Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz

Opinie o Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz

CH Nowy wpis

W kontekście opublikowanej oferty pracy dla Product Experta, mam pytanie, czym jeździ on na spotkania z klientami, zważywszy, że wśród obowiązków ma aktywne promowanie marki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

UL Nowy wpis

Hejka. Szukają aktualnie mechanika do ciężarówek. System jest dwuzmianowy. W jakich konkretnych godzinach? Czy nowo zatrudniony pracownik dostaje od razu umowę o prace czy na okres próbny jest to zleceniowka?

Kiero Nowy wpis
@UL

Umowa od razu na okres próbny, godziny zależą od oddziału. Zwykle 7-15 lub 13-21.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

Były pracownik Nowy wpis

Trochę ponad najniższa + premie. Premia opiera się na własnej bazie klientów, czyli jak komuś podkradniesz albo masz znajomości. Jeśli sobie nie dasz rady to nie licz, że ktoś Ci tam pomoże. Obiektywnie, bardzo słaby system opierający się o jak największą presję na pracownikach.

SA

Doradca Klienta Flotowego ds. Sprzedaży Samochodów Dostawczych musi się znać na motoryzacji bardzo czy nauczą wszystkiego? Powiem szczerze, że nie jest to jakaś moja pasja xD No ale szukam pracy i chodzi żeby zarobić, a akurat trafiłem na to ogłoszenie i w sumie to ciekawy jestem

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Mechanik/Elektromechanik/Elektryk - Samochody Dostawcze (K/M)?
ADENAUER300

Starałem się o pracę w tej firmie (oddział w Zielonej Górze) i wyjątkowo jestem zadowolony, że do współpracy nie doszło. Gdy zjawiłem się w ustalonym telefonicznie terminie, na recepcji nastała spora dezorientacja. Musiałem pokazać numer, z którego do mnie dzwoniono (żenada), aby udowodnić, że faktycznie byłem umówiony. Po chwilowej konsternacji, odbyłem krótką rozmowę z panem, który stwierdził, że patrząc na moje C.V. nie sądzi on, że mógłbym ubiegać się o stanowisko, na które aplikowałem. W tym momencie niesmak, zmieszanie i jeszcze większe zażenowanie wzięło górę i przesądziło o zakończeniu "rozmowy". Zmarnowałem swój czas, a także poświęciłem środki finansowe, aby wziąć udział w tej farsie. Jako kandydat na pracownika, czułem się naprawdę niekomfortowo. Przedstawiciele firmy zachowali się nieodpowiednio oraz nie okazali mi szacunku. Od tego wydarzenia minęło już trochę czasu, aczkolwiek zapadło mi to w pamięć. Miało to także wpływ na motoryzacyjne wybory osób z mojego bliskiego otoczenia - zapewne podejście do klientów jest na podobnie niskim poziomie, a takich osób lepiej jest unikać, nie marnując cennego czasu. Firmę Wróbel polecam, ale unikać.

WN

Chętnie dowiem się na temat przybliżonych możliwości finansowych na stanowisku Specjalista ds. Rozliczeń Gwarancyjnych w Opolu :) Widzę, że macie benefity, a szkolenia? Np. miękkie z zakresu optymalnej obsługi klienta?

@WN

Rozliczając gwarancje nie masz kontaktu z klientem

Buckstone

Pojechałem do tego serwisu z myślą że dbanie o mienie klienta jest tam priorytetem ale niestety zawiodłem się po raz kolejny,mianowicie miałem umowiana wizytę normalna wymiana oleju w aucie, na wstępie Pan z obsługi powiedział mi że wymiana oleju z filtrem będzie trwała 2,5 godziny,myślę sobie ok poczekam.Auto odebrałem punktualnie po 2,5 godzinach,umyte niechlujnie z małymi zarysowaniami od gąbki ale myślę ok spoleruje bo i tak im nie udowodnię. Mam zainstalowane kamery w aucie i postanowiłem sprawdzić co się działo z moim autem przed te 2,5 godziny i po obejrzeniu całego materiału szczeka mi opadła,wymiana oleju zajęła dokładnie 56 minut po czym wyjechano autem na parking i stało tam ponad godzinę po czym przyszedł Pan z obsługi łaskawie zabrać Auto na myjnię i wtedy się zaczęło!!!Osoba kierująca pojazdem z podniecania siedzenia za kółkiem Amg postanawia sobie po świrować autem po placu robiąc przygazowki na chłodnym silniku przy tym głupio sie śmiejąc, po chwili sie zatrzymał i za kółko zasiadł kolejny Pan z obsługi który również sobie popisy urządzał strzelając z tłumika. Kiedy Auto w końcu dojechało na myjnię nie zostało dobrze spłukane i Pan myjący szorował gąbką po lakierze zostawiając mikrorysy na Lakierze!! Przestrzegam wszystkich przed takim nieszanowaniem klienta i dobrze oglądajcie auta po wizyciew tym salonie ,serwis z takim podejściem nadaje się co najwyżej do mycia podłóg a nie do obsługi tak drogich aut. Sprawa będzie skierowana do wyższej instancji.

XC

Masz na myśli że nie mają odpowiednich kwalifikacji tylko stanowisko utrzymują dzięki znajomościom? A co z tymi relacjami? Tak trudno się zgrać żeby stosunki były w miarę przyjazne? Nie ma w firmie żadnych integracji?

Mechanik

Witam, jak na stanowisku Mechanika wygląda praca?? Jak zarobki?? Jaka atmosfera, benefity, kiero?????

WI
@Mechanik

A to szukają teraz? Nie znalazłem ogłoszenia a też bym chętnie się zapoznał z treścią. Mnie też interesują wymagania. Wiadomo czy mechanik musi mieć duże doświadczenie? Ilu lat doświadczenia wymagają?

Czy firma Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

pjoter

tak, ale te szkolenia są śmiechu warte xD

RW
@pjoter

Czemu tak uważasz? Nie można się na nich niczego nowego nauczyć? Tylko pracodawca wybiera kurs czy samemu można coś zawnioskować i sfinansują?

Marek A.

Odradzam interesy z Mercedes Wróbel! Firma jest nierzetelna i w mojej ocenie (usunięte przez administratora) klientów. Zamówiłem auto w Zielonej Górze z odbiorem we wrześniu. Otrzymałem informację że auto właśnie jedzie do salonu a tydzień później handlowiec zmienił zdanie i unikał kontaktu. Eskalacja spowodowała że odezwał się handlowiec wyższy rangą jednak próba aneksowania zamówienia auta na kolejny rok skończyła się niekończącym się odwlekaniem decyzji argumentowanym prawniczymi analizami i biurokracją. Zostaliśmy z niczym. Sami zdecydujcie czy chcecie robić interesy z taką firmą...

ANONIMki

Wielkie rozczarowanie rekrutacją. W trakcie zmiana nazwy stanowiska (zdegradowane na gorsze), ponieważ zgłaszali się specjaliści, którzy chcieli za dużo pieniędzy. Następnie informacja, że moje oczekiwania finansowe mieszczą się w widełkach, a finalnie zapomnieli poinformować w umówionym terminie o informacji zwrotnej, którą był argument: nie możemy spełnić wymagań finansowych, oczywiście po osobistym dopytywaniu. Jeżeli tak renomowana i prestiżowa firma nie może spełnić wymagań niewiele wyższych od najniższej krajowej przy dzisiejszych cenach, to chyba powinni szukać wolontariuszy do pracy.

Żaklina
@ANONIMki

Z tą zmianą stanowiska na gorsze to chodzi o to, że było juniorskie jednak czy co? Ile to dla ciebie niewiele wyższa kwota od minimalnej krajowej, mówimy o paru setkach tylko? Bo tak się zastanawiam czy moje oczekiwania by się zmieściły czy nie. A jak ogólnie rekrutacja u nich wygląda, ile etapów jest i jak te spotkania przebiegają?

ANINIMki
@Żaklina

Tak, ze specjalisty na młodszego specjalistę by zminimalizować koszty. W moim przypadku II etapy. I etap rozmowa z przełożonym; II etap rozmowa z Dyrektorem; O tylu poinformowali, ale już II etapu nie było, ponieważ Pan Dyrektor wyjechał w delegację, a następnie przyszła informacja o braku możliwości spełnienia moich wymagań finansowych. Nie podjęto też żadnych negocjacji w tym temacie. Dodam, że rozmowa zupełnie niewymagająca. Rekruter głównie opowiadał. Padło tylko w moim kierunku jedno pytanie: Dlaczego chcę pracować tam? Rozmowa tzn. moje słuchanie trwało jakieś 40 minut i odbywało się w pracowniczym barze przy stoliku.

Małgorzata
@ANINIMki

To mało profesjonalnie, obstawiałabym, że będą pytać głównie o doświadczenie itp. Do tej kwoty zaproponowali jakieś inne dodatki? Nie wiem, możliwość podwyżki po jakimś czasie, czy premie? Może jakieś benefity poza płacowe?

ANINIMki
@Małgorzata

Na mojej rozmowie nie wspominał Pan rekruter o benefitach. Chcę też dodać, że firma sama się do mnie odezwała za pośrednictwem jednego z najbardziej popularnych portali promujących swoją aktywność zawodową (brak przeze mnie aplikacji na jakiekolwiek ogłoszenie publicznie udostępnione przez nich). Tym większe zaskoczenie potraktowaniem przy głównej inicjatywnie z ich strony. Na pytanie jakie mam możliwości rozwoju padło, że jest możliwość zajęcia miejsca Pana rekrutera (przełożonego), ale on się nigdzie nie wybiera...więc, EWENTUALNIE awans na specjalistę. O doświadczenie nie pytali, bo znali mój dorobek zawodowy, który był czynnikiem, że się zainteresowali samoistnie i zaprosili na rozmowę. Nie wiem, jak taka rozmowa wygląda, kiedy aplikuje się na publikowane przez nich ogłoszenia. Możliwe, że lepiej.

Iza
@ANINIMki

To o czym konkretnie rozmawialiście, może proponował inne czynniki motywacyjne niż standardowe benefity? Jaką stawkę Ci w ogóle zaproponowali jako specjaliście? Wiesz jakie na takim stanowisku trzeba mieć doświadczenie, w sensie ile lat jak ktoś sam aplikuje?

McLaren
@ANINIMki

O jakim stanowisku mowa ? Nie można się odnieść do informacji, jeśli nie wiemy o jaką strukturę firmy się rozchodzi...

Kandydatka
@ANINIMki

Ten awans to z jakiego miał być etatu? To jeśli nie benefity to może proponowali jakieś konkretne stawki i ustalaliście zakres obowiązków? Bo mnie bardzo ciekawi co w skład obowiązków dla specjalisty jest ustalany.

Jak długo trwa proces awansu w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

ANONIM

Miałem nieprzyjemność pracować w tej firmie. Umówione warunki wynagrodzenia nawet w 50% nie pokrywały się z rzeczywistością, mimo ciężkiej pracy w serwisie. Nacisk psychiczny na ilość sprzedanych godzin, typowa korporacja w której wykształcony pracownik z doświadczeniem jest traktowany tak samo jak uczeń na wózku widłowym. Odradzałbym pracę każdemu kto liczyłby na jakikolwiek, minimalny porządek w firmie. Tam każdy robi co chce, dyrektorzy nie panują kompletnie nad sytuacją w oddziałach. Krętactwo i manipulacje.

Teresa
@ANONIM

No ktoś wcześniej pisał, że pieniądze są nieadekwatne do wiedzy i kompetencji pracownika :( a mógłbyś w takim razie powiedzieć dokładną sumę miesięczną jaką można u nich zarobić? Jaką trzeba mieć miesięczną sprzedaną ilość godzin, by dostać premię?

MARCIN

Pracę w naszej korporacji można opisać kilkoma słowami: obłuda, fałsz i zakłamanie oraz u naszych koordynatorów, kierowników i dyrektorów brak kompetencji do wykonywanej pracy na obecnie zajmowanych stanowiskach. ponadto uważjcie przy wypłatach, bo nie dotrzymują ustaleń i (usunięte przez administratora) na premiach!

Wanda
@MARCIN

O jakim stanowisku mówisz? Nie przypadkiem o Telefonicznej Obsłudze Klienta? Mi mignęła taka oferta pracy, i szczerze chce wysłać cv. Co z tymi wypłatami jest nie tak?

Wróbel ma piony i 3 prezesów (wice), a zarobki i premie zależą od pionu i prezesa. Niestety, wynagrodzenia te są często nieadekwatne do odpowiedzialności i wysiłku wymaganego na innych stanowiskach. Niemniej jednak, jeśli pracownik poświęca wiele czasu i energii na wykonywanie swoich obowiązków oraz ma odwagę wyrażać swoje zdanie, istnieje szansa na większe zarobki. Jak wszędzie liczy się efekt i ma to sens. Każdy pracownik jest inny, a we wrolu to pewnie 500 osób, więc nie ma sensu generalizować. Bycie otwartym i sympatycznym ułatwia nawiązywanie pozytywnych relacji z innymi pracownikami. Prawda, że firma ma zbyt wielu kierowników, menedżerów i dyrektorów, na którychwszyscy narzekają, czują się niedostatecznie szkoleni vzy tam wspierani. Z drugiej strony, dla pracowników samodzielnych to jest ok ponieważ pozwalają im na swobodne wykonywanie swoich obowiązków, pod warunkiem, że robią to dobrze.

Karl Benz is dead.

Zaznaczam z góry, iż moja opinia jest subiektywną oceną wyrobioną na podstawie obserwacji oraz pracy w dziale sprzedaży flotowej Mercedes-Benz Grupa Wróbel. Nigdy wcześniej nie pracowałem w większej firmie i większym dealerstwie niż Grupa Wróbel. Niestety jak to w życiu bywa wielkość nie zawsze ma znaczenie, dobitnym przykładem tego porzekadła jest to właśnie miejsce. Rozmowa kwalifikacyjna - banalna i niewymagająca pracę zaproponowano mi w zasadzie w dniu rozmowy. Począwszy od samego stanowiska i narzędzi pracy. Niby sprzedaż flotowa a o aucie służbowym można jedynie pomarzyć. Ponadto park pojazdów demo jest tak karygodnie ograniczony i na bieżąco eksploatowany (jazdy testowe użyczenia), że aby wstrzelić się w wolne okienko i łaskawie jechać na spotkanie trzeba być niezłym szczęściarzem. Kasa startowa jak na stanowisko i formę sprzedaży jest zdecydowanie nieadekwatna w stosunku do handlowców detalicznych, którzy klientów łapią niemalże z ulicy. Sama forma gwarantowanego dodtaku do podstawy przez okres półrocza to również ściema, ponieważ w skutek pandemii wszelkie dodatki in plus zostały wycofane mimo iż na umowie stanowiły one gwarant. Odkąd firma weszła w tarcze antykryzysową ja osobiście kasy z umowy nie ujrzałem... Przełożeni - Tamat rzeka, dyrektorów, kierowników, zastępców dyrektorów jest tam więcej niż w polskim rządzie - Dyrektor działu to jakieś nieporozumienie, nie wiem co i kto sprawia, że nadal piastuje on swoje stanowiko ale coś musi być na rzeczy... Nie wnikam. Opieszałość z każdej strony, totalny brak zainteresowania pracownikiem, buta i wygórowane ego oto cechy szczególne. Zero autorytetu i zero jakiego kolwiek wzoru do naśladowania. Kierownik - osoba, która od strony prywatnej wydaje się być wporządku natomiast brak doświadczenia na stanowisku, lata pracy w tym dziale i słabe odgórne wzorce spowodowały, że od managerskiej strony ten dział zwyczajnie leży. Tylko tabelki się liczą a kompetencje miękkie czy choćby chęć poznania pracownika i jego odczuć latają im i powiewają. Na przyzwoite wdrożenie i przeszkolenie nie ma co liczyć. Poza kierownikiem też nie bardzo ma Cię kto wdrożyć ponieważ można odnieść wrażenie, że część starych wyg pracuje tam już tylko za karę. W tym dziale bo zespół to to napewno nie jest, panuje totalny indywidualizm, tak bardzo ceniony przez dyrektora. A jak cytuje klasyk; "Nie ma nic gorszego niż banda indywidualistów". Generalnie atmosfera jest gęsta i nieprzyjemna. Napewno nie wrzucam całej tej firmy do jednego wora z działem flotowym bo są tam ludzie na których można polegać i, z którymi da się normalnie porozmawiać i pracować. Na plus są napewno prowizje sprzedażowe, głównie za finansowania. Podsumowując jeśli lubisz pic, dziewczyny lub chłopaków, garnitury i chwalić się znajomym, rodzinie, kochance, dziewczynie że pracujesz w Mercedesie jednocześnie w głowie podnosząc swój status społeczny to trafiłeś w idealne miejsce. Jeżeli marzy Ci się praca w automotive i chcesz sprzedawać jako flotowiec to oglądaj to miejsce najlepiej z AOW bo uraz może być tak wielki, że dostaniesz depresji, z której się nie podniesiesz i już zawsze będziesz jeździł używanym autem bo strach przed wejściem do salonu Cię sparaliżuje. Jeśli znasz swoją wartość, lubisz grać czysto a jednocześnie liczy się dla Ciebie atmosfera w pracy, szukaj pracy u innego dealera. Dla mnie był to zdecydowanie stracony czas i obraz tego jak nie powinien wyglądać dział handlowy... Na szczęście pracujący w tej firmie dobrzy ludzie widzą co się tam dzieje i zaczynają walczyć o siebie. Osobiście nie polecam.

Dawid
@Karl Benz is dead.

Dziękuję bardzo za Twój wysiłek jaki włożyłeś aby przestrzegać innych przed strata czasu na pracę w niewłaściwym miejscu. Super info

Zarządzający
@Karl Benz is dead.

Ale żenada. Ciężko się to czyta ale wnioski już przychodzą same. Kolejny (usunięte przez administratora) i nierób a takich jest najwiecej. Komentuje się anonimowo najlepiej ale publicznie już nie wychodzi tak łatwo. Dałeś z siebie wszystko na więcej Cię nie było stać. Powodzenia i pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w prace !

Czy w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz występują paczki/bony świąteczne?

Nie

Bogusław Ziel. G.

Trafiłem dziś na tę stronę i poczytałem opinie. :) Szanowni Państwo, atmosferę w firmie tworzą wszyscy razem, a nie tylko sama dyrekcja. Przepracowałem w serwisie 24 lata łącznie, a od przejęcia przez przez MB Wróbel prawie dziesięć lat. Nie żałuję tego czasu, a wszyscy współpracownicy byli świetnymi kolegami i takimi zostaną. Mimo tego, że czasem trzeba było powrzeszczeć i się wkurzać zdrowo, nikt nie jest doskonały. :))) W dobrej drużynie patrzenie na siebie bokiem zawsze szybko mija. Taka specyfika pracy, to nie składanie sztucznych kwiatków na odpust. W nowym 2023 roku życzę wszystkim uśmiechu i zaradności w pokonywaniu przeszkód.

Jack

Szkoda. Miałem nadzieję popracować w tej firmie. Opinie bardzo zniechęcające.

Gibson
@Jack

ale że jak to ? Cudowna atmosfera wspaniali dowódcy a nie czekaj

Elżbieta
@Gibson

Okej, łyczek sarkazmu na temat atmosfery na początek. A czy teraz zechcesz napisać, jakie są zarobki specjalisty ds. obsługi klienta z językiem niemieckim? Usatysfakcjonują mnie choćby widełki. Nie chciałabym wikłać się w rekrutację bez takiej podstawy danych.

Krosta
@Elżbieta

4-10

Ciekawea
@Krosta

Na rękę???

Kloss
@Ciekawea

Tak jak zrobisz marzy grubo to jest szansa na 10 Ewentualnie dogadujesz sie z drugim doradca i jeden miesiac robicie na jednego a drugi na drugiego i smialo mozna fajna kase wyciagnac Polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz - Wrocław

• Jak się pracuje w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

Zobacz opinie na temat firmy Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz