EOS Poland Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o EOS Poland Sp. z o.o.

Jak w EOS Poland Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Monia Nowy wpis

W zależności od działu. Ścieżka awansu wiąże się z czasem przepracowanym w danym dziale. Często odbiega nawet od umiejętności. W wielu działach nie różni się to poziomem płac. Nowo przybyły Świeżak zarabia tyle co specjalista. Ot tylko nazwa na stopce inna.

Magda Nowy wpis

Czy na stanowisku Specjalista ds windykacji (Call Center) jest możliwość pracy na część etatu 0,5 lub 0,75?

Krzysiek Nowy wpis
@Magda

Może ktoś z pracujących by też dodał, czy dostępna tu jest praca w 100% zdalna? Bo nie mieszkam nawet w pobliżu Warszawy.

Nn Nowy wpis
@Krzysiek

Nie wiem jak z częścią etatu, ale jeżeli chodzi o pracę zdalną, to jest możliwa po szkoleniu (trwa ok tydzień), a następnie wdrożeniu (ok miesiąc). Po tym czasie można 100% zdalnie lub hybrydowo lub stacjonarnie

prsxownik

Pracuje ponad 5 lat.Eos to dobry pracodawca,szanujący pracownika,nagradzający finansowo za dobre wyniki.Jest dobra atmosfera. w pracy i liczne udogodnienia i benefity,przepiękne biuro.

WH
@prsxownik

W czym przejawia się szacunek do pracownika, chodzi o ogólne podejście do człowieka? Jakie wyniki trzeba minimum osiągnąć żeby załapać się na coś ekstra? Możesz wymienić dodatkowe benefity? Bo pewnie pakiet medyczny i multisport to standard, tylko jestem ciekawa czy dają coś więcej.

PH
@WH

Dobry work-life balance. Coś ekstra zalezy od działu. Dodatkowe benefity to platformy na które dostaje się np doładowania za które wykupujesz bony na wakacje, bony do sklepów - różne takie. Pojawiają się elementy grywalizacji. Są dodatkowe też dni wolne, możliwości krótszego czasu pracy, elastycznego, no fajny pracodawca.

LB
@PH

A co to znaczy ta grywalizacja, bo ja chyba spod kamienia wyszłam i nie wiem totalnie, co to oznacza?? Dodatkowe dni wolne jest za coś, to nagroda, każdy może z tego korzystać, jak jakiś warunek spełni? Ile takich dni dodatkowo wolnych jest w roku??

MA

Pracuję w EOS od prawie 9 lat, była to pierwsza praca po studiach, zostałam, chociaż nie planowałam na tak długo, ale zawsze były sensowne powody by nie zmieniać pracy :) w trakcie zatrudnienia od stanowiska specjalistycznego awansowałam kilkukrotnie (więc ścieżka kariery istnieje jak najbardziej), jak również przy okazji restrukturyzacji działu zmieniłam stanowisko i zespół, w sumie na bardziej zgodne z moimi zainteresowaniami i potencjałem. Być może miałam dużo szczęścia, a może po prostu firma inwestuje w ludzi, na których im zależy i którzy się wykazują. Plusy: - w większości w firmie są naprawdę spoko przełożeni - nie ma problemu, żeby się dogadać kiedy trzeba wyjść z pracy wcześniej/zacząć później, dostać wolne na załatwienie swoich spraw. Firma też bardzo pilnuje, by każdy raz w roku brał urlop dwutygodniowy i odpoczął, nie ma pretensji jeśli się bierze L4 itp - to są może i oczywistości, ale nie ukrywajmy, w wielu firmach to wciąż jest abstrakcja. Nadgodziny, na które skierował lub na które zgodził się przełożony są oczywiście płatne, jeżeli jednak ktoś sam z siebie nie ogarnia roboty w godzinach na to przewidzianych, to trudno liczyć na dodatkową kasę z tego powodu. - wynagrodzenia do ostatniego dnia miesiąca, ZAWSZE na czas, dostęp do pasków wynagrodzeń i innych informacji o naszym wynagrodzeniu/urlopach/wnioskach jest online, więc nie trzeba biegać do kadr by się czegoś dowiedzieć - benefity pracownicze - Multisport, ubezpieczenie na życie, kafeteria z benefitami do wyboru zasilana środkami w zależności od poziomu wynagrodzenia, platformy szkoleniowe (angielski, filmy szkoleniowe), świetne imprezy firmowe, dodatki świąteczne, ładne biuro, w którym też spotykamy się z miłymi gestami w stosunku do pracowników, np zestaw do robienia herbatek zimowych na wzmocnienie odporności czy koktajli latem. - dużo projektów, w których pracownicy merytoryczni biorą udział - tutaj znajomość angielskiego działa na duży plus, bo część tych projektów to tematy międzynarodowe w ramach grupy kapitałowej, więc też można się wykazać - w firmie można awansować, można robić ciekawe rzeczy, ale to wymaga inicjatywy po stronie pracownika, motywacji, chęci pokazania się i wykazania, że nam się CHCE - jak ktoś ma podejście typu "siedź w kącie, a cię znajdą", to można tak i przesiedzieć całe życie, tylko trzeba obniżyć oczekiwania. - coroczne podwyżki wynagrodzenia - nie wypowiem się oczywiście za całą firmę, ale generalnie w większości zespołów jest naprawdę spoko atmosfera, ludzie się lubią, trzymają razem i przychodzenie do pracy nie wiąże się z bólem brzucha poprzedzającego wieczoru - firma idzie mocno w stronę nowoczesności, cyfryzacji, nowych technologii itp, jest to miejsce, które samo w sobie się dość dynamicznie rozwija. Przez lata naprawdę bardzo dużo zmieniło się na plus. - jest to też dobre miejsce na pierwszą pracę, szczególnie, że dostaje się od razu UoP. Firma ma uznaną pozycję na rynku, nawet jeśli ktoś potem odchodzi, to nie ma żadnego problemu, by znaleźć dobrą robotę z EOSem w CV. Minusy: - oczywiście wynagrodzenia mogłyby być jeszcze bardziej rynkowe, część zespołów pracuje na targetach, co może być źródłem stresu. - specyfika branży. Trzeba mieć pełną świadomość, do jakiej firmy się aplikuje, czym ona się zajmuje i jaki jest zakres prowadzonych spraw. Wyżej pewnej części ciała trudno podskoczyć, jeśli ktoś liczy na różnorodność zajęć, nieustanne wyzwania, to niestety, ale w firmie zajmującej się bardzo specyficzną działką i ograniczonym potencjałem spraw to może być trudne. Branża też sama w sobie jest trudna, windykacja czy to twarda czy miękka budzi u ludzi bardzo silne emocje i z tym się trzeba mierzyć. Tak czy inaczej standardy obsługi klienta również bardzo się zmieniły na plus, pracownicy są szkoleni i traktuje się ludzi z szacunkiem, więc tu bez obaw. - w związku z powyższym, są zespoły i stanowiska, na których trafia się na szklany sufit, bo po prostu nie w każdym zespole jest szeroka gama możliwości rozwoju. Nie każdy też będzie kierownikiem, bo po pierwsze nie ma tylu miejsc, a po drugie nie każdy mówi płynnie w obcym języku, co jednak jest raczej konieczne, a przynajmniej bardzo pożądane. Niemniej jednak, jeśli komuś się chce, naprawdę dobrze, szybko i sprawnie robi swoją robotę, to nie ma szans, żeby taka osoba nie była zauważona i ceniona. - jak wszędzie, trafiają się absolutnie świetni ludzie, z którymi fajnie się współpracuje, a czasami - na każdym szczeblu - mamy beton. Czy jest to kwestia tylko tej firmy? Wątpię, raczej tak jest wszędzie. W mojej opinii abstrahuję zupełnie od kwestii strategii firmy co do dłużników i ich spraw, bo to nie jest portal od tego, nie mam też wiedzy o wszystkich działach i zespołach. Mówię czysto o swoim doświadczeniu w ramach struktur i temató, w których ja pracowałam i z którymi miałam do czynienia.

antywindykator
@MA

no dobra, ładnie pięknie miód malina ale pytanie: dalej trzeba wydzwaniać do ludzi za lipnymi sprawami sprzed 18-20 lat?

Windykator

Moim zdaniem wszystko ok. Panie normalne, widać że pytaja tylko o to co dla nich ważne. Może nie są wylewne ale dla mnie to średnio ważne. Fajnie, że nie musiałem jechać i tracić czasu, tylko jest skype..-to dla mnie spoko.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
KG

Czyli czasem można się pobawić towarzysko jak firma organizuje takie duże integrację, dla mnie super. Jeżeli pracownicy nagradzani są finansowo za dobre wyniki to i zapewne mają zdecydowanie więcej zapału do pracy :) Zastanawiam się nad wzięciem udziału w rekrutacji na stanowisko Młodszego Specjalisty w Dziale Egzekucji. Przedstawicie jakaś specyfikę tego stanowiska? Praca w większym stopniu polega na dzwonieniu do potencjalnych klientów? Co do wynagrodzenia to jest jakaś podstawa plus premie, o których pisaliście? Jest jakaś osoba odpowiedzialna za wdrożenie w nowe stanowisko pracy?

KP

Ciekawiła mnie praca jako specjalista ds. zgodności. Wiem, że było tutaj takie stanowisko, ale w styczniu poprzedniego roku, a teraz można tam dostać pracą tego typu? I można dokładnie wiedzieć, jakiej szkoły wymagają i doświadczenia, bo niestety nadal wisi ogłoszenie, ale jak w nie wchodzę to już nie da się tam nic znaleźć i przeczytać bo zniknęła treść.

PL

Hej. Czy pracuje ktoś na stanowisku Specjalisty ds. poszukiwania danych. Jak mniej więcej wygląda praca? W miarę ok?

Jagoda
@PL

Praca polega na wydzwanianiu po sąsiadach osób z listy bądź do osób o takich danych i szukaniu po fejsbukach który Jan Kowalski to jest ten nasz Jan Kowalski bo mamy prośbę o pilny kontakt.

Roman

Ile czasu zajęła sama rozmowa kwalifikacyjna? I jak się zachowała osoba, z którą rozmawiałaś, gdy okazało się, ile jest różnic między ogłeszeniem, a tym, co w trakcie rekrutacji Ci zakomunikowano? Zresztą, jaka była różnica w stawce?

Oliwka

Na profilu na jednej stronie firma obiecuje pracę zdalną. Czy jako młodszy specjalista ds. obsługi korespondencji można pracować w takiej formie? Widzę tylko informacje o rekrutacji zdalnej w ogłoszeniu, a patrząc po obowiązkach nie wiem, czy może być to możliwe.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w EOS Poland Sp. z o.o.?

Bianka

Specjalista w Zespole Sądowym to już zajęte stanowisko? Dawniej była oferta i myślałam, że jeszcze się uda coś tam złapać. Przybliży mi ktoś ewentualne obowiązki? Bo nawet nie wiem czy ta praca to to, o czym myślę

Czy zdarzają się nadgodziny w EOS Poland Sp. z o.o.?

CC

U nas zdarzają się godziny nadliczbowe bardzo rzadko. W wyjątkowych sytuacjach. W innych obszarach raczej sporadycznie gdy jest jakaś kumulacja zadań.

@CC

Jak już się zdarzają te nadgodziny to jak pracownik jest z nich rozliczany? Jest z tego dodatek do pensji czy odbiera się godziny jako wolne?

@Katarzyna

pierwszeństwo ma odbiór, ale wiem, że w innych obszarach jak nie ma możliwości odbioru to jest wypłata dodatku.

Robert
@CC

Ulala. A na ile to pokaźna kwota i jak się ma do pensji zasadniczej? No i czy macie do tego jakieś premie?

@Robert

tak, mamy premie. dodatek to 150% stawki godzinowej

Zbyszko
@CC

Rozumiem. Tylko skąd wiadomo, ile to może być, skoro nikt nie napisał, co to za stawka godzinowa jest aktualnie?

Beata
@CC

No dobra, ale ktoś tu pisał, że tych nadgodzin jest mało. To ile mniej więcej wypada ich w miesiącu? Są jakieś miesiące, które wypadają lepiej, jeśli chodzi o liczbę godzin?

Aa
@Beata

Standardowo tak jak napisała osoba wyżej u nas nie ma nadgodzin. O 16 kończysz prace i wracasz następnego dnia. Nadgodziny sporadycznie są jak są jakieś zaległości albo projekt do zrobienia. W dziale prawnym jest tak, że kwota za nadgodziny jest wypłacana razem z pensją. Płatne jest zgodnie z kodeksem pracy. Nikt Ci nie powie ile ich jest godzinowo bo to zależy tak na prawdę od wszystkiego.

Firma bardzo niepoważna. Zamieściła ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników. Przyszłe oczekiwania nie były wygórowane, w zasadzie można przyjąć, że prawie każdy mógłby je spełnić. W ogłoszeniu obiecywała dać znać o procesie zakończenia rekrutacji i tak się stało. Problem polega jednak na tym, że odpowiedź ze strony tej firmy była lakoniczna i nie na temat,(usunięte przez administratora)CV miało nie spełniać, co najmniej jednego z oczekiwań. A ponieważ nie była to prawda i biorąc pod uwagę podawanie na tej stronie adresu email tej firmy, co do zachęty wyjaśnienia zasiniałych sytuacji innych osób, skorzystałem z niego prosząc o wskazanie dokładnie, jakich to wymagań nie spełniał CV. Niestety nastąpiła całkowita ignorancja. W związku z tym ponagliłem firmę kierując emalia, również na inne dostępne adresy. Wówczas odpisano, że nam niemiecki, zamiast angielskiego. Była to jednak kolejna nieprawda, gdyż w ogłoszeniu nie wymagano znajomości żadnego języka obcego. Dalsze emaile w celu wyjaśnienia takiego traktowania spełzły na niczym. Jak widać firma nie ma nic do zarzucenia CV. Prościej, a przede wszystkim uczciwiej jest napisać, wybraliśmy innego kandydata. (usunięte przez administratora)

wiktor

I po co tak drążyć? Jak nie przyjęli to nie przyjęli i tyle.

rododendron

Jeżeli CV było napisane tak, jak ta wypowiedź , to nie dziwie się że Pana nie przyjęli. Najpierw trzeba się nauczyć poprawnej polszczyzny, a nie wylewać frustrację w internecie.

Mr. Eco
@rododendron

Nie rozumiem co Pan widzi niewłaściwego w wypowiedzi kandydata ? Jeżeli pisał to w telefonie komórkowym, to literówki się zdarzają. Ba ! Nawet dyrektorzy którzy pisali do mnie maile z desktopa , również się mylili. W wielu branżach to normalne. Poza tym, powyższa wypowiedź wydaje mi się merytoryczna.

gawba

Chciałem zapytać o rekrutację na stanowisko "Specjalista ds. Windykacji Terenowej" dość często pojawiają się to ogłoszenie np. na : Pracuj.pl, czy jest to spowodowane dużą rotacją pracowników na tym stanowisku?

Julia

Cześć, chcę się zorientować w sprawie pozycji młodsza księgowa, bo było ogłoszenie kiedyś. Mniej płacą niż księgowej doświadczonej dużo? A jeśli tak, to czy za tymi różnicami w płacach idzie różnica w obowiązkach i ich poziomie „trudności”, że tak to ujmę? Chciałabym uniknąć sytuacji, że ten tytuł tylko po to, żeby mniej płacić…

Pracownik HR
@Julia

Podchodzimy poważnie do takich kwestii i stanowisko "Młodszego..." zawsze wiąże się z niższymi oczekiwaniami wobec kompetencji pracownika i idzie w parze z pozostałymi powiązanymi elementami takimi jak wynagrodzenie, obowiązki, wymagania. Jasne jest dla nas, ze takie nieuczciwe podejście (niższe stanowisko - wyższe wymagania) to bardzo krótka gra. Pracownik po zatrudnieniu bardzo szybko by się zorientował, że został (usunięte przez administratora) i pewnie byśmy go stracili. Nie postępujemy w taki sposób.

@Pracownik HR

Jak to wygląda w drugą stronę? Chodzi mi o to, czy taki "młodszy" pracownik ma szansę na awans na wyższe stanowiska jeśli nabędzie odpowiednie doświadczenie? Macie tu określane jakieś ścieżki kariery? No i czy z awansami mozna liczyć na podwyzki?

Wlod

Eos jako firmę windykacyjna oceniam pozytywnie. Pracownicy są kulturalni i rzeczowi w rozmowach. Spłaty można negocjować. Są otwarci. W skali od 1 do 10 oceniam na 10.

Dorota
@Wlod

Do mnie napisali list o jakiś śmieszny dług, że podobno zalegałam za telefony a ja w tej sieci nigdy nie miałam numeru. Najpierw chcieli 35 tysięcy, potem 28 tysięcy, później żebrali żeby zapłacić 19 tysięcy a resztę umorzą, na końcu żebraki błagali że wystarczy jak zapłacę 8 tysięcy i będzie ok. Żenada.

Pracownik EOS
@Dorota

Takie działania nie pasują do naszej firmy. Przywiązujemy dużą uwagę do danych osobowych i przestrzegamy przepisów. Nie kontaktujemy się z osobami, których dokumentacji nie posiadamy. Szanujemy siebie wzajemnie. Z pewnością sprawa braku umowy lub pomyłki jest do wyjaśnienia - wystarczy skontaktować się i rozmawiać. To miejsce to opinie o pracodawcy. Mnie się bardzo dobrze pracuje. Firma rozwija się w dobrym kierunku.

Aplikant

Cześć, Planuje aplikować na stanowisko terenowego i zastanawiam czy jest realna szansa na zarobki powyżej 7 tyś netto w dużym mieście. Na jaki samochód może liczyć terenowy, czy jest możliwość wyboru, i czy można korzystać z samochodu w celach prywatnych. Z góry dziękuje za rzetelna i prawdziwa odpowiedz.

Robert
@Aplikant

Nie wiem kto ci naopowiadał o 7 tysiącach, ale zapomnij. Podstawa słaba, premie podciągają wynik finansowy na wypłacie jednakże cele sprawiają że nie dostaniesz tyle na ile liczylbyś. Wiele zależy od spraw jakie dostaniesz do objazdu, jeśli to jakieś świeże bankowe to jest szansa że powalczysz ale jak ci wpadną jakieś starocie telekomunikacyjne to już lepiej iść w tym czasie z kolegami na browara niż zawracać sobie głowę podróżami na nieaktualne adresy sprzed 10 lat, a nawet i więcej. Na pewno jest dla terenowych lepiej niż kiedyś było, kiedy jeździli swoimi autami za swoje paliwo. Szału nie ma.

Aleksandra
@Robert

A jakieś konkretne kwoty mógłbyś podać? Jaka ta podstawa jest? Target trzeba zrobić w 100%, czy wystarczy mniej żeby załapać się na premię?

Katarzyna

Jak oceniacie rekrutację na stanowisko Java Developer? Długo trwa? I czy są jakieś zadania do wykonania? Widziałam aktywne ogłoszenie i się zastanawiam też jak wygląda sama praca na tym stanowisku? Czy projekty są w porządku? Jest tu miejsce na rozwój zawodowy?

Jacek
@Katarzyna

Ja oceniam pozytywnie. Uczestniczę w tym procesie, z odpowiedzią jaka by nie była mają wrócić do końca przyszłego tygodnia, a spotkanie miałem wczoraj. Nie ma zadań, ale jest test merytoryczny- pytania i odpowiedzi, oprócz tego normalna i miła rozmowa rekrutacyjna. U mnie mówili o międzynarodowym projekcie, dla mnie wyglądało rozwojowo.

Zofia
@Jacek

O, międzynarodowy projekt. A co z angielskim? Sprawdzają na rekrutacji poziom języka? I kto prowadził tę rozmowę? Jest tam obecny jakiś rekruter z hr?

Potencjalny pracownik

Witam,zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko windykatora terenowego,proszę o informację,czy w eos jest możliwość zarobienia premii na tym stanowisku,jakiego rodzaju wierzytelności są w obsłudze ,chodzi mi o źródło pierwszy wierzyciel,na jaką pensję w podstawie można liczyć ? Z góry dziękuję za odpowiedź

terenowy
@Potencjalny pracownik

Ja pracuje już dosyć długo i to co mogę powiedzieć to, że premie są naprawdę dobre! Podstawa jak to podstawa- zarabiasz przede wszystkim na premiach

Potencjalny pracownik
@terenowy

A na jaką podstawę można liczyć?

Zostaw merytoryczną opinię o EOS Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w EOS Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EOS Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EOS Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 5 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EOS Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w EOS Poland Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EOS Poland Sp. z o.o.