Sanplast S.A

Opinie o Sanplast S.A

Aktualność
Szanowni Państwo,

Dostrzegając Państwa zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl.

Dziękujemy wszystkim za liczne opinie pojawiające się na forum. Cenimy konstruktywną krytykę i każdy merytoryczny wpis, z którego postaramy się wyciągnąć wnioski. Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa spostrzeżeniom, uda nam się zadbać o to, by współpraca z nami była satysfakcjonująca.

Potencjalnych kandydatów do pracy w naszej firmie zapraszamy do przesłania swoich dokumentów aplikacyjnych na adres p.morawska@sanplast.pl.

Obecnym pracownikom bardzo dziękujemy za wspólne z nami budowanie Organizacji. Wiele Państwu zawdzięczamy i naszym celem jest,  aby pracowało się Wam jak najlepiej, dlatego też specjalnie w tym celu uruchomiliśmy telefon 523188527, za pomocą którego będziemy udzielać odpowiedzi na Państwa pytania, które nie zostały wyjaśnione na forum GoWork.

Prosimy również, aby zaistniałe ewentualne, trudne sytuacje, także kierować na powyższy numer telefonu, gdyż ze względu na między innymi obostrzenia wynikające z polityki prywatności, nie możemy podejmować wszystkich wątków na forum GoWork.pl.

Serdecznie pozdrawiamy
ciekawy

Na produkcję to sobie ostatnio żarty robią Brak zamówienia brak ludzi Ukraińcy pouciekali a oni 3 zmiany

@Klaudia

choć dużo obowiązków praca bardzo fajna

Pracowałam/łem w tej firmie i jestem pod ogromnym wrażeniem szefa, oczywiście pozytywnym. Firma bardzo poukladana i szczerze nieraz wracam wspomnieniami do tej firmy. Kadra pracownicza równiez na wysokim poziomie. Produktyoceniam na 6, fachowo wykonane.

melo
@Były Pracownik

faktycznie. Nikt !

Szacunek i zaangażowanie

Dzień dobry. Proszę Państwa chciałabym się zwrócić do osób zarządzających. Proszę zwrócić szczególną uwagę, że odchodzą najlepsi pracownicy, na każdym szczeblu. Są niedocenini i to nie tylko finansowo. Jeżeli ktoś pokaże, że potrafi więcej lub że się bardziej angażuje to niestey dostaje dodatkowe obowiązki aż do braku możliwości ich wykonania. I jestem przekonana, że takie osoby są szczególnie nie docenine. Było kilka osób z dobrymi pomysłami, było kilka osób zarządzających, które chciało docenić pracowników i szanowały innych - oni też odeszli. Brakuje fachowców szczególnie tam gdzie się ich najbardziej niedocenia - na produkcji. Szacunek, finanse, prawdziwa komunikacja to musi się poprawić i wtedy na prawdę zrobimy więcej. Chciałbym pracować lepiej ale widzę, że i tak nie będę doceniona a wszyscy zaangażowani po prostu odchodzą. Proszę o szacunek do nas i prawdziwą motywację bo wiem, że wielu z nas chce sie angażować i pracować lepiej. Pozdrawiam

Realny Nowy wpis
@Szacunek i zaangażowanie

To nie tu, to nie w tym zakładzie

Ss Nowy wpis
@Realny

Ten kto jest za dobry dla ludzi to kariery nie zrobi

Hej widzę ze szukają ludzi na magazyn i produkcje. Doświadczenie mam tu i tu, jak myślicie gdzie lepiej wysłać cv? Chodzi mi głównie o zarobki. Umowa o prace jest na obu stanowiskach, benefity te same. Czytałem co piszecie o produkcji i chyba robota bardzo ciężka?

Yyyy Nowy wpis

Szczerze ani na produkcji ani na magazynie nie zarobisz wymogi jak cię UJ a placa minimalna .

Uciekaj Nowy wpis

Daj se spokój. Najniższa wyplata. Cała reszta dodatki, premie czy jak je tam zwał wliczone są w najniższą. Czyli wyplata plus te pożal się Boże premia to razem daje 3300.

Krówka

Przy takich zarobkach, w takich warunkach jakie są na odlewach to WSTYD!!! dla takiej firmy jak Sanplast! Ludzie powinni się zgadać i pójść na zbiorowe zwolnienie lekarskie na tydzień bądź dwa!!! Może ktoś by otworzył w końcu oczy. Działy jak stolarnia , ślusarnia śmieje się z wypłat na odlewach ! Wiadomo konik szefa!

@Krówka

Najważniejsza jest produkcja oni powinni być najwięcej docenieni od nich idą zarobki no oprócz lidera bo od dopisywania to on nic na produkcję nie daje chyba że kłamstwo.Ale liczą się ambony bo stolarnia zrobiła a że produkcja zrobi oprawi brodziki no oprócz kluczowego oczywiście to brak szacunku dla innych i no dla chłopaków co pakują te betenowe brodziki to szacunek one naprawdę dużo ważą ale chłopaki dają radę szacun dla nich.Chlopaki szacun dla was ale niestety dla was najniższa dla lidera podwyżka wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!

Spokojny
@Luzik

Dla chłopaków z pakowania wielki szacun tam naprawdę jest ciężko a oni takie wypłaty mają to w zakładzie liczy się dopisywanie czy uczciwą pracą chłopaków na pakowaniu panie prezesie proszę wziasc chłopaków z pakowania na rozmowę porozmawiać z nimi może coś ekstra dać no i chłopakom z oprawiania może te, coś no oprócz kluczowemu co (usunięte przez administratora) i dopisuje ale te chłopaki naprawdę dużo dla firmy robią oprócz lidera!!!!!!!!!!!!!!!

John
@Krówka

Dokładnie

Luzik

Sprawdzajcie jego brodziki bo są same reklamacje!!!!

Kłamcy

Obiecaliscie że od zejścia i od pakowania i oprawiania będą większe zarobki a tu wypłata przyszła i śmieszne zarobki no obrucz kluczowego zróbcie głosowanie uczciwie ana kluczowego a nie zrobiliście (usunięte przez administratora) kluczowym i zgadzam się chłopaki z pakowania należą na szacunek bo to wszytko od nich zależy!!!!!!!

Ostanie obietnice przez szefostwo na zebraniu i kolejny raz ludzie zostali (usunięte przez administratora) Dajcie już sobie spokój z zebraniami i gadaniem ludziom bzdur. W tej firmie da się zarobić w granicach 3200-3400 i nie więcej. Najlepiej mieć olewke na wszystko wtedy nie ma rozczarowania w dzień wypłaty.

Spokojnie

Już mu się przyglądają..

Luzik

Najniższe zarobki w kujawsko pomorskim jak na taka firmę wstyd!!!!!!!!!Tu chodzi by ludzie się zwolnili by już w koncu firmę moc zamknąć!!!Normalnie wstyd ludzie rodziny mają w sklepach coraz drożej a tu najniższą do wyrównania ogłosić upadłość dać odprawę i po sprawie!!!!

Luzik

Zbliża się 10 i znowu najniższa!!!Ależ nie bo będą dodatki:)Więc będzie 3300 wstyd!!!

Wypłata
@Luzik

Dzisiaj był przelew z dodatkami co PAN PREZES obiecał 3400 po trzydziestu latach pracy w firmie.Hahaha.

Luzik

Wypłata będzie będą dodatki i wyrównanie czyli 3300!!!

Kataklizm

Na Odlewach Mineralnych bardzo są ciężkie warunki do pracy trzeba pracować w pyle brak wyciągów trzeba wszystko wdychać ale to nikogo nie interesuje najważniejsze jest tylko żeby zgadzało się ilość na Magazynie a nie zdrowie pracowników dlaczego nikt się nie zainteresuje w jakich warunkach pracują pracownicy każdy umywa ręce i pracować za marne pieniądze taka praca właśnie jest w tej firmie

Nie rozumiem
@Kataklizm

Nie rozumiem. Pracownicy piszą, ze jest ciężko i że jest barak aneksów. Później pracodawca odpisuje, ze wszystko z zasadami BHP i ustalonymi zasadami wynagrodzeń. Dla osób które chcą się zatrudniać brak jakichkolwiek rzetelnych informacji. Jaka jest prawda? Jest bezpiecznie? Jest minimalna krajowa na umowie?

Wysokość minimalnego wynagrodzenia określa obecnie rozporządzenie z 14 września 2023 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2024r. Zgodnie z tym rozporządzeniem minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi aktualnie 4242 zł.

@Nie rozumiem

Praca w Sanplast S.A. odbywa się w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Wynagrodzenia wypłacane są terminowo i w wysokości zgodnej z umową i przepisami kodeksu (usunięte przez administratora)

@Kataklizm

Praca w Sanplast S.A. odbywa się w sposób zgodny w wymogami BHP. Na stanowiskach, które tego wymagają zakład zapewnia pracownikom środki ochrony (np. maski).

wujek
@Nie rozumiem

wszystko jest zgodne z przepisami i zasadami BHP. Jednak zasady te ustala sobie firma zależnie od jej potrzeb.

Kojak
@Sanplast S.A

Przecież jest zapylenie, hałas i przede wszystkim substancje chemiczne, których połączenie powoduje szkodliwą dla człowieka reakcję. Jeżeli firma uważa to za warunki higieniczne to możecie sobie dopowiedzieć całą resztę.

@Nie rozumiem

Daleko stąd krótko i na temat

Gryzzly

Kilka lat pracy w tej firmie uświadomiło mi, że zmienić swój los mogę jedynie poprzez wypowiedzenie współpracy.Dzisiaj z perspektywy czasu mogę powiedzieć że nie żałuję.Wieczne użalanie się nad swoim życiem nic nie da.Niezależnie od wieku człowiek cały czas się uczy czegoś nowego i powinien rozwijać swoje umiejętności.

@Gryzzly

Hej ale jednak coś się musiało tu trzymać, skoro tyle lat przerobiłes? Albo ja szukam powodu na sile, bo widziałem ze szukają pracowników produkcyjnych od zaraz, a ja na cito potrzebuje pracy:/ No nic, jakbyś mógł dać jeszcze znać co ci najbardziej przeszkadzało ze odeszłaś, to byłoby ekstra.

Może lepsze są warunki w Janipolu Niż w Sanplascie bo BHP napewno niejest przestrzegane pył kurz wszystko wdychane i nikt nic w tym kierunku nie robi najlepiej umyć ręce i niech nadal pracownicy pracują w ciężkich i trudnych warunkach

Upadek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Na Wielkanoc będą jakieś pieniążki? Bo zakładowy fundusz świadczeń socjalnych istnieje. Kto z niego korzysta?

Zakład a zakład

Zapraszam do Janipolu. (usunięte przez administratora) ale wypłaty chociaż na czas są. I to nie takie złe

Fernando

Najniższa wypłata = najniższa ilość i najniższa jakość. Dziękuję, dobranoc.

Luzik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Ja nadal nie rozumiem jak na betonach mają czterech majstrów skoro na brodzikach są dwie zmiany a tam gdzie wylewają wanny jedną zmianę to za co ma płacone czwarty majster?????????I ten czwarty praktycznie do niczego się nie nadaje tylko z tego co wiem ciągle w oknie patrzy czy BMW nie nadjechało a pracownikom najniższą płacą a temu majstrowi dodatek no cyrk????????

Produkcja, widzę, narzeka na warunki, może dlatego firma szuka specjalisty BHP i ochrony środowiska. Mam jednak ten sam kłopot, co koledzy konstruktorzy, tj. nie wiem, jakie warunki finansowe się oferuje. Firma nie zostawia niczego przypadkowi, trzeba mieć skończony kurs pedagogiczny - nawet. Stąd zakładam, że nie zbędzie kandydatów 5-6 tys. brutto? Ale nie chcę zgadywać, proszę o wskazówki.

Kolo

Nie ma to jak zrobić przelew wynagrodzenia pod koniec dnia i w dodatku w piątek. Tym sposobem raz, że złamano kodeks pracy bo nie otrzymałem 10-tego tak jak w umowie a po drugie nie zarabiamy tu kokosów i mogą być ludzie którzy naprawdę będą bez pieniędzy do poniedziałku. Wstyd.

Bidulek
@Kolo

To jest tylko podsumowanie gdzie mają pracowników i kodeks pracy. Wymagania jakby ludzie zarabiali po 7 tysięcy, ciągle straszenie itd. A oni do ostatniej chwili czekają z przelewem. Pewnie trzeba było ludziom obciąć z najniżej krajowej kasę. Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej.

Przygotowany na najgorsze
@Bidulek

Zgodnie z art. art. 55 § 11 Kodeksu pracy, pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia jeżeli wynagrodzenie nie bedzie na czas. Hitem jest fakt, że wtedy przysluguje od razu najwyższy zasiłek dla bezrobotnych a za znalezienie sobie nowej pracy przysługuje półroczny dodatek. Brak wynagrodzenia na czas = liczne przywileje

Yyyy
@Bidulek

Pani kadrowa musiała wyliczyć wyrównania do najniższej bo po aneksach i tak nie wychodzi najniższa krajowa.

@Yyyy

Sanplast S.A. wypłaca wynagrodzenia w wysokości zgodnej z umowami o pracę oraz przepisami prawa regulującymi wysokość wynagrodzeń.

@Kolo

Terminy wypłaty wynagrodzeń określają przepisy kodeksu (usunięte przez administratora) Sanplast S.A. dokonuje terminowej wypłaty wynagrodzeń na rzecz pracowników.

@Przygotowany na najgorsze

art. 55 kodeksu (usunięte przez administratora) dot. wyłącznie sytuacji, w której pracodawca dopuszcza się „ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika”. Sanplast S.A. nie dopuszcza do zaistnienia tego typu sytuacji, w szczególności wynagrodzenia są każdorazowo wypłacane w terminie.

@Bidulek

Zakład (usunięte przez administratora) nie ma możliwości wypłacenia pracownikowi zatrudnionemu na pełen etat wynagrodzenia niższego niż minimalne wynagrodzenie. Twierdzenie, że „trzeba było ludziom obciąć z najniżej krajowej kasę” jest absolutnie bezzasadne.

Dzisiejsza wypłata, która wpłynęła po podwyżkach oraz przyznanych dodatkach to granica 3100-3300. Szefostwo po raz kolejny doceniło pracowników i pewnie śmieją się z tego, że ludzie uwierzyli po ostatnim zebraniu, że będzie można lepiej zarobić. Niestety kolejny raz (usunięte przez administratora)ludzi. Róbcie tak dalej.

Zostaw merytoryczną opinię o Sanplast S.A - Strzelno

• Jak się pracuje w Sanplast S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Sanplast S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanplast S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 88, z czego 14 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanplast S.A?

Kandydaci do pracy w Sanplast S.A napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanplast S.A