logo SUDER & SUDER SP. Z O.O.

SUDER & SUDER SP. Z O.O.

Modlnica

Opinie o SUDER & SUDER SP. Z O.O.

Rysiek 2016-02-11 13:44:52
I niby co mu ma napisac?? Hmmm po drugie sam pracuje na jednym z oddzialow i jest porazka... Wiecznie jest tylko zeby sprzatac scierac regaly i nic wiecej.. Wydaje mi sie ze powinien kierownik przypisac kklientow na osobe i jest z kim pracowac. Wspolpraca tylko z garskta klientow gdzie mozliwosci sa naprawde duze na oddzial. Wiec albo ze mna jest cos nie tak albo z kierownikiem... Chetnie bym porozmawial z KB ale czy wogole wyslucha i czy nie zwolni....
z boku 2016-03-19 12:03:44
Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz
z boku 2016-03-19 20:15:52
Warto-polecam ,nie czytaj opinii,badz asertywna a prezes Cię doceni.pozdr
To jak? 2016-04-26 22:30:03
Dochodzą do nas słuchy ze dla lepszych spec. są na oddzialach podwyżki. Dajcie znać.
TEN ZŁY 2016-04-28 02:23:43
...a gdyby nawet tak było to widzisz w tym coś dziwnego? Może nie sprawiedliwego?
Taki jeden 2016-04-29 08:13:21
Lepszy powinien zarabiać więcej. Co w tym dziwnego? Starasz się to miej lepiej jak inni którzy tylko przychodzą do pracy na 8 godzin.
do element i reszty 2016-05-12 16:01:25
Z tym dbaniem o pracowników to się trochę pomyliłeś, w jaki niby sposób dbają? W tej firmie nie masz nic poza pensja i nie jest ona na jakimś wysokim poziomie w większości sklepów TIR tak się zarabia. W suder średnia pensja to 3000zl już z premia razem i poza tym nie licz na więcej zero socjala żadnych bonów na święta itp.... A ci z centrali i cala góra też cie uświadamiają ze jesteś nikim w tej firmie.
nie piszcie też ze zależy im na sprzedawcach a prawda jest taka ze nie ty to przyjdzie inny i tez się nauczy.
Praca fajna i kasa zawsze na czas to + a - cala reszta zero możliwości rozwoju, nie dorobisz do wypłaty a tym bardziej nie dostaniesz nic więcej od nich.
U nas na oddziale podstawa to netto 2150zł + premia (od ok 800 za 1 próg i ok 500 za 2 próg który nie jest łatwy do wykonania)
hoolay 2016-05-13 18:37:08
wynagrodzenia zalezą od oddziału. U nas bez wyniku 3000 na reke, 3800 pierwsza premia i 4400 na reke druga premia. Z socjala pozyczki firmowe, ale nic poza tym.
zarobki sa zalezne od sklepu, a raczej wyniku jaki robi. Im wiecej obrotu tym wiecej do kieszeni.
MARIO 2016-05-13 19:53:26
Właśnie, zarobki zależą od obrotu, jednak nikt nie mowi o bezustannym podnoszeniu progów sprzedażowych, ktore w koncu będą na zbyt wygórowanym poziomie dla danego oddziału no i pozostanie żyć z gołej podstawy. Ponadto nie mowi sie rowniez o zroznicowanym rynku, ilosci konkurencji przy danym oddziale itp itc. Leszno moze klepać takie wyniki i pracownicy są zadowoleni z pensji bo nie ma konkurencji w poblizu. Są natomiast miasta, gdzie istnieje oddział wszystkich konkurencyjnych firm i o wynik duzo trudniej, marża ograniczona do minimum - centrali jednak to nie interesuje, liczy sie obrót a premia dla pracownikow to temat z dalszego planu. Kierownicy też w większości są z przypadku, trzymają sie kurczowo stołka i ani myślą wstawić się za pracownikiem, bo po co się wychylać?
zadowolony 2016-05-17 22:19:10
powiedz ile to robicie rej marzy albo obrotu netto ze taka kase dostajecie haha
ŻYCIOWY 2016-05-18 08:27:13
TAK, JAK MARIO NAPISAL CHYBA CIĘ NIE DZIWI ZE JAK MALO SPRZEDAJECIE TO MALO ZARABIACIE. W KAZDEJ Z FIRM HANDLOWYCH ZARABIA SIE OD SPRZEDAŻY - IM WIEKSZA, TYM LEPIEJ NA KONCIE. ZASTANOW SIE CO ZROBIC, ZEBY WIECEJ SPRZEDAC, SKORO U NAS SIE DA, A JESTSMY PEWNIE W TEJ SAMEJ FIRMIE ZATRUDNIENI. I DLA JASNOSCI NIE JESTEM Z LESZNA :)
NIC CI SIE OD RYNKU NIE NALEZY POZA TYM, CO SAM WYWALCZYSZ. JEZELI NIE MASZ WOLI WALKI, TO PRZEJDZ DO USUŁUG LUB BUDZETOWKI (TYLKO TU TRZEBA MIEC UMIEJETNOSCI LUB POWIAZANIA RODZINNE).
U MNIE KONTO SIE ZGADZA, PRACUJEMY W NIEZMIENIONYM ZESPOLE OD 2 LAT I DA SIE, ALE NIKT W SKLEPIE NIE SIEDZI I NIE NARZEKA.
P.S. - PISALEM Z DOMU, BO W PRACY NIE MAM CZASU :)
odp 2016-05-18 13:57:21
ok 41000-43000 marzy tyle robimy, są sklepy co nie maja prawie w ogóle konkurencji my np mamy wszystkich w około
Ja 2016-05-18 21:02:30
Niestety my zeby sprzedac z min 15% nie zchodzimy
Klient 2016-05-18 22:24:20
Do MARIO!!!Z tego co Wiem to w Lesznie chłopaki walczą o klienta, konkurencja też u Nich nie śpi.W ubiegłym roku też nie było u Nich wesoło,lecz się nie poddali. NIe wystarczy tylko siedzieć przy kompie. Trzeba ruszyć tyłek do klienta co Oni czynią a nie tylko płakać na forum i w pracy czekać aż minie 8 godzin.Druga sprawa to podejście do klienta,to On jest najważniejszy.Mario trochę elastyczności i pokory.
samiec alfa 2016-05-29 14:23:33
Według mnie kwestia wynagrodzenia za sprzedaż to kpina. pracuje na oddziale gdzie kiedys robilismy 24 teraz roimy 38-40 wypłata ta sama, dalej 2100 premie 600 brutto. pozdro moze gdyby było jasno powiedziane ile nalezy sprzedaz zeby zarobic 3000 netto podstawy jak piszecie u gory to pracownicy sami by zapieprzali, a tak no cóz pracy wiecej 5 lat w firmie i ciągle tyle samo kasy co pracownik po 12 msc
samiec alfa 2016-05-29 14:29:13
Chodzi o to ze kasa jest jaka jest kazdy sie na nią zgodził jak przychodził do firmy lecz nie mówcie ze co kol wiek jest uzależnione od sprzedaż. chyba ze w ss macie takie podstawy. pare postów wyzej ktos napisał ze kierownik ma ok 2800 netto wiec po co takie brednie ze sprzedawca zarabia 3000
Stop bredniopisarzą! 2016-05-29 17:00:03
Jeżeli masz taki staż to musisz być większym durniem jak chłopak, który pracuje u nas 6 miesięcy, bo on zarabia po przejściu na specjalistę 3000 na rękę a i tak g...... umie, ale coś tam zdał u kierownika.
Tyle lat i 2600 ? To chyba magazynier więcej z premia w Suderze zarabia. Albo jesteś taki słaby i ciesz się, że tyle dostajesz albo jestes durniem ze się na tyle godzisz chociaż trudno mi uwierzyć że specjalista na poziomie może w ogóle taj mało premi dostac.
MARIO 2016-05-29 21:40:41
Pensja zależy od miejsca w którym pracujesz i od progów, temat był wałkowany wielokrotnie już, czego nie rozumiecie? Jedni potrafią wyrobić próg, za co im chwała, dla innych jest to cięższy temat z uwagi na rynek na którym się muszą poruszać lub brak dobrych sprzedawców a czasem nawet jedno i drugie. Nie ulega wątpliwości jednak fakt, że poza osiągnięciem stopnia specjalisty nie jesteś w stanie w tej firmie pójść dalej, jakikolwiek awans jest nierealny. Pensja nie zmieniła się w firmie od 2008. Kierownik ma 4000zł brutto plus premia od wyniku, specjalista 3000zł + ewentualna premia. 800 za 1 próg, 1200 za 2 i 1600zł za 3 próg, kwoty netto. Jak ma się trochę szczęścia i dobry skład to można zarobić coś więcej aniżeli marne 2150zł, jednakże jest coraz trudniej, nikomu premii nie dają za ładne oczy, trzeba coś od siebie dać. Kolejne półrocze się zbliża, progi pójdą znów do góry także łatwiej nie będzie. Generalnie myślę jednak, że pensje w konkurencji nie mogą się jakoś wybitnie różnic od tego co oferuje SS, nikt by tutaj nie siedział, gdyby różnice były istotne.
TEN ZŁY 2016-05-30 08:08:27
...sam jesteś dureń, a w dodatku widzę analfabefa
XXL 2016-05-30 16:48:05
gratulacje dla tego co wymyślił te czytniki teraz każda czynność trwa 3x dłużej, jeszcze pod warunkiem ze sie nie zatnie .... pozdro
czytniki 2016-05-30 17:29:15
To że będzie dłużej to fakt, ponieważ ruch fizyczny musisz odzwierciedlić w systemie za pomocą przeczytania kodu towaru, ale samo odnalezienie towaru w sklepie czy też wdrożenie do pomocy nowych, mniej wykwalifikowanych pracowników to już inna historia.
Pytanie czy czynności są prawidłowo wykonywane przez Ciebie?
Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Jeżeli popatrzymy na szanujące się firmy, to wydanie towaru za pośrednictwem czytników jest standardem, więc nie ma co dyskutować nad zasadnością wprowadzenia tego rozwiązania, natomiast jeżeli można zoptymalizować to rozwiązanie to należy zgłaszać swoje uwagi do centrali, a już na pewno nieprawidłowe funkcjonowanie internetu (!!!).
rodak 2016-05-30 17:39:32
czytniki wynaleźli Amerykanie w połowie XX wieku. Zamysł kodów wzorowany był na alfabecie morsa i początkowo miał służyć do katalogowania książek w bibliotece (lata 40ste ubiegłego wieku).
samiec alfa 2016-05-30 18:37:40
człowieku zrozum że wyżej ktoś napisał że spzredawca zarabia 3 000 netto na reke podstawy, a nie z premią. premia to premia podstawa to podstawa. i jak kier. ma 4000 brutto to pracownik raczej 3 000 netto podstawy nie dostaje
TEN ZŁY 2016-05-30 21:23:36
...proponuje test na inteligencję, albo lepiej niech, każdy napiszę maila - to wystarczy. Czego wymagać od ludzi, którzy robią tak proste błędy ortograficzne. Wiem wiem... powiecie dysleksja i co to ma wspólnego z wynikiem oddziału? Myślę, że sporo podam wzór :
Inteligentny kierownik + załoga na poziomie + wiedza i atmosfera = wynik.

Xxl 2016-05-30 23:05:21
Pracownik 2150 i premia netto
,kierownik 3000 i premia netto
Ten dobry 2016-05-31 08:45:37
Dysleksja inteligencie to zaburzenia w czytaniu, a to co miałeś na myśli to dysgrafia.
TEN ZŁY 2016-05-31 12:35:53
Poczytaj zanim coś napiszesz ćwierćinteligencie. Dysleksja - zaburzenia w nauce czytania i pisania - cyt.Wikipedia.
były suder, teraz IC 2016-05-31 22:52:04
Czytając te wasze komentarze, sądze,że nic się nie zmieniło,dalej przychodzisz do pracy i tylko sprzedaż, albo czekanie na klienta.Niech Suder obniży ceny albo niech zacznie kupować towar też pd innych firm jak w IC.Ja może nie mam pensji netto za dużej, ale jak się postaram i wyrobie progi, a w moim przypadku, ja na miesiąc mam 40000zł planu,42000zł I próg i 44000zł II próg i wyrabiam bez problemu, obsługując rynek ciężarowy i osobowy i mam czas,żeby wyskoczyć gdzieś w trakcie pracy.
W suderze jest drogo i nie ma innych alternatyw tańszych, po za pewnie markami własnymi.W IC klient jeśli chce dobre klocki i nie drogi, to się przedstawia przynajmniej 4 firmy, np. Beral, jeśli klienta przestrasza cena to sie proponuję tańsze TRW, które w niczym nie odbiega od oryginału,lub jeszcze tańszego, nie najgorszego Lumaga, albo SBP marka własna,która jest tragedią, a porównana do np.Petters.I się sprzedaje, i niżej 3300zł netto nie schodzę w miesiącu, ale tylko SPRZEDAJE, nie kosze trawy:)
tronic 2016-06-28 13:30:58
W Toruniu to jakas popelina nie profesjonalna firma.
$&* 2016-06-30 22:44:47
Zależy jakie masz cv, czy jest doświadczenie w branży, itd.
&*@ 2016-07-01 08:53:35
To zależy od tego jakie masz cv, czy była styczność z branżą, znajomość części itp.
Ten 2016-07-05 22:20:49
Zajedź na oddział to się wszystkiego dowiesz :)
Kandydat 2016-07-05 22:21:29
Panowie. Co dzieje się z tą firmą? Myślałem o pracy w oddziale Grodzisk oraz Rawa Mazowiecka. Jestem ze Skierniewic. W każdym z tych oddziałów zwolnili się pracownicy. Czy warto się tam zatrudnić? Czy ta firma nie idzie na dno?
Sam się przekonaj 2016-07-06 10:50:43
Na rozmowę kwalifikacyjną zawsze warto przyjść.
Przekonaj się, co proponują i sam zdecydujesz.
Łapanka 2016-07-11 12:55:58
No cóż, pracodawca jeśli nie ma nic do ukrycia to w ogłoszeniu podaje jakie są wynagrodzenia minimalne na oferowanym stanowisku. Jeśli jednak tego nie robi tylko zadaje "wyrafinowane" pytanie : "A ile pan chciałby zarabiać?" to od razu widać, że chce przyszłego pracownika wydymać za najniższą możliwą pensję, najchętniej za 1.850 zł brutto. W porządnych firmach jest na ogół ustalona siatka płac i nie powinno być tajemnicą jaka ma być gwarantowana płaca na konkretnym stanowisku. Jeśli będzie wyższa tym lepiej.

Kodeks pracy:
Art. 771. Warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń
związanych z pracą ustalają układy zbiorowe pracy, zgodnie z przepisami działu
jedenastego, z zastrzeżeniem przepisów art. 772–775.

Art. 772. § 1. Pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników,
nieobjętych zakładowym układem zbiorowym pracy ani ponadzakładowym układem
zbiorowym pracy odpowiadającym wymaganiom określonym w § 3, ustala warunki
wynagradzania za pracę w regulaminie wynagradzania.

§ 2. W regulaminie wynagradzania, o którym mowa w § 1, pracodawca może
ustalić także inne świadczenia związane z pracą i zasady ich przyznawania.

§ 3. Regulamin wynagradzania obowiązuje do czasu objęcia pracowników
zakładowym układem zbiorowym pracy lub ponadzakładowym układem zbiorowym
pracy ustalającym warunki wynagradzania za pracę oraz przyznawania innych
świadczeń związanych z pracą w zakresie i w sposób umożliwiający określanie, na
jego podstawie, indywidualnych warunków umów o pracę.

§ 4. Regulamin wynagradzania ustala pracodawca. Jeżeli u danego pracodawcy
działa zakładowa organizacja związkowa, pracodawca uzgadnia z nią regulamin
wynagradzania.
A może? 2016-07-13 21:49:59
Łapanka, a może firma indywidualnie podchodzi do każdego kandydata przez co oferta zatrudnienia jest proponowana dopiero po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej?
To chyba lepsze rozwiązanie, jak traktowanie każdego szablonowo.
Wniosek : nie ma co skupiać się na kopiowaniu tekstu, tylko na kreatywnym myśleniu tak w treści postów jak i przyjmowaniu pracowników.
gregor 2016-09-06 09:56:07
a w Toruniu kierownikiem został największy głąb i podpierdalacz. To jest gwóźdź do trumny torunskiego sudera...
P 2016-09-23 22:19:34
Już od roku nie pracuję w tej firmie i powiem szczerze nie żałuję. Jak sobie przypomnę jak zaczynałem pracować w 2010 roku był to dla mnie szok, jakbym się cofnął w czasie ten sprzęt przypominał wtedy muzeum techniki. Monitory jak armaty, jakieś komputery na Linuksie i program do sprzedaży sprzed 30 lat.
TEN ZŁY 2016-09-25 08:31:36
"P" masz rację idź do konkurencji gdzie mają nowe komputery i oprogramowanie. Polecam Ci EP tam to mają, dodatkowo będziesz miał też ceny z kosmosu, mało towaru. Ja zostaje w Suderze u nas mamy to o czym tylko oni mogą tylko pomarzyć - klientów!!
TEN ZŁY 2016-09-25 10:45:42
"P" masz rację idź do konkurencji gdzie mają nowe komputery i oprogramowanie. Polecam Ci EP dostaniesz też ceny z kosmosu i słabe zatowarowanie. Ja zostaje w Suderze, my mamy to o czym w EP mogą pomarzyć - klientów!!
TEN ZŁY 2016-09-25 19:23:27
vchy - chyba nie mogę napisać Ci nic złego o EP bo dobrego nic nie mam, ponieważ administrator kasuje moje posty mimo, że nie ma bluźnierstw.
TEN ZŁY 2016-09-25 21:06:01
EP czyli Euro Part oprócz nowych, komputerów i być może lepszego oprogramowania jak ktoś wyżej wspomniał nic ciekawego nie oferuje. Ja pracuje od ładnych kilku lat w Suderze na prężnym oddziale z super ekipą i powiem tak : tego co my mamy na oddziale EP może tylko sobie pomarzyć - klientów!!
TEN ZŁY 2016-09-25 21:11:22
...EP to Euro Part czyli ceny kosmos, brak towaru i klientów. Ogólnie słaba i nie groźna konkurencja.
P 2016-09-27 18:12:51
Jak wam nie potrzebne sa komputery Panowie debesciaki to poprostu ich przestancie uzywac. Zobaczycie co to znaczy wsparcie sprzedazy.
TEN ZŁY 2016-09-27 21:56:22
Czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie pisał o nie używaniu komputerów. Poza tym kolego "P" trzeba umieć ich używać, ale skoro najważniejszy jest dla Ciebie monitor to gratuluję. Masz rację tylko co do debeściaków.
Lubiś 2016-09-28 21:52:51
Co sie dzieje w Zamościu czyzby kolejny oddział do zamknięcia???
Piotr 2016-10-17 20:14:17
Kierownik w toruniu = mobing i zastraszanie. Znam ekipe i widze co sie dzieje. Przestalem robic tam zakupy jak zobaczylem jak zachowuje sie nowy kierownik Tomasz Odziom.
Piotr 2016-10-17 20:18:11
Ile razy zamawialem towar u kierownika w toruniu bo myslalem ze jest najbardziej kompetentny okazowalo sie ze nie do konca...
TEN ZŁY 2016-11-10 21:00:34
...nie rozumiem dlaczego wylewasz żale na forum? Brakuje Ci odwagi powiedzieć twarzą w twarz? Nie znasz maila, lub telefonu do właściwych osób w firmie? Może płaczesz i chcesz podłożyć świnie kierownikowi bo zabrał Ci premie? Ogólnie zachowanie na poziomie przedszkola...
mleko 2016-11-19 00:36:31
hahaha
Zostaw swoją opinię o SUDER & SUDER SP. Z O.O. - Modlnica
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SUDER & SUDER SP. Z O.O.