Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

Jamroży

A jak idzie budowa S8? Czy w wieżowcach też nie mogą się doliczyć polskich złotych?

Kris
@Jamroży

Po skanskowemu czy z 80 mln. poniżej harmonogramu. http://s8.wyszkow-poreba.pl/section/postep_prac

Ziutka druch

Podobno Magnus ogłosił uroczyście 300 mln PLN straty natenczas , podobno to zaszłosci z 2016 roku.... Niech was Bóg ma w swojej opiece Budowniczowie miast ????????

@Ziutka druch

A to czemu jeszcze sa w firmie ci którzy wtedy byli w zarządzie ? To co nie wiedzieli wtedy co sie dzieje? Bo jak nie wiedzieli to tym gorzej dla nich. Ta firma to jeden wielki przekręt .

Murzyn
@Ziutka druch

Hehehe 300 baniek w pierwszym kwartale. Co będzie na koniec roku?

@Murzyn

Jak to co : premie, nagrody ,awanse i kolejne zwolnienia.

anonimowy
@CBA

I będą to już ostatnie zwolnienia w historii Skanska w Polsce...

Gotyk
@Murzyn

Tyle wyszło na forecascie. A wiec za cały rok. Pewnie trzeba bedzie pomnożyć na koniec przez 1,5 i wyjdzie wynik końcowy. A gdzie te zuchy KA PJ KSP MM i reszta ich przydupasow ? Poprosimy o komentarz jak to zrobili...

Khfyhgfhhbjjjg
@Ziutka druch

McPerson słodko pierdzi bo co ma powiedzieć? Że ludzie potrzebni tylko do skończenia bieżących tematów? W przyszłym roku kolejne grupowe i światełko zgaszone, misja wypełniona:)

retencyjny

dobre podsumowanie zwolnień grupowych: http://joemonster.org/mg/210603,206

,,,
@Ziutka druch

Te 300 milionów zostało wyliczone przez tych samych managerów, którzy forecastują od lat. To może być 100 albo 1000 milionów, w końcu nikt nie poleciał za kreatywną sprawozdawczość, więc zapewne uprawia się ja nadal.

@Ziutka druch

10% z tego, czyli 30 milionów dużej różnicy by nie zrobiło. A tyle by kosztowała w skali roku podwyżka dla każdego o 1500 na miesiąc. A może po podwyżce ludzie zaczęliby myśleć jak zmniejszać straty. Po tych 3% podwyżki, która ich kosztowała max 7 baniek za rok, to myślą czy czekać na odprawy przy następnych grupowych,, czy już dziś odejść

maly mundek

W Lodzi znowu nie wesolo

.....
@maly mundek

A co oglosili nowa strategie - budujemy budy dla ....

Papa smerf

Zgadza się ! atmosfera była świetna a samo spotkanie bardzo dobre. Zakręty już za nami, wychodzimy z wirażu na długą prostą. Idziemy na przód po sukces !! Ps : pozdrowienia dla maruderów ! :)

Papa smerf

Tez żałuje! ale trzeba się wziąć do roboty i odrabiać straty a nie załamywać ręce ! Z minusa robi się plus , tak to działa . Powodzenia !

Smerfetka
@Papa smerf

Czy tobie zaszkodziły gumi jagody że tak pier#$/lisz

Papa smurf
@Smerfetka

Masz racje smerfetka, przekonalaś mnie, jest beznadziejnie, nic mi się już nie chce, nic się nie da już zrobić, idę się rzucić w przepaść jak prosiaczek, (usunięte przez administratora) Ps wolisz taka wersje swojej rzeczywistości, której aktualnie stałem się chwilowo częścią ?? :] ...wszyscy tutaj pierd#licie i to takie bzdury ze szok i wstyd. Dramat za dramatem docinka za docinką a młodzi czytaja te wypociny. Zgadza się odeszło dużo kolegów i koleżanek, mamy minus, wszyscy odczuwamy tego skutki, ktoś dał nieźle d#py i wkopał firmę w problemy. Co możemy zrobić teraz ? Albo idziemy naprzód w Skanska albo naprzód w innej organizacji-normalne, ale po co to całe pierd#lenie i dołowanie się do h#ja Wacława. Chcecie wpędzić czytających do psychiatryka ?? Nie pierwsi nie ostatni jesteśmy w takiej sytuacji - TAKIE JEST ŻYCIE, TAKI JEST BIZNES chyba nie trudno to zrozumieć ? A teraz zabieram gumi jagody idę skorzystać z pięknej pogody. Żegnam się czule.

@Papa smurf

No nareszcie!!! Glos rozsądku! Bylo ...minelo i do przodu.

KSP to taki korpo kameleon w każdej sytuacji przybierze barwy aktualnie obowiązujące. Dawno straciła wiarygodność i twarz No ale co miesiączek czterdzieści tysiączek na konto wpływa . Bonusy premie akcje i suma okrągła. A zajmuje sie głównie podpir###niem innych - Ot taka rodzinna tradycja .

@Papa smerf

Z jednego minusa nie będzie plusa. Potrzebujesz pomnożyć dwa minusy żeby otrzymać plus. (-)x(-)=(+) Powodzenia !

@anonymous

Tak robią w controllingu

Nikt
@Papa smurf

Widzisz jakichś liderów którzy to pociagną? Bo ja nie.

Ziutek

A dlaczego 500 mln , wynik minus miliard byl by osiagnieciem , nie bòjmy sie wielkich wyzwan !!@

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Telefon ze Szwecji

Byl telefon od prezesa, poniżej kopia rozmowy https://youtu.be/9-rpPg4L8aU

Ślązak

Trafiłeś w sedno :-)

Miczel

Jak wybije 600 to podwójnie trafiony

bla bla
@Telefon ze Szwecji

jeśli zamiast 300 będzie 600 to może odprawy też zwiększą... jak szaleć to szaleć

Przepowiednia
@Miczel

I stało się.

Miczel
@Przepowiednia

To jeszcze nie koniec. Ludzie po podwyżkach zaczęli się rozglądać i jak tylko trafi się coś lepszego uciekną. Tematy są jak na ten moment tylko do dokończenia a i tak nie wiadomo czy będzie kim je zrobić i jak się skończą. A wynik na koniec roku żeby czasem przy 500 mln się nie zatrzymał.

mickdżager

Huurraa zostaje w firmie! I nawet dostanę 3% podwyżki! Jednak żyją na tym świecie jeszcze dobrzy ludzie!! ;)))

kiedyś dorośniesz,zrozumiesz ...:-)

@TT

Dorośnie do decyzji o zmianie pracy? Lepiej, żeby szybko dorósł bo stosunek ludzi biorących duże wypłaty za nicnierobienie do ludzi zasuwających ciężko za marną wypłatę, jest obecnie niekorzystniejszy niż przed restrukturyzacją. A to oznacza dalsze straty i zwolnienia. Tu nawet nie chodzi o 3%, tylko że nie chce się robić ciężko, żeby zarobić na wypłaty dziwnych menagerów na sztucznych stanowiskach z pseudoodpowiedzialnością.

mikdżager
@TT

Dorosłem ale nadal nie rozumiem:)

Szaron stołn
@mickdżager

Schematy organizacyjne dyrektor obszaru. 20osob wsparcia pokazane i pewnie drugie tyle pod nimi. 2-5 pm to jest parodia istna. Jak to ma sie podnieść dobrze że oddalona jestem...

@mikdżager

To już nigdy nie zrozumiesz;-)Dobrze,że jeszcze Ci paczki landrynek nie wcisnęli do ręki i talonu do Biedronki za 20 zł.:-)

@TT

słyszałeś kiedyś kiedyś określenia sarkazm i ironia ?tak inerpretuj wpis kolegi

mikdżager
@anonymous

Ech.. Dobrze to kolego ująłeś, ale nie wszyscy rozumieją sarkazmu:D :D

Brawo Ty .

wniebowziety
@mickdżager

hurra wreszcie mnie zwolnili obudziłem się rano i wiecie co?jedyne co czuje to ulgę i zadowolenie zycie toczy się dalej całe szczęście ze już bez tej firmy....

najjaśniejszy
@wniebowziety

bo nie wiesz jeszcze co Cię czeka - na pewno nie będzie to sielanka, tylko coś więcej: - standardy 10 lat do tyłu albo żadne, - narzędzia informatyczne - żadne lub takie jakie sam sobie wymyślisz, - bhp docenisz jak będziesz musiał pracować całkiem poza nim z odpowiedzialnością za ludzi będąc ich kierownikiem, - poznasz pracowników ze wschodu w trampkach i bez papierów bo na innych szef nie ma kasy - przy opóźnionej kasie za roboty, zabłyśniesz przed nimi w imieniu pracodawcy, - dostaniesz limit km na auto służbowe i udział własny w szkodach potrącany z wypłaty, - pożyczysz ludziom własną kasę na wahę lum nocleg, - w ramach wykorzystania zaległego urlopu będzie okazja poznać np zachodniopomorskie :) tak np na 18 miesięcy dobrze jak z dietą, Podsumowując jeszcze sobie będziesz mile wspominał te czasy w S

@najjaśniejszy

Zal mi tych wykonawców-nie mają na innych ludzi- kasa-ok,za tych co mają dostaną grubo po terminie,bo odbiory,jakość itd...To stracą i tych...Koło się zamyka...Bieda.

Kissmajes
@najjaśniejszy

Dlatego dzięki min. takim przywilejom Skanska się w Polsce wykończyła.

Podwykonawca
@najjaśniejszy

Branża wcale nie jest tak zacofana jak myślą pracownicy skanska. Firmy PODWYKONAWCZE i i mniejsi GW też potrafią zatrudniać legalnie, dawać ubrania, bhp i uczciwie płacić. Może nie te które" zmuszone " były pracować dla skanskiej bo na podwykonawstwie dla tej firmy rzeczywiście trudno zarobić i w konwencji trzeba być nieuczciwym wobec swoich pracowników aby przetrwać - to duzi GW doprowadzają do słabej konstytucji finansowej mniejszych podmiotów.

Ciekawski
@Podwykonawca

Tak to podaj przyklady/nazwy tych firm. Latwo bedzie mozna zweryfikowac, przechodzac obok ich budow.

Inny Podwykonawca
@Ciekawski

Zdziwisz się ale "Podwykonawca" pisze prawdę. Szukaj a znajdziesz. I wcale nie jest mało takich firm.

Inny Podwykonawca
@najjaśniejszy

Napiszę krótko - bredzisz. Może nie wiesz, że Inwestorzy żądają od GW a GW od PW oświadczeń o niezaleganiu, albo o zasadach BHP. Powiem tak - ten rynek się cywilizuje.

Miki

PONAWIAM PYTANIE: Poszukuję brygadzisty/majstra robót żelbetowych, znajomość systemów szalunkowych PERI,ULMA. MOŻLIWOŚĆ PODUCZENIA OFERUJĘ ZAKWATEROWANIE I Wynagrodzenie 6 500-7 000 PLN netto. Kontakt : betonkonstrukcje@gmail.com Praca od zaraz!!!

Miki

PONAWIAM PYTANIE: Poszukuję brygadzisty/majstra robót żelbetowych , znajomość systemów szalunkowych PERI,ULMA. OFERUJĘ ZAKWATEROWANIE I Wynagrodzenie 6 500-7 000 netto. Kontakt : betonkonstrukcje@gmail.com Praca od zaraz!!!

Nie jestem robotem
@Miki

Nikt nie odpowiada. Fejk.

@Nie jestem robotem

Napisz jeszcze raz e-maila, odpowiem na pewno betonkonstrukcje@gmail.com

szczelny

https://kwejk.pl/obrazek/3196165/super-korpo.html - wygląda znajomo

@Miki

wszystkich zainteresowanych bardzo proszę o kontakt !

budowniczy miast

Widzę że nowa strategia przynosi powoli wyniki - coraz mniej ludzi narzeka i tak dalej koledzy - ONE SKANSKA

jeszcze budowniczy miast
@budowniczy miast

A kiedy narzekać? Ja na przykład nie mam czasu narzekać, bo mam kilka ofert pracy siedzę i myślę, którą wybrać.

Murzyn
@budowniczy miast

Skończ pie#dolić

paaaa
@jeszcze budowniczy miast

Powodzenia. Pa pa

Rudy Mundek

Czy ktoś wie jak przyznawano to 3% , bo podobno niektórzy na wypowiedzeniu bez świadczenia pracy też dostali ?

taki tam
@Rudy Mundek

Nie wiem, ale za to ci, których chcą jeszcze wycisnąć jak cytrynkę do końca czerwca, a potem wywalić poprzez propozycję miejsca pracy 200km dalej bez hotelu i delegacji, nie dostali ani grosika. Brawo oni

Gonzo
@taki tam

Zobaczymy w czerwcu czy się nie myliłeś !

...

Bosy robisz jakies pozegnanie?

Bosy

A co tez odchodzisz ?

Bosky
@...

A może zrobić by grupowe ?

Jan z Polski

Cisza na forum 3dni. W końcu firmy nie toczy jad. Udało nam sie wyselekcjonować najlepszych! Zostali sami zaangażowani i dążący do celu. Brawo Magnus!

Fgt

Hahahaha niezły żart :) Najlepsi hahaha

@Jan z Polski

Oni teraz buduja miasta. Tylko gdzie.

@Fgt

Zobaczycie jak za niecałe dwa lata będziecie się prosić żeby się tu dostac. Ale teraz się śmiejcie...

rozweselony
@Jan z Polski

nie wiem co ty chłopie pijesz albo co w zyłe ładujesz ale to zaj....cie dobry towar..

@rozweselony

Twoja Stara nie narzeka jak ja ładuje...

....
@Jan z Polski

Wlasnie tacy inteligenci jak twojabwypowiedz pozostali w Skanska

Qwerty
@Jan z Polski

Zostaw te dyrdymaly dla siebie. Jest majowka...

wolny
@Jan z Polski

Ci co pisali, przenieśli się na fora innych korpo budowlanych firm. Tam piszą jak dobrze u innych...

@....

Haha zostałem dobre:D

Hugomorales

Zostałem budowniczym miast i żeby była jasność nie zabiegałem o to ,tak zdecydował ktoś na górze .Myślałem że po zmianach trochę się unormuje ,jednak teraz dopiero robi się cyrk .Dyrektorzy obiecują złote góry chociaż nic nie oferujemy a niektórzy koledzy retencyjni mało się nie zesra...ą oferując ze będą pracować po 15 godz (sobota , niedziela też nie problem)za darmo aby łaskawe oko PANA ich zauważyło i może zaproponują przedłużenie umowy .Sami zakładają sobie homonto a potem płaczą na forum o wyzysku . Pewnie zapytacie czemu nie odejdę , ponieważ mężczyznę poznaje się po tym nie jak zaczyna a jak kończy więc zakończę projekt i pewnie w następnym roku odejdę sam lub co bardzo prawdopodobne załapię się na następne zwolnienia grupowe

@Hugomorales

Obys nie obudzil sie z reka w nocniku jak poprzednik.Aby uzyskac odprawe nalezy miec 3 letni staz (3 m-ce okres probny plus 33 m-ce pracy) przed podpisaniem umowy sezonowej (pakiet retencyjny).Zarowno okres probny jak i umowa sezonowanie sa wliczane dowymaganego okresu zatrudnienia.Takie porozumienie podpisaly zwazki dzialajace w Twoim iminiu ,a nie znajace prawa pracy.

@Hugomorales

Dziwne z tym staraniem się o przedłużenie umowy. Ja obserwuję inne zjawisko. Retencyjni zazdroszczą tym co dostali odprawy a budowniczowie miast pytają kadrowej czy im skróci czas wypowiedzenia.

Strzelec
@...

Ci co dostali odprawy są w najlepszej sytuacji, dostali co swoje, wiedzą na czym stoją i działają gdzieś indziej. Ludzie w retencjach niby tacy potrzebni, jednakże traktowani jak bydło które musi skończyć to, co łaskawcy wygrali w 2016, gdy firma "dawała sobie szansę". Niby najistotniejsze skończyć projekt, jednak ile człowiek może tak ujechać. Ludzie którzy są w obszarach też chyba z radości nie skaczą, mówię oczywiście o tych co na budowach, bo sami nie wiedzą do końca na czym stoją. Kolesiostwo kwitnie nadal, (usunięte przez administratora) i obłuda również. Jaka będzie nowa strategia? Rejony i obwody?

PIPI

Po co WB ? wpadł na NR?

Ziutek

Widze , że loża szydercòw gdzies sie jednak zakamuflowala ....

los Nadzoros
@Ziutek

Przestali chwilowo jojczeć :-)

xyz
@Ziutek

Po prostu już tu nie pracują. Zostały lesne dziadki dyrektory, funkcje wsparcia z (usunięte przez administratora) a na budowach nieudacznicy, albo naiwniacy, ktorzy liczą na retencję, zamiast ktorej zostaną wysłani na drugi koniec Polski, by łatać braki po tych co odeszli

pieceofcake

Karygodne zachowanie pracodawcy na zakończenie współpracy. Zamykana lokalizacja, zwolnienia grupowe i oferta, żeby pozostać do końca projektu. Obiecywany pakiet retencyjno-motywacyjny, odprawa plus jedna najniższa krajowa do odprawy. WSZYSCY. Po czym okazuje się, że osoby posiadające umowę na czas określony, nie dostaną przedłużenia na czas nieokreślony w przypadku gdy jest to 4 umowa, lub gdy łączny czas umów przekroczy 33 miesiące, tylko przedłużą do końca kontraktu. Niby legalnie z powiadomieniem PIPu, ale ja się pytam gdzie tu sprawiedliwość i wdzięczność? O 2 wypłatach odprawy i 1 najniższej krajowej mozna zapomnieć. Tak to właśnie w białych rękawiczkach nasz kochany szef rozstaje się z lojalnymi pracownikami. Etyka i fundamentalne slogany SKANSKA odchodzą w niepamięć. A myśleliśmy, że potrafią się zachować.. .

@pieceofcake

To SKANDAL: https://poradnikpracownika.pl/-umowy-na-czas-okreslony-w-swietle-nowych-przepisow

@CBA

Wszystko ok, ale chodzi mi o zapis, że pracodawca może zaproponować kolejną umowę na czas określony, przy czym powinien podać: "obiektywne przyczyny leżące po jego stronie". Czyli obejście przepisów o wypłacie odprawy to wg. SKANSKA są obiektywne przyczyny. Że też PIP zezwala na zubożenie państwa i obywatela...

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-trzecia-umowa-juz- na-czas-nieokreslony

LuisFiga

Szczecin?

hahaha
@pieceofcake

A czego się spodziewałeś? Że firma da umowy na czas nieokreślony żeby po kilku miesiącach dać odprawy? Przecież to ekonomicznie pozbawione logiki. Kolejny roszczeniowy janusz biznesu mentalnie siedzący w prl...

@hahaha

Gościu, prawo jest po to, żeby to przestrzegać. Widać, że Ty dalej jesteś mentalnie w PRL-U skoro uważasz, że każdy powinien Cię (usunięte przez administratora)

Hahaha
@pieceofcake

Przecież sam napisałeś że wszystko legalnie z powiadomieniem PIPu, więc o jakim prawie piszesz? Domagasz się sprawiedliwości i wdzięczności? W korporacji?!?! :D przecież tu obowiązuje najprostszy model biznesowy - firma ma przynosić kasę, a nie wydawać ją np. na zbędne odprawy....

mosty

Panie Gucwaj zostaniesz pan z bez ludzi których sobie wybierasz i nie wybierasz Polecam ci sznur wędkarski.

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 170.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 25 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.