Opinie o Casus Finanse w Wrocław

Z historią sięgającą 1898 roku, Grupa Lindorff jest największym europejskim dostawcą kompleksowej usługi zarządzania wierzytelnościami. Lindorff Polska oferuje działania prewencyjne oraz monitoring zobowiązań nieprzeterminowanych, scoring oraz monitoring należności przeterminowanych, windykację polubowną biurową oraz terenową, kompleksową obsługę prawną, usługi z zakresu wywiadu gospodarczego i detektywistyki oraz nabywanie wierzytelności. Grupa Lindorff specjalizuje się w obsłudze firm z rynku finansowego, przede wszystkim banków i towarzystw ubezpieczeniowych i zajmuje w tym obszarze pozycję lidera w Europie. Obecnie zatrudnia 4300 pracowników w 13 krajach. Siedziba główna znajduje się w Oslo w Norwegii. W 2015 roku Grupa Lindorff osiągnęła przychód netto na poziomie 534 mln € (475 mln € w 2014 roku).

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Casus Finanse w Wrocław

Czy firma Casus Finanse kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Agutek

Witam, bardzo często pojawia się ogłoszenie na stanowisko SPECJALISTA DS. KORESPONDENCJI PRZYCHODZĄCEJ. Niech mi ktoś coś powie o warunkach na tym stanowisku? Z góry dziękuję.

@Agutek

Czyli zajmujesz się pocztą. Tak mi się wydaje . Przychodzi poczta i wprowadzasz dokumenty tam gdzie trzeba . Moja praca w casus to była śmieszna a zarazem żałosna przygoda . Dlaczego ; -szkolenie z doskoku .Wyznaczyli jedna dziewczynę która nie miała czasu na zajmowanie się mną , miała swoja prace do zrobienia gdyż goniły ją terminy i czułam że jestem piątym kołem u wozu . Wyglądało to tak że raz coś przeklikała na kompie i idź rob sama . Sytem maja trudny , nie intuicyjny . W porównaniu do innych firm pierwszy raz spotkałam się z takim nie profesjonalnym podejściem. Nie poinformowano mnie o podstawowych rzeczach . Pod koniec miesiąca przypadkiem ! Dowiedziałam się ,że mam robić jakiś raport z moich godzin pracy i gdzieś iść dać to podpisu , nikt nie podszedł i mi tego nie wyjaśnił jasno i na spokojnie , tylko każdy coś rzucił z pośpiechu , zrobiłam to złe , a kadrowe z taka arogancją to skomentowały . Człowiek czuł się tam jak dziecko we mgle . Ciagle miałam wrażenie ,że nie wiadomo po co tam jestem , co należy do moich obowiązków . Już nie wspomnę o pensji która dostałam . Dramat ! Nie bede pisać ile . Umowa zlecenie . Na szczęście długo to nie trwało .Kabaret . Jak słyszę ze w kfc robią szkolenie miesięcznie pracownikowi do smażenia frytek , a w kancelarii gdzie jest przepływ ważnych dokumentów , pism robią z tego olewkę to o czymś świadczy

Kasia Nowy wpis
@Agutek

Ja pracowałam, co dwa mieisce nów aosiba, jeden wielki bałagan, szkolenie takie, że daj spokój. Siedzisz i nie wiesz co masz robisz. Nikt nic nie wie. Spychologia, pytasz kogoś o coś, a ona cie zbywa, następna osoba tak samo, każdy widzi czubek własnego nosa.

Agnieszka Nowy wpis

Faktycznie jest tam aż tak trudno?

Kamil Nowy wpis

Witam, czy trzeba mieć ukończone studia aby zacząć pracę w tej firmie?

Anita

Czy po tej zmianie są jakieś zmiany dla pracowników?

Mam zamiar aplikować czy sytuacja ustabilizowała się?

@Marek

Wejdź na forum lindorff gowork, tam się wszystko przeniosło.

zaciekawiony

Czy ktoś z obecnych pracuje i wie co się dzieje firmie we wrocku-chodzi mi dokładnie o dział Analiz porteli? Pracowała tam niejaka Joanna -kierowniczka:)Kompletnie nie nadawała sie na to stanowisko dlatego pytam czy nadal tam jest czy już wyleciała?

Igor

Możecie napisać co aktualnie słychać w firmie? Warto aplikować?

@Igor

W firmie co raz gorzej. Nie polecam ci. Pracowałem 2 lata Dużo ludzi się zwalnia bo firma znów łączy się z intrum . Generalnie każdy kto tam został boi się bo chodzą głosy że lindorff wroclaw zniknie A zostaną Warszawa I Białystok.

Przełom zapewne może nastąpić na przełomie roku.

Poczekajmy do końca marca 2018 to się okaże kto jeszcze. To dopiero początek zmian.

Jak aktualnie wygląda praca windykatora terenowego i ile godzin dziennie ( tygodniowo) pracuje w terenie i przy komputerze?

KP

Wyjątkowa cisza-chyba coś jest na rzeczy?

odp
@KP

Ta, właśnie zwolnili 5 osób....Ciekawe kto następny...

manager

Zakonczona fuzja lindorff z Intrum w czerwcu zacznie zbierac zniwa we wrzesniu

Kol
@manager

O to teraz w firmie będą sami wybitni fachowcy z dziedziny windykacji

Manager
@Kol

Tak, tylko trzeba poczekać jakie będą cięcia/zwolnienia wśród pracowników 20%,30% czy 50%.

niepewny
@Manager

Obawiac sie maja negocjatorzy, liderzy, kierownicy? Moze wiesz cos wiecej bo u nas w dziale coraz czesciej sie o tym mowi i prawde mowiac każdy jest przerazony, chodza sluchy, ze we wrzesniu ma pojsc jakas petarda jesli chodzi właśnie o zmiany w organizacji pracy w firmie a co za tym idzie zmiany (czystki) wsrod pracownikow.

doświadczenie
@niepewny

Jakie czystki?? Obawiać to się mogą dyrektorzy a nie negocjatorzy, liderzy, czy kierownicy. Znając życie to zmienią się tylko najwyżsi zarządzający, a reszta jest potrzebna firmie by płynnie prowadziła uruchomione sprawy.

sprawiedlwy

Przyjdzie Intruz i ukróci swawole.

Rozsądek?

To co dziwi najbardziej to fakt, że temat tutaj kręci się tylko wokół jednego działu. Chyba naprawdę jest w nim teraz źle... Chyba rzeczywiście wcześniej było lepiej... Pytanie czy faktycznie tak było czy tylko ktoś robił komuś wodę z mózgu... Bez obrazy ale naprawdę wystarczy tylko trochę trzeźwo spojrzeć na sytuację i wiadomo o co chodzi. Zazdrość, frustracja i wbijanie szpil a rozwiązanie jest proste. Pracujesz i jest ci źle? Zgłoś to szefowi swojego szefa lub personalnym. Nie pracujesz i jest ci źle? Skup sie na obecnym zajęciu lub idź do sądu pracy poskarżyć się na byłego pracodawcę. Proste. Po co ta żółć.

obiektywny
@Rozsądek?

a personalni i szefowie niewiedza co ich ludzie robią?kogo oszukujecie???!!!?kto podpisuje wypowiedzenia i premie dla nowych kierowników terenu?i pozwala na takie działania?przecież jeden z personalnych jest właśnie kierownikiem to po co takie oszukiwanie?trzeba pisać tylko do Norwegii albo gwizdac ze sa przegięcia!jak był Piotr b.to było ekstra teraz dorwali się do władzy pochlebcy i donosiciele,każdy w firmie wie jak awansowali !!!!!i dlaczego do dziś są niektórzy szefowie w firmie mimo że wyników na bt nie ma.i komu tu zgłaszać?zglosisz znajdą na Ciebie haki a nie sprawdza jak jest naprawdę!! !!!!klika której Kruk nie chciał zarazila firmę!! !!

szybki

uważajcie trwa polowanie na terenowych - szykują kolejne zwolnienia . patrzcie w lusterka. metody nowych kierowników na maksa sprzeczne z zasadami i wartościami centrali . Ciekawe kiedy ktoś się im przyjrzy i wyciągnie wnioski. strednio jednak można na to liczyć jak to kumple nowych władz, i mają chody na górze, która wybrała ich zamiast dać szanse innym - lepszym. Uwazajcie Zastraszają na rozmowach straszą dyscyplinarkami choć nie mają dowodów!

sprawiedliwy
@szybki

racja, w b2b sprzedaży tez nie było i nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!! a handlowiec jest zbyt zajęty załatwianiem prywaty w godzinach pracy, chorowaniem czy chodzeniem do kosmeyuczki w godzinach pracy. Można nie robić sprzedaży ale nadal się grzeje posadkę i z auta firmowego korzysta. Ale kto by tam to sprawdzał :))) firma bogata!!! Jak się jest blisko nowego zarządu to można wszystko i się jest nietykalnym!!! kasa na utrzymanie takiego nieroba jest , a na podwyżki dla ludzi z leasingu nie ma ... orajcie naiwniacy..

KL

Firma nie dba o swoich pracowników niejaki dyrektor Bartek mści się na nich wysyłając sprawy do Sądu w związku z lojalkami, szykują się duże odszkodowania bo firma nie ma żadnych dowodów, jedyna na czym bazuje to na zaburzeniu świadomości osoby , która takie pozwy kieruje patrz wyżej. Ostrzegam wszystkich nie chcecie mieć problemów to obchodźcie Kleczkowską szerokim łukiem .

gosc
@KL

to prawda, dzieją się tam niesłychane rzeczy. przed kilkoma miesiącami zwolnili p. dyrektor szyszke, wygrała sprawę i dostała oooogromne odszkodowanie, mozna wygrac z tym gównem,. frirma teraz luksusowa na promenadach wrocławskich ale dalej jest zle a nawet i gorzej

terenowy
@gosc

racja, dlatego z tego co wiem ze nie była fanką dzisiejszego zarządzania przez donosy , kolesiostwo i nie zgadzała się na awanse osób które dziś zarządzają terenem i leasingiem. w firmie mowia ze oni wygrali, a jak mogli wygrać skoro ją zwolnili a ona dała sprawę do sądu? trzeba trochę pomyslec a nie dać się manipulować dzisiejszej propagandzie,której nie było za czasów poprzedniego Zarzadu! Rafał i Sławek zrobili super robotę. Wiele osob które zatrudnili dziś podlizują sie ze strachu nowym władzonm. A wyniku jak nie było tak nie ma , ale kolesie są nie do ruszenia, choć każdy szarak który nie robi wyniku dawno by wyleciał, są w firmie niezatapialni. tak jak wyżej wymieniono. Dziś szanse na awans mają tylko osoby, które donoszą, kłamią i wymyslaja rzeczy których potem nie potrafią udowodnić. porazka!zdeptali wszystko co zbudowal Rafal i Sławek

legal lex

Pracowników poszkodowanych przez firmę proszę o dołączanie się do pozwu grupowego , mail sicut.dextro@gmail.com , to samo tyczy się osób , które zostały nie zgodnie z zasadami i prawem obsłużone .

realista

Witam, byłem na rozmowie- nie polecam, brak profesjonalizmu, elementarnych podstaw prawa. Rekruterzy wciskają kit o premiach i że jest realne zrobienie skutecznie 200 spraw przez 2 tyg w 3 województwach przez 8 h dziennie :) Do podpisania lojalka na wątpliwych zasadach. Niemożność podjęcia zatrudnienia w firmie windykacyjnej przez 6 miesięcy od ustania stosunku pracy. Ogólnie szukają jeleni żeby obrobili przez 6 msc teren a potem mogą odejść bo będą wypruci i niezadowoleni. Brak jasnych zasad premiowania. Stawka 3000 brutto + premia- samochód bez klimy.

Ciekawy
@realista

Na jakie stanowisko aplikowales??

Odp

Nie dac się zastraszyć jeżeli tak jest,kierować sprawy na drogę sądową z konkretnym materiałem dowodowym

Joanna

@john a jakie są według Ciebie plusy w pracy/współpracy z Lindorff?

Zostaw merytoryczną opinię o Casus Finanse - Wrocław

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Casus Finanse?

Kandydaci do pracy w Casus Finanse napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Casus Finanse