EOS Poland Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o EOS Poland Sp. z o.o.

Dziennik Śledczy

W związku z przygotowaniem do publikacji materiału prasowego- zapraszamy do kontaktu osoby, które anonimowo przekażą swoją wiedzę na temat działania firmy windykacyjnej. Zapewniamy anonimowość i pomoc prawną. Kontakt: redakcja@dzienniksledczy.pl lub przez stronę na FB: facebook.com/dzienniksledczy

ŁesBek
@Dziennik Śledczy

Nie mam majla ani facebuka, można jakoś inaczej ? Może w restauracji Sowa & Przyjaciele? Mam tam fajnych kelnerów.

Kuba

Dziwna ta firma,wydzwania po ludziach i wmawia długi,a jak człowiek odpowiada że nie ma żadnego długu,bo tak jest, oni wiedzą lepiej,nie potrafią wskazać umowy,tylko cesja,nie chcą oddać sprawy do sądu,tylko dzwonią z codziennie z różnych numerów po kilka razy.Ze względu na uprawianie przez nich stalkingu, powinna się nimi zainteresować prokuratura.

Boguś

To smutne. Mogliby inaczej zorganizować pracę. Zawiodłem się na nich... kryzys kryzysem ale firmy uzyskują wsparcie od rządu a tu taki marazm, nihilizm i redukcja... znacząca.

Malec

Kadry powinny bronić przed zwolnieniem. Ehhhhh

Windykator

Moim zdaniem wszystko ok. Panie normalne, widać że pytaja tylko o to co dla nich ważne. Może nie są wylewne ale dla mnie to średnio ważne. Fajnie, że nie musiałem jechać i tracić czasu, tylko jest skype..-to dla mnie spoko.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Kadrowe będą mialy sporo roboty, jeśli tak... Niewdzięczna rola.

... zwolnienia
@Anna

poszły zwolnienia...głównie w terenie...została garstka...która i tak zostanie zwolniona...zamykają teren

@... zwolnienia

Ponoć zostały zamówione samochody dla pozostałych terenowcow Fiat Tipo

Zdzich
@Krzych

Po kiego grzyba oni samochody kupują, jak z terenowcami nikt nie chce gadać.Młodsi dłużnicy to pogonią tych terenowców i do tyłka nakopią,dziadki przeważnie nie otwierają i na policję dzwonią,zyski z terenu żadne,za to koszta wysokie.

... zwolnienia
@Zdzich

haha...samochody to od zawsze stały bez czynne w garażu i nikt nie chciał ich terenowym dać...:P od zawsze obiecywali samochody ...nigdy ich nie było i nie będzie to jedno z największych kłamstw tej firmy...nie licząc lipnych spraw...

Black

@ Anna Niewdzięczną rolą jest wręczanie wypowiedzeń przy założeniu, że wręczający posiada minimum uczuć wyższych. Dyrekcja w EOS takowych nie posiada. Dyrekcji włączają się uczucia wyższe wówczas gdy zwolnienia dotyczą właśnie ich. Wtedy osiągają nawet maksymalny poziom tych uczuć. Dla hr-ówek, to po prostu konieczność przygotowania i wydrukowania dokumentów, nic więcej. Chyba, że zwolnienia dotkną również te "szanowne panie", to już inna sprawa. To właśnie tej dyrekcji, szczególnie potrzebna jest taka właśnie lekcja pokory.

Barry

Czy to prawda, że EOS masowo zwalnia ludzi z pracy? Masakra!!! :(

Misia

Te 20% załogi pozamiatanej to tak na początek. Najdejdzie wkrótce kolejna fala redukcji.(usunięte przez administratora)

.....

obecnie i tak idą zwolnienia i w terenie i w cc...wiec po co się zatrudniać...praca trudna i ciężka na różnych portfelach...obcięte wszystkie zlecenia dodatkowe... wiec ogólnie bardzo słabo...

Kacha
@.....

Jak narazie to nie widzę, aby w ogóle gdziekolwiek były rekrutacje. Ludzie, jest kryzys wszędzie zwalniają, czego się spodziewaliście? Raczej to było nieuniknione, że coś się będzie działo...

Mietek
@Kacha

Nie dość że kryzys, to jeszcze dłużnicy nie chcą płacić przedawnionych długów,doszło do tego że praktycznie nie odbierają już telefonów,więc nawet statystyki z kontaktu z dłużnikiem prawie nie istnieją,terenowi zwolnieni.Ustawa antylichwiarska też zrobiła swoje,koszta związane z utrzymaniem menedżerów i bezproduktywnego call center to tylko straty.Biznes był kiedyś dobry ,niestety trudne czasy nastały i trzeba pakować się do hamburga.

Tropiciel smrodu

Praca polegająca na wydzwanianiu z automatu generującego numery telefoniczne,wypowiadanie ściśle okreslonych formułek,improwizacja,socjotechnika,prowadzenie rozmowy w trybie przesłuchania, (usunięte przez administratora)Wywieranie presji, oraz bezwzględne wmawianie nieistniejących, lub przedawnionych długów, jako zobowiązanie wymagane w trybie natychmiastowym.

Rymarz

Kuzynka inteligentna, to szybko załapała że tu jest coś nie tak. Znajoma to jednak ślepa i (usunięte przez administratora) jest, ale ta wrogość zupełnie niepotrzebna, tu nic nie było przez nią zrobione świadomie, znajomej trzeba współczuć i przemówić jej do rozsądku może kiedyś dozna oświecenia.

@Rymarz

znajoma doznała oświecenia po tym jak nałapała punktów karnych i okazało się, że cały miesiąc starała się za FREE czyli skromną podstawę. W końcu podupadła na zdrowiu i wylądowała na długotrwałym zwolnieniu. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ponieważ będąc na zwolnieniu dostawała 80% średniego wynagrodzenia z premiami z 12 m-cy. Tak naprawdę dostawała więcej za nic. Taki to "wspaniały pracodawca".

Beata

Szkoda, że na tym forum pojawiają się komentarze nie na temat pracy.... no cóż.... Ja polecam firmę jako dobrego Pracodawcę !

Iwona
@Beata

A ja bym wolała pracowac na kasie w Biedronce niz w jakiejkolwiek firmie windykacyjnej.

@Iwona

Wbrew pozorom i ocenom, praca na kasie w Biedronce jest bardzo ciężka i odpowiedzialna. Pełny szacunek dla kasjerów z Biedronki szczególnie teraz w dobie koronawirusa. Natomiast gdyby postawiono mnie przed wyborem pomiędzy pracą w Biedronce a pracą w EOS, wybór padłby zdecydowanie na Biedronkę.

Wojciech

Kolos na glinianych nogach.Nikt nad niczym nie panuje. Totalny bałagan, brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Nie polecam pracy w tej firmie.

@Wojciech

Kiedykolwiek ktokolwiek w tej firmie nad czymkolwiek panował?

Maria

Polecam Pracodawcę :)

@Maria

Niestety w dniu dzisiejszym EOS zwolniła swoich pracowników terenowych zostawiając tylko parę osób.Uwazam że nie jest to stabilna firma i odradzam wszystkim zatrudnienie w niej.

Nicka
@Krzych

Pytanie zasadnicze - gdzie w obecnej sytuacji jest stabilnie?? Szczerze to można było się spodziewać takiej sytuacji. Przyznam, że i tak firma długo wstrzymywała się z taką decyzją. W większość redukcja zatrudnienia już dawno miała miejsce. Pomijając kryzys spowodowany koronawirusem, w firmie było stabilnie. Obecna sytuacja mocno wywraca rynek do góry nogami. A jeśli znasz miejsce gdzie jest stabilnie to wskaż - chętnie tam pójde...

Zenek
@Krzych

Chociaż zapłacili wszystko, zwrócili za paliwo czy wirus winny i pieniędzy nie ma?

Pracuje w firmie od kilku lat. Polecam! Dużo szkoleń, stabilne zatrudnienie.

@pracownik

Dokładnie! Szkolenia na wysokim poziomie, pomocni Współpracownicy, świetna atmosfera :)

@pracownik

No stabilne zatrudnienie szczególnie teraz jak umowy przedłużają na okres 3 miesięcy

Majowy
@Krzych

Aktualna sytuacja jest trudna dla wszystkich firm, więc nie oceniałabym obecnej sytuacji, szczególnie, że nikt nie wie co bedzie za miesiąc czy trzy. Ogólnie w firmie można liczyć na stabilne zatrudnienie. Sam pracuje w terenie od 5 lat i nie narzekam. Raz jest trudniej, raz lepiej, ale finanse na zadowalającym poziomie (powyżej ŚREDNIEJ krajowej).Nie narzekam i z chęcia tam pracuje.

@Krzych

No i po stabilnym zatrudnieniu wszyscy na zielonej trawce się znaleźli

Nicka
@Krzych

Jak w większości firm, niestety kryzys dotyka każdego. Jedyną winną osobą tej sytuacji jest ta która wyniosła Covid z labolatorium w Chinach!!

Black

Dla pożytku tego forum powiem tylko tyle, żeby zarobić godziwe pieniądze w windykacji bezpośredniej jako terenowy trzeba pracować jednocześnie dla kilku kancelarii/firm windykacyjnych jednocześnie. Trzeba naprawdę dobrze znać teren i mieć dobre zlecenia. Najlepiej banki-samochodówka, hipoteki itp. ale to nie w EOS. Na sprawach funduszowych totalna wtopa. Strata czasu i paliwa. Ci sami dłużnicy przewijają się na okrągło w zleceniach od różnych podmiotów windykacyjnych. Windykacja bezpośrednia w EOS oceniana jest jako słabiutka bo nikt jej nawet nie próbuje rozwijać. Jest żeby była, dla zasady. Do terenówki trafiają sprawy rzadko kiedy rokujące bo wszystko jest najpierw przeorane przez CC. Z kolei ludzie pracujący na CC zasuwają w takim tempie połączeń wychodzących/przychodzących, że nie nadążają wprowadzać notatek i kodować tych połączeń. Oczywiście za nienadążanie, potknięcia słowne w rozmowach, pomyłki w kodach, notatkach stosowane są punkty karne. Jak nawet zrealizujecie cel na najwyższym poziomie i uzyskacie najwyższą premię to już na początku, w trakcie lub pod koniec miesiąca możecie ją przekreślić w wyniku zaistnienia tzw. czynnika ludzkiego-zmęczenia, nienadążania lub pomyłki itp. Pocieszyć możecie się natomiast nagrodami za udział quizach. Dobre czy złe szkolenia, atmosfera to pojęcie względne i do dyskusji. Menadżerowie z głowami wysoko w chmurach, że nie czują tego co na dole. NIE POLECAM TEGO PRACODAWCY.

Black

Jeżeli ktoś pracuje w EOS 1,5 roku i jest to jego pierwsza praca to rozumiem, że może się jeszcze tu rozwijać bardzo długo. Natomiast na poważny i prawdziwy rozwój tutaj nie ma najmniejszych szans z uwagi na wszechpanujący nepotyzm. Widać to najlepiej po nowo przyjmowanych kierownikach. Nie ważne czy jest dobry ważne, że jest NASZ.

Pracuje w firmie 1,5 roku i jest ok.

Justyna

W EOS pracuję 3 lata, uważam ten czas za ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy :)

Braciak

Jestem pracownikiem tej firmy i powiem Wam tak - totalnie nie rozumiem negatywnych wpisów. Pracuje w terenie od 4 lat i nie narzekam. Windykacja nie jest łatwą pracą, trzeba się napracować i "wychodzić" swoje, ale przy włożonym wysiłku widzę efekty w postaci pensji. Mam podstawę i prowizję od efektów mojej pracy. Ja osobiście nie mam na co narzekać. Praca z terenu skutkuje mniejszym kontaktem z firmą ale mi to nie przeszkadza, a wręcz ale mnie atutem :) Z kierownikiem jestem w stałym kontakcie, a tak po za tym pracuje sam dla siebie :) ile chce, ważne tylko by wskazane minimum wizyt odbyć. Z drugiej strony do wszystkich którzy uważają, że pracownicy tej firmy to wyłudzacze. Osobiście setki razy spotkałem się z ludźmi, których dług wynika nie z trudnej sytuacji materialnej (w takiej sytuacji zawsze staram się wynegocjować odpowiednie warunku zarówno z dłużnikiem jak i ze swoimi przełożonymi, by taka osoba bez większego obciążenia finansowego mogła spokojnie spłacić dług) ale częściej się spotykam z ludźmi którzy porostu wyłudzili, licząc, że dług się przedawni albo ktoś się nie dopatrzy. Wydaje im się, że naczytali się w Internecie i my już nie możemy im nic zrobić bo dług się przedawnił. Ludzie się aroganccy i chamscy. Idąc setki razy do takich, od których na dzień dobry dostaje burę, sam nie mam ochoty przedstawiać dogodnego dla nich rozwiązania. Czyżby to właśnie tacy dłużnicy wylewają tu swoje żale, że jednak ich dopadliśmy i coś od nich chcemy.... ? Zastanówcie się! Dług to dług, a praca jak każda inna.. Nie podoba Ci się nie musisz pracować...Nikt nie każe. Atmosfera jest ok, choć zakładam że w biurze jest inaczej. W terenie samemu inaczej się pracuje, ale dla mnie na plus.

gość
@Braciak

zgadzam się z Tobą w 100% ! Też pracuje w terenie, krócej niż ty bo 1,5 roku ale na nic nie narzekam. Nikt w tej firmie nie trzyma mnie na siłę, jakby mi się nie podobało to bym odszedł. Staram się, zależy mi na pracy to i dobrze zarabiam ;)

True detective
@Braciak

Dług faktyczny wymagany, a dług przedawniony naturalny, to dwa różne zobowiązania.Nie róbmy wody z mózgu.Ten pierwszy to dług którego można dochodzić zgodnie z prawem na drodze sądowej,natomiast dług przedawniony zwany naturalnym, można go dochodzić wyłącznie na gruncie polubownym, wyłącznie za zgodą i dobrą wolą dłużnika,tyle albo aż tyle w tym temacie :-).

antywindykator
@Braciak

jakie rozwiązanie chcesz przedstawiać w związku z przedawnionym roszczeniem? jak słyszysz że masz spadać póki klient jeszcze się nie zdenerwował, to zawijasz kitę i spadasz :)

Zostaw merytoryczną opinię o EOS Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w EOS Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EOS Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EOS Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 5 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EOS Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w EOS Poland Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EOS Poland Sp. z o.o.