Opinie o L.Grant w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie L.Grant. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w L.Grant o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o L.Grant w Katowice

Iwona Bukowska Nowy wpis

Z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić, iż Pan Binda Albert to człowiek niepoważny. Kiedy byłam studentką psychologii odpowiedziałam na jego ogłoszenie odnośnie bezpłatnego stażu w jego firmie. Ten staż był mi potrzebny do zaliczenia roku. Spotkałam się z nim 3 razy i uzgodniliśmy termin rozpoczęcia stażu. Trzy dni przed terminem zatelefonowałam do niego, a on spokojnym niewieścim głosem poinformował mnie, że sprawa jest już nieaktualna. Musiałam na szybko szukać tego stażu bo groziło mi niezaliczenie roku. Ta firma to jakaś ściema bo w tych biurach w siedzibie nikogo nie widziałam oprócz Pana Bindy. Siedział nadęty jak król za swoim wielkim biurkiem, od którego większe było tylko jego ego.

Lidia Nowy wpis

Obecnie w Katowicach można wziąć udział w rekrutacji na stanowisko Psycholog / Doradca Personalny & Zawodowy. Czy ktoś wie, na czym dokładniej w L.Grant taka praca polega? Czy na podobnym stanowisku pracują też inne osoby, czy to nowe stanowisko pracy?

Lidia Nowy wpis

Aktualnie w sieci pojawiło się sporo ofert pracy na różne stanowiska, m.in. na stanowisko Menadżera produkcji. Czy są tu jacyś pracownicy zajmujący te stanowiska, którzy mogą opowiedzieć o warunkach zatrudnienia w praktyce? Inni forumowicze będą mogli ocenić, czy aplikowanie na te stanowisko w ich przypadku będzie dobrą decyzją.

Justyna Nowy wpis

Szukają doradców zawodowych: (usunięte przez administratora) Po przeczytaniu Waszych komentarzy zaczynam się zastanawiać czy warto podjąć współpracę z tą firmą...

Brałeś udział w rekrutacji do L.Grant. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Znawca

Nasz pan dyrektor usiłuje bez skutku od roku czasu sprzedać swoje biuro w Katowicach. Oglądając zdjęcia pomieszczeń biurowych w oczy rzucają się liczne landszafty powieszone na ścianach. Potwierdza to tyko przekonanie, że na nasz pan dyrektor generalny jest mistrzem taniego blichtru .

hoda

widzieliście te ofert do L.Grant na inżyniera w dziale utrzymania ruchu bo to chyba rozchwytywana oferta?

Ja widziałam ogłoszenia z L.Grant w języku portugalski i było dodane, że musi być na poziomie dla firm. Ta oferta dotyczyła miasta Katowice i znalazłam ją w Preply. Co mnie zdziwiło, że jeśli oferta jest na terenie Polski to powinna być napisana w języku jaki jest używany oficjalnie (usunięte przez administratora)

ks

Tamto, to nie ja pisałem. KS

pan władek K,

Panie józefie G. prawo jazdy to pikuś niech pan aplikuje na to stanowisko. Właściciel tej firmy na to prawo jazdy na pewno coś poradzi, bazując na swoich doświadczeniach z przeszłości haha.

KS

chyba nigdy nie przeprowadzili skutecznej rekrutacji,,, Jedno ogłoszenie na miesiąc, brak kontaktu, reakcji. Konkurencja ich miażdży.

Roman

Moją uwagę przykuły firmy wymienione przez tego specjalistę z zamiłowania ekonomistę w których on rzekomo prowadził projekty i muszę stwierdzić, iż większość z tych firm to typowi wyzyskiwacze pracowników. Żeby nie być gołosłownym przytoczę pierwszą z rzędu firmę Jeronimo Martins Dystrybucja Sp. z o.o. Może niektórym ta nazwa nic nie mówi ale to jest właśnie ta osławiona Biedronka. Firma ta pobiła i nadal pobija wszystkie rekordy świata jeżeli chodzi o łamanie praw pracowniczych.Istnieje nawet Stowarzyszenie STOP Wyzyskowi Biedronka, które niedawno wystosowało list do premier Ewy Kopacz w związku z jej pozytywnymi wypowiedziami na temat tej firmy na antenie telewizyjnej. Oto treść tego listu: Broniąc interesów zagranicznych sieci handlowych działających w Polsce, stwierdziła Pani, że w przypadku nałożenia na nie podatku dochodowego „taka na przykład Biedronka” przerzuci koszty opodatkowania na swoich dostawców i klientów. Nawet z trudem ukrywane zażenowanie prowadzącego rozmowę redaktora i w końcu zwrócenie uwagi przez niego, nie powstrzymało Pani w wychwalaniu Biedronki — przypomina w liście wystąpienie telewizyjne premier Kopacz. Domagam się od Pani Premier przeprosin za te słowa w imieniu swoim oraz członków Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi - Biedronka, a także tysięcy pracowników ofiar planowego wyzysku tej portugalskiej firmy. — dodaje Gollent. Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi - Biedronka zrzesza byłych pracowników tej portugalskiej sieci, którzy padli ofiarą planowanego, realizowanego metodami przestępczymi wyzysku. Przez kilkanaście lat istnienia stowarzyszenie doprowadziło do postawienia zarzutów karnych przez prokuratury na terenie całego kraju 302 osobom spośród kadry zarządzającej Biedronką. Zapadły liczne wyroki skazujące za przestępstwa, których osoby zarządzające siecią Biedronka dopuściły się za łamanie praw pracowniczych i pozbawiania pracowników wynagrodzenia za pracę — czytamy w liście skierowanym do premier Ewy Kopacz. Pragnę Pani Premier przypomnieć, że Biedronka metodami przestępczymi, fałszując ewidencję czasu pracy, pozbawiła pracowników wynagrodzeń na kwotę 125 mln złotych, a prawidłowość tych wyliczeń potwierdził Sąd Najwyższy. Dzisiaj z odsetkami jest to kwota ponad 300 mln złotych. Publicznie, w liście otwartym prosiliśmy zarząd Biedronki o zwrot zagrabionych wynagrodzeń (…) Do dziś ani pieniędzy ani odpowiedzi pracownicy nie otrzymali. Wiele kobiet zmuszanych metodami przestępczymi do ciężkiej fizycznej pracy ponad siły, z naruszeniem elementarnych zasad BHP i godności pracowniczej, przypłaciło to utratą zdrowia. Dzisiaj są kalekami, natomiast konsekwencje tych czynów ponosi całe społeczeństwo — alarmuje prezes Stowarzyszenia. Po drugie, domagam się przeprosin jako jeden z byłych dostawców Biedronki, bo doświadczyłem na własnej skórze strategii oszukiwania dostawców stosowanej przez zarząd Jeronimo Martins w czasach, gdy nikt jeszcze nawet nie myślał o nałożeniu na sieci handlowe podatku obrotowego. Strategię tę podsumował w wyroku sygn. akt IV CSK 290/09 Sąd Najwyższy. można ją określić w dwóch słowach - wyzysk i oszustwo. Na skutek oszukańczych praktyk zarządu biedronki musiałem zamknąć swoje przedsiębiorstwo, które utraciło płynność finansową. 60 osób straciło pracę, a ja i moja rodzina dorobek życia. Z mapy gospodarczej zniknęło rdzennie polskie przedsiębiorstwo, ponieważ wykończyła je zachwalana przez Panią Premier portugalska Biedronka. Od wielu lat walczę w sądach o odszkodowanie za poniesione wówczas straty. Znam wielu innych byłych dostawców Biedronki, którzy również padli i dzisiaj także padają ofiarą jej oszukańczych praktyk — wylicza Edward Gollent. I wreszcie, po trzecie, domagam się przeprosin w imieniu tysięcy pracowników Biedronki, którzy pracują ciężko za marne pieniądze. Proszę porównać pensje pracowników różnych zagranicznych sieci handlowych w Polsce i w macierzystych krajach właścicieli sieci. Mimo odstąpienia przez zarząd Jeronimo Martins od niektórych, najbardziej haniebnych praktyk, pracownicy w Polsce nadal są wyzyskiwani — dodaje. Szanowna Pani Premier! Oczekuję, że pojawi się Pani w TVP Info i przeprosi za swoje słowa nie tylko członków stowarzyszenia Stop Wyzyskowi - Biedronka, jej pracowników i dostawców. Oczekuję, że przeprosi Pani wszystkich Polaków, którzy poczuli się dotknięci nachalną promocją Biedronki - nieuczciwej portugalskiej firmy działającej w naszym kraju — apeluje Przewodniczący Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka Edward Gollent. To już kolejny protest przedsiębiorców, oburzonych reklamą, jakiej dopuściła się pani premier. I ten facet chwali się, że szkolił tam kadrę menadżerską !!!!!!! Udaje wielkiego katolika, którego praktyki religijne graniczą z dewocją, a czerpie zyski z takich rzeczy !!!!!! Chłopie twoja hipokryzja w życiu osobistym i zawodowym osiągnęła już

Mariusz

Czytam te wszystkie komentarze bardziej lub mniej trafne. Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć temu Panu, że nierozliczenie się z przeszłością oznacza nieuchronny powrót do niej i to raz za razem, pod różnymi postaciami i w różnych rolach, bo jak powiedział George Santayana „Kto nie pamięta przeszłości, skazany jest na jej powtarzanie”. Koniec

Od ponad 15 lat związany z branżą HR. Z wykształcenia ekonomista, z praktyki przedsiębiorca, menedżer projektów, doradca i trener biznesu. Główne obszary specjalizacji obejmują: dobór kadry menedżerskiej najwyższego szczebla, ocenę kompetencji i predyspozycji zawodowych, assessment & development centre, zarządzanie kompetencjami, programy rozwoju talentów, badania satysfakcji i zaangażowania pracowników, zarządzanie karierą, outplacement grupowy i indywidualny, zarządzanie restrukturyzacją zatrudnienia oraz rozwiązania HR wspierające strategię biznesu. Realizował projekty doradcze we wszystkich obszarach HR dla wielu polskich i międzynarodowych organizacji, m.in: Telekomunikacja Polska S.A., Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A., FAMUR S.A., Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Lafarge Dachy Sp. z o.o., Polskapresse Sp. z o.o., Górażdże Cement S.A., Whirlpool Polar S.A., Pfeifer & Langen S.A., Jeronimo Martins Dystrybucja Sp. z o.o., EFL S.A., Tesco Polska Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A., Saint Gobain Polska, TAURON Dystrybucja S.A., Grupa Maspex, Bombardier, Johnson & Johnson Polska, ZAK S.A., Zakłady Chemiczne Police S.A., Synthos S.A., i in. Autor i współautor licznych programów szkoleniowych, opracowań doradczych a także artykułów i publikacji z zakresu HR (m.in. autor „Podręcznika outplacement’u w ramach POKL” dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, 2010, współautor „MERITUM HR”, Wolters Kluwer 2011-12). Absolwent „Akademii Strategicznego Przywództwa” prowadzonej przez Harvard Business Review Polska, certyfikowany praktyk MBTI® Step Wystarczy to przeczytać aby stwierdzić, iż diagnoza jest trafna

Eryk

Narcyzm da się leczyć, tylko wymaga to zastosowania długotrwałej psychoterapii

xxxx

Amerykański system klasyfikacji psychiatrycznej (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders – DSM-IV) definiuje osobowość narcystyczną jako utrwalony wzorzec poczucia własnej wielkości (widoczny w fantazjach bądź w zachowaniu), potrzeby podziwu ze strony innych i braku empatii, który pojawia się we wczesnej dorosłości i ujawnia się w różnych kontekstach, na co wskazuje co najmniej pięć z poniższych kryteriów: Jednostka ma wyolbrzymione poczucie własnej wartości (wyolbrzymia swoje osiągnięcia i talenty, oczekuje uznania własnej wyższości, niewspółmiernie do rzeczywistych dokonań). Pochłaniają ją fantazje o nieograniczonym własnym powodzeniu, mocy, wybitnych zdolnościach, urodzie czy miłości idealnej. Przekonana jest o własnej wyjątkowości i unikatowości, którą mogą zrozumieć lub z którą mogą obcować tylko inni wyjątkowi bądź zajmujący wysoką pozycję ludzie lub instytucje. Wymaga przesadnego podziwu. Ma poczucie posiadania specjalnych uprawnień, tzn. bezpodstawnie oczekuje szczególnie przychylnego traktowania lub automatycznego podporządkowania się innych jej oczekiwaniom. Nastawiona jest eksploratorsko wobec innych ludzi, tzn. wykorzystuje ich do osiągnięcia własnych celów. Brak jej empatii, niechętnie rozpoznanie cudzie uczucia i potrzeby oraz nie jest skłonna z nimi się identyfikować. Często zazdrości innym lub uważa, że inni jej zazdroszczą. Swą postawą i zachowaniem okazuje arogancję i wyniosłość.

Obiektywny krytyk

"Dyrektor" L. Grant podwiesił się pod projekt w Opolu zatytułowany Koło Ratunkowe - szybki powrót na rynek pracy. Oczywiście jest tam serwowane danie 50+, specjalność "Dyrektora Generalnego". Chciałoby się rzec, że ten projekt to jest chyba koło ratunkowe, ale dla samego „dyrektora”. Zapoznałem się z założeniami tego projektu i stwierdzam, że jest to kolejny rzut kulą w płot i projekt ten zakończy się całkowitym fiaskiem.

rozwyk

Z tego co widzę firma L.Grant prowadzi jakąś nową rekrutację, jest ogłoszenie o pracę. Zobaczcie prosze o co chodzi i jeśli możecie to napiszcie czy warto się o nią starać. Dla naszego klienta, firmy z produkcyjnej ze Śląska, w związku z intensywnym rozwojem poszukujemy doświadczonego i z... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5741712?keywords=&region=

Ali

Witam, jam miałem tą nieprzyjemność poznać dyrektora i muszę powiedzieć, że niezły z niego bufon.

Waldek

No widziałem te "oferty pracy" wypisane po angielsku i nawet po rosyjsku. Ja rozumie to, że trzeba znać języki ale umieszczanie w Polsce ofert pracy w obcym języku to brak szacunku dla swojego kraju. Dyrektor lubi używać zapożyczonych z j. angielskiego zwrotów, lecz nie wiem czy zwrócił uwagę na to, iż tych zwrotów nie da się nawet przetłumaczyć na j.polski. Jestem jednak zdania, że w tej kwestii musiałby się wypowiedzieć lekarz specjalista.

Janek

Weź przestań przecież nikt nie traktuje poważnie jego "twórczości". To pisanie można rozpatrywać tylko w kategoriach daleko posuniętej megalomani.

Zostaw merytoryczną opinię o L.Grant - Katowice

L.Grant