Wielton SA

Wieluń

Opinie o Wielton SA

bodo 2017-03-10 17:24
Nie polecam,
Na papierze stronie internetowej to wszystko wygląda dobrze, jeszcze więcej certyfikatów mogą sobie ''kupić''.
Ale w rzeczywistości, wystarczy ''wejść'' do środka i wszystko pryska jak ''klatka w amerykańskim filmie''
Człowiek jest tam przedmiotem a nie podmiotem, chcieliby żeby pracować za darmo, minimalna stawka to dla nich już za dużo,
Pogarda dla człowieka to dla nich pożywka do zadowolenia, tylko jak długo można udawać,
To dlatego ludzie z Wielunia jadą za chlebem dalej, a ''wiejska inteligencja'' wypełnia standardy jak opisują w procedurach ''bardzo szczegółowo''
ex pracownik 2017-03-12 01:18
Tragedia to mało powiedziane !!!!!!!! Propaganda - kolesiostwo- arogancja i chamstwo !!!!!
Daroo 2017-03-12 22:54
mozesz podac kontretna kwote? czy 3000zl na start jest realne?
Miick 2017-03-13 17:30
2200 brutto i 3 m-ce bez premi.
bodo 2017-03-13 21:02
Na 3000 zł. to ich nie stać, za 2200 to tak i to jeszcze grymaszą że mają innych lepszych kandydatów ?????
Daroo 2017-03-13 22:19
brutto, myslalem ze mowimy tu o kwotach netto, faktycznie slabo ;/ ciekawei jak w dluzszej perspektywie...
Wielblad 2017-03-14 23:38
Podwyżka maksymalnie 10% i udu pnie bo jesteś już "złapany".
Daroo 2017-03-16 15:40
Z tego co piszecie to wynika ze pracownik na produkcji zarabia lepiej niż konstruktor czy technolog... To faktycznie fenomen
Niezadowolony 2017-03-20 08:35
Tylko ze konstruktor siedzi czyściutki pachnący i "pracuje" popijając kawkę. Czasami przejdzie za czymś po hali i sam nie wie czego szuka i po co przyszedł. Pracownik produkcji musi tyrać bo normy normy i jeszcze raz normy. Szczerze mówiąc to wątpię w to, że biurowi mają taką wypłatę, żaden prawdy Ci nie powie bo wtedy dużo osób pchało by się na to miejsce. Panowie za biurkiem śmiało wyciągają 3 z przodu na wypłacie.
Wielton 2017-03-21 19:31
Jako szeregowy za biurkiem dostaniesz 3000-5000 brutto w zaleznosci od doswiadczenia, juz z premiami, zalezy jeszcze jakie stanowisko. Kierownicy od 8500 brutto podstawy bez premii, z premiami od 10000 brutto wychodzi. Dyrektorzy roznie + potezne premie roczne, znam tylko zarobki swojego, ale gdybym ujawnila to jutro kazdy z mojego dzialu mialby pewnie indywidualna rozmowe i opierdziel :)
otoon 2017-03-22 18:54
z tymi ogłoszeniami o pracę to im się chyba strona zawiesiła, bo ciągle to samo, od wielu lat, albo co przyjmą to zaraz odchodzi, jak zobaczy co za syf.
miś uszatek 2017-03-22 23:10
Każdy rozsądny człowiek, który ma możliwość odejścia z tej firmy po prostu odchodzi. Zostają albo miejscowi albo prawdziwi głupcy. Zresztą widać co dzieje się na produkcji, ciągła rotacja, zaczynają ukraińców za pół darmo zatrudniać, po których wszystko trzeba poprawiać. A ukrainiec porobi chwilę (same szkody) i zaraz dalej na zachód pojedzie zostawiając wielbłąda z własnym ch***em we własnej du**e. Takim zarządzaniem panie Szatanie niedługo skończysz pan jak ze swoimi słoikami i marzeniami o hucie wawelskiej z szewczykiem dratewką na czele zarządu.
Daroo 2017-03-24 12:00
widze że ktos w koncu konkretnie odpowiedzial na pytanie. bo sluchajac poprzednikow to chyba juz lepiej byloby pracowac w biedronce na kasie... dokladnie tak rotacja jest calkiem spora i poza finansami jest to chyba tez wina traktowania szeregowych pracownikow...
Zadowolony trochę mniej 2017-03-28 22:14
Wiesz czym zajmuje się taka osoba jak konstruktor ?

Jak sama nazwa brzmi coś musi kontrować bo za to mu płacą. A jeżeli na dodatek pracuje w firmie produkujące naczepy to tak się składa ze projektuje od A do Z naczepę która Ty później spawasz, skręcasz, lakierujesz, montujesz itp.

Na opracowanie naczepy od podstaw, wyliczenie, zamodelowanie w programie graficznym i wykonanie kilkuset rysunków technicznych jest bardzo mało czasu. Później trzeba to pilotować od wycięcia laserem przez spawanie lakierowanie montaż. To że widzisz tego nieszczęśnika krzątającego się po hali produkcyjnej oznacza tylko to że coś jest nie tak i musi on znaleźć błąd zanim zwali się mu wszystko na głowę, lub tłumaczyć się każdemu wydziałowi poklei czemu znowu coś zaprojektował przysparzając im roboty zamiast siedzieć "pachnącym" i "czyściutkim" w swoim biurze czekając na pensje od pierwszego do pierwszego :)))

Co do zarobków to nie są one od 3000 brutto w górę. Są działy gdzie pracownik biurowy nie ma "dwójki " z przodu.

Trzeba pamiętać też o stażach, które były w pierwszej kolejności proponowane po studiach / w czasie studiów. Umowa na rok i coś koło 2200 brutto co daje 1562 zł netto. Po odbyciu stażu zasuwając na równi z tymi z "normalnej"umowy dostajesz do wyboru przedłużenie umowy + 20% podwyżki co daje 1874,4 zł netto tak około.

Jeżeli chcesz więcej to kończysz jak batonik Bounty, hmmmmmm jaki był słodziutki hmmm jaki był pyszny i dobry , po zjedzeniu "batonika" papierek który został zgnieść i do wywalenia ;) Już się tu nie przyda:)

Rotacja jest faktycznie spora. Rok 2016 był rekordowy ze wszystkich i wcale nie chodzi o obroty sprzedaży naczep, lecz o "fale" ludzi którzy się zwolnili z Wieltonu.
Niezadowolony 2017-03-29 22:14
Czy ty wiesz co ty w ogóle piszesz ? Pokaż mi konstruktora, który zaprojektuje dobrą naczepę od A do Z. W biurze siedzą teraz sami młodzi niedoświadczeni, pojęcia nie mają o konstruowaniu, stąd też tyle problemów na produkcji. Tych, którzy coś potrafili już nie ma.
wogóle niezadowolony 2017-03-30 23:57
Dokładnie tak jak piszesz. "Do Góry" jest odsetek starych pracowników co coś potrafią, reszta to młodzi którzy raczej bardzo mało potrafią a żeby się utrzymać to podpie.....ą innych do swojego GÓRU.
niezadowolony bardzo ! 2017-04-08 14:17
Biurowi ledwo przekraczają 2000 do ręki(z premią) , potem kierownik który dostaje trochę więcej, po tym dyrektorek który już dostaje ładne pieniądze i premie kwartalne do tego tych ostatnich jest chyba więcej jak spawaczy w tej firmie, co jeszcze śmieszniejsze żaden z dyrektorków nie jest kierownikiem który awansował, są to ludzie z zewnątrz więc nawet dla "kierownika" nie ma perspektyw rozwoju... do tego Dyrektorki krótko pracują i się zwalniają , po czym szukają następnego "świeżego" który przychodzi pręży się i wymyśla zmiany żeby coś polepszyć i wykazać się przed swoimi doktorami i prezesami.
Rezultat jest nędzny, ta firma chyba idzie w złym kierunku...
Lakda 2017-04-10 08:46
Zarobki na suwnicy
boro 2017-04-26 18:02
Dziadowska firma na prowincji, dużo reklamy dla prowincjonalnych cieci, a dalej ... nic pustka, nikt tego nie zna,
druga strona medalu 2017-05-06 12:08
Zapraszam za biurko , jak to mówisz posiedzieć przy kawie i "popracować" . Zobaczysz wreszcie co znaczy odpowiedzialność i jak ta praca wygląda. Ty przyjdziesz na 8 godzin , zrobisz to zrobisz, nie to ktoś poprawi.

Nawet sobie nie zdajesz sprawy jak mało czasu przydzielone jest na wykonanie tej dobrej naczepy. Wiesz ile się robi dobry projekt? Miesiącami, nie kilkoma godzinami. Najlepiej wypowiadaj się o pracy, o której wiesz coś od środka. Posiedź przy konstruktorze i zobaczysz jakie to proste.

A co do wieku, rozumiem, że od początku byłeś świetnym fachowcem. Uwierz mi , że w biurze nie siedzą ludzie z przypadku, bez szkoły i wiedzy.

Podsumowując, skoro to takie proste nic trudnego , są miejsca , wiele nieobsadzonych stanowisk - ZAPRASZAMY!
X 2017-05-10 14:38
To są bzdury nie ma takich zarobków poza jednostkami...
zainteresowany 2017-05-12 19:04
Może mi ktoś odpowiedzieć czy na Wieltonie rzeczywiście płacą dodatkowo do wypłaty po 250 zł za sobotę i niedzielę?
free 2017-05-14 23:32
nie - ten dodatek zniknął z początkiem roku.
zainteresowany 2017-05-17 21:47
dzięki za info
pracownik 2017-05-24 20:56
Nie warto. Więcej ludzi odchodzi niż przychodzi. Nie bez powodu.
niezadowolony jeszcze bardziej 2017-06-20 10:35
jeden dyrektor awansował - ten od eksportu - przywieźli go z ukrainy i zrobili dyrektorem
promudobliaćskaja pizdoprojebina 2017-06-21 00:00
brawo on !!! da zdrawstwujet tawariszcz komandir !!!
Raport roczny 2017-06-30 12:38
Chyba nie jest tak źle jak wszyscy do okola piszą ??

Zacznijmy od zarobków tych na górze :)

Pan Prezes Mariusz Golec:

W 2016 roku zarobił - Wynagrodzenie brutto 380 000 zł co daje nam:

31 666, 66 zł miesięcznie :) nieźle !

Hmmmm, ale czy to wszystko ?? NIEE! :)

Premie wypłacone lub należne :

1 648 000 zł co daje nam:

137 333, 33zł w prostym przeliczeniu na 12 miesięcy :)

Równiutko 169 000 zł miesięcznie :):) (w prostym przeliczeniu)

Jak tu teraz spojrzeć w twarz temu za 3000 brutto miesięcznie hahaha skoro dziennie zarabia się prawie dwie jego miesięczne pensje :))

ŹRÓDŁO:

Sprawozdanie Zarządu z działalności Wielton S.A. oraz Grupy Kapitałowej Wielton za rok obrotowy 2016
STRONA 81

Pozdrawiam :)
Malarz 2017-07-18 17:34
Witam ktos moze moze podpowiedziedziec ile zarabiaja lakiernicy i pomocnicy lakiernikow w wieluniu tak z ciekawosci pytamy
lakiernik 2017-07-20 22:39
lakiernik doświadczony 2600 brutto w wieltonie
zainteresowany 2017-07-22 12:12
co to za wypadek był w piątek na wieltonie w widoradzu
wwwww 2017-07-25 16:26
kłania się brak związków zawodowych. Pracodawca cały zysk kasuje do własnej kieszeni.
jaaa 2017-07-30 10:55
A o wypadku cisza na forach. Pewnie usuwają. tylko w mieście huczy. Szkoda człowieka a właściwie obu. :(
Świetny kandydat 2017-08-02 15:52
Aplikowałam o pracę w tej firmie w Wieluniu. Mam wszelkie kwalifikacje do pracy w tej firmie (studia wyższe, świetna znajomość języków, ponad 7 letnie doświadczenie) ale niestety nawet do mnie nie zadzwoniono. Uważam, że osoba zajmująca się rekrutacją nie ma zielonego pojęcia jak się rekrutuje pracowników. Firma pisze, że jest firmą międzynarodową. Tej firmie jest bardzo daleko do standardów firm międzynarodowych.....
kolega 2017-08-02 22:20
jak też nie dostałem odpowiedzi, ale myślę zarówno w twoim wypadku jak i moim chodziło o $$$. Oni szukają tanich pracowników max 2 tys netto. jak masz 7 lat doświadczenia to ta firma nie jest dla ciebie, no chyba że chcesz zarabiach tyle co świeżak, ale wątpię. Odpowiedzi też żadnej od nich nie dostałem.
konstruktor 2017-08-06 20:37
za 2 netto ? tez zamierzałem tam aplikować, mam 8 lat doświadczenia w branzy transportowej, ale jak mówicie max 2 netto to az mnie ciarki przechodzą. Jakie kwoty rzuciliście, jeżeli można wiedzieć ?
szukam_pracy 2017-08-29 20:37
Czy mógłby ktoś rzetelnie napisać na jakie warunki finansowe może liczyć konstruktor ?
wiel...błąd 2017-09-01 15:55
Ciekawe czy notariusz dowiedział się od pracowników ile zarabiają a ile bierze prezes.
Wojtek 2017-09-07 01:35
Jak wyglądają zarobki na wypalarkach laserowych ?
w1 2017-09-10 14:10
najniższa krajowa
Garbaty 2017-09-11 15:17
Przez 1-2 miesiące później i tak sam zrezygnujesz albo wpadniesz w alkoholizm. Nie martw się nie zwolnią Cię, tylko przerzucą bo nie ma ludzi do roboty.
montażysta 2017-09-14 13:04
a ile dają na montażu?
Alien 2017-09-17 15:10
Zna ktoś G.Kostrzewa ?
Koś może coś napisać ?
laser 2017-09-18 10:39
Ogólnie jest tragedia !!!!! Tylko w czasie wizyty Andre było słodziutko i spokojnie a później spowrotem terror i bat nad głową. Nic na dobre się nie poprawia, ciągle za mało, przyjdź w niedziele itp odzywki.
wiel...błąd 2017-09-19 03:07
Jeden prezes co bierze sto siedemdziesiąt kafli miesięcznie i stu pracowników co ma po dwa i pół (brutto) i wychodzi średnia krajowa (prawie)
170 000+ (2500 x100) = 420 000 to podzielić na 101 daje 4158pln/mc na łeb.
Przyjety 2017-09-19 21:54
Wszystko jest tam iluzja, najładniej to wygląda na zdjęciach. Szkoda czasu na prace w tej firmie, wypłaty na poziomie zasiłku .
jaaa 2017-09-20 10:39
Obejrzałem film z wizyty notariusza. Wazelina zalała mi monitor.
Nick 2017-09-20 17:47
Szukają elektryków, czy mógłbym prosić o jakieś rzetelne informacje na temat pracy w Wieltonie na tym stanowisku. Pozdrawiam.
leon_elektryk 2017-09-23 10:17
Tak szukają ale dlatego że traktują Nas jak popychadła, Nasz kierownik K.....k ze swoim Toł...... są jak te wyżarte koty razem się uzupełniają kosztem Nas.
MARIAN 2017-09-23 13:47
Szanowni Państwo !
Przeczytałem wszystkie wpisy i jestem pod wrażeniem...., szacun dla Was wszystkich odważych !!!
Pozwolicie, że i ja coś dołożę :-))
Pracowałem w Wieltonie 10 lat temu i...., dopiero dziś, z czystej ciekawości, otworzyłem tą stronę no i co widzę - jeszcze gorsze "G". Już w 2007 panował tam jeden wielki SYF !!! Kumoterstwo, kolesiostwo, cwaniactwo i dupowłastwo !!!
Jeden taki "mały faszysta" G..ec i jego Brat "przydupas" na drugiej hali - jakaś masakra !!!
Pie...lone Sku...syny i Wy się doczekacie takich czasów, że będziecie żebrać o Pracownika !!!
Już jeden taki przykład mogę podać z autopsji - SILUM Opojowice.
Pozdrawiam,
Zostaw swoją opinię o Wielton SA - Wieluń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wielton SA