Hotel Victoria Intercontinental

Opinie o Hotel Victoria Intercontinental

anonim 2009-02-12 10:18:42
dobrze się tu pracuje
mi 2015-01-29 23:56:12
Teraz to oczywiście nie Intercontinental, teraz to Sofitel. Czasy świetności tego hotelu minęły z chwilą gdy Orbis kupili Francuzi. Większość pracowników zostało odesłanych na emerytury, wcześniejsze emerytury, później zwolniono część załogi, po roku znowu, została garstka. Szefów kuchni wyrzucili, zatrudnili swoich, dali im dużo większe pensje niż polskim pracownikom. Jak już polski dyrektor pozwalniał załogę to i jemu podziękowano. To był hotel, w którym goście czuli się jak w rodzinie, pracownicy znali ich, wiedzieli o ich przyzwyczajeniach, zachciankach, nawykach, wszyscy byli zżyci. Gdy otworzono Mariott, część gości z ciekawości przeniosło się tam, bardzo szybko wrócili, kiedyś jeden z gości Wiktorek, tak go nazywaliśmy, powiedział, że on wrócił bo nie chce być -number- Gdy był stan wojenny goście przysyłali paczki z prowiantem, prezentami. Znali nasze rodziny z opowieści, przywozili dla dzieciaków czekolady. To było fantastyczne miejsce, teraz tego nigdzie nie ma, takiego klimatu, takich fachowców, odpowiedzialnych za swoją pracę, podwładnych i gości. Teraz gdy się zajrzy tam, jest jeszcze kilka osób ze starej załogi, goście przemykają, przyjeżdżają na dzień czy dwa, mało kto kogo rozpoznaje. Szkoda tych czasów czasów wielkiej prosperity, bankietów, bali Marlboro, Sukcesu, największych gwiazd, które przyjeżdżały do Polski, ambasadorów różnych państw. Teraz młodzi nie mają takiego przywiązania do swojego miejsca pracy, przepracowałam tam od otwarcia przez 26 lat- do Francuzów!!!
Victor 2015-12-01 11:03:56
I tu się Flora mylisz co do jakości usług i z tym czy wyszło hotelowi na dobre :) Jakość jest tylko na pokaz...tak na pierwsze wrażenie. Niestety ale cięciami i likwidacją etatów nie da się poprawić jakości usług....bo poprostu czasami brakuje rąk do pracy a niestety Francuzi uważają nas (polaków) w tym hotelu za plebs europy, który cieszy się, że mu wieki Pan z Francji rzuci 7 pln za godzine i każe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] od rana do nocy. Pracować w Victorii zaczołem ok. 10 lat temu wiec, niestety nie było mi dane uczestniczyć w najlepszym czasie dla hotelu i pracowników, ale miałem jeszcze okazję z wielomi z nich pracować i nie raz posłuchać ich opowieśći :) Ze swojego doświadczenia w przeciągu dekady mogę stwierdzić, że hotel stracił na podejściu i kontakcie z klientem. Nie da się niezauwazyć, że w hotelu jest coraz mniej stałych Vip-ów a coraz wiecej gości stanowią uczestnicy konferencji lub średnio zamożni goście z za granicy. Ilość personelu zmniejszyła się znacznie a młodzi którzy przychodzą, nie mają żadnego przywiązania ani poszanowania dla swojego miejsca pracy....zresztą nie ma sie co dziwić skoro wszystko na co moga liczyć to umowa na zlecenie. Ogólnie to hotel idzie bardziej w stronę 4* niż w stronę mocnych 5* co przy rychłym otwarciu Hotelu Europejskiego może dla Victorii oznaczać całkowitą utratę gości VIP.
z z z 2016-05-20 23:30:15
ciężko chyba tutaj o ich pracowników. Ciekawe czy robotnicy długo u nich grzeją miejsca :)
Zostaw swoją opinię o Hotel Victoria Intercontinental - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Hotel Victoria Intercontinental