Wielton SA

Opinie o Wielton SA

waldi 2013-12-20 12:57:26
myślę że to dobra firma
Janek 2013-12-25 17:07:06
@robol, to na hali Wielton macie duzo pracy? Koordynatorzy jacy w porzadku, czy czepiają sie człowieka o byle co?
xxx 2014-02-12 10:42:39
Nowy rok a u was nic może coś na plus (podwyżki, awanse)lub na minus (kontrole czasu pracy,nic na P).
xjxpx 2014-02-25 13:11:22
Następna sprawa to system pracy, który zostaje wprowadzony bez jakiejkolwiek konsultacji z załogą ( przychodzi "mistrz" i obwieszcza: Panowie od jutra cztery brygady...) załoga nie ma żadnych dodatków za niedzielę czy soboty a system 4,1-4,1-4,2 nie pozostawia złudzeń- co weekend w pracy za normalną stawkę. Firma Wielton nie musi (tak mi się wydaje) pracować w systemie ciągłym a mimo to jest to praktykowane na wydziale W1 bez jakich kolwiek dodatków dla załogi, wygląda to tak, że jest więcej zamówień na wyroby to j.w. "mistrz" obwieszcza czterobrygadówkę a pod koniec roku dostajesz kopniaka i mówią Ci do widzenia !!! to tak wygląda praca w firmie Wielton. Zainteresowany ? Wal śmiało !!!
Jark 2014-02-26 10:53:31
Szkoda w takim razie, ale dobrze, że napisaliście, by w razie czego szukać czegoś na boku, skoro Wielton rzadko przedłuża te umowy.
yeti 2014-03-31 13:20:10
a jak zwalniają na zimę, to potem przyjmują z powrotem tych samych ludzi, czy jest totalnie nowy nabór?
nelson 2014-04-18 19:12:36
to zależy od tego czy Ci ludzi przed zimą zwolnieni w tym czasie czegoś sobie nie znaleźli... żyć za coś trzeba i przez zimę
ja 2014-05-04 16:57:16
CZYM ZAJMUJE SIĘ MAGAZYNIER W TEJ FIRMIE? JAKIE OKOŁO WYNAGRODZENIE? :)
magazynier 2014-05-31 15:28:06
Magazynier jezdzi widlakiem i dostarcza material na stanowiska. Wynagrodzenie 1500 zl-1700 zl na reke
kostek 2014-06-20 13:37:04
pieniądze nie wydawały mi się złe do momentu aż napisałeś jak długo w miesiącu pracujecie... nie ma życia po za pracą
robert.monka 2014-09-24 20:02:07
Zapraszam do pracy do firmy Kapelańczyk
Długi 2014-10-10 12:34:58
Witam Ktoś wie co o pracy Przedstawiciela w firmie Wielton ? rejon Mikołów ?
Jakie zarobki, jaki system pracy, jaka flota :> ?
Ktoś coś ? pomóżcie bo dostałem propozycje pracy.
krótki 2014-10-10 16:25:47
do Długi .Hej też mi dzisiaj zadzwonili, ciekawe jak to wygląda.
Cienki 2014-10-10 17:07:17
Hej długi z krótkim - jak jesteście zdesperowani i absolutnie bez grosza to bierzcie. mieli tam handlowca, ale go wywalili, i to jakiś czas temu, teraz on skutecznie sprzedaje dla innej firmy, a oni wciąż szukają "ideała".
jak macie coś innego do wyboru to wybierzcie to inne. Kasa: dobra-ale zależy dla kogo, dla Was pewnie nie będzie, auto będzie po poprzednim handlowcu, pozostały sprzęt też, system pracy... hehehe - nie ma tam czegoś takiego.
Długi 2014-10-10 18:52:06
Cienki!
Dzięki za info :) a nie wiesz jak długo pracowal tamten przedstawiciel ? wiesz im dłużej tym lepiej bo pewnie teren wypracowany. Mógł podróżować autem prywatnie ? Co to było za auto ? i co to znaczy "dobra kasa" poproszę konkrety :D 2000 netto ? :>

pozdrawiam :)
krótki 2014-10-11 21:17:02
Długi a kiedy masz rozmowe rekrutacyjną ?
Długi 2014-10-13 13:19:29
Dziś miałem. Ciekawa perspektywa.. może to być całkiem ciekawa praca :D
Robot 2014-10-13 13:31:09
czy firma Wielton, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych mas przygotowane cos dla swoich pracownikow? Chodzi mi o to czy mozna nabyc akcje firmy, jelsi tak to jakiego rzedu sa to pieniadze? Ogolnie chwalicie sobie prace w tej firmie? Moim zdaniem jest tam całkiem fajnie zorganizowane to wszystko
podwodna ćma 2014-11-20 18:32:53
bardzo fajnie na swojej stronie internetowej rozbudowali i zorganizowali zakładkę kariera, szkoda tylko że opisali rozwlekle czego chcą a nie opisali prawie wcale co mogą dać potencjalnemu pracownikowi. dodam tylko że chcę robić jako product menager. nie wiem ile się tam zarabia, a wy wiecie i powiecie?
Urlon 2014-11-21 15:41:30
Jeżeli sie sprawdzisz na swoim stanowisku to kierownik sam dzwoni do Ciebie z propozycją porwotu
Wiesiek 2014-12-03 20:30:27
może ktoś coś powiedzieć o testach na rozmowie kwalifikacyjnej, jak one wyglądają?
stazysta 2014-12-03 20:52:02
Witam,
interesuje mnie jak wyglada praca w dziale automatyki/robotyki dla absolwenta politechniki. Czy jest to typowa praca w UR ? Czy potrzebują w ogóle absolwentów uczelni technicznych ?
michał 2014-12-13 09:14:57
Witam.
Interesują mnie zarobki na stanowisku kontrolera jakości i atmosfera wśród tej załogi.Dzwonili z propozycja pracy więc nie wiem czy warto zmieniać firme.Z góry dziękuję.
dziki 2014-12-17 11:28:59
dostałem propozycje pracy na stanowisku referanta ds. serwisu czy ktoś może nakreślić temat jak to w praktyce może wyglądać jakie zarobki
chuck 2015-01-07 14:33:14
Narzekać każdy potrafi, a Polacy to już biją w tym wszelkie rekordy. Pracowałem rok na W1, Nie spotkałem się z arogancją mistrzów, brednie tych wiecznie pokrzywdzonych. Po to jest mistrz żeby jakiś porządek trzymać, masz problem, pytasz, doradza, nakieruje, pracujesz dalej, proste! To w końcu po co wy byście chcieli iść do Wieltonu? Poleżeć? Jest mistrz, jest kierownik, stanowiska też ich do czegoś obligują! A że poganiają? Od tego są i słusznie! A co do 4 brygadowki, każdy przyjmując się dobrze wiedział jak jest, że czasem wprowadzają cztery brygadu. Wtedy pasowało a teraz już nie? Zarobki słabe? To ile wy chcecie zarabiać??? Nie pasuje to do korony za tysiaka!!! Pracowałem na w1, prace chwalilem, ludzi tez. Jak wszedzie, robisz coś najlepiej jak potrafisz, starasz się dawać z siebie wszystko tak aby praca dawała ci satysfakcje zadowolenie z siebie. a 2200 brutto + ok 400 premii to mało? dacie spokoj... Zawiozą do pracy za darmo, odwiozą. Na głowe nie kapie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie marznie, nie narzekać tylko robić!
BYły PRACOWNIK 2015-02-28 12:32:04
podoba mi sie logo Wieltonu - odzwierciedla co można tam osiągnąć.PO 10 latach jeden garb, a po 20 drugi :)
także były 2015-03-30 12:44:14
hahaha, no rozwalił mnie Twój post - krótki zwięzły a jakże odzwieciedlający świetnie możliwości pracownika w tej firmie - ja - były pracownik umysłowy - potwierdzam adekwatność powyższej wypowiedzi w odniesieniu do "kariery" w biurach tej firmy.
POLVIK 2015-07-29 11:59:43
Witam wszystkich uczestników rozmowy.

Firma Polvik jest firmą organizującą pracę w krajach Skandynawskich, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Aktualnie poszukujemy mechaników samochodów oraz naczep ciężarowych, lakierników naczep samochodów ciężarowych i wiele innych.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani pracą w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii czy też Niemczech to bardzo proszę o kontakt pod adresem mailowym:
marek@polvik.com
Maruda 2015-08-17 12:33:54
@także były wnioskuję, że praca jest ciężka i jedyne co można uzyskać, to uszczerbek na zdrowiu. Może mógłbyś napisać ile czasu tam przepracowałeś, będę bardzo wdzięczny. Szukają teraz ludzi od BHP i kierowników działu produkcyjnego, ciekawe czy dużo osób złoży CV i czy ciężko jest się dostać tam do pracy.
vip.55 2015-12-09 22:55:23
Witam, czy ktoś coś wie na temat pracy w wielton na zasadzie współpracy będąc na własnej działalności gosp... i ibsługiwać region jako przedstawieciel handlowy? Czy to się opłaca? jak to wygląda w praktyce Pozdrawiam. Jakimi autami jeżdżą przedstawiciele handlowi
qkak 2015-12-10 01:57:12
to znaczy kolego jest tak, że jak robisz jakieś zlecenia czy projekty to wtedy mogą Cię prosiić o działalnośc, ale poza tym to nie wydaje mi się, ze jest taka konieczność.
luzi 2016-02-12 08:53:07
mozecie napisać coś o stanowisku przedstawiciela handlowego? jakie zarobki- podstawa i premie. i ogólnie jakie warunki pracy.
szukaja na malopolskę. jakie podejscie do pracownika. czy firma ma jakies benefity typu opieka medyczna?
wielun 2016-02-16 12:49:33
jak wyglada praca na wydziale W6 jakie zaobki i na kogo trzeba uwazac?
sas 2016-02-19 20:42:13
witam ile zarabia operator ustawiacz cnc dziekuje za wiadomosc
nygus 2016-02-20 09:56:09
Operator maszyn cnc na okresie próbnym 2200brutto bez żadnej premii. Po okresie próbnym jeśli Ci przedłuża umowe masz 200brutto więcej a z premia nie wiem jak jest i ile jej jest.
ben 2016-03-04 22:00:27
Ile zarabia operator(programista online) robotów spawalniczych Panasonic?(posiadam 6 lat doświadczenia na takim stanowisku)
alwaro 2016-03-10 23:22:56
napisze tak jak jest szczerze nie polecam tej firmy jako pracy na dluzszy czas pracowałem tak 5 lat teraz pracuje w krone w niemczech co tydzien w domu. a w wieltonie po pierwsze dysponuja twojim urlopem ty jak chcesz sobie wziac urlap to najlepiej zalatw sobie kogos na zastepstwo pros sie chlopakow aby zostali po 12 soboty obieuja ze placa a okazuje sie ze zabieraja z premi ludzie przy spawaniu aluminium zarabiaja smieszne pieniacze i w sezon najlepiej jak by pracowali non stop w kazda sobote za 3200 gdzie my na stali mieli po 3300 . Naprawde nie polecam tej firmy nikomu i ta fama ze w wieltonie to jest robota powinna zaniknia juz jakies 10lat temu. a i jeszcze jedno bony na swieta wnioski z gminy o dochodach pity jakies zaswiadzenia z US a pozniej bon 100zł tak 100zł i to jeszcze nie wszyscy dostana bo jesli dochod przekroczy 500zł na osobe to bonu nie dostaniesz
edyta 2016-03-11 11:51:12
witam, byłam na rozmowie w Mikołowie na stanowisko pracownika działu handlowego. Szukają ambitnego pracownika za najniższą krajową. Mało tego mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności. Nie dość, że płacą grosze to jeszcze ciągną kasę z PFRONu :((
donik 2016-03-15 21:26:37
edyta, ale to chyba dobrze, że zatrudniają i niepełnosprawnych. Jak ja teraz widziałem ogłoszenie na specjaliste ds. projektów innowacyjnych w Wieluniu to nie wymagaja orzeczenia, ale musi być wykształcenie wyższe, czy m.in. 2-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z pozyskiwaniem dotacji inwestycyjnych i min. średniozaawansowana znajomość j. angielskiego w mowie i w piśmie.
poirk 2016-03-18 11:53:56
donik, to prawda, ale warto spełnić te warunki bo robota u nich naprawdę rozwija człowieka. Słyszałem, że z podniesieniem kwalifikacji zawodowych też nie ma problemu.
kono 2016-03-20 18:26:46
Dobrze słyszałeś @poirk, z tego co wiem to można korzystać z wielu szkoleń w tej firmie, więc jeśli potem też masz dobre wyniki to istnieje szansa na awans
kiu 2016-03-21 16:54:33
3000+-200
release 2016-03-22 18:58:35
tamto stanowisko już jest chyba zarekrutowane, teraz poszukują np. pracownika biurowego w dziale handlowym w mikołowie, fajnie, że z uwzględnieniem studiów i doświadczenia zatrudniają na umowę o pracę
biały 2016-03-28 22:17:30
Idealnie, że jest możliwe tutaj zatrudnienie w ramach umowy o pracę @release, ale taka stabilność jest bardzo ważna. Wiąże się to pewnie z odpowiednimi benefitami.
Miłosz 2016-04-27 22:20:49
@biały, mnie zainteresowała oferta na Przedstawiciela handlowego, co prawda nie ma w niej za dużo informacji, ale wydaje się ok. Z tego co czytam forma zatrudnienia na tym stanowisku to kontrakt. Jak dla mnie też dobrze :)
marek 2016-05-20 13:19:55
jako analityk badan mozesz zlozyc cv, jak amsz dosiwadczenie to podejrzewam, ze ustana tez na twoja propozycje negocjowania ceny wynagrodzenia, wiec probuj.
Elektromechanik samochodowy 2016-07-12 18:39:45
Czy szukają może elektromechanika z doświadczeniem ? Pracuje w zakładzie ktury robi to samo. Czyli na szybkiego zajmuje się przerabianiem instalacji elektrycznych i pneumatycznych wykańczaniem auta w obrysy lampy itd.

Z czasem podłapie programowanie przyczep.

I jakich zarobków można się spodziewać ?
Lolo 2016-07-31 20:42:11
Pracowałem w tej firmie (a raczej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w dziale R&D w Gliwicach. Ciągły wyzysk, mobbing i puste obiecanki ! Kompletnie zero rozwoju technicznego, człowiek wręcz może sporo pozapominać z tego czego nauczył się wcześniej ! Zarobki wręcz śmieszne ze śmieszną obietnicą śmiesznej podwyżki ! Na szczęście szybko zmieniłem firmę i znowu mam pracę normalną, gdzie człowiek jest SZANOWANY i zarabia przyzwoicie ! Jedyne co dobrze działa w firmie Wielton to zakłamany marketing, ale nie dajcie się zwieść ich kłamstwom ! Oczywiście zawsze znajdą się rodzynki, ale mogę szczerze powiedzieć, że 95 % firm na Śląsku jest lepszych od tej zakłamanej firmy Wielton. Nie dajcie się nabrać tak jak ja na ich obiecanki, bo tylko stracicie cenny czas, przez który w innej firmie dużo więcej zarobicie i się nauczycie !

Pozdro
Bolo 2016-08-01 13:23:22
Lolo to Ty z Halemby?
Mick 2016-08-18 08:31:47
Byłem kiedyś (3 lata temu) na rozmowie kwalifikacyjnej na inżyniera jakości - tuż po studiach.
Prowadzący rozmowę kierownik nawet nie raczył spytać o narzędzia jakościowe jakie poznałem podczas nauki. Założył z góry, że nic nie umiem i nie widzi dla mnie miejsca, a w dodatku mam dalekie dojazdy - 40km. Pytaniem moim jest - po co mnie zaprosili skoro widzieli w CV studia dzienne, prace wakacyjne i praktyki oraz miejsce zamieszkania. Miesiąc później znalazłem inną pracę w której jestem do dzisiaj.
Dlaczego tutaj piszę opinię dopiero teraz? Dlatego, że od tego czasu średnio raz w roku dzwonią do mnie i pytają się czy wciąż jestem u nich zainteresowany pracą. Taki żarcik co roku mam od nich.
Zostaw swoją opinię o Wielton SA - Wieluń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wielton SA