ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Marian

Tragedia, idzie się wykończyć, za marne grosze, kierownictwo dramat, jedyne co robią, to jedzą ciasto w biurze.

Wanda
@Marian

Firma właśnie szuka asystentki biurowej :( Pisza o dobrych zarobkach i o bogatym pakiecie benefitów. To też mija się z prawdą?

Mika
@Wanda

Ogólnie nie ma źle. Zarobki są średnie, ani duże ani niskie. Chodź w dobie drożyzny da się odczuć jakby się mniej zarabiało.

Hahaha
@Marian

Idź tam gdzie ci będzie lepiej skoro tak cierpisz. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma

@Mika

no i co dalej wobec tego? zarobki ok ale z Twojej strony pada sugestia odnośnie inflacji. Już były rozmowy na ten temat? kiedy coś podwyższą?

Tonnys

brygadziści z odlewni w tej firmie są tylko żeby demotywować pracowników. Straszenie zwolnieniami czy nie przedłużeniem umowy raczej nie poprawi wyników pracy Nie polecam tego pracodawcy.

Kati

Czy Roca ma jakieś busy którymi da sie dojezdzać do pracy ?

@Kati

Nie, jedynie komunikacja miejska na którą się najprawdopodobniej nie wyrobisz na niektórych zmianach bo system pracy jest 6-2, wchodzą w to nawet święta typu wigilia w związku z czym komunikacja miejska jest wtedy ograniczona. Dodam, że nawet jeżeli wyrobisz normę wcześniej i zostanie Ci kilka minut i będziesz chciał/a iść się przebrać czy umyć to nie ma takiej opcji bo musisz snuć się po hali bo współpracownicy mają z tym problem mimo, że kierownictwo na prośbę i zgłoszenie nie ma problemu.

Anton
@Kati

Już dawno wszystko pozabierali szkoda kasy

@Anton

wycofali je, bo większość jednak nie korzystała? Czyli nie brali żadnych pieniędzy za bilet ani nic?

Kojak

O komunikacji miejskiej w tej firmie zwanej Rola można jedynie tylko pomarzyć dyrekcja w Piotrkowie Trybunalskim jak i na Chrościckiego w Warszawie wali równo w (usunięte przez administratora) jedna z pań w Piotrkowie Trybunalskim zapytała czy miałem bliższe relacje z jena z kordynatorow w Warszawie bo.... w firmie głośno się o tym mówi a druga Lejdi zwana szwagerka słoma z butów jej wystawała a koordynatorka została mając zaledwie 25 lat.

Kojak
@Kojak

Usunięte przez Administratora dlatego że prawda boli najbardziej (usunięte przez administratora) krętacze kombinatorzy (usunięte przez administratora) naciągacze . Jak kogoś pilnie potrzebują bezczelnie wykorzystać wytworzą po za miasto do miejsca docelowego nie mówiąc człowiekowi nawet gdzie i dokąd nawet jedzie jak już dowiozą to kłamią bezczelnie prosto w oczy że jest niewiele do wykonania jeśli chodzi np o pracę zewnętrzne wykonywane na zewnątrz. Dziunia młoda laska zawozi ludzi samochodem mówi ogólnie co jest do zrobienia pokazuje , zostawia jakieś narzędzia często posute szybko w siada w samochód prywatny bądź służbowy i (usunięte przez administratora) żeby ludzie nie zadawali przypadkiem za dużo pytań . Pracy zekomo jest na półtorej godziny wrzeczywistosci zachodzi się pięć . A później transport wracaj pan sam My nie jesteśmy taksówka .

@Anton

I dobrze zrobili bo jaki sens żeby bus jeździł tylko z jednego kierunku jak by miały być to kilka a nie jeden i woził po 5 osób

Dawid

ODRADZAM!!! PLECY PĘKAJĄ PO JEDNEJ ZMIANIE!!! CAŁE SZCZĘŚCIE TO OSTATNIE MIESIĄCE W TEJ FIRMIE!!!

Ole

Po 18 latach pracy operacja kręgoslupa a na koniec kopa w (usunięte przez administratora) bo nie ma pracy dla takich ludzi. Człowiek się poświęcal dla tej firmy a teraz pręty w kręgosłupie

@Ole

na jakim stanowisku takie warunki? co z ergonomią pracy, chyba coś odnośnie tego widnieje tu w ich bhp?

Edward

(usunięte przez administratora). Ciągle więcej więcej więcej. Wypłaty mniej ciągłe pretensje zero motywacji do pracy zamiast pasty leci woda a potem czemu sztuki pękają ale wina odlewnika.

Endy

Nie polecam firmy Roca.3600 za taką ciężką pracę i w takich warunkach złych to jest żart. Na kasie w Biedronce albo w Lidlu tyle zarobicie Nie daj Boże zachowujecie i weźmiecie L4 to dostaniecie wypłaty najniższą krajową bo wam poucinają wszystko

Na hali 37 stopni, wentylatorów nie możemy załączać,mamy się dusić i pocić a w biurach klima pełną parą. Nawet u nierobów z solidarności. O co tu chodzi??

Ua rządzi

Polak w tej firmie już nic nie znaczy,zapytaj się o wolne to masz pod górkę ale UA mogą sobie chodzić jak chcą niema go to niema????????????Zwalnia się pracowników ze stażem zostawia UA bo robią nadgodziny jakbyście rodzin nie mieli!!!! Źle się dzieje w firmie niestety????????

OT

Jak to brygadzista powiedział... kiedyś ludzie na płocie stali pod Rocą żeby ich przyjąć..dziś ludzie z tej Roci uciekają. A czemu? Roboty coraz więcej,warunki coraz gorsze, pieniędzy coraz mniej. Niestety ale takie są fakty. 3600 za tak ciężką pracę? Na hali gdzie jest 36 stopni i 70% wilgotności? Gdzie sztuki są tak mokre że ważą po 40kg? Zrobisz swoje, usiądziesz sobie odpocząć po ciężkim zapierdzielu to odrazu pretensje. A co masz robić jak masz wszystko zrobione i musisz czekać 10 minut aż odlew się skończy? Paranoja. Potrzebujesz dzień urlopu i wielkie oburzenie..jak ty możesz chcieć urlop przecież urlop jest w grudniu i w sierpniu??.. Wywyższanie i traktowanie Ukraińców jako ludzi lepszych od nas Polaków też jest chore. Nie polecam, 3/4 odlewni szuka pracy jakiejś żeby uciec stamtąd więc wnioski samemu można wyciągnąć .

@OT

Oj oj jaka szkoda odlewników jak wy macie ciężko czasu nie macie ale na palarnie chodzić i siedzieć po 10 -15 min to macie zwolnij się nikt cię tam na siłę nie trzyma Śmieją się z odlewni że na jednego pracownika przypada jeden brygadzista to co się dziwisz ze mało zarabiasz

Olga

Śmiech śmiechem ale po co w zasadzie aż tylu brygadzistów miałoby być? Jakie czynności oni tutaj tak konkretnie wykonują?

Niewiem jak inni ale moim zdaniem klimatyzacja na bramie to chyba przesada.my robimy w 35 stopniach a na bramie luz i chlodek ????????????

Przyszły pracownik

Cześć wszystkim, w przyszłym tygodniu zaczynam pracę w tej firmie, ale mam pytanie na umowie jest stawka 16,90 a nawet najniższa krajowa to ponad 19zl, więc dlaczego tak jest? I na okresie próbnym jest możliwość zarobienia 3,5tys?

@Przyszły pracownik

Szanowny Panie, Zgodnie z tym co jest przekazywane kandydatom na rozmowie kwalifikacyjnej w trakcie okresu próbnego jest Pan w stanie średnio zarobić około 3.500 zł netto przy 168 godzinach pracy. Po okresie próbnym przy pełnej wydajności pracy znacznie więcej. Wszystkie stawki z których składa się wynagrodzenie pracownika są zawarte w regulaminie pracy i płacy, który Pan otrzymuje do zapoznania i podpisania wraz z umową. W przypadku wątpliwości i więcej pytań zapraszamy do Działu Kadr. Można również o to zapytać w trakcie pierwszego dnia wprowadzenia i szkolenia BHP. Do zobaczenia i witamy na pokładzie :-)

Maks
@Przyszły pracownik

W tej firmie tak jest że nie dostaniesz podstawy w wysokości najniższej krajowej. Żeby zarobić to musisz ciężko pracować by wypracować premie które dopiero dają jako taki zarobek. Niestety praca nie należy do łatwych, więc i L4 często występuje wśród pracowników.

@Maks

Szanowny Panie, Stawka godzinowa plus dodatek stanowiskowy, dodatek nocny, itp. gwarantuje wynagrodzenie znacznie wyższe niż najniższa krajowa. Pracując z odpowiednią wydajnością otrzymuje się kolejną premię za wydajność. Praca faktycznie jest wymagająca, ale pracując z odpowiednią wydajnością pracownik otrzymuje znacznie wyższy zarobek.

Praca na całego

Czy to prawda że można w tej firmie zarobić 3800 do ręki.

Mati
@Praca na całego

Do ręki to nie. Ale na konto jak najbardziej i to nawet ponad 4. Zależy od działu.

@Mati

A na którym dziale najlepiej jest jeśli o wynagrodzenie chodzi?

@Olga

To mało istotne na którym dziale się więcej zarabia. Im większe wynagrodzenie tym cieższa praca. Wielu nowych ludzi poprostu nie jest w stanie się przestawić na taką pracę. W tej firmie chcąc zarobić trzeba się porządnie narobić, taka jest niestety prawda.

@Olga

Szanowna Pani, Wynagrodzenie pracowników produkcyjnych jest stopniowane poprzez dodatek za poziom. W zależności od działu i specyfikę pracy na poszczególnych stanowiskach występuje różny dodatek płacowy za poziom zgodnie z regulaminem wynagradzania obowiązującym w firmie. Po więcej szczegółów dotyczących tych dodatków zapraszamy do Działu Kadr.

@Marek

Co masz na myśli pisząc o tym, że trzeba się narobić? Aż tyle roboty tam macie ?

Pracownik x-x

Mam taką prośbę do administracji. Z uwagi iż jest przerwa urlopowa, na parkingu po lewej od wartowni od strony głównej ulicy rosną świerki. Przy nich są miejsca parkingowe a dokładniej to 3 . Świerki te można z dołu bez problemu przyciąć przy pniu na wysokość auta i wtedy każdy się pomieści. Piszę to dlatego że wraz z upływem czasu,krzewostan się rozrósł i jest ciężej zaparkować. Liczę na pozytywne załatwienie tematu:)

Okoń

Witam na jaki okres dają pierwszą umowę o pracę i jak to wygląda z następnymi okresami?Dzięki za info. Pozdrawiam

@Okoń

Witam, pierwsza umowa jest na okres próbny 2 miesięczny. Kolejne umowy na czas określony - max 3 umowy, max 33 miesiące. Czwarta jest na czas nieokreślony.

Ziomus

Praca jak praca :)

Okoń
@Ziomus

Hej a gdzie robisz.

Ty

Witam czy firma wymaga od pracownika obowiązkowego szczepienia na covid?Zastanawiam się nad pracą w tej firmie. Pozdrawiam.

@Ty

Witam, szczepienie nie jest wymagane.

Jak z ludźmi na magazynie?

@Nowy

Witam, Pracownicy na Magazynie pracują na II zmiany od poniedziałku do piątku.

ROCA Polska szuka kandydatów na stanowisko Pracownik Produkcji. Wiecie, na jakie wynagrodzenie można liczyć podczas okresu próbnego w tej firmie? Czy rzeczywiście można zarobić 3400 ?

Administracja

Szanowny Panie Wynagrodzenie jest uzależnione od ilości przepracowanych godzin oraz wydajności. Wspomniana przez Pana wysokość wynagrodzenia netto jest możliwa do osiągnięcia w okresie próbnym. Zapraszamy do kadr w przypadku większej ilości pytań

Arkadiusz
@Administracja

a jaki jest system pracy ? weekendy pracujace?

Paskal
@Arkadiusz

Praca 6 dni pracujesz 2 dni wolnego system 3-2-1

@Paskal

o co come on z tym systemem 3-2-1? Jak to się ma do 6 dni pracy, dwóch dni wolnych?

@Michał

Szanowny Panie, 3-2-1 to kolejność zmian. Po nocnej zmianie przypada druga zmiana, a następnie pracujemy na pierwszą zmianę. Praca odbywa się w systemie 3 zmianowym 6/2. 6 dni pracy 2 dni wolnego. W firmie obowiązuje 3 miesięczny okres rozliczeniowy w którym ilość dni przepracowanych jest rozliczana i musi się zgadzać z ilością dni pracujących w danym okresie. Co oznacza, że co jakiś czas dni wolnych jest więcej żeby przepracować odpowiednią ilość dni.

Julia

Rozumiem jak np więcej dają obowiązków za te samą kasę, ale jak pensje mogą być coraz niższe? W umowach też zmieniają kwoty? Czy Ci chodzi o inflację?

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska