie a jak mówisz że nie masz ciuchów na przebranie to po tym jak powiedzą że jutro dostaniesz to czekasz na nie kolejne pół roku. Ogólnie Formel może i jest jedną z najdroższych i ,,najlepszych'' firm na rynku ale wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Rzeczywistość w tej firmie jest przeciwieństwem tego co mówią ci na rozmowie.

Pokahontas

Co lepsze mordy zmieniły stanowisko i nie użeraja się już,została garstka z którymi można konie kraść ale kwestia czasu i oni odejdą.Zostana tylko sami poplecznicy i pachołki bez ambicji i szacunku do siebie.To ten czas by zacząć rozsyłać cv????...

Tomasz
@Pokahontas

Czy tu są jakieś podwyżki wynagrodzenia w zależności od stażu pracy, coś co by motywowało do nieszukania sobie innej pracy? Zastanawia mnie na ile wysokość zarobków jest mocną stroną podejścia do pracownika?

Zagubiona
@Tomasz

Nie ma możliwości podwyżki, nie mają nic co mogłoby cię zatrzymać

Dominika

Ile zarabia asystentka projektu? Swojego czasu widziałam takie ogłoszenie, ale teraz dopiero pytam, bo wtedy jeszcze miałam pracę z której byłam zadowolona, teraz to się zmieniło. Czy zarobki są godne, pomimo tego, że to pomocnicze stanowisko?

Jest ogłoszenie o pracy w Rybniku -kontroler jakości .Pod jakim adresem znajduje się firma ?

@Monika

Można zadzwonić i się zapytać

Zostaw merytoryczną opinię o Formel D Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formel D Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 14 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formel D Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formel D Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formel D Polska Sp. z o.o.