ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Arowar

2500 wypłaty plus 300 socjala za ponad pół miesiąca w domu. Grill, czas z dziećmi, relax i odpoczynek: bylo super. Jestem zadowolony!

Fajnie!
@Arowar

Natomiast pracownikom biurowym skrócono etat do 80%, wypłatę także, ale zakres obowiązków został ten sam lub się poszerzył, żeby się na HO na pewno nie nudziło. Roca tak naprawdę nawet nie zasługuje na moje "dziękuję", że zachowałem miejsce pracy w pandemii - teraz po zmianie wiem, że i tak ciężko byłoby im znaleźć kolejnego głupca na to stanowisko :)

Shitstorm

Ciekawie piszecie... Pracowałem w firmie Roca przez 4 lata. Nie ujawnię w jakim dziale. Przyznam, że miałem różne myśli i opinie o tej firmie kiedy pojawiła się w mojej głowie pierwsza nieśmiała decyzja o odejściu. To mnie denerwowało, tamto denerwowało... Po kilku latach doświadczeń w innych firmach mogę stwierdzić, że wcale nie było tak źle jak myślałem. W sumie to cały czas było dobrze tylko to ja byłem narwany i niepokorny. Nie doceniałem tego co miałem. Doszło jeszcze kilka innych czynników osobistych, które pominę ale finalnie odszedłem i popełniłem błąd. Mój szef nie był nigdy zły, jego szef również nie był zły. To ja miałem jakieś swoje chłopięce wyobrażenia o realiach... Mogłem zapewne jakoś wszystko poukładać i się dogadać ale wyszło inaczej. Teraz z chęcią bym wrócił... Wam wszystkim polecam przemyśleć na spokojnie wszystkie minusy które jak to mój szef mawiał... Sprawiają, że szklanka jest tylko w połowie pełna i pomysleć o plusach, które w tej szklance również są. Jeśli jednak minusów jest więcej to nikt przecież nikogo na siłę nie trzyma. Rynek pracy jest ogromny i chłonny a epitety i nienawiść lepiej porzucić. Życie bez jadu smakuje lepiej :) Pozdrowienia z wybrzeża dla całej ekipy Roca :)

Robert
@Shitstorm

Co się robi na kontroli końcowej jak praca wyglada ?

@Robert
@Robert

Nie mam pojęcia. Pracowałem w innym dziale. Aczkolwiek... Kontrola końcowa oznacza sprawdzenie produktu pod względem jakości wykonania oraz funkcjonowania zgodnie z przeznaczeniem. Dochodzi jeszcze kontrola opakowania itp... W poważnych firmach, kontrola jakości sprawdza wszystkie procesy powiązane z produkcją oraz dostawą do klienta, kończąc na reklamacjach. W Roca będziesz miał mniej obowiązków....

@@Robert

Tam musisz pakować wszystko do kartonów

AAA

Cześć, czy aktualnie przyjmowane są do pracy kobiety? W jakich godzinach się pracuje?

Sindi

Hej mam pytanie bo wiem ze w roca pracuja kobiety ale tylko na nie ktorych dzialach na odlewni cisnieniowej gdzie sie wyciaga ciezkie odlewy slyszalam ze tam kobiet niema sami faceci chcialam dowiddziec sie czy faktycznie tak jest z ekobiety sa na lzejszych dzialach ?

NES

(usunięte przez administratora)Dlaczego tolerujecie negatywne zachowania pracowników z Ukrainy na odlewni? Dlaczego nie zwalniacie ich jak przychodzą pijani do pracy albo pod wpływem narkotyków? Dlaczego nie zwalniacie ich jak na upomnienia brygadzistów się śmieją i mówią że nie panimaju? Dlaczego nic nie robicie gdy zamiast pilnować odlewu słuchają muzyki rzucają się pastą albo w grupach siedzą i się z nas śmieją bo my pracujemy? Dlaczego zatrudniacie pracowników ( kilku) którzy nie rozumieją jak im mówimy, że ich zachowanie jest niezgodne z bhp? Dlaczego (kilku pracowników z Ukrainy) mówią, że i tak im nic nie zrobicie bo mają zapłacone za godziny A kary to Max 20 PLN... mówią że nawet 200 to nie problem dla nich. Dlaczego zwalniacie pracowników Roca, którzy mają umowy kredyty rodziny starają się A takich ( kilkanaście osób z Ukrainy, którzy pływają pracę) trzymacie? Dlaczego nas pracowników Roca nie szanujcie?

Justyna
@NES

Czy rozmawiałaś na temat zachowania Ukraińców z przełożonym? Bardzo niewiele napisałaś o samych warunkach pracy w tej firmie, możesz rozwinąć ten temat? Z góry dzięki.

Administracja
@NES

Drogi Użytkowniku "NES" mając na uwadze dobro wszystkich (zarówno z Polski jak i Ukrainy) pracowników przeanalizowaliśmy wyrażone w Pani/Pana opinii wątpliwości. Porozmawialiśmy z przełożonymi na niniejszym dziale. Opinia o alkoholu i narkotykach nie znalazła pokrycia w rzeczywistości gdyż kierownicy i brygadziści są odpowiedzialni za dopuszczenie pracowników do pracy i nigdy nie pozwolili by sobie na sprowadzanie problemów na siebie samych przez przymykanie oczu na tak ewidentne naruszenie naszego regulaminu. Co do efektywności pracy mamy te same normy dla wszystkich i po sprawdzeniu wyników za ostatnie okresy należy stwierdzić, że nie różnią się one miedzy pracownikami. Chciałbym nadmienić, iż posiadanie kredytu lub umowy nie jest wyznacznikiem bycia dobrym czy złym pracownikiem. Dodam jeszcze to o czym pisałem wcześniej, a mianowicie że nasz zespół zarówno polski jak i ukraiński cechują wysokie standardy przeciw ksenofobii, mobbingowi oraz dyskryminacji i mam nadzieję ze Pani /Pana opinia nie była próbą dyskredytowania tych dobrych stosunków. Zachęcam również do natychmiastowego zgłaszania zauważonych nieprawidłowości (szczególnie tych dotyczących BHP) w naszym zakładzie do przełożonych , aby mieli szanse pokazać równie natychmiastową reakcje. Z poważaniem, Administracja

Kontrola
@Administracja

Widac na odlewni ukraincy sa pod plaszczykiem ochronnym. Przechodzac dzis przez odlewnie zauwazylem wkoncu gdzie pracuja dwaj ukraincy co kiedy nie spojrze w strone palarni oni tam sa. Albo robia badziew albo za malo maja sztuk. Bo nie jest tak kolorowo jak by wszyscy chcieli. Pro Rimless widac robi za malo albo brak kontroli. Jak cos jest nie tak ze sztukami ciagle ten sam numer 30 tysiecy cos nie bede dokladnie podawal.

Worker
@Kontrola

Droga Administracjo nie ma dobrych relacji w naszej firmie miedzy ukraincami a polakami. Moze pojedyncze przypadki. Jak sie mamy czuc jak polakow zwalniacie a na odlewni przyjeliscie nowego ukrainca? Sa od nas tansi i to dlatego. Poza tym nie tylko brygadzisci mistrzowie i kierownicy sa winni tej sytuacji ale i gora. Bo jak sie mowi ryba psuje sie od glowy. Na kazdym dziale nie zaleznie od narodowosci sa ludzie ktorzy robia co do nich nalezy i sa tacy co sie slizgaja. Po co mistrzowie? Powielanie stanowisk po co tylu brygadzistow sami chodza i telefonami sie bawia. Po co mistrz na szkliwierni ktory chodzi jak cien za kierownikiem i robi to samo? Po co pan Waldemar skoro NPD to robi i na tradycyjnej i cisnieniowej? Szanujcie pracownikow i ich pieniadze bo dostajemy wyplaty z Roca Polska ale to my pracujemy na to by byly te pieniadze!!!

Cersuś
@Kontrola

Skoro uważasz że na PRO rimlesie jest za mała norma ,to chodź spróbuj , albo przyjdź i powiedz to pracownikom w oczy . Napisać można wszystko , i proszę może popatrzeć na Siebie i swoją pracę a nie obrażać Ludzi ( nie ważne Polak czy Ukrainiec) którzy ciężko pracują na utrzymanie swoich rodzin.

Świr
@Administracja

Kto tu jest dyskredytowany? Czemu mamy mniejsza stawkę godzinowo niż oni? Czemu oni mają płacone za godzinę a nie tak jak my za to czy zrobimy normę czy nie?

Bezimienny
@Worker

Nie zgadzam się z opinią że mistrz szkliwierni nie jest potrzebny, tak samo jak Pan Waldemar, są to pracownicy z długoletnim stażem i ogromnym doświadczeniem, bardziej bym się zainteresował działem OC i atmosferą tam panująca oraz podejściem do pracy,.po co tam jest mistrz i specjalista?????,który ma jedną maszynę i ma problem z jej opanowaniem.

Piwko
@Justyna

Nie ma co czytać opinii na forum. Większość ludzi, którzy się tu wypowiadają. Piszą same nagatywy, a pracują tam dalej zamiast szukać czegoś innego..

bobo
@NES

co to za afera,jak wam zal (usunięte przez administratora) sciska to tez pijcie jak ukraincy.niech kazdy patrzy na siebie.ja tam zadnego nie wyczułem na alkochol czy koks

sotk
@Administracja

Szanowna @administracjo. Zapewne weryfikacja czy pracownicy odlewni są pod wpływem śr czy alkoholu polegała na pytaniu pracowników dozoru co powiedzą na takie zarzuty? Trochę ich znam, też mają instynkt zachowawczy. Praca z pracownikami z Ukrainy nie jest łatwa. Traktują świadczenie pracy na rzecz Roca jako pańszczyznę. Proszę im zaproponować "fuchę" po godzinach pracy albo jeszcze lepiej tak żeby kolidowała z czasem pracy na pierwszą zmianę. Ciekawe co wybiorą?

....
@NES

Tam większość osób to dziobaki jak mówiono że e i s nie pracujemy to gadali ani min nadgodzin a teraz to po 12 a jak by mogli to po 16 brygadzisty by się przydało trochę popracować bo co drugi puchnie wymaga a sam z obowiązków się nie wywiazuje

??
@....

to chyba akurat dobrze że kto chce dorobić w nadgodzinach to dorabia, a jak ktoś jest leniem to zostaje mu tylko narzekać na wszystko dookoła.

Łysy

(usunięte przez administratora)Jedni mogą prawie wszystko inni za to samo muszą się tłumaczyć i dostają po punktach. Tak jest na każdym dziale. Kierownicy udają że tego nie widzą lub nie chcą widzieć. Wychodzenie wcześniej dzień w dzień tych samych osób a zebrania dla wszystkich

Aga

O co pytają na rozmowie kwalifikacyjnej?

Anonimo
@Aga

Z rozmowami kwalifikacyjnymi trzeba tutaj mocno uważać, na początku brzmi wszystko w miarę normalnie, a potem zaczynasz pracę i i nagle jednak na tym stanowisku jest 30 obowiązków więcej. Warto śpiewać na rozmowach duże kwoty, bo i tak jest się stawianym po kątach za te same pieniądze przez długie lata, bo firma CIĄGLE nie ma pieniędzy (jednak zawsze się one znajdą na grupowe wyjazdy dyrektorów do hotelu w celach "biznesowych" XD

zaibteresowany

Witam! chcialbym sie dowiedziec czegos o systemie pracy. Czy swieta sa wolne czy trzeba w ich czasie pracowac? Jak tez wygladaja srednie zarobki na reke. Prosze o merytoryczna odpowiedz. Dziekuje

Odlewnik

Wojtek to brygadzista odlewnia ciśnieniowe, brygady A.

@Odlewnik

no tak i czy na tej brygadzie a pracuja kobiety na tej odlewni ?

Chętny do pracy

Witam,w necie jest oferta pracy że stawką 4800zl,czy to podstawa,czy kwota już z dodatkami? Jeżeli podstawowa to wygląda imponująco. Proszę o informację. Pozdrawiam

@Chętny do pracy

To kwota brutto że wszystkimi dodatkami.

Chętny do pracy
@Adam

Dzięki za informacje,szkoda że z dodatkami a nie podstawowa składka.

Basia

Potrzebuje zakupić wszystko do łazienki dla osoby niepełnosprawnej, jakie ceny, czy są promocje, jak mogę zamówić gdzie co i jak.. sprawa dość pilna

Administracja
@Basia

Witamy Pani Basiu, Nasze produkty można zakupić przez sieć salonów, sklepów i dystrybutorów. Sami nie prowadzimy sprzedaży detalicznej, Zapraszamy na poniższą stronę, gdzie znajdzie pani odpowiedni salon zlokalizowany według Pani preferencji: (usunięte przez administratora)

@Basia

Sprawdz lepiej jak serwis działa. Produkty są kiepskiej jakości...

Rybka

hej mam pytanie czy na dziale gdzie produkuja odlewy z umywalek pracuja kobiety? Czy sa dzialy gdzie jest mieszany dzial a gdzies ze kobiety i mezczyzni osobno?

Odlewnik
@Rybka

cześć, tak na Odlewni Ciśnieniowej pracują kobiety

@Odlewnik

chodzi mi o odlewnie taka gdzie robia odlewy z umywalek bo slyszlam ze tylk omezcyzzni bo trzeba dzwigac ciezkie odlewy do 30 kg a ze na produkcji norma jest 20 kg?

@Odlewnik

wiem ze na tym dziale jest jaksi wojtek do ktorego sie ze wsyzstkim trzeba zglaszac i o ten dzial mi wlasnie chodzi. Bede wdzidczna za odpowiedz

Zainteresowana

Witam. Ile można zarobić w firmie?

@Zainteresowana

To ile zarobisz to zależy od Twojej pracy, stanowiska, zaangażowania i wielu innych spraw. Ale porównując do strefy to na pewno więcej niż w HP lecz mniej niż w Marco.

Chciałbym się zapytać jestem gejem Roca w Gliwicach chciałbym się zapytać czy jest dyskryminacja i czy nie będę w pracy wyzywany ,poniżany.

Nikt Ci nie każe się tym afiszować. Zachowuj się normalnie a będziesz traktowany normalnie. Nikogo nie interesuje Twoje życie prywatne, ważne abyś swoją robotę robił dobrze i wyrabiał normy.

majster klepka

Witam, W tym zakładzie dyrekcja oraz kierownictwo chyba zapomniało jaki wiek mamy Wydają miliony złotych na roboty a nie potrafią zadbać o odpowiednią wentylację, przy 30 stopniowych upałach na nowej hali jest jak w piekarniku Do tego brak obiadów i kosmiczne normy

@majster klepka

Kiedyś były bułki, ale teraz z powodu Covid nie ma. Podobnie wygląda sytuacja z automatami, a to dziwne bo na strefie w innych zakładach jakoś nie mają z tym problemu. Fakt, praca przy piecu to jakaś pomyłka na nowej hali przy takiej temperaturze. Stopy az pieką, nie mówiąc o tym że ciężko się oddycha pracując po kilku godzinach. Po 8 godzinach człowiek wygląda jakby na akord przerzucił 50 ton węgla.

@Maks

Ja tam na piecowych potu na czole nie widzę ruszają się jak żółwie tak ciezko to sobie pracę zmień ciezko oddychać bo w palarni co chwilę siedzą

Basia
@majster klepka

W tej firmie nigdy nie byli kuchni, więc obiadów też nie. Cieszyć się trzeba że chociaż powróciły bułki.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w ROCA Polska. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Worker

Niestety nie istnieje w tym zakładzie coś takiego jak możliwość rozwoju. A jeśli chodzi o awanse to też cienizna. Raczej nastaw się na długoletnia monotonną pracę na swoim stanowisku.

Nosh$&tsherlock
@Worker

Cała kadra zarządzająca średniego i niższego szczebla pochodzi z wewnętrznych awansów. Jak się to ma do Twojego stwierdzenia?

Sir
@Nosh$&tsherlock

I wszystko się zgadza. Jeżeli ktoś z kadry niższej czy średniej nie zrezygnuje, to praktycznie nie ma szansy na jakikolwiek rozwoj. Kadra wyższa to juz całkiem poza zasięgiem.

Konrad
@Nosh$&tsherlock

Nic nowego. Jeśli ktoś pracuje od początku w tej firmie to normalne że nawiązały się układy. Inna kwestią jest że jak ktoś jest np. 10 lat na jednym stanowisku to jest zasiedziały i raczej nieco oderwany od rzeczywistości. To że Ci powie że on kiedyś też pracował na Twoim stanowisku to nie znaczy że ta praca teraz jest taka sama. No każda czynność ewoluuje. Niestety struktura zarządzająca jest trochę skostniała, brak świeżego podejścia do zarządzania firmą i zasobem ludzkim.

adam

na dodatek pan serwisant przestał odbierać telefon

adam

kupiłem bidet w maju zgłosiłem reklamacje którą uznali do dziś nie wymienili mi bidetu dramat nic u nich nie kupujcie bo maja klientów w d...i

Radek

Czy są przyjęcia do fabryki w Gliwicach?

@Radek

Oczywiście są. Bo jakoś chętnych do pracy brak. Praca nie jest lekka, wiele osób nie daje poprostu rady. A normy są podwyższane

Radek
@Maks

A jaki jest system pracy? Ile mozna zarobic bez nadgodzin?

Szkliwiernia to najlepszy dział zapraszam

Błażej

Dzięki pracowalem 2 godziny i mi sie nie podobało, dlatego poszedłem do domu. Wole bezrobocie. Ferdek.

Konrad
@Błażej

Trzeba było poprosić o zmianę na inny dział. Nie ma ludzi którzy się nadają na każdy dział. Jeden 8dnajduje się na szkliwierni, inny np. na kontroli końcowej, a inny na odlewni. Po prostu trzeba spróbować wszystkiego aby zobaczyć w czym idealnie byś sobie radził.

Albert
@Konrad

A tak można? Spróbować swoich sił na innych dzialach..

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska