Wielton SA

Wieluń

Opinie o Wielton SA

Urlon 2014-11-21 15:41
Jeżeli sie sprawdzisz na swoim stanowisku to kierownik sam dzwoni do Ciebie z propozycją porwotu
Wiesiek 2014-12-03 20:30
może ktoś coś powiedzieć o testach na rozmowie kwalifikacyjnej, jak one wyglądają?
stazysta 2014-12-03 20:52
Witam,
interesuje mnie jak wyglada praca w dziale automatyki/robotyki dla absolwenta politechniki. Czy jest to typowa praca w UR ? Czy potrzebują w ogóle absolwentów uczelni technicznych ?
michał 2014-12-13 09:14
Witam.
Interesują mnie zarobki na stanowisku kontrolera jakości i atmosfera wśród tej załogi.Dzwonili z propozycja pracy więc nie wiem czy warto zmieniać firme.Z góry dziękuję.
dziki 2014-12-17 11:28
dostałem propozycje pracy na stanowisku referanta ds. serwisu czy ktoś może nakreślić temat jak to w praktyce może wyglądać jakie zarobki
chuck 2015-01-07 14:33
Narzekać każdy potrafi, a Polacy to już biją w tym wszelkie rekordy. Pracowałem rok na W1, Nie spotkałem się z arogancją mistrzów, brednie tych wiecznie pokrzywdzonych. Po to jest mistrz żeby jakiś porządek trzymać, masz problem, pytasz, doradza, nakieruje, pracujesz dalej, proste! To w końcu po co wy byście chcieli iść do Wieltonu? Poleżeć? Jest mistrz, jest kierownik, stanowiska też ich do czegoś obligują! A że poganiają? Od tego są i słusznie! A co do 4 brygadowki, każdy przyjmując się dobrze wiedział jak jest, że czasem wprowadzają cztery brygadu. Wtedy pasowało a teraz już nie? Zarobki słabe? To ile wy chcecie zarabiać??? Nie pasuje to do korony za tysiaka!!! Pracowałem na w1, prace chwalilem, ludzi tez. Jak wszedzie, robisz coś najlepiej jak potrafisz, starasz się dawać z siebie wszystko tak aby praca dawała ci satysfakcje zadowolenie z siebie. a 2200 brutto + ok 400 premii to mało? dacie spokoj... Zawiozą do pracy za darmo, odwiozą. Na głowe nie kapie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie marznie, nie narzekać tylko robić!
BYły PRACOWNIK 2015-02-28 12:32
podoba mi sie logo Wieltonu - odzwierciedla co można tam osiągnąć.PO 10 latach jeden garb, a po 20 drugi :)
także były 2015-03-30 12:44
hahaha, no rozwalił mnie Twój post - krótki zwięzły a jakże odzwieciedlający świetnie możliwości pracownika w tej firmie - ja - były pracownik umysłowy - potwierdzam adekwatność powyższej wypowiedzi w odniesieniu do "kariery" w biurach tej firmy.
POLVIK 2015-07-29 11:59
Witam wszystkich uczestników rozmowy.

Firma Polvik jest firmą organizującą pracę w krajach Skandynawskich, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Aktualnie poszukujemy mechaników samochodów oraz naczep ciężarowych, lakierników naczep samochodów ciężarowych i wiele innych.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani pracą w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii czy też Niemczech to bardzo proszę o kontakt pod adresem mailowym:
marek@polvik.com
vip.55 2015-12-09 22:55
Witam, czy ktoś coś wie na temat pracy w wielton na zasadzie współpracy będąc na własnej działalności gosp... i ibsługiwać region jako przedstawieciel handlowy? Czy to się opłaca? jak to wygląda w praktyce Pozdrawiam. Jakimi autami jeżdżą przedstawiciele handlowi
luzi 2016-02-12 08:53
mozecie napisać coś o stanowisku przedstawiciela handlowego? jakie zarobki- podstawa i premie. i ogólnie jakie warunki pracy.
szukaja na malopolskę. jakie podejscie do pracownika. czy firma ma jakies benefity typu opieka medyczna?
wielun 2016-02-16 12:49
jak wyglada praca na wydziale W6 jakie zaobki i na kogo trzeba uwazac?
sas 2016-02-19 20:42
witam ile zarabia operator ustawiacz cnc dziekuje za wiadomosc
nygus 2016-02-20 09:56
Operator maszyn cnc na okresie próbnym 2200brutto bez żadnej premii. Po okresie próbnym jeśli Ci przedłuża umowe masz 200brutto więcej a z premia nie wiem jak jest i ile jej jest.
ben 2016-03-04 22:00
Ile zarabia operator(programista online) robotów spawalniczych Panasonic?(posiadam 6 lat doświadczenia na takim stanowisku)
alwaro 2016-03-10 23:22
napisze tak jak jest szczerze nie polecam tej firmy jako pracy na dluzszy czas pracowałem tak 5 lat teraz pracuje w krone w niemczech co tydzien w domu. a w wieltonie po pierwsze dysponuja twojim urlopem ty jak chcesz sobie wziac urlap to najlepiej zalatw sobie kogos na zastepstwo pros sie chlopakow aby zostali po 12 soboty obieuja ze placa a okazuje sie ze zabieraja z premi ludzie przy spawaniu aluminium zarabiaja smieszne pieniacze i w sezon najlepiej jak by pracowali non stop w kazda sobote za 3200 gdzie my na stali mieli po 3300 . Naprawde nie polecam tej firmy nikomu i ta fama ze w wieltonie to jest robota powinna zaniknia juz jakies 10lat temu. a i jeszcze jedno bony na swieta wnioski z gminy o dochodach pity jakies zaswiadzenia z US a pozniej bon 100zł tak 100zł i to jeszcze nie wszyscy dostana bo jesli dochod przekroczy 500zł na osobe to bonu nie dostaniesz
edyta 2016-03-11 11:51
witam, byłam na rozmowie w Mikołowie na stanowisko pracownika działu handlowego. Szukają ambitnego pracownika za najniższą krajową. Mało tego mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności. Nie dość, że płacą grosze to jeszcze ciągną kasę z PFRONu :((
kiu 2016-03-21 16:54
3000+-200
Elektromechanik samochodowy 2016-07-12 18:39
Czy szukają może elektromechanika z doświadczeniem ? Pracuje w zakładzie ktury robi to samo. Czyli na szybkiego zajmuje się przerabianiem instalacji elektrycznych i pneumatycznych wykańczaniem auta w obrysy lampy itd.

Z czasem podłapie programowanie przyczep.

I jakich zarobków można się spodziewać ?
Lolo 2016-07-31 20:42
Pracowałem w tej firmie (a raczej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w dziale R&D w Gliwicach. Ciągły wyzysk, mobbing i puste obiecanki ! Kompletnie zero rozwoju technicznego, człowiek wręcz może sporo pozapominać z tego czego nauczył się wcześniej ! Zarobki wręcz śmieszne ze śmieszną obietnicą śmiesznej podwyżki ! Na szczęście szybko zmieniłem firmę i znowu mam pracę normalną, gdzie człowiek jest SZANOWANY i zarabia przyzwoicie ! Jedyne co dobrze działa w firmie Wielton to zakłamany marketing, ale nie dajcie się zwieść ich kłamstwom ! Oczywiście zawsze znajdą się rodzynki, ale mogę szczerze powiedzieć, że 95 % firm na Śląsku jest lepszych od tej zakłamanej firmy Wielton. Nie dajcie się nabrać tak jak ja na ich obiecanki, bo tylko stracicie cenny czas, przez który w innej firmie dużo więcej zarobicie i się nauczycie !

Pozdro
Bolo 2016-08-01 13:23
Lolo to Ty z Halemby?
Mick 2016-08-18 08:31
Byłem kiedyś (3 lata temu) na rozmowie kwalifikacyjnej na inżyniera jakości - tuż po studiach.
Prowadzący rozmowę kierownik nawet nie raczył spytać o narzędzia jakościowe jakie poznałem podczas nauki. Założył z góry, że nic nie umiem i nie widzi dla mnie miejsca, a w dodatku mam dalekie dojazdy - 40km. Pytaniem moim jest - po co mnie zaprosili skoro widzieli w CV studia dzienne, prace wakacyjne i praktyki oraz miejsce zamieszkania. Miesiąc później znalazłem inną pracę w której jestem do dzisiaj.
Dlaczego tutaj piszę opinię dopiero teraz? Dlatego, że od tego czasu średnio raz w roku dzwonią do mnie i pytają się czy wciąż jestem u nich zainteresowany pracą. Taki żarcik co roku mam od nich.
spawacz 2016-09-04 20:28
pracaspawacz... ruszył nabór do bombardiera na stanowisko spawacz
Op 2016-09-14 16:31
Czy w tej firmie jest zapotrzebowanie na operatorów cnc?
Jeśli tak to jakie są wymagania? Jakie maszyny, zarobki?
zainteresowany 2016-10-20 09:41
Jestem zainteresowany pracą tam ale nie wiem na jakich warunkach tam jest. Daja normalna umowe z dochodami np ze masz 20 brutto czy naprzyklad dostajesz min krajowe i do koperty.
Po ile h sie pracuje ? I ile mozna tam zarobić ? Sa ludzie co maja moze 3 tys za 168h z produkcji ( montaz zabudowy elektryki pneumatyki ) ?
monter 2016-11-03 20:48
zarobki nędzne, a narobić się trzeba. na produkcji ciągle jest rotacja. placa to minimum krajowe, spawacze dociągają jedynie do 3 na reke jak jest premia, ktorej prawie nigdy nie ma.
WELDER 2016-11-25 12:38
Witam
Jakie zarobki na spawacza?
spawacz 2016-11-30 00:16
2500-3500 netto
Zbuntowany od kapelanczyka :D 2016-12-22 01:15
hahahah napisz odrazu dam 8 zl bez mozliwosci podwyzki . POZDRO
Unikaj W-1 2017-02-19 10:44
Jako były kilkuletni pracownik tego zakładu śmiało mogę odradzić pracę na wydziale W-1. Zarobki nie są adekwatne do wykonywanej pracy. System 4-brygadowy a zarobki w porównaniu z innymi wydziałami są conajmniej śmieszne, a praca do lekkich nie należy. Panu mistrzowi R.M. chyba się wydaje, że jest tam właścicielem tego interesu, bo jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia, wystarczy zapytać ludzi pracujących do dzisiaj na tym wydziale.
Nie wiem jak jest tam teraz i czy coś się zmieniło ale do póki "rządzi" tam Pan M. to raczej lepsze czasy nie nastały. Choć o to trzeba by zapytać obecnych pracowników W-1.

Proszę nie usuwać tego postu, niech ludzie szukający "lepszej" pracy wiedzą, że tam sobie nie polepszą.
Daroo 2017-03-01 18:03
jakie wynagrodzenie dla konstruktora, technologa bo byłbym zainteresowany?
poplecek 2017-03-06 23:24
Za biurko to pierwsi !!!! A do roboty ! doświadczenia nabrać, podźwigać a później do korytka (biurka) rysować.
bodo 2017-03-10 17:24
Nie polecam,
Na papierze stronie internetowej to wszystko wygląda dobrze, jeszcze więcej certyfikatów mogą sobie ''kupić''.
Ale w rzeczywistości, wystarczy ''wejść'' do środka i wszystko pryska jak ''klatka w amerykańskim filmie''
Człowiek jest tam przedmiotem a nie podmiotem, chcieliby żeby pracować za darmo, minimalna stawka to dla nich już za dużo,
Pogarda dla człowieka to dla nich pożywka do zadowolenia, tylko jak długo można udawać,
To dlatego ludzie z Wielunia jadą za chlebem dalej, a ''wiejska inteligencja'' wypełnia standardy jak opisują w procedurach ''bardzo szczegółowo''
ex pracownik 2017-03-12 01:18
Tragedia to mało powiedziane !!!!!!!! Propaganda - kolesiostwo- arogancja i chamstwo !!!!!
Daroo 2017-03-12 22:54
mozesz podac kontretna kwote? czy 3000zl na start jest realne?
Miick 2017-03-13 17:30
2200 brutto i 3 m-ce bez premi.
bodo 2017-03-13 21:02
Na 3000 zł. to ich nie stać, za 2200 to tak i to jeszcze grymaszą że mają innych lepszych kandydatów ?????
Daroo 2017-03-13 22:19
brutto, myslalem ze mowimy tu o kwotach netto, faktycznie slabo ;/ ciekawei jak w dluzszej perspektywie...
Wielblad 2017-03-14 23:38
Podwyżka maksymalnie 10% i udu pnie bo jesteś już "złapany".
Daroo 2017-03-16 15:40
Z tego co piszecie to wynika ze pracownik na produkcji zarabia lepiej niż konstruktor czy technolog... To faktycznie fenomen
Niezadowolony 2017-03-20 08:35
Tylko ze konstruktor siedzi czyściutki pachnący i "pracuje" popijając kawkę. Czasami przejdzie za czymś po hali i sam nie wie czego szuka i po co przyszedł. Pracownik produkcji musi tyrać bo normy normy i jeszcze raz normy. Szczerze mówiąc to wątpię w to, że biurowi mają taką wypłatę, żaden prawdy Ci nie powie bo wtedy dużo osób pchało by się na to miejsce. Panowie za biurkiem śmiało wyciągają 3 z przodu na wypłacie.
Wielton 2017-03-21 19:31
Jako szeregowy za biurkiem dostaniesz 3000-5000 brutto w zaleznosci od doswiadczenia, juz z premiami, zalezy jeszcze jakie stanowisko. Kierownicy od 8500 brutto podstawy bez premii, z premiami od 10000 brutto wychodzi. Dyrektorzy roznie + potezne premie roczne, znam tylko zarobki swojego, ale gdybym ujawnila to jutro kazdy z mojego dzialu mialby pewnie indywidualna rozmowe i opierdziel :)
otoon 2017-03-22 18:54
z tymi ogłoszeniami o pracę to im się chyba strona zawiesiła, bo ciągle to samo, od wielu lat, albo co przyjmą to zaraz odchodzi, jak zobaczy co za syf.
miś uszatek 2017-03-22 23:10
Każdy rozsądny człowiek, który ma możliwość odejścia z tej firmy po prostu odchodzi. Zostają albo miejscowi albo prawdziwi głupcy. Zresztą widać co dzieje się na produkcji, ciągła rotacja, zaczynają ukraińców za pół darmo zatrudniać, po których wszystko trzeba poprawiać. A ukrainiec porobi chwilę (same szkody) i zaraz dalej na zachód pojedzie zostawiając wielbłąda z własnym ch***em we własnej du**e. Takim zarządzaniem panie Szatanie niedługo skończysz pan jak ze swoimi słoikami i marzeniami o hucie wawelskiej z szewczykiem dratewką na czele zarządu.
Daroo 2017-03-24 12:00
widze że ktos w koncu konkretnie odpowiedzial na pytanie. bo sluchajac poprzednikow to chyba juz lepiej byloby pracowac w biedronce na kasie... dokladnie tak rotacja jest calkiem spora i poza finansami jest to chyba tez wina traktowania szeregowych pracownikow...
Zadowolony trochę mniej 2017-03-28 22:14
Wiesz czym zajmuje się taka osoba jak konstruktor ?

Jak sama nazwa brzmi coś musi kontrować bo za to mu płacą. A jeżeli na dodatek pracuje w firmie produkujące naczepy to tak się składa ze projektuje od A do Z naczepę która Ty później spawasz, skręcasz, lakierujesz, montujesz itp.

Na opracowanie naczepy od podstaw, wyliczenie, zamodelowanie w programie graficznym i wykonanie kilkuset rysunków technicznych jest bardzo mało czasu. Później trzeba to pilotować od wycięcia laserem przez spawanie lakierowanie montaż. To że widzisz tego nieszczęśnika krzątającego się po hali produkcyjnej oznacza tylko to że coś jest nie tak i musi on znaleźć błąd zanim zwali się mu wszystko na głowę, lub tłumaczyć się każdemu wydziałowi poklei czemu znowu coś zaprojektował przysparzając im roboty zamiast siedzieć "pachnącym" i "czyściutkim" w swoim biurze czekając na pensje od pierwszego do pierwszego :)))

Co do zarobków to nie są one od 3000 brutto w górę. Są działy gdzie pracownik biurowy nie ma "dwójki " z przodu.

Trzeba pamiętać też o stażach, które były w pierwszej kolejności proponowane po studiach / w czasie studiów. Umowa na rok i coś koło 2200 brutto co daje 1562 zł netto. Po odbyciu stażu zasuwając na równi z tymi z "normalnej"umowy dostajesz do wyboru przedłużenie umowy + 20% podwyżki co daje 1874,4 zł netto tak około.

Jeżeli chcesz więcej to kończysz jak batonik Bounty, hmmmmmm jaki był słodziutki hmmm jaki był pyszny i dobry , po zjedzeniu "batonika" papierek który został zgnieść i do wywalenia ;) Już się tu nie przyda:)

Rotacja jest faktycznie spora. Rok 2016 był rekordowy ze wszystkich i wcale nie chodzi o obroty sprzedaży naczep, lecz o "fale" ludzi którzy się zwolnili z Wieltonu.
Niezadowolony 2017-03-29 22:14
Czy ty wiesz co ty w ogóle piszesz ? Pokaż mi konstruktora, który zaprojektuje dobrą naczepę od A do Z. W biurze siedzą teraz sami młodzi niedoświadczeni, pojęcia nie mają o konstruowaniu, stąd też tyle problemów na produkcji. Tych, którzy coś potrafili już nie ma.
wogóle niezadowolony 2017-03-30 23:57
Dokładnie tak jak piszesz. "Do Góry" jest odsetek starych pracowników co coś potrafią, reszta to młodzi którzy raczej bardzo mało potrafią a żeby się utrzymać to podpie.....ą innych do swojego GÓRU.
niezadowolony bardzo ! 2017-04-08 14:17
Biurowi ledwo przekraczają 2000 do ręki(z premią) , potem kierownik który dostaje trochę więcej, po tym dyrektorek który już dostaje ładne pieniądze i premie kwartalne do tego tych ostatnich jest chyba więcej jak spawaczy w tej firmie, co jeszcze śmieszniejsze żaden z dyrektorków nie jest kierownikiem który awansował, są to ludzie z zewnątrz więc nawet dla "kierownika" nie ma perspektyw rozwoju... do tego Dyrektorki krótko pracują i się zwalniają , po czym szukają następnego "świeżego" który przychodzi pręży się i wymyśla zmiany żeby coś polepszyć i wykazać się przed swoimi doktorami i prezesami.
Rezultat jest nędzny, ta firma chyba idzie w złym kierunku...
Lakda 2017-04-10 08:46
Zarobki na suwnicy
Zostaw swoją opinię o Wielton SA - Wieluń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wielton SA