Opinie o City Security S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy City Security S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie City Security S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie
Firmy ochroniarskie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o City Security S.A. w Warszawa

Cyborg

@Fiszerking Politechniki i muzea należą do obiektów obowiązkowej ochrony. Chociaż nie wszystkie muszą być na liście wojewody. Jak piszesz w tym przypadku, zgodę wydała KWP. Gdyż jak mówi art. 5 ustawy o ochronie osób i mienia, to tak to wygląda : Art. 5. Obszary, obiekty, urządzenia i transporty podlegające obowiązkowej ochronie 4)w zakresie ochrony innych ważnych interesów państwa w szczególności: c) muzea i inne obiekty, w których zgromadzone są dobra kultury narodowej, Szczegółowe wykazy obszarów, obiektów i urządzeń, o których mowa w ust. 2, sporządzają: Prezes Narodowego Banku Polskiego, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ministrowie, kierownicy urzędów centralnych i wojewodowie w stosunku do podległych, podporządkowanych lub nadzorowanych jednostek organizacyjnych. Umieszczenie w wykazie określonego obszaru, obiektu lub urządzenia następuje w drodze decyzji administracyjnej

Fiszerking
@Cyborg

Czyli twierdzisz, że te inne obiekty to wyższe uczelnie. Ciekawe, wszystkie czy tylko te państwowe? No ale żeby nie było art 10 ustawy o o.o.i m. " Właściwy terytorialnie komendant wojewódzki Policji może, w drodze decyzji administracyjnej, wydać zezwolenie na utworzenie wewnętrznej służby ochrony w jednostce, w skład której nie wchodzą obszary, obiekty i urządzenia umieszczone w ewidencji, o której mowa w art. 5 ust. 5, na wniosek kierowników tych jednostek, uzasadniony ważnym interesem gospodarczym lub publicznym." I wszystko jasne.

Renata69

Czy ktoś pracuje na recepcji? Może podzielić się swoimi doświadczeniami?

pogodoodporny

Firma kogucik i tyle, totalna beznadzieja:(

Cyborg

@Tadeusz jesteś w błędzie. To jest tylko ustawodawczy błąd w nazewnictwie. To że tak pisze, w definicji SUFO, nie znaczy że tak jest. SUFO to PRYWATNE PRZEDSIĘBIORSTWA, wynajmowane do ochrony różnych zakładów czy obiektów. A z kolei, WSO to WEWNĄTRZZAKŁADOWE jednostki organizacyjne, tworzone do ochrony zakładu, do którego należą. SUFO to raczej status, aniżeli nazwa formacji. Bo nie każde WSO posiada status SUFO. Prywatne firmy ochroniarskie, powinny się inaczej nazywać. Gdyż SUFO to nie nazwa formacji, tylko status. SUFO Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) – wewnętrzne służby ochrony, które są tworzone na podstawie Ustawy o ochronie osób i mienia z 1997 r. SUFO tworzone są jako prywatne przedsiębiorstwa przez osoby, które uzyskały koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, posiadają pozwolenie na broń palną na okaziciela, wydane na podstawie odrębnych przepisów. WSO Wewnętrzna Służba Ochrony – uzbrojone i umundurowane zespoły pracowników, przedsiębiorców lub jednostek organizacyjnych, powołane do ich ochrony. Wewnętrzne służby ochrony podlegają kierownikowi jednostki lub osobie pisemnie przez niego upoważnionej, bezpośrednio podporządkowanej temu kierownikowi.

Tadeusz
@Cyborg

Można powiedzieć, że jeszcze jestem zielony, więc nie do końca wszystko jarze. Moja interpretacja była dość niejasna, ale widzę za to, że Ty opisałeś ją śpiewająco :) Tak, zupełnie z innej beczki @Cyborg, czy pracujesz na jednostkach? Jak się pracuje na takich obiektach? Nie pytam, czy dobrze pracuje się w City, tylko jak to jest chronić wojsko?

@Tadeusz

Najpierw muszę coś "sprostować" Napisałem, w poprzednim, moim poście że nie każde WSO posiada status SUFO. Otóż tak nie jest. Każde WSO, posiada status SUFO. Ze względu na to że WSO, wykonuje swoje zadania wyłącznie w obiektach obowiązkowej ochrony. Natomiast nie każda prywatna agencja ochrony posiada status SUFO. Gdyż nie każda, prywatna agencja ochrony, wykonuje swoje zadania w obiektach obowiązkowej ochrony. A teraz postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Otóż w jednostkach wojskowych praca uzależniona jest przede wszystkim, od warunków pogodowych. Wartownik musi strzec i zdecydowanie bronić, powierzonych mu pod ochronę osób, urządzeń i mienia wojskowego. Chodźby życiu jego zagrażało niebezpieczeństwo. I tak jest w rzeczywistości. Deszcz czy śnieg musisz patrolować, teren posterunku i mieć wszystko na "oku". A w razie zagrożenia nie wolno Ci "czmychnąć", tylko musisz odpierać zagrożenia ! Jeżeli chodzi o firmę. No cóż mają "straszny bałagan" jeżeli chodzi o wypłaty różnych świadczeń. Zdarzają się też opóźnienia wypłaty wynagrodzeń za zlecenia. Nie jest to na pewno "firma marzeń". Reszta negatywnych opinii, na forum (z tego co ja wiem) jest zgodna z prawdą. Także każdy kto czyta to forum, ma "jasny obraz" sytuacji.

Fiszerking
@Cyborg

Jesteś pewien, że WSO jest tylko na obiektach obowiązkowej ochrony ? Znam przypadek Straży Akademickiej która działa jako WSO a Politechnika która ją powołała uzyskała zgodę KW Policji. A szkoły wyższe raczej nie uświadczysz na liście wojewody.

Pracownik Ochrony

Zadali mi multum pytań(niektóre aż zapamiętałem). Szczególnie o doświadczenie, bo prowadzą nabór do centrum handlowego. Teraz są szczególnie wyczuleni, ale to chyba wszędzie, po tym co się wydarzyło w Stalowej Woli.

Czy potrafiłby Pan przeprowadzić pierwszą pomoc? Czy wie Pan jakie nalezy uruchomić procedury w przypadku pożaru? Czy umie Pan czytać rysunek techniczny.

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości - oddział Gdynia
Partnerzy Nieruchomości
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.
Tadeusz

A w zasadzie jaka jest różnica między WSO a SUFO? Moja interpretacja jest taka, że każde WSO jest SUFO, ale nie każda SUFO jest WSO. Co sądzicie?

tobek

A gdzie można zrobić uprawnienia na kwalifikowanego? Polecacie jakąś szkołę?

Tomy

Już nie opłaca się podnosić kwalifikacji i dodatkowych uprawnień ponieważ prac. niewykwalifikowani bywają lepiej wynagradzani. Zdarza się, że pracownicy ochrony na obiektach (powiedzmy) niewyspecjalizowanych otrzymują 9 zł na godzinę, a ci z kwalifikacjami, 8 lub oscylujące około 9-10. Pamiętaj, że kurs na kwalifikowanego to koszt ok. 2500 zł, trzeba dodać też egzaminy, które nie są łatwe do zdania. Nie zapominaj też o badaniach specjalistycznych, które trzeba przechodzić co 3 lata i też kosztują jakieś 400 zł. Moim zdaniem nie płaca się skórka za wyprawkę.

Antek
@Tomy

Wydaje mi się, ze żyjesz w odrealnionym miejscu człowieku. W obecnych czasach nic nie jest pewne, ale minimum pewności daje Ci to, że jeśli chcesz popracować w tej branży jeszcze trochę a podwyżki ci odpowiadają, to lepiej jeśli masz ten kurs. Dzięki temu nie masz problemu z szukaniem roboty, jak obecna ci się znudzi. Firmy z pocałowaniem rączki zatrudniają osoby z POF Kwalifikowanego. Mój przypadek jasno to odzwierciedla - byłem zatrudniony w firmie, która wciąż dawała pracę po najniższej stawce. Tłumacząc się, że nie czują zobowiązani do podwyżki, bo prac. kwalifikowani mogą tylko liczyć na zwiększenie wypłat. Zapisałem się, zdałem i zmieniłem robotę. Z kursem jest jednak lepiej.

@Antek

Kordynator pytał czy mam zaufanych kumpli do roboty na kwalifikowanych, robota jest tylko pracować nie ma komu.

tobek

Doarddźcie, czy opłaca się robić kurs na kwalifkowanego?

sss

Nikt bez wniosku w sprawie niczego nie zgłosi. Prokurator ma prawo w toku postępowania przygotowawczego wnioskować do właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego lub Dyrektora Izby Administracji Skarbowej o udzielenie informacji, przeprowadzenia kontroli. Nikt bez wniosku kogoś nie będzie działać / interweniować, chyba iż nieprawidłowości zostaną stwierdzone podczas rutynowej kontroli administracji skarbowej, co rzadko się zdarza.

@sss

Właśnie chodzi tu głównie o przeprowadzanie takowych, rutynowych kontroli przez organy administracji skarbowej. Jeżeli Urząd skarbowy, zostaje powiadomiony o takowych nadużyciach - to moim zdaniem, jego ŚWIĘTYM OBOWIĄZKIEM jest przeprowadzenie takowej kontroli - i w razie stwierdzenia nadużyć w tej materii, powiadomić niezwłocznie prokuraturę.

dd

Jeśli masz wątpliwości to żeby Je sprawdzić jest powołana Prokuratura. Zamiast pisać itd. coś rób żeby zweryfikować sytuacje i Ją zmienić na lepszą.

@dd

Do tego jest powołany Naczelnik urzędu skarbowego i policja skarbowa, żeby stwierdzić takie "nieprawości" i zgłosić je do prokuratury. Tym bardziej że "skarbówka" o tym "procederze" doskonale wie.

nn

Zmieniły się przepisy dotyczące umów zlecenie: przykłady 1: Od 4 stycznia 2016 r. osoba wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej z płatnikiem A. Druga umowa zlecenia została zawarta 12 stycznia 2016 r. z płatnikiem B (ta sama data rozpoczęcia jej wykonywania). Przychód uzyskany w styczniu 2016 r. wyniósł: z umowy zawartej z płatnikiem A – 1.850 zł, z umowy zawartej z płatnikiem B – 2.500 zł. W styczniu zleceniobiorca podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym tylko z tytułu umowy zawartej z płatnikiem A, ponieważ z niej osiągnął minimalne wynagrodzenie za pracę. Przykład 2: Zleceniobiorca od 4 stycznia 2016 r. wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej z płatnikiem A. Od 12 stycznia 2016 r. wykonuje pracę na podstawie takiej samej umowy, którą zawarł z płatnikiem B. W styczniu przychód tej osoby: z umowy zawartej z płatnikiem A wyniósł – 1.500 zł, z umowy zawartej z płatnikiem B wyniósł – 500 zł. Osoba ta podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym w styczniu 2016 r. z obu tytułów, gdyż pierwsza nie zapewniła minimum, dopiero po zsumowaniu obu przychodów łączna podstawa w miesiącu osiągnęła ten pułap. Każdy z płatników zapłaci składki od pełnej, wypłaconej kwoty, czyli od 1.500 i 500 zł, a nie – w przypadku drugiego płatnika – tylko od kwoty dorównującej stawce minimalnej. źródło: https://www.egazetafk.pl/zus/poznaj-6-przykladow-oskladkowania-umow-cywilnoprawnych-od-2016-roku-2272.html Coś jest nie tak, jak czytam te posty to jakby nic się nie zmieniło i był rok 2015 r.

on
@nn

Sprawdź w zusi-e składki bo z pewnością nie są odprowadzane w jednej ze spółek.

@on

Nie tylko składki ZUS mogą być nieodprowadzane, przez spółkę "B". Mogą także być nieodprowadzane, zaliczki na podatek dochodowy - gdyż spółka "B", może się znajdować w jakiejś "Republice bananowej", gdzie panuje "Raj podatkowy".. A polskie prawo, tak szczerze, to jest "mocne" tylko na "papierze"..????

Malik

Jestem po rozmowie z inspektorem, jutro mam spotkanie na obiekcie, odniosłem dobre wrażenie po rozmowie. Pozdrawiam wszystkich

Taksówkarz

Kiedyś pracowałem w ochronie i chciałbym wrócić do tego zajęcia, ale jak zrobię kurs na pracownika kwalifikowanego. Czy muszę spełniać jakieś dodatkowe wymogi ? Polecacie jakieś miejsce w Warszawie gdzie mógłbym taki kurs przejść i jakie to są koszty ? Pozdrawiam.

AGENT

Pracuje już trzeci rok dla City i nie mam na co narzekać. Wpisuje tutaj koment, bo wiem, że firma wygrywa dużo przetargów i zyskuje co raz to nowe obiekty w kraju. A przez to co tutaj czytają nie chcą iść do roboty, a ja myślę, że warto. Tak na marginesie, dla pof lepiej, że monopol powoli znika, a co za tym idzie lepiej, że mam wybór między Solidem a Konsalnetem.

Kwalifikowany

Wrrr! nie od grudnia, tylko od września

Kwalifikowany

Witam. Wie ktoś może z was jak długo są ważne badania na broń? Chodzi o to że zamierzam teraz robić badania na kwalifikowanego i chciał bym od razu zrobić badania na broń a do egzaminu podejść za kilka tygodni bo jestem po rozmowie z CS i chciałbym zatrudnić się u nich od grudnia i tu własnie pytanie jak długo są ważne te badania, czy może warto poczekać do egzaminu?

@Kwalifikowany

Badania na "kwalifikowanego" to i badania na dopuszczenie do posiadania broni. Nie ma odrębnych badań, na dopuszczenie do posiadania broni.

@Kwalifikowany

A badania specjalistyczne, są ważne maksymalnie przez 3 lata.

@Pająk

Dziękuję. Własnie nie byłem pewny, w zawodzenie siedzę krótko. Stąd ten błąd :)

Wyjadaczu, a czy zawsze muszą być dwie umowy? Z góry dziękuję

Wyjadacz

Nie od końca rozumiem dlaczego rzucacie się skoro wszystko jest załatwiane zgodnie z prawem - tak, owszem są dwie umowy, które każdy podpisuje zdając sobie z tego sprawę: bo jedna umowa jest z twoja firma- czyli macierzystą, a druga to często agencyjna.

Wypłata na czas

Mam tak jak Toruń ole, czekałem na wypłate i już mam na koncie, w pracy gadali o pozwach i po co bylo, tylko niepotrzebne kwasy powstawaly w robocie aż nie chcialo się iśc .

Sufo

Do SUFO Czy wiecie, że MON chce by kontrolę nad sufo przejęła ŻW? Z Antonim to możliwe, że przepchnie kolejny pomysł. Co wtedy z nami? Staniemy na centrach handlowych? Niepokojące. wy co o tym sądzicie?

Zostaw merytoryczną opinię o City Security S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w City Security S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy City Security S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w City Security S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy City Security S.A.?

Kandydaci do pracy w City Security S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

City Security S.A.