Sonel SA

Świdnica

Opinie o Sonel SA

bombel 2014-11-18 19:15
Najlepszy pracodawca w mieście To do czegoś zobowiązuje ?
abcd 2014-11-19 07:21
A co Autor miał na myśli?
bombel 2014-12-06 09:42
W 2015 roku zostaniemy nagrodzeni SUPER GRYFEM.
Dostaniemy Gryfa nad Gryfami.
były pracownik 2014-12-06 18:06
Rzeczywiscie płace byly takie sobie ( dlatego się zwolniłem), jedyne czego mi brak to tej atmosfery. Firma w której obecnie pracuję, daje lepiej zarobić, ale człowiek się nie liczy :( Sonel balansuje pomiędzy korporacją a firmą rodzinną z tradycjami, ale polityka zarządzających jest ustawiona na akcjonariuszy, no cóż trudno się dziwić w końcu S.A. dlatego za nie długo popadnie w podobną chorobę jak firmy z kapitałem zagranicznym. Co do wymagań, to się zgadzam, troszkę przepadają ale to chyba sprawa ambicji (I'm the best) zaszczepili nią kierownictwo i dyrekcję (wszyscy studiują do upadłego). Praca jak praca, zależy na jakiego przełożonego trafisz, jedni chcą się wykazać i masz ciężko, drudzy jadą ze zmianami aż już trudno się połapać ale kierunek raczej na ludzi skierowany i to jest OK. Z perspektywy 1 roku poza Sonelem, mogę powiedzieć, że nie było tak źle, oczywiście do ideału daleko, ale są gorsze miejsca na tej ziemi ;)
Oceniając cały pobyt w tej firmie, powiem tak: Firma dziwna, zarobki średnie, atmosfera super ( przynajmniej w dziale ... - nie powiem bo skrzydełka im urosną ;) ) poza tym akcje typu pakiety medyczne czy też multi sport to już chyba standard w każdej szanujacej się firmie. Firma stawia na rozwój, wdrażają systemy Toyotowskie I takie tam, widać że wszystko przemyślane i konsekwentne, tylko czy nie zrobią z tej firemki drugiej Toyoty? Będę się przyglądał i życzę byłej szefowej sukcesów ;) i jej bossowi również ;) ......
M. 2014-12-07 20:05
Milo mi slyszec o tej dzialowej atmosferze ;)...i uwierz mi B. jest tak nadal, a i staramy sie by bylo lepiej...continuous improvement ;)
bombel 2014-12-08 12:39
Masz rację drogie M.
Po wspólnym odpoczynku w Tunezji jeszcze bardziej jesteśmy "zżyci".
abc 2014-12-08 19:33
Bombelku - a smiesz w to watpic?
??? 2014-12-08 20:58
Za nietypowe metody motywowania pracowników -kto zna ten wie
bombel 2014-12-10 18:11
Drogie abc
Nie mogę nie wierzyć bo widzę jak miłość u nas w firmie kwitnie.
Ale skoro jest już tak rodzinnie i jesteśmy tak bardzo zżyci to może pora na krok dalej.Może Pan Prezes wyda zarządzenie i nakaże ujawnić dochody wszystkich pracowników naszej rodzinnej spółki?????

abc 2014-12-10 20:09
Bombelku, no widzisz? znalezlismy konsensus. a jako prekursor pomyslu - zaczniemy od Ciebie ;) ujawnij swoje :)
bombel 2014-12-16 19:07
Witaj abc
Nie mogę ujawnić wysokości wynagrodzenia bo podpisałem dokument o zachowaniu poufności.Tylko Pan Prezes może to zmienić jednym zarządzeniem.Napisze tylko tyle że nie zarabiam średniej krajowej.A powinienem jako pracownik najlepszego pracodawcy w mieście.Tak przy okazji;jestem ciekawe czy w przyszłym roku pracownicy przynajmniej raz polecą znów na wspaniałą wyprawę firmową????
abcd 2014-12-16 19:54
Niektórym nigdy nie można dogodzić. Pokażcie mi firmę, która daje pracownikom taką nagrodę - i to wszystkim, bez względu na zasługi ! Nawet, jeśli jest to raz na 20 lat! A swoją drogą dziwię się zarządowi, który wiedząc o tym, że znajdą się malkontenci i tak machnął na nich ręką i uwierzył w to, że warto to zrobić dla tych, którzy to docenią. Pełen szacun. Bo nie musiał. Mógł - tak jak robi to większość firm, zafundować takie szkolenie kadrze kierowniczej i tyle . Wiem, bo mam "bliski związek" z pracownikiem innej firmy strefowej i właśnie tak tam jest. Szkolenia i wyjazdy integracyjne są tylko dla kierowników i czasami dla mistrzów. Dlatego powinniście się cieszyć i doceniać te gesty. A jak wam się nie podoba zapraszam do korporacji
abcd 2014-12-17 07:46
A po co?
bombel 2014-12-23 17:27
A co takiego strasznego jest w korporacji???
Ktoś tu chyba dzieci rózga straszy??
abcd 2014-12-25 19:34
Nie wiesz? To spróbuj. Szczególnie jeśli chcesz zmienić pracę na stanowisku produkcyjnym. Bo jeśli jesteś osobą, która posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, aby pracować na stanowisku managerskim i jest w stanie poświęcić dużo czasu na pracę, to jak najbardziej polecam korporację. Zarobki tam są nieporównywalnie wyższe od wynagrodzeń oferowanych przez firmy typu Sonel.
bombel 2014-12-29 12:50
Witaj drogie abcd.
Bardzo dziękuję za podsuwane mi pomysły na temat zmiany pracy.
Pozwól że i ja coś Ci poradzę.
Jestem w pełni uznania dla Ciebie.25 grudnia o 19 34 sprawdzać wpisy na temat naszej spółki na tak ambitnej stronie jak ta.Kochane abcd jesteś naprawdę wspaniałym pracownikiem naszej spółki.Myślę że Sonel musiał Ci bardzo dużo dać.
Ja jednak proponuję abyś najbliższe święta spędził z rodzinną lub przyjaciółmi.
Czasem nawet managerowie firmy Sonel muszę troszkę odpocząć aby nie popaść w niełaski gdy dopadnie ich proces "wypalenia zawodowego".
abcd 2014-12-29 16:43
Ja także dziękuję za dobre rady. Ten okres świąteczny był wyjątkowo długi, więc czasu wystarczyło zarówno dla Rodziny i Przyjaciół jak i dla firmy. Wszak tu również mamy wielu fajnych kolegów i koleżanek, prawda? A tak naprawdę, to masz rację, że praca tutaj wiele mi daje. Mam to szczęście, że wstając rano nie mam doła, tylko z przyjemnością wskakuję do autka i jadę do pracy. Lubię to, co robię i każdemu życzę takiego uczucia. Dlatego uważam, że warto szukać takiego miejsca, które sprawi, że będziemy czerpać radość z każdej chwili - zarówno w pracy jak i poza nią. Serdecznie Cię pozdrawiam "bombelku".
MArek 2015-01-31 16:56
widze ze lukas napisal sporo prawdy. ja teraz jak poszukuje pracy to wlasnie poszukuje informacji o zarobkach albo o tym jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna myslalem ze tutaj glownie takie ifnoramcje znajde. ciekawe czy warto tutaj pracowac - potrzebuje porady w tym temacie mam nadzieje ze ktos takie da
abcd 2015-02-01 14:01
A o co tak naprawdę pytasz. O zarobki - to na jakim stanowisku. O atmosferę - w tamtym roku Sonel został najlepszym pracodawcą w Świdnicy. Czy warto pracować? To jest dziwne pytanie. Ja uważam, że warto pracować w takiej firmie.
pamela 2015-05-21 22:48
Niedługo będą szukać kierownika marketingu.
wut 2015-06-17 16:32
to jakiś żart. w innych cywilizowanych krajach pytanie o zarobki to najbardziej normalna rzecz na świecie. nikt nie ma o to pretensji, bo przecież każdy chce wiedzieć na czym stoi. tutaj jakieś bzdury o zachowaniu tajności. po co to wszystko? rozumiem tajemnice handlowe ale zarobki?
abcd 2015-06-18 11:18
Polecam zapoznanie się z poniższym artykułem :) nie jest do końca takie jasne.

dcba 2015-06-18 15:02
No właśnie, przy obecnym podejściu do ochrony informacji pracodawca musi bardzo uważać jakie dane upublicznia. Dlatego, jeśli ktoś chce się dowiedzieć o wynagrodzenia na jakimś konkretnym stanowisku pracy powinien zapytać bezpośrednio osobę na takim stanowisku pracującą. I jeśli ta osoba będzie chciała, to powie - prawdę, albo nie :)
bombel 2015-06-26 19:57
Może ktoś mi udzieli informacji bo jestem zdruzgotany.
Moje pytanie.
CZY TO PRAWDA ŻE NASZA ŚWIETNA FIRMA NIE DOSTAŁA NOMINACJI DO ŚWIDNICKICH GRYFÓW????!!!!JEŚLI TAK, TO KTO ZAWINIŁ ,KTO CZEGOŚ NIE DOPILNOWAŁ???!!!
Proszę podzielcie się wiedza.
j.drozdowska 2015-06-28 16:52
Nie zostaliśmy nominowani, bo nie zgłosiliśmy się do udziału. W kategoriach, które mogą nas dotyczyć już zostaliśmy nagrodzeni Gryfem, więc dajemy szansę innym. Mam nadzieję, że ulżyłam Twoim cierpieniom. Pozdrawiam
j.drozdowska 2015-08-09 20:44
Najważniejsze jest spełnienie kryteriów podstawowych, czyli: Bardzo dobra znajomość technicznego języka angielskiego w mowie i w piśmie,wykształcenie techniczne -Ud preferowane kierunki elektroniczne,duża wiedza z zakresu elektroniki. Znajomość języka rosyjskiego jest atutem dodatkowym. Jeśli spełnia Pani te warunki, to zapraszam do aplikowania.
qwerty 2015-09-23 10:01
Jakie są zarobki w tej firmie dla programistów ?
kleo 2015-10-01 20:11
4-9k brutto
zapłakany_karolek 2015-10-15 17:46
Podniecają się co niektórzy wycieczką do Tunezji, gdzie przez tydzień chodzili pijani i sikali pod palmami. A wystarczy policzyć - gdyby prezes dał każdemu 200 pln podwyżki, to miesięcznie wydałby ponad 50 tys. (bo dochodzi ZUS). Rocznie - 600 tys. Myślę, że wycieczka kosztowała taniej, a jaki efekt "pijarowy"...
j.drozdowska 2015-11-10 08:08
A skąd te obawy?
zapłakany_karolek 2015-11-15 22:43
Umowa i inne sprawy formalne są zawsze poprawne (czasem aż za bardzo), bo prezes, mimo, ze milioner, to trzęsie 4-ma literami czasami aż do absurdu. Przykład? - kiedyś kadrowa podszepnęła mu, że przez system rejestracji (elektroniczny - "odbijanie karty") czasu pracy ktoś go może podać do sądu (znaczy - firmę), że pracował np. w miesiącu pół godziny dłużej. Jaja były solenne, gdy przez 2 godziny cała wierchuszka debatowała, jak ten problem rozwiązać, w końcu wymyślili, że odbijać się trzeba tylko na wejściu, a jakby się nie odbić na wyjściu to i tak będzie liczył 8 godzin; zaś kierownicy mieli kontrolować faktyczny czas pracy. Idiotyzm, biorąc pod uwagę wychodzenie na fajkę (bo to też trzeba odliczać, kibelka na szczęście jeszcze nie - w innych firmach też się odlicza takie wyjścia).
Wracając do tematu, umowy jak najbardziej, wypłaty na czas, ale juz na przykład zasady premiowania zmieniają się co roku i choć mają przez rok obowiązywać, to często już po miesiącu-dwóch jest zmiana, bo nagle się okazało, że ktoś "za dużo zarobił" - był taki przypadek, że gościu w exporcie sprzedał klamotów za prawie bańkę, należało mu się chyba ze 60 kawałków premii, to prawie miesiąc kombinowali jak mu uwalić, ale w końcu wypłacili. Za to od następnego miesiąca zrobili limit - choćbyś sprzedał za 5 milionów, to dostaniesz tyle samo, co za stoparę tysięcy.
Premia to długi temat - w działach handlowych wzory na wyliczenie są juz tak skomplikowane, że już nikt na czele z prezesami ich nie ogarnia. Ale zawsze na otarcie łez można się na służbową Insygnię załapać (jeden nawet się na Galaxy załapał, bo ma dużą rodzinę).
xxxx 2015-12-08 16:30
Na stronie Sonel-a jest zamieszczona oferta pracy dla specjalisty metrologa (nie wiem czy aktualna). Czy ktoś może napisać orientacyjnie o warunkach pracy w laboratorium: płaca, atmosfera pracy.
xxxx 2015-12-15 07:52
Ogłoszenie znalazłem na stronie Sonela, jest z października więc może nieaktualne. Pracowałem kiedyś w laboratorium wzorcującym (akredytowanym), dobrze mi się w nim pracowało dlatego zainteresowałem się tym ogłoszeniem, choćby z ciekawości. Może jest ktoś z kto pracuje lub pracował w laboratorium Sonela i chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami co do warunków i atmosfery pracy oraz czy praca jest rozwijająca czy też monotonna.
Jacek Parafinowicz 2015-12-17 08:34
Jeżeli dane ogłoszenie znajduje się na naszej stronie w zakładce praca (usunięte przez administratora)to oczywiście jest nadal aktualne.
asdf 2016-04-11 21:22
Wystawiają pełno ofert a nawet ich nie czytają i nie odpowiadają choć człowiek spełnia bez problemu ich wymagania. Oferty są co jakiś czas ponawiane a odpowiedzi totalnie brak. Śmiech na sali.
asdf 2016-05-07 00:12
Pełno ofert wystawiają i co chwile je ponawiają a odpowiedzi na złożone CV i list motywacyjny BRAK choć wymagania spełnia się bez żadnego problemu. Widać że dziwna ta firma jakaś.
Miro 2016-07-26 10:26
Co jakiś czas ogłaszają rekrutację na montera urządzeń elektronicznych. Wynika z tego, że albo powstaje coraz więcej stanowisk albo przyjęte osoby się nie sprawdzają. Czy ktoś wie o co chodzi?
Ir 2016-07-28 12:14
Też mnie zastanawia ponawianie ofert na te same stanowiska. Jeżeli jest to spowodowane wysokimi wymaganiami to ok firma decyduje kogo zatrudnia. Szkoda że na tym forum nie wypowiadają się osoby które mogą udzielić rzetelnych informacji na temat pracy w firmie (mam na myśli nie tylko forum poświęcone firmie Sonel).
j.drozdowska 2016-07-29 08:50
Spośród osób zaproszonych na rozmowy rekrutacyjne na stanowisko monter urządzeń elektronicznych wybierane są te, które spełniają przede wszystkim kryterium umiejętności lutowania elementów elektronicznych. Z tymi osobami zawierane są umowy na 3-miesięczny okres próbny. Często umiejętności lutowania, które są wstępnie sprawdzane podczas rozmowy rekrutacyjnej, wymagają doszkolenia. W trakcie okresu próbnego przyjęte osoby doskonalą swoją technikę lutowania i jeśli sprawdzą się, kolejną umowę otrzymują na czas określony. Nie wszyscy jednak po okresie próbnym osiągają oczekiwany przez SONEL poziom umiejętności i dlatego ogłoszenia są ponawiane.
j.drozdowska 2016-08-01 07:32
Nie wiem dlaczego nie jest widoczny mój wpis, na który odpowiedział "miec", więc powtórzę go jeszcze raz:
Ponawianie ogłoszeń o zatrudnieniu na stanowiska produkcyjne wynika ze specyfiki realizacji zamówień wpływających do firmy. Ze względu na to, że do firmy wpływa bardzo dużo ofert prowadzona jest ich wstępna selekcja i na rozmowy zapraszane są wybrane osoby. Informacja o tym znajduje się w treści ogłoszenia. Spośród osób zaproszonych na rozmowy rekrutacyjna na stanowisko monter urządzeń elektronicznych wybierane są te, które spełniają przede wszystkim kryterium umiejętności lutowania elementów elektronicznych. Z tymi osobami zawierane są umowy na 3-miesięczny okres próbny. Często umiejętności lutowania, które są wstępnie sprawdzane podczas rozmowy rekrutacyjnej, wymagają doszkolenia. Jeśli osoby zatrudnione na okres próbny, w trakcie którego przyjęci monterzy doskonalą swoją technikę lutowania, sprawdzą się, kolejną umowę otrzymują na czas określony. Nie wszyscy jednak po okresie próbnym osiągają oczekiwany przez SONEL poziom umiejętności i dlatego ogłoszenia są ponawiane. Nieco inaczej wygląda rekrutacja na stanowiska inżynierskie. W tym wypadku prowadzona jest ona ze względu na ciągły rozwój naszej oferty produktowej i rozwijanie technologii.
Eddie 2016-08-01 17:05
Czy nie prościej i taniej byłoby zapraszać na rozmowę i sprawdzian praktyczny wszystkie osoby spełniające wymagania określone w ogłoszeniu, zamiast narażać firmę na kosztowną rotację zatrudnienia? W anonsie dot. montera są w zasadzie trzy punkty: wykształcenie średnie, umiejętność lutowania oraz znajomość elementów elektronicznych. Z własnego doświadczenia wiem, że pomimo spełnienia tych kryteriów w 200%, wysyłane zgłoszenia pozostawiacie Państwo bez odpowiedzi by.... za chwilę ogłaszać się ponownie! Można zatem przypuszczać, że istnieją jeszcze jakieś ukryte wymogi - np. wiek, niepełnosprawność, wygląd, płeć, rasa, etc, skutkujące pomijaniem aplikacji niektórych kandydatów już na wstępie. Jest to nie tylko nie fair wobec osób, które w dobrej wierze aplikują do pracy na podstawie określonych przecież przez samych Państwa kryteriów ale też pozbawia pracodawcę szansy na wyłowienia tych najlepszych, których nie trzeba będzie zmieniać co 3 miesiące.
j.drozdowska 2016-08-02 08:15
Niestety, nie ma możliwości zaproszenia wszystkich chętnych na spotkania ze względu na to, że zwykle jest ograniczony czas rekrutacji . Poza tym nigdy nie ma pewności, że osoby wybrane spośród większej liczby kandydatów sprawdzą się bardziej, niż inne. Na teście można poznać zdolności manualne i umiejętność czytania schematów. Nie jest możliwe poznanie cech osobowościowych, chęci rozwoju, podnoszenia kwalifikacji i umiejętności pracy w zespole - co jest u nas bardzo ważne. A przypuszczenia dotyczące ukrytych kryteriów są po prostu bezpodstawne.
Eddie 2016-08-04 08:20
Niestety praktyka, rozmija się diametralnie z teoretycznymi zasadami rekrutacji, które Pani tu przedstawiła. Przykład: średnie wykształcenie, ponadprzeciętne umiejętności lutowania, posługiwania się narzędziami i sprzętem pomiarowym, znajomość elementów elektronicznych, czytanie schematów – brak odpowiedzi. Czy doszukiwanie się ukrytych kryteriów jest zatem takie bezpodstawne?
Felek 2016-09-06 16:22
Chyba tak jest tez z ofertami na inne stanowiska. Nie bylo by to dziwne gdyby to byla ogromna korporacja a nie mala firema gdzies na obrzezach Wrocka. Sam jestem ciekawy z czego to wynika: czy z tego ze nie moga znalezc kogos z odpowiednimi kwalifikacjami (za małe pieniadze daja w stosunku do wymogow i nikt nie chce), czy moze to jakas taka polityka firmy rekrutowania czy trzeba czy nie trzeba. Tak czy siak cos tutaj nie gra.
Alfa 2016-09-15 11:09
Na stronie Sonela oferty pracy wiszą od początku lipca więc to nie jest tak, że chętni pchają się drzwiami i oknami a "rekrutacja jest ograniczona w czasie". Co do zarobków to widziałem anons na praca.eua.pl gdzie monterom oferują od 1850 brutto. W porównaniu do zarobków w pobliskich niemieckich montowniach to niewiele. Może być tak, że jak już wyszkolą pracownika to ten ucieka za miedzę zarabiać normalne pieniądze i rekrutacja zaczyna się od nowa. Show must go on!
Asia 2016-09-21 15:36
Pomyliły ci się czasy. Śmieciówki to przeszłość. Dzisiaj nawet Biedronka daje etat od zaraz, multisport, pakiet socjalny itp.
Jan 2016-09-26 12:04
A nie wiecie jak wygląda sprawa w przypadku programistów C++? Na stronie jest oferta pracy i jestem ciekawy, czy warto aplikować. Wie ktoś może jaka jest atmosfera w pracy i na jakim poziomie są zarobki?
Elo 2016-09-26 12:32
Jan' ja widzialem ofertę pracy na programistę do Wrocławia, jednak jeżeli chodzi o warunki finansowe to nie napisali na ile można liczyć, wszystkiego dowiesz sie pewnie na rozmowie a aplikowałem już?
Sflustrowana 2017-02-27 16:49
Od kiedy dwa lata temu odszedł poprzedni Dyrektor Produkcji atmosfera pracy na produkcji systematycznie się pogarsza. Poprzednio każdy pracownik był szanowany bez względu na miejsce pracy. Nowy dyrektor ma pracowników produkcji za nierobów i uważa, że powinni oni składać mu pokłony za to, że pracuje się w Sonelu. Rzeczywistość jest taka, że większość osób z produkcji czeka tylko na okazję, aby odejść z pracy, a nawet ją porzucić, jeżeli znajdą inną pracę. Naszw Pani prokurent pisze na tym forum, że do pracy w Sonelu trzeba mieć specjalne predyspozycje. Prawda jest taka, że ciągłe ponawianie ofert pracy jest potrzebne aby nam wmawiać, że musimy pracować po 12 godzin, gdyż brak jest pracownikó, przecież taniej jest zapłacić nam nadgdziny niż opłacić nowego pracownika. Jak ktoś wcześniej napisał, zakład prowadzi tylko ewidencję wejść pracowników, a podczas wychodzenia z pracy już się nie odbijamy więc zakład sam wpisuje naszą godzinę wyjścia, jeżeli mamy przyjść do pracy w sobotę nie mamy prawa odbijać się również na wejściu, aby nie wykazywać nadgodzin (oficjalnie płacone jest to w premi). Jak jesteśmy przy premiach, to dziwnym trafem jak są płacone nadgodziny dziwnym trafem premie są zawsze dużo niższe. Aby otrzymać premię trzeba wykonać normy produkcyjne, które tak były zwiększane co jakiś czas, że wchwili obecnej na większości produktów mają problem wykonać nawet osoby z wieloletnim doświadczeniem pracując bez chwili wytchnienia. Przy tak wygórowanych normach, nie ma silnych, aby pracując po 8-12 godzin nie popełnić błędu. Za każdy błąd premia jest obniżana aż do 0, z tym że to nie wszystko, w styczniu dyrektor produkcji wymyślił sobie, że za karę za bład pracownicy mają po pracy zostawać w pracy i wysłuchiwać pouczeń kontroli jakości ( za to zakład nie płaci, ani nie daje wolnego, a co tydzień siedzimy tam w naszym czasie wolnym minimum 30-45 minut), gdy zgłaszamy, że jest to niezgodne z prawem, jesteśmy zastraszane że jak ktoś nie przyjdzie, to zostaną wyciągnięte konsekwencje i że oni mają do tego prawo, tylko że jak dotąd nikt nie raczył nas poinformować zgodnie z którym punktem Kodeksu Pracy jest to zgodne, zwłaszcza, że jesteśmy karane podwójnie. Jeżeli ktoś ma chody u dyrektora produkcji, to nie zostanie zwolniony z pracy za stosowanie mobingu tylko przesunięty na magazyn. Tak było z brygadzistką linki na usługach, która zmuszała pracownice do wykonywania swojej pracy (przygotowanie materiałów), obrażała je i szykanowała. Gdy dziewczyny wreszcie tego nie wytrzymały i się zbuntowały, nie została zwolniona, tylko przesunięta do magazynu, z zakazem zbliżania się do tych pracownic. Niby sukces, ale od tego momentu dziewczyny stały się wrogami dyrektora. Nie mineło duźo czasu i ta pani trafiła go KJ i sprawdza produkcję swoich byłych pracownic. Szkoda że nie możecie zobaczyć tego cyrku jaki ona wyczynia. Po pierwsze błedami są żeczy, ktore jeszcze do nie dawna błedami nie były, po drugie jej komentarze czasem bardzo obraźliwe słychać na całej produkcji. Wygląda na to, że w Sonelu dyrekcja popiera mobing. Dyrektor produkcji tylko butnie twierdzi, że jeżeli komuś się nie podoba, to może się zwolnić. Gdy kilka osób już to zrobiło i jak szepcze się po kontach dwie z nich powiedziało o przyczynach odejścia nic to nie dało. Pewne jest to, że tych osób będzie więcej. Jedynie aby uzadadnić zabieranie pracownikom czasu do odpoczynko dyrektor z wielką emfazą ogłosił w lutym podwyżki i dotrzymał słowa, tylko że podwyżka dla większości pracowników produkcji dotyczyła spełnienie podwyższenia pensji do najniższej krajowej, co powinien zrobić już z dniem 1 stycznia. To są tylko przykłady, jest tego o wiele więcej może być z tego wspsmiały reportaż jak ktoś komu udeżyła woda sodowa do mózgu rozwala zakład. Ciekawe kto będzie pracował na produkcji, jak odejdzie większoś doświadczonej załogi.
bezrobotny 2017-02-27 18:14
Kto zmusza Cię do pracy w takich strasznych warunkach? To jest straszne, a może zwyczajnie kłamiesz?
Dyrektor, który odszedł 2 lata temu? Kto to był? Zarobki po niżej minimalnej? Premia 0%? Codzienna praca po 12h? Praca za darmo po godzinach? Wszyscy poddani są takiemu mobbingowi, że nawet boją się zwolnić. Wyjedź gdzieś daleko to może ten dyrektor Cię nie znajdzie i zajmij się pisaniem powieści detektywistycznych.
Zostaw swoją opinię o Sonel SA - Świdnica
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sonel SA